Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94051) Kékes525 válasza karldergroße (#94041) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért van még épp elég: windows vicces hibaüzenetek ;]

Nekem ez tetszett:

Gondolom a legtöbb fake. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94052) divan válasza malibu (#94050) üzenetére


divan
senior tag

Total Commander?

(#94053) Döglött Róka válasza malibu (#94050) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jó kérdés, az is hogy hova lett és az is hogy miért van erre igényed:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94054) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Tudjátok esetleg pontosan mi lehet a probléma és hogyan oldható meg?
Win10 (1709 és 1803 is próbálva volt), update kikapcsolva, ami sajnos nem jelent már semmit, mert őfelsége titokban visszakapcsolja magát időközönként észrevétlenül (ilyen régebben nem volt), csak az tűnik fel, hogy valamit hirtelen elkezd nagyon "dolgozni".
Ilyenkor esik meg az (a 8100 IGP-jét használom egyenlőre), hogy az fps értéket leköti 60 fps-re és úgy, hogy az intel vezérlőpult beállításokban nem állított át semmit, nem is cserélte le az IGP drivert másikra, újabb update-t nem telepített, ami megjelet volna a telepítettek listájában, tehát látszólag minden a régi, de valahogy létrejött az update szolgáltatás önkényes újrafutása után a gépen egy 60 fps-re korlátozásos beállítás (amit nem én csináltam).
Ez micsoda, miért van ez, hogy lehet kikapcsolni, ha lehet egyáltalán?
(mert az update szolg. sajnos hiába van kikapcsolva, random módon, valamikor fogja magát és újraaktiválja)

(#94055) Geth válasza Ice&Lime (#94054) üzenetére


Geth
addikt

Akkor melyik Win verzió van most?
Amikor hirtelen elkezd "dolgozni" (bár nem tudom miért van idézőjelben :DDD) akkor megnézted hogy mit dolgozik?
Milyen IGP driver verzió van fent, már a DCH-s?
Ezt a hibaleírás dolgot lehetne még tanulni :P
A kerek 60 fps gyanús, nem lehet hogy a driverben van ilyen szuper game optimalizáció ami átállítgat dolgokat magától, például vsync és társai? A hétvégén láttam IGP-s gépben a DCH-s driverben ilyen automata finomságokat :)

[ Szerkesztve ]

(#94056) #86564352


#86564352
törölt tag

Mi várható a 2019 áprilisi frissítésben? [link]

(#94057) fulton


fulton
addikt

Sziasztok.

Szeretném kikéni a véleményetek. A gépem utóbbi időben érdekes dolgit csinálgat ha épp rájön. Az feltűnt hogy eddig csak Photoshop alkalmazással Közben jött elő. Én arra gyanakszom talán a memória lehet a Ludas mert mikor Photoshop alkalmazásban dolgozom, az elég komoly mértékben zabálja, szóval a hibajelenség: egyszer csak minden megáll nem reagál a gép semmire A billentyűzet sem egér sem, hiába várok Nem segít csak az újraindítás totál kihal az egész rendszer. Win10 64 (eredeti)
Előre is köszönöm.

(#94058) Ice&Lime válasza Geth (#94055) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az 1709-es.
Amikor dolgozik azért van idézőjelben, mert nem kéne és felesleges, de hogy min, egyértelműen a win update bekapcsolódott és az dolgozott a háttérben valamit, azt hogy pontosan mit azt csak "ő" tudja. Mert mint írtam, telepített előzményekben nincs telepített frissítés, sem driver verzió nem változott, sem nem állított semmit intel verzérlőpultban azon a pár darab beállítási lehetőségen.
Nem, még a régebbi, az alaplap gyártója által közzétett gyártói vga driver, azóta is az van fent. Ilyen dch drivert nem is szeretnék telepíteni.
A driverben elméletileg nem kéne ilyen önmagát optimalizáló dolgonak lennie, mert még a régi asrockos telepítő lemezen lévő igp vga driver, amikor még nem jött dch, vagy ebben már van, ki tudja?... ez a verziója: 23.20.16.4939 a dátuma: 2018-01-29.

(#94059) Geth válasza Ice&Lime (#94058) üzenetére


Geth
addikt

Tehát régi Win, régi driver, nem akarsz frissíteni és nem vagy hajlandó megnézni task managerbe (ne adj isten procexbe), hogy mi terheli a gépet.
Gondolom az Inteles felületen sem ellenőrizted, hogy nincs-e véletlenül vsync bekapcsolva (vagy a játékban). Ez utóbbi persze csak tipp, nem írtad a kijelző idevágó paraméterét sem :)
Helyette van ez az elképzelésed, hogy a Windows update limitálja az fpst.
Nehéz esetnek tűnik (a jelenség is), én szerintem passzolom :)

(#94060) Doky586 válasza Ice&Lime (#94054) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A mozi-filmek csak 24fps-el mennek, akkor minek több mint 60fps neked..? :Y

(#94061) Ice&Lime válasza Geth (#94059) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyenlőre nincs értelme frissíteni, így sem örömmel váltottam 10-re, jó volt a 8.1, sőt, de a másik laphoz nincs 8.1-hez driver, csak 10-hez... Mit adna egy újabb verzió például? de, amit nem is tesztelnek, hanem csak majd a felhasználó?
A task managert nem az, hogy nem vagyok hajlandó, hanem már nem dolgozik a háttérben az update, mert már megcsinálta a galibát, már nem tekeri a cpu-t, így már nincs értelme a task managernek ebben a kérdésben, hanem inkább az, hogy mit csinálhatott, ami ezt okozta.
Az inteles felületen a vsync az alap, hogy be van kapcsolva, amikor felteszed a driverét és használod, az az alapbeállítás. Eddig is azon volt, és nem korlátozta le 60-ra az fps értéket, csak win update után változott meg valami, amit nem tudok hogy micsoda. de mint írtam, vsync rajta be/ki és nem változik vele semmi, nem áll vissza korlátlanra az fps érték utána sem. (játákban nincs bekapcsolva, eddig sem volt és utána sem lett).
Igen, a win update önkényes bekapcsolódása és munkálkodása-kavarása után lett ez a dolog a semmiből, amíg nem kapcsolta be magát, addig az fps korlátlan volt.
Az, nehéz ügy, ezért tettem fel a kérdést.

(#94060) Doky586: te mit szeretnél, csak nem kötekedni (mint régebben egyfolytában az ssd topikban) ? ne tegyél már fel ilyen üres kérdést!
Üres hsz. helyett inkább a hasznos megoldás hsz.-t írd be máskor.

[ Szerkesztve ]

(#94062) Kékes525 válasza #86564352 (#94056) üzenetére


Kékes525
félisten

Amióta használom a 10-es (1703) azóta ez a legérdekesebb és a leghasznosabb funkció frissítés. Remélem a megvalósítása is jobb lesz, mint az eddigiek esetében volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94063) Geth válasza Ice&Lime (#94061) üzenetére


Geth
addikt

Ha direkt tartasz vissza információt, jelzem nem vicces.
Próbáld már meg, hogy a driverben is kikapcsolod a vsync-et (azt írtad a játékban már ki van).
Melyik játék ez?

[ Szerkesztve ]

(#94064) galaxys80 válasza Doky586 (#94060) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez a kérdés még tőled is erős volt. :Y

(#94065) Cs1csó válasza Doky586 (#94060) üzenetére


Cs1csó
félisten

A HOBBIT pl. 48fps-el készült. (úgy is néz ki mint valami brazil szappanopera.)

[ Szerkesztve ]

(#94066) Geth válasza Ice&Lime (#94061) üzenetére


Geth
addikt

(#94067) Ice&Lime válasza Geth (#94063) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Minden információt leírtam.

Idézem akkor mégegyszer az előző (#94061) Ice&Lime hsz.ből:
"Az inteles felületen a vsync az alap, hogy be van kapcsolva, amikor felteszed a driverét és használod, az az alapbeállítás. Eddig is azon volt, és nem korlátozta le 60-ra az fps értéket, csak win update után változott meg valami, amit nem tudok hogy micsoda. de mint írtam, vsync rajta be/ki és nem változik vele semmi, nem áll vissza korlátlanra az fps érték utána sem. (játákban nincs bekapcsolva, eddig sem volt és utána sem lett)."

Mint írtam inteles felületen kilett próbálva be/kikapcs a vsync-et, játékokban pedig nem volt és nem is lett bekapcsolva, ennél többet mit szeretnél, hol kapcsoljam még ki a vsync-et?
(A játék/ok speciel most nem lényeg, több régebbi játékról van szó, amik eddig fps limit nélkül mentek).

(#94068) tordaitibi válasza fulton (#94057) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak tipp,
a Photoshop, hiaba van 32G ram, akkor is genyli a swapot.
Mekkora a lapozo nalad, nem vetted le valamikor kis ertekre?

(#94069) Doky586 válasza Ice&Lime (#94061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést ha már a kérdést is bántónak érzed.. :(((
...mert neked kijár a 100 fps.

(#94070) Ice&Lime válasza Geth (#94066) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A game dvr már előtte ki volt és kivan kapcsolva.
Majd a game indító .exe-jében az eddig nem volt és nincs kipipálva a "disable fullscreen optimulizations", majd kipróbálom.

(#94069) Doky586: ennek megint nem volt értelme és csúsztatsz vele, a kérdésed pedig nem kérdés volt, hanem pusztán csak kötekedés, és ami még, hogy nem segíteni akarásról szólt, összességében egyik válaszod sem azért készült, hogy segítsen, hanem hogy kötekedjen. Ha szerinted ezek bizony tényleg segítségek, akkor oké..

(#94071) need válasza Ice&Lime (#94067) üzenetére


need
addikt

nem esküszöm meg neked 100% ra de az nvidia most adot ki valami vagy is a napokba valamilyen vsync driver javítást.. nem az kavar neked..?

esetleg egy tiszta telepítés és egy koábbi nvida drivert felraksz..?!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#94072) Geth válasza need (#94071) üzenetére


Geth
addikt

Jobb is, hogy nem esküszöl, mert Intelről van szó, és a kolléga elzárkózik a frissítésektől, helyette ilyen külön letiltogatós opciókat próbálgat ki.

(#94073) need válasza Geth (#94072) üzenetére


need
addikt

a telon láttam fél szemmel valamikor a hírt csak amikor olvastam akkor ugrot be a dolog..! olvastam fenteb hogy intel a driver meg amd-re talán...

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#94074) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tartományi fiókba belépve csak átmeneti profil jön létre, ami törlődik kijelentkezés után. Hogy oldható ez meg újratelepítés nélkül?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#94075) istvankeresz válasza Dilikutya (#94074) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Registry-s móka:solution 2 [/L

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#94076) need válasza Geth (#94072) üzenetére


need
addikt

Igaz nem tartozik szorosan a win 10 témához vagy is semmi köze hozzá de ma a hírek között [szerepelt]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#94077) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Van egy betegeskedő Windows 10 egy laptopon (SandyBridge). Az alapproblémát még nem fejtettem meg, most csak arra lennék kíváncsi, hogy miként lehet az, hogy a gép időnként újraindul, pl. ma is, de nincs erről dump sem. Nincs mókolás, mókolóprogram, semmi sem, amennyire meg tudom állapítani, a WER is bekapcsolt állapotban van. Ez utóbbit hogyan lehetne egyébként ellenőrizni? Az eseménynaplóban csak a szokásos Kernel-Power "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása." bejegyzés található.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#94078) ddmb


ddmb
aktív tag

Létezik olyan gép, amelyiknek a BIOSában nemcsak "Legacy" és "UEFI" a választható lehetőség, hanem mondjuk "Auto" is, amelyik saját maga dönti el valamilyen úton-módon, hogy miképpen bootoljon fel a rendszer? Vagy mindig csak a 2 lehetőségből lehet választani?

(#94079) Doky586 válasza ddmb (#94078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios reset után (ha nem állítgatsz még el semmit) akkor jellemzően mindkettőt be tudja bootolni, attól függően milyen lemezt teszel bele. Ezt lehet "Auto" -ként értelmezni. :K

(#94080) fulton válasza tordaitibi (#94068) üzenetére


fulton
addikt

Azt sem tudom azt hol kell windows 10 nél. De van hogy vinnyog hogy nincs hely menteni stb..viszont ez nem kéne hogy ilyen okozzon. Totál kifagyás az egész rendszert haza vágja...más tipp?

(#94081) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Életszerű, hogy az asztali Win10 Pro-m még nem akar frissülni 2018 októberivagymilyenkésőnkijövőhónapos új verzióra? Hiába nyomkodom a frissítések gombot, csak a néha megjelenő 1803-ashoz tartozó ilyen-olyan frissítéseket találja és telepíti.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#94082) Cs1csó válasza laktop (#94081) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet valami nem kompatibilis ezért nem engedi, jó a 1803-as is nemsokára - kb. 3 hónap - és jön a tavaszi update, majd lehet arra frissülsz ha nem akkor amint lesz érkezésed a legfrissebb build-del telepítsd újra. (lehet tudnak itt valami mahinációt mások de ha semmi sem jön be akkor marad ez)

(#94083) Dilikutya válasza laktop (#94081) üzenetére


Dilikutya
félisten

A letöltöd a 1809 iso-t a Microsoft-tól, ráfrissíthetsz vele. A Windows Update is ugyanazt szedi le szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#94084) jeni válasza Cs1csó (#94082) üzenetére


jeni
félisten

most kattintottam manuálisra a 1803 verzióra és egyből le is szedi a 1809-re való frissítéseket. :C

[ Szerkesztve ]

(#94085) King Unique válasza laktop (#94081) üzenetére


King Unique
titán

A gépházban, csoportházirendben, vagy külső programmal nincsen megpiszkálva, késleltetve a funkciófrissítések telepítése? Ha nincsen, akkor sem annyira meglepő, hogy még nem kaptad meg. Korábban volt róla szó, hogy 2. körben most óvatosabban terítik a 1809-et és eleve nem mindenkinek fogja azonnal felajánlani a Windows Update, akár a gépházban a frissítések keresése opcióra kattintva sem. De ez a késleltetés már korábban, a régebbi verzióknál is jellemző volt, nem egyszerre tolták ki mindenkinek és volt akiknek csak hetek, hónapok múlva ajánlotta fel a Windows Update.

Ha nem akarsz várni és biztosan most akarsz frissíteni a 1809-es verzióra, akkor a Microsoft weboldaláról letölthető a frissítési segéd és az MCT, mindkettővel lehet upgrade-elni. Vagy akár a már letöltött 1809-es ISO-fájllal is, felcsatolva a fájlkezelőben és a setup.exe futtatásával.

[ Szerkesztve ]

(#94086) laktop válasza King Unique (#94085) üzenetére


laktop
tag

Köszi a válaszokat.
Nincs semmi megbuherálva, sosem nyúltam bele. Nem annyira égető a dolog, főleg, ha tényleg valami kompatibilitási hiba miatt nem adták még ki a konfigomra a frissítést, akkor inkább várok vele, nem erőltetem. Csak az volt a furcsa, hogy eddig mindig szinte elsőként(!) kaptam meg, most meg még mindig nem ...

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#94087) Kékes525 válasza rgeorge (#94077) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha ez megvan [kép], akkor kell hogy legyen memóriakép. Ha van, akkor ezzel ki tudod értékelni. WhoCrashed Introduction Nálam amikor driver gondok voltak, sokat segített.

Ha valóban nem piszkáltad a Windowst, és a drivereket is a Windows tette fel, akkor elképzelhető, hogy hardverhiba. Teszteld le a memóriát és a rendszerlemezt. Ezek hibája okozhatnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94088) rgeorge válasza Kékes525 (#94087) üzenetére


rgeorge
addikt

Megvan (igaz, automatikus memóriakép volt beállítva, de sosem piszkáltam). Most átállítottam teljesre. Memóriákat már korábban teszteltem, HDD (SSD) rendben HD Sentinel-el ellenőrizve.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#94089) Döglött Róka válasza Kékes525 (#94087) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez de aranyos kis tool. Kar hogy nem irja le a bugcheck jelenteset es egy butitott !analyze -v parancsbol all az egesz. Plusz fizetni kell hogy kiirja az uptimeot? Vicc. :)

Ennek nem kell complete dump...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94090) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Hogy tudok egy Windows 10-et beazonosítani, hogy eredeti-e?
Egy laptopról lenne szó, annyit elárúlt a hölgy hogy Pro, és egy számtech szervizben lett rá rakva, de többet nem tud.

(#94091) jeni válasza Dave567 (#94090) üzenetére


jeni
félisten

számla,blokk ezek kellenek hozzá
a többi már trükközés

(#94092) Doky586 válasza Dave567 (#94090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szinte biztos hogy eredeti Microsoft termék, csak az nem biztos hogy legális.. :K

[ Szerkesztve ]

(#94093) Dilikutya válasza Dave567 (#94090) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem ezzel mindent el is mondtál. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#94094) svgyula válasza rgeorge (#94077) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kérdés az akumlátor bent van vagy anélkül használod? A régebbi tápcsatlakozók az alaplapra voltak forrasztva és melegedéstől elvált a vezeték ettől legugol a gép azonnal, Ugyanez a helyzet akkor is ha bent egy gyengélkedő aksi van de a kontakt hiba miatt a tültő/üzemi feszültség ingadozik. Ha újabb akkor már külön vezetékkel csatlakozik az alaplapra így inkább a töltésvezérlő valamelyik alkatrésze melegszik túl és ez okoz hibát. Esetleg másik tápegységet próbálj ki. Ha nem segít akkor szerviz......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#94095) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, az a gondom, hogy, ha a gépházban bekapcsolom a HDR-t a kijelzőnél akkor a színek fakóak lesznek mind a windowsban mind a játékokban. Ami nagyon zavaró.

Ez másnál is előjön? Mi lehet a gond szerintetek?

We live in a simulated world...

(#94096) Döglött Róka válasza noxon (#94095) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hát hogy bekapcsoltad a HDR-t.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94097) Noxy válasza noxon (#94095) üzenetére


Noxy
veterán

Google: W 10 HDR
1 találat. :))

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#94098) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Mitől lehet ez a méretbeli különbség? Eggyik közvetlenül a Saját gépben a C -n jobbgomb tulajdonságok, a másik cébe belépve minden mappa kijelölve.
Lapozó file, és Hybernacio ki van kapcsolva.

(#94099) Döglött Róka válasza Garsza (#94098) üzenetére


Döglött Róka
veterán

System protected files-t nem számolja a második megoldásnál.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94100) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Amennyiben érdekli a nagyérdeműt, készítettem egy pendrive-ot amin WINPE fut és amúgy rajta van jópár troubleshooting eszköz, amolyan svájci-bicska jelleggel.

DISM-el cca 10 perc alatt felhúz egy os-t. Olyat amilyet szeretnétek. Ha van igény rá, írok egy logout-ot bejegyzést, hogyan lehet nekiállni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.