Hirdetés

2019. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#94251) Doky586 válasza D@ny7 (#94249) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Állítólag ha a régi gépen belépsz M$ fiókba majd az új gépen szintén belépsz az M$ fiókba akkor ott a licensz átrakható a régiről az új gépre. Hátránya hogy az új gépen ha kilépsz az M$ fiókból akkor elvész a licensz. (vagy visszaszáll a régire?)

Vagyis ilyenkor az új gép csak MS fiókkal használva lesz aktivált. A régi gépen törölve a partíciót (a kilépést elkerülendő) jó kérdés hogy offline módban újra-telepítve beaktiválódik-e a win.

[ Szerkesztve ]

(#94252) Döglött Róka válasza kistusik (#94241) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Ez biza kekhalal, c:\windows\memory.dmp file-t tolstd fel valahova tomoritett formaban.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94253) p76

p76
(tag)

Sziasztok,

1 SSD és egy 1TB-os diszk van a gépemben.
Az SSD-n van az op rendszer.
Beállítottam hogy a diszk álljon le 1 perc inaktivítás után mert kellemetlen sipoló hangja van és már csak háttérnek használnám.
Viszont néha, például ha csak böngészek valami mégis újraindítja a diszket, jó hangos, lehet hallani ahogy felpörög.
Valami ötlet van arra hogy lehetne kideríteni melyik program használja? Elvileg minden az SSD-n van.

(#94254) D@ny7 válasza csicso82 (#94250) üzenetére

D@ny7
(fanatikus tag)

Ez a legjobb kérdés hogy OEM vagy vihető.Mint mondtam ingyenesen frissítet Wndows 10. Win 8.1-ről lett frissítve, az meg iskolai verzió volt. De majd kiderül, ha nem megy meg kell venni sajnos. Csak az a baj retail verzió 80E forint, ha meg akarom venni.

(#94255) Aranygyerek válasza Aranygyerek (#94234) üzenetére

Aranygyerek
(senior tag)

Ezekszerint nem tudom átleptetni ezen a bejelentkező ablakon sehogy és csak az újra telepítés segithet?

Privire válaszolni illik.

(#94256) eax1650

eax1650
(fanatikus tag)

Pár hete a gép bekapcsolásakor az ic64.dll hiba üzenetet jeleníti meg a G DATA vírusirtó. A tisztításhoz újraindítást javasol. Másnap / egy-két nap múlva ugyan ezzel kezdődik az indulás!
Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#94257) Szmörre válasza Aranygyerek (#94255) üzenetére

Szmörre
(tag)

Mikor látod az órát, akkor a Ctrl+Alt+Del nem hozza be? Nemrég találkoztam ezzel a hibával, igaz, az 1803-on volt.

(#94205) Döglött Róka: Köszi, szerintem mondjuk kéne oda még pár dolog, pl. a tablet mód kikapcsolása, a frissítések halasztása (rombolás nélkül), a rendszer aktiválása és a hibaelhárító használata (MS fiókkal), miért nem érdemes pucolóprogramokat telepíteni, stb. Szerintem ezek viszonylag gyakori témák.

[ Szerkesztve ]

(#94258) csicso82 válasza D@ny7 (#94254) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Nem olyan drága egy Windows 10 Retail licenc kb. 30-40k max, az OEM (amit nem is annyira éri megvenni mivel HA igaz a Windows 10 egy utolsó Windows és a licencnek nincs build vagy időkorlátja ezért ha veszel egy Retail licencet akár 5-10évig vagy elméletileg örökké használhatod. Egy OEM kb. 15k.

p76

Simán maga a Windows csinálja, figyeld meg ne nyúlj a géphez mondjuk 1 órán keresztül akkor is fel fogja ébreszteni legalább egyszer, lehet a karbantartás. Most is böngészek - nekem 10 perc tétlenség után kapcsol ki a HDD - és néma de tuti hogy egy órán belül fel fog zúgni magától, néztem már de nem karbantartás volt. Azt meg tudod nézni: Vezérlőpult - biztonság és karbantartás - Karbantartás - lenyitod - itt lesz

Van egy esetleges megoldás de KOCKÁZATOS lehet tehát mielőtt kipróbálod a HDD tartalmáról legyen biztonsági mentés: HotSwap! belső SATA-s HDD-t is le tud választani persze ha kompatibilis a SATA vezérlő stb.

(#94259) Aranygyerek válasza Szmörre (#94257) üzenetére

Aranygyerek
(senior tag)

Nem. Bármelyik gombot nyomom ,csak villan a kép és ennyi. Feladtam ujra telepítem. Készítettem egy pent és nekifogok.

(#94260) D@ny7 válasza csicso82 (#94258) üzenetére

D@ny7
(fanatikus tag)

Nem tudom hol találtál te ennyi pénzért windows 10-et Pro változatban. OEM 45E-től kezdődik a boltokban dobozos verzióban (ami OEI, de majdnem ugyanaz), RETAIL 80E Microsoft oldaláról.

Igen vannak használt (second hand) szoftverek azon az áron, de ezekben nem bízom, illetve több esetben is a jogtisztaságuk kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#94261) -FLY->

-FLY->
(senior tag)

1809 már rendben van? Októberben visszaváltottam a 1803-ra, mert több dolog is bajos volt az újjal.

(#94262) csicso82 válasza -FLY-> (#94261) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Ez teljesen konfiguráció függő, hogy nálad milyen hardver-szoftver környezet van. Pl. ha azt mondják, hogy gond van az EDGE böngészővel vagy egyes Ryzen procikkal akkor csak legyintek mivel Intel procim van Edge-t meg nem használok.

(#94263) Szmörre válasza -FLY-> (#94261) üzenetére

Szmörre
(tag)

Ilyenkor segítene, ha leírnád, hogy mivel volt gondod. De a kérdésedre válaszolva: rendben van.

(#94264) zolee001 válasza Aranygyerek (#94259) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Csökkentett mod proba volt már?
Amennyiben ugy avagy parancssoros felületen beenged készits egy uj user fiokot (mindegy milyet)

zolee001

(#94265) p76 válasza csicso82 (#94258) üzenetére

p76
(tag)

Köszönöm szépen, lehet a hotswap!-pel teszek 1 próbát.

(#94266) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

Van egy problémám. Dell Latitude e 6230 a gép. Van rajta egy usb2.0 sata kombóval, és két db ss usb, ami 3.0.
Na most utobbi kettőben, nem mindig olvassa be az 500gb-os, ill. 2gb-os vinyómat. Egy pendrivot viszont mindig! Lehet, hogy köze van valamiféle energiatakarékossági oknak? Gondolok itt arra, hogy a vezérlőpultban az eszközkezelőben az usb huboknál be lehet pipálni, hogy kapcsolja ki az usb-t energiamegtakarítás céljából. Ez nálam ki van pipálva mindháromnál. A vinyókhoz ugye áram kell, lehet ez a gond és szedjem ki a pipákat,
Viszont a 2.0 aljzat kombó mindig beolvasta, akkor is amikor a másik kettő nem.

(#94267) twofatcat válasza p76 (#94253) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Az a baj a Windows karbantartás, Defender, Windows Update, Store Update, telemetria is mind felébresztheti. Win10 óta küzdök ezzel én is, 8.1-nél még kussban volt. USB külső HDD-t is ébresztgeti, ha nem húzom le.

(#94268) Faterkam

Faterkam
(őstag)

Sziasztok!
Laptopra tettem fel legális Win10-et (Dell 6420) de a Bluetooth Driverre azt írja nem Win7-es és nem kompatibilis, az eszközkezelőben ? van. Hogy lehet kikapcsolni a Driver kompatiubilitás ellenőrzését?
S.O.S Köszi!

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#94269) jeni

jeni
(PH! félisten)

Hello!
Van valami módja azon kívül,hogy direktbe bekötöm megtudva a korábbi eredeti jogtiszta Windows telepítésű SSD-t az alaplapra mint,ezt kihagyva miként tudom meg milyen rendszer van rajta az adott SSD-n?
Windows mappán belül lehetséges ezt megtudni ha igen melyikben?

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#94270) Zoz válasza jeni (#94269) üzenetére

Zoz
(őstag)

Pl ProduKey, amivel meg tudod nézni a termékkulcsokat.
A File menüben Select Source, és ott Load the product keys from external Software Registry hive.
Ehhez pedig a kérdéses rendszerből a Windows\System32\Config\SOFTWARE fájlt kell megadni.

(#94271) Surci1

Surci1
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Egy kis felhomályosítást szeretnék kérni tőletek. Egy hete vettem egy laptopot használtan, amin win 10 pro van. A laptopon ellenőrizve a win-t, azt írja hogy digitális licenszzel lett aktiválva. Az illető akitől vettem a gépet adott egy számlát is a win vásárlásról (sov24-től vette). A gép is és a wint is egy hónap 1,5 hónapja vásárolta az illető. Ezidáig nem volt kétségem a win eredetiségéről, viszont az illető az mondta hogy a licenszet (amit e-mail-ben kapott ) megkereesi és majd elküldi, de azóta se jelentkezett.
Kell aggódnom a win miatt?
Nem értek ehhez a digitális licensz dologhoz. Annyi infóm van róla, hogy ha egy gépet digitálisan aktiváltak akkor a win újrarakásnál azt termékkulccsal nem lehet aktiválni, csak digitális licensszel.
Ha később a gépen újra kellene rakni a wint akkor kell hozzá újra a digitális licensz vagy automatikusan engedni fogja az aktiválást mert már korábban volt digitális lincesszel aktiválva?

[ Szerkesztve ]

(#94272) jeni válasza Surci1 (#94271) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

automatikus lesz az aktiválás a következő ismételt telepítésnél.

(#94273) Surci1 válasza jeni (#94272) üzenetére

Surci1
(kvázi-tag)

Köszi a választ. :R Akkor nem írogatok neki tovább, hogy küldje el.
Még egy kérdés ezzel a digitális licensszel kapcsolatban. A digitális licenszes aktiválás az microsoft fiókhoz kapcsolódik vagy nem? Ha igen akkor az okozhat valamilyen problémát, hogy a fiókhoz nincs hozzáférésem vagy csak egyszerűen most hozzak létre a gépen egy microsoft fiókot és akkor ahhoz fog kapcsolódni a digitális licensz?
Vagy tök mindegy hogy volt-e vagy van-e microsoft fiók, mert az a lényeg, hogy a digitális licensz ehhez a géphez (eszközazonosítóhoz) kapcsolódik?

[ Szerkesztve ]

(#94274) jeni válasza Surci1 (#94273) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

nekem a két nappal ezelőttit a Win8 Pro amit anno az ingyenes Win10 Pro lehetett aktiválni,melyet jó ideje nem használtam,azt a Microsoft általi megadott telefonszámon a hölggyel egyeztetve bekérte a Win8 Pro dobozában levő serial számait.mivel hiába aktiváltam digitálisan 10 Pro-ra nem engedte ismételten aktiválnom ezt megelőzően.
ez legalább 15 percen át tartót. most ismét aktivált a Win 10 Pro-m.
ezt azért írtam le mert lehet bekéri majd a serial számot a termék mellé amit adtak amennyiben nem tudod ismételten aktiválni és telefonon kérsz segítséget. bár ezt ki lehet olvasni serial key kulccsal a rendszerből.

(#94275) Surci1 válasza jeni (#94274) üzenetére

Surci1
(kvázi-tag)

Köszi az infót. Ha más nem, akkor majd telefonon kérek segítséget.

(#94276) Aranygyerek válasza zolee001 (#94264) üzenetére

Aranygyerek
(senior tag)

Semilyen billentyűre nem reagált. Újra huztam a wint. Soha többet microsoft fiók.
A jövő héten úgy is meg kellett volna tennem ,mert ssd-re költözik a win .

[ Szerkesztve ]

(#94277) ImpersonatoR

ImpersonatoR
(őstag)

Egy kulcs hány gépcserét élhet túl anélkül hogy a supportot kéne hívogatni?
Alaplapot + procit cseréltem és nem fogadja el a kulcsomat.

Közben sikerült megoldanom tárgytalan :U

[ Szerkesztve ]

(#94278) rostiron

rostiron
(őstag)

Sziasztok.

Van egy Lenovo 320-15isk laptopom (Win 10) aminek a képét szeretném a tv re küldeni. A tv LG UJ634V.
A laptopon kiválasztom a tv-t, ilyenkor a tv kiírja hogy "kapcsolódás", de a következő pillanatban az "eszköz leválasztva" olvasható. A laptop meg ilyenkor azt írja hogy nem sikerült kapcsolódni.
Telefonokkal nincs gond, azok kapcsolódnak rendesen. Merre keressem a hibát ?

Gigabyte H87-HD3, I5-4570, 16GB DDR3, XFX TS-550, Gigabyte Aorus RX580 8GB

(#94279) rostiron válasza rostiron (#94278) üzenetére

rostiron
(őstag)

Azt hiszem megoldódott :D :D Köszönöm

(#94280) ot93

ot93
(senior tag)

Üdv, van valaki akinek még mindig az 1803 van a gépén? az update nekem sosem akarja leszedni az 1809-et :D (pedig nincs semmi tiltás, sosem volt)

[ Szerkesztve ]

Emax drón csapágy RS2205-2300KV RS2205-2600KV + Canon Mx435 nyomtató donornak vagy javításra + Sony HDR-AS20 akciókamera eladó... :)

(#94281) Döglött Róka válasza Aranygyerek (#94276) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Nem a Microsoft fiók a ludas.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94282) rostiron válasza ot93 (#94280) üzenetére

rostiron
(őstag)

Nekem is még 1803 :D

(#94283) ot93 válasza rostiron (#94282) üzenetére

ot93
(senior tag)

Akkor jó. :)
Lehet a Microsoft azoknak telepíti legelőbb akik nem akarják :D aki meg minden frissítést felenged (mint pl. én), azoknak meg csak ráérősen

[ Szerkesztve ]

Emax drón csapágy RS2205-2300KV RS2205-2600KV + Canon Mx435 nyomtató donornak vagy javításra + Sony HDR-AS20 akciókamera eladó... :)

(#94284) Zoz válasza ot93 (#94283) üzenetére

Zoz
(őstag)

Telepítő letölt, SETUP.EXE... ennyi.

(#94285) ot93 válasza Zoz (#94284) üzenetére

ot93
(senior tag)

Azt tudom. :)
De egyenlőre nem akarom kézileg feltenni, had tegye a win update.

(#94286) Doky586 válasza ot93 (#94283) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

[kép1] [kép2] Aztán frissítés a programok és adatok megtartásával..
Ha nem így teszel lehet csak akkor fog 1809-re frissíteni amikor már csak pár hét a 1903 kiadása..

[ Szerkesztve ]

(#94287) tothjozsi96

tothjozsi96
(őstag)

Sziasztok!

Pár napja vettem észre hogy egyszerűen ha megakarom nyitni a feladatkezelőt, 1-2 másodperc erejéig felugrik az ablak és bezárja magát.
Rengeteg internetes praktikát próbáltam, de egyik se segített.

Valaki tud segíteni?

(#94288) csicso82 válasza tothjozsi96 (#94287) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Tehát a Windows feladatkezelője csak rövid időre nyílik meg? Milyen praktikákat próbáltál?

(#94289) tothjozsi96 válasza csicso82 (#94288) üzenetére

tothjozsi96
(őstag)

Ezt, és ezt, illetve még egy pár youtube-os videó alapján elmondtakat.

Igazából a fő problémám az volt hogy a Malwarebytes 2.2.1 (1043) verziója teljes vizsgálatnál elkezdett kékhibát dobni. Nem értettem, mert régebben ilyen nem volt.
A kékhiba diagnosztikája a vírusírtó egyik .dll fájljára mutatott.

Most letöröltem, egy Kaspersky-t feltettem, hátha lesz valami ami okozza a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#94290) pinnacle

pinnacle
(PH! kedvence)

Megjelent az angol billentyűzet, pedig nem is telepítettem, nincs is a gépen. Mégis megváltoztatja, z, y csere, ékezetes betűk helyett, szimbólumok. Próbálom eltüntetni, de nem megy.

(#94291) jeni válasza pinnacle (#94290) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

nem segítene azzal,hogy letöltöd az angolt és utána azt törlöd onnan?

(#94292) Bluebess72

Bluebess72
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Win 10 automatikus (időzített) újraindítást akartam csinálni, de nem engedi Meg tudjátok mondani, hogy miért?
Köszönöm!

(#94293) kezo0 válasza Bluebess72 (#94292) üzenetére

kezo0
(őstag)

Megpróbálhatnád a kötőjelek helyett a / jelet, hátha...

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#94294) modflow

modflow
(őstag)

Az miért van, hogy ha egy játékban bekapcsolom a HDR-t, akkor pink színű lesz a kép?

Ez milyen Win10 "feature"??? Hol lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#94295) Bluebess72 válasza kezo0 (#94293) üzenetére

Bluebess72
(lelkes újonc)

Próbáltam. Sajnos azzal is ugyanez a helyzet.

(#94296) Sub-ZeRo válasza modflow (#94294) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Gondolon a driver rossz. Próbáld meg másikkal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#94297) modflow válasza Sub-ZeRo (#94296) üzenetére

modflow
(őstag)

Mindig a legfrissebb van fent, most éppen nvidia jan.15-ös.
Szóval nem ez a gond.

(#94298) Sub-ZeRo válasza modflow (#94297) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Hanem akkor mi szerinted?
HDR-es a monitorod? Ha nem az, akkkor a hdr-t nem is tudod bekapcsolni windows-ban.
Nekem a fő monitor az, de ha átváltok a simára nem is lehet bekapcsolni. ;)
Amúgy meg nálam is volt ilyen lilás beütés, de ott a drivere válogatta mikor ad lila képet mikor váltottam monitort ( 2 van) vagy mikor csak felbontást állítottam.
Jah, nvidia, azért én egy régebbi drivert kipróbálnék...
Jah, nekem amd van és ott a driver a ludas...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#94299) csicso82 válasza modflow (#94297) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

+1 Sub-ZeRo DDU-val gyaluld és tegyél fel egy jóval régebbi driver-t innen: beta and older drivers egy novemberit decemberit.

(#94300) M@no válasza Bluebess72 (#94292) üzenetére

M@no
(tag)

Mi az a -g ?? Még sose láttam/hallottam róla. :F :F :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.