Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) vlevi válasza #54072192 (#93748) üzenetére


vlevi
nagyúr

Talán a Win+Alt+Prtsc rögtön a snipping tool-t tölti be, azzal azonnal kijelölhető, mit akarok printscreenelni.
Az, hogy menti-e, nem tudom, mert most W7 alatt vagyok.

(#93752) sloja válasza Kékes525 (#93733) üzenetére


sloja
tag

Nálam sem frissített még 1809-re.
Elindítottam a Windows update hibaelhárítását. Három hibát talált, kettőt kijavított, egyet nem a "potenciális Windows update-adatbázishibát észleltünk" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#93753) csattila01


csattila01
tag

Sziasztok.

Sajnos eddig becstelen állampolgár voltam és tört Win 10 Prot használtam. Szeretnék beruházni egy legális kulcsra. A kérdésem az lenne, ha letörlöm a hackelt aktiválót és beaktiválom a gyári kulcsot, abból lehet -e bármiféle probléma. Gondolok itt arra, hogy esetleg marad kémkedésre alkalmas kódrészlet hátra vagy inkább ajánlott egy teljes újratelepítés és majd csak aztán a legális kulcs megadása.

Köszönöm szépen előre is a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#93754) #86564352 válasza Mexildos (#93749) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megnyitod a start menü útvonalát fájlkezelőben és létrehozol egy parancsikont.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

vagy

C:\Users\FELHASZNÁLÓNÉV\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

(#93753) csattila01: a helyedben én tiszta lappal kezdenék, gyalulnám a partíciókat és tiszta telepítés az üres helyre

(#93755) #54072192 válasza AzŐsgén2 (#93750) üzenetére


#54072192
törölt tag

Lehúznod sem kell, Win+P, "csak a számítógép képernyőjére" :)

vlevi: Az a játéksáv képmentéséhez van. Alapból nincs billentyűparancs hozzá, de az ikonjára kattintva a tulajdonságokon belül meg lehet adni neki egyet.

(#93756) #93794560 válasza csattila01 (#93753) üzenetére


#93794560
törölt tag

Jobban jársz, ha teljesen újratelepíted a rendszert. Az a legbiztosabb és legtisztább megoldás.

(#93757) csattila01 válasza #93794560 (#93756) üzenetére


csattila01
tag

Köszönöm. Akkor úgy lesz. :R

(#93758) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Telepítettem egy win 10 pro-t (64 bit).
Az alaplap (GIGABYTE B450 AORUS M) alapbeállításokon volt. Úgy látom, hogy nem UEFI módban települt a win.
BIOSban ezt látom:
Storage Boot Option Control: Legacy Only

Viszont a telepítésnél (egy tiszta, particiók nélküli SSD re ment e telepítés) megkérdezte hogy GPT vagy MBR legyen és GPT- t választottam. Akkor csak gyorsan rákerestem, láttam, hogy a GPT újabb, ezért döntöttem e melett.

Az SSD-n az aábbi partíciókat hozta létrea win "lemezkezelés - partíciók létrehozása és formázása szerint":
499 MB NTFS - Helyreállítás
100 MB EFI - rendszerpartíció
232 GB - Win (elsődleges partíció,rendszerindítás, lapozófájl, stb)

A géppel nincs semmi problémám, 15 mp alatt bootol (jut el a win login ig) úgy hogy fast boot nincs bekapcsolva. A gyorsabb bootolás nem izgat, még mielőtt leülök a géphez megnyomom a bekapcsoló gombot.

Jó ez így, vagy újra kéne telepíteni a gépet úgy hogy a BIOS-ban beállítóm az UEFI-t?
Mert ahogy most itt olvasgattam, a GPT az UEFI vel párban jó, vagy Legacy maradhat?

(#93759) hhenry válasza csattila01 (#93753) üzenetére


hhenry
őstag

Én is így voltam én töretlem a programot és utána aktiváltam

(#93760) Doky586 válasza H A M M E R (#93758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj hogy egymásnak ellentmondó dolgokat mondasz. Nem eldönthető mi az amit csak képzelsz és mi a valóság.. Ezért jobb ha inkább mutatod (képen) amiről azt hiszed hogy..

(#93761) kalasz válasza AzŐsgén2 (#93745) üzenetére


kalasz
tag

Szia!
Probald a"Win+Shift+S" gombot egyszerre nyomni es akkor ki tudod jelolni a megfelelo teruletet.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#93762) Slavia válasza H A M M E R (#93758) üzenetére


Slavia
aktív tag

Kicsit konkretizáld mire vagy kíváncsi pontosan. :) Rendszermeghajtód gpt-ben van szerintem,de a lemezmeghajtóban ellenőrizheted.

[ Szerkesztve ]

(#93763) Slavia válasza Slavia (#93762) üzenetére


Slavia
aktív tag

Lemezkezelőben* (javítva) ellenőrizheted

(#93764) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Ma telepíteni szerettem volna egy frissen formázott SSDre az eredeti USB-s Win10 home-ot, viszont kb 7%nál 0x80070570 számú hibára fut mindig (Nem tudja telepíteni a szükséges fileokat, lehet, hogy a file sérült vagy hiányzik).

Ezt hogyan tudom orvosolni? Mi a legegyszerűbb megoldás (pl le tudom szedni hivatalos helyről a telepítőt, amit jogtisztán tudok aktiválni a kulcsommal? Sajnos a Microsoft ügyfélszolgálattal nem jutottam előbbre...

Köszi!

(#93765) Döglött Róka válasza badrian250 (#93764) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mashonnan telepited, serulhetett a media.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93766) Zoz válasza badrian250 (#93764) üzenetére


Zoz
őstag

Windows 10 letöltése
És csinálsz egy új pendrive-ot, vagy újraírod a régit.

Ha azon a gépen már volt fent Win10, akkor nem is kell kulcsot megadni az aktiváláshoz.

(#93767) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Van egy Hp laptop amin egészen eddig windows 8 volt, ami járt a géphez, tehát eredeti.
Anno nem lett felfrissítve win 10 -re, így egész eddig a win 8 volt a HDD-n, de lett véve SSD, így telepíteni kellett, s mondom ha már így van, rakjunk rá pl win 10 home-ot. Már vettem volna win 10 kulcsot, DE
feltelepítettük, s érdekes de aktivált a windows 10 rajta..

Ez hogy lehet? Már rég lejárt a win 10 -re való ingyen frissítés elvileg..(Ráadásul ez nem is felfrissítés hanem tiszta telepítésa volt). Mi a teendő ilyenkor, jó ez így? Vagy lehet egy idő után már nem lesz aktivált a gép, s ennyi?

Amúgy egy régi asus windows 7 -es géppel is így jártunk, s azon lehet még nem is volt eredeti a win 7 hanem aktivátoros. S ebbe is most ment SSD ,majd win 10 home rá, s ahogy netet kapott a gép már Aktivált is a win 10 rajta, ez is hihetetlen számomra..

Köszönöm.

(#93768) King Unique válasza Ferenc. (#93767) üzenetére


King Unique
titán

Úgy lehetséges, hogy bár hivatalosan rég lejárt az ingyenes upgrade lehetősége, de a gyakorlatban még mindig elfogadhatja a 10-es a 7, 8.1 kulcsokat és tartósan aktiválni lehet azokkal. Ha Windows 8-cal volt előtelepítve a laptop, akkor az UEFI BIOS tartalmazza az adott kiadáshoz való OEM kulcsot és a telepítésnél valószínűleg automatikusan az került kiválasztásra, a BIOS-ból kiolvasott kulccsal aktiválásra. A másik eset viszont valóban érdekes több okból is, ha pl. korábban állítólag nem történt 7-ről ingyenes upgrade, vagy Windows 10 kulcsos telepítése és aktiválása azon a gépen. Amúgy meg mi a gond? Inkább örülnél neki! :)

[ Szerkesztve ]

(#93769) lck válasza Ferenc. (#93767) üzenetére


lck
senior tag

A Windows nevű spyware programnak semmi sem drága az adatgyűjtögetés érdekében.

(#93770) SP4C3 válasza lck (#93769) üzenetére


SP4C3
veterán

Ott a pont.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#93771) #54072192 válasza lck (#93769) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nektek fogalmatok sincs a spyware jelentéséről.

(#93772) King Unique válasza lck (#93769) üzenetére


King Unique
titán

Igazán köszönjük ezt az egybites hozzászólást... Alátámasztani, konkretizálni persze nem tudsz semmit, csak hirtelen erre futotta megjegyzés gyanánt, ha már szakmai alapon nem megy... :D

(#93773) King Unique válasza lck (#93769) üzenetére


King Unique
titán

dupla, törölhető

[ Szerkesztve ]

(#93774) Ferenc. válasza King Unique (#93768) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszönöm a választ!
Igen, örülök neki, csak nagyon furcsálltam. Azhittem venni kell majd kulcsot. Azért azt majd parancssorban megnézem ,hogy tartósan van-e aktiválva a windows 10 az slmgr -dlv vagy -xpr parancsokkal.
Ezek szerint valóban elfogadja még a win7/8/8.1 oem kulcsokat a rendszer win 10 telepítésnél, ami jó. Persze gondolom így akarják növelni a windows 10 részesedést, hogy adják ingyen csak használják.

(#93775) uriember válasza sloja (#93752) üzenetére


uriember
aktív tag

Ha nem ajánlja fel az update, de te szeretnéd a 1809-t, töltsd le MCT-vel [link] innen, nálam tökéletesen működik - eszköz letöltése gombra kattintva, tartsd meg a fájlokat és a beállításokat, aztán letöltés után lakd be :C .

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93776) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy tisztaszoftver programon keresztül aktivált Windows 10. A licence adott gépre szól.

A jelenlegi gépemet eladnám és vennék egy újat. Van e ara lehetőség hogy áthozzam a licence-t az új

gépre és természetesen a régin töröltessem azt.

Ezt a Microsoft központján keresztül gondolnám, természetesen legálisan.

Természetesen a kérdés ugyanúgy felmerül az Office kapcsán is. Csak az egy másik fórum, gondolom.

Köszönöm

(#93777) Döglött Róka válasza melbourne (#93776) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tanuld meg hasznalni a kereses funkciot kerlek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93778) King Unique válasza melbourne (#93776) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz normál esetben Retail licenc kell, akkor lehet átvinni másik gépre. Ha OEM, akkor nem, max. ha esetleg előtte a Microsoft-fiókhoz társítod a licencet és az új gépen azzal a fiókkal használod a rendszert (bővebben). De ez is hivatalosan pl. alaplapcsere esetében opció, nem feltétlen teljes hardvercserénél, avagy másik gép vásárlásánál. Vagy másik lehetőség felhívni az ügyfélszolgálatot és jó esetben újraaktiválják az új hardveren, ahogyan nemrég másnak is. Bár az illetőnél mondjuk az egyik hardverelem (alaplap) ment tönkre és amiatt kényszerült átvinni, nem azért, mert amúgy is új gépet akart vásárolni és azon tovább használni. :) Egy következő lehetőség meg az, hogy az oktatási intézménynél is érdeklődsz ez ügyben, vagyis átvihető-e másik hardverre a licenc, nem-e adnak ahhoz újat stb. Plusz az az opció is szóba jöhet, hogy Windows 10-zel előtelepített hardvert vásárolsz, vagy külön veszed meg hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#93779) Ngtx válasza melbourne (#93776) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Tudtommal ilyenre nincs lehetőség. Nem hiába úgy hírdetik őket, hogy egy felhasználós licenc. :N

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#93780) zolee001 válasza melbourne (#93776) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben dicséretesen ilyen jögkövetö vagy (ami dicséretes),a tisztaszofter használatához szükséges az OEM alap.

"Tájékoztató általános és középiskolák számára a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) és a Microsoft között a Tisztaszoftver Program keretében létrejött megállapodásról
A Tisztaszoftver Program keretében a KIFÜ és a Microsoft között létrejött megállapodásról az általános és középiskolák, valamint az alapfokú művészetoktatási intézmények számára az alábbi szolgáltatásokat nyújtja:

Az intézmény számítógépei számára, valamint ezen intézmények tanárai és alkalmazottai otthoni használatára biztosítja a Microsoft Windows 8 vagy Windows 8.1 operációs rendszer frissítésnek (alap OEM továbbra is szükséges) és a Microsoft Office 2010 vagy 2013 irodai programcsomagnak jogtiszta használatát."

A szövegezés régi de ez vonatkozik mai napig

Amennyiben volt OEM oprendszered pl laptop elöretelepitve akkor visszaállitod az alap rendszerre amivel érkezett és eladhatod

Az uj gépedre a tisztaszoftver azonositoddal belépsz,letöltöd ami jár neked és használod ,vagy mailben kapod a product kext vagy eleve unattended fileban benne van és aktiválja magát.
Office 365 esetén bejelentkezel az accountoddal és letöltöd ,használod,aktiválni nem kell,megoldja.
Desktop kliens esetében szintén mailben kapod a termékkulcsot

(#93781) vlevi válasza #54072192 (#93755) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazad van, az a gémer módhoz van.
De a Win+Shift+S behozza a képmetszőt, ami rögtön a vágólapra teszi a kivágott részletet, és ezt azonnal meg is lehet jeleníteni, és, ha kell, akkor menteni is.
Nem sokat használtam eddig a snipping tool-t, de szerintem ez egy nagyjából használható eszköz. Ha részlet kivágására van igény, akkor tényleg jobb, mint a Win+Prtsc, és utána a képet notepaddal vagdosni.

[ Szerkesztve ]

(#93782) melbourne válasza zolee001 (#93780) üzenetére


melbourne
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat:
(#93778) King Unique
(#93779) Ngtx
(#93780) zolee001

Marad hát a következő
a, megkérdezem az intézményt
b, nem szarakodom tovább és veszek egy dobozos teljes Win10-et

Weben nézelődve igen furcsa dolgokat találtam a kazycomputers honlapján 22500 Ft ÁFA-val

(elektronikus kulcs küldés) több mint gyanús. Vagy lehet elírás, azért ilyen kevés.

(#93783) Mr.Skyline válasza bebeago (#93704) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Köszi!
Meglett :) :R

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#93784) modflow


modflow
veterán

A laptopon dolgoztam és az egér az asztali pc-t is vezérelte tudtomon kívül és szépen elállítottam az asztalt.

Ezt a borzalmat hogy lehet eltüntetni, hogy az asztalt lássam?
Ne a start menüt fullba?

(#93785) kali válasza modflow (#93784) üzenetére


kali
legenda

Itt nézz rá, hátha bekapcsolódott a teljes képernyős Start menü:
Gépház -> Személyre szabás -> Start -> Legyen teljes képernyős a Start

(#93786) Belmondo válasza melbourne (#93782) üzenetére


Belmondo
kezdő

A honlapon úgy látom a home verzió kerül ennyibe. Egy egy jó vétel, ha nem írták el.

(#93787) King Unique válasza modflow (#93784) üzenetére


King Unique
titán

A gépházban kikapcsolod a teljes képernyős Start menüt, vagy a műveletközpontban a tablet módot, ha azt állítottad át.

(#93788) modflow válasza kali (#93785) üzenetére


modflow
veterán

Sajnos ez KI opción van.

Hű de idegesítő, hogy nem tudom kikapcsolni ezt és nincs asztalom...

(#93789) modflow válasza King Unique (#93787) üzenetére


modflow
veterán

Huhh... Ezer köszi nektek!!!!
Tablet mód volt az.

(#93790) #54072192 válasza vlevi (#93781) üzenetére


#54072192
törölt tag

Igen, azóta írta más is, azt nem tudtam :) Nem szoktam használni, de hasznos lehet.

modflow: Ha a tálcáról eltűnnek az ikonok, és ott a vissza gomb, akkor bizony a tablet mód van bekapcsolva :)

[ Szerkesztve ]

(#93791) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Gyors és kezdő kérdés. 2006 óta linuxon vagyok. Most vettem egy új notit, win 10 el van ellátva gondoltam adok egy esélyt az ismerkedésnek.
Gyors észrevétel nekem valahogy ez a sápadt fehér ablak színek nem nagyon jönnek be linux után.
Állítható vagy csak témázással?
2, észrevétel, hiába van kikapcsolva a win tűzfal, comodo van egyes esetekben mégis szabályt hozna létre egy kimenő kapcsolatra.
Ha ki van kapcsolva mégis hogy? :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#93792) #54072192 válasza RBJ (#93791) üzenetére


#54072192
törölt tag

Világos és sötét téma van, plusz az ablakok címsorainak színét tudod változtatni. A következő builddel jön egy világos téma fehér tálcával. A jövőben változhat. Külső témázó programot ne használj, mert gond lesz vele az upgrade idején (UXThemePatcher és hasonlók).

A Comodo tűzfala nem kapcsolja ki a rendszerét a Win8 óta. A szolgáltatást magát pedig kifejezetten nem ajánlott tiltani.

[link]
"Starting Windows Vista and going forward up to Windows 10, the firewall has been made modular. That means you can disable the components of Windows Firewall that clash with your product's functionality and leave the rest functional. Microsoft recommends to keep both firewalls running without conflicts using the Advanced Security APIs as it believes that will be a win-win from security perspective."

"Do not disable Windows Firewall by stopping the service. [...] If you turn off the Windows Firewall with Advanced Security service, you lose other benefits provided by the service, such as the ability to use Internet Protocol security (IPsec) connection security rules, Windows Service Hardening, and network protection from attacks that employ network fingerprinting."

[ Szerkesztve ]

(#93793) AzŐsgén2 válasza vlevi (#93781) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Köszönöm a tippeket, :R működik mindegyik, ez a win+shift+s a legjobb, már csak azt kéne tudni, hogyan lehet egy billentyűhöz rendelni ezt a funkciót? Játék közben nem mindig van idő keresni a gombokat. :D

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#93794) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Olyan bosszantó probléma ütötte fel a fejét nálam, hogy felfrissítettem a legújabb 1809-re (friss telepítéssel). Komoly probléma szerencsére nincs, de azóta minden egyes indításnál megnyitja böngészőben ezt a Windows súgó oldalt.

Pedig ezt kikapcsoltam, de ennek ellenére is:

Valakinek van ötlete miként irthatnám ki?

(#93795) zolee001 válasza Pano (#93794) üzenetére


zolee001
őstag

Settings > Accounts > Sign-in options-Pick up where I left off

OFF-ra állitod

(#93796) cidalain


cidalain
veterán

Problémába ütköztem. Van egy gépem, amin 3 db SATA port van (P0, P1, P2 néven futnak a BIOS-ban).
Win 7 alatt minden OK volt, Win 10 viszont csak 2 db Sata eszközt "lát". BIOS-ban természetesen mindhárom eszköz felismerődik. Mindig azt az eszközt nem látja amelyik a P2 nevű SATA portra van dugva.
Olvastam külföldi fórumokon, más is tapasztalt hasonlót, de értelmes megoldás már nem volt...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93797) svgyula válasza cidalain (#93796) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Lehet régi az alaplapod? A chipset driver amit a win használ azt te, vagy a rendszer magától rakta fel? Ha a rendszer rakta fel akkor cseréld le arra amit az alaplaphoz kaptál. Ha azzal látja akkor a gyártó oldalán keress újabb kiadást, ha nincs akkor a beállításoknál tilsd le a driver automatikus frissítését.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#93798) #86564352 válasza AzŐsgén2 (#93793) üzenetére


#86564352
törölt tag

1809 verzión gépház, kisegítő lehetőségek, billentyűzet -> a Win+Shift+S kombót (Snip & Sketch képmetsző) lehet a billentyűzet Print Screen gombra állítani

(#93799) #54072192 válasza cidalain (#93796) üzenetére


#54072192
törölt tag

Rövid keresés után találtam ilyen hibát Win7-re is, a 10-zel kapcsolatban pedig gondolom ezt láttad már.
A lényeg, hogy mindegyiknél valószínűleg egy update oldotta meg a problémát, ezért jó lenne kipróbálnod a drivereket, ahogy svgyula írta. Próbáld feltenni a legújabbakat az alaplapodhoz, és nézd meg, hogy különböznek-e a rendszer által telepítettektől. Esetleg nézd meg a Win7-es posztban megjelölt megoldást is.

(#93800) Pano válasza zolee001 (#93795) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.