Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93951) zolee001 válasza Döglött Róka (#93945) üzenetére


zolee001
őstag

advanced system care free,registry cleaner meg internet speed booster stb stbhasználatát javallom:-)
Utána 0690 500 600
Gépgyorsitás,internet turbozás
(Ugyanitt rontás levétel /babonázás,woodoo és egyéb fekete mágia)

(#93952) Muerte válasza cigam (#93950) üzenetére


Muerte
addikt

Megcsináltam a fentebb írtakat,el is indult a WU és telepített egy rakás Office cuccot :R ,de a kérdéses frissítést most sem tudta felrakni.Párszor még próbáltam,de semmi.Most tart 33 sikertelen kisérletnél,ez egy szimpatikus szám,szóval azt hiszem itt és most én már ráhagyom :D

(#93953) Petrónius válasza Döglött Róka (#93945) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Rendben, elfelejtem.
Mit ajánlasz helyette?

(#93954) Cs1csó válasza Petrónius (#93953) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra utalt tanult kollégám, hogy ezekre a Windows 10-en nincs szükség. (én használok CCleaner-t de nálam ez hobbi)

(#93955) r.levente75


r.levente75
addikt

Win 10-ben, hol lehet beállítani azt, hogy a kamera és a mikrofon ne készítsen fotókat és hangfelvételt, amikor bizonyos oldalakat látogatok? Természetesen a tudtom nélkül.

(#93956) makoss válasza Doky586 (#93920) üzenetére


makoss
addikt

nincs tele még negyedéig sem.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93957) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#93862) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! f.lux-ot teljesen elfelejtettem, mert már régóta a "gyárit" használom, csak mostanában romlott el valami frissítéstől.

(#93958) cigam válasza r.levente75 (#93955) üzenetére


cigam
félisten

Ne látogass bizonyos oldalakat. Belinkelnél egyet? Eddig csak olvastam ilyenről.
A gépházban (Adatvédelem-»Alkalmazásengedélyek) kapcsold ki, hogy a bögésző ne legyen jogosul se a kamera, se a mikrofon használatára.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93959) r.levente75 válasza cigam (#93958) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is csak olvastam róla, hogy bizonyos időnként bizonyos helyek fotózhatnak a beépített kamerán keresztül.
Köszi, az lesz kikapcsolom...

(#93960) Ghard válasza Ghard (#93942) üzenetére


Ghard
őstag

Közben megcsináltam az alábbi videó alapján. Remélem ez elég lesz és nem kapcsolja vissza magát.
(Creator's Update után a feladatütemező UpdateOrchestrator mappája csak NSudo+cmd.exe kombóval módosítható...)
How to Disable Windows Update on Windows 10 Permanently

(#93961) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok,

[ebben] esetleg tudna nekem valaki segíteni?

(#93962) uriember válasza r.levente75 (#93959) üzenetére


uriember
aktív tag

Szerintem csak urban legend, hogy bárki nézeget téged kamerán keresztül, már csak azért is, mert ha a kamera bekapcsol (tápot kap), akkor ugyanazt a tápot megkapja az állapotjelző LED is a kamera mellett, vagyis ha bekapcsol a kamera, ég a LEDje is. Így meg eléggé lebukásveszélyes a kémkedés...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93963) Geth válasza uriember (#93962) üzenetére


Geth
addikt

Ja, demonstrálták korábban, hogy megkerülhető, LED nékül vígan videót rögzítettek.

(#93964) uriember válasza Geth (#93963) üzenetére


uriember
aktív tag

Amelyik laptopon nincs állapotjelző LED, ott talán lehetséges, de ebben sem vagyok biztos.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93965) Geth válasza uriember (#93964) üzenetére


Geth
addikt

Keress rá, lehetséges.

(#93966) cigam válasza Geth (#93963) üzenetére


cigam
félisten

Azért azóta eltel jópár év. Remélem változott annyit a világ és a tervezés, hogy a kamera LED-jét nem egy porton keresztül softweres-en lehet ki-be kapcsolni, hanem a kamera tápja kapcsolja ki/be.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93967) uriember válasza cigam (#93966) üzenetére


uriember
aktív tag

Úgy, ha megy az egyik, megy a másik is. :K Amúgy elektronikával foglalkozom.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93968) Geth válasza cigam (#93966) üzenetére


Geth
addikt

Erős a gyanúm, hogy ma is megoldható. Persze nehéz meg minden szitu más, de most a lehetről volt szó. Egy csomó mai builtin hulladék registryből is megoldja :)

(#93969) uriember válasza Geth (#93968) üzenetére


uriember
aktív tag

Értsd már meg, galvanikusan van összekötve a kamera és a LED tápja, ezt nem lehet hekkelni. :W

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93970) borges7


borges7
aktív tag

Mi a fene foglal le 312 GB-ot? gőzöm sincs...hogy lehet ezt kideríteni, valami folyton "szemetel"

[link]

(#93971) uriember válasza borges7 (#93970) üzenetére


uriember
aktív tag

Kattints rá, aztán meglátod. De inkább Windirstat

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93972) Doky586 válasza uriember (#93964) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem nemis a kamera a nagyobb problem. Azt könnyű letakarni..

De a mikrofont nehezebb elhalgattatni, és azzal esetleg a billentyűgangok is megfigyelhetők..

(#93973) King Unique válasza makoss (#93956) üzenetére


King Unique
titán

Akkor miért mutatja a lemezkezelő és a fájlkezelő az ellenkezőjét?

Amúgy manuálisan optimalizálni nem próbáltad, ha már van a T5-nél USB-n TRIM? Plusz még a fájlrendszer ellenőrzését is meg lehetne próbálni. De az utóbbit (CHKDSK) mondjuk csak óvatosan!

(#93970) borges7:
Rá lehet kattintani és akkor megmutatja részletesen. Plusz vannak erre szakosodott külső programok is, mint pl. a SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat.

[ Szerkesztve ]

(#93974) kistusik


kistusik
tag

M.2 nvme ssdre akarok win 10-et telepíteni. De amikor kiválasztanám hova telepítse ezt a hibát irja ki: 0x80300002.

(#93975) Döglött Róka válasza Muerte (#93952) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Innen letolti a legujabbat, felrakja. Nem lesz 34.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93976) borges7 válasza uriember (#93971) üzenetére


borges7
aktív tag

A fájlkezelőben megnéztem, van egy 82 GB-os!!! Backup fájl(2019.01.20. keltezésű), na ezt kéne valahogy kiszórni, de hogyan? WindowsImageBackup mappában van

mondjuk kb. 220 GB még így is rejtélyes, hogy mi lehet

(#93977) Doky586 válasza borges7 (#93976) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy gyorsformat gyorsan felszabadít minden helyet..
Gyors és hatékony. :DD

(#93978) uriember válasza borges7 (#93976) üzenetére


uriember
aktív tag

Tölts fel egy Windirstat képet a C meghajtóról (mert gondolom ott van). Cserélgettél mostanában oprendszert?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93979) fekete.puma válasza Doky586 (#93977) üzenetére


fekete.puma
csendes tag

Vagy egy 2TB SSD csere.

(#93980) Geth válasza uriember (#93969) üzenetére


Geth
addikt

Értsd már meg hogy amit ma néztem notebook, reg-ből lekapcsolható a LED :)

[ Szerkesztve ]

(#93981) borges7 válasza uriember (#93978) üzenetére


borges7
aktív tag

Nem, de közben megtaláltam, ezek a biztonsági mentések képei, a telepítés óta(másfél éve kb.), az utolsók kivételével töröltem őket. A G:-n volt amúgy, de ez a képen is rajt van, amit beraktam még először :)

de azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#93982) uriember válasza Geth (#93980) üzenetére


uriember
aktív tag

Az lehet, de a kamerával együtt vagy ez egy ezredfordulós modell, ahol még külön lehetett szoftverből állítgatni külön-külön. Az újabbakban már nincs így.[link]

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93983) Geth válasza uriember (#93982) üzenetére


Geth
addikt

Ez egy novemberi lapos. Én értem, hogy meg lehet csinálni normálisan, de baromi sokszor nincs...

(#93984) uriember válasza Geth (#93983) üzenetére


uriember
aktív tag

Kivonat a cikkből: A számítógépek 99%-ánál a webkamera mellett van egy kis visszajelző LED, ami világít akkor, amikor a kamera működik. Nézzük meg a miénken van-e ilyen! Nos, ezt kijátszani nem lehet, tehát hiába indítja el egy kémprogram a kameránkat, ez a LED akkor is világítani fog. A működése egyszerű, ezért megkerülhetetlen: ahogy a kamera elektromos feszültséget kap, úgy a LED is, tehát a kettő együtt működik. Ezt épp biztonsági okok miatt építik be a gyártók a termékeikbe.

És itt én be is fejeztem, ha úgy gondolod, te nyertél...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93985) svgyula válasza uriember (#93982) üzenetére


svgyula
addikt

Nálam a notin led sincs! De fekete szigszalag van és nem is látszik a kamera :DDD A mikrofon a nagyobb szopacs ha valakire kíváncsiak mert a tátogó képet csak a némák fordítója érti viszont a hangot mindenki. A win 10-nek sincs akkora "biztonsági" rendszere amit ne tudna egy szakosodott hecker/alkalmazott szakember feltörni percek alatt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#93986) uriember válasza svgyula (#93985) üzenetére


uriember
aktív tag

A LED-ről folyt a vita...DE már tényleg OFF.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93987) Cs1csó válasza uriember (#93984) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#93988) Lalikiraly válasza Bandi821 (#93939) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem egy új Lenovo Celeronos notim van és annyira durván nem mint nálad, de böngészés közben hasonlóan lefullad a gép és nem a böngésző hanem a winfos járatja a procit 100% on. De minden megy simán a böngészőn kívül. Egy ideig persze, aztán egy ablakmegnyitáson elszórakozik, de nem mindig jön elő. Feltételezem valami bug okozza.

Jah jogtiszta Win10 Home. Talán az új frissítés majd sok hibajavítást fog hozni magával.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#93989) prabhu válasza Döglött Róka (#93945) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez a topik arra való, hogy segítsük a rászorulókat, ezért most segítségképpen én is megírom neked, hogy mi a gond a felfogásoddal:
Te nem vagy ezeknek az embereknek az adminja és ők nem a te céges hálózatodon vannak "beosztva" alád.
Az égvilágon semmi közöd és jogod sincs hozzá, hogy meg akard határozni, hogy az otthoni gépén ki mit csinál.
Ha a kérdésre nem tudsz vagy nem akarsz válaszolni, akkor nem foglalkozol vele, de ezt az igehirdetést már nagyon unalmas állandón itt látni tőled, meg a másik felkent MS prófétától. Tartsd meg a véleményed magadnak, mert ez nem szakmai hozzáállás, hanem szervilizmus! Bár, ha a MS-nak dolgozol, akkor érthető a dolog.
A CCleaner egy jó progi arra, hogy 3 kattintással az átlagjóska is le tudja takarítani a gépéről a szemetet. Arról nem is beszélve, hogy a kéretlen appokat is le lehet vele dúrni a powershelles parancsok nélkül.
Ha lenne épelméjű és cselekvőképes hatalmi pozícióban lévő csoport erre, akkor a MS már szénné lenne büntetve azért, amit a W10-el leművel/t/ az emberek gépén.

(#93990) Lalikiraly válasza uriember (#93984) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hehe, nekem volt már ilyen hogy távolról valaki bekapcsolta a kamerát, pont ezért nem védem agyonra a gépet... Úgyis feltöri aki akarja. Sokmindent nem fog róla leszedni, max az email címemhez fér hozzá, me kb annyi van rajta. Se film, se kép, se zene szinte semmi. Szóval nyasgem neki. De ha legközelebb látom hogy megy a kamera a szőrös valagamat fogja lesni az fix :D

prabhu - Mélységesen egyetértek veled, már több mint sok a kéretlen program és kéretlen funkció meg szemét a rendszerben... De a múltkor is lelettem hurrogva hogy mit képzelek én hogy kisebb méretű rendszert akarok. Basszus szerintem a telemetria gigákra rúg, a többi sok fosról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#93991) uriember válasza Lalikiraly (#93990) üzenetére


uriember
aktív tag

:)) :DD :C

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93992) Bandi821 válasza Lalikiraly (#93988) üzenetére


Bandi821
tag

szia,

hát nem tudom, lehet, hogy így van, de félek, hogy mégis a SSD-vel lesz a gond. Van ez a anomália, hogy nem minden m2-es ssd passzol minden alaplappal, szerintem én belenyúltam ebbe.

(#93993) zolee001 válasza prabhu (#93989) üzenetére


zolee001
őstag

ERRÖL lenne szo?

(#93994) Lalikiraly válasza Bandi821 (#93992) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Megmondom őszintén, hogy nem tudom, de nem is hiszem. Nekem ráadásul csak Hynix Lenovo SATA SSD van a notimban 2,5-ös.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#93995) Cs1csó válasza zolee001 (#93993) üzenetére


Cs1csó
félisten

??
Az egy problémás build volt, a csapból is az folyt hogy az Avast megpróbált egy kicsit trükközni nem jött be, a következő build-ben "javították"
Nálam telepítés után az első, hogy ezt kikapcsolom:

Majd ezt is - ne monitorozzon folyamatosan: (ez a háttérben futás gyakorlatilag semmi szükség rá)

[ Szerkesztve ]

(#93996) zolee001 válasza Cs1csó (#93995) üzenetére


zolee001
őstag

https://success.trendmicro.com/solution/1118367-piriform-ccleaner-compromised-by-multi-stage-backdoor

Érdekes,2018 ban is,hogy ezekkel mindig történik valami:-)
Minöségi szoftver

(#93997) Geth válasza uriember (#93984) üzenetére


Geth
addikt

Igazad van, mea culpa, tavaly az összes "minőségi" laptop ami a kezem közé került (mind UVC-s volt), és mindegyik annyira igényes volt, hogy jobb esetben a driverhez mellékelt binárisban lehetett átírni, rosszabb esetben ki volt rakva reg-be is a kapcsoló... Dehát ebből az igényes cikkből most már tudom, hogy csak a haluztam, köszi :)
Nem tudom milyen nyerésről zagyválsz, de nem baj ha befejezzük, még a végén jön még egy ilyen cikk.

zolee001: ne csináld már, elfogy a :popcorn: :DDD

Más: ismerős tegnap átdobott egy igazi alja lapost (emag 70k), volt egy kis szívás vele, nem akart rendesen felmászni az SSD-re a Win, csak az eMMC-re, végül megoldottam, de b+.
Mondta, hogy csak az alaprendszer kell, cleanert majd rak fel ő. Mondom oké, de többet ezt ide nem hozod.

[ Szerkesztve ]

(#93998) ates2


ates2
senior tag

Most mi van akkor a CC-vel van értelme használni vagy nincs már win10-en ? :F én évekig használtam sőt most is van fent a gépemen.

[ Szerkesztve ]

(#93999) prabhu válasza ates2 (#93998) üzenetére


prabhu
senior tag

Lehet. A csicso által mutatott módon ajánlott használni vagy portable-ként.

[ Szerkesztve ]

(#94000) need


need
addikt

sziasztok...

Apa kezdődik kezdődik kezdődik...

Ma reggel ez a szép üzenet fogadot..

szép kék a szine

critical process died

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.