Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) Silious válasza Döglött Róka (#93007) üzenetére


Silious
tag

Nem, sajátgép mappája, egyszer jó egyszer nem.

(#93102) cigam válasza Orlin (#93099) üzenetére


cigam
félisten

Nehogy visszaolvass, rákeress, te vagy az első (ma) aki felteszi ezt a kérdést. [link]
A legegyszerűbb és olcsóbb ha eleve W10-el veszed meg a notit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93103) Orlin válasza cigam (#93102) üzenetére


Orlin
addikt

Bocsánat.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#93104) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Más is tapasztalta azt a jelenséget UWP appok esetén (Windows Posta, OneNote, Áruház stb), hogy a görgetés olyan mint ha lassabban reagálna? Mint ha lagos lenne, görgetek és kicsit később indul el és darabos.
Teljesen mindegy, hogy beállításokat görgetsz, e-maileket stb. Nem tudtam rájönni miért, valakinek van infója erről?

(#93105) #86564352 válasza Pano (#93104) üzenetére


#86564352
törölt tag

Újraindítás után is? Nálam smooth, nem érzek változást. Viszont az időjárás csempe megbolondult pár napja csak Budapestet mutatja, rákattintás után elindul az app és mutatja a beállított várost aztán a csempe üres lesz és egy idő után ismét csak a fővárost jelzi. Redditen rákeresve mások is írták mindenhol az adott ország fővárosára állt a csempe.

(#93106) Pano válasza #86564352 (#93105) üzenetére


Pano
addikt

Igen, ez álladó dolog.
Megpróbálom leszedni a logitech setpointot, lehet az okozza.

(#93107) #86564352 válasza Pano (#93106) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld meg, nálam MX Master 2S és Logitech Options-ben a Logitech féle smooth scroll kikapcsolva.

(#93108) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Zsiasztok
Lehet valahogy win 10ben limitelni a letoltesi sebesseget?
Egy komplett gépnek kene korlatozni az internetet.(nem csak specifikus folyamatoknak)
Modembol megy kabel 2 gepbe. Az egyik gepet korlatoznom kéne.
Lehetoleg ingyenes megoldas nem ilyen netbalancer szerusegek.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93109) eventus


eventus
veterán

Sziasztok,

Kerestem vissza, de itt ilyen hibát nem találtam.
Rokon gépét kaptam meg, mert bekapcsoláskor csak a hibajavítási lehetőségek jelennek meg. Nem tudom mi lett vele, így nyomtam neki egy visszaállítást korábbi pontra, ezt jó is lett. Majd jött windows frissítés amibe belefagyott az egész gép, hosszan nem reagált semmire. Restart és most már csak ez fogad bekapcsoláskor: feket kép és "a számítgépen végzett módosítások visszavonása folyamatban". Szintén csak ez pörög és semmi előre lépés. Ötlet? Javítási opciókban már nem tudom korábbira időpontra visszaállítani, nem ajánl fel. Köszönöm!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#93110) Cs1csó válasza eventus (#93109) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gépen lévő oprendszert tartalmazó pendrive telepítővel csinálj egy javítást.

(#93111) seger válasza eventus (#93109) üzenetére


seger
addikt

Nézd meg mennyi szabad hely van a "C" meghajtón. Szerintem semmi

(#93112) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy win 10 64 bitem van 16 giga ram van a gépben és a rendszer névjegyénél látja is a 16 gigát sőt a biosban is a gép viszont vagy egy program amivel a hőmérsékletet szoktam figyelni ez a HWiNFO64 és itt már egy ideje nem a 16 gb ot mutatja hanem csak 12 őt meg néha variálja kicsit van hogy többet van amikor kevesebbet most akkor nem használja a gépem mind a 16 gb ot?? vagy nem érzékeli esetleg csak a programmal lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#93113) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Egy dell lapotpon mennyi ideig tarthat a windows 10 alaphelyzetbe állítása,Net kell hozzá????
Alapból jogtiszta win 10 van rajta,igy lett véve szaküzletböl,azota,nem lett rajta mokolva,csak egyszerüen nem akkar rendessen beindulni (nagyon lassan),és iszonyatossan lassu a rendszer.
Válaszokat elöre megköszönném :R

NAGYPAPA

(#93114) seger válasza Indian74 (#93113) üzenetére


seger
addikt

Nézz egy hdsentinellel winyó állapotot...

(#93115) Döglött Róka válasza rantotthusi (#93112) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Áhh...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93116) Indian74 válasza seger (#93114) üzenetére


Indian74
senior tag

Kösz de màr àllitom viszza,és lehetetlen vele bàrmit is csinàlni,nem hogy hdd sentine-t,de kösz,makd ha visszaàllt leellenörzöm.Mert elég érdekes,a laptop kb 3 hónapos,és kb ment max 3 óràt.

NAGYPAPA

(#93117) CirrMee válasza Indian74 (#93116) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha gyártó által lett telepítve, esetleg az általuk rakás szeméttel megpakolás miatt is lehet lassú. Akkor egy újratelepítés csodákra lehet képes... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#93118) prabhu válasza Indian74 (#93113) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem kell hozzá net.
Hdd-vel lassú a W10, főleg ha Celeron/Pentium proci van mellette.

(#93119) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ma frissítettem egy Vaio gépet Windows 7 Home Premiumról Windows 10 Home-ra és beaktiválta a 10est a 7es kulccsal.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#93120) herdsman12


herdsman12
őstag

Októberben frissítettem 1809-re, de gyorsan visszaálltam 1803-ra. A Frissítési előzmények azt írja, hogy 1809 sikeresen telepítve.
Mi a megoldás, hogy valóban 1809 legyen?

Szerk: Találtam vmit, megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#93121) Cs1csó válasza Indian74 (#93113) üzenetére


Cs1csó
félisten

Változó de a gyenge CPU, SSD hiánya stb. lassíthat rajta de egy pendrive-ról tiszta telepítés gyorsabb.

(#93122) krealon válasza frizso (#93098) üzenetére


krealon
veterán

"Nem kapcsoltam ki, de be se kapcsoltam "

LOL :)) Bocsi, de ez igen jo vicc volt.
Win8-ota alapertelmezetten be van kapcsolva a hibernalas.

(#93123) SeRoKrigid


SeRoKrigid
csendes tag

Sziasztok!

A napokban a windows 10-em vagy kékhalálozik, vagy kidobál a játékokból...
Az alábbi hibaüzit dobja a megbízhatóság figyelő:

Forrás
Windows

Összegzés
Hardverhiba

Dátum
‎2019. ‎01. ‎12. 16:46

Állapot
Nincs bejelentve

Leírás
A hardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
Kód: 144
1. paraméter: 101c
2. paraméter: ffffeb09f2fef960
3. paraméter: 0
4. paraméter: 0
Operációs rendszer verziója: 10_0_17763
Szervizcsomag: 0_0
Termék: 256_1
Operációs rendszer verziója: 10.0.17763.2.0.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

I5 4690K
Asus Z97-P
16G DDR3 2400
GTX 1070

Valaki felismeri ezt...? Semmit nem találtam a 101c paraméterre...

Előre is köszi!
Pacsi
Bence

(#93124) Sub-ZeRo válasza SeRoKrigid (#93123) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Frissítsd a windowst és úgy nézd meg mit csinál...

Eredeti win?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#93125) Bounti válasza SeRoKrigid (#93123) üzenetére


Bounti
aktív tag

Először is távolítsd el a videokártya illesztőjét teljesen, úgy, hogy ne legyen netre dugva a gép, illetve tiltsd meg a windowsnak, hogy saját maga tegyen fel drivert (előtte mentsd le a gépre a legfrissebb drivert az nvidia oldaláról).
Majd nyiss egy parancssort (rendszergazdaként) és futtasd le a következő parancsot: sfc /scannow. Ha talál valamilyen hibát, akkor vagy ki kell javítani, vagy a fontosabb adatok mentése után egy friss telepítés javasolt.
Amennyiben nem mutat hibát, vagy talált, de azok javításra kerültek, a korábban letöltött legfrissebb drivert tedd fel, és teszteld.
Ha ez sem segít, akkor amennyiben van lehetőséged kérj kölcsön egy másik videokártyát, és azzal is teszteld a gépet. Ha ez a lépés oldja meg, akkor valószínűleg a videokártyának van hibája -> Garancia (ha van).

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#93126) Döglött Róka válasza Bounti (#93125) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az osszes tanacsod netto hulyeseg. Olvasd mar el a hibauzenetet.

Bugcheck 144 - USB3

@Serokrigid: ezt csinald

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93127) svgyula válasza SeRoKrigid (#93123) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mekkora táp van a gépedben? Mert ugye a 1070-es azért működés közben megkéri a teljesítményhez tartozó áram mennyiséget. Lehet ebből fakadó hibás működés is. Ha nem akarod azt, hogy mindig felülírja a win a drivereket akkor regisztrálj be az Nvidia oldalán és töltsd a geforce experience progit. Azután mindig jelezni fog ha jön javjítás/frissítés. Nem kell manuálisan keresgetni és a win sem írja felül.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#93128) Döglött Róka válasza svgyula (#93127) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Értem hogy a játékok félrevezetnek de látatlanban írogattok megoldásokat. Meg kell nézni a dumpot hogy hol hasal el a gép addig az összes javaslat esőtánc kategória.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93129) Bounti válasza Döglött Róka (#93126) üzenetére


Bounti
aktív tag

Rendben, minden bizonnyal tévedtem, köszönöm, hogy ilyen finoman szóltál!

pzstm-t megkérném, hogy törölje a #93125 hozzászólásomat, mivel nettó hülyeség.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#93130) Döglött Róka válasza Bounti (#93129) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem állítottam hogy tévedtél, hanem arra utaltam, hogy hülyeség vakon nekiállni hibát elhárítani a hiba feltárása nélkül.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93131) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!

Legutóbbi frissítés óta küzdök ezzel a problémával.

Nem lehet kilőni a task managerből, még csökkentett módban sem. Próbáltam pár megoldást a netről, de nem váltak be.
Valakinek esetleg valami ötlet vagy találkozott vele.
A bajom pedig hogy fut - felfüggesztve de mégis terheli a cpu-t és az abnormálisan melegszik. ( ha kilövöm akkor 43-50C - ha "fut" 60 alá nem megy terhelés nélkül!).

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#93132) Imifej


Imifej
senior tag

[link] Ez is egy újabb okosság csak, vagy ér valamit?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#93133) L_ajos válasza L_ajos (#93131) üzenetére


L_ajos
őstag

Ezt már tényleg nem értem. Csak annyi történt hogy a task manager meg lett nyitva.

Van erre valami magyarázat a szokásos - friss windows, telepítsd újra stb. kívül? :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#93134) #92006144


#92006144
törölt tag

1703-as verzióval másnak is reklamál?

"Az eszköze veszélynek van kitéve, mert elavult, és nincsenek rajta telepítve fontos biztonsági és minőségi frissítések. Engedje meg, hogy segítsünk Önnek, hogy a Windows biztonságosabban működhessen! A folytatáshoz válassza ezt a gombot:"

Hiányba nyomkodom a frissítés keresése gombot, nem csinál semmit. 1 éves halasztás be van kapcsolva a funkciófrissítésre, mert minden egyes főverzió váltásnál elszállnak a hálózati beállítások. Erre is csak azért frissítettem, hogy az 1 év halasztást be lehessen állítani. Melós gépeken necces, ha bevallási határidő napján frissíti magát a gép, és a múltkori adatvesztős frissítés miatt még jobban aggódok ezért.

[ Szerkesztve ]

(#93135) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok.
A windows10-em már egy ideje nem frissít unom már , hogy mindig manuálisan kell megoldanom.
A képen látható problémára van valamilyen megoldás? esetleg valakinek már volt hasonló problémája?

(#93136) Zoz válasza #92006144 (#93134) üzenetére


Zoz
őstag

1703 már nem támogatott verzió.

(#93137) Apaxp


Apaxp
senior tag

Kezd a tudatom tele lenni, hogy a win10 szinte minden frissítés után visszaáll a segoe ui 9-es betűtípusra. A frissítések után már meg se kell néznem csak a winaero tweakert indítanom és szórakoznom a számomra megfelelő beállítások újraállításával. Miért nem képes egy rohadt frissítés figyelembe venni az egyedi beállításokat és azokat békén hagyni?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#93138) #92006144 válasza Zoz (#93136) üzenetére


#92006144
törölt tag

Ez alapján már jó ideje nem frissíthetett volna, és ma reggel vettem észre a melós gépeken (pénteken még jó volt). Szóval tippre csak valami ms szerver galiba lehet, hétvégén xbox topikban is olvastam ezzel kapcsolatban.
Ha így működne náluk, már rég fáklyás menet élén lennék az ms székház felé...

(#93139) Doky586
Pontosan ezt linkeltem, és múlt héten még működött.

[ Szerkesztve ]

(#93139) Doky586 válasza #92006144 (#93134) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#93140) Döglött Róka válasza #92006144 (#93138) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Márpedig ez így van és nincs fáklyásmenet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93141) Döglött Róka válasza gringoka (#93135) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A hibakód szerint (80070015):
ERROR_NOT_READY winerror.h
# The device is not ready.

Futtass egy ilyet admin powershellben - Get-Windowsupdatelog és tedd fel valahova. De én buherálást érzek, tekintve hogy október óta nem megy fel semmi.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93142) #92006144 válasza Döglött Róka (#93140) üzenetére


#92006144
törölt tag

törölhető....

[ Szerkesztve ]

(#93143) Doky586 válasza #92006144 (#93138) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elnézést hogy pár percel lassabban csatoltam be mint ahogy megtaláltad magad is.. :(((

"múlt héten még működött"
Tehát az a problémád hogy miért készített a MS 3 hónappal tovább frissítéseket rá mint ahogy megígérte..? Általában fordított esetekre szokás panaszkodni. :B

(#93144) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Gondolkozom a Win10 megvásárlásán, mert most Vista van. Az emag-nál láttam 13900Ft, bár valaki azt írta hogy mégsem OEM hanem MAR. MAR-t feltehetem egy használt régi gépre? Amúgy nem tudom, hogy felismeri-e a Win10 az összes hardver magától, mert nem találtam Win10 drivereket csak Win7-et.

(#93145) #92006144 válasza Doky586 (#93143) üzenetére


#92006144
törölt tag

Mivel minden egyes frissítéssel elszállnak a hálózati beállítások, illetve mostanában sláger volt az adatvesztéssel járó frissítés, így céges környezetben vállalhatatlan ez a módszer. Win7-ről azért kellett váltani, mert szándékosan használhatatlanná tette a gépeket ms az update-errel (svchost), akkoriban csak az update-er letiltásával lehetett orvosolni (services.msc). Azóta már a win7 témaösszefoglalóban van leírás rá, de aki előtte szerette volna munkára használni a gépet, kénytelen volt erre bughalmazra váltani. Otthoni gépen elvagyok vele pár kisebb és komolyabb elbénázást leszámítva, de melós környezetben ezek vállalhatatlanok. Szóval nem fogok örömtáncot járni, mert még a vírusdefiníciós adatbázist sem frissíti, és ezért én kérek elnézést.

(#93146) Geth válasza #92006144 (#93145) üzenetére


Geth
addikt

Mi a jóéletet műveltek ott, hogy elszállnak a hálózati beállítások? Egyáltalán ez mit jelent?
Adatvesztés szarul átirányított folderek miatt volt (karöltve a OneDrive-al, de az nálunk céges szinten nincs használva).
1809 melóban is, no para :)

(#93147) #92006144 válasza Geth (#93146) üzenetére


#92006144
törölt tag

Megosztott mappák és nyomtatók mentek a levesbe, a könyvelő program nem érte el a szervert. 1703-ra azért váltottam, hogy ezeket megakadályozzam, mert ott legalább volt lehetőség késleltetni ezt. Bevallási határidő napján elég kellemetlen, és mellesleg mai is ilyen nap van, csak még jött hozzá egy cég- és ügyfélkapus mizéria is. Szóval érthető mód nem akarok milliós büntetéseket kapni, mert munka helyett próbálom orvosolni ms bénázásait.
De eltűntem, biztos én vagyok a helikopter.

[ Szerkesztve ]

(#93148) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv!

Következő kérdésem, talán erre majd reagáltok.

Windows defender nem engedi menteni az egyik játékot, és így nehézkes a kijátszás. (Resident Evil) (Csinálja mással is...pl vlc, csak az nem zavar.) Hozzáadtam a mappát is a kivételekhez, a fájlokat is, nem írásvédett, rendszergazdaként van indítva, de nem akaródzik... :D

Valami ötlet?

HUN_Thorpedo

(#93149) Geth válasza #92006144 (#93147) üzenetére


Geth
addikt

Nálunk nem tűntek el a megosztások, ma is nyomtattam, de jó repülést :P

[ Szerkesztve ]

(#93150) Doky586 válasza #92006144 (#93145) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem szimpatikus számotokra a Windows, akkor jogodban áll(?) lecserélni Ubuntura, Linux Mint-re, vagy amire akarod vállalati környezetben is... :K

Nem kell ragaszkodnod olyasmihez amire csak panaszkodni tudsz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.