Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) viperabácsi válasza movax (#94897) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem segít.

(#94898) Met Persze , de nem oldotta meg.Videó kártya csere miatt kezdtem bele.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94902) kisza25 válasza kisza25 (#94893) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

aksi alatt nincsen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94903) Doky586 válasza kisza25 (#94891) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen matrica? Hologramos? és az van ráírva artisjus? ;]

(#94904) King Unique válasza kisza25 (#94888) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag W7-tel volt előtelepítve a laptop, akkor normál esetben lennie kell rajta COA matricának, amin rajta van a termékkulcs. Ha FreeDOS kivitelben lett megvásárolva és utólag került rá a 7-es, akkor meg kiolvasod a telepített Windows alól a ProduKey, vagy más hasonló programmal. A BIOS-ban OEM key a Windows 8.X és 10 rendszerekkel előtelepített laptopoknál szokott lenni.

Ha van a 7-eshez érvényes termékkulcsod, akkor azt megadva lehetne egyből a 10-est telepíteni, nem muszáj az upgrade-del szórakozni. De ha azzal akarsz, akkor ott az MCT, vagy a már letöltött W10 ISO-t a fájlkezelőben felcsatolni, aztán a setup.exe fájlt futtatni. Elvileg, mivel hivatalosan már rég megszűnt az ingyenes upgrade lehetősége, még ha a gyakorlatban akár továbbra is működhet.

[ Szerkesztve ]

(#94905) kisza25 válasza King Unique (#94904) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bios oem key-t talált a program :R
Doky586: ha arra akarsz célozni, hogy kamu matrica, ezt a probookot nem forgalmazták windows nélkül;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94906) tordaitibi válasza Kékes525 (#94899) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Oké, elhiszem, de mivel nekem a sima indexelés is ki van kapcsolva ( az 1T adatvinyómon becsukott szemmel találom meg amit keresek, programok és szolgáltatások között a Classic Shell eddig mindent megtalált pár betű beírása után), igazán örülök hogy neked bevált, milyen fasza kis program és használd egészséggel.
Nekem is vannak favoritjaim, pl. 1by1 17 éve de azért nem védem foggal-körömmel ha másnak esetleg a Foobar jön be mp3-ra.

[ Szerkesztve ]

(#94907) Cs1csó válasza tordaitibi (#94906) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows saját keresője béna.

(#94908) King Unique válasza kisza25 (#94905) üzenetére


King Unique
titán

Itt azt írtad, hogy W10 Pro-val árulták, vagyis ha a tied is eredetileg azzal volt eltelepítve, akkor úgy már reális a BIOS-ban lévő kulcs. Az viszont nem derült ki, hogy akkor miért 7-es van rajta... De ha az előbbi áll, akkor mehet a 10 Pro telepítése és automatikusan aktiválódni fog majd a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#94909) tordaitibi válasza Cs1csó (#94907) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre nem tudok mit mondani mert kb. 2016.10.05-én, 14óra magasságába megláttam életem első Windows10-ét és 14óra 40 körül már a Classic Shell volt rajta. Annak szerintem nagyon jó a keresője, win alkatrészekre értem. Én fájlt (képet videót stb.) cirka 10 éve nem kerestem a saját gépemen, tudom mi hol van mert én tettem oda.

(#94910) movax válasza viperabácsi (#94901) üzenetére


movax
őstag

Pedig más megoldás nem nagyon van. Vagy visszaállítod a rendszert egy korábbi állapotra, vagy felteszed a drivert, ha már a windows nem teszi fel magától. Az biztos, hogy a drivere nélkül nem fog menni.

(#94911) kisza25 válasza King Unique (#94908) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja azzal írták aztán win7 proval jött, de a 6 cellás aksit sem említették, a képen meg 3 cellással van, szóval....:P mondjuk azon nem sértődök meg, hogy 10 helyett 20 órát bír aksiról:P (gyári adat)
Teljesen friss w7 telepítés volt rajta, lehet elcseszték, w10 helyett a szervizben:F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94912) viperabácsi válasza movax (#94910) üzenetére


viperabácsi
addikt

A videó kártya driver hiánya miatt miért van csökkentett módban a win ? Friss telepítéskor sincs driver mégis rendesen indul , nem csökkentettben ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94913) King Unique válasza kisza25 (#94911) üzenetére


King Unique
titán

A specifikációja (5. o.) szerint árulták ezt többféle rendszerrel előtelepítve, sőt 10 Pro kiadásról 7 Pro kiadásra downgrade lehetőség is volt. Az utóbbi miatt lehet rajta 7-es akár gyárilag is, plusz azt írják, hogy ez esetben elvileg használható mindkét Windowszal, mármint egyszerre csak az egyikkel.

[ Szerkesztve ]

(#94914) kisza25 válasza King Unique (#94913) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy ssd-t rakok bele jövőhéten, meg kap +4GB RAM-ot, akkor rakok rá egy win 10 pro-t:)
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94915) movax válasza viperabácsi (#94912) üzenetére


movax
őstag

Mert nincs még generikus radeon-driver sem a rendszerben, khm:

"töröltem a vga drivert amd clean uninstall utility -val"

De miért nem megy fel a driver csökkentett módban?

[ Szerkesztve ]

(#94916) mpo


mpo
veterán

A Fájlkezelőben a Könyvtárak->Videók és Zene könyvtárakból szeretnék kivenni mappákat úgy, hogy ne törölje le.
Hogyan kell?

Ha érted, akkor már elavult.

(#94917) viperabácsi válasza movax (#94915) üzenetére


viperabácsi
addikt

feltettem elvileg , de utána is csökkentett mód van.Nem túl régi telepítés lehet újrahúzom gyorsan.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94918) #54072192 válasza viperabácsi (#94917) üzenetére


#54072192
törölt tag

Gondolom már mindegy, de meg kellett volna nézni msconfig-ban, hogy a biztonságos indítás (safe boot) be volt-e jelölve. Ha ugyanis be volt, akkor az újraindítás nem változtatott rajta.

movax: "Mert nincs még generikus radeon-driver sem a rendszerben"
Ilyen nem létezik, van viszont Microsoft Basic Display Adapter, amit akkor használ, ha nincs semmi más (például a rendszer telepítése után).

(#94919) viperabácsi válasza #54072192 (#94918) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megnézem ,még nem volt időm megcsinálni a telepítést.Mire állítsam , ha safe-n van ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94920) viperabácsi válasza #54072192 (#94918) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megnéztem be volt pipálva .Pipa kivesz és indítás után ÖRÜL. Köszi

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94921) mpo válasza mpo (#94916) üzenetére


mpo
veterán

Megtaláltam, storno.

Ha érted, akkor már elavult.

(#94922) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ez a ShellExperienceHost dolog mi lehet?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#94923) Kékes525 válasza Geth (#94900) üzenetére


Kékes525
félisten

"NTFS indexinget használod?"

A Windows Search szolgáltatás nálam fut.

"Mert az még mindig az NTFS MFT nyálazza át, azért ilyen szélvészgyors."

Amúgy mit számít ez? Más programoknak tiltott ennek a használata? Nem. :U Ennek ellenére meg sem közelítik a sebességét. :P

Amúgy örömmel olvasom a Te ömlengésedet is egy 3rd party programról.

(#94906) tordaitibi

Mindenki azt használ, amit akar, ebben egyetértünk. Semmit nem védtem foggal-körömmel, csak javítottalak. Ez egy pöttyet más. :P

(#94907) csicso82

+1 Ezért érdemes az Everything-et használni, különösen, ha valakinek nagyon sok adatja van. Kevés adatnál valóban tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94924) applause


applause
aktív tag

OP. rendszert szeretném átvinni SSD-re. Másolás előtt az SSD-t formázni kell?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#94925) Geth válasza Kékes525 (#94923) üzenetére


Geth
addikt

Leírtam mit számít, elég egyértelmű volt :)
Nincs tiltva az MFT használata, csak pont az említett probléma miatt nem szokták. Ami használja az dekára ilyen gyors, trust me :P
De a kérdésre érdemben nem sikerült reagálni :(

[ Szerkesztve ]

(#94926) lao válasza applause (#94924) üzenetére


lao
tag

Én nem szoktam formázni , ezt használom : [link]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#94927) mpo


mpo
veterán

Windows 10 Home-ban egy létrehozott user jelszava lejár (médialejátszóról be tudjon jelentkezni).
A talált megoldások a Home verzióban nincsenek, hogyan tudom megoldani, hogy ne járjon le a jelszava?

Ha érted, akkor már elavult.

(#94928) Geth válasza mpo (#94927) üzenetére


Geth
addikt

Minden userre, admin cmd:
NET ACCOUNTS /MAXPWAGE:UNLIMITED

[ Szerkesztve ]

(#94929) mpo válasza Geth (#94928) üzenetére


mpo
veterán

Sikerült!
:R

Ha érted, akkor már elavult.

(#94930) adika4444 válasza atyca (#94922) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az UVP-nek kell elvileg.

üdv, adika4444

(#94931) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Telepítés után a tűzfal a nyilvános hálózatot mutatja aktívnak, pedig otthoni telepítés.
Miért?
Csak símán megváltoztatom magánra a hálózat beállításainál?

(#94932) Döglött Róka válasza adika4444 (#94930) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg a Start menünek meg úgy az egész desktopnak, mivel az is UWP.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94933) mpo válasza Geth (#94928) üzenetére


mpo
veterán

Miután a segítségeddel megoldódott, fölmerült egy kérdés, amit a MS-nak kellene föltennem.
Ha a desktop PC-t én egyedül használom a Windows 10 Home-mal és létrehozhatok usert, amit aztán ki is törölhetek, beállítom mihez férhet hozzá, akkor létrehozáskor miért nem állíthatom be, akár a jelszó lejárati idejét egy-két kattintással?
Miért kell parancssor 2019-ben?
Nem akarok erre nem MS programot használni és Pro verzió sem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#94934) Geth válasza mpo (#94933) üzenetére


Geth
addikt

A választ természetesen nem tudom, de többek között ilyenekért nem használok sehol Home-ot :DDD
Szerintem nagyrészt tojnak a local accountokra, céges környezetben ott a domain, egyébként meg az MS accountot tolják, nem tudom arra kiterjed-e a policy.

(#94935) bebeago válasza GEPESZ66 (#94931) üzenetére


bebeago
tag

Igen, a Kapcsolat tulajdonságainak módosítása!

[ Szerkesztve ]

(#94936) frenk1


frenk1
aktív tag

Segítségetek kérem.
win 10 64 bit op rendszerről van szó.
HJa kikapcsolom a laptopt, ne kap áramot, nincs a laptoban benne a kis akksi, egy idő után elfelejti de csak az időpontoot, és csak rossz időt mutat, manuálisan kell beállítani az időt.

Csipogás nem jelez, hogy lemerül volna a kis alpos elem, ami nem rég volt cserélve.

Ha bekapcsolom a gépet magától kéne frissülni autómatikusan az időnek ? Ha van ilyen opció hol lehet beállítni, én már minen lehetőséget próbáltam, de hiába.

ötlet ?

(#94937) bebeago válasza frenk1 (#94936) üzenetére


bebeago
tag

[link] Persze internetkapcsolat kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#94938) Döglött Róka válasza Geth (#94934) üzenetére


Döglött Róka
veterán

MS account nem jár le.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94939) frenk1 válasza Döglött Róka (#94938) üzenetére


frenk1
aktív tag

nem jár le.
ha ismét kikapcoslom és utána bekapcoslom beáll normálisan az idő. Áramtalanitás után csak az első kiakpcoslásnál nem jól mutatja az időt, második bekapcsolásnál jól mutatja az időt.

(#94940) applause válasza lao (#94926) üzenetére


applause
aktív tag

Köszi.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#94941) Cs1csó válasza frenk1 (#94936) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ma szétszedtem a régi (2007 nyári modell ) notit és kitakarítottam stb. mikor visszatettem nekem is nem akart indulni stb. majd mikor végül betöltött a Windows nem jól mutatta az időt. Bementem a Gépház - Idő és nyelv - Pontos idő automatikus beállítása - és itt a csúszkát KI állásba húztam majd megint BE állásba ekkor frissítette és jó lett.

Szinte biztos, hogy az elemcsere nem volt jó, vegyél bele másikat, valami minőségibbet. Amúgy ha lehet ne áramtalanítsd amikor kikapcsolod.

Nekem is gondolom már régebben lemerült de nem szoktam áramtalanítani és az utóbbi időben nem volt áramszünet ezért észre sem vettem, most sincs kedvem megint kibontani - már nem jó a monitorja külsővel van megoldva alatta egy notebook hűtő stb. be van építve köré minden rendesen. Amúgy sem tudom, hol van az elem helye talán majd legközelebb megnézem és ha könnyen elérhető cserélhető akkor veszek egyet bele.

Vagy rendelj Kínából egy olcsó akkut hozzá és használd azzal ilyen esetekben mikor mondjuk vinni kell egyik helyről a másikra vagy áramtalanítod.

(#94942) #25224704


#25224704
törölt tag

Találtam egy USB-s külső Lenovo billentyűzetet, viszont angol kiosztású. A kérdésem az, hogy magyar nyelvű Windows 10-es gépen hogyan fog működni, angol, vagy magyar kiosztással? Ha angollal, akkor valahol be lehet-e állítani, hogy magyar kiosztással működjön?
Még nem vettem meg, nem tudtam kipróbálni, csak előre érdeklődöm.

(#94943) Keem1 válasza #25224704 (#94942) üzenetére


Keem1
addikt

Be tudod állítani (pontosabban rákényszeríteni) a magyar kiosztást, de nyilvánvalóan több karakter helye nem az lesz, ami rá van gravírozva.
Régebben, míg kevés laptop volt legyártva eme kis ország nyelvére, virágzott a billentyűzetmatrica-biznisz. Szóval már az XP idején is meg lehetett oldani.

Amúgy meg amíg léteznek Alt+Num123 típusú kódok, mindegy a billentyűzet nyelve ;) Dolgoztam egy ideig angol billentyűzeten, és a hírhedt visszabeszélések ("bocs, de nem tudok ekezetes karaktert irni") is alaptalanok, hisz bármit lehet, csak akarni kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94944) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Vettem 2db új SSD-t és az egyikre ráraktam most a Windowst a creation tool-al. Korábban volt már a gépben 2 ssd, az egyiket kiszedtem amin eddig a Windows futott és most az új SSD-re telepítettem. A másik SSD-t bent hagytam a gépben, viszont most a win újratelepítése után azt sem látja, a meghajtók közül csak a jelenlegit érzékeli meg a pendrive-ot amiről telepítettem, a másikat nem látja. Tudna ebben valaki segíteni?
Előre is köszönöm.

(#94945) King Unique válasza Rexcor (#94944) üzenetére


King Unique
titán

Ez a hírhedt "nem látja" esetek... :D
Mi, eszközkezelő, lemezkezelő, fájlkezelő?

(#94946) Keem1 válasza Rexcor (#94944) üzenetére


Keem1
addikt

Átdugtad már másik SATA csatira? Nálam is volt ilyen anomália. Azt hiszem, az 1-es/2-es párosnál nem volt jó, de az 1-es/3-as párosítású SATA aljzatokon már jó volt.
Egyébként még egy kört megérne a BIOS feltérképezése is, hogy ott látszódik-e.

(#94947) Visormail


Visormail
addikt

Az egyik gépen nem települ a .net 3.5 sem a guiról, sem powershellből akár internet, akár telepítőlemez a forrás. Mindenhogy Error 2 : The system cannot find the file specified.
Lemezellenőrző nem talál hibát, .net repair tool lefutott, nem segített. Ilyennel eddig nem találkoztam. Valakinek sikerült ilyet megoldania?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#94948) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Van egy notebook-om, amiben van 2db SSD. Van az első rendszer, amit a legkorábban telepítettem, azt nem szeretném és ki is szeretném venni az SSD-t a gépből. Van a 2. SSD, amin van még két másik rendszer, amit megszeretnék tartani. Ha az első SSD-t kiszedem, akkor be sem boot-ol addig, hogy ki tudjam választani a másik két rendszert, mivel azok lettek utoljára telepítve.

Hogyan tudom a boot partíciót áthelyezni, hogy működjön megfelelően a boot a másik két rendszeren?

(#94949) Rexcor válasza King Unique (#94945) üzenetére


Rexcor
őstag

A fájlkezelő "nem látta" De adtam neki szemüveget és már látja is :D

Keem1: Azóta megoldottam, a start menün egy jobb klikk és lemezkezeléssel.

(#94950) Rimuru


Rimuru
veterán

TLDR: hogy adom meg egy nfts/exfat particionak hogy melyik block hibas?

Van egy HDD-m, ami tartalmaz nehany bad blockot, ezeket pontosan tudom is hogy melyikek, viszont atadnam masnak (kiarolag dummy adatok tarolasara ;)), neki win alatt kell igy celszeru a fenti fajlrendszereket hasznalni, hogy mondom meg a rendszernek hogy melyik blockra ne probaljon irni? Vagy mint kezd vele a WinX?

Tehat ext4 eseten az -l kapcsoloval ekvivalens beallitast keresem, forras
-l filename
Read the bad blocks list from filename. Note that the block numbers in the bad block list must be generated using the same block size as used by mke2fs. As a result, the -c option to mke2fs is a much simpler and less error-prone method of checking a disk for bad blocks before formatting it, as mke2fs will automatically pass the correct parameters to the badblocks program.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.