Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93901) margithid válasza zolee001 (#93896) üzenetére


margithid
veterán

Az micsoda?:)

(#93902) zolee001 válasza margithid (#93901) üzenetére


zolee001
őstag

Ebben az esetben nem szoltam

(#93903) margithid válasza zolee001 (#93902) üzenetére


margithid
veterán

És hogy tudnám bekapcsolni a frissítések szüneteltetését?
Erre valaki?

(#93904) gxcman válasza Cs1csó (#93900) üzenetére


gxcman
tag

Ma raktam a win-t újra, mert nem úgy ment a rendszer ahogy én akartam, most minden processzor mag / szál
kb egyformán dolgozik.

De tegnap az volt a gondom az 1. mag ment 95%
2. ............... 2%
3. ............... 12%
4. ................ 4%

Mindegy volt, hogy IGP, vagy VGA adta a jelet a monitornak egyszerű játék 2005-s metin2, ekkor próbáltam, változtatni a beállításon, amiről a képet beraktam de nem javult a helyzet.

Most újrarakás után minden mag hasonló mértékben dolgozik max ( + ) ( - ) 20%, nem tudom mi volt a gondja, de most rendben van.

(#93905) Cs1csó válasza margithid (#93903) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet troll kérdés de mi a bajod a frissítésekkel? Nekem frissül - 2-3 hetente pár MB - és semmi bajom vele.

gxcman

Így már érthető mi volt a gond de az újrarakás akkor segített.

(#93906) svgyula válasza gxcman (#93904) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ezt az energiagazdálkodás beállítása is befolyásolja! Keresd meg a vezérlőpult(menü rendszerfile) ott a rendszer és biztonság-energiagazdálkodási lehetőségek. Itt a séma beállításainak módosítása. Ezután a speciális energiabeállítások módosítása. Megkeresed a processzorhasználat beállításait. Itt tudsz módosítani azon, hogy a rendszer hogyan kezelje a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#93907) margithid válasza Cs1csó (#93905) üzenetére


margithid
veterán

Az, hogy én szeretném felügyelni, mivel 7/24ben megy a gép és ne induljon újra mondjuk éjjel.

(#93908) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ez a hiba mitől van?
Illetve hogyan lehetne visszahozni úgy mint a többi meghajtót? (amúgy egy T5-ös külső SSD-ről van szó) :R
A tartalmát látom (most) viszont volt mikor nem, és hibát jelzett :F Csak az újraindítás segített akkor.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93909) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Probléma megoldásához kérek segítséget.
Futtattam az Asus GPU Tweak programjában a System Boostert és kikapcsolt vmit, amit szeretnék visszakapni.
Ha egy program egy ablakot tart fenn, akkor betekinthetek a tálcán rámutatva, ha két (vagy több) ablakot tart fenn, akkor nem kapok betekintést, hanem a képen látható módon listáz.
Nem Firefox specifikus a probléma, ez csak példa.

Kép:

Újra futtatva a programot, kikapcsolva a gyorsítást sem kapcsolja vissza a betekintő módot. A Windows a Legjobb megjelenítésre van állítva és minden be van kapcsolva.

Hogyan tudom visszakapcsolni?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#93910) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok!

Kezd elegem lenni az önkényes frissítésekből és új win10 verziók automatikus telepítéséből. Van win10-re olyasmi okosság (mint régen a win10decrapifier és társai) amivel csak a biztonsági frissítéseket tudom engedélyezni?

(#93911) zolee001 válasza margithid (#93907) üzenetére


zolee001
őstag

Be kellene konfigurálni esetleg,erre a gépházban van lehetöséged pl hoy mikor telepitsen,mikor induljon ujra valamint,hogy melyik WU ágon akarsz lenni

(#93912) Doky586 válasza makoss (#93908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a lemezzel van gond akkor a lemez-kezelőt kéne mutatnod, nem a file-kezelőt..

(#93913) svgyula válasza 0519 (#93909) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Tálca jobb klikk ott bepipálod a feladat nézet. Valamint a gépház vagy a jobb klikk tálcabeállítások. Megtalálod hány db legyen megjeleníthető.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#93914) uriember válasza sphe (#93910) üzenetére


uriember
aktív tag

Ha wifiről használod: gépház-hálózat és internet-állapot-kapcsolat tulajdonságainak módosítása-forgalmi díjas kapcsolat-be

Ha vezetékről: gépház-frissítés és biztonság-windows update-speciális beállítások-frissítések automatikus letöltése (még forgalmi díjas hálózatokon is) ki-frissítések szüneteltetése-ki-frissítések telepítési idejének kiválasztása-féléves csatorna(célzott)-a telepítés ennyi napig halasztható(30nap)

A wifis megoldás jobb-szerintem-, mert addig, amíg nem csatlakozol kábellel, addig a frissítéseket csak keresi, és te döntöd el, hogy akarod-e vagy nem telepíteni (a forgalmi díjas kapcsolat ki-bekapcsolásával), mert vezetékről időhöz vagy kötve, míg a " wifi forgalmi díjas kapcsolatnál" korlátlan ideig húzhatod a telepítést, illetve amíg be nem dugod az utp-t...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93915) makoss válasza Doky586 (#93912) üzenetére


makoss
addikt

Oké, pontosan mire vagy kíváncsi?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93916) 0519 válasza svgyula (#93913) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ!
Sajnos nem ez a megoldás. Továbbra sem eged betekintést a programba, ha az több ablakot tart fenn.
Ha csak 1 ablakot tart fenn, akkor betekinthetek, ha többet akkor nem.


''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#93917) sphe válasza uriember (#93914) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi. Nincs wifi a gépemben, vezetékes, és nem lehet frissítési időt/gyakoriságot választani. (A másik két opció oké)

(#93918) makoss válasza Doky586 (#93912) üzenetére


makoss
addikt

[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93919) cigam válasza 0519 (#93916) üzenetére


cigam
félisten

Csak egy tipp: a HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband útvonalon töröld a NumThumbnails bejegyzést a registry-ben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93920) Doky586 válasza makoss (#93918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, és valóban 'csurig' van töltve adattal..? . ez elég szokatlan.
Ha van rá lehetőséged ments le róla minden adatot aztán egy hibaellenörzés nem ártana (filekezelőben lemezen jobbegér tulajdonságok eszközök).

(#93921) cigam válasza sphe (#93917) üzenetére


cigam
félisten

Ahogy a különféle tracker, ad oldalakat, úgy az ms update szervereit is letilthatod a routeren, vagy egy proxy/tűzfalon keresztül.
Csak kiindulásképpen, de rengeteg más találatot is ad a kereső.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93922) janakbacsi válasza margithid (#93903) üzenetére


janakbacsi
őstag

YouTube keresőbe írd be: "win 10 update off permanently"

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#93923) Oldman2


Oldman2
veterán

A tisztaszoftver.hu -ról hivatalosan letöltött, friss Windows 10 x64-es iso elérhető-e valakinél sürgősen?

Kérem PM-ben írjon már rám...

(#93924) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Hogyan tudok egy mappát (nem fájlt) jelszóval védeni (Win 10 Home). Fájlkezelőben van egy "Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében", de az valamiért ki van szürkítve.Vagy máshol kell jelszót hozzáadni?

(#93925) King Unique válasza makoss (#93908) üzenetére


King Unique
titán

Ha kb. teljesen tele van másolva a külső SSD, akkor nem meglepő, ha a fájlkezelőben így jelenik meg. Az nem derült ki, hogy az a hibaüzenet pontosan mi volt, de ha fullon van, akkor gondolom arra figyelmeztetett a Windows, hogy csurig van a meghajtó. A másik hozzászólásodban linkelt lemezkezelős screenshoton is az látszik, hogy tele van. Plusz az, hogy a külső SSD-n és a külső HDD-n (HD710) is aktív a partíció, ami elsőre szokatlan, mivel normál esetben nem indokolt, elég a sima elsődleges. Az előbbire visszatérve, ha meg lehet nyitni a fájlkezelőben a G kötetet és nem akarja javítani (CHKDSK) stb. a Windows, akkor elvileg nincsen gond azt leszámítva, hogy teljesen tele van. Ha azt akarod, hogy újra normálisan jelenjen meg, akkor tárhelyet kellene felszabadítani rajta, ami egy belső / külső SSD-nél már csak az OP miatt sem ártana. :)

[ Szerkesztve ]

(#93926) 0519 válasza cigam (#93919) üzenetére


0519
senior tag

Szia Cigam!

Ez volt a megoldás!
Köszönöm!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#93927) cigam válasza prolad (#93924) üzenetére


cigam
félisten

Máshol kell bekapcsolni, de kb így működik: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93928) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Melyikrol bootolna gyorsabban egy windows?

A bal oldali az sata a masik ketto pedig (p)ata csak van adapterem hozzá es ugy radugom sata alaplapra.
Szerintem az atalakito miatt van kb 40Mb-os limit sebessegben.

De mivel a felso az nagy,homogén fajlokat masol az nem egy gyakorlati sebesseg szerintem
Megnezek egy gyakorlati masolast,olvasast feladatkezeloben es altalaban 30Mb-nal gyorsabb nem nagyon szokott lenni. A satas winyon se.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93929) King Unique válasza prolad (#93924) üzenetére


King Unique
titán

Az EFS-nek és NTFS fájlrendszerű köteteknél a hozzáférési jogok átállításának akkor van értelme, ha több felhasználói fiókkal használják a rendszert és aki elől el akarod rejteni a mappát, az nem rendszergazda. Ellenkező esetben viszont inkább külső programmal célszerű lejelszavazni, egy csomó ilyen van Windowsra (példák).

Másik megoldás létrehozni egy külön partíciót a privát adatoknak és azt BitLocker / VeraCrypt által titkosítani. Viszont mivel a Home kiadásban nincsen BitLocker, mármint létrehozni nem tudja, ezért marad az utóbbi. Vagy egy másik, megfelelő kiadású Windowszal létrehozni a BitLocker-titkosítású kötetet, amit utána már a Home is tud kezelni. Vagy + 1 lehetőség a Hasleo BitLocker Anywhere For Windows, amivel Windows-kiadástól függetlenül lehet használni a BitLocker-t. Max. annyi kis bibi van, hogy fizetős szoftver, de van trial verziója, illetve ingyenes lehetőség a kipróbálásra.

[ Szerkesztve ]

(#93930) King Unique válasza terapeuta007 (#93928) üzenetére


King Unique
titán

Mindhárom egy kalap sz@r sebesség szempontjából, rendszermeghajtóként meg aztán pláne egy újabb (7, 8.1, 10) Windows alá... Ilyeneken max. egy XP futna úgy-ahogy jó tempóval, vagy az utóbbiakból esetleg talán valami lecsupaszított verzió. De akkor már inkább a legelső, a SATA-s. Amúgy meg inkább SSD, ha van rá lehetőség, sőt ez manapság már egyre inkább alap.

Egyébként meg csak a bootolás még hagyján, mert annál Windows 8 óta lehet időt nyerni a gyorsindítással. De aztán utána, mire teljesen feláll a rendszer, meg utána használat közben érződni fog a lassú HDD, mint lassító tényező. Persze HDD és HDD között is lehet különbség ilyen szempontból, de legjobb SSD-t használni. SSD-vel nemcsak a bootolás, hanem az előbb említett egyéb dolgok is látványosan gyorsabbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#93931) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Pár hónapja váltottam Window 10 Pro-ra. Eddig a Ccleaner program remekül tette a dolgát. Ma volt egy automatikus frissítés és azóta a program el sem indul, csak feldob a windows egy ablakot a jobb alsó sarokban hogy a CCleaner nem futtatható. Próbáltam a kompatilitási dolgokat, nincs semmi változás.
Tudnátok tanácsot adni, mitévő legyek?

(#93932) terapeuta007 válasza Petrónius (#93931) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Telepitsd ujra.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93933) Petrónius válasza terapeuta007 (#93932) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Megpróbáltam. Semmi változás. :(

(#93934) terapeuta007 válasza Petrónius (#93933) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Akkor advanced system care free. Kapcsold ki a performace monitort es azt hogy automatikusan elinduljon bootnál. És ugyanazt tudja.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93935) Petrónius válasza terapeuta007 (#93934) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt leírnád részletesebben?

(#93936) uriember válasza Petrónius (#93933) üzenetére


uriember
aktív tag

Nálam w10pro 64 alatt is megy a Ccleaner5.47 free és teszi a dolgát. Ne akard frissíteni...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93937) King Unique válasza Petrónius (#93931) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad, hogy pontosan melyik Windows 10-verziót használod, valamint a CCleaner melyik verzióját stb. De nem nagyon lehetett olvasni olyat, hogy az utóbbi ne lenne kompatibilis a 10-essel. Ha az aktuális verzió, vagyis az 5.52.6967 van telepítve, akkor annak normál esetben működnie kellene, ahogyan akár a valamivel régebbieknek is.

[ Szerkesztve ]

(#93938) Petrónius válasza uriember (#93936) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ez elindult nálam is.
Köszönöm a segítségeket. :R

(#93939) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy dell xps 15 9550, amiben minden gyári, kivéve a m2-es ssd-ét, ami egy Samsung 950 pro. Minden rendben lenne, de netezés közben egyszer csak nem nyit meg új lapokat a böngésző. Egy darabig még tudok az ablakok között váltani vagy pl start gombra rákattintani, de akkor már csak a start menü fekete háttere jelenik meg. A vicc, hogy közben folyamatosan jön a zene Soundcloudról és egy esetben még azt is hallottam, hogy megjött egy üzenet Facebookról, de aztán kis időn belül a zene is megáll és a gép nem reagál semmire. Már többszőr újra lett húzva a jogtiszta Windows 10 64 bit és minden drivert még a Samsung nvme és magician sw-jét is feltelepítettük, de továbbra is van ez a hibajelenség. Mi a fene lehet ez? A HD-Sentinel hibátlan állapotot dob a ssd-re.

Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv.: Bandi

(#93940) Muerte


Muerte
addikt

Sziasztok!

Kb.2 hónapja telepítettem laptopra 1803-mas build-et, előtte leformázott SSD-re.Minden jó,de egy frissítés "beakadt",ha jól olvastam utána ez nem is kellene erre a verzióra (?) (KB4023057)
Az a gond hogy 2 hónap alatt 26-szor akarta már felrakni,mindig sikertelenül,ami engem nem zavarna,de az esetek túlnyomó részében mikor "próbálkozik" eltakarítja vagy a hangkártya drivert,vagy az nV drivert és mostmár kezd unalmassá válni.Ha valaki tudná rá a megoldást,hálás lennék.

(#93941) uriember válasza Muerte (#93940) üzenetére


uriember
aktív tag

Tiltsd le a frissítéseket. Ma volt róla szó épp

Ha wifiről használod: gépház-hálózat és internet-állapot-kapcsolat tulajdonságainak módosítása-forgalmi díjas kapcsolat-be

Ha vezetékről: gépház-frissítés és biztonság-windows update-speciális beállítások-frissítések automatikus letöltése (még forgalmi díjas hálózatokon is) ki-frissítések szüneteltetése-ki-frissítések telepítési idejének kiválasztása-féléves csatorna(célzott)-a telepítés ennyi napig halasztható(30nap)

A wifis megoldás jobb-szerintem-, mert addig, amíg nem csatlakozol kábellel, addig a frissítéseket csak keresi, és te döntöd el, hogy akarod-e vagy nem telepíteni (a forgalmi díjas kapcsolat ki-bekapcsolásával), mert vezetékről időhöz vagy kötve, míg a " wifi forgalmi díjas kapcsolatnál" korlátlan ideig húzhatod a telepítést, illetve amíg be nem dugod az utp-t...

és 93921

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93942) Ghard


Ghard
őstag

Le lehet teljesen tiltani a win10 automatikus frissítését? Tehát nem elhalasztani, hanem végleg kikapcsolni.
Sok leírást találtam a neten de nem tudom melyik alapján csináljam.
Win10 pro asztali gépen.

[ Szerkesztve ]

(#93943) Muerte válasza uriember (#93941) üzenetére


Muerte
addikt

Le van tiltva,illetve szüneteltetve van ahogy a PRO engedi,de ezt akkor is erőlteti.

[ Szerkesztve ]

(#93944) uriember válasza Muerte (#93943) üzenetére


uriember
aktív tag

szerk. 93941

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93945) Döglött Róka válasza Petrónius (#93938) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem meg felejtsd el a ccleaner-t.

Megkérhetném a sok szakértőt hogy ne javasolják a frissítések tiltását? Többet ártotok ezekkel a tanácsokkal mint használtok.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93946) Muerte válasza uriember (#93944) üzenetére


Muerte
addikt

Igazából én a "valós" megoldást szeretném rá megtalálni,ma telepítettem másik laptopra ugyanarról a pendrive-ról,ugyanazt a rendszert és ott elsőre felment csont nélkül,nálam nem akar valamiért.
A frissítések csak azért vannak elhalasztva nálam,mert az 1809-es build-et,ha lehet még elkerülném.
Ha manuálisan rányomok hogy telepítse ezt a (KB4023057)-et,akkor is sikertelen.

(#93947) cigam válasza Muerte (#93940) üzenetére


cigam
félisten

ez nem is kellene erre a verzióra
Ez fura, mert ez a 11. havi összegző frissítés.
2 tipp:
- letöltöd a 1809 telepítőt, és arról frissíted a rendszert.
- kézzel kitakarítasz. Nyitsz egy admin jogu parancssort, és sorban kiadod az alábbi parancsokat:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Végül újraindítod a gépet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93948) Muerte válasza cigam (#93947) üzenetére


Muerte
addikt

[link] Én ezeket találtam róla,szóval nem tudom.
Amit írtál kipróbálom,köszi! :)

(#93949) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#93825) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tudtok erről valamit?

A WIN Update feldobja ezt a frissítést, de nem tudja telepíteni:
SAMSUNG Electronics Co., Ltd. - WPD - 12/4/2018 12:00:00 AM - 2.14.9.0
Viszont az előzmények között az szerepel, hogy már telepítette.

Miért lehet ez?

(#93950) cigam válasza Muerte (#93948) üzenetére


cigam
félisten

Vicces, mert az angol bejegyzésben ott a 1803 is.
Nem tok angulul (se), de mintha 2x adták volna ki, és lehet te rendszered a régi kiadást töltötte le, ezért nem megy fel a 1803-ra. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.