Hirdetés

2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#93701) Werkly

Werkly
(őstag)

Ha online telepítek akkor a Win lehúz mindent a netről drivert? Értem ezalatt mondjuk a chipset, LAN vagy pl. monitor drivert. VGA-ra csak display drivert szed le? Sosem telepítettem online ezért érdekelne. Kösz!

(#93702) hhenry válasza Werkly (#93701) üzenetére

Én legalább 10x telepitettem online és minden driver megvolt pár frissitést kellett nyomni

(#93703) Döglött Róka válasza Bacusuz (#93699) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

torrent > jobb klikk > open with > kivalasztod es always use this.. bepipal

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93704) bebeago válasza Mr.Skyline (#93697) üzenetére

bebeago
(kvázi-tag)

Itt nézted?

Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati és megosztási központ\Online médialejátszás beállításai

Vagy

Gépház\Hálózat és internet\Megosztási beállítások\Az összes hálózat legördítése és ennek a közepén kékkel Médiaadatfolyam-továbbítási beállítások kiválasztása

(#93705) Bacusuz válasza Döglött Róka (#93703) üzenetére

Bacusuz
(őstag)

Szia
Olvastad a gondomat?
Be tudok állitani másik alkalmazast, de én a jelenlegit nem lecserélni hanem törölni szeretném.
Ha bemegyek a fájlokhoz társított alkalmazásokba akkor ott ne jelenjen meg a .torrent fájltipus.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#93706) Döglött Róka válasza Bacusuz (#93705) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Olvastam de nem erzem gondnak, registryben lehet amugy torolni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93707) bebeago válasza Bacusuz (#93694) üzenetére

bebeago
(kvázi-tag)

Ezt csináld meg, és visszaáll az eredeti rend! Direkt kipróbáltam, működik, de mind a két helyen töröld! Máshoz nem kellene nyúlni!

[ Szerkesztve ]

(#93708) Dictator^

Dictator^
(PH! kedvence)

Üdv.

A Windows 10 reinstallom óta nem működik a billentyűzet (Logitech G510) media gombjai.

A Servicesnél a Human Interface Device fut (automatic).

Hol keressem a hibát? A billentyűzeten a mute gombnál nem jelenik meg semmi, de a hangerő fel-le-nél látom az grafikus kijelzést, hogy csavarom le és fel, de a hangerő nem változik

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#93709) Bacusuz válasza bebeago (#93707) üzenetére

Bacusuz
(őstag)

szuper köszi, de még mindíg van egy kis gubancom
most ha rámegyek a torrentoldalon a torrent letöltésre akkor nem dobja be a letöltések közé, hanem megjeleneik, hogy társítsam a .torrent fájlokat valami alkalmazáshoz és azt ki tudom választani.
erre nincs ötleted?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#93710) Dictator^ válasza Dictator^ (#93708) üzenetére

Dictator^
(PH! kedvence)

Megoldva.

(A billentyűzetnek külön van 2 jack foglalata, az egyik a hangszóróknek kimenet a másik a mikrofonnak.
A mikrofont innen használtam, és amíg nem tiltottam le a hangszóró részét a windows sounds menü alatt, addig nem mentek a média gombok.
Jegyzet magamnak :P )

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#93711) Géb89

Géb89
(senior tag)

Hali, ez ,ő mennyire legálisan árul?

Windows 10 Professional - Retail aktiváló kulcsok - ÚJÉVI AKCIÓ [LEGOLCSÓBB] bomlasz a neve. Ismeri valaki?

Vagy ő, ő még olcsóbban ad retail kulcsot

[ Szerkesztve ]

(#93712) bebeago válasza Bacusuz (#93709) üzenetére

bebeago
(kvázi-tag)

P.M.

(#93713) Doky586 válasza Bacusuz (#93709) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

"most ha rámegyek a torrentoldalon a torrent letöltésre akkor nem dobja be a letöltések közé, hanem megjeleneik, hogy társítsam"

ez engem is érdekelne..

(#93714) hhenry válasza Géb89 (#93711) üzenetére

Én tegnap vettem hunor27 fórumtárstól kulcsot és beaktivaltam tökéletesen működik szerintem nyugodt szívvel vehetsz

(#93715) prabhu válasza Bacusuz (#93709) üzenetére

prabhu
(senior tag)

Talán társítsd be? Valaminek el kell végeznie a letöltést. Én a qBittorrent-et ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#93716) artid válasza twofatcat (#93691) üzenetére

artid
(fanatikus tag)

Helló,

köszi, most olvastam a válaszod.
ma reggel jött egy frissítés, ami részben megoldotta a felsorolt problémákat, s már látszaak az értesítések. :)
(Build: 17763.292)

Köszi.

Fölösleges Xiaomi Mi A2 Lite fekete Nillkin Frosted hátlap keresi gazdáját!

(#93717) twofatcat

twofatcat
(őstag)

Qbittorrent társítás: [kép]

(#93718) Benyaking

Benyaking
(fanatikus tag)

Sziasztok! Csináltam egy boot pendrivot freenas programnak. Már nincs rá szükségem és szeretném formázni. De nem tudom. Próbáltam parancsszorba is (rendszer gazdaként indítottam) 2 féle módon is de nem hajlandó leformázni. Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#93719) karldergroße

karldergroße
(senior tag)

Tavaly októberben a Win10 sikertelenül próbált frissíteni 1809-re. Azóta is az 1803 van fenn és nem is talál frissítést. Ez normális?

Nok3210-Nok3410-MotV525-Nok3120-Nok6234-Nok5310-Nok5800-Nok5310-NokC7-Sam9070-HTC M8-(HTC M9)-HTC M8-HTC 10-HuawP9Lite(2017)-Huawei Mate 10 /NEM PRO/

(#93720) Doky586 válasza Benyaking (#93718) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

"szeretném formázni. De nem tudom"
Vajon miért..? - pl elfelejtetted bedugni a gépbe? vagy barkóbázzunk tovább?
Mutasd inkább mi a hiba.

(#93721) Benyaking válasza Doky586 (#93720) üzenetére

Benyaking
(fanatikus tag)

(#93722) King Unique válasza Benyaking (#93718) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Lehet itt is az lesz a gond, mint másnál pl. a LibreELEC ISO DD képfájl módban történő kiírása után. Amire a válaszban le van írva, hogyan lehetne újraparticionálni a pendrive-ot.

(#93723) Benyaking válasza King Unique (#93722) üzenetére

Benyaking
(fanatikus tag)

win32 disk imager 1.0 val csináltam, ott más lehetőség nincs csak készités..

(#93724) King Unique válasza Benyaking (#93723) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Az pont DD képfájl módot használ a kiírásnál, nem véletlenül linkeltem a másik topik esetét. :) Az ott leírtak szerint próbáld teljesen újraparticionálni a pendrive-ot, ne szimplán csak a partíciót törölni / formázni. Vagyis ha már DiskPart, akkor ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#93725) Potyka03

Potyka03
(senior tag)

Sziasztok.Az ikonok bal alsó sarkába egy kis zöld pipa van. Az micsoda? Azt kitudom kapcsolni valahogy?

(#93726) csicso82 válasza Potyka03 (#93725) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

HD Sentinel van a gépeden? Ha jól tudom azt tesz ilyet oda, a beállításai között biztos ki lehet kapcsolni.

(#93727) Benyaking válasza King Unique (#93724) üzenetére

Benyaking
(fanatikus tag)

Igen ez volt a jó megoldás! Köszönöm szépen a segítséget!

(#93728) King Unique válasza Potyka03 (#93725) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Milyen ikonok? A HDS csak a meghajtóikonokhoz rak zöld pipát, ezzel jelezve hogy oké az állapotuk. Viszont ha pl. minden asztali ikon ilyen, akkor az oka lehet a OneDrive, vagy külső program is.

(#93727) Benyaking:
Szívesen!

(#93729) Potyka03 válasza csicso82 (#93726) üzenetére

Potyka03
(senior tag)

Nincs,csak Aida64

(#93730) csicso82 válasza Potyka03 (#93729) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Akkor az lesz amit King Unique ír, ilyet még nem láttam.

(#93731) Bacusuz válasza prabhu (#93715) üzenetére

Bacusuz
(őstag)

köszi megoldódott.
regeditből vettem ki, aztán chromban kellett kikapcsolni a társítást.
a qbittorrentes társítás nekem nem opció, mert van hogy a nason van hogy laptopon töltök, így tudok választani.

(#93732) Shkiz0

Shkiz0
(PH! kedvence)

Sziasztok

Adott egy MS Intelimouse 1.1 egér.
1803-ig tökéleteen működött egy 3rd party soft amivel 1000Hz-re tudtam tenni.
Működik most is a 1809 alatt, viszont csak újraindításig, mert akkor a nod32 mindig vinnyog érte.
Van valami tartós megoldás amivel működik az 1000Hz?

Új Asrock Radeon VII 215.000 HUF | Intel Core I7-9700K BOX 121.000 HUF

(#93733) Kékes525 válasza karldergroße (#93719) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Nem normális. Azóta már több frissítés jött ki 1803 és 1809 alá is. Ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#93734) Elar

Elar
(senior tag)

Sziasztok
Mostanság állandóan vagy jelszót vagy PIN kódot kell beütnöm a számitógépbe bekapcsoláskor.
Megmondaná valaki, hogy kellene ezt deaktiválni? :)

Sokszor kérek tanácsot, véleményt - Köszi szépen ha válaszolsz :)

(#93735) csicso82 válasza Elar (#93734) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Start menüben elkezded begépelni: netplwiz

futtatod majd kiveszed a pipát kétszer beírod a jelszót megerősítés és kész. + gépház - Fiókok - bejelentkezési lehetőségek - az első soha és alul az adatvédelemnél is ki lehet venni a pipákat.

(#93736) Elar válasza csicso82 (#93735) üzenetére

Elar
(senior tag)

Köszönöm szépen! :)

Bónusz kérdés: Új gép, új rendszer. Facebooknál a felső sorba mindig jön az alábbi szöveg:

A tartalmak könnyebb személyessé tétele, a hirdetések személyre szabása és mérése, valamint a biztonságosabb használat érdekében cookie-kat használunk. Az oldalra való kattintással vagy tartalmának megtekintésével elfogadod, hogy cookie-k használatával gyűjtsünk adatokat a Facebookon és azon kívül. További tudnivalókat, például a beállítási lehetőségek ismertetését itt találod: A cookie-k használatáról szóló szabályzat.

Ezt hogy lehet teljesen kilőni?

UI: A tápajánlásod tökéletes volt :)

(#93737) kalasz

kalasz
(tag)

Udvozlet Mindenkinek!
A segitsegeteket szeretnem kerni, nem tudok belepni az onedrive fiokomba allandoan ezt a hibat dobja fel:
Remelem tudtok segiteni, a valaszokat elore is koszonom.
Udv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#93738) csicso82 válasza Elar (#93736) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Telepítsd az Ublock Origin-t és hozzá INNEN az I don' t care about cookies szűrő listát. (ha nem válik be akkor nézz be a Reklámblokkoló topikja-ba. (olvass vissza egy keveset megy a küzdelem)

:R

(#93739) Döglött Róka válasza Elar (#93736) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Ez miert windows kerdes?

(#93740) Elar válasza Döglött Róka (#93739) üzenetére

Elar
(senior tag)

Ezért tettem OFF ba

(#93738) csicso82

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#93741) kivlov

kivlov
(tag)

Sziasztok
pár napja egy olyan problémával küzdök win 10 1809-en, hogy ha valami alkalmazás nem teljes képernyőben fut és rákattintok a tálcán az alkalmazásra, hogy az ablak feljöjjön akkor ahogy az kell fel is jön de az egér ahogy elhagyja a tálcát el is tűnik visszaugrik a háttérbe, mondhatni kergetjük egymást :)
ha lecsukok minden mást akkor úgy már nem tud eltűnni.
eddig még sose csinált ilyet a gép és nem változott semmi van valakinek ötlete mitől lehet ez?
Kösz

Avast - Defender - EEK

(#93742) #25224704

(törölt tag)

Van a lakásban 3 gép otthoni/magán hálózaton. 2 db gép Win7 x64 és 1 gép pedig Win 10 1803 x64.
A Win10-es látja a hálózaton mindkét Win7-est, viszont ők nem látják a 10-est.
A Win10-essel szívok, mert Speciális megosztási beállításokban a Jelszóval védett hálózat kikapcsolása menüpontot nem menti, mindig visszaáll a Jelszóval védett hálózat bekapcsolására.
Van ötletetek, mi lehet a gond?

(#93743) Géb89 válasza hhenry (#93714) üzenetére

Géb89
(senior tag)

és melyikük most az a hunor?

(#93744) hhenry válasza Géb89 (#93743) üzenetére

[link]
Ez volt az a hirdetés ahol vásároltam.

[ Szerkesztve ]

(#93745) AzŐsgén2

AzŐsgén2
(kvázi-tag)

Üdv!
WIN10-nél hol tudom azt beállitani, hogy ha nyomok egy printscreen-t, akkor ne a vágólapra mentsen, hanem egy fájlba? WIN7 alatt be tudtam ezt állitani, de itt nem találom.
A másik, hogy esetleg azt is be lehet állitani, hogy csak az egyik monitor képét mentse, ne mind a kettőét? Az a gond hogy különböző felbontásuak, és ezen a szaron még paint sincs, hogy levágjam ami nem kell. (most ezért nem veszek fotoshoppot).

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#93746) Patice

Patice
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Talán hasznos: link (Win10 + Office 2016 / 2019 kulcsok akcióban)

Office 2019 pl. így nagyon olcsó....

Szerintem.

(#93747) vlevi válasza Patice (#93746) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

[link]
Itt arról írnak, hogy ez is csak a szokásos, msdn kulcsokkal kereskedő bol. Nem legális. A linkelt fórumban arról írnak, hogy csak a Microsoft, és az Amazon jogosult digitális kicenszekkel kereskedni.

(#93748) Szmörre válasza AzŐsgén2 (#93745) üzenetére

Szmörre
(fanatikus tag)

Win+PrtSc elmenti a képet egy fájlba a Képek/Képernyőképek alatt.
Azt nem lehet beállítani, hogy ilyenkor csak az egyik monitor képe legyen meg, kivéve, ha csak az adott ablakot akarod. Miért nincs amúgy nálad Paint? De ott a Paint3D, a Metszet és Vázlat app (a Snipping tool utóda), a Fotók app, mindegyikkel lehet vágni.

(#93749) Mexildos

Mexildos
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetséges alkalmazást hozzáadni a start menü alkalmazás listájához Windows 10-ben!
Nem a "felvétel a start menübe" opció érdekelne mert akkor csak a csempékhez kerül hozzáadásra az alkalmazás. Nekem az alkalmazások betűrendi listája érdekelne. Előre is köszönöm a segítséget.

(#93750) AzŐsgén2 válasza Szmörre (#93748) üzenetére

AzŐsgén2
(kvázi-tag)

Ezeket még nem próbáltam, a paint 3d-t egyszer elindítottam, de valamiért nem boldogultam vele, már nem emlékszem miért. De köszi a tippet, most megnéztem, és asszem menni fog, printscreen-t is sikerült csinálnom, de lehet hogy lehúzom addig a másik monitort, úgy egyszerűbb, csak pár képet kell csinálnom.
Köszi a választ! :R

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.