Hirdetés

2019. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#94601) Szmörre válasza Gaborka30 (#94589) üzenetére

Szmörre
(fanatikus tag)

Az Appdata arra való, hogy a felhasználók programjai írjanak bele, tehát mindenkinek teljes hozzáférése van a sajátjához (mivel ezt említetted, ha gondolod, nézd meg). De hogy ezen kívül mi minden állítódott el... a rendszerben sok olyan mappa van, amihez nem szabad hozzányúlni, mert nem a rendszergazdának vannak, hanem saját magának. Például ha a WindowsApps mappa tulajdonosát módosítod, akkor a Store jó eséllyel nem fog működni. Szerintem telepítsd újra, az a legegyszerűbb.

need: Töltsd le a BlueScreenView nevű programot, ezzel lehetséges kideríteni a hiba okát (vannak erre jobb megoldások is, de ez elég egyszerű). A hibaüzeneted driverhibára utal. A programban látni fogod azokat a fájlokat, amik a leállást okozták, ez alapján talán kiderül, hogy melyik drivered problémás. Ha tuningoltad a gépet (overclocking), akkor állítsd alapra. Plusz egy lépés.

(#94602) xy.zsolt

xy.zsolt
(kvázi-tag)

Az operációsrendszer-meghajtó tömörítését végeztem és azt írta hogy a későbbiekben a fájlkezelőben ezt vissza lehet állítani....de ott nem találok erre lehetőséget. Sok olyan dolgot is tömörített amit nem szerettem volna. Ilyen kék nyilak vannak mindenhol....ezt szeretném eltüntetni mert a revo uninstallal így nem tudom törölni ezek tartalmát :(

[ Szerkesztve ]

(#94603) cigam válasza need (#94599) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Ez nem hiba, csak egy információ, hogy a hálókártya felépítette a kapcsolatot a rádugott eszközzel (pl. otthoni router)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#94605) Ernesto78

Ernesto78
(tag)

sziasztok,

én még csak ismerkedem a win10-el és szerettem volna elérni az Asus router Samba meghajtóját ezért installáltam az SMB1 client opciót és újraindítottam a gépet. A hálózat felderítés bekapcsolva, fájlmegosztás is, de sajnos nem látom a router megosztott meghajtóját. Nagyon örülnék neki ha tudnátok segíteni kideríteni mi lehet a baj. köszi

(#94606) need válasza cigam (#94603) üzenetére

need
(PH! addikt)

a program szerint a kék halál oka driver irql not less or equal volt

de azt nem hinném hogy normális mert ez az üzenet volt a hiba naplóban 16:51..17:07:..17.11 Intel(R) I211 Gigabit Network Connection Network link is disconnected. és ez nem hiba..?! akkor mi..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#94607) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#94602) üzenetére

xy.zsolt
(kvázi-tag)

Siker.....minden a régi állapotban :) kivéve a windows mappát...azt tömörítve hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#94608) need

need
(PH! addikt)

Ennek a dolognak soha nem lesz vége még pár perce írtam és itt a következő

A gép három sípolás add

na keservesen elindult..de itt nagy bajok vannak szerintem csak nem tudom hogy mi és hogy mit keresek!

[ Szerkesztve ]

(#94609) cigam válasza need (#94606) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Intel(R) I211 Gigabit Network Connection Network link has been established at 1Gbps full duplex.
Intel(R) I211 Gigabit Network Connection Network link is disconnected

Ez nem hiba, hanem információ. Arról tájékoztat, hogy a hálókártya kapcsolódott egy eszközhöz, ill. bontotta a kapcsolatot. A fenti két bejegyzést bármikor reprodukálhatod, elég csak kihúzni, ill. visszadugni a hálózati csatlakozót. Ha jól megnézed egy fehér "i" buborék az ikonja. Ami mezei információs bejegyzés. Az igazán problémásak sárgák vagy pirosak.

Megnézted az ajánlott programmal a kékhalál részleteit?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#94610) galaxys80 válasza galaxys80 (#94545) üzenetére

galaxys80
(PH! kedvence)

Sok javaslat nem jött, de megoldottam.
Linux mint telepít teljes formázàssal.
Utána egyből felment a win 10.
Azért örülök, hogy én 1 éve kb elhagytam a Windows-t...

(#94612) galaxys80 válasza redband (#94611) üzenetére

galaxys80
(PH! kedvence)

Persze-persze. Csak az lehetett.
Úgy összefosta magàt ez a drága, hogy se egy recovery menü, se egy win reinstall nem indult el.
De nyilván én voltam a béna. Gondolom ezért is jöttek tömegével a javaslatok.
Érdekes módon egy Linux telepítés után egyből helyreállt.

Most már csak melohelyen várom, hogy rendszergazda rájöjjön, hogy mitől restartol ez a csoda naponta egy fenti hsz-ben linkelt kép szerint.
Tisztára , mint az xp-s időkben.

[ Szerkesztve ]

(#94613) Grampy

Grampy
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Tudtok ajánlani megbízható helyet, ahonnan érdemes OEM Win10 Pro termékkulcsot vásárolni?

(#94614) Werkly

Werkly
(őstag)

Néztem eseménynaplóban, hogy gyakran bejegyzi az AUDIODG.EXE hibát is. Olvastam, hogy Skype vagy driver vagy valami mikrofonos letiltásos "story" okozza. Mik a tapasztalatok e téren? Melyik szokott inkább a hunyó lenni? Köszi!

(#94616) viperabácsi

viperabácsi
(őstag)

Üdv ! Lenne egy kérdésem . Adott egy régi 775-ös lap amely tartósan aktivált win 10 es 8.1 -ről frissítve. A lap haldoklik. Át lehet vinni valahogy az aktivációt microsoft fiókra , hogy az új gép is aktivált legyen. Nincs semmilyen kulcsom, csak a lapra regisztrált win .

" AZ ŰR VESZÉLYES HELY . FŐLEG ,HA A KÉT FÜLED KÖZÖTT VAN ."

(#94617) zzola válasza viperabácsi (#94616) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

Retail vagy Oem a kulcs? Show Key Plus nevű store applikációval meg tudod nézni a kulcsot.

Muhahahahahahaaa

(#94618) ssgt1981

ssgt1981
(fanatikus tag)

Ismerősöm benyelt valami Gandcrab v5.1-es vírust. A gépet nem lehet gyári állapotba visszaállítani. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben Linus Live-al teljesen formázom a C meghajtót, akkor utána vissza lehet hozni a rajta lévő Windowst?

(#94619) labeda válasza Grampy (#94613) üzenetére

labeda
(tag)

Anno a Pro-t itt vásároltam: https://www.microsoft.com/hu-hu/store/collections/windows

(#94620) zzola válasza Grampy (#94613) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

[link]

Muhahahahahahaaa

(#94621) viperabácsi válasza zzola (#94617) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Oem key not present in firmware.

[ Szerkesztve ]

(#94622) Szmörre válasza ssgt1981 (#94618) üzenetére

Szmörre
(fanatikus tag)

Előbb meg kellene próbálni feloldani a fájlokat. Itt kikeresed, az útmutatót elolvasod, majd kipróbálod a programot. Az 5.1-et nem írja, csak az 5.0-t, de egy próbát megér.
Ha formázod a meghajtót, amin ráadásul titkosítva lettek a fájlok, akkor azt nem tudod visszaállítani. A fájlok sikeres dekódolása esetén is mindenképpen legyen újratelepítés, teljes formázás után.

viperabácsi: Régi gépen belépsz MS fiókkal, így hozzárendeli a licenced. A gépházban azt fogja írni, hogy fiókhoz kapcsolt digitális licenccel aktiválták.
Utána alaplapot cserélsz, telepíted. Szinte biztos, hogy nem tudja majd aktiválni, ezért kövesd a hibaelhárító utasításait, és lépj be az MS fiókoddal. Probléma esetén hívni kell az ügyfélszolgálatot, és elmondani, hogy tönkrement az alaplapod, és nem tudtál ugyanolyant szerezni (mivel jó régi).

[ Szerkesztve ]

(#94623) ssgt1981 válasza Szmörre (#94622) üzenetére

ssgt1981
(fanatikus tag)

Köszi, ha letöltök egy új win10-et, akkor az is aktíválja saját magát?

(#94624) viperabácsi válasza Szmörre (#94622) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Gondolom így nem tudok laptopra váltani ?

Illetva ha marad asztali akkor proci ram is másik lenne.Az nem probléma ?

[ Szerkesztve ]

(#94625) galaxys80 válasza redband (#94615) üzenetére

galaxys80
(PH! kedvence)

Már csak pár hsz és rangot tudsz ugrani.

(#94626) Ernesto78 válasza Grampy (#94613) üzenetére

Ernesto78
(tag)

Én a win10 pro kulcsot innen vettem és most akciós. A leírásban OEM van írva.

[ Szerkesztve ]

(#94627) ssgt1981 válasza Szmörre (#94622) üzenetére

ssgt1981
(fanatikus tag)

Nem működik ezzel a verzióval. A teljesen új telepítés megoldja a problémát?

(#94628) Ernesto78

Ernesto78
(tag)

Valaki tudna segíteni ebben a kérdésben? köszönöm

(#94629) rostiron válasza Ernesto78 (#94628) üzenetére

rostiron
(őstag)

Próbáld meg a fájlkezelőbe ip alapján. így

\\ip-cím

Gigabyte H87-HD3, I5-4570, 16GB DDR3, XFX TS-550, Gigabyte Aorus RX580 8GB

(#94630) Szmörre válasza ssgt1981 (#94623) üzenetére

Szmörre
(fanatikus tag)

Kódot sem kell megadni, ha már egyszer aktiválva volt. A Win10-nél online megy a dolog, nem kódozással (az csak az első aktiválásnál kell).

A formázással minden adatot törölsz, így nem marad nyoma a vírusnak. Ha voltak pótolhatatlan fájlok, akkor érdemes lehet lementeni őket valahova, hátha egyszer frissül a program és fel lehet oldani.

viperabácsi: Az alaplap a legfontosabb. Mások elmondása alapján az ügyfélszolgálat segít abban az esetben, ha az előző alkatrész tönkrement. Laptopra szerintem nem nagyon lehet átvinni.

(#94631) viperabácsi válasza Szmörre (#94630) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Köszi a kimerítő választ.

(#94632) need válasza Szmörre (#94601) üzenetére

need
(PH! addikt)

jó ez a program amit ajánlottál.. :R :R

annyi kék halálom van hogy lányos zavaromba ezt se tudom melyikkel [kezdjek] :C :C :C :C :W

[ Szerkesztve ]

(#94633) Ernesto78 válasza rostiron (#94629) üzenetére

Ernesto78
(tag)

Sajnos nem tudom mi a routerre csatlakoztatott USB ip-címe. Ha a router ip-címét adom meg neki akkor GUI jelenik meg.

(#94634) rostiron válasza Ernesto78 (#94633) üzenetére

rostiron
(őstag)

A fájlkezelőbe írtad ? Kettő visszaper ( \\ ) és ipcím ? Így \\ipcím

Gigabyte H87-HD3, I5-4570, 16GB DDR3, XFX TS-550, Gigabyte Aorus RX580 8GB

(#94635) yanna válasza Ernesto78 (#94633) üzenetére

yanna
(őstag)

Szerintem bogarássz ott, az én routerem mutatja, hogy mik vannak csatlakozva.

(#94636) Keem1 válasza Ernesto78 (#94633) üzenetére

Keem1
(PH! addikt)

Némi gugli után: [link]

Ha itt megnézed, akkor meg kell adnod a divájsz nevét (legyen AsusDrive) plusz a használt munkacsoport nevét (legyen FeriHome).

Ez esetben a Windowsban a Hálózat -> AsusDrive VAGY a fájlkezelőben a \\AsusDrive begépelésével éred el.

Total Commanderben pedig (hálózati drive ikon) -> Hálózat (FeriHome) -> AsusDrive pont alatt fogod megtalálni.

Ellenben nem szeretnélek elkeseríteni, de ez nem Windows kérdés, hanem hálózati eszköz/router topik témaköre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#94637) Szmörre válasza need (#94632) üzenetére

Szmörre
(fanatikus tag)

A másik kettőnél mi van kiemelve pirossal?
Menj végig pár alap lépésen, hátha.
1. A hibaelhárító tanácsai, mindegyik pontot nézd meg
2. SFC
3. Tuning alaphelyzetbe állítása, ha volt
4. Start menü keresőjébe "memória", ott Memóriadiagnosztika

De ha elég régi a rendszer, akkor egy friss telepítés is megoldhatja, ha a hardverekkel nincs gond.

viperabácsi: Nincs mit!

(#94638) Ernesto78 válasza Keem1 (#94636) üzenetére

Ernesto78
(tag)

Végig csináltam a lépéseket, de nekem nem működik. :(
Ilyen problémám nem volt Win7 alatt.
Megpróbálom a másik topikban megkérdezni.
köszi

(#94639) viperabácsi válasza Szmörre (#94637) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Még egy kérdés . Mi van akkor , ha a kiolvasott termék kulccsal telepítem az ÚJ gépet és utána belépek MS fiokkal ? Lehet aktiválja magát

[ Szerkesztve ]

(#94641) zolee001 válasza redband (#94640) üzenetére

zolee001
(senior tag)

CSAK a gyárit ami a termék honlapján van pontos tipusszám szerint érdemes használni már ha nem akarsz uj notit venni

zolee001

(#94642) mp54

mp54
(senior tag)

Új lapos, eredeti WIN 10 home-mal. Egy külső HDD-re nem enged menteni: "nincs fájlmódosítási jogosultsága. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával". A rendszergazda én akarok lenni!!! Mit tegyek, szájbarágósan,,, Olvasni olvas róla...más külsőre ment...
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#94643) King Unique válasza mp54 (#94642) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Azt kellene csinálni, ami nemrég másnak is javasolva volt.

(#94644) need válasza Szmörre (#94637) üzenetére

need
(PH! addikt)

köszönöm az útba igazítást.. :R :R :R bele kezdek

viszont ezt nem találom
4. Start menü keresőjébe "memória", ott Memóriadiagnosztika

[ Szerkesztve ]

(#94645) abdulka1 válasza need (#94644) üzenetére

abdulka1
(fanatikus tag)

Szia!

Klikk a nagyítóra és gépeld be, hogy "memória"

Nem az számít, hogy veszítesz, vagy győzöl, az számít, hogy ÉN veszítek-e, vagy győzök.

(#94646) need válasza abdulka1 (#94645) üzenetére

need
(PH! addikt)

találtam egy [videót] az alapját csináltam meg majd az eseménynaplóban is megtaláltam miszerint..

The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected no errors

köszi neked is :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#94647) ates2

ates2
(senior tag)

Következő lenne a problémám, adott egy gép eddig whea uncorrectable error kék halál volt nála,ezt elvileg fixáltam azzal,hogy RAM-ot normális hz-en futtatom OC nélkül,CPU szintén nincs OC-zva. Viszont most dpc watchdog violation kék halált nyomat. bluescreenviwerrel megnéztem és ez a 3 file ami pirosan világit, hal.dll,ntoskrnl.dll,PHSED.dll. Volt mem/cpu/gpu teszt nincs hiba sehol,semmi nem melegszik túl minden stabil. Valakinek valami ötlet erre? 1809-es windows, 9700k,msi meg z390 ace alaplap, g.skill aegis 2x8 DDR4 ram.

[ Szerkesztve ]

(#94648) Somatom

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, mert agyf...t kapok a Win -től! Nem értek hozzá, nagyon ritkán használom, de utána minden kikapcsolásnál ez a műsorszám megy. Most is csak azért kellett, hogy csináljak egy Linux pendrive -ot. Elkészült, szeretnék átbootolni, de már vagy húsz perce ez van a képernyőn. Hogy lehetne egy ilyen rebootot Windowsos időszámitás helyett, emberi időszámításban is elfogadhatóvá tenni?

[ Szerkesztve ]

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a "#79335424" Nick alatt olvasható.

(#94649) svgyula válasza ssgt1981 (#94627) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Ha(?) van lehetőséged akkor a c formázása után a másik partición is kellene indítani egy víruskeresést. Nincs kizárva, hogy oda is betelepedett. Ha így van akkor a c formázása és teljes újratelepítése sem oldja meg a gondodat, csak pár perc, óra, amíg megint minden tele lesz vele.

(#94648) Somatom
Szia! Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy időnként bekapcsolod a gépet és üresben futtatod. A frissítéseknek kell idő azok akkor is ki vannak adva a gépre ah nincs bekapcsolva. Általában 2hét egy-egy kissebb-nagyobb állomány és fél évente(tavasszal-ősszel) egy összegző frissítés. Az utóbbi egy teljesen új rendszert rak a gépedre. Ezt értsd úgy mintha a telefonodra minden második héten jönne frissítés és fél évente új droid(milyen szép is lenne)

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#94650) tordaitibi válasza Somatom (#94648) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

Ugy ahogy en, nalam egy 2016-os win fut, minden update ki van olve belole, de ezert engem itt agyonvernek, meg ha megvalositod akkor teged is. Havi 1 pendrive irashoz szerintem ne tarts wint. Vagy ne a tizest, de ezert is nekem fognak esni a w10 es az update feltetel nelkuli rajongoi akik ebben se trefat se kompromisszumot nem ismernek....
Amugy Linuxbol epp egy rolling release disztrom van, az is updatel eleg aktivan ugyhogy ez minden modern rendszeren igy van ha nem hasznalod hetekig.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.