Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94401) Fred23 válasza Graphics (#94398) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Tennék én mást is, de Win8.1-hez nem teljes a driverezettség."

Linux?

(#94402) Döglött Róka válasza Graphics (#94399) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vakon tapogatózol..

Complete memory dumpot állítsd be.

Következő BSOD után a C:\Windows\Memory.DMP filet tömörítve rakd fel valahova ahonnan le lehet tölteni és ránézek ha lesz időm.

IRQ hiba alapján driver gyanús. Csak melyik:)

De látom nagyon a Win10-et akarod okolni. Hadd segítsek, kékhalálok oka kb az esetek 5%-ban az OS, azoknak nagyon nagy hányada elvárt kékhalál (ebbe most hadd ne menjek bele, van ilyen).

@Fred23:

Előbb vizsgálódjunk, aztán üljünk fel arra a bizonyos rollerre. Nem kell még téríteni.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94403) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy találkoztatok-e olyan problémával, hogy az usb-s wifi adapter gondol egyet és kikapcsol, vagyis a windows mintha kikapcsolná, mert amikor rákattintok az ikonra akkor olyan opció van, hogy manuális bekapcsolás és 1 óra múlva, 2 óra múlva......
Sajnos nem tudom bekapcsolni sehogy, de ha újraindítom a gépet akkor már működik a wifi.
Nem volt gondom win7 alatt és kb 5 napja használom a win10-et és most kezdet ilyet csinálni.
Driver a legújabb, igaz a Realtek drivert frissítettem 2 napja. Lehet az?

(#94404) Döglött Róka válasza Ernesto78 (#94403) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezt nézted?:

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94405) Ernesto78 válasza Döglött Róka (#94404) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

igen éppen most nézegettem és kikapcsoltam.
Amúgy többször itt hagytam a gépet és nem kapcsolt ki, de most van hogy levelet írok és kikapcsolt.
köszönöm.
most várom, hogy mi lesz.

(#94406) Döglött Róka válasza Ernesto78 (#94405) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elviekben a hardware drivere adhat suspend parancsot. Szóval kiderül:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94407) Bodz válasza Ernesto78 (#94405) üzenetére


Bodz
nagyúr

Eszközkezelőben az energiagazdálokdás fülön is kapcsold ki! A wifi adapternél is (ha lehet) meg az usb vezérlőkben is. Hátha...

[ Szerkesztve ]

(#94408) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A windows okozhat olyat,hogy ha mondjuk photoshopból vagy pl irfanview-ből méretezek át egy képet át méretezi mind két program de ha pl irfanviewben meg nézem az képinformációkat vagy rá kattintok a képre és rá mutatok az ott megjelenő információkban az a méret jelenik meg amiről át méreteztem,de a kép át van méretezve csak a számok nem íródtak át?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#94409) Graphics válasza Döglött Róka (#94402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az tény, hogy más OS-tel nem csinálja...

Friss telepítés, nem igazán tudom mit lehetne elbaltazni. :)

Túl sok energiámat vitte el sajnos. Majd holnap megnézem.

Mi az, hogy elvárt kék halál? Ez érdekelne, mert feladni se szeretem természetesen.

@Fred23: Felment a Lubuntu, azzal nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94410) Ernesto78 válasza Bodz (#94407) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

kikapcsoltam, köszönöm!
:R

@Döglött Róka

Nem volt még ilyen problémám driverrel, de lehetséges.
Köszönöm :R

(#94411) Döglött Róka válasza Pityu. (#94408) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez attól függ átírja az exifet rendesen a program.

@Graphics: A kékhalál egy nem kezelt kivétel alapesetben. Sok esetben elvárt viselkedés, például ha egy driver vagy maga az OS (sokkal ritkább) rossz memóriacímre nyúl. (IRQ not less or equal).

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94412) Cs1csó válasza Ernesto78 (#94403) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha amiket tanácsoltak mégsem válnának be akkor gyere vissza van még egy ötletem.

(#94413) Pityu. válasza Döglött Róka (#94411) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak az a fura,hogy mind a két programnál ezt csinálta,eddig nem volt ilyen.De most ma megváltoztatta a méretet,vagy még egyszer meg próbáltam a már átméretezett képet átméretezni,most jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#94414) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

ha feltelepítek egy Windows 10 Home rendszert egy merevlemezre, majd a merevlemezt kiszedem a gépből és belerakom egy USB-s külső HDD házba, akkor onnan be fog tudni bootolni? (gép nem változna, szóval nem gépek között lenne hordozva a Win10)

(#94415) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Funkciófrissítés a Windows 10 1809 verziójára (6)
Ez azt jelenti hatszor próbálta?
Az utolsó szám emelkedő időszakosan változik.
Eltűnt a frissítési állapot a frissítés biztonság menüpontból???
Minél kevesebb infó a felhasználónak?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#94416) _Atesz válasza _Atesz (#94397) üzenetére


_Atesz
addikt

Erre valaki?

(#94417) King Unique válasza kispx (#94414) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nem, mivel ahhoz eleve Windows To Go telepítés kell, nem hagyományos. Ráadásul az hivatalosan csak az Enterprise kiadásnál támogatott, a többinél max. külső programmal lehet megoldani (pl. Rufus, WinToUSB). De egyébként úgy elvileg megoldható a helyi lemezre normál módon telepített Windows 10 bootolása külső meghajtóként, ha a külső házba téve a telepítést átkonvertálod WTG-re. Például az előbb linkelt WinToUSB program ilyet is tud. Amúgy meg a külső HDD helyett inkább a külső SSD lenne a jobb választás, ha fontos a gyors működés is.

[ Szerkesztve ]

(#94418) r.levente75 válasza Ernesto78 (#94405) üzenetére


r.levente75
addikt

Ugyan ezzel küzdök csak usb portokon...

(#94419) M@no válasza Bluebess72 (#94303) üzenetére


M@no
tag

Érdekes, amúgy szerintem a -f -t hagyd el az egyenletből, hiszen a -t 30-al már gyakorlatilag force-olod.
Így a -g kapcsoló is akkor jó kell legyen, de ha még se, akkor használhatod a -r-t még mindig.

(#94420) Bluebess72 válasza King Unique (#94417) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

Nincs igazad. Pontosan ezt teszem minden egyes teszt HDD-mmel. Telepít, gépből kiszed, használ. Minden alkalommal eszközök keresgélésével kezd, minden alkalommal driverezetlen, de a Win 10 ilyen szempontból iszonyúan strapabíró. Heti szinten legalább 10 gépen bootolok be vele, és bírja. Sőt (ezt mondjuk én sem értem) Asus gépeknél az sem érdekli, hogy UEFI, vagy CSM a telepítés. Indul mindkét módban. Szóval szerintem csinálja nyugodtan, menni fog az.
Pillanatnyilag annyira "okos" a 10, hogy hiába telepítve van, érzékeli, hogy USB-ről bootolt, és figyelmeztető ablakot dob, hogy ne húzd ki, ha jót akarsz. És ez azt hiszem Pro, vagy Home, de semmiképp nem Enterprise.

(#94419) M@no
Köszönöm a választ, próbálkozom.

(#94421) King Unique válasza Bluebess72 (#94420) üzenetére


King Unique
titán

Ezt biztosan erre a hozzászólásra szántad válaszként? :)

Vagy kérdezhetném akár azt is, hogy tudsz normál módon Windowst USB-s tárolóeszközre telepíteni? A Windows To Go szerinted miért van? Vagy éppen normál módon, SATA-s meghajtóra telepíted és utólag átrakod egy USB-s külső házba, akkor USB-n simán, ugyanúgy bootol, kipróbáltad?

Az pedig megint érdekes, hogy nálad állítólag UEFI és CSM módban egyaránt bootol ugyanaz a rendszer. Normál esetben vagy egyik, vagy másik szerint telepíted és bootolod. Ha a BIOS-ban a boot beállításoknál a CSM + UEFI is aktív, akkor bootolhat attól függetlenül, hogy melyik szerint lett telepítve, mivel mindkettő engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#94422) Sub-ZeRo válasza qukesz (#94394) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A játék nem indul el azért kellene telepíteni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#94423) qukesz válasza Sub-ZeRo (#94422) üzenetére


qukesz
senior tag

igen azért kellene. Apex Legends-et akartam kipróbálni!!!
Nem tudok rá megoldást :O

Telepítéskor lép ki ezzel az üzenettel. Eredeti a Windows.

[ Szerkesztve ]

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#94424) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Mobilnet esetén hogy lehet beállítani hogy rákérdezzen a frissítésekre mint W7 esetében be lehetett? Tapasztalatom szerint hiába van forgalmi díjasra állítva a kapcsolat, ezután csak "várja" a windows h kiengedd korlátlan internetre hogy mindent le tudjon tölteni, erre nem gondolt az MS hogy nem mindenkinek van korlátlan elérése. (Driverekhez való frissítést pl. hol lehet kikapcsolni :F )
Rendes, csempe-mentes start menüt és naptárat, ablakoknak keretet hogy lehet rá varázsolni külső program nélkül?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#94425) Trebron09 válasza Trebron09 (#94424) üzenetére


Trebron09
őstag

Szerk.: Aprón árul pár ember kulcsokat ezek mennyire megbízhatóak? Mert itt fent 40-80k-s árakat olvasok Retail és Oem verziókra... Vagy boltból a biztos?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#94426) Cs1csó válasza Trebron09 (#94425) üzenetére


Cs1csó
félisten

Attól függ ki az, nemrég olvastam egy tippet:
- nézd meg mennyire régi az eladó - 1 hete regisztrált vagy 10 éve stb.
- írj privátban pár vevőjére, hogy elégedettek e
- ide is beírhatod az eladó nevét hátha ismerik

sajnos igazán semmi sem biztos mert ha van egy mennyiség kulcsa amivel boldog boldogtalannak csinál kulcsot és erre rájön az MS akkor 1-2-3 év múlva is akár simán lelövi és kész.

(#94427) zolee001


zolee001
őstag

Most komolyan naponta 5 user teszi fel ugyanazt a kérdést,keresö használata vagy visszaolvasás az már nem megy?
10-15 usd-ért hirdetik ezeket,sacc 5000 ft kontra a boltból vásárolható 50.000 ft-al szemben ami garantáltan legális.
Mit szeretnétek? használt termék lehetöleg ingyen és még 200 év garanciával?
Vedd meg,ha müködik örülsz,ha nem akkor igy jártál veszel egy másikat,

(#94428) Sub-ZeRo válasza qukesz (#94423) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Min van fent? origins, steam?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#94429) Trebron09 válasza zolee001 (#94427) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem tudom ezt nekem akartad-e címezni, de mint láthatod nem ez volt a fő kérdésem (amire a kereső nem dobott semmit :U ), szerkeszteni akartam csak lejárt az idő. Mivel anno ingyenesen lehetett váltani W10-re nem gondolná az ember hogy ilyen árak vannak csak a boltokban és más alternatíva magánszemélynek nincs. Senki nem beszélt sem használt termékről, sem azt hogy ingyen legyen sem 200 év garanciáról. ;) :U
Nyilván ha már megkérdeztem akkor biztosra megyek, de mindenki azt veszi amelyiket szeretné.

csicso82: Értem, köszönöm.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#94430) qukesz válasza Sub-ZeRo (#94428) üzenetére


qukesz
senior tag

Origin fiókba volt a fennt említett játék.

Leszedtem amit küldtél és átállítom a kompatibilitást és nem történik semmi. Olyan gyorsan eltűnik a ablak hogy nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#94431) mmdms


mmdms
addikt

Halihó!

Socket 775-ös rendszerekre már nem lehet feltenni a win10-et? Vagy valami más anomáliába futottam bele?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#94432) #54072192 válasza Trebron09 (#94424) üzenetére


#54072192
törölt tag

Összegző frissítések vannak, nem kell sok dolgot letöltenie. Amint kap korlátlan netet, letölti azt az egy frissítését (plusz azt is, amit használsz mellette, pl. Defender frissítést). A driverek letöltését pl. így tudod megakadályozni. Ezt nem próbáltam, nem használom, neked is csak akkor kéne, ha tényleg valami gondot okoz a frissítés.
Mondjuk nekem egyáltalán nem szokott driverekkel szórakozni, csak felrak egyet magától, aztán vagy használom, vagy frissítem.

A keret vastagságát regeditből lehet(ett) állítani, de állítólag már nem veszi figyelembe a rendszer, ezért valamilyen külön témát kellene telepíteni. Ezzel két probléma lehet: az évi 2 upgrade idején a rendszer visszaállítja a normál értékekre, mert nem támogatott módosítás, vagy ha nagyon belenyúlsz, akkor előjöhet pl. a fekete képernyős hiba.

A csempéket töröld kézzel a start menüből, a naptár UWP app, azzal nem tudom, hogy mi a problémád. Igazából a csempét sem értem, az lényegében csak egy parancsikon.

Megpróbálhatod telepíteni a rendszert a meglévő Win7 vagy 8 kulcsoddal, elvileg még elfogadja. De azért, mert egy ideig ingyen lehetett frissíteni, még nem volt ingyenes rendszer :) 2015-ben is annyi volt, mint most.

(#94433) Trebron09 válasza #54072192 (#94432) üzenetére


Trebron09
őstag

Értem, de a gond az hogy nincs korlátlan net. Úgy olvastam hogy a gpedit.msc -ben átírtakat egy következő frissítés alaphelyzetre rakhatja, ez mennyire igaz? Alapból én akkor frissítek drivert ha gondom van, ha már van egy jól bevált driverem akkor nekem minek frissíti fölöslegesen (vga driver pl.)? Problémám nincs a csempével, azon kívül hogy nem tetszik a kinézete. Valóban azt is meg kellett venni anno, de az új termékért nem kértek felárat azaz ingyen frissíthettél.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#94434) Graphics válasza mmdms (#94431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudok ilyen korlátozásról, én simán telepítettem régebbi gépre is.

Esetleg AHCI/IDE mód miatt lehet hisztis.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94435) #54072192 válasza Trebron09 (#94433) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha egyszer kikapcsolod a forgalmi díjat, akkor is ugyanazt fogja frissíteni, ha pedig csak keresnél telepítés nélkül, akkor is csak egy darab frissítést írna. Szóval sokat nem tehetsz, a mobilneted miatt nem lesz kisebb a frissítés mérete.
Frissítés nem szokott belenyúlni, upgrade esetén lehet, hogy egy-két dolog visszaáll. Olyankor új rendszert telepít a régi helyére, és átviszi a felhasználók dolgait. De ezt esetleg más tudja megmondani, nekem sosem volt gondom frissítéssel, nem is korlátozom házirendből.

Ugye a rendszer nem tudja, hogy az éppen telepített drivered a "régi jól bevált" verzió, jó esetben semmi okod arra, hogy azon maradj, főleg, ha esetleg az új egy hibát javít. Ha például a Forzát tesztelik a friss driverekkel, de egy régebbivel gondok vannak, akkor a te problémád lesz.
Nekem amúgy telepít egy régi drivert, ami jó. Ha kézzel rákeresek az eszközkezelőben, akkor telepít egy valamivel frissebbet. Ha felrakom a legújabbat, akkor azon marad. A laptopomon Win8-as drivert kell használnom, mert a 10-es hibás. Előbb felrakja a rosszat, majd telepítem a régebbit, és azt hagyja, sosem nyúlt hozzá.

A csempékhez esetleg próbáld ki a Win10Tile programot. Így saját képet tudsz berakni nekik, amivel elég jól néznek ki. Annyit csinál, hogy a parancsikon mellé létrehoz egy .xml fájlt és 2 képfájlt, amiket a rendszer figyelembe vesz a csempéknél, tehát semmi buhera.
Ha nem tetszik, akkor marad a tálca és az asztal az ikonoknak.

A frissítéshez korábban meg kellett venned a 8-at vagy a 7-et, annak az volt az ára.

(#94436) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Igaz láttam az összefoglalóban, hogy ha az ingyenes frissítési időszakban frissítettem a WIN7-et 10-re akkor hiába visszaálltam win7-re akkor is felrakható most is a win10 és jogtiszta marad a windows. Esetleg nem tudnátok valami hivatalos linket adni hozzá? Fontos lenne mert céges gépről lenne szó.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#94437) Zoz válasza bozsozso (#94436) üzenetére


Zoz
őstag

[link]
"Ha a Windows 10 aktiválva volt az eszközén a Windows 7-ről vagy a Windows 8.1-ről való verziófrissítés után, akkor Ön a Windows 10 digitális licencével rendelkezik, amely az újratelepítés után automatikusan aktiválja a Windows 10-et."

(#94438) zolee001 válasza Trebron09 (#94429) üzenetére


zolee001
őstag

Csak részben neked ment a válasz ,szolljon mindenkinek aki kérdezi.
Amennyiben a hivatalos ára a terméknek 5x.000 ft és más forrás árulja 5000 ft-ért akkor ugye csak használt (avagy illegális,átverös) termékröl lehet szó amit egy EU-s jogszabály tesz lehetövé
MS hivatalos forrás 5x.000 ft ami legális,garanciális,a többi lutri és mindenki mérlegelje melyik a nyeö ut számára
Az ingyenes upgrade hivatalosan befejezödött de gyakorlatban a mai napig müködik

(#94439) bozsozso válasza Zoz (#94437) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm szépen.

:R

(#94440) mmdms válasza Graphics (#94434) üzenetére


mmdms
addikt

Köszi az infót!

És VGA-ból mi a legrégebbi amit még tolerál?
Egy x1300pro a tartalék kártyám, amihez az uccsó driver még vista-hoz készült. :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#94442) zolee001 válasza redband (#94441) üzenetére


zolee001
őstag

Valoszinüleg Recovery Particion van a komplett image amit (géptipusonként változó) bill kombinációval avagy dedikált gombbal tudod elöhozni.
Pár gombnyomással gyári állapotba tudod visszaállitani

(#94445) Graphics válasza redband (#94444) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BIOS-ba???

Jajj. Az háttértáron lesz rajta...

Elotelepitett Windows van rajta. Bekapcsolod, használod , ezt se kell túl bonyolítani

Ha nem, akkor meg leírták

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94446) zolee001 válasza redband (#94444) üzenetére


zolee001
őstag

Nincs COA,key a biosban ,maga a telepitö image feltételezem egy rejtett particion
Mint emlitettem egy gombnyomásra ujra tudod telepiteni,driverekkel,programokkal amit kaptál mellé
Egyébként nem lenne egyszerübb megvárnod amig megérkezik?

(#94448) Graphics válasza redband (#94447) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyit aggódsz ezen a laptop dolgon.

Felmesz a Microsoft oldalára, letöltöd a Windows 10 ISO fájlt, fogsz egy pendriveot és feltelepíted.

Még sehol a gép, de már probléma van. Érkezzen meg, használd.

Nem kell ekkora feneket keríteni neki. Nehéz szülés lesz ez. :)

A recoverybe jutás gépes téma. Keresd meg a laptopon kapcsán hogy lehet oda jutni.

Remélem sikerül már megvenni a gépet, mert a laptopos,SSD,Windows topicot körbejártad alaposabban, mint indokolt lenne.

Nagyon kérdésedre itt is adott lenne a téma összefoglalóban... De elolvasni nem sikerült , szomorú :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.