Hirdetés

2020. április 2., csütörtök

Gyorskeresés

Legfrissebb anyagok

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#94251) Doky586 válasza D@ny7 (#94249) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Állítólag ha a régi gépen belépsz M$ fiókba majd az új gépen szintén belépsz az M$ fiókba akkor ott a licensz átrakható a régiről az új gépre. Hátránya hogy az új gépen ha kilépsz az M$ fiókból akkor elvész a licensz. (vagy visszaszáll a régire?)

Vagyis ilyenkor az új gép csak MS fiókkal használva lesz aktivált. A régi gépen törölve a partíciót (a kilépést elkerülendő) jó kérdés hogy offline módban újra-telepítve beaktiválódik-e a win.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/doky586/windows_telepites_menete.html

(#94252) Döglött Róka válasza kistusik (#94241) üzenetére

Döglött Róka
(addikt)

Ez biza kekhalal, c:\windows\memory.dmp file-t tolstd fel valahova tomoritett formaban.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94253) p76

p76
(aktív tag)

Sziasztok,

1 SSD és egy 1TB-os diszk van a gépemben.
Az SSD-n van az op rendszer.
Beállítottam hogy a diszk álljon le 1 perc inaktivítás után mert kellemetlen sipoló hangja van és már csak háttérnek használnám.
Viszont néha, például ha csak böngészek valami mégis újraindítja a diszket, jó hangos, lehet hallani ahogy felpörög.
Valami ötlet van arra hogy lehetne kideríteni melyik program használja? Elvileg minden az SSD-n van.

(#94254) D@ny7 válasza csicso82 (#94250) üzenetére

D@ny7
(aktív tag)

Ez a legjobb kérdés hogy OEM vagy vihető.Mint mondtam ingyenesen frissítet Wndows 10. Win 8.1-ről lett frissítve, az meg iskolai verzió volt. De majd kiderül, ha nem megy meg kell venni sajnos. Csak az a baj retail verzió 80E forint, ha meg akarom venni.

(#94255) Aranygyerek válasza Aranygyerek (#94234) üzenetére

Aranygyerek
(aktív tag)

Ezekszerint nem tudom átleptetni ezen a bejelentkező ablakon sehogy és csak az újra telepítés segithet?

Privire válaszolni illik.

(#94256) eax1650

eax1650
(aktív tag)

Pár hete a gép bekapcsolásakor az ic64.dll hiba üzenetet jeleníti meg a G DATA vírusirtó. A tisztításhoz újraindítást javasol. Másnap / egy-két nap múlva ugyan ezzel kezdődik az indulás!
Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#94257) #54072192 válasza Aranygyerek (#94255) üzenetére

(törölt tag)

Mikor látod az órát, akkor a Ctrl+Alt+Del nem hozza be? Nemrég találkoztam ezzel a hibával, igaz, az 1803-on volt.

(#94205) Döglött Róka: Köszi, szerintem mondjuk kéne oda még pár dolog, pl. a tablet mód kikapcsolása, a frissítések halasztása (rombolás nélkül), a rendszer aktiválása és a hibaelhárító használata (MS fiókkal), miért nem érdemes pucolóprogramokat telepíteni, stb. Szerintem ezek viszonylag gyakori témák.

[ Szerkesztve ]

(#94258) csicso82 válasza D@ny7 (#94254) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Nem olyan drága egy Windows 10 Retail licenc kb. 30-40k max, az OEM (amit nem is annyira éri megvenni mivel HA igaz a Windows 10 egy utolsó Windows és a licencnek nincs build vagy időkorlátja ezért ha veszel egy Retail licencet akár 5-10évig vagy elméletileg örökké használhatod. Egy OEM kb. 15k.

p76

Simán maga a Windows csinálja, figyeld meg ne nyúlj a géphez mondjuk 1 órán keresztül akkor is fel fogja ébreszteni legalább egyszer, lehet a karbantartás. Most is böngészek - nekem 10 perc tétlenség után kapcsol ki a HDD - és néma de tuti hogy egy órán belül fel fog zúgni magától, néztem már de nem karbantartás volt. Azt meg tudod nézni: Vezérlőpult - biztonság és karbantartás - Karbantartás - lenyitod - itt lesz

Van egy esetleges megoldás de KOCKÁZATOS lehet tehát mielőtt kipróbálod a HDD tartalmáról legyen biztonsági mentés: HotSwap! belső SATA-s HDD-t is le tud választani persze ha kompatibilis a SATA vezérlő stb.

(#94259) Aranygyerek válasza #54072192 (#94257) üzenetére

Aranygyerek
(aktív tag)

Nem. Bármelyik gombot nyomom ,csak villan a kép és ennyi. Feladtam ujra telepítem. Készítettem egy pent és nekifogok.

(#94260) D@ny7 válasza csicso82 (#94258) üzenetére

D@ny7
(aktív tag)

Nem tudom hol találtál te ennyi pénzért windows 10-et Pro változatban. OEM 45E-től kezdődik a boltokban dobozos verzióban (ami OEI, de majdnem ugyanaz), RETAIL 80E Microsoft oldaláról.

Igen vannak használt (second hand) szoftverek azon az áron, de ezekben nem bízom, illetve több esetben is a jogtisztaságuk kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#94261) -FLY->

-FLY->
(senior tag)

1809 már rendben van? Októberben visszaváltottam a 1803-ra, mert több dolog is bajos volt az újjal.

(#94262) csicso82 válasza -FLY-> (#94261) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Ez teljesen konfiguráció függő, hogy nálad milyen hardver-szoftver környezet van. Pl. ha azt mondják, hogy gond van az EDGE böngészővel vagy egyes Ryzen procikkal akkor csak legyintek mivel Intel procim van Edge-t meg nem használok.

(#94263) #54072192 válasza -FLY-> (#94261) üzenetére

(törölt tag)

Ilyenkor segítene, ha leírnád, hogy mivel volt gondod. De a kérdésedre válaszolva: rendben van.

(#94264) zolee001 válasza Aranygyerek (#94259) üzenetére

zolee001
(őstag)

Csökkentett mod proba volt már?
Amennyiben ugy avagy parancssoros felületen beenged készits egy uj user fiokot (mindegy milyet)

Tisztelet hardverapró hirdetők! Hirdedést adsz fel amivel jelzed,hogy bizonyos ellentételezésért cserébe megválnál a cuccodtól.Elérhetöségek??? Se telefon se email,üzenetre nincs reakció, Marketing zsenik Zolee001

(#94265) p76 válasza csicso82 (#94258) üzenetére

p76
(aktív tag)

Köszönöm szépen, lehet a hotswap!-pel teszek 1 próbát.

(#94266) r.levente75

r.levente75
(addikt)

Van egy problémám. Dell Latitude e 6230 a gép. Van rajta egy usb2.0 sata kombóval, és két db ss usb, ami 3.0.
Na most utobbi kettőben, nem mindig olvassa be az 500gb-os, ill. 2gb-os vinyómat. Egy pendrivot viszont mindig! Lehet, hogy köze van valamiféle energiatakarékossági oknak? Gondolok itt arra, hogy a vezérlőpultban az eszközkezelőben az usb huboknál be lehet pipálni, hogy kapcsolja ki az usb-t energiamegtakarítás céljából. Ez nálam ki van pipálva mindháromnál. A vinyókhoz ugye áram kell, lehet ez a gond és szedjem ki a pipákat,
Viszont a 2.0 aljzat kombó mindig beolvasta, akkor is amikor a másik kettő nem.

(#94267) twofatcat válasza p76 (#94253) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Az a baj a Windows karbantartás, Defender, Windows Update, Store Update, telemetria is mind felébresztheti. Win10 óta küzdök ezzel én is, 8.1-nél még kussban volt. USB külső HDD-t is ébresztgeti, ha nem húzom le.

(#94268) Faterkam

Faterkam
(őstag)

Sziasztok!
Laptopra tettem fel legális Win10-et (Dell 6420) de a Bluetooth Driverre azt írja nem Win7-es és nem kompatibilis, az eszközkezelőben ? van. Hogy lehet kikapcsolni a Driver kompatiubilitás ellenőrzését?
S.O.S Köszi!

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. https://tinyurl.hu/d4Db/

(#94269) jeni

jeni
(félisten)

Hello!
Van valami módja azon kívül,hogy direktbe bekötöm megtudva a korábbi eredeti jogtiszta Windows telepítésű SSD-t az alaplapra mint,ezt kihagyva miként tudom meg milyen rendszer van rajta az adott SSD-n?
Windows mappán belül lehetséges ezt megtudni ha igen melyikben?

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#94270) Zoz válasza jeni (#94269) üzenetére

Zoz
(őstag)

Pl ProduKey, amivel meg tudod nézni a termékkulcsokat.
A File menüben Select Source, és ott Load the product keys from external Software Registry hive.
Ehhez pedig a kérdéses rendszerből a Windows\System32\Config\SOFTWARE fájlt kell megadni.

(#94271) Surci1

Surci1
(tag)

Sziasztok!
Egy kis felhomályosítást szeretnék kérni tőletek. Egy hete vettem egy laptopot használtan, amin win 10 pro van. A laptopon ellenőrizve a win-t, azt írja hogy digitális licenszzel lett aktiválva. Az illető akitől vettem a gépet adott egy számlát is a win vásárlásról (sov24-től vette). A gép is és a wint is egy hónap 1,5 hónapja vásárolta az illető. Ezidáig nem volt kétségem a win eredetiségéről, viszont az illető az mondta hogy a licenszet (amit e-mail-ben kapott ) megkereesi és majd elküldi, de azóta se jelentkezett.
Kell aggódnom a win miatt?
Nem értek ehhez a digitális licensz dologhoz. Annyi infóm van róla, hogy ha egy gépet digitálisan aktiváltak akkor a win újrarakásnál azt termékkulccsal nem lehet aktiválni, csak digitális licensszel.
Ha később a gépen újra kellene rakni a wint akkor kell hozzá újra a digitális licensz vagy automatikusan engedni fogja az aktiválást mert már korábban volt digitális lincesszel aktiválva?

[ Szerkesztve ]

(#94272) jeni válasza Surci1 (#94271) üzenetére

jeni
(félisten)

automatikus lesz az aktiválás a következő ismételt telepítésnél.

(#94273) Surci1 válasza jeni (#94272) üzenetére

Surci1
(tag)

Köszi a választ. :R Akkor nem írogatok neki tovább, hogy küldje el.
Még egy kérdés ezzel a digitális licensszel kapcsolatban. A digitális licenszes aktiválás az microsoft fiókhoz kapcsolódik vagy nem? Ha igen akkor az okozhat valamilyen problémát, hogy a fiókhoz nincs hozzáférésem vagy csak egyszerűen most hozzak létre a gépen egy microsoft fiókot és akkor ahhoz fog kapcsolódni a digitális licensz?
Vagy tök mindegy hogy volt-e vagy van-e microsoft fiók, mert az a lényeg, hogy a digitális licensz ehhez a géphez (eszközazonosítóhoz) kapcsolódik?

[ Szerkesztve ]

(#94274) jeni válasza Surci1 (#94273) üzenetére

jeni
(félisten)

nekem a két nappal ezelőttit a Win8 Pro amit anno az ingyenes Win10 Pro lehetett aktiválni,melyet jó ideje nem használtam,azt a Microsoft általi megadott telefonszámon a hölggyel egyeztetve bekérte a Win8 Pro dobozában levő serial számait.mivel hiába aktiváltam digitálisan 10 Pro-ra nem engedte ismételten aktiválnom ezt megelőzően.
ez legalább 15 percen át tartót. most ismét aktivált a Win 10 Pro-m.
ezt azért írtam le mert lehet bekéri majd a serial számot a termék mellé amit adtak amennyiben nem tudod ismételten aktiválni és telefonon kérsz segítséget. bár ezt ki lehet olvasni serial key kulccsal a rendszerből.

(#94275) Surci1 válasza jeni (#94274) üzenetére

Surci1
(tag)

Köszi az infót. Ha más nem, akkor majd telefonon kérek segítséget.

(#94276) Aranygyerek válasza zolee001 (#94264) üzenetére

Aranygyerek
(aktív tag)

Semilyen billentyűre nem reagált. Újra huztam a wint. Soha többet microsoft fiók.
A jövő héten úgy is meg kellett volna tennem ,mert ssd-re költözik a win .

[ Szerkesztve ]

(#94277) ImpersonatoR

ImpersonatoR
(őstag)

Egy kulcs hány gépcserét élhet túl anélkül hogy a supportot kéne hívogatni?
Alaplapot + procit cseréltem és nem fogadja el a kulcsomat.

Közben sikerült megoldanom tárgytalan :U

[ Szerkesztve ]

(#94278) rostiron

rostiron
(őstag)

Sziasztok.

Van egy Lenovo 320-15isk laptopom (Win 10) aminek a képét szeretném a tv re küldeni. A tv LG UJ634V.
A laptopon kiválasztom a tv-t, ilyenkor a tv kiírja hogy "kapcsolódás", de a következő pillanatban az "eszköz leválasztva" olvasható. A laptop meg ilyenkor azt írja hogy nem sikerült kapcsolódni.
Telefonokkal nincs gond, azok kapcsolódnak rendesen. Merre keressem a hibát ?

Gigabyte H87-HD3, i7-4790, 16GB DDR3, XFX TS-550, Gigabyte Aorus RX580 8GB

(#94279) rostiron válasza rostiron (#94278) üzenetére

rostiron
(őstag)

Azt hiszem megoldódott :D :D Köszönöm

(#94280) ot93

ot93
(senior tag)

Üdv, van valaki akinek még mindig az 1803 van a gépén? az update nekem sosem akarja leszedni az 1809-et :D (pedig nincs semmi tiltás, sosem volt)

[ Szerkesztve ]

Sony HDR-AS20 akciókamera eladó + Emax drón csapágy RS2205-2300KV RS2205-2600KV eladó... :)

(#94281) Döglött Róka válasza Aranygyerek (#94276) üzenetére

Döglött Róka
(addikt)

Nem a Microsoft fiók a ludas.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94282) rostiron válasza ot93 (#94280) üzenetére

rostiron
(őstag)

Nekem is még 1803 :D

(#94283) ot93 válasza rostiron (#94282) üzenetére

ot93
(senior tag)

Akkor jó. :)
Lehet a Microsoft azoknak telepíti legelőbb akik nem akarják :D aki meg minden frissítést felenged (mint pl. én), azoknak meg csak ráérősen

[ Szerkesztve ]

Sony HDR-AS20 akciókamera eladó + Emax drón csapágy RS2205-2300KV RS2205-2600KV eladó... :)

(#94284) Zoz válasza ot93 (#94283) üzenetére

Zoz
(őstag)

Telepítő letölt, SETUP.EXE... ennyi.

(#94285) ot93 válasza Zoz (#94284) üzenetére

ot93
(senior tag)

Azt tudom. :)
De egyenlőre nem akarom kézileg feltenni, had tegye a win update.

(#94286) Doky586 válasza ot93 (#94283) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

[kép1] [kép2] Aztán frissítés a programok és adatok megtartásával..
Ha nem így teszel lehet csak akkor fog 1809-re frissíteni amikor már csak pár hét a 1903 kiadása..

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/doky586/windows_telepites_menete.html

(#94287) tothjozsi96

tothjozsi96
(őstag)

Sziasztok!

Pár napja vettem észre hogy egyszerűen ha megakarom nyitni a feladatkezelőt, 1-2 másodperc erejéig felugrik az ablak és bezárja magát.
Rengeteg internetes praktikát próbáltam, de egyik se segített.

Valaki tud segíteni?

(#94288) csicso82 válasza tothjozsi96 (#94287) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Tehát a Windows feladatkezelője csak rövid időre nyílik meg? Milyen praktikákat próbáltál?

(#94289) tothjozsi96 válasza csicso82 (#94288) üzenetére

tothjozsi96
(őstag)

Ezt, és ezt, illetve még egy pár youtube-os videó alapján elmondtakat.

Igazából a fő problémám az volt hogy a Malwarebytes 2.2.1 (1043) verziója teljes vizsgálatnál elkezdett kékhibát dobni. Nem értettem, mert régebben ilyen nem volt.
A kékhiba diagnosztikája a vírusírtó egyik .dll fájljára mutatott.

Most letöröltem, egy Kaspersky-t feltettem, hátha lesz valami ami okozza a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#94290) pinnacle

pinnacle
(veterán)

Megjelent az angol billentyűzet, pedig nem is telepítettem, nincs is a gépen. Mégis megváltoztatja, z, y csere, ékezetes betűk helyett, szimbólumok. Próbálom eltüntetni, de nem megy.

(#94291) jeni válasza pinnacle (#94290) üzenetére

jeni
(félisten)

nem segítene azzal,hogy letöltöd az angolt és utána azt törlöd onnan?

(#94292) Bluebess72

Bluebess72
(csendes tag)

Sziasztok!
Win 10 automatikus (időzített) újraindítást akartam csinálni, de nem engedi Meg tudjátok mondani, hogy miért?
Köszönöm!

(#94293) kezo0 válasza Bluebess72 (#94292) üzenetére

kezo0
(őstag)

Megpróbálhatnád a kötőjelek helyett a / jelet, hátha...

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#94294) modflow

modflow
(őstag)

Az miért van, hogy ha egy játékban bekapcsolom a HDR-t, akkor pink színű lesz a kép?

Ez milyen Win10 "feature"??? Hol lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#94295) Bluebess72 válasza kezo0 (#94293) üzenetére

Bluebess72
(csendes tag)

Próbáltam. Sajnos azzal is ugyanez a helyzet.

(#94296) Sub-ZeRo válasza modflow (#94294) üzenetére

Gondolon a driver rossz. Próbáld meg másikkal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#94297) modflow válasza Sub-ZeRo (#94296) üzenetére

modflow
(őstag)

Mindig a legfrissebb van fent, most éppen nvidia jan.15-ös.
Szóval nem ez a gond.

(#94298) Sub-ZeRo válasza modflow (#94297) üzenetére

Hanem akkor mi szerinted?
HDR-es a monitorod? Ha nem az, akkkor a hdr-t nem is tudod bekapcsolni windows-ban.
Nekem a fő monitor az, de ha átváltok a simára nem is lehet bekapcsolni. ;)
Amúgy meg nálam is volt ilyen lilás beütés, de ott a drivere válogatta mikor ad lila képet mikor váltottam monitort ( 2 van) vagy mikor csak felbontást állítottam.
Jah, nvidia, azért én egy régebbi drivert kipróbálnék...
Jah, nekem amd van és ott a driver a ludas...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#94299) csicso82 válasza modflow (#94297) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

+1 Sub-ZeRo DDU-val gyaluld és tegyél fel egy jóval régebbi driver-t innen: beta and older drivers egy novemberit decemberit.

(#94300) M@no válasza Bluebess72 (#94292) üzenetére

M@no
(tag)

Mi az a -g ?? Még sose láttam/hallottam róla. :F :F :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.