Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) Döglött Róka válasza cigam (#93350) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Gif-nek hívják.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93352) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, kíváncsi lennék a véleményetekre, az MS fiók biztonságához tartozik a kérdésem, outlook-os fiókot használok, jelszó mellett aktív a 2FA hitelesítés (MS alkalmazás android telefonon) és telefonszámom adott hozzá. Ti használtok esetleg még ilyen biztonsági beállítás mellett egy másik, alternatív e-mail címet, amit megadtatok az MS fiók beállításaiban?
Pl. ha az adott alkalmazás nem érhető el, akkor a generált kódot arra a mail címre küldi. Egy ilyen mail szintén ajánlott, hogy erős jelszó mellett szintén 2FA hitelesítéssel bírjon (pl. Gmail)? Volt korábban nekem hozzáadva egy másik mail cím, ahová ha netán be tudnának lépni, nincs védve 2FA hitelesítéssel, így meg tudnák szerezni a jelszó mellett a generált kódot is, és beléphetnek az MS fiókba, szóval inkább eltávolítottam, most csak a telefonszám és a hozzáadott alkalmazás véd, és gondolkodom, hogy szükséges, ill. ajánlott lenne mégis ezek mellé egy másik mail cím (esetemben a Gmail, ahol akítv a 2FA), vagy sem. Nálatok ez hogy van? Köszi minden tanácsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#93353) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Beraktam 1 kis mini pc-t.Usb-vel rákötettem vinyót.
De 1 idő után a vinyó lekapcsol,és ledobja.
Energiasémák között próbáltam állítani,de nem történt semmi,esetleg átalakítóval lenne gond?
Vagy van valakinek tippje?

Avatar

(#93354) Indian74 válasza King Unique (#93349) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm a segitésedet,és mindenki másnak is :R

NAGYPAPA

(#93355) Döglött Róka válasza junior11 (#93352) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szia,

2FA-nal a másodlagos mailcím erősen ajánlott. A kódot csak a jelszó után küldi a másodlagos címre, ahova szintén kell jelszó (ne ugyanaz legyen). Így a mail módszerrel már 3FA-d lesz;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93356) junior11 válasza Döglött Róka (#93355) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, igen, ezt tudom, kódot nekem nem szokta mail címre küldeni (amíg volt sem), hanem az MS Authenticator alkalmazás generálja, azt szoktam beírni. A mail csak akkor lenne jó alternatív megoldásként, ha pl a telefon nem lenne nálam vagy az alkalmazás nem működne.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#93357) Döglött Róka válasza junior11 (#93356) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Lehet valasztani hova kuldje.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93358) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Az normális, hogy még mindig 1803 builden vagyok? Természetesen kopp eredeti boltban vásárolt Win10 Pro számlával, COA matricával, digitális MS fiókhoz hozzákapcsolt állapotban. Frissülget jönnek az összesítők, de az újabb build nem frissül be. Próbáltam a Windows frissítési segéddel többször is, de nem hajlandó. A folyamat végén valamilyen hiba miatt, visszaáll az alap verzióra.

Nem mintha annyira kellene, csak zavar.
Van más is még 1803-on?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#93359) cigam válasza HartgeH3-2.8 (#93358) üzenetére


cigam
félisten

Teljesen természetes, hiszen ahogy te is írtad, valamilyen hiba miatt nem fog települni. Tényleg el tudod képzelni bármelyikünkről is hogy egy pontos hibaüzenet nélkül(akár a programé, akár az eseménynaplóban történt bejegyzés) fellapozzuk az álmoskönyv-et, és megmondjuk a tuti megoldást (áldozz fekete kakast telihold éjjelén)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93360) Cs1csó válasza HartgeH3-2.8 (#93358) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem élő ember nincs már aki a 1803-ast használná :DDD

Vicce félretéve, valami gikszer van nálad, esetleg azt megpróbálhatod hogy beteszel egy 1803-as telepítős pendrive-ot a gépbe és arról bootolva egy javítást megpróbálsz csinálni hátha, de persze ha vannak kritikus adataid a rendszer partíción akkor azokat mentsd le nehogy elvesszenek.

Ha semmi sem használ és lesz időd valamikor telepítsd újra a 1809-essel.

(#93361) CirrMee válasza Cs1csó (#93360) üzenetére


CirrMee
addikt

Akkor inkább egy friss 1809 -es telepítőt lehúzni, azzal ráfrissíteni is lehet. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#93362) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Jogos. Sajnos a pontos üzenetre nem emlékszem, a képet pedig nem találom sehol pedig elküldtem haveroknak is. A rendszer egyébként stabil és hibátlan, tehát gondom problémám nincs vele. Frissítések is rendszerint érkeznek, összesítőkkel együtt.

Azért köszönöm. Majd később lehet újra lesz húzva az official MS progival, az úgy is a legújabbat szedi le.

Ja igen: Az okosított rendszer havernál meg simán lefrissült 1809-re.
Ennyit erről.
Nem, nem nálam van a hiba mert egy korrekt módon karbantartott, tudatosan használt, nem gányolt oprendszerem van, ami hála istennek hibát, problémát nem generál napi használat mellett. Továbbá rendszeresen frissül is. Elhiszem, hogy rögtön adja a user fail opció, csak ez egy megvásárolt eredeti liszensz és kutyakötelessége automatán lefrissülni (a legújabb buildekre is) még a pokolból is, vagy a föld alól is.
Szvsz

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#93363) cigam válasza HartgeH3-2.8 (#93362) üzenetére


cigam
félisten

Ha frissül az a baj, ha nem frissül az a baj :P
(Nem konkrétan neked hanem a W10-nek szól)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93364) Cs1csó válasza HartgeH3-2.8 (#93362) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem "úgy" van nálad gond hogy te vagy a hibás simán lehet van egy olyan programod vagy beállításod valahol a dolgok mélyén ami bezavar ennyi.

Ha küldenél egy fényképet arról hogy milyen programjaid vannak telepítve - programok és szolgáltatások résznél csinálj 1-2 képet - akkor lehet rájöhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#93365) SeRoKrigid válasza SeRoKrigid (#93123) üzenetére


SeRoKrigid
csendes tag

Közben megoldódott a kékhalál problémám!
Érdemes Döglött Róka kollégára hallgatni, valamint tőle tanácsot kérni!
Segítőkész, és elég precízen belövi a probléma forrását egy windows hibaüzenetnél.

Az én esetemben egy driver frissítése azonnal megoldotta a problémát (jelen esetben egy hálózati vezérlő volt a gond).
Még egyszer köszönöm a segítséget Róka!
Pacsi mindenkinek!

(#93366) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#93358) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy ez a "folyamat végén valamilyen hiba" pontosan mit is jelent, mi volt a hibakód. Ahogyan az sem, hogy gépházban a frissítési előzményeknél, vagy az eseménynaplóban van-e erről bejegyzés. Amúgy meg lehet kevés a C-n a szabad terület és az a baja, vagy esetleg a WinRE stb. kisebb partíciókkal nem stimmel valami, vagy egy külső program, pl. egy külső antivírus szoftver kavar be. De ezekről szintén nincsenek információk. Azt pedig így ne várd, hogy konkrétumok híján más majd kitalálja, hogy nálad vajon miért nem frissül...

(#93367) tordaitibi válasza HartgeH3-2.8 (#93362) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

'kutyakötelessége automatán lefrissülni'
Igen, pl. kutyakötelesség megállni a stoptáblánál, csakugye...
Mint írtad, frissül is csak valamilyen, halandó által kideríthetetlen összeférhetetlenség miatt visszaáll.
Ennek örülnél jobban, vagy ha frissít és garantáltan naprakész a rendszered csak éppen nem indul el?
Ugyanezen okból én egy mini pc-n 1607-en vagyok.
Sajna nem lehet tovább halogatnom a teljes legújabb verzió tiszta telepítését csak ugye többen vagyunk a gépen és nincs osztatlan sikerem a javaslatommal.

(#93368) klaczi válasza GAbre (#93353) üzenetére


klaczi
aktív tag

Talán ez! Eszközkezelö usb háttértár energiagazdálkodás.

(#93369) asus1


asus1
aktív tag

Nekem sem frissült még fel, 33Gb van a C-meghajtón.
Elég az neki? Vagy miért nem kínálta még fel?
Egyébként a sima frissítések nekem is jönnek, épp most is jött egy.
Ha a frissítéses varázslóval felfrissítem, akkor ugyan úgy megmarad minden adatom?

(#93370) GAbre válasza klaczi (#93368) üzenetére


GAbre
veterán

Ez is ki van kapcsolva.

Avatar

(#93371) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Jogos srácok :R

SSD 100 GB környékén mozog mindig most éppen 80GB, de szigorúan 50GB alá soha. Ez még anno belémrögzült amikor jött az SSD őrület, igaz ott 10-20%-ot írtak, hogy hagyni kell (PH cikk).
250GB Samu EVO

Mondjuk yahh inkább frissülgessen szépen az adott build , mint legyen szar egy új build (adom) :K

Köszönöm mindenkinek :R
Listát még lehet dobok.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#93372) uriember válasza asus1 (#93369) üzenetére


uriember
aktív tag

Szia, itt (L:/dl/upc/2019-01/19/524459_hat3wfjcs6gis4p0_kepernyofelvetel_1.png)(/L) nincs nálad bekapcsolva (ha wifin jön a net) és itt (L:/dl/upc/2019-01/19/524459_by0sv1psnvtwklpl_kepernyofelvetel_2.png)(/L)
nem piszkáltál?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93373) King Unique válasza asus1 (#93369) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik válaszban nemrég le volt írva erre vonatkozóan a lényeg. Ha 33 GB szabad terület van most a C-n, akkor az elvileg elég lesz a build upgrade-hez, de ez a telepített rendszer, illetve az upgrade közben létrehozott Windows.old méretétől is függhet. Ha manuálisan csinálod pl. az MCT-vel, frissítési segéddel, vagy ISO-ból, akkor azoknál szintén van lehetőség a személyes fájlok, beállítások, telepített programok megtartására.

[ Szerkesztve ]

(#93374) asus1 válasza uriember (#93372) üzenetére


asus1
aktív tag

Nekem a felső ki van kapcsolva.
Létezik, hogy az a baja? Bár én nem piszkáltam, lehet így is volt alapból.
És vezetékes neten vagyok, tehát a wifi nem szólhat közbe.

(#93375) borix válasza MrCsiT (#93267) üzenetére


borix
őstag

Az ilyen dolgokkal akkor lesz majd igazán gond ha a Win7-ről rákényszerülnek az emberek jövőre a váltásra és akinek nem kell majd a felesleges újdonságok,csicsa hanem egy hosszan tartó stabil rendszert szeretnének.
Biztos sokaknak stabilan megy hosszú idő óta a Win10 de vannak sokan akik meg panaszok rá rendesen.
Nekem sem kell sok újdonság próbálgatom a Win10 a jövő miatt.
Lebutítottam szinte Win7-re töröltem a sok felesleges dolgot amikre nem tartok igényt.
Na most ha majd szépen visszapakolgatják,átszervezgetnek dolgokat frissítések alatt akár még be is halnak bizonyos részek, nem lesz nagy öröm.

(#93376) asus1


asus1
aktív tag

Miért ilyen sok a windows update-os? Létezik, hogy már tölti le, vagy már letöltött valamennyit?
Vagy semmi köze és akár törölhetem is?

(#93377) #54072192 válasza asus1 (#93376) üzenetére


#54072192
törölt tag

A leírásból szerintem érthető :) Törölheted őket, folyamatban lévő frissítéshez nem nyúl.

borix: "akinek nem kell majd a felesleges újdonságok,csicsa hanem egy hosszan tartó stabil rendszert szeretnének"
Ez így 1:1-ben az XP-ről 7-re váltás szövege. Teljesen ugyanez volt. Az Aero felesleges csicsa, a superfetch parasztvakítás, a memória is le van foglalva, lassabb a régi jó gépen, bezzeg régen. Az általad idézett szöveg pedig az összes létező rendszerre igaz. :)

A Win7-szintűre butítás amúgy majdnem mindig garancia a problémákra, és mivel amúgy sem tetszik neked a 10, ezért még jobban fogod utálni. Amikor pedig segítséget kérnél mástól, akkor előbb ki kell találni, hogy mi volt módosítva, mert normál esetben nem jön elő a hiba. Legalábbis ez szokott történni.
Lehet úgy használni a rendszert, mint a 7-et, mindenféle törlés meg belekontárkodás nélkül, úgy legalább a frissítésekkel nem lesz gond. Egy build upgrade (az évi kettő) gyakorlatilag egy új rendszer rátelepítése a régire, a buherált dolgokat pedig jó eséllyel javítani próbálja majd.

Egy tanács: ha esetleg uxthemepatcher-t használsz azért, hogy máshogy nézzen ki a rendszer, az a legutóbbi nagy frissítés után a bejelentkezésnél fekete képernyőt okozott. Ahogy írják: "Note: This application make changes to your system files, this can lead to unexpected problems or total breakdown of Windows!" Csak hogy tudd, mikre gondolok.

(#93378) borix válasza #54072192 (#93377) üzenetére


borix
őstag

Vágom amit írtál de gondolom tudod ez mit jelent?
Nincs más hátra mint előre csal a Linux. ;]
Van egy Core 2 Duo procim 2 GB RAM + SSD.
Win7 szépen elketyegett rajta Win10 már alapon 1,5-1,6 GB ramot elhasznált és még semmit nem csináltam rajta.
Sok embernek van hasonló felépítésű régi laptopja szüleinek nagyszüleinek stb.
Fejleszteni a gépeket nem nagyon éri meg főleg úgy,hogy a Win10-ből ki sem találnak ennyit számukra a sok hasznos funkcióból.

(#93379) #86564352 válasza borix (#93378) üzenetére


#86564352
törölt tag

10 évet kiszolgált egy ilyen gép akkor ideje nyugdíjazni vagy fejleszteni, legyen min. 4 GB RAM + SSD.
Valószínűleg okkal cserélted benne a HDD-t SSD-re mert tudtad dob a teljesítményen, akkor azt a szerencsétlen 2 GB memóriát is bővíteni kellene ugyanilyen elven.

(#93380) Cs1csó válasza borix (#93378) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows 10-nek jobb a memória kezelése mint a korábbi Windows-oknak. Nem az a lényeg hogy mennyit látsz belőle foglaltnak vagy szabadnak hanem a TÉNYLEGES használatnál mi a helyzet.

(#93381) borix válasza #86564352 (#93379) üzenetére


borix
őstag

Nem éri meg a proci lesz utána a gyenge keresztmetszet.
Win7 után nincs nagyon más alternatíva Windows téren régebbi gépekre.
Földobok egy Linux Mint-et 500MB RAM körül van az alap felhasználása és elmennek YouTube-on a Full HD videók.
Nem akarok itt mellé beszélni okoskodni csak ha a Win7 jövőre elveszti a támogatást sok hasonló probléma lesz.
Most Win10 alól vagyok stabil eddig fürge is,hogy meg lett piszkálva így alapból elvan 800MB RAM-al ;] de ha jönnek majd a frissítések és megfektetik annyi lesz neki.

Ne csináljanak egy alap fürge kis Win10 hanem vegyél ezt bele váltsál arra igaz?

(#93382) borix válasza Cs1csó (#93380) üzenetére


borix
őstag

Akkor jó ennek örülök főleg mert most megpiszkálva 800MB RAM elég neki 1,6 helyett.

(#93383) #54072192 válasza borix (#93378) üzenetére


#54072192
törölt tag

Megy a 10 ezeken a régebbi vasakon is, de például egy SSD csodákra képes. Ez nem meglepő, mikor ma már a játékoknak, meg még a Steamnek is ajánlott.
A memóriánál ugye nem csak a szabad memóriát nézed? Nem úgy működik a 10-nél, hogy X mennyiség foglalt és használatban van, a maradék Y pedig az új programoké :)

Attól, hogy a gép egyre elavultabb, a net még fejlődik, és nem csak azok használják a rendszert, akik XP-n meg 95-ön nőttek fel, és ezzel a szinttel elégedettek, mert majd összevadásszák a programokat mindenre. Erre a sok funkcióra van igény egy modern rendszernél, ezért kerülnek bele alapból. Mint mondtam, nem kell használnod őket, ha nem akarod, minden más ugyanaz (kivéve a gépház).
Amúgy Linuxon is biztosan lesznek gondok majd, csak mivel sokkal kevesebben használják, és nekik is csak egy részük fórumozik, ezért lehet, hogy egyáltalán nem találsz megoldást. Az sem igaz, hogy sok disztró jobban fog menni a régi gépeken, tapasztalatból mondom. Ennyire nem fekete és fehér a dolog :)

(#93384) borix válasza #54072192 (#93383) üzenetére


borix
őstag

Nincs gond persze sok embernek hasznosak az új funkciók felhozatal szeretik is a Win10 de hol van ha nem kérem nem tartok rá igényt akkor ne települjenek és ne legyenek a háttérben ja az nincs vagy korlátozottan kezelhetők.
Olyan ez mint mikor vesz valaki egy drága telót és utána egyből root,pucolás stb. szabadság van az ő dolga erre van igénye nem kell neki a sok gyári szemét.

[ Szerkesztve ]

(#93385) terapeuta007 válasza borix (#93378) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

esetleg lapozofajl mereteket felveheted 8gigara meg megjelenitesi beallitasokat teljesitmeny centrikusra allitani.(bocs angol windowsom van szoval szabadforditas.)
Visual effects-->best performance és manage paging file sizes angolul. Vezerlopult Rendszerbeallitasoknal vannak asszem.

De ha nem laggol, tudod hasznalni akkor ne zavarjon hogy keves szabad ramot ir
De amugy elvileg kevesebb ramot eszik windows 10.
Sot regi gepemnel gyakorlatban is tapasztaltam hogy kevesebb ramot eszik.

Windows 10 lite az szerintem letezik hivatalosan is nem?
Nálam a windows 10 lite iso az 2,8gb volt. A nagyanyam meg a faterom regi szar gepein (1gb ram) tokeletesek.
Még 360p-n lehet videot nezni veluk meg tiszta smooth a bongeszesi elmeny is veluk. Ha nem letezik hivatalos windows 10 lite akkor vedd ugy hogy nem is mondtam semmit.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93386) #86564352 válasza borix (#93381) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem 2019-ben ne problémázzon az átlaguser nagymama a legújabb Windows is pöpecül menjen a 10+ éves 2 GB RAM elavult procis gépén, hanem lássa be egy évtizedet kiszolgált a laptopja és ideje újat venni modern vassal. (ha tényleg nagymama felhasználás, unokák képeinek nézése és webkamerázás és light netezés akkor az is jó megoldás egy ipad 120-ért és ennyi, nincs Windows Update, nem kell menned karbantartani, nincs vírus és OEM bloatware)

amúgy népi megfigyelésem: szüleim ismerőseinél, idős szomszédok stb. ha pl. elromlik a tévé másnap mennek új Sony vagy LG pöpec típust megvenni pénzt nem sajnálva és örvendeznek milyen jó, ellenben a Celeron procis, 2 gigás, 5400 RPM 10+ éves őskövület laptoppal még csináljak valamit hogy ne legyen lassú :D
talán az a logikájuk a halott tévénél sötét képernyő értik hogy szar, a béna laptop még elketyeg és végül is működik ezért "jóazmég" csak hát öt perc a boot és visít a venti a Chrome-tól :D

[ Szerkesztve ]

(#93387) terapeuta007 válasza borix (#93384) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

A rootolas az warez dolog es garivesztessel jar.(elveszted azt a garit ami egyebkent se ér semmit,)
Es vmennyire veszelyes is. Biztonsagi kockazat. Mondjuk nekem meg nem lett belole bajom eddigi telefonaimon.(5db) csak kerulni kell az olyan rootolos programokat (mind windowsos mind androidos) ami telepakolja a telot minden fele szemettel rootolas kozben/után. Pl;kingroot
Ha magisk manageres a root akkor az elvileg nagyon safe.

Amugy a sourceforge-on van vmi windows 10lite amibol kilehet torolni a metros appokat meg mindent. De attol tartok az nem legális nem vagyok benne biztos.

Meg van vmi olyan hogy windows 10 Lean.
Ez mar biztos legális. Elvileg performance-ra van kihegyezve valszeg vmenyivel kevesebb szemet van benne de nem tudom.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93388) asus1


asus1
aktív tag

Na jó, én nem várom meg míg felajánlja...
Remélem a dolgaim ugyan úgy megmaradnak.

Egyébként a windowsba nem akarnak valami olyan hátteret berakni ami mint MAC OS-en változik napszakkal együtt? Jelenleg a windows storeból töltöttem le egy alkalmazás és azzal mac os alapértelmezett sivatagos hátterét alkalmazza és napszak szerint változik. 3. fél nélküli alkalmazás miatt érdekelne csak ez.

[ Szerkesztve ]

(#93389) r.levente75


r.levente75
addikt

Win 10 jobb alsó sarokban azt hiszem műveleti központnak hívják, hol lehet azt kikapcsolni, hogy filmnézés közben ne jelenjen meg semmilyen bejövő üzenet (facebook, levelek, stb)?

(#93390) uriember válasza asus1 (#93388) üzenetére


uriember
aktív tag

MCT 1809?

Olyan hátteret rakhatsz, amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93391) terapeuta007 válasza #86564352 (#93386) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Nemtom mekkora osszegnek képzeled el az átlagos nyugdijat. De ha egyedul marad egy oreg hazastars nelkul akkor orul ha a rezsit kifizeti meg vesz 1-1 csokit az unokaknak. Abbol az (ideális) 60-80ezerbol. De ennel kevesebbet is kapnak nehanyan.
Ha a kommunizmusba leszázalékoltatta magát vagy akarmilyen mas okbol rendes nyugdijat kapó öregek kisebbsegben vannak. Meg ha még él a hazastarsuk akkor jobban jarnak bár nekem a masik nagyszuleim 2-en kapnak 120ezret ők már megengedhettek egy lapostévét maguknak mondjuk.

De egyebkent nincsen szo arrol hogy en ezeket a gepeket karbantartanám. Meg szorakoznák velük. Évekkel ezelott raraktam azt a windows 10 lite-ot, akkor beallitottam, meg még jobban lecsupaszitottam raraktam operaminit es kesz. Mondtam nekik ha lassu nyomjak be a ccleanert. Le nem toltenek semmit csak netezes.
Mennek amig megnem hal a vinyo bennuk..

Ha ezek a roncsok még siman jok internetezesre akkor minek vegyenek ujat majdnem egy télre valo tuzifa áráért?

Kit erdekel ha egy ilyen gép virusos lesz?

Azt még ipad? Orulnek a billentyuzet egernek nemhogy nyomogassanak egy 10colos tularazott szart. Foleg ha már van otthon crt monitor meg minden a gephez.

Visit a venti? Kit erdekel. Amugy en 2000ert vettem ventit es kicsereltem a procihuton levo ventit.(ragasztassal) szoval nem kell komplett uj hutot venni.

Ez a nepi megfigyelesed jo ha a nyugdijasok felere lehet ervenyes. Ez nem nyugat europa meg amerika. Sőt hires amerikába is 15%os a munkanelkuliseg es vannak csorok,gettók.
Szoval ausztraliaba meg eszak-eu nyugat-eu ban lehet
megengedheti maganak minden nyugdijas de itt a fele sem.

Amugy a windows 10 lite az ugyanugy megy ezeken a szarokon mint a windows xp ment.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93392) asus1 válasza uriember (#93390) üzenetére


asus1
aktív tag

Nem MCT, felette a frissítésre mentem rá: Windows10Upgrade9252.exe

Az oké, hogy olyan hátteret rakok amilyet szeretnék, de nekem olyan kell ami változik az idővel, tehát más reggel, délben, délután, este, éjjel.
Értem állítsak időzítőt, de megoldottam úgy mint mac os-en van, hogy magától változik és éjjel csak sötét ugye a kép reggelig. Na ilyen kéne a windowsba alapból, több fajta háttérrel.
Dynamic wallpaper ennek az egésznek a neve.

[ Szerkesztve ]

(#93393) Met válasza r.levente75 (#93389) üzenetére


Met
nagyúr

Jobb klikk a tálcán, tálcabeállítások, a tálcán megjelenő ikonok kiválasztása.
Azt hiszem

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93394) Armagedown válasza terapeuta007 (#93387) üzenetére


Armagedown
őstag

A rootolás nem warez, normális hozzáálású gyártó nem vonja meg a garanciát emiatt.
Nem ajánlott a különböző optimaizáló programok használata, összeomolhat tőlük a Windows, velem már előfordult.
A beálításokat a Csoportházirend szerkesztőben kell elvégezni, az biztonságos.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93395) r.levente75 válasza Met (#93393) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi, lement a film megnézem.

(#93396) borix


borix
őstag

Megoldódott újraraktam kíváncsiságból a merevlemezre a Win10 egy újonnan készített telepítő pendriveal most már nincs az a nagy ram fogyasztás így már nem kellesz buherálni.
Valószínű előzőleg a telepítésnél nem volt kerek valami,hogy olyan nagy ram fogyasztáson dolgozott a rendszer.
Erre érdemes figyelni ha mással is megesne.

(#93397) #54072192 válasza r.levente75 (#93389) üzenetére


#54072192
törölt tag

Lejátszót elindítod, Win+G, fogaskerék, jegyezze meg játékként. Utána Fókuszsegéd beállításai, automatikus szabályok játékhoz bekapcs.

asus1: Jó kis dolog az, szerintem idővel bekerül, de nézz be a visszajelzési központba, és jelezd.

(#93398) szabferi


szabferi
tag

Manapság hol lehet megbizhatóan elektronikus (tehát nem kell nekem doboz meg DVD) WIN10et venni?

Találtam pl pcworld cikket ahol a goodoffer24 -et promótálják (10 dollár egy win10 kulcs), de ezt a siteot a microsoft community oldalon sanszosan illegálisnak bélyegzik, és azt pedzegetik hogy az ott beszerzett kulcsok egy idő múlva deaktiválódhatnak...

HA az MS oldalon jelenleg 80K körül van egy vin 10pro, az árgépen meg a neten meg már 10Któl indulnak, akkor jól jelez a "túl olcsó hogy igaz legyen?" riasztóm?

[ Szerkesztve ]

(#93399) szabferi válasza szabferi (#93398) üzenetére


szabferi
tag

Még annyi hogy "volume licence key"-nek nevezik az MS communitynál ezeket az olcsó offereket amik emiatt biztosan nem legálisak... cak én ehhez kuka vagyok, honnan tudjam hogyha megveszem drággábban máshol az nem ilyen :)

(#93400) kali válasza szabferi (#93398) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az árgépen is van már 15.000 Ft-tól, ha megfelel az OEM (hardverhez, leginkább alaplaphoz kötött, tehát más gépre nem vihető át később).
A 75.000 - 80.000 Ft-os kategória a dobozos, ami nincs hardverhez kötve, így később másik munkaállomásra is átvihető.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.