Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) marcus1 válasza King Unique (#93448) üzenetére


marcus1
tag

Nekem a rufus alapból az mbr-t állitotta be minkor be raktam a win 10 iso-t. A pendrive a bios-ban uefi boot-ra volt állitva. :)

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#93452) Doky586 válasza marcus1 (#93451) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem használok rufus-t, simán csak rámásolom az .iso tartalmát egy közönséges Fat32-re formázott pendrivera és tudok telepíteni vele (bármilyen módban).

[ Szerkesztve ]

(#93453) Ga3rieL válasza Doky586 (#93452) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Én úgy tudom ha ntfs és nem fat32 akkor gyorsabb a telepítés, vagy a kulcs beolvasása. Vagy tévedek?
és hogy másolod csak rá a kulcsra? Mindent mappástól,vagy mi? Az úgy nálam nemhiszem,hogy megy. Vagy mindent a kulcsra átraksz mappák nélkül,vagy?

[ Szerkesztve ]

(#93454) #54072192 válasza Ice&Lime (#93450) üzenetére


#54072192
törölt tag

A címsorban about:config, majd a layout.css.devPixelsPerPx legyen 1.0.

(#93455) King Unique válasza marcus1 (#93451) üzenetére


King Unique
titán

Nálam meg GPT sémát állít be alapértelmezetten a 3.4-es UEFI módban telepített Windowson futtatva. De mondjuk esetedben az előbbi infók sem derültek ki. Viszont nem is ez most a lényeg, hanem az, hogy attól mert alapértelmezetten felkínál valamit, még könnyen lehet mást is választani, átállítani arra. Azt pedig illene tudni telepítés előtt a usernek, hogyan, milyen bootolási mód szerint akarja telepíteni. Mert ugye nemcsak a kiíráson van a hangsúly, hanem a BIOS beállításai, a megfelelő boot eszköz kiválasztása stb. is lényeges. Szóval, ha tudtad azt, hogy a BIOS-ban UEFI-re van állítva és telepíteni is aszerint akartál, akkor a kiírást is annak megfelelően (GPT-UEFI) kellett volna csinálni. :) Maga a pendrive egyébként lehet MBR séma szerinti is UEFI-s telepítésnél, a GPT a natív EFI only módhoz kell, ami egy másik válaszban is le van írva.

(#93453) Géb89:
Le volt már írva ebben a topikban is vagy 100x (példa), hogy az ISO-t csatolni kell a fájlkezelőben és a tartalmát 1:1-ben rámásolni a FAT32-re formázott pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#93456) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem feltétlenül ide tartozik, de másik fórumokon eddig még nem kaptam választ.
Van-e köztetek olyan informatikus, aki ezt ismeri:SOTI?
[link]

(#93457) asus1


asus1
aktív tag

Na felment a 1809 és megmaradt mindenem.
Idáig minden oké nálam.

(#93458) Doky586 válasza Ga3rieL (#93453) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Vagy tévedek?" - Tévedsz.

"és hogy másolod csak rá a kulcsra?"
Filekezelőben az .iso -t kijelölöd - csatlakoztatás, az új meghajtóról mindent átmásolni a pendrivera.

[ Szerkesztve ]

(#93459) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Gondolkodom olyan megoldason a szar gepekre ami jobb még a maszek lecsupaszitott win10-nél is.

Remix os VS. Bliss os VS. Openthos
Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93460) zolee001 válasza Cs1csó (#93449) üzenetére


zolee001
őstag

Ajánlott olvasmány :https://www.virusbulletin.com/

Az általad javasolt termékek véleményem szerint annyi haszna van mint az EZO TV távgyogyitásának,de izlések és pofonok

Ajánlások virus és egyéb kártevök ellen:
1,NE használjuk a gépet Rendszergazda fiokkal
2,W10 -Settings-Apps and Feature-Allow apps only from store (Amennyiben mi szeretnénk telepiteni arra az idöre engedélyezzük az akárhonnan történö telepitést)

Valahogyan sosem volt virusom bár lehet azért mert ezek a csoda hitman meg akármi FREE nincs a repertoáromban

(#93461) hzcs


hzcs
senior tag

Sziasztok!

Lehet volt már kérdés, nem találtam.
A kérdésem az, hogy a Windows 10 Proban milyen limitek vannak a bejövő egyidejű kapcsolatoknak? A feladatom az lenne, hogy egy telephelyen a könyvelőprogramot elérjék távolról VPN-en keresztül. A 20 bejövő kapcsolat limit az csak a fájlmegosztásra vonatkozik, vagy pl a könyvelőprogram által használt sql-re is? Vagyis ha nincs fájlmegosztás, akkor elképzelhető, hogy akár 30-an is tudnak ugyanarra az adatbázisra dolgozni, vagy ehhez már Windows server kellene CAL licencekkel?

Köszi!

(#93462) Cs1csó válasza zolee001 (#93460) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem sem volt még vírusok (kivéve 96-nan még a 286-os Herkules monitoros gépemen ) de a többség nem ilyen.

1-es pont: okés
2-es pont: nem teljesen értem csak UWP-s appokat használjon szegény ember??

Amúgy a többrétegű védelemben szerintem kiegyezhetünk.

(#93463) Armagedown válasza terapeuta007 (#93459) üzenetére


Armagedown
őstag

A régi gépekre a Windows 10 Enterprise LTSB 2016 volna jó, nincs benne Store, modern appok, Cortana, Edge, bloatware mentes, bugus félévi frissítés sincs, kár, hogy legálisan nem elérhető az átlagemberek számára.

Az LTSC 2019 sajnos elég bugos lett.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93464) King Unique válasza zolee001 (#93460) üzenetére


King Unique
titán

Kevered a szezont a fazonnal... Az eredeti hozzászólásában azok a programok pusztán víruskereséshez voltak ajánlva, nem pedig arra, hogy mindegyiket telepítse fel és használja erővel + rezidens védelemként. Ráadásul nem véletlenül, mert van amikor a Defender nem talál meg olyan malware-eket, amiket az előbbiek, vagy akár más antivírus szoftverek igen, tapasztaltam már... Ha pedig ezen programok közül opcionálisan használja a user némelyiket kiegészítő védelemként, az sem tragédia. De ha annyival jobban értesz hozzá, meg jobban tudod, akkor lehet menni a vírusirtó topicba TG-nek, meg különb téma-összefoglalót írni...

Az meg, hogy korlátozott jogosultságú felhasználói fiókkal használjuk a rendszert, lehet az egybites usereknek hasznos, azoknál elmegy, de aki csinálni is akar valamit, az nyilván nem így fogja, meg nem is csak Store only alkalmazásokat fog használni.

[ Szerkesztve ]

(#93465) need válasza King Unique (#93448) üzenetére


need
addikt

Ez a furcsa üzenet amit kiírt ezt amúgy mi okozta??

Van egy 120Gb SSD erre ment a rendszer.
Az 500GB SSD-t és a 2 TB vinyót lehuztam és így fel tudtam rakni a win 10 et.

Még nem raktam vissza a vinyokat majd holnap..
Gondolom hogy ha elindul a rendszer felismeri majd a particólat?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#93466) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hello, lehet ugy frissitest telepiteni, hogy letoltom media creator tool-al a legfrisebb windowst, aztan elinditom egy pendriverol a telepitot mint egy sima program telepitesnel? A lenyeg, hogy megmaradjon minden beallitas meg feltelepitett program. Egy sima frissitest akarok telepiteni, csak manualisan, ne pedig windows updaten keresztul
Lehetseges?

(#93467) -Nomad-


-Nomad-
tag

Sziasztok! Adott egy 9 éves laptop adatok itt:[link] Most gyári win 7 van rajta és tervezem a w10 home telepítését. Szerintetek gond nélkül elfut rajta a W10? Támogatni fogja az X64-es oprendszert is?

[ Szerkesztve ]

(#93468) Armagedown válasza -Nomad- (#93467) üzenetére


Armagedown
őstag

Még régebbi gépeket is probléma nélkül működik, szerintem tegyél egy próbát

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#93469) Doky586 válasza -Nomad- (#93467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom mentsd le Macrium Reflect free -vel a jelenlegi os lemezedet filba egy adat winyóra, így bármikor visszaválthatsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#93470) Doky586 válasza ReSeTer (#93466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Kiírod pendrivera a telepítőt, a frissítendő win alól elindítod a setup.exe -t a pendriveról és ennyi. (amikor megkérdi az adatok és programok megtartását válaszd)

[ Szerkesztve ]

(#93471) Cs1csó válasza -Nomad- (#93467) üzenetére


Cs1csó
félisten

Simán :K

Nekem egy 2007 nyári modell, Core2duo-s 3GB DDR2-es RAM-os, 5400RPM-es HDD-n is elvan a Win 10 )

BÁR érdemes lenne beletenni egy SSD-t, MINIMUM egy ilyet: Kingston A400 2.5 120GB SATA3

Persze van 240GB-os változata is kicsit drágábban: Kingston A400 2.5 240GB SATA3

Hogy hova több lehetőség is van:
- ODD helyére - pontosabban a HDD-t az ODD helyére és a HDD helyére az SSD-t
- HDD egyszerűen kicserélni egy SSD-re

(#93472) -Nomad- válasza Doky586 (#93469) üzenetére


-Nomad-
tag

Sajnos az nem megy mert vírusos az egész gép én meg rohadt lassú én meg nem akarok vele napokat vacakolni.Ezért döntöttünk úgy hogy fontos adatok kimentve és az egész gép gyalu.
csicso82:köszi megnézem

[ Szerkesztve ]

(#93473) terapeuta007 válasza Armagedown (#93463) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Ez tetszetős. Ezt kultiválom.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#93474) vlevi válasza need (#93465) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az ilyen furcsákat akkor szokta kérdezgetni a windows, ha a telepítéskor több HDD is rá volt dugva a gépre. Előfordulhat (mondjuk úgy, gyakran előfordul), hogy a windows (xp, 7, 10, vista, mindegy) telepítési helye nem az elsődleges meghajtóra kerül. Ilyenkor a BIOS szerinti legelső meghajtóra is kerül valami, ami a windows-nak a másik meghajtóról bebootolásához kell. Ezzel nincs baj, amíg a hdd-k megvannak, de sokan jártak már úgy, hogy a második, adatnak használt hdd-t kivették, nem indult többé a rendszer...

Ezért szoktuk javasolni, hogy telepítéskor csak az az egyetlen meghajtó legyen rákötve az alaplapra, amire a windows települ majd. Ilyenkor, ha tudod, hogy azon a meghajtón nincs fontos adat, akkor a telepítéskor bátran kijelölhetsz mindent, és törölheted büntetlenül.

Ha azonban telepítés előtt nem törlöd a meglévő partíciókat, akkor természetesen a windows sem tudja azt teljesen a saját igényeire szabni. Ilyen lehet pl. a GPT particiós séma kialakítása, a bootolási folyamathoz szükséges egyéb, rejtett partiíciók létrehozása, és a többi.

(#93475) zolee001 válasza King Unique (#93464) üzenetére


zolee001
őstag

Félreértetek
Szóval nem mondom,hogy csak és kizárolag UWP appokat használjon az ember hanem van az a lehetöség,hogy bekapcsoljuk azt az opciót miután telepitve van a win32-es alkalmazás.
A NE használjuk rendszergazdaként a gépet kb windows 2000 óta probagálja az MS mint 1/1 szentirás de ha te jobban értesz hozzá akkor lehet menni az MS hez reklamálni. hogy te jobban tudod (linuxot is használjuk root userrel? )

Abban egyetértek ,hogy esetlegesen néha a defender nem talál valamit ekkor másik szoftver használata ajánlott,a hozzászolásom csak annyi volt .hogy érdemesebb talán "márkásabb" és talán megbizhatóbb virusirtot használni

(#93476) need válasza vlevi (#93474) üzenetére


need
addikt

üdv..

nem is olyan régen kb. másfél hónapja raktam fel a win 10-et.. igaz akkor egy SSD és egy vinyó volt..
akkor nem volt ilyen érdekes üzenet ;)

én elsődlegesen a "problémát" ha ezt annak nevezhetjük abban lehet hogy a mostani új gépem amit 3 napja raktam össze a 128 GB SSD nem a Sata1 csatlakozóba van téve.. annyi szent hogy most nem fogom ezért szétszedegetni..ez így veszett :D

minden esetre köszönöm hogy elég hamar meg lett a megoldás a problémára és megoldódott ez a probléma..
:R :R :R

Holnap még lesz egy csata a Microsofttal tisztázni az aktiválás dolgot..előzetesen már beszéltem velük és segítőkészek voltak ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#93477) D@ny7 válasza need (#93476) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

Új notebook vásárlását tervezem.
Mindenképpen legális windows 10-et szeretnék rá, viszont a kiszemelt gépen nincs előretelepítve.
A windows oldalán horror árak szerepelnek, boltokban win 10 PRO 45E körül mozog.
Honnan érdemes beszerezni?
Microsoft office is kellene, de azon nehezen igazodok ki az árakban.
Office-ből csak 3 dologra lenne szükségem, word, exel, Picture manager. (nagyon ritkán powerpoint)
Melyik verziót érdemes beszerezni?
Van esetleg ingyenes verzió belőle?

(#93478) #86564352 válasza D@ny7 (#93477) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hirtelen keresve [link] (nem ismerem a boltot!) ez retail továbbvihető másik gépre a jövőben, az OEM verzió olcsóbb ez az adott géphez kötődik, alaplap halál esetén elvileg új kulcsot kéne venni, gyakorlatban általában engedi MS átvinni másik gépre mégis

Office-ból több csomag van, programonként nem lehet válogatni. [link]
Office 365 előfizetés 1 TB tárhellyel mindig legfrissebb programokkal nem rossz választás, ha az extrák nem kellenek akkor előfizetés helyett az egyszeri vétel adott verzióra a dobozos Office 2016 otthoni/diák verziót kb. 25-ért láttam itt-ott, MS-nél már a 2019-es kiadást árulják 45-ért. Ingyen MS fiókkal az Office Online van, ami a Google Docs párja gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

(#93479) bon válasza D@ny7 (#93477) üzenetére


bon
őstag

Picture Manager már nagyon régen megszűnt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#93480) King Unique válasza zolee001 (#93475) üzenetére


King Unique
titán

A programok telepítésére tett kitétel olyan szempontból valóban jogos, hogy nem UWP only használatot írtál, hanem szükség esetén a más forrásból való telepítés engedélyezése is említve volt. A felhasználói fióknál viszont továbbra is tartom, hogy nem minden usernek opció kizárólag korlátozott jogosultságú fiókkal használni a rendszert, pláne otthon. Ráadásul nem is feltétlen arról van szó, hogy annyival jobban tudják a Microsoftnál, mivel alapértelmezetten rendszerint amúgy is rendszergazda fiók jön létre a telepítésnél... Új fiókot hozzáadni, a fiók típusát megváltoztatni pedig általában utólag szokás. A Linuxokat, azok jogosultságkezelését meg nem kellene idekeverni...

Amire válaszoltam az előbb, abban a hozzászólásban a fórumtag által említett programok létjogosultsága volt kifogásolva. Arra ment a válasz, hogy nem feltétlen úgy van az és bizony hasznos lehet egyik-másik program speciális malware-ek felderítésénél és eltávolításánál, mivel egy normál antivírus szoftver nem feltétlen képes erre minden esetben.

Egyébként ha már ajánlások, akkor a biztonsági mentés készítése kimaradt, holott az is fontos, vagy akár a legfontosabb. Ha van a rendszerről és a fontos adatokról mindig naprakész mentés, akkor kevésbé téma, hogy bekap-e, vagy sem egy komolyabb vírust valaki. Amihez sok esetben amúgy is inkább user error kell, ami már kis odafigyeléssel valószínűleg kivédhető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#93481) Kékes525


Kékes525
félisten

Erre valaki?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93482) Cs1csó válasza Kékes525 (#93481) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link] de ha rákeresel biztos kiad még párat valami RAID - AHCI probléma

(#93483) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Bocsánat ha már volt kérdés.
Vettem egy laptopot eredeti Windows-zal.
A gond az, hogy nincs ráragasztva a matrica.
Ki lehet valahogy nyerni a termékkulcsot?
Amivel ha újratelepítem a gépet és beírom, akkor újra eredeti lesz.

Köszönöm a segítséget.

Attesz

(#93484) Cs1csó válasza Attesz (#93483) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lesz erre szükség, ha most egy aktivált Windows 10 van a gépen akkor újratelepítés után automatikusan aktiválja majd a gépet.

(#93485) Kékes525 válasza Cs1csó (#93482) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, de nem hiszem hogy RAID - AHCI probléma. A 0x80070057 hibakód rendkívül általános, nagyon sokféle konkrét hibát jelent. Szűkíti a lehetőségeket az, hogy a 9NCGJX5QLP9M-AppUp.IntelMediaSDKDFP frissítésekkor jelentkezett. Ezért ez WU hiba lehet. Itt ezt találtam: Problem to instal Windows update 9NCGJX5QLP9M-AppUp.IntelMediaSDKDFP A második megoldást preferálnám:

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

de úgy gondoltam másnak is volt már ilyen hibája és így esetleg lesz tapasztalat a hibajavítással kapcsolatban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93486) D@ny7 válasza #86564352 (#93478) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ez a bolt amit linkeltél pont nem tűnik korrektnek számomra.
Csak megbízható helyről akarok vásárolni, és nem használt szoftvert, mert nem bízom benne.
Nem olcsók ezek a szoftverek sajna :W
Ez az online office akár jó is lehet kezdésnek :)

(#93487) Attesz válasza Cs1csó (#93484) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

(#93488) Drag77 válasza hzcs (#93461) üzenetére


Drag77
senior tag

Ez mar szerver....

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#93489) prabhu válasza D@ny7 (#93477) üzenetére


prabhu
senior tag

Picture Manager az Office 2010-ben volt még. Utána: MS support

(#93490) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93485) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy hibat jelent: Parameter incorrect.

Persze ez most rajtad nem segit. Get-windowsuodatelog-ot futtass es az eredmenyeben nezz korul.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93491) D@ny7 válasza prabhu (#93489) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Pedig egész jó kis program :)
Jelenleg azt használom képek átméretezésére, körülvágására.
Nem pótolhatatlan, viszont word exel valamilyen formában mindenképpen kell.

(#93492) Döglött Róka válasza Armagedown (#93463) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert lenne jo?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93493) Döglött Róka válasza Döglött Róka (#93490) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mellesleg, ha valaki hianyolna a frissiteset:

"Megjegyzés: A frissítések funkciói közül nem mindegyik működik minden eszközön. Egy eszköz esetleg nem kapja meg a frissítéseket, ha az eszköz hardverei nem kompatibilisek azokkal, ha az eszköz nem rendelkezik az aktuális illesztőprogramokkal, vagy ha az eszköz bármilyen más módon kívül esik az eredeti hardvergyártó (OEM) által biztosított támogatási időszakon. "

[link]Kotelezo olvasmanynak kene lennie ebben a topicban

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93494) cigam válasza King Unique (#93480) üzenetére


cigam
félisten

A felhasználói fióknál viszont továbbra is tartom, hogy nem minden usernek opció kizárólag korlátozott jogosultságú fiókkal használni a rendszert

Tartsad, csak ne hírdesd sehol mint jó megoldást, módszert, mert nem az. Mondj egy életszerű példát amihez nap mint nap admin jogosultság kell. Csak mert én nem tudok, és n+1 éve user-ként használom a céges, és otthoni gépeket is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#93495) prabhu válasza D@ny7 (#93491) üzenetére


prabhu
senior tag

Ingyenes és jobb alternatíva: XnView, a nyomi Fényképek app helyett úgy is kell valami értelmesebb képnézegető.

(#93496) Döglött Róka válasza cigam (#93494) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Ha van a rendszerről és a fontos adatokról mindig naprakész mentés, akkor kevésbé téma, hogy bekap-e, vagy sem egy komolyabb vírust valaki. Amihez sok esetben amúgy is inkább user error kell, ami már kis odafigyeléssel valószínűleg kivédhető lenne"

Itt meg is borult az erveles az admin jog mellett.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93497) #86564352 válasza D@ny7 (#93486) üzenetére


#86564352
törölt tag

microsoft honlap, ipon, aqua, pcx, mediamarkt, edigital, amazon stb. nézz körül. A többség általában olyan notebookot vesz amin van Windows gyárilag. Külön drágább móka, amiért érdeklődtél Pro verzió külön ilyesmi ár legálisan OEM változatban kb. 50 ezer, retail 70-80 ezer. Nem derült ki milyen felhasználásra kell, egyáltalán valóban szükséged van a Pro verzióra, nem derült ki OEM is megfelel vagy mindenképpen a tuti továbbvihető retail kell. A Home OEM kb. 33 ezer, retail 45 ezer.

Office-nál is ha csak alkalmi használat és árérzékenység akkor lehet akár csak pár hónapra előfizetni 365-re aztán lemondani, ha folyamatosan kell akkor most a hagyományos verziónál az új 2019 miatt az Office 2016 egyre olcsóbb lesz és még van támogatása egy darabig.
Office Online mellett-helyett akár ingyenes Libreoffice is lehetőség. Itt sem derült ki milyen felhasználás, mert sem a fapados Office Online, sem a Libreoffice nem váltja ki az igazi Excelt.

(#93498) D@ny7 válasza prabhu (#93495) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Mai napig is windows fényképnézegetőt használok :)
Hálisten rejtve, de megvan még ez az applikáció win 10-nél.
A tálcám is így néz ki:
Egyszerűen nem tudom megszokni a kis kocka ikonos megoldást.
A legjobb hogy mindehez nem kell semmilyen külön program hogy így nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

(#93499) Cs1csó válasza D@ny7 (#93491) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 XnView MP fontos! az MP verziót ajánlom nagyon komplex és ahogy látom a fejlesztője számára is ez az új irány, és a sima Xnview előbb utóbb ki is kophat.

(#93500) D@ny7 válasza #86564352 (#93497) üzenetére


D@ny7
aktív tag

A többség általában olyan notebookot vesz amin van Windows gyárilag
Én is olyant vennék, de a kiszemelt modellt nem adja semelyik bolt sem gyárlag telepített windowsal (csak freedos, vagy endlessos). Asus honlapja szerint elméletileg kapható előtelepítve is, de valamiért mégse árulják.

Szerintem elég az OEM, mivel azalatt a 6-7 év alatt amíg használnám a gépet úgyis kijön egy újabb windows változat, akkorar meg már úgyis minden géphez az újabb Windows lesz támogatva.

Mindig is a Pro verziókat használtam, nem akarok tőle eltérni. Nem tudom hogy most hogyan, milyen külömbségek vannak, de a home változat-ot mindig is gyengének tartottam, mindig volt benne valami funkció amit hiányoltam.

Office, mindenképpen kell.
Minden nap meg kell hogy tudjam nyitni/szerkeszteni exel fájlokat, word fájlokat illetve pdf-eket.
Az is fontos hogy régi 97-2003-as formátumokat is tudja kezelni.
Libre office-t láttam már, de nem túl meggyőző.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.