Hirdetés

2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#94751) kory24 válasza junior11 (#94747) üzenetére

kory24
(őstag)

Ezt próbáltad?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#94752) junior11 válasza kory24 (#94751) üzenetére

junior11
(PH! kedvence)

Igen, a fájl rendszergazdai futtasása során nem történik semmi, ahogy a cikkben kellene (cannot file installed).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#94753) kory24 válasza junior11 (#94752) üzenetére

kory24
(őstag)

Pedig vhogy tuti megoldható.

Vagy régebben lehet korábbi win verzióval volt csak megoldható, mert valamikor párom laptopján, amin home van sikerült ilyen bat fájl-al.

[ Szerkesztve ]

(#94754) junior11 válasza kory24 (#94753) üzenetére

junior11
(PH! kedvence)

Régebben úgy rémlik, nekem is sikerült valahogy, de most nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#94755) vidra1221

vidra1221
(fanatikus tag)

Következő problémám van:
Adott egy win10 (külön ssd-n van fent, friss telepítés) két felh. fiókkal. Van egy fő fiók az enyém és a családnak (gyerekeknek) egy másik.
Amikor a fő fiókban dolgom végeztével ki akarom kapcsolni a gépet (főkapcsoló->leállítás) a monitor szépen leáll-kikapcsol, bill. egér fényei kialszanak, hallom ahogy a winchester is leáll. Viszont a cpu és a vga ventik pörögnek tovább, sőt a ledes egér kattintásra újra világítani kezd.Vagyis a gép nem áll le. Ekkor a bekapcs gomb hosszan nyomásával tudom csak kikapcsolni a gépet. Plusz adalék, hogy ilyen esetben az újra bekapcsoláskor a következő kép fogad. Ekkor F1 gomb ahogy kéri aztán bedob a BIOS-ba onnan kilépés és minden megy szépen a win10 feláll. Namármost ha a család fiókban vagyunk és onnan kapcsolom ki a gépet akkor szépen minden leáll és kikapcsol.
Ez mitől lehet és van-e rá gyógymód? Ja tuning és egyéb okosság nincs.

[ Szerkesztve ]

(#94756) Szmörre válasza Döglött Róka (#94750) üzenetére

Szmörre
(tag)

A Cortana nem működik magyar nyelvvel és régióval, még a beállításai sem érhetők el.

(#94757) movax válasza r.levente75 (#94746) üzenetére

movax
(senior tag)

Ez valami érintkezési hiba vagy egyéb hardveres gikszer lehet.

(#94758) E.Kaufmann válasza bajzal (#94748) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Részvétem, SolidEdge ;]
Újratelepíteni sem enged, mert beszól, hogy már telepítve van? Ha nem, akkor lehet ezt kellene megpróbálni. Gondolom felraknád helyette a nézegetőt, csak nem engedi a telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#94759) Werkly

Werkly
(őstag)

Mitől van, hogy 5.1 van beállítva de a tesztelésnél mikor a 2 hátsó hangszórónak kellene szólnia akkor a két első is kicsit halkabban de szól. Telepítés után jó majd gondol egyet és meghülyül az egész! Köszi!

(#94760) andreas49 válasza MeroM (#94745) üzenetére

andreas49
(fanatikus tag)

Ha esetleg ezt megosztanád, meg köszönném.
Sajna nekem is 4-es van, emiatt dual bootoltam (Win7 - W10) a gépet, de ez elég kényelmetlen megoldás.
.

HUAWEI Mate 10 Pro

(#94761) viperabácsi

viperabácsi
(őstag)

Üdv win 10x64 pro. frissített és azóta ez fogat indításkor .

Mit tudok tenni ?

" AZ ŰR VESZÉLYES HELY . FŐLEG ,HA A KÉT FÜLED KÖZÖTT VAN ."

(#94762) movax válasza viperabácsi (#94761) üzenetére

movax
(senior tag)

Újraindítod? :)

Én törölném az eszközkezelőben a chipset-drivert, restart majd megnézném, mi történik.
Az is lehet, hogy nincs gond, csak az üzenet hamis. Ha egyébként minden rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#94763) viperabácsi válasza movax (#94762) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Akkor nem dobja fel. Ha kikapcsolom és egy idő mulva megint be akkor ugyanúgy feldobja.

" AZ ŰR VESZÉLYES HELY . FŐLEG ,HA A KÉT FÜLED KÖZÖTT VAN ."

(#94764) bajzal válasza E.Kaufmann (#94758) üzenetére

bajzal
(őstag)

Igen sajnos másikat se tudok telepíteni. Nincs valami ötleted mit lehetne még csinálni? Csökkentett módban megpróbálni letörölni, ilyesmi. Igazából egyik ismerősömé ez a gép, neki érdeklődöm most.

Másnak volt már hasonló hibája? :)

[ Szerkesztve ]

(#94765) xkoti

xkoti
(senior tag)

Sziasztok egy kérdésem lenne.
Korábban mielőtt újra telepítettem a gépet, az egyik mappára titkosítást tettem amiben ugye képek vannak.
Majd később a gépnél egy kis gubanc lett így kénytelen voltam újra telepíteni és rá felejtettem a titkosított mappára... Így azóta nem tudok hozzáférni, nem tudom őket megnyitni hisz nincs hozzá jogosultságom.
A gépen csak egy fiók van ami az enyém ugye és rendszergazda.
Szóval a kérdés adott vissza tudom-e szerezni vagy kuka ?

.::No music no Life::.

(#94766) King Unique válasza r.levente75 (#94746) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Ha csak úgy random történt ez, akkor nem normális. Ilyenkor a Windowsban a 8.1 mintájára pl. az ebben és ebben a hozzászólásban szemléltetett dolgokat lehetne megpróbálni. De van, hogy maga az eszköz hibája okozza, mint utólag kiderült a másik fórumtagnál. Aztán lehet csatlakozási probléma miatt is, ezért célszerű másik portban és másik kábellel is kipróbálni az eszközt.

(#94767) E.Kaufmann válasza bajzal (#94764) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Annak idején a registryből kellett törölni az USG ágat a HKLM és a HKCU alól valahol a szoftvereknél, valamint a Program files-ből is törölni kellett a SolidEdge mappáját.
Ajánlott menteni az ágakat a törlés előtt!

[ Szerkesztve ]

(#94768) Doky586 válasza xkoti (#94765) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Mit értesz titkosítás alatt? EFS? Külső program?

(#94769) MeroM válasza andreas49 (#94760) üzenetére

MeroM
(senior tag)

https://community.coreldraw.com/talk/coreldraw_graphics_suite_x4/f/coreldraw-x4/51500/install-coreldraw-graphics-suite-x4-on-windows-10-fresh-install

(#94770) King Unique válasza xkoti (#94765) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Azt nem írtad, hogy pontosan milyen titkosításról van szó, hol (C / egyéb meghajtó) volt az a mappa, milyen (clean / rátelepítés) újratelepítés történt stb. De ha az EFS-re célzol és a Windows destruktív újratelepítése előtt nem exportáltad a tanúsítványt, akkor úgy a hozzáférés problémás lesz. Az ITT lévő módszereket esetleg még meg lehetne próbálni, hátha.

(#94771) xkoti válasza King Unique (#94770) üzenetére

xkoti
(senior tag)

Bocsánat hogy lemaradt az EFS titkosítást használtam az E maghajtómon ahol csak az adatokat tárolom.
Azt amit linkeltél az összes lépést megcsináltam kivéve az cmd-s verziót.
Olvastam hogy a a kulcsot exportálni kellett volna, de sajnos mint mondtam elfelejtettem.

A cmd-s dolog se működött akkor ennyi :/

[ Szerkesztve ]

(#94772) Sátán44

Sátán44
(PH! addikt)

Lenne egy olyan problémám a 1809-es változattal, hogy ha az asztalon jobb klikkes menüt hívom elő, és létre akarok hozni egy üres mappát, akkor 5 mp telik el mire bejön az új-> mappa lehetőség. Minden más oldalon normálisan működik. Nincs fent semmilyen tweaker, illetve módosítani sem módosítottam semmit. Mitől lehet, és mi lenne a megoldás?

Esetleg megpróbálnám a megjelenítési időt rövidíteni, de nem tudom hol kell.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#94773) VGYke válasza zolee001 (#94587) üzenetére

VGYke
(PH! addikt)

Skype automatikus indulás. Az rendben hogy Setting, de hol :F
Itt nem találom a beállítás lehetőségét:

Ráadásul, az óra mellett, jobb egérgombbal ki sem lehet lőni, nincs olyan hogy kilép...

Mi a megoldás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsön adni

(#94774) Doky586 válasza xkoti (#94771) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Ha nincs meg a kiexportált kulcsfile vagy nem emlékszel az exportáláskor megadott jelszóra akkor a EFS titkosított filejaidnak lőttek, felejtsd el őket. Már soha többé nem látod a képeidet. Bocsi a rossz hírekért.

(#94775) xkoti válasza VGYke (#94773) üzenetére

xkoti
(senior tag)

Szerintem próbáld meg a feladatkezelőt megnyitni ott lesz egy ilyen fül, hogy indítás és keresd ki a skyepot majd jobb klikk rá és tiltás.

Doky586 Nem stresszelek rá annyira az jobban idegesített volna fel ha mielőtt törlöm nem próbálkoztam volna meg mindennel :D

Furcsa de egyébként nekem mikor titkosítottam semmilyen kulcsot nem kért hogy adjak meg.
De köszönöm a választ így most már tudom mindent meg próbáltam :R

[ Szerkesztve ]

(#94776) twofatcat válasza Sátán44 (#94772) üzenetére

twofatcat
(őstag)

1809 bug, hónapok óta ilyen

(#94777) Doky586 válasza xkoti (#94775) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Ez az EFS működési elvéből ered. Természetesen nem kell megadni. De felajánlja hogy mentsd el..

(#94778) twofatcat válasza VGYke (#94773) üzenetére

twofatcat
(őstag)

MS fiókos gépen alapból integrált az UWP Skype folyton belépve tudjon értesítést jelezni. Nyisd meg a Skype-ot és jelentkezz ki, ha régi módon akarod használni.

(#94779) xkoti válasza Doky586 (#94777) üzenetére

xkoti
(senior tag)

Most már ezt is tudom :D Nincs értelme negatívan hozzá állnom a dolgokhoz mindenben csak a pozitívumot akarom látni :D

(#94780) VGYke válasza xkoti (#94775) üzenetére

VGYke
(PH! addikt)

"feladatkezelőt megnyitni ott lesz egy ilyen fül, hogy indítás és keresd ki a skyepot majd jobb klikk rá és tiltás."
Ez ok, de nem hiszem el, hogy maga a Skype olyan, hogy ne lehessen valahol a Skype beállításban konfigurálni, hogy csak akkor induljon amikor én akarom és akkor lépjek ki belőle amikor én akarom! :F
Indítgassuk hozzá a feladatkezelőt? Ne már!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsön adni

(#94781) andreas49 válasza MeroM (#94769) üzenetére

andreas49
(fanatikus tag)

Hálás köszönet, este neki állok

HUAWEI Mate 10 Pro

(#94782) tordaitibi válasza VGYke (#94780) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

Most nem win előtt vagyok, de a feladatkezelőből el lehet asszem jutni az Automatikus indítás fülhöz, vagy nem tudom az msconfig még működik? és ott kéne lenni a Skypenak, ott próbáld letiltani.
Mivel Microsoft lett a Skype és szerintük a rendszer és az élet elképzelhetetlen nélküle.
Amúgy a Google ugyanígy van egy rakás saját termékével, de az érdekes módon nem zavarja a felhasználókat...??

(#94783) twofatcat válasza tordaitibi (#94782) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Ezt hiába írjátok, a mostani UWP Skype nincs ott. Az integráció miatt. Ki kell jelentkezni belőle, ha nem akarsz belépve lenni. (egyszerűbb láthatatlanra állítani az állapotod)

(#94784) Sátán44 válasza twofatcat (#94776) üzenetére

Sátán44
(PH! addikt)

Ezzel, akkor nem lehet semmit kezdeni? A megjelenítési időn sem lehet változtatni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#94785) r.levente75 válasza King Unique (#94766) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

A kábel cserét megpróbálom mint lehetséges hibaforrást. A pipákat kiszedtem az semmit nem csinált de végül is energiatakarékossági pipa egy külső táposon nem tudom mit számítana. A másik portokat is kipróbálom hátha.
Köszi.

(#94786) twofatcat válasza Sátán44 (#94784) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Kerüld ki a jobb klikk bugot: File Explorer eszköztárról hozz létre új mappát

(#94787) twofatcat

twofatcat
(őstag)

Pár hónap után végre mai frissítéssel megjavították az időjárás csempét.

(#94788) movax válasza Sátán44 (#94784) üzenetére

movax
(senior tag)

Winaero Tweakerrel állítsd a megjelenítési késést a default 400 ms-ről mondjuk 20-ra.

[ Szerkesztve ]

(#94789) movax válasza VGYke (#94780) üzenetére

movax
(senior tag)

Megszabadulsz a skype apptól és felteszel egy hagyományosat, abban van auto startup ki- és bekapcs.

(#94790) HZoli87

HZoli87
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Frissen formázott HDD-én normálisak ezek a fájlok?

KÉP1 és KÉP2

Lehet eddig is ott voltak, csak sosem vettem észre.

Köszi.

Üdv Zoli

(#94791) Werkly

Werkly
(őstag)

Akit érdekel:
Javították az Időjárás alkalmazást!
Most a beállított helyet mutatja az élőcsempe!

(#94792) Werkly válasza Werkly (#94759) üzenetére

Werkly
(őstag)

Kiderült, hogyha valamilyen hangkörnyezet (pl.:szoba) van beállítva akkor máshogyan osztja el a hanghatásokat a hangfalakon. Na ezt is megbeszéltem magammal. Ha valaki így járna legyen ez tanulságos írás!

(#94793) mzprox

mzprox
(fanatikus tag)

hi, egy kérdés:
Hálózatról működtetett laptopot szeretném visszafogni, hogy inkább legyen lassabb, ne pörögjön annyira a processzor.. Van erre valami egyszerű mód? Valami egyszerű kapcsoló kellene.. próbáltam az energetikai beállításoknál, de nem igazán sikerült.. alapból csak egy séma van, a kiegyensúlyozott.. nem találtam olyat hogy pl energiatakarékos... Régen volt egy programom, power buddy, ami jó volt erre, de az új laptopomon nem akar működni.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...

(#94794) SP4C3 válasza mzprox (#94793) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Létrehozol saját sémát, elnevezed lassú sz@r-nak, ott a max proci state-et beállítod 0%-ra.

Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\Edit Plan Settings

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/

(#94795) SirKero

SirKero
(őstag)

Üdv.
Miért nem tudok egy fájlt törölni. Ezt a hibaüzenetet dobja fel.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#94796) Sada1 válasza Sada1 (#94665) üzenetére

Sada1
(újonc)

Up!

Sziasztok!

Támadt egy kis gondom egyes videóimmal és lemezképeimmel.
A fájlnév megtartása mellett, 0 byte lett a méretük.
Van-e a W10-nek (Update/Defender/Cleanup/stb) ilyen funkciója?

Üdv. Sada

(#94797) csicso82 válasza SirKero (#94795) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Csökkentett módban indítsd újra a géped és úgy töröld.

(#94798) MeroM válasza SirKero (#94795) üzenetére

MeroM
(senior tag)

fut a torrentbe :DDD

(#94799) TRob1 válasza MeroM (#94798) üzenetére

TRob1
(PH! kedvence)

Vagy a lejátszóba! :D

¤ R'n'R ¤

(#94800) csicso82 válasza TRob1 (#94799) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

:O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.