Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93551) #86564352 válasza Döglött Róka (#93528) üzenetére


#86564352
törölt tag

:) Ne legyél naiv, ha rendszeresen olvasod a topikot, ne lepődj meg itt a következő témák rotálódnak. Összefoglalót olvasni és keresőt használni tilos, ez ugye alap kiindulási pont:

- honnan vegyek kulcsot, ez a sufnis ebay aprós 5 eurós megbízható legális? (halál fárasztó téma)
- Pro/Home/OEM/Retail melyik jobb? (anélkül mondaná mire használná, kell-e Pro funkció egyáltalán)
- hogyan kell telepítőt csinálni? Rufus-szal? (én felnőttem egészségben nélküle is)
- "tisztán" telepítettem mégis rendetlenek a partíciók! (nyilvánvalóan nem unallocated space-re telepítette)
- miért indulnak el maguktól programok? (jogos, de unalmas kérdés)
- szar a Win10! a 7 jobb! (pár oldal hitvita)
- buildváltás hónapjaiban: nem kaptam meg a legújabb főverziót! ti megkaptátok? mikor jön? hogy lehet frissíteni? (kiegészítve a legújabb build nem ment fel a 40 ezer forintos kínai dzsunkapécére panaszkodásokkal)

Még gyakori az általános nesze semmi fogd meg jól hibajelentés "lassú a gép, ez és az nem működik" konkrétumok nélkül és nekünk segítőknek kell gondolatolvasónak lenni milyen hardver, milyen verzió, milyen 3rd party AV, volt-e Ccleaner Driver Booster és más csodák gányolás és rendszerbe beletúrás erővel és olykor kiderül a torrent edition rendszerét "optimalizálta" valamilyen vérpistike guide alapján és csodálkozás nem megy valami szolgáltatások letiltása után.

(#93552) Kékes525 válasza #86564352 (#93551) üzenetére


Kékes525
félisten

Az élet bármely más területe is ilyen. Miért lenne itt másképp? Amúgy ez szerintem nem annyira baj. Akinek van kedve válaszol. Mégiscsak segítségnyújtás és információ szerzés a topik célja. Ráadásul nem vagyunk egyformák. Szerencsére. Azért még hozzáteszem, hogy a topik keresője nagyon nem támogatja megfelelő válasz megtalálását. Az esetek döntő többségében csak a hiba felvetését, a kérdést találja meg. A választ csak akkor, ha az tartalmazza a kereső kulcsszót vagy kifejezést. Ezen már réges-régen kellett volna változtatni. Tudom így is meglehet találni a helyes választ, csak macerásabb. Ja és a topik minősítési (rang) rendszere is ezt ösztönzi (minél többet hozzászólni, kérdezni és válaszolni).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93553) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93552) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Teljesen jó a topik keresője, csak tudni kéne felismerni a problémát, elolvasni a hibaüzenetet, leírni ha kérdés van.

Amitől a falnak megyek az a "Mi lehet a baj" zárás.

Az emberi faj lusta, én értem és ez rendben van, ez viszi előre. De hogy ne értelmezze az olvasottakat és csak write-only-ban próbáljon meg hibákat megoldani az már fáj.
Ugyanez igaz jópár emberre akik segíteni próbálnak, sokan fel se teszik a megfelelő kérdéseket mielőtt mondanak valami "megoldást", erre ékes példa volt mondjuk ez a javaslat (valójában hálókártya driver volt).

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93554) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93553) üzenetére


Kékes525
félisten

"Teljesen jó a topik keresője, csak tudni kéne felismerni a problémát, elolvasni a hibaüzenetet, leírni ha kérdés van." :(

Nem. Például ez volt a hibám "Telepítési hiba: A Windows 0x80070057 hiba miatt nem tudta telepíteni a következő frissítést: 9NCGJX5QLP9M-AppUp.IntelMediaSDKDFP" Született ez ügyben egy csomó hozzászólás és csak az én első, probléma felvetésemet találta meg a rendszer elsőnek. [link] Az erre adott válaszokat nem. Ezeket csak akkor kapom meg, ha ezután a "Szűrés megválaszolt felhasználó szerint" -el keresem meg. Akkor is az összes megválaszolt kérdésemet, egy csomó más választ is kapok. Azaz minimum három keresés kell, pedig meglehetne oldani úgy is, hogy a talált hozzászólásoknál egyből, a feltett kérdésre született válaszokat is mutassa egy linkben. Akkor biztos, hogy kevesebben kérdeznének olyat, amire már volt válasz. Már felvetettem a Hogyan javítsuk a prohardver topikban, de érdemleges választ nem kaptam.
Ha ezzel nem értesz egyet akkor: Hogy keresnél rá gyorsabban az én általam felvetett problémára? Hogyan tudnád gyorsabban megtalálni az ez ügyben született válaszokat?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93555) zolee001 válasza Kékes525 (#93554) üzenetére


zolee001
őstag

"érdemleges választ nem kaptam"
intel Media SDK DFP ennél jobban nem lehet betüzni
Ennyit görcsölni ezen a hibakódon,minden forum tele van ezzel a hibával csak keresni kell
Sokan vagyunk akik irigyeljük, hogy csak ennyi a problémád

(#93556) Kékes525 válasza zolee001 (#93555) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a "Telepítési hiba: A Windows 0x80070057 hiba miatt nem tudta telepíteni a következő frissítést: 9NCGJX5QLP9M-AppUp.IntelMediaSDKDFP." értettem, hanem a topik keresésre. Fenti hozzászólásomban a topik keresőjéről volt szó, nem erről a problémáról. Ez csak példakép szerepelt! Látom Ti sem olvastok, csak csípőből válaszoltok. Ugyanaz a probléma, mint amit Döglött Róka felvetett. Akkor mit vártok másoktól? Amúgy szövegkörnyezetből kiragadva bármit lehet írni. Ez például kimeríti a trollkodást, már ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93557) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Van arra mód, hogy csak dx9-re korlátozok W10-be? Szóval letiltani dx 11-et pl...

(#93558) #86564352 válasza D@ny7 (#93486) üzenetére


#86564352
törölt tag

Döntsd el magadnak, a honlapjuk szerint jogtiszta kulcsokat árulnak digitálisan azonnal, van normál boltjuk Székesfehérváron címmel, elérhetőséggel, adószámmal (valami számlát csak kapsz) árukereső plecsni véleményekkel. Ha a Microsoft drága és az olcsóbb hely nem felel meg, akkor ennél többet nem tudok segíteni. :)

(#93559) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93554) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez jogos, tényleg jó lenne válaszokat is látni threadben, bár lehet abból nagyobb szemetelés lenne a keresőben.

Viszont a válasz ott van, megmondtam hogyan nézhetsz logot róla ha érdekel. Egyébként intel fórumon jártál már? Ott sincs megoldás tehát szépen vársz:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93560) #86564352 válasza Kékes525 (#93554) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én Google-be beírnám a hibakódot úgy prohardveren keressen: [link]

(#93561) #54072192 válasza ЯΞD (#93557) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ez nem így megy, a DX11-et az a program használja, amelyiknek kell. A DirectX API függvények összessége, nem különálló programok gyűjteménye. Ha az adott program/játék nem támogatja a DX9-et (mert a 11-ben lévő eljárásokra van szüksége), akkor úgy sehogy sem fog menni.

(#93562) zolee001 válasza Kékes525 (#93556) üzenetére


zolee001
őstag

Csak probálunk segiteni másoknak a problémák megoldásában,erröl szol(na) egy forum,támpontokat tudunk mondani mert távolbol,nem ismerve a software,hardware környezetet.
A Te esetedben világosan kiderül mi a probléma forrása,Döglött Róka felhivására csak nagy sokára töltötted fel a logokat.
Részemröl ennyit tudtam hozzáfüzni,intel foruma valamint pc gyártók forumai is tele vannak ezzel a hibával ami nem befolyásolja a rendszer müködését
Amennyiben trollkodás akkor talán oldd meg magad a problémát avagy szakember sacc/kb 6000 ft +áfa munkaoráért megoldja

(#93563) Cs1csó válasza cooi11 (#93518) üzenetére


Cs1csó
félisten

Maradj az UBO-nál és legyen bekapcsolva.

Redneck

Közvetve válaszoltak: akármeddig használhatod aktiválás nélkül csak a személyre szabás lesz letiltva - pl. nem módosíthatod a háttérképet, vízjel ami lehet mindenen átüt stb. de a vízjel eltávolítható és a személyre szabás is megoldható.

borix

erre is kaptál választ de ahogy írtam megcsináldo GPT UEFI, de hagyhatod úgy ahogy a program hagyta.

(#93564) ЯΞD válasza #54072192 (#93561) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Értem köszi! :R

(#93565) Döglött Róka válasza Cs1csó (#93563) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hajolunk át warezbe.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93566) Cs1csó válasza Döglött Róka (#93565) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem Warez! Valaki írta, hogy group policy-ben át lehet állítani a hátteret - tehát személyre lehet szabni biztos van erre mód - A vízjel eltávolító is egy sima program, pl. WINDOWS INSIDER-ek is használják mert ott is van vízjel. :((

(#93567) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93559) üzenetére


Kékes525
félisten

" Egyébként intel fórumon jártál már? "

Igen. Várok.

(#93560) twofatcat

Megtettem, de mint látható, és mint írtam is önmagában a hibakód nem igazit el, mert nagyon általános. Nagyon sokféle konkrét hibára utalhat.

(#93562) zolee001

"Csak probálunk segiteni" Ezt meg is köszönöm! :R

"Döglött Róka felhivására csak nagy sokára töltötted fel a logokat."

A nagyon soká egy kicsit túlzás, hisz ugyanabban a hozzászólásban javítottam. Először hibáztam és nem admin módban futtattam, de gyorsan beugrott és pótoltam.

Amit a trollkodásról írtam az nem a segítségedre vonatkozott, azt ismételten köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93568) cooi11 válasza Cs1csó (#93563) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
:R

(#93569) Döglött Róka válasza Cs1csó (#93566) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"What this app does is more than just change a 1 to a 0 in the registry. Instead, it is altering system files, specifically basebrd.dll.mui and shell32.dll.mui."

Belenyúl a rendszerfileokba, te meg egy nem aktivált Windows-ra való felhívást akarsz eltüntetni. Nálam bőven hajlik szürkezónába a dolog.

@Kékes: Még egyszer és utoljára, nem általános a hibaüzenet, elég konkrét, csak kontextus nélkül értelmezhetetlen. Azért mondtam hogy nézd meg a windowsupdatelog-ot, mert ott lehet látod mikor és pontosan mire dobja.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93570) Cs1csó válasza Döglött Róka (#93569) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nem, a moderátorok majd döntenek.

(#93571) Döglött Róka válasza Cs1csó (#93570) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hát az pont nem érdekel.;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93572) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93569) üzenetére


Kékes525
félisten

Megnéztem, megtaláltam a hibakódot benne, az időpontok egyeznek a Megbízhatóságfigyelő időpontjával, de nekem nem mond semmit az amit ott találtam.

Amúgy nem akartam a Google kereséseket megspórolni, mert meg is tettem, alaposan, de ott azonkívül, mint amit linkeltem nem találtam semmi érdemlegest a javítással kapcsolatban. Gondoltam van itt valaki, akinek hasonló hibája volt és ismeri a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93573) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok!

Egy Dell asztali gépre szeretnék w10-et, kihasználva a MS "nagyvonalúságát"...

A gépen előtelepített win7Pro van, a HDD-n meg olyan programok, amik nem futnak 10 alatt. A HDD-t biztonsági mentés gyanánt meg szeretném hagyni jelenlegi állapotában, tehát azt nem frissíthetem. A w7 kulcsa fizikailag nincs meg.

Ebben az esetben egy szűz SSD-re telepítve számíthatok arra, hogy automatikusan aktiválódik a w10?
Ha nem, mit tudok tenni?

Végső lehetőségként arra gondoltam, hogy a mostani HDD-n frissítek, utána meg visszaállok w7-re és csak ezután jön az új SSD. Ez járható?

Köszi a segítséget!

Üdv,
ZP

(#93574) Cs1csó válasza ZP67 (#93573) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az utóbbit kellene, előbb frissítsd fel ezt a gépet Windows 10-re és ha sikerül akkor mehet a rendszer az SSD-re. Esetleg ha valami nem okés akkor el lehet indítani a gépházban az aktiválási hibamegoldót.

(#93575) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93572) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hát figy, ha mélyebbre akarsz ásni akkor arra az üzenetre keresel rá amit a windowsupdate.log-ban látsz. Ha még mélyebbre akkora CBS.logs-ra. De azt nem akarod.

Egyébként ezen a fórumon biztos nem találsz ilyen problémára megoldást előbb mint egy angol nyelvűn mivel itt sokkal egyszerűbb dolgokkal jönnek, illetve ha lett volna már jelezték volna.

Itt a napi 20, "hogyan kell Windowst telepíteni a.k.a. lusta vagyok utánaolvasni" problémánál érdekesebbet ritkán találni, max heti egyszer.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93576) ZP67 válasza Cs1csó (#93574) üzenetére


ZP67
tag

Köszi szépen!

Továbbgondolva, ugye az is járható akkor, hogy az új SSD-re felhúzom a w7-et, az automatikusan aktiválódik, majd frissítem, utánam meg csinálok egy tiszta telepítést?

Így nem veszélyeztetném a régi HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#93577) zolee001 válasza ZP67 (#93576) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben élvezgetni akarod a windows telepités izgalmait akkor az a járható ut amit ajánlottak,én csak kiszedném a product keyt a meglévö rendszerböl majd w10 install,beirnám és örülnék
Na de ki mint hogy

(#93578) ZP67 válasza zolee001 (#93577) üzenetére


ZP67
tag

:-))

Hogy szedem ki? Magical Jelly Bean Keyfinder megfelelő?

(#93579) zolee001 válasza ZP67 (#93578) üzenetére


zolee001
őstag

mondjuk a nirsoft felé néznék szét

(#93580) ZP67 válasza zolee001 (#93579) üzenetére


ZP67
tag

Köszi a tippet!

(#93581) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93575) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93582) qqcqqc válasza ZP67 (#93576) üzenetére


qqcqqc
őstag

Klónozd a HDD tartalmát az SSD-re és azt frissítsd.

(#93583) klaczi válasza Döglött Róka (#93571) üzenetére


klaczi
aktív tag

Gondolom az sem, hogy hogyan csonkítják a frissítésekkel a HOME verziót.
A nejem laptopján fut. A jogszerűségéhez kétség nem fér.
A többi gépünkön Win7 van, és nagyon szeretnék "feljebb" lépni.
A kilátások lehangolóak!
PL. A win 10 gépen minden verziófrissítésnél. mindig eltünt egy nagyon fontos és nagyon speciális program aktiválása. Csomó telefon költség mire visszaállt.
A hálózat, arról ne is beszéljünk. Imádtam az otthoni hálózatot.
Nem vagyok informatikus, de eddig nagyjából mindennel boldogultam. Most.....................

[ Szerkesztve ]

(#93584) Döglött Róka válasza klaczi (#93583) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tetelesen listazd kerlek ezeket a csonkitasokat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93585) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Nekem a is 1803-al voltak gondok áprilisban, szintén ssd van a gépben és vissza is kellett állítanom az előző verzióra(1709). Tegnap megpróbáltam a frissítéseket leszedni a 1709-re lejött egy csomó települt is.
De a 1803 csak letölt de nem telepít újraindítom, akkor újra elkezd letölteni. A hely csak fogy, de nem rakja fel.

Ilyenkor mi van?

A letöltött frissítőfájlokat utólag letörölhetem valahogyan?

(#93586) Zolix válasza Zolix (#93585) üzenetére


Zolix
tag

Közben elkezdte telepíteni a 1803-at de megszakadt a telepítés és:

A telepítés sikertelen: ‎2019. ‎01. ‎21. – 0x8024200d

ezt írja!

A frissítéseknél egy kis piros felkiáltójel van!

(#93587) #86564352 válasza Döglött Róka (#93584) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ilyeneket szoktak emlegetni fórumokon, redditen:

ha buildváltás akkor elszáll a nyomtató, driver kavar (17XX időkben a HP printeremet nekem is kellett, 18XX már jó volt, más driver probléma nem volt, és dicséret mindenféle módon frissítettem az idők során WU-n keresztül, ISO-ból in place upgrade, upgrade assistant is, mindenhogyan rendben lezajlott)

úgy kell visszamókolni a régi gyors képnézőt (az új UWP Photos app "élménye" átlagusernél 5400RPM vason idegőrlő lehet adott esetben)

1803 homegroup megszűnt (nekem nem hiányzik)
magára hagyott funkciók system image készítés, SMB1, legközelebb majd My People stb. (nekem nem hiányzik)

Win7-hez képest kiherélték az elemek testreszabása menüt (színkeverő és szövegméret állítás lassan került vissza, a többi elem nem)

1709-nél file explorer nézetnél kivették a fájlnevek elrejtése opciót (ezt eléggé bánom, képes mappáknál tök jó volt!)

1703 kivették az Edge függőleges olvasónézetet (azóta csak a szar tördelésű vízszintes tabletes nézet van, 1607-nél még normális volt, opcióként miért nem maradhatott?)

Windows 8 és 8.1 szinkron jobban működött, tudta még a start menü csempéket is, most a böngészőjük kedvenceit se tudják megbízhatóan szinkronizálni (nevetséges amikor a Chrome perceken belül csinálja hibátlanul)

valamikor kivették a OneDrive files on-demand funkciót, évek kellettek visszategyék (örültem is végre)

task view nézet animáció 1709 még normális volt, 1803 timeline bevezetés óta lassú darabos lagfos (1809 is)

Buildváltáskor az új funkciók mellett mindig vannak kisebb-nagyobb kellemetlen meglepetések is. :)

(#93588) Zolix


Zolix
tag

A Windows legújabb funkciófrissítése készen áll a telepítésre! Csak arra vár, hogy Ön elindítsa. A fejlesztéseknek köszönhetően a Windows gördülékenyebben és biztonságosabban működik. Az indításhoz válassza ezt a lehetőséget:

Alatta csak ÚJRA lehetőség van, de hogy indítom el?
Újraindításnál után elkezdi megint újra letölteni.

A 1809 előtt kell mindenképpen 1803 vagy tartalmazza az előző frissítést?

(#93589) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Adott egy VAIO notebook amit anno előre telepített Windows 7 home edition rendszerrel vásároltunk. Egy ideig Ubuntut használtam de most ki szeretném próbálni a W10-et.

Kérdésem az lenne ha a Microsoft oldaláról letöltöm a W10 home-ot pendrivera majd telepítem akkor aktiválásnál elfogadja a Win7 product key-t? (A gépben semmi sem lett cserélve)

Néhány itteni kommentet olvasva nekem ez jött át.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#93590) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Van mód arra, hogy a telepített fontokat valahogy kinyerjük a rendszerből? #eselyteleneknyugalmaval

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#93591) CirrMee válasza --Disztroj-- (#93590) üzenetére


CirrMee
addikt

Brutálisan nehéz lesz: kimásolod a mappájából... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#93592) King Unique válasza DJosef (#93589) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalosan már nem, de gyakorlatilag még mindig elfogad(hat)ja a 7, 8.1 kulcsokat. Viszont ehhez az is kell, hogy az annak megfelelő kiadást telepítsd Windows 10-ből, illetve válaszd ki a telepítésnél. A Microsoft weboldaláról letöltött ESD és normál ISO amúgy több kiadást tartalmaz, nincs olyan, hogy csak Home.

(#93593) #86564352 válasza Zolix (#93586) üzenetére


#86564352
törölt tag

A hibakód és ismétlődő próbálkozás alapján megfájdult a Windows Update cache. Ha angol leírás nem baj, ezen a linken lévő módszerekkel sorban kezdeném a javítási próbálkozást. Az is lehetőség még kikerülni a Windows Update utat és frissítési asszisztenssel vagy Media Creation Tool segítségével frissíteni a gépet.

(#93594) need: engedékenyek szoktak lenni, ezért szoktuk mondani OEM kulcs is elég sok esetben. Van a hivatalos jogi szöveg és van a gyakorlat. :) A Windows 7 és 8 kulcsokkal is még mindig vígan lehet telepíteni 10-es rendszert, hiába elvileg már lejárt az akció.

[ Szerkesztve ]

(#93594) need


need
addikt

Sziasztok...

Nagy Respect :R a Microsoftnak :R

röviden..

Alaplap amihez hozzá van rendelve a win10 digitális kulcsa az meghalta magát a ti azt tanácsoltátok hogy hívjam őket..15 perc alatt törölve lett az előző majd létre lett hozva a mostanira és ezt eljátszottuk az Office 2016 is.És minden aktív és van öröm boldogság :D

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#93595) Döglött Róka válasza #86564352 (#93587) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem a reddit erdekel, hanem konkretan az emberkenk nyugje...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93596) #86564352 válasza Döglött Róka (#93595) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem tudtam ismerkedni akarsz vele, én a témához akartam hozzászólni milyen funkciók tűntek el az évek során. Példákkal. Konkrétan. :)

[ Szerkesztve ]

(#93597) Zolix válasza #86564352 (#93593) üzenetére


Zolix
tag

Köszönöm a infót! Sikerült is!

(#93598) Döglött Róka válasza #86564352 (#93596) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Engem inkább az ő siráma érdekel mert már másodszor címzi nekem az "elvették a jó Windowsunkat" kezdetű nótát.:)

Egyébként meg ezt a listát szoktam nézni, van benne szép magyarázat is

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93599) klaczi válasza Döglött Róka (#93584) üzenetére


klaczi
aktív tag

Bocsáss meg! De ne add a tájékozatlan rajongót. Jobban tudod mint én.

Csak egy ugyanolyan gépet szeretnék összehozni, mint a mellette levő Win7 gép. Nem többet!
Először egy friissen letöltött Win10 verzióval kezdtem. Ledörgöltem!
Van egy 2016 ban készített telepítőlemezem. Feltelepítem, nagyjából rendben van, vgy majdnem minden. "Tudatos" felhasználóként frissítettem. Oda a hálózat a testreszabás a startup, meg a jó ég tudja micsoda amibe nem botlottam még bele. Nem véletlen van tele az internet frissítésblokkoló programokkal. Nehéz szívvel, de úgy néz ki használnom kell valamelyiket. Mindig ódzkodtam az ilyen "gépjavító" programocskáktól. Azelőtt úgy volt jó a Win ahogy volt.

A nejem laptopját viszont már nem merjük frissíteni. Sokba van a telefon Németországba. Eredetileg WIN7 es gép volt és az ingyenes időszakban került rá a Win10.

Pozitívum, gyors (nagyon) és az összes kütyümet könnyen lehetett telepíteni, pedig éltes darabok. A hozzávaló kezelőprogramokat is.

Csendben megjegyzem én még a Win7es topikba sohasem írtam, csak néha olvastam.

(#93600) cigam válasza King Unique (#93505) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

cigam: n+1 éve user-ként használom a céges, és otthoni gépeket is
King Unique: legalább ne kevernéd a dolgokat... Más a céges használat és más az otthoni.

cigam: Mondj egy életszerű példát amihez nap mint nap admin jogosultság kell
King Unique: szerinted nincsen olyan eset, amihez emelt jogosultság kell, megint roppant érdekes

Számomra sokkal érdekesebb, hogyan próbálod kiforgatni a mondandómat. Hihetetlen, hogy nem vagy képes elfogadni mások véleményét(vagy csak az enyém zavar?!), és csak csúsztatásokkal próbálsz érveket felhozni ellene.

még sincs évek óta semmilyen gondom az otthoni gépeken rendszergazda fiókkal sem
Ennek nagyon örülök, de Te nem vagy mindenki.
- nem mindenki rendelkezik akkora hozzáértéssel mint te
- nem mindenkinek olyanok a felhasználói szokásai mint neked
- nem mindenki bástyázza körül magát plusz védelmi rendszerrel
- ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.