Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) zolee001 válasza Döglött Róka (#93649) üzenetére


zolee001
őstag

Hogyne lett volna, akkoriban vmi xp antyspy fantázianevü akármi volt divatban

(#93652) Armagedown válasza Döglött Róka (#93649) üzenetére


Armagedown
őstag

A régi szép idők jutnak erről eszembe :)
Az első dolog amit csináltam az Xp telepítése után, az a hibajelentés letiltása volt
Még szerencse, hogy ennek tiltására a Windows 10ben is van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93653) zolee001 válasza Armagedown (#93652) üzenetére


zolee001
őstag

Az jo dolog,ha mindenki igy csinálná és hiba kerül a rendszerbe (már pedig kerül) akkor ugyan már hogy a gyártó is értesüljön rola és javitsa a hibát

(#93654) Armagedown válasza zolee001 (#93653) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem kell ettől félned, mert nem sokan vannak, akik ezt kikapcsolják, emiatt ne legyenek áltatlan éjszakáid :))
Ráadásul bétateszterek is vannak, akiknek a hiba megtalálása a munkájuk, ez nem a felhasználók dolga.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93655) #86564352 válasza Kékes525 (#93638) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ja ne is említsd múlt héten vakartam le apám kollégájának gépéről. Lelkendezett utána fürgébb a boot és netezés és nem zaklatja. Olyan mélyen berágta magát a Windows-ba, nem is a normál uninstalljával hanem csökkentett mód alól külön avast remover kellett hozzá.

Ha félsz a Windows-tól használj MS-DOS-t. Nem kell hozzá Ccleaner és Avast, nem kell félned a telemetriától, van rendes dark mode is!

(#93656) zolee001 válasza Armagedown (#93654) üzenetére


zolee001
őstag

Az Insidert baromságot hagyjuk inkább,kb az 1% aki rendeltetésszerüen használja,vérpistikék játékszere a build szám licitben ,hogy nekem eggyel nagyobb van

(#93657) zolee001 válasza #86564352 (#93655) üzenetére


zolee001
őstag

"Ha félsz a Windows-tól használj MS-DOS-t. Nem kell hozzá Ccleaner és Avast, nem kell félned a telemetriától, van rendes dark mode is!"

Na ezen besirtam::-)

(#93658) King Unique válasza Döglött Róka (#93620) üzenetére


King Unique
titán

Ja, lényegében hasonló, de azért nem teljesen ugyanaz a kettő, ahogyan a két rendszer sem. Egyébként a milyen fiókot használjunk és milyet ne témánál meg pont az a lényeg, hogy ha csinál a home user egy normál telepítést, akkor a Windows alapértelmezetten rendszergazda fiókot hoz létre neki. Vagyis nem arról van szó, hogy milyen vakmerő és utólag állítja át adminra, hanem azt dobja neki a rendszer. Utána pedig nem sipákol, hogy a maga érdekében rögvest hozzon létre másikat és csak azt használja, különben... Sokan pedig nem is hoznak létre otthon, hanem használják úgy, ahogy van. Viszont attól még nem feltétlen lesz amiatt gondjuk, pláne ha tudatosan használják a rendszert. Többek között ez lett volna az eddigiek lényege. A korábban felsorolt dolgoknál lehet némelyik nem teljesen kommersz tevékenység, de azért nem is mindegyik. Nem mondanám, hogy pl. a programok telepítése / eltávolítása, vagy akár egy lemezkarbantartó futtatása, lemezkezelő megnyitása annyira extra lenne. Az eredeti kérdés meg amúgy is arra irányult, hogy mihez kell admin jogosultság és a felsoroltakhoz kell, de akár más példákat is lehetne említeni.

[ Szerkesztve ]

(#93659) #54072192 válasza zolee001 (#93651) üzenetére


#54072192
törölt tag

Archív XP topik, első oldal, 3. komment még 2002-ből:
"Milyen servicek? Pont ez a kérdés. Videostreamnek, vagy minek tartja fenn? Hogy m$ nagytestvérhez mindenképp eljussanak az adatok".
Aztán mástól "Azért (is) tartja fent a sávszélességet, hogy mindenfélét garázdálkozdni tudjon a gépeden."

Vicces amúgy, mikor valaki azt mondja, hogy a telemetria a 10-zel kezdődött, közben meg valahogy nincsen Geforce Experience Antispy, DestroyUnitySpying meg ShutupValve :)

(#93660) Döglött Róka válasza Armagedown (#93654) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen előnyöd származik amúgy ezen dolgok kikapcsolásával azon túl, hogy fényesebben csillog az alufóliasapka?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93661) zolee001 válasza #54072192 (#93659) üzenetére


zolee001
őstag

Mivel az MS egy gazdasági vállalkozás igy nem kompromittálhatja magát (elvileg),hogy adatokat "lopjon" mert lehuzhatja a rolot amennyiben kiderül,engem nem zavar ha telemetriai adatokat gyüjt az eszközökröl.
Lásd az Apple kontra terrorista iphone (nem)feltörése,ha segit az FBI-nak akkor az a baj mert jogosan gondolhatja más is ,hogy akkor az övét is feltörhetik.
Ugyanakkor megitélésem szerint nem a tech cégek adatgyüjtési gyakorlatárol (facebook az más tészta) kell óvakodni mivel nekik nem áll érdekükben a userek gépén kutakodni hanem inkább hackerek valamint bizonyos helyeken a kormányszervektöl (lásd snowden)
A 2001 es hazafias törvény (usa,ami kimondja hogy bárkit le lehet hallgatni,megfigyelni a terror ellen cimü harcban) valahogyan még mindig érvényben maradt,lehet elfelejtették visszavonni.
Ugyanakkor az igenis zavarna ha a mi pártunk a bölcs vezetö vezetésével figyelné meg az állampolgárait ami ugye jelenleg a turizmus cimszo alatt kerülne bevezetésre

Csak abban tudok reménykedni,hogy nálunk olyan képességü hackerek vannak még alkalmazásban mint Zoltán a kiberkémünk mert akkor még nyugodtam alszom:-)

(#93662) borix


borix
őstag

Egy komplett védelmi szoftver feltelepítése után kell még valamiket lekapcsolni a win10 saját tűzfal vírusirtó részén amit nem történik,történhet meg automatikusan a lassulás akadás elkerülése érdekében?
pl Háttérben futó alkalmazások-Windows biztonság stb..

(#93663) Döglött Róka válasza borix (#93662) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Attól függ mi az a szoftver. Ha jó, akkor a defender szépen kikapcsol ahogy a tűzfal is lelövi magát. Neked semmit nem kell állítgatnod hacsak a szoftvergyártó nem javasolja.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93664) Armagedown válasza Döglött Róka (#93660) üzenetére


Armagedown
őstag

Csökkentem a boot időt és kevesebb threat fut a háttértben, alacsonyabb a memória használat, kevesebbet szöszöl appchrash esetén.
A Microsoftot semmi kár sem éri, mert a userek nagy része default beállításokkal használja a rendszert és a programokat is, tőlük megkapja a hibajelentést meg egyebet.
Az animációkat is mindig kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93665) Döglött Róka válasza Armagedown (#93664) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Asszem nem érted hogy működik a WER, mivel a bekapcsolása nem érinti a boot-ot és nem is fut a háttérben. Egyedül appcrash idején aktív.

Name PID Description Status Group
WerSvc Windows Error Reporting Service Stopped WerSvcGroup

Ez az alapállapota a Wer-nek.

Következő, mennyire gyenge a géped hogy egy nem futó service is számít?

Telemetria állítgatást már kimérted vagy csak tippelsz?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93666) Armagedown válasza Döglött Róka (#93665) üzenetére


Armagedown
őstag

Az operációs rendszernek az a feladata, hogy egy felületet biztosítson a felhasználói programoknak, minden egyéb szolgáltatás csak sallang.
A cuccoknál le van írva, hogy mi van a gépemben.
A telemetria állításával tényleg csökken a bootidő, és a rendszer is reszponzívabb, ha nincs ssd-t, ez számít.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93667) zolee001 válasza Armagedown (#93666) üzenetére


zolee001
őstag

8-10.000 ft egy ssd manapság

"Az operációs rendszernek az a feladata, hogy egy felületet biztosítson a felhasználói programoknak, minden egyéb szolgáltatás csak sallang."

Erre a feladatra pont alkalmas pl a win 3.1,annak még ssd sem kell ha már MS vonalon megy a téma
Kicsit összetetteb ma már egy oprendszer

EZZEL olyan imaget raksz össze amilyet akarsz

(#93668) Geth válasza Armagedown (#93666) üzenetére


Geth
addikt

A telemetria állításával tényleg csökken a bootidő, és a rendszer is reszponzívabb, ha nincs ssd-t, ez számít.
Továbbra sincsenek számok, csak hogy gyorsabb lett.
Pl. boot idő mennyivel csökkent? Mert nem mindegy, nálam ~12 mp, namost ha ez kevesebb lenne mondjuk 1-el, nem biztos hogy megéri szétbuherálni :P Meg hát boot, az meg havonta 1-2 beesik.

(#93669) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok intel beépitett hangkártya High Definition Audio hangeszközzel van gondom .Azt irja az eszközkezelő hogy Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

{Meghiúsult művelet}
A kívánt művelet sikertelen maradt.

Igy a Samsung tv-n nincs hang ,ujratelepités után csinálta ,eddig rendben működött.Mit tudok kezdeni ezzel? :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#93670) Döglött Róka válasza Armagedown (#93666) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mellébeszélést szimatolok:)

@nicu71: Próbálj meg driver-t cserélni. Ha az se akkor teljes áramtalanítás, ha az se akkor éjjel egy hátraszaltó ciklámen sapkában talán segít.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93671) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezt a funkciót használja valaki? Mennyire jó? Nagyobb fájlok átvitelére alkalmas? Gyors?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93672) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93671) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hát én eddig fájlátvitelre nem használtam. De SMS előbb megérkezik mint ahogy a telefon felfogná (Samsung S8) :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93673) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Win 10 Pro (V. 1809, build 17763.253) van a céges gépemen és egy ideje eltűntek az értesítések. Az ikon a sarokban fehér, s ha az egeret ráhúzom, kiírja, hogy hány értesítés van, de amikor rákattintok, üres a mező.
Beállításokat néztem már, nincs korlátozva (prió vagy ilyesmi), de már nincs ötletem.
Valaki találkozott ezzel?

Köszönöm.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#93674) zolee001 válasza Kékes525 (#93671) üzenetére


zolee001
őstag

SMS és a telon lévö fotokat tudod vele nézegetni,ennyi

Dell mobile connect a store-bol,telora és gépre is,az joval többet tud

(#93675) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudok a fiamnak olyan fiókot létrehozni a gépemen amivel nem tud kárt tenni. Egyedül a Fortnite-ot tenném fel neki. Sajnos nem is olyan régen eltolta a gépem, mert sikeresen rátett egy zsaroló vírust. Azóta el van tiltva, de szeretném megoldani neki, ha lehet. Ha nem, akkor így járt. Előre is köszönöm a segítséget!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#93676) Döglött Róka válasza weinmaker (#93675) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne adj neki admin jogot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93677) Occon adom


Occon adom
aktív tag

[link]
Üdv!
Ezt hogy lehet megcsinálni?
Sokszor felmegy a windows nagy leterheltségre, annak ellenére, hogy valami nagyon volna használva.
Reggel az Onedrive nyomta 90%-ra a gépet majd a wsappx szórakozik a háttérben.
Van rá megoldás?
Köszönöm!

(#93678) weinmaker válasza Döglött Róka (#93676) üzenetére


weinmaker
őstag

Kérlek fejtsd ki, hogy értsem. Vagy ha linkelsz konkrét cikket ami jó, azt megköszönöm.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#93679) Döglött Róka válasza Occon adom (#93677) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Én inkább arra lennék kíváncsi mit csinálnak. OneDrive gondolom szinkronizál, WSAPPX meg nem tudom, mit értünk szórakozik alatt?:D

@WeinMaker:

Képzeld a Bing a Windows Helpje:)

Sajnos sokan nem tudják, de ha kérdésed van először ott kérdezd meg.:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93680) Occon adom válasza Döglött Róka (#93679) üzenetére


Occon adom
aktív tag

"szórakozik"
A hozzászólás tetején a link is arról szól, leterheli valamiért a gépet, felmegy 90%-ra is a gép processzor leterheltsége, annak ellenére, hogy nincs terhelve.
Sajnos nem találtam meg a beállítását a proginak, ahogy a linken írva van.
A CPU hőfoka 80 fok lesz és pörög nagyon a hűtése ezáltal.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#93681) weinmaker válasza Döglött Róka (#93679) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi, megnézem!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#93682) makoss válasza Döglött Róka (#93622) üzenetére


makoss
addikt

Takarító program. Jó régen használom, annó valamelyik évben az év programjának kiáltották ki.

(#93624) Kékes525: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93683) Geth válasza makoss (#93682) üzenetére


Geth
addikt

annó valamelyik évben az év programjának kiáltották ki.
Ilyen is van, nézd meg pl. az idei Oscar Nominees listát :P

(#93684) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Eddig tört Win 10 volt a gépemen aztán vettem egy aktiváló kulcsot próbálom aktiválni és azt írja,hogy már aktíválták :(
Aprón vettem a srác irta,hogy nem baj,hogy ha felülirom a tört kulcsot.
Valami tanács?

Megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#93685) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Az ikonok bal alsó sarkába egy kis zöld pipa van. Az micsoda? Azt kitudom kapcsolni valahogy?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#93687) Döglött Róka válasza Occon adom (#93680) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Most akkor leterheli vagy nem? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93688) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Win10-ben van rá valami lehetőség kiütni egy olyan lefagyott app-ot, amit a feladatkezelő/folyamatok/Feladat befejezése parancsal nem lehet? Egyedül a rendszer újraindítása segít ilyen esetekben, de csak van valami erőltetett bezárási lehetőség? :F

(#93690) uriember válasza Poplacsek (#93688) üzenetére


uriember
aktív tag

IObit Uninstaller

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93691) #86564352 válasza artid (#93673) üzenetére


#86564352
törölt tag

Találkoztunk. Settings\Privacy\Background apps engedélyezés ki-be, illetve ez egy mezei bug. Insider vonalon már foltozták, hamarosan normál verzión is érkezhet a javítás.

(#93692) Döglött Róka válasza Poplacsek (#93688) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Cmd megnyit, taskkill <pid>.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93693) Occon adom válasza Döglött Róka (#93687) üzenetére


Occon adom
aktív tag

írtam, nem értem mi nem érthető benne.

(#93694) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok!
a következő témában szeretném kérni a segítségeteket.
az Asszony le akart tölteni egy torrentet, és társította a ".torrent" fájltípushoz az adobe readert.
eddig ha rámentem a letöltésre, csak bedobta a letöltések közé, de most meg akarja nyitni.
Más alkalmazást tudok hozzárendelni a .torrent fájlokhoz, de mit állítsak és hogyan hogy vissza álljon az eredeti rend? :F
köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#93695) terapeuta007 válasza Bacusuz (#93694) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

. ............. :C

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93696) Bacusuz válasza terapeuta007 (#93695) üzenetére


Bacusuz
őstag

vicces mi?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#93697) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!
Ma lejött win10-emre valami frissítés, ami megszüntette a média adatfolyamtovábbítás lehetőségét... :W
Most nem látja a TV-m a már korábban jól működő megosztott mappákat a PC-men.
Van valami megoldás ami ezt visszacsinálja, mert ez nekem nélkülözhetetlen funkció volt.
Előre is köszi! :U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#93698) Apaxp válasza Bacusuz (#93694) üzenetére


Apaxp
senior tag

gépház/alkalmazások/alapértelmezett alkalmazások. itt középrészen alul keress olyant hogy "fájltípusok alapértelmezett alkalmazásainak megadása.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#93699) Bacusuz válasza Apaxp (#93698) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen itt 2 lehetőség van
Alkalmazás kiválasztása és tallózás ezen a gépen vagy
Storeból kiválaszt

Mas ötlet?
Nekem az kéne hogy ne csináljon semmit.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#93700) Apaxp válasza Bacusuz (#93699) üzenetére


Apaxp
senior tag

Akkor regedit/szerkesztés/keresés. Beírod hogy .torrent és a találatoknál az alapértelmezett szövegre dupla klikk és ott kitörlöd az adobe readert.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.