Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) Garsza válasza Döglött Róka (#94099) üzenetére


Garsza
veterán

Bekapcsoltam a védett file -ok megjelenítését úgy is van 17GB különbség.

(#94102) Doky586 válasza Garsza (#94098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amihez nincs jogod azt a win filekezelő nem mutatja, nem számolja. Az szabad helyet mutatja csak jól. Használd a TreeSize Free programot, ne szivasd magad..

(#94103) Geth válasza Döglött Róka (#94100) üzenetére


Geth
addikt

További ötletek
Én csak EFI-s memtestet meg pár apróságot dobáltam a sajátomra (refind ad boot menüt), egyetlen szépséghibája, hogy nem szórakoztam az aláírással, így a SecureBoot-ot ki kell iktatni ideiglenesen vagy átállítani hogy kérdezzen (amit sok lap nem tud).

(#94104) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Lehet hibás alaplap vagy táp,ha a rendszer ilyen hibákkal indul újra:
Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt:
Bugcheck 1001
0x0000001a (0x000000000000003f, 0x0000000000073df0, 0x000000005b23d677, 0x000000002867ff37). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\013019-10203-01.dmp. Jelentés azonosítója: 41ae6448-67ab-45f5-b55e-34c2dba8864a.

Elvileg memóriateszten pár hónapja is átment tökéletes volt.
Csak akkor csinálja,ha másolok,és közben játszok.

Avatar

(#94105) rgeorge válasza svgyula (#94094) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy Dell Latitude E6520-ról van szó, 7-8 éves laptop. Az akku normális állapotban van, már vesztett a kapacitásából, de nincs vele baja a Dell gyári programjának sem. Érdemes a további nyomozás érdekében egy ideig akku nélkül használni? Nem kritikus, ha emiatt áramszünet esetén leáll.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#94106) Kékes525 válasza Kékes525 (#93437) üzenetére


Kékes525
félisten

Kb. egy hete megszűnt a hibaüzenet. Ez segített: Reliability monitor & event viewer error for 9NCGJX5QLP9M 9ND94HKF4S0

"Here is how I stopped the error and it was quite simple, see if it works for you...
C:\Windows\System32\config\systemprofile\AppData\Local\Microsoft\InstallAgent\Checkpoints is where I found the 9ND94HKF4S0Z.dat and 9NCGJX5QLP9M.dat. I removed them and only them to a folder I created on my desktop and waited for the error to reappear and it did not. It's been 24 hours so I'm hopeful this resolved the problem. This was not a problem with windows updater. I hope this works for you.

If someone knows why they should not be removed, Please write to me before I delete the desktop folder."

A megadott helyen én csak a "9NCGJX5QLP9M.dat" fájlt találtam. Ezt kimásoltam (pontosabban mozgattam) egy ideglenes helyre 6 napja és azóta megszűnt a hibaüzenet. Ha holnap sem jelentkezik semmilyen hiba, akkor törlöm a fájlt. Állítólag ha frissítem az Intel VGA drivert, akkor meg kell ismételni a műveletet, kivéve, ha javították a hibát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94107) noxon válasza Noxy (#94097) üzenetére


noxon
őstag

Az nem segít, nekem azzal van bajom, hogy fakók a színek. Amit ajánlasz abban csak a fényerőt írja, hogy állítani lehet... :(

We live in a simulated world...

(#94108) keszo válasza rgeorge (#94077) üzenetére


keszo
őstag

Ilyesmi hibája volt édesanyám laptopjának.
Asus laptop, működés közben egyszer csak lekapcsolt, volt hogy ment több órát semmi, egyszer csak pakk és elszállt.
Hardver elemek rendben, az akksira azt mondta,az aida hogy 29% az elhasználódás.
Kicseréltem a Bios elemet és kivettem a akksiját. Azóta nincs gond vele.

Egy próbát esetleg meg érhet.

Attila

(#94109) tordaitibi válasza Döglött Róka (#94100) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kimondottan érdekel,
eddig live Linux alól turkáltam a winbe, kellemes elégtétel lenne fordítva.
EXT fájlrendszer read-write ki ne maradjon! Ha már svájcibicska.
WinTrack, avagy KaliWin. :D

Komolyra, nagyon jól jönne néha.

(#94110) Döglött Róka válasza tordaitibi (#94109) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem erdekel a linux. Inkabb egy gyors telepites troubleshooting eszkoztar erdekel.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94111) Oldman2 válasza Döglött Róka (#94100) üzenetére


Oldman2
veterán

Természetesen, biztosan sokakat érdekelne, kezdheted a Logout bejegyzést írni...
:R :R :R

(#94112) King Unique válasza tordaitibi (#94109) üzenetére


King Unique
titán

Eddig is voltak nem hivatalos formában a live Linuxhoz hasonló megoldások WinPE alapon, tele van velük a net. Példák: [link], [link].

(#94113) Döglött Róka válasza King Unique (#94112) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na pont az ilyen fejnehez szemetek nem erdekelnek:) Aki ert az OShez az megold mindent sysinternals-al meg powershellel.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94114) King Unique válasza Döglött Róka (#94113) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, de a linkelt spéci WinPE rendszereknek többet között pont az az előnye, hogy tele vannak pakolva olyan extra külső programokkal, amelyek tudása azért túlmutat a Windows saját lehetőségein. :)

(#94115) Dave567 válasza jeni (#94091) üzenetére


Dave567
addikt

A blokkot nem találja, de 7000 ft ot fizetett.

De köszönöm mindenkinek a segítséget, nem lényeges, csak tudni szerettem volna. :R

(#94116) jeni válasza Dave567 (#94115) üzenetére


jeni
félisten

az a :K munkadíj volt

(#94117) zolee001 válasza King Unique (#94114) üzenetére


zolee001
őstag

Istenem, a windows xp winter meg anyámkinja editiont jutatta eszembe a link
Régi szép idök,home usereknek ez volt telepitve,nekem meg fizettek jo sokat hogy hozzam rendbe:-)

(#94118) Cs1csó válasza zolee001 (#94117) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows XP DAYTONA :))

(#94119) King Unique válasza zolee001 (#94117) üzenetére


King Unique
titán

Miért, milyen legyen egy ilyen WinPE, pláne egy live Linux adta komplex lehetőségekhez viszonyítva?

(#94120) zolee001 válasza King Unique (#94119) üzenetére


zolee001
őstag

Kinek a pap,kinek a papné ahogyan a mondás is mondja
Részemröl maradnék a hivatalos gyári modszerek és eszközöknél.
2-3 browser,vlc ami megütötte a szememaz nagyon szükséges alkalmazás ebben a környezetben.

(#94121) King Unique válasza zolee001 (#94120) üzenetére


King Unique
titán

Itt eredetileg arról volt szó, hogy a Linuxok megoldásaihoz hasonló live rendszer elérhető-e Windows alapon. Amire ment a válasz konkrét példákkal, hogy igen, vannak ilyenek mások által elkészített formában is. Aztán, hogy most valaki letölt egy ilyen előre elkészítettet, vagy maga rakja össze, az mindenkinek a maga a dolga. De attól még az előbbi ugyanúgy opció és egyébként elég népszerűek az ilyen megoldások, nem véletlenül. Meg ha már svájci bicska, akkor legyen fullos, aminek a linkeltek pláne megfelelnek. Egyébként még használtam már többször ilyeneket és nem volt velük különösebb gond.

(#94122) Döglött Róka válasza King Unique (#94114) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az osszes ilyen csoda az os beepitett megoldasait hasznalja es nem mutat tul azokon. Csak azok szamara megvaltas, akik keptelenek felparameterezni egy parancsot vagy megnyitni a dokumentaciot.

Nem ilyen szart csinaltam ma, hanem egy szimpla winpe-t integralt powershellel. Ezen fut egy script ami megkeresi a felmasolt wim fileokat es a kivalasztas utan felhuz a laptopra cca 5-10 perc alatt egy ost, ha van ssd.

Szo sem volt amugy ezekrol a live szarokrol reszemrol, ti gondoltatok tul:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94123) King Unique válasza Döglött Róka (#94122) üzenetére


King Unique
titán

Már miért használná az OS beépitett megoldásait?? Nekem nem éppen az jön le, hogy pl. ezek a külső programok azt csinálnák, meg a Windows natív eszközei tudnának a-tól z-ig mindent, amit azok...

Amire válaszoltam, abban meg pont ilyen live rendszerekről volt szó és a kérdezőnek is nyilván egy olyan kellett fullos kiadásban. Nem egy lecsupaszított WinPE a telepítés részleges, vagy teljes automatizálásához.

[ Szerkesztve ]

(#94124) Geth válasza Döglött Róka (#94122) üzenetére


Geth
addikt

Mondjuk maga a telepítő is ezt csinálja :P
Az 5 perc nem rossz, nekem is annyi volt kb, mondjuk én egy sima autounattend.xml-t tettem csak a pendrive-ra/hálózati megosztásba, hogy ne kérdezősködjön a setup.

(#94125) Döglött Róka válasza King Unique (#94123) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat pedig puszta logika. Az osszes 3rd party program olyan beepitett driverek funkcioit hivja amik mar vanilla telepitesnel rendelkezesre allnak.

Az osszes backup alkalmazas vss-t hasznal.
Partition assistant diskpart parancsokat hasznal.
Filerendszer mahinacional ntfs.sys funkciokat hivsz meg.
Soroljam?

Nem hiszek ezekben a freeware cuccokban pont ezert. Az os normal mukodesehez egyik sem kell. Hibaelharitashoz meg vegkepp feleslegesek.

Geth, jogos, pont ezt csinalja. Csak en egymas melle raktam egy konzumer, egy enterprise es egy server edition-t:) A dism-ben azt szeretem, hogy nincs sallang.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94126) King Unique válasza Döglött Róka (#94125) üzenetére


King Unique
titán

Nem, felesleges sorolnod, mert nem erről volt szó. Arról volt szó, ahogy azért kellenek ezek a külső programok akár WinPE környezetben is, mert a Windows saját eszközeivel nem lehet mindent megoldani, amit azok tudnak. Ez pedig tény! Például egy DiskPart sem tudja azt, amit az AOMEI, vagy a MiniTool particionáló programja. A GDB, + egyéb spéci diagnosztikai, rendszermentő, adatmentő stb. szoftverek kiváltására pedig megint nem nagyon találni beépített alternatívát, avagy a külsőknél jobbat.

Az, hogy nem hiszel ezekben, az csak a dolog, akkor max. nem használod. Viszont attól még mások igen és nem véletlenül népszerűek és keresettek az ilyen előre legyártott, fullos WinPE rendszerek. Az pedig megint evidens, hogy Windowson is nem véletlenül telepít, használ a userek többsége külső programokat, mivel a beépített alkalmazások tudása nem mindenkinek felel meg, avagy nem minden feladatra van beépített szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#94127) Geth válasza Döglött Róka (#94125) üzenetére


Geth
addikt

Na nekem pont ezektől az AIO-któl áll fel a szőr a hátamon :DDD
A kicsit meggyorsított setupban se sok sallang van. Partícionálást nem automatizáltam, de utána desktopig visz.

[ Szerkesztve ]

(#94128) Kékes525


Kékes525
félisten

Az insider programban résztvevőktől kérdezem:

1. ''Speed Improvements (Thanks to Better Spectre Fixes)" Ez mennyire érezhető?

2. "Windows Sandbox for Professional Users" Ez mennyire jó, megbízható, egyszerű? Teljesen kiválthatja a Sandboxie-ot?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94129) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondoltam leírom ide, hátha valakinek tudok ezzel segíteni.

Az alaphelyzet az, hogy a rendszeremen kikapcsolhatatlan a Secure Boot.

Így nem tudtam SSD csere után pendrive-ról Windows-t újratelepíteni, hiába készítettem az USB-s telepítőt GPT partíciótáblával, UEFI támogatással, stb. Mint kiderült, az ok az volt, hogy FAT32 fájlrendszer kell a pendrive-ra, NTFS-ről nincs Secure Boot. Ezért olyan lemezképet kell használni, ami nem tartalmaz 4 GB-nál nagyobb fájlt (pl régebbi verziójú Windows 10), így pedig már menni fog, csak telepítés után több frissítést kell telepíteni.

A másik probléma az, hogy a Windows partíciókezelője limitált (mozgathatatlan fájlok miatt), s ezért GParted-re van szükség. Azonban ennek live verziója nem fog bootolni, mivel nincs aláírva. A megoldás elég egyszerű: egy Ubuntu telepítő pendrive-ot kell csinálni, ami már aláírt, így Secure Boot rendszereken is bootol. Itt a Ubuntu Live-ot kell elindítani, ami alapból tartalmaz GParted-et, így lehet babrálni a partíciókkal. Az fontos, hogy a boot partíciót nem szabad mozgatni (átméretezni persze lehet), mert akkor nem fog betölteni a Windows.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94130) norti válasza Kékes525 (#94128) üzenetére


norti
addikt

Van Insider topik ;)

Elsőre nem tudok nyilatkozni, nem Intel procim van, de a rendszer gyorsabb lett. A Sandbox még nagyon kezdetleges, de alakul (sokáig el sem indult, most más problémák vannak vele).

(#94131) Kékes525 válasza norti (#94130) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94132) Döglött Róka válasza King Unique (#94126) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Aomei diskpart alapu, csak meg van toldva a sajat szarjaival (pl recovery partitonba belenyul). GDB helyett ott a gyari windbg, ahhoz kepest a gdb egy jatek.

Pontosan errol van szo, az osszes ilyen 3rd party power user jatek csak egy csicsas kivezetese a gyari funkcioknak. Az mar reg rossz ha file system alapon kell turkalni es megprobalni lemezt menteni. Az os klonozast (migraljunk ssd-re) nem veletlenul nem tamogatja az os gyartoja.

Mondtam, azert nepszeruek ezek a cuccok mert az emberek nem tudnak parancsokat parameterezni meg dokumentaciot olvasni. Azert keresettek, mert elkurtak mar valamit.

@Geth: nehogy azt hidd hogy en egyberaktam, szerinted miert integraltam powershellt? :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94133) Geth válasza lezso6 (#94129) üzenetére


Geth
addikt

Arra nem vennék mérget, hogy a Secure Boot-nak követelmény a FAT32 (legalábbis linkelhetnéd a doksi idevágó részét). Inkább arról van szó, hogy sok firmware alapból nem támogatja az NTFS-t (UEFI módban), Secure Boot ide vagy oda.
Tehát a FAT32 alapból ajánlott, a fileméretkorlát helyesen 4 GiB - 1 byte, ha az install.wim túl nagy, lehet splittelni DISM-el .swm fileokra.

(#94132) Döglött Róka: Ép ésszel nyilván nem rakod egybe.
Tököm tudja miért integráltad, gondolom mert azt szereted használni, millió okot tudok amiért érdemes, és persze mindent meg lehet oldani PowerShell nélkül is (pl. wsh-hoz elég a scripting csomag).
PowerShell Core-t lehet integrálni? :)

(#94134) Doky586 válasza lezso6 (#94129) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát így lehet egy pofon egyszerű dolgot* túlbonyolítani.. :F

*: mint a telepítő iso tartalmát filekezelővel egy Fat32 pendrivera átmásolni.

(#94135) lezso6 válasza Doky586 (#94134) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eddig így csináltam. Rámásolom, aztán bootsect.exe. Csak hát Secure Boothoz UEFI bootolhatóságot kell neki csinálni, és nem lehet a telepítőben 4 GB-nál nagyobb fájl a FAT32 miatt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94136) Doky586 válasza lezso6 (#94135) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És nincs is a gyári telepítőben 4GB nál nagyobb file..!

De ha lenne is, fel lehetne swm re darabolni.

(#94137) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Remélem nem tilos a kérdés. Win 10 kulcsot eBayről vagy apóról van értelme venni? Vagy gyakorlatilag csak annyit és mint egy spico és társai?

(#94138) Cs1csó válasza lezso6 (#94135) üzenetére


Cs1csó
félisten

BIOS firssítés, BOIS alaphelyzetbe állítás?

(#94139) lezso6 válasza Doky586 (#94136) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyárim nem volt, mert noti, OEM licensszel. Végül a Redstone 1 volt megfelelő méretű.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94140) Geth válasza lezso6 (#94135) üzenetére


Geth
addikt

bootsect teljesen felesleges, de ha ettől alszol jobban :)
RS5 is megfelelő méretű, az angol biztosan.

csicso82: BIOS (sic! firmware lesz az :P ) reset és társai hogy jön ide?

[ Szerkesztve ]

(#94141) Cs1csó válasza Geth (#94140) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet ezektől megjavul.

(#94142) Geth válasza Cs1csó (#94141) üzenetére


Geth
addikt

Micsoda? A FAT32 méretkorlát?

[ Szerkesztve ]

(#94143) lezso6 válasza Geth (#94140) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Windows 10-hez lehet talán nem, ez volt az első telepítésem. :D De régebbiekhez kellett, ha előtte pl gparted vagy egyéb linux volt a pendrive-on.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94144) Geth válasza lezso6 (#94143) üzenetére


Geth
addikt

Felejtsd el ezt a Win10-hez kellett dolgot, az UEFI mód a lényeg itt, elég a FAT32, GPT/MBR tökmindegy, aktív partíció tökmindegy (GPTnél nincs is ilyen fogalom), bootsect tökmindegy.

(#94145) lezso6 válasza Cs1csó (#94138) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha tudnám a BIOS jelszót, akkor már rég kilőttem volna a Secure Boot-ot. Lenovo szerint az egyetlen megoldás az alaplapcsere lenne, de az meg drága mulatság, mert nem állja a garancia. Ez van. Házi megoldás meg (még?) nincs, csak a régebbi Thinkpadekhez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94146) lezso6 válasza Geth (#94144) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Windows 7-hez meg 8-hoz néha kellett, ha pl előtte a linux felülírta mással a bootsectort a pendrive-on. A Windows 10 meg nekem még új, ennél nem tudom még mi az optimális; de fent sem is azt írtam, hogy bootsect kéne, hisz az nem tud UEFI-t, ezért Rufust használtam.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94147) zolee001 válasza lezso6 (#94145) üzenetére


zolee001
őstag

Elég sok eszköz van amivel "meghackelheted" a bios passwordöt,csak keresni kell

(#94148) lezso6 válasza zolee001 (#94147) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet máshol megy, de a Thinkpad T480s egy üzleti noti, ezeknél feltörhetetlen szokott lenni szoftverből. A régebbieknél a BIOS jelszót tároló dedikált EPROM chippel kellett mókolni, hogy kiüsd a jelszót.

De mindegy, mert a Secure Boot okozta problémákat meg tudtam oldani.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94149) Geth válasza lezso6 (#94146) üzenetére


Geth
addikt

Na még egyszer utoljára.
UEFI módhoz elég egy FAT32 partíció. Semmi más nem kell.
UEFI módban Win esetén 7 óta lehet telepíteni.
Semmi köze mi volt előtte a pendriveon, az UEFI fs alapon keres .efi filet, amit be tud tölteni.
Az fs pedig lehet FAT32, mert ezt előírja a szabvány, és esetenként tudhat más fs-t is, pl. NTFS.
Nem néz semmi mást, se bootszektort, se semmit.
Ez a néha kellett dolog valószínűleg azért volt, mert nem UEFI módban bootoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#94150) lezso6 válasza Geth (#94149) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát mióta van Windows 7 RC, azóta így gyártottam telepítő pendrive-ot, szóval sosem UEFI-set készítettem. :D Most viszont muszáj volt. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.