Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) SirKero válasza Cs1csó (#94797) üzenetére


SirKero
őstag

Sajnos úgy sem megy. Ugyan azt a hiba ablakot dobja fel. Viszont foglal 20 gigát :W

(#94798) MeroM Nem fut :DDD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#94802) ddmb


ddmb
aktív tag

Van egy bosszantó problémám. Új céges laptopom van (Dell), ahol az admin elég gányul rakta fel a driverokat. A touchpad tulajdonságait módosító progi hiányzik. Ott van ugyan a taskbaron, viszont ha rámegyek a "Touchpad Properties" menüpontra, akkor ezt írja ki:

you'll need a new app to open this launchalpsdelltouchpad

kiderítettem hogy a Microsoft Store-ból kéne felraknom a Dell Touchpad Settings appot. Csakhogy a Store nálunk tiltva van. Ráírtam a csodálatos adminra, hogy most mi tévő legyek, erre azt válaszolta hogy "store is not allowed, find another way"

Tudna valaki segíteni?

EDIT: amiért mindenképpen szükségem van erre a beállító programra az azért van, mert a scrollozás alapból fordított (Inertial Scrolling mintha be lenne pipálva) -- kikészít idegileg...

EDIT2: az admin többszáz kilométerre van tőlem... úgyhogy még egy sallert se tudok kiosztani neki :S

[ Szerkesztve ]

(#94803) uriember válasza ddmb (#94802) üzenetére


uriember
aktív tag

Másik gépről letöltöd - mondjuk otthon -, és pendriveról telepíted?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#94804) Kékes525 válasza Sada1 (#94796) üzenetére


Kékes525
félisten

A probléma oka lehet hogy lemezhiba (logikai vagy fizikai), és/vagy vírusfertőzés. Vírusirtó topic - PROHARDVER! Összefoglaló Itt keresd: "Kiegészítő termékek futtatása(Malwarebytes AntiMalware,HitmanPro,Zemana AntiMalware, Dr.Web Cure It,Emsisoft Emergency Kit,AdwCleaner)"

1. Először vírusellenőrzést lenne célszerű végrehajtani.

2. Utána a Hard Disk Sentinel nézd meg, hogy milyen a lemezeid állapota.

3. Majd ezután futtasd le a chkdsk X: /f ahol x a megfelelő meghajtó betűjele. How to Run CHKDSK on Windows 10 Célszerű adminisztrációs parancssorban futtatni. Ha valami használja a lemezt, akkor normál újraindítást kell csinálnod és rendszerbetöltéskor fog ellenőrizni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94805) zolee001 válasza ddmb (#94802) üzenetére


zolee001
őstag

Az is egy érdekes megközelitése a céges policyknek,hogy pont a store app-ok vannak tiltva,vagyis remélem nem csak azok.
A group policy-t nem annyira tudod megkerülni legálisan,a helyedben én tovább ütném az admin vonalat és próbálnám meggyözni az app szükségességéröl.
A "saját" gépedet tulajdonképpen meghackelheted ha létrehozol egy másik "usert" fullos jogokkal de ezt nem ajánlanám mert lehet belöle kirugás is.

(#94806) Döglött Róka válasza SirKero (#94801) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sysinternals handle.exe-vel nezd meg mi fogja.

@ddmb: ha ceges gep es a store tiltva van, akkor megszokod a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94807) svgyula válasza ddmb (#94802) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A sok tortúra helyett miért nem veszel egy vezeték nélküli egeret? Az a tied és amikor kell tudsz vele dolgozni. Ha hazamész egyszerűen kihúzod és viszed.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#94808) Döglött Róka válasza svgyula (#94807) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vagy kér egyet a lokál IT-tól.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94809) RootRulez válasza dannyl (#92537) üzenetére


RootRulez
félisten

Privit szerettem volna, hogy még működik-e az "occsóvindóz"... :D

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#94810) Sátán44 válasza movax (#94788) üzenetére


Sátán44
addikt

Letöltöttem a programot, de nem találom ezt a beállítási lehetőséget. Segítenél pls?

Megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#94811) movax válasza Sátán44 (#94810) üzenetére


movax
őstag

A baloldali menüben a Behavior alatt a Menu Show Delay-t keresd, jobboldalt meg állítod az értékét a csúszkával, vagy a kis ablakba beírod számmal. Logout vagy restart és kész.

(#94812) ddmb válasza svgyula (#94807) üzenetére


ddmb
aktív tag

Van egerem gyárban és otthon is.. de nincs touchpad fóbiám és szeretem használni. Nehogy már 2019-ben csak azért ne használjam a touchpadomat mert trehány az admin, telibeszarja az egészet. Az egérmutató sebessége is lassú touchpadnál, nemcsak a scrollal van baj.

@uriember -- valahogy el lehet csípni az installert? Most nincs kéznél másik win10, majd lehet ma felnyomok egyet virtuális gépre

@zolee001 -- másik user nem járható út

(#94813) SirKero válasza Döglött Róka (#94806) üzenetére


SirKero
őstag

Nem tudom ugyan arról beszélünk-e. A Handle v4.21 programra gondolsz?
Letöltöttem de nem igazán tudok vele mit kezdeni :U :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#94814) Sátán44 válasza movax (#94811) üzenetére


Sátán44
addikt

Megcsináltam, de az alap probléma továbbra sem oldódott meg. Továbbra is 5 mp telik el az almenü megjelenéséig.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#94815) mista_cool


mista_cool
csendes tag

Üdv!
Csak nemrég kezdtem használni a W10-et, és még nem jöttem rá, hogy ezt hogyan tudnám megcsinálni. Van egy mappa, amelyben csak TXT fájlok (több száz) vannak. W10-ben hogyan tudom megoldani ezt: keresse meg ebben a mappában azt a fájlt / azokat a fájlokat, amely(ek) egy megadott karaktersorozatot tartalmaz/tartalmaznak a nevében/nevükben, vagy magában a fájlban (tehát a tartalmában/tartalmukban)?
Előre is kösz a segítséget.

https://www.youtube.com/watch?v=DCShWTf8NWk | https://www.youtube.com/watch?v=FVr7Y_PcHCA

(#94816) movax válasza Sátán44 (#94814) üzenetére


movax
őstag

Akkor ez lehet a gond. Autoruns-szal lehet buzerálni, de csak óvatosan.

Bár nálam is van nvidia-almenü, de 1 mp alatt nyílik a jobbklikk az asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#94817) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni az alábbi problémával kapcsolatban:
Memóriakezeléssel kapcsolatos problémába ütköztem. MemoryLeak szerű a jelenség, azért szerű, mert egyszerűen se a feladatkezelőben, se az erőforrás figyelőben nincs nyoma, hogy mi kezdené felzabálni a memóriát.
Tehát a jelenség a következő. Bekapcsolom a gépet és ahogy telnek az órák az IDLE memóriahasználat úgy kúszik szépen felfele. 16 GB fizikai memória van. Bekapcsoláskor 1,9-2,2 GB van használatban, úgy hogy már minden elindult, betöltődött aminek kell. Nyilván használom a gépet, böngészek esetleg játszok stb stb, viszont néhány óra elteltével, úgy hogy bezárok minden programot az IDLE memóriahasználat akár 6-7 GB-ra is felkúszik, úgy hogy látszólag nincs megnyitva semmi. Ennek következtében játékkal is fordult már elő, hogy olyan címre akart írni ami már használatban van ezért összeomlott.
Semmilyen furcsa program nincs a gépen, böngésző, game kliensek, vlc, discord, winrar... kb a szokásos.
Nagyon sokáig az Oprend-ről töltött Kori féle win volt fent, aztán pár hete úgy gondoltam nem ártana újrahúzni viszont ezúttal a techbench-ről szedtem le az .iso-t. Erre a memória jelenségre 1-2 hete lettem figyelmes. A programokat gyakorlatilag ki tudtam zárni, természetesen ráküldtem egy vírusellenőrzést is, avastot majd aztán egy live eset sysrescue-t, semmit sem találtak. Így ma újraraktam megint ezúttal a windows media creation tool-al készített pendrive-ról, de semmi sem változott.

Advanced user vagyok, általában találok megoldást minden problémára, de erre egyszerűen nem. Ilyennel még nem találkoztam, amióta windowst használok.

(#94818) zolee001 válasza wanted5 (#94817) üzenetére


zolee001
őstag

Innen még letöltenes sem kell "live" modban fut
Process Explorer,ránézésre látod,hogy ki eszi a ramot, a RamMap hasonloan ott "üritheted" is a memoriát

(#94819) Doky586 válasza wanted5 (#94817) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a gond? Ennek így kell működnie..

(#94820) wanted5 válasza zolee001 (#94818) üzenetére


wanted5
őstag

Ezeket ismerem. Pont az a probléma, hogy ezek se mutatnak úgymond többet vagy rendellenességet. Jelenleg, ha bezárom a böngészőt és minden egyéb dolgot, akkor 4,9 GB még is használatban van. 2 óra telt el a rendszerindítás óta. 5-6 óra elteltével ugyanez a használat már több, mint 6 GB. És a legtöbbet fogyasztó process az explorer.exe a maga 100k körüli értékével

(#94821) E.Kaufmann válasza wanted5 (#94820) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Prefetch szolgáltatás ki van lőve?
Azon felül, hogy téged zavar a memóriahasználat, van bármi más jele a magas memóriahasználatnak? Ha elindítasz egy nagyobb igényű programot ilyenkor majd leállítod, akkor se lesz kevesebb a memória használat?
Mi a francért használsz tákolt Windózt?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#94822) w.miki válasza csemiubi (#78864) üzenetére


w.miki
veterán

Nem :(
Samsung A3 2016 nem látja a Win10 sehogy.
Próbáltam magyar, angol útmutató alapján MTP drivert frissíteni, de semmi... :( Más telefont lát :F

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#94823) wanted5 válasza E.Kaufmann (#94821) üzenetére


wanted5
őstag

- Először is köszönöm a segítséget, és a segítő szándékot. De kérlek még egyszer figyelmesen olvasd végig a hsz-emet. Írtam, hogy a microsoft saját media creation tool-jával csináltam telepítőt, viszont ugyanúgy fenn áll a hiba. Ettől eredetibb windowst nem tudok.
- Prefetch, superfetch ki van kapcsolva
- Természetesen, ha mondjuk bezárom a firefoxot, ami most cca 1 GB-ot foglal, akkor az felszabadul. A probléma az, hogy az IDLE, (tehát, amikor gyakorlatilag semmi nincs megnyitva, csak úgy üresen megy a rendszer) memóriahasználat megy felfele fokozatosan. Alapjáraton 2 GB körül kéne használnia a windowsnak, bekapcsoláskor ez így is van, de ahogy telnek az órák szépen kúszik felfele. Nap végére eléri akár a 6-7 GB-ot is, úgy hogy semmilyen program nincs elindítva. És sehol nem látszik, hogy bármilyen folyamat használná a memóriát.
- Valamint elő fordult már, hogy játék azért omlott össze, mert olyan memóriacímre akart írni, ami már foglalt volt.
Tehát erre megoldást kell találnom, mert ez így nem normális.

Remélem így már érthetőbb :R

(#94824) #54072192 válasza Sátán44 (#94772) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nincs telepítve véletlenül a Kodi? A Store-os verzió biztosan okozhat most ilyen hibát, de talán a sima is.

(#94825) Doky586 válasza wanted5 (#94823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Prefetch, superfetch ki van kapcsolva"

Nem kell semmit 'tuningolnod' mert csak ilyen negatív hatásra számíthatsz. 16GB ram mellett sem szabad a pagefilet letiltani (legfeljebb a méretét 1GB-ra fixálod). Az végképp érthetetlen miért baj ha a win használja a RAM 50% át..? Vagy még annyit se.. Ezért van hogy használja. Ez már nem XP.. :K

[ Szerkesztve ]

(#94826) Cs1csó válasza wanted5 (#94823) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Doky586

Mi az amit "buheráltál" A Windows telepítése után? A telepített programjaidról is mutathatnál egy listát.

(#94827) wanted5 válasza Cs1csó (#94826) üzenetére


wanted5
őstag

Semmit nem buheráltam. Ki van kapcsolva a prefetch, SSD-re minek? Meg kézzel, parancssorból kikapcsoltam a hibernálást. Ennyi... a pagefile nincs kikapcsolva, direkt automatán hagytam most, máskor meg kézzel szoktam lefixálni egy méretre...
Ne nézzetek már ennyire madárnak. És miért baj? Nyilván azért, hogy egyre gyakrabban megesik, hogy azért omlik össze (jellemzően egy játék), mert olyan helyre akar, írni ami már használatban van, de ugye szabadnak kéne lennie.
4 óra elteltével 5,3 GB-nál jár.

(#94828) Cs1csó válasza wanted5 (#94827) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem nézlek madárnak, csak én annak a híve vagyok ha valami anomália van akkor vissza kell menni a kályháig - feltéve, ha más módon nem derül ki a hiba - tehát pl. nem kell semelyik előtöltést kikapcsolni vagy a hibernációt sem kell letiltani - nem valószínű, hogy bezavar de ez is egy módosítás ami másra is fejthet ki hatást -

Az Ashampoo-t én kukáznám, bár ha valamit állítgattál vele akkor azt előbb visszaállítanám default-ra.

+ a telepítés után telepítettél manuálisan valamilyen driver-t, chipset-et akármit? Kezdésnek azt is hagynám a Windows-ra, kivétel - ami erősíti a szabályt - pl. a VGA driver, vagy esetleg a Realtek driver.

(#94829) wanted5 válasza Cs1csó (#94828) üzenetére


wanted5
őstag

Semmit, kivéve az nvidia drivert és az audio driver. Ezeket nyilván nem fogom elhagyni, egy gamer gépnél azért a VGA driver elég fontos, sőt ezeket a windows update magától kapta le. És nem is volt velük gond a 1809-es buildel sem. Próbáltam visszakapcsolni az előtöltést is, de ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#94830) uriember válasza ddmb (#94812) üzenetére


uriember
aktív tag

[link]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#94832) sajby válasza redband (#94831) üzenetére


sajby
senior tag

USB telepítő,arról boot,majd gyalu :D

(#94834) svgyula válasza wanted5 (#94829) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én a telepített alkalmazások helyett inkább az automatikusan induló file-kat nézném át. A rendszer file és a VGA file-ok kivételével minden kukáznák! Ha elindítod az adott alkalmazást akkor anélkül is menni fog, hogy már jó előre berágta magát a memóriába. Én szinte biztos vagyok benne, hogy valamelyik on-line játék kapcsoló kezd önálló életbe a háttérben és nem a rendszer! Esetleg még csinálhat ilyen anomáliát egy felhő alkalmazás is ami elkezd a háttérben szinkronizálni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#94835) kukutyi


kukutyi
csendes tag

Sziasztok
Van egy Tplink Archer C1200as routerem a gond az, hogy az asztali gépről nem érem el a tplinkwifi.net címen a bejelentkezési oldalt (viszont ha kikapcsolom a Windows gyári tűzfalát akkor simán betölti és gond nélkül be is tudok jelentkezni)
Hogy lehet engedélyezni? vagy mit kell beállítani a windows tűzfalban hogy betöltse a router bejelentkező weboldalt?
Eddig tölti be a weboldalt és itt megáll nem tölti tovább. Internet van a gépen folyamatosan és más weboldalnál nem vettem észre ilyen hibát.
köszönöm

(#94836) Doky586 válasza redband (#94833) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha havonta félreteszel rá 1eFt-ot (ennyivel kevesebbet eszel) akkor már negyed év múlva összegyűlik a pénz egy 8GB pendrivera a MM-ból.. :B [link]

(#94838) Cs1csó válasza redband (#94833) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha legalább 2 partíciód van és csak a rendszer partíciót akarod gyalulni a másikat az "adat" partíciót nem akkor van megoldás, tiszta telepítés, úgy hogy a másik partícióról boot-olsz be.

A videót ami alapján én csináltam nem találtam de ahogy nézem több megoldás is van erre leírom Windows 10-es rendszeren hogy lehet ezt:
1. az adat partición - D - létrehozol egy X vagy WIN nevű könyvtárat vagy valami egyszerű néven
2. mouth-olod a Winodws 10 ISO-t és a tartalmát átmásolod ebbe a könyvtárba
3. a shift gombot lenyomva tartva kattintasz az egérrel az újraindításra
4. ekkor bejön egy választó képernyő itt kell megkeresned a parancssor futtatása opciót
5. betallózod azt a mappát amiben a Windows 10 ISO tartalmát másoltad
6. pl: D: enter majd cd: x ezzel lépsz be a mappába a DIR paranccsal kilistázhatod hogy ha nem találod a mappát, itt beírod setup.exe és futtatod.
7. innentől már sima telepítés a gép újraindul és törölheted a "C" partíciót

(#94839) Doky586 válasza redband (#94837) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vehetsz külső 2,5" USB3 HDD-t is.. Az első 10GB -os partícióját Fat32-re formázod és rámásolod (filekezelővel) a win telepítő ISO tartalmát. És ennyi.. :K

[ Szerkesztve ]

(#94841) sajby válasza redband (#94840) üzenetére


sajby
senior tag

De ez nem full gyalu :)

(#94842) Cs1csó válasza redband (#94840) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem full gyalu ahogy megfogalmazták az előző hozzászólásban.

(#94843) wanted5 válasza svgyula (#94834) üzenetére


wanted5
őstag

Úgy néz ki megoldódni látszik a probléma, bár nem akarom elkiabálni. Ráengedtem a Dell driver telepítő, frissítő alkalmazását, ezt javasolja a gyártó is. Igaz nem szeretem az ilyen programokat, de ötlet hiányában úgy voltam vele miért ne, max ha valamit nagyon elbasz újrahúzom a rendszert. Szóval lefrissített mindent amit a windows felrakott és most úgy tűnik normalizálódtak a dolgok. 2-2,5 GB-ot használ a rendszer, nem megy indokolatlanul fel.

Ebből én arra következtetek, hogy a windows update volt a ludas. Valamilyen hibás drivert rakott fel.

@redband: 2000 forint körül bármilyen tech boltban veszel 8 GB-os pendrive-ot, nem hiszem, hogy annyit nem ér meg neked, hogy bármikor kéznél legyen egy telepítő. Egyszer megcsinálod és kb elfelejted. Nekem pl külön van egy win telepítőnek, külön live linuxnak, hasznos programoknak stb. Nem egy vagyon...

[ Szerkesztve ]

(#94844) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Aki nem gamer annak folosleges windows. Prime os-nek rendesen mukodik a (nem windowsos) installere. Uefibol maganak csinal bootloadert es telepul. Es utana még el is indul.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#94845) zolee001 válasza redband (#94840) üzenetére


zolee001
őstag

Zsirozd le VELE hátha van neki 10 is

(#94846) Doky586 válasza zolee001 (#94845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:C

(#94847) zolee001 válasza redband (#94840) üzenetére


zolee001
őstag

Egyébként nem te rendeltél vmi notit a t-töl?
Mintha még a megérkezése elött érdeklödtél volna erröl a folyamatrol,irtam is hogy recovery particion vmi bill kombinácioval gyári állapotba tudod hozni
1 hét alatt lenulláztad a windowst?

(#94848) vlevi válasza redband (#94833) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mit akarsz legyalulni?
Mert, ha azt szeretnéd, hogy alapállapotba hozd a gépet, akkor a speciális újraindítást javaslom, és ott az alaphelyzetbe állítást, a fileok, satöbbik törlésével.
Ekkor a Windows megmarad, de minden más egyéb megy a levesbe.
Ha viszont a windows se kell, akkor tényleg nem lehet megúszni a telepítő pendrive-t. Fogsz egy Ubuntu disztrót, és rátelepíted. Aztán letörlöd azt is...
Erre azért lehet szükség, hogy a linux disztró telepítése teleírtja a lemez particióstáblát, a filerendszer alapjait, így egy esetleges adatvisszanyerés sokkal nehezebb.
C verzió, ha kiveszed a laposból a vinyót, és vinyó nélkül adod el...

(#94850) vlevi válasza redband (#94849) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor alaphelyzetbe állítás. Ahhoz nem kell külön pendrive.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.