Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94551) #54072192 válasza Werkly (#94550) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem, törölj mindent a D kivételével, az üres helyre kattintva pedig csak menj tovább, a rendszer létrehozza magának amit kell.

(#94552) PeL


PeL
addikt

Üdv. Gondoltam ma lefuttatom a lemezkarbantartót a rendszert is tartalmazó SSD-n mert kicsit kezd eltűnni a hely rajta. Erre a törlendő dolgok között találok egy olyat hogy "Az operációsrendszer-meghajtó tömörítése" és valami 16.4GB-ot foglal. Ez mi a jó isten nyila? Nem engedélyeztem vagy kértem sehol a rendszertől hogy tömörítsen bármit, akkor mi ez? Miért dönt úgy magától az oprendszer hogy lenyes nekem ekkora helyet a rendszer SSD-men?

[ Szerkesztve ]

(#94553) #54072192 válasza PeL (#94552) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem nyes le semmit, hiszen tömörít, így kevesebb hely kell neki. Azokat a fájlokat tömöríti be, amikhez régen nyúlt hozzá. Nézd meg, hogy be van-e jelölve a meghajtó tömörítése a tulajdonságokon belül, ha pedig nem, akkor ezt a rendszer a háttérben csinálja, és az a beállítás másra vonatkozik.

(#94554) PeL válasza #54072192 (#94553) üzenetére


PeL
addikt

De nekem nem kell hogy tömörítgessen, van hely az SSD-n bőven még. Benn voltak a pipák, ki is szedtem őket a fenébe...

Találtam is egy registry beállítást:

HKEY_LOCAL_MACHINE --> SYSTEM --> CurrentControlSet --> Control --> FileSystem

Itt az "NtfsDisableCompression" paramétert átírtam 0-ról 1-re, ez vajon letiltja hogy a jövőben magától tömörítsen?

[ Szerkesztve ]

(#94555) #54072192 válasza PeL (#94554) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az elvileg ugyanazt csinálja, mint a beállítás a tulajdonságokon belül, csak ez minden felhasználóra érvényes.

(#94556) PeL válasza #54072192 (#94555) üzenetére


PeL
addikt

Egyébként lehet hogy én magam csináltam meg, a lemezkarbantartó futtatásánál még mindig ott van a két hsz-el ezelőtt említett opció, automatikusan bent van a pipa, gondolom ha lefuttatom úgy hogy be van aktiválva akkor lesz tömörítve a cucc, előzőleg bent hagytam, lehet akkor tömörítette be a dolgokat. Majd legközelebb figyelnem kell erre, mert ez az opció egyébként eddig nem volt ott a lemezkarbantartónál, legalábbis mikor kb 1 hónapja utoljára használtam.

[ Szerkesztve ]

(#94557) Keem1


Keem1
addikt

Hölgyek, urak! Adott egy hölgyismerős Asus laptopja, amin még a 2 évvel ezelőtt vett gép előre telepített, azóta totál teleszemetelt Windows 10-e fut. Újrahúznám. De akkor már az eddig megjelent frissítéseket is tartalmazó, letölthető ISO-ról. Magamnak már megcsináltam ugyanezt, a beírt lincesz kulcsból tudta, milyen windowsom van. Nos, itt jön a bökkenő, a gép "seggén" nincs a kulcs, ismerős meg már valószínűleg rég elhagyta a gép papírjait. Mit tudok tenni? Kéne az a fránya termékkulcs, elővadászható-e valahogy a most rajta lévő Windowsból?
:R

(#94558) TRob1 válasza Keem1 (#94557) üzenetére


TRob1
veterán

Csak simán feltelepíted, ha netet kap, win10 már beaktiválja magát. (Olyan verziót rakj ami most is fenn van)

ui: Az elején ha kérdi, "mondd" h nincs kulcsod.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#94559) uriember válasza TRob1 (#94558) üzenetére


uriember
aktív tag

...vagy [link]"megmondja", ha mégis kellene...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#94560) Keem1 válasza TRob1 (#94558) üzenetére


Keem1
addikt

Uhh, na ezt nem is tudtam, de köszönöm :C
Ezek szerint rendszerszinten tárolva van a kulcs az OEM wines gépek esetén?

#94559 uriember:
Te egy úriember vagy :DDD
Apró zavar az erőben, hogy pl. a saját winem kulcsát nem mondta meg jól, tök mást írt ki. :U Bár ez nem OEM, írja is.

[ Szerkesztve ]

(#94561) TRob1 válasza uriember (#94559) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor már miért nem a legújabbat, ha valakinek ilyesmi kell? :)

¤ R'n'R ¤

(#94562) TRob1 válasza Keem1 (#94560) üzenetére


TRob1
veterán

Hardverazonosítót (és a hozzá aktivált win verzát) tárolják MS szerverei.

(Illetve előtelepített winnél Bios (is) tárolja/tárolhatja a kulcsot.)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#94563) uriember válasza TRob1 (#94561) üzenetére


uriember
aktív tag

Nálam ez van fenn, működik és nem nézegettem, hogy van-e frissebb... :K csak ezért.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#94564) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

Most frissítettem a 1809-re.
Minden rendben ment gép restartig.
Utána akartam felrakni pár programot és mindig kapok valami dll. vagy 2017C++ runtime package hibákat. ?!

Találkozott már vki ezzel?
És nem is engedi törölni vagy újra rakni...

THX :R

(#94565) Keem1 válasza TRob1 (#94562) üzenetére


Keem1
addikt

Számít a nyelv? A Media Creation Tool felismerte az eredetileg rajta lévő windowst, de az angol volt, most a tulaj kérésre magyart töltök pendrive-ra. Az számítani fog, vagy a nyelv lényegtelen?

#94566 twofatcat:
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#94566) #86564352 válasza Keem1 (#94565) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem számít, illetve utólag is lehet nyelvet változtatni.

(#94567) Cs1csó válasza Cobrusz (#94564) üzenetére


Cs1csó
félisten

Indítsd a gépet csökkentett módban és a programok szolgáltatások közül törölj MINDEN VC++-t majd gép restart és telepítsd ezt: MultiPack Visual C++ Installer

Keem1

Számít, természetesen lehet utólag nyelvet váltani de lehetnek anomáliák, pl üdvözlőképernyő angol stb. ezért ha teheted magyar nyelvűt válassz vagy a telepítés elején válaszd ki a magyar nyelvet.

[ Szerkesztve ]

(#94568) zolee001 válasza Cs1csó (#94567) üzenetére


zolee001
őstag

"Indítsd a gépet csökkentett módban és a programok szolgáltatások közül törölj MINDEN VC++-t majd gép restart és telepítsd ezt: MultiPack Visual C++ Installer"

Ennyi baromságot honnan tudsz összeszedni?
Nyilván a poszternak a Visual c nem talál egy filet vagy jogosultság vagy csak simán nem található ott a telepitönek szükséges file
Miért nem mindjárt a winlogon exe-t törölteted ki vele?

(#94569) Cobrusz válasza Cs1csó (#94567) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Csökkentett módban sem engedi törölni, vagy hiányzik...
Win frissítés előtt semmi gond nem volt...
Még az elején visszaállítottam az elöző win10-et , de már ott is szarakodott..

Mi lehet a megoldás?
Mindent próbáltam már... :F

(#94570) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Win10 alatt a laptopomhoz egy külső monitort szeretnék kapcsolni és nem sikerül. Ehhez kérnék szépen segítséget.

Laptop: Lenovo ideapad 520. Tudja a FullHD-t.
Win: Win10 Pro, version: 1809, OS build: 17763.253
Külső monitor: LG Flatron W2240. Tudja a FullHD-t.

A laptopon csak HDMI lehetőség van. A külső monitoron pedig csak VGA. Vettem egy HDMI ről VGA-ra alakítót és azzal csatlakok a külső monitorhoz.
Csatlakozás után a Win10 látja, hogy van külső monitor, fel is ismeri, hogy W2240. De nem jelenít meg semmit.
Fn+F10-el próbálok választani, hogy duplikálja a kijelzőt, vagy extend-álja, de nem jelenít meg semmit.

Néha villódzik a kijelző a külső monitoron és 1 másodpercre megjeleníti ugyanazt, ami a laptop kijelzőjén van.
Másik laptopon, ami nem tudja a FullHD-t, azon ezzel a HDMI-VGA csatlakozóval működik a külső monitor.

Köszönöm szépen.

(#94571) zolee001 válasza Cobrusz (#94569) üzenetére


zolee001
őstag

Manuálisan kicsomagolod valahova és a telepitönek megmutatod,hogy hol lakik a neki kivánt file

(#94572) #54072192 válasza Cs1csó (#94567) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az nem anomália, hanem beállítás kérdése. A nyelveknél rámész a Felügyeleti nyelvi beállításokra, és ott meg lehet adni, hogy az üdvözlőképernyő és az új felhasználók milyen nyelvet használjanak.

(#94573) Cobrusz válasza zolee001 (#94571) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Ezek "exe" fájlok, hol találom meg a tömöritett fájlt? :F

(#94574) zolee001 válasza Cobrusz (#94573) üzenetére


zolee001
őstag

Pontos hibakodok nélkül nehéz josolgatni,ha már elötte is haldoklott akkor sztem jobb ha uninstalálod kompletten és elöröl ujratelepited
EXE file kicsomagolása pl 7zip programmal vagy total commanderhez is vannak ilyen kiegészitök avagy manuálisan megkeresed (pl TC kereséssel) a programnak kivánt filet majd átcopyzod vhova ideiglenesen és megmutatod az installernek ,hogy most ott lakik

(#94575) Cobrusz válasza zolee001 (#94574) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Megvolt, mindent letöröltem...
Utána vissza , de mindig ezt a 2015-s fájlt keresi.

Nekem meg a reges.msi kiterjesztésű fájl kéne... nem exe...
Hihetetlen, kár volt frissítenem előtte minden tökéletes volt... :W :(((

(#94576) #54072192 válasza Cobrusz (#94575) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem lehet, hogy sérült a telepítőd? Töltsd le újra és próbáld meg.

(#94577) need


need
addikt

sziasztok..

ezzel a hibával mit lehet kezdeni...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#94578) #54072192 válasza need (#94577) üzenetére


#54072192
törölt tag

Semmit. Nem kell minden bejegyzéssel foglalkozni. Ha érdekel, akkor itt a magyarázat.

(#94579) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Windows alól szeretnék bios-t frissíteni.
Egy Toshiba Satellite L500-24V (PSLS6E) (archívak között kell keresni) lenne szó.
A probléma az, hogy windows 10 alatt kék halállal végződött az eset, windows 7-re visszatérve itt megáll.

Lehet az a problémája, hogy x64-es a windows x86 helyett?
(további érdekesség, hogy itt uefi winflash-ről beszél, de a gtp-s windwos telepítős pendrive-val nem indult el, csak az mbr-essel.

Minden segítséget előre is köszönök! :R

Ui:
Esetleg ha a megszerzem valahogy a mapparendszerből a flashelni kívánt bios fájt, úgy tudok valahogy (biztonságosan) pendrive-ról flashelni (a gyártó honlapján csak win flash lehetőséget találtam)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#94580) need válasza #54072192 (#94578) üzenetére


need
addikt

köszi a választ..

az alap probléma az hogy bármilyen játékkal jásztom az random kilép.. most elkezdtem végig bogarászni az okokat..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#94581) Keem1 válasza ArthurShelby (#94579) üzenetére


Keem1
addikt

Remélem, nem csak az én gépem UEFI-jére igaz, de ha benne van magában a BIOS-ban a frissítés, inkább csináld onnan. Én már többször is frissítettem, letölti és feltelepíti saját maga, két kattintás az egész. Semmi Windows, semmi hiba.

Az enyém ilyen

[ Szerkesztve ]

(#94582) Cobrusz válasza #54072192 (#94576) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Már rengetegszer próbáltam, különböző oldalakról.
Nekem az a fájl kéne ami a rejtett program data mappában van elérési útvonalnak.

".msi" kiterjesztés, hogy betudjam tallózni neki :F

(#94583) ArthurShelby válasza Keem1 (#94581) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos nem ilyen. Én már abban is bizonytalan vagyok, hogy ez uefi. Ez még 2011-es gép.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#94584) Keem1 válasza ArthurShelby (#94583) üzenetére


Keem1
addikt

Hmm... Érdekes. Pedig kb. annak is UEFI-nek kéne lennie szerintem. Esetleg gyártó oldaláról "DOS" lemez, pendrive? Tehát a cél mindenképp a Windows megkerülése lenne. Régebben, UEFI előtti rendszerek esetén nálam is voltak anomáliák Win alól, így floppyról ( :D ) sikerült csak.

(#94585) Bluebess72 válasza ArthurShelby (#94583) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

Az L500 nem kezeli az UEFI-t. Csak Legacy van. BIOSban nézd meg, hogy AHCI van-e beállítva.

(#94586) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Skype! Valami (frissítés) oknál fogva ismét elindul PC bekapcsolásnál, ha akarom, ha nem.
Hol lehet a Skype-nak megmondani, hogy csak akkor induljon, amikor én akarom?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#94587) zolee001 válasza VGYke (#94586) üzenetére


zolee001
őstag

Settingsben

(#94588) #54072192 válasza Cobrusz (#94582) üzenetére


#54072192
törölt tag

Próbáld meg ezt.
Ha nem jó, akkor előbb rakd fel ezt, aztán amivel gondod van.

A Programok és szolgáltatásokon belül van olyan, hogy Módosítás, utána Repair. Mivel frissítettél, majd vissza is álltál a korábbira, ezért jöhet a hibakeresés is. A legvégső esetben telepítsd újra, vagy frissítsd rá a jelenlegivel megegyező buildet tartalmazó telepítővel a rendszert (fájlok megtartásával). Ha most 1803-on vagy, akkor a 1803 telepítőjét indítsd el Windowson belül.
De a legtisztább az lenne, ha a 1809-et raknád fel.

(#94589) Gaborka30 válasza #54072192 (#94544) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszi! Legközelebb így teszek.. Viszont most lehet még valamit kezdeni a fennálló jelenséggel?

(#94591) Cobrusz válasza #54072192 (#94588) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Kipróbáltam amit linkeltél meg a ccleaner-el legyalultam mindent...
Most már nem dobja fel a hibát, úgyhogy sikerült....
1809-en vagyok itt volt a baj, de most már megszűnt. :B
THX a helpet... :R

(#94592) ArthurShelby válasza Keem1 (#94584) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Siker :)) , win7 32bit kellett neki. (most már fúr a kíváncsiság, hogy win10 32bit is jó lett volna e, de ez már nem fog kiderülni)

redband:
Nem tudom, a gyártó honlapjáról van. Ha kell átküldöm a fájlokat, bár én továbbra is tartom a hogy ez nem uefi, mert nincs benne legacy mód, és nem tud gtp-t kezelni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#94593) Doky586 válasza ArthurShelby (#94579) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt a leírás:[link]

Egyébként tudtommal w10 alól nem lehet biost frissíteni, erre csak DOS, vagy w7-8 esetén van lehetőség, esetleg valami live linux..

(#94594) uriember válasza Doky586 (#94593) üzenetére


uriember
aktív tag

Nem tudom...én mostanában frissítettem a BIOS-t w10 alól, egy a Dell honlapjáról letöltött .exe fájllal...Semmi komplikáció.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#94595) TRob1 válasza uriember (#94594) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen lehet. :)
Már nem egy bios-t frissítettem win10 alól. Dell lapos, HP lapos, "asztali" Gigabyte alaplap...
De lehet pl. Asusokat is Meg gondolom manapság már (szinte) minden mást is.

ui: Illetve - már nem emlékszem pontosan -, de vmelyik asszem nem konkrétan win alatt csinálta meg, hanem újraindult és még boot előtt.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#94596) uriember válasza TRob1 (#94595) üzenetére


uriember
aktív tag

Szóval lehet...ez a lényeg.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#94598) Doky586 válasza uriember (#94596) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor azóta megoldották mióta ezt hallottam..
Csak nem érdemes win alól, ha lehet biosból is pendriveot beolvasni; vagy bootolni dos pendriveot..

(#94599) need


need
addikt

Sziasztok..

egy érdekes kék halál után driver irql not less or equal a hibanaplóban a következőt találtam
Intel(R) I211 Gigabit Network Connection Network link has been established at 1Gbps full duplex.

töröltem az illesztő programot majd újra indítottam a gépet majd ő felrak amit akar..

na most ha továbbra is jön ez a gond akkor mit csináljak...? néztem frissítést de azt nem akarja fől rakni..?!
vagy is a setup elindulása után nem történik semmi..rendszergazdaként is próbáltam..!

na most ez egy hiba ez generálhatja azt a további hibát hogy bármilyen játékkal játszom az az random kilépked..? minden előzmény nélkül..?

ill. esetleg még a utp kábel csere jutott az eszembe..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#94600) uriember válasza need (#94599) üzenetére


uriember
aktív tag

A gyártó oldalán keresd meg a típusspecifikus, legfrissebb drivert, töltsd le és azzal frissíts. Remélhetőleg megjavul, ne az Intel oldalán keresgélj, mert az nem minden esetben jön be.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.