Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) King Unique válasza terapeuta007 (#94844) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mondjuk sosem értettem, hogy egyesek szerint miért csak a játékok miatt lehet létjogosultsága a Windows használatának. Az konkrétan csak a jéghegy csúcsa, mellette még számos Windows only szoftver van, ami miatt szükséges. Aztán még ott van az is, hogy valaki egyszerűen azt szokta meg, azt szereti használni stb.

(#94852) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ide teszem fel a kérdést bár nem teljesen ide tartozik.

Kis segítség kellene. Nem tudom 100%-ra mondani, de valószínűleg egy frissítés miatt nincs net a gépemen. Azért nem vagyok benne biztos, mert tegnap este frissítettem, és nem tudom utána neteztem még vagy sem. Az a lényeg, hogy reggel bekapcsoltam a gépem és nem volt netem sőt a helyi hálózatom sem értem el. Kábel nincs bedugva hibát jelzett. Természetesen be volt dugva. Gépből egy switchbe megy a kábel ami a routerről kapja a netet. Cseréltem kábelt sőt a routerből jövő kábelt is közvelenül bedugtam a gépbe, de úgy sem megy. Ugyanabból a switchből másik gép megy kábelen. Hálózati kártyánál nem jelez problémát. Eltávolítottam a frissítéseket is akkor sincs változás. Csak a win frissítésre gondolok, mert más változás nem történt a gépen.

Mit kellene ellenőriznem nincs valami tippetek?

Most egy wifi stick-el megy a gépen a net, de kábelen továbbra sem.

(#94854) Cs1csó válasza bozsozso (#94852) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az eszközkezelő mit mutat? Start menü bal egér klikk eszközkezelő. A driver eltávolítása majd a gép újraindítás és a Windows 10 újratelepíti.

[ Szerkesztve ]

(#94855) Döglött Róka válasza wanted5 (#94843) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem a windows update volt a ludas hanem valamelyik driver-nek feltehetoleg handle leakje volt.

Ha megoldodott akkor orulj mert handle leaket kibogaraszni nagyon nagy szivas.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94856) King Unique válasza redband (#94840) üzenetére


King Unique
titán

Akkor csináld a gép alaphelyzetbe állítását, itt van hozzá egy másik leírás is. Ahol a screenshoton nyilván nem a bejelölt fájlok megtartása opciót kell esetedben választani, hanem a másik 2 közül, már ha felajánlja mindkettőt egyszerre. Ha klasszikus reinstall a cél, de nincsen pendrive, akkor meg a másik válaszban leírt módszer, vagy a WinToHDD is szóba jöhet.

(#94848) vlevi:
Akkor ennyi erővel már Windowst is telepíthetne rá. Ha a teljes adatmegsemmisítés a cél, akkor meg mehetne a telepítő parancssorából egy lassú formázás, vagy DiskPart clean all parancs. SSD-knél meg a SATA / NVMe Secure Erase használata a legcélszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#94857) bozsozso válasza Cs1csó (#94854) üzenetére


bozsozso
őstag

Eszközkezelőben nem mutat hibát, ezt nem is írtam, de már eltávolítottam és utána is megmaradt a probléma. A hálózati kapcsolatoknál a hálókártyánál van piros X és írja, hogy nincs bedugva a hálózati kábel. Win-en kívül tudom valahol ellenőrizni a hálózati kártyát?

(#94858) terapeuta007 válasza King Unique (#94851) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Ami egy atlagusernek kell azt tudja android. Sot meg tobbet is. Azert egy android az egyszerubb mint egy windows. Ráadásul ha nagyon legálisan böcsületesen gondolkodunk akkor az ingyenes prime os jobb az atlag mezei usernek mint 10ezreket fizetni windowsert.
Persze sok windows olny cucc van. Ha valakinek hasznalnia kell ilyen programokat akkor nyilvan windowst telepit a gépére. Es valszeg nem 2gb ramos oskovulet gepe van.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#94859) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Szükségem lenne egy windows 10/ 32 bites bebootoló pendriv-ra.
Az asztali gépen windows 10/64 bites rendszer van.
A kérdésem az lenne, hogy ezzel a 64 bites rendszerrel tudok-e a Rufus segítségével 32 bites boot pendrive-t készíteni?

A segítséget előre is köszönöm szépen!

(#94860) Sada1 válasza Kékes525 (#94804) üzenetére


Sada1
csendes tag

Szia Kékes525,

1. Eset Online Scanner talált dolgokat, de inkább a kéretlen kategóriában. Szvsz. nem jelzett kritikus problémát.

2. HDS about 2HDDs: "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem." A HDD-k az érintettek az adatvesztésben.

3. Futtattam a lemez ellenőrzést, hibamentes végeredménnyel. Azonban korábban a lemeztulajdonságokból futtattam ezt, de ott se rémlik, hogy talált volna hibát. Ha korábban mégis lett volna FOUND könyvtártartalom arról lekéshettem a CCleaner automatizált futtatása miatt.

A magam részéről kéretlen és kellemetlen OS szolgáltatásra gondoltam, hiszen az érintett videóim, lemezképeim, telepítőim "speciális" fajtáit érintette a kinullázódás és a fájlnévből is következtetni lehet annak tartalmára. Bár lehet, hogy csak paranoiás vagyok. ;)

Üdv. Sada

(#94861) abdulka1 válasza balazs1956 (#94859) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Persze hogy tudsz.
Letöltöd a neked megfelelő képfájlt, és a tetszőleges programmal elkészíted a boot médiát.
Letöltés: [link]
Vagy az MS saját eszközét is használhatod. [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94862) Doky586 válasza balazs1956 (#94859) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rámásolod a pendrivera az ISO tartalmát. Esetleg aktívvá teheted a pendrive partícióját. Ennyi. (lehet akár fat32 akár ntfs is a filerendszer). Nem kell ide rufus.

(#94863) balazs1956 válasza abdulka1 (#94861) üzenetére


balazs1956
senior tag

Az első linken szereplő képfájlokból számomra nem derül ki, hogy azok közül melyik a Windows 10/32-es rendszer.
Azon kívül magyar nyelvet meg semelyikhez nem találtam.
Lehet, hogy tudnom kéne, de láma vagyok:((

(#94864) abdulka1 válasza balazs1956 (#94863) üzenetére


abdulka1
őstag

Van Magyar nyelv, csak görgess

[link] (ez a link lehet hogy csak az én gépemről működik)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94865) Doky586 válasza balazs1956 (#94863) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az bizony meglehet hogy nincs benne magyar nyelv.. csak hungarian. :U

(#94866) balazs1956 válasza abdulka1 (#94864) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, így már sikerült!
Elsőre a verzió kiválasztásánál akadtam el, valószínüleg ezért nem jutottam el se a magyar, se a hungarian nyelvekhez:))

(#94867) Doky586 válasza balazs1956 (#94866) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#94868) King Unique válasza terapeuta007 (#94858) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy tud ezt-azt és megfelelhet egy rétegnek, viszont ha gyakorlatilag ez nem látszik olyan mértékben a desktop OS használati statisztikán, akkor gyakorlatilag nem sokat ér... Addig csak feltétles módban, mi lenne ha alapon megy ez a fejtegetés és pont emiatt valójában nincs miről beszélni.

Maga a Windows lehet fizetős operációs rendszer, de a home usereknek nem feltétlen, nem minden esetben kell megvennie, vagy éppen X tízezret fizetni érte. Ráadásul itt nemcsak arról a bizonyos trükközésről van szó, hanem a kedvezményes áron beszerezhető kulcsokról, Windowszal előtelepített hardverekről. oktatási intézmények, akár munkahely által biztosított licencekről stb. Az pedig ugye a másik, hogy hiába van xy alapból ingyenes alternatíva, ha ennek ellenére sem használják őket széles körben.

[ Szerkesztve ]

(#94869) mista_cool


mista_cool
csendes tag

Valaki erre? :R

https://www.youtube.com/watch?v=DCShWTf8NWk | https://www.youtube.com/watch?v=FVr7Y_PcHCA

(#94870) terapeuta007 válasza King Unique (#94868) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

En csak windows office kulcsot kaptam ingyen még általános iskolaban.. kellett volna kapjak windowst is?
Itt az olcso kulcsokat nem mindenki tartja teljesen legálisnak egyebkent.

Annak a rétegnek megfelelhet akinek van tapasztalata androidon es régi gepe van/nem gamer ami egesz nagy reteg lenne. Csak hogy peldaul itt kisvárosban minden 10edik ember tud windowst telepiteni azt viszik egymashoz pendriveon a windows 10et.
Ha a windowst nem lehetne ingyen hasznalni semmilyen formaban sem akkor android alapu os-ekbol egyből tobb lenne es elterjedtebb lenne.(ez egyebkent nem lenne jo mert azert a sajat gepemre amin jatszok telefont flashelek stb stb nem raknák androidot sose)
Ez tenyleg csak a szar gépekre meg a nem gamer(meg nem hekker nem gépen dolgozó csak internetező egyszerubb usereknek jo)

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#94871) terapeuta007 válasza mista_cool (#94869) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Grepwin vagy asztrogrep programokkal EZ megcsinalni.
Amugy ez angolul egy google keresés lett volna neked ami a kovetkezo.: how to search in multiple txt files
Ehelyett megkerdezed forumon es vársz a valaszra.
No offense szivesen segitek.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#94873) King Unique válasza terapeuta007 (#94870) üzenetére


King Unique
titán

A tisztaszoftveres csomagban lenni szokott Windows is, valamint az Imagine (DreamSpark) szintén ingyen ad Windowst licencet a diákoknak, hallgatóknak. De ez adott oktatási intézménytől is függhet, ott kell érdeklődni ez ügyben. Viszont a lényeg, hogy van ilyen lehetőség is és nem kizárólag csak az O365 szerezhető be ilyen formában ingyen.

Megfelelhet vs. a jelenlegi használati adatok alapján mégsem felel meg akkora rétegnek. Nem lehetne ingyen használni vs. mégis lehet, valamint kedvezményes áron beszerezni. Szóval ezzel a gondolatmenettel megint csak az a baj, hogy feltételes módban megy és így nem sokat ér... :N Ráadásul a Windows desktopon már olyan mértékben elterjedt mind home szinten, mind az oktatásban, mind cégeknél, hogy vsz utólag sem változna akkorát a helyzet. Manapság pedig a célra megfelelő hardvert is be lehet szerezni viszonylag olcsón, egyre olcsóbbak az SSD-k is. Vagyis a "szar gépek" sem érint nyilván mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#94874) Doky586 válasza mista_cool (#94869) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Telepíts egy Total Commandert, az lazán megoldja..

(#94875) Kékes525 válasza mista_cool (#94869) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint ahogy fentebb is írták TC vagy még annál is sokkal jobb: Everything de a legjobb a kettő kombinációja, TC-ben Everythinggel:

Az Everything egy elképesztő gyorsaságú, nagyon kicsi erőforrás igényű, könnyen használható kereső program. 10 TB-on pillanatszerűen (tized másodperc alatt) mindent megtalál nálam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94876) Döglött Róka válasza Kékes525 (#94875) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert ugyanugy indexel mint a windows search amit ugyanugy raereszthetsz az egesz gepedre... Nem egy truvaj.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94877) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Érdeklődnék, hogy manapság mennyiért telepítenek egy Win10 Pro-t a "minden sarkon" lévő számítástechnikával foglalkozó üzletekben, ha bevisznek egy használt asztali gépet/laptopot? Mennyire legális ez a megoldás? Gondolom az ilyen néhány ezres megoldásokban benne van a lehetőség, hogy idővel jelezhet a gép, hogy valami nem kóser?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#94878) tordaitibi válasza Kékes525 (#94875) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mert elotte orakig indexel a hatterbe.
Fizikailag erdekes lenne 0,1 sec alatt vegigturni terakat.

Szerk. mar irta mas is csak nem olvastam vegig.

[ Szerkesztve ]

(#94879) Sátán44 válasza #54072192 (#94824) üzenetére


Sátán44
addikt

Nincs fent a kodi, csak az irodai programok.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#94880) tordaitibi válasza bozsozso (#94857) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Live Linux, pl egy Mint, pendrive, bebootolsz arrol es lcsekkolod a halokartyat.

(#94881) ddmb válasza uriember (#94830) üzenetére


ddmb
aktív tag

felraktam, ugyanazt a hibaüzenetet kapom

(#94882) Döglött Róka válasza ddmb (#94812) üzenetére


Döglött Róka
veterán

1. Sajnos az admin az úr a céges gépen, ha ő kakil a fejedre akkor bahhatod.
2. Ne telepítgess a céges gépen mert akkor az admin nem kakil a fejedre és az nem jó.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94885) mista_cool válasza Kékes525 (#94875) üzenetére


mista_cool
csendes tag

terapeuta007, Doky586, Kékes525: köszönöm a válaszaitokat.
Csak azt nem értem, hogy a W10-ben miért nem lehet ezt olyan egyszerűen megcsinálni, mint a Windows XP-ben (ott ugye a Start menüből egyszerűen megoldható egy ilyen keresés, mindenféle segédprogram nélkül.) :((

https://www.youtube.com/watch?v=DCShWTf8NWk | https://www.youtube.com/watch?v=FVr7Y_PcHCA

(#94886) #54072192 válasza mista_cool (#94885) üzenetére


#54072192
törölt tag

Keresés ikonra rámész, "indexelési beállítások", ott megadod a mappát vagy partíciót, amit szeretnéd, hogy indexeljen. Utána ha megcsinálta, akkor a start menüből vagy a keresés gombbal azonnal kereshetsz a fájljaid között. Alapesetben csak a felhasználói mappákat indexeli.

(#94888) kisza25 válasza King Unique (#93768) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szia! A kereső dobta ki a hsz-t. Nekem egy hp probookom van amin eredeti win 7 prof van, de nincsen rajta serial a winhez.
Szeretném win 10 prora frissíteni, szerinted mi lenne a módja? :R
Frissítsek rá a win 7-re, vagy biosból tudja kiolvasni?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94890) -Nomad- válasza kisza25 (#94888) üzenetére


-Nomad-
tag

Töltsd le a ProduKey nevű kis programot.Nem kell telepíteni csak megnyitod és kiolvassa a W7 kulcsát.Egyébként újonnan van vagy valakitől használtan vetted?itt van egy cikk róla.

[ Szerkesztve ]

(#94891) kisza25 válasza -Nomad- (#94890) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Újracsomagolt, ma jött meg, ránézésre nem látszik használat nyoma, 95 pénz volt, ennyiért nekem megérte (i3-6100U+4GB+500GB 11,6"):R
Win7 DVD van hozzá, de nincs cd kulcs, matrica van az alján, de nincs azon se kulcs.
Amúgy win 10 proval árulták, de nem az van rajta, hanem 7 pro, de legalább 3 cellás aksi helyett meg 6 cellás van benne:P mondjuk a többi dolog stimmelt:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94892) csixy válasza kisza25 (#94891) üzenetére


csixy
addikt

Milyen matrica van az alján? Az akksi alatt nincs véletlenül egy win7-es COA matrica, mert az még valószinüleg ugyanannyit ér mint két évvel ezelőtt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#94893) kisza25 válasza csixy (#94892) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez a program 3db kódot adott ki, egy internet Explorer, egy win7 és egy bios oem key-t

Az aksi alatt még nem néztem, rég volt notim, el is felejtettem, hogy ott szokott lenni :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94894) peterattila


peterattila
aktív tag

Arra tudtok megoldást, hogy Win10 alatt hibamentes hangot kapjak? Régi gép, alc888 zajkeltővel. Win7 alatt hibátlan, Ubuntu alatt szintén. W10-nél meg youtubon, mpc-hc alatt recsegő, pattogó hangot ad, baromi idegesítő. Többféle drivert próbáltam ár, volt regsitry ckeaner, de semmi eredménye. Javasolták, hogy mivel RX 560 kártya van a gépben, tiltsam le az AMD audiót hdmi-n, ez sem hozott javulást. Valami tipp még esetleg? Gondolkoztam egy Asus Xonar DGX kártyán, de ha megveszem és az is recseg, akkor felesleges pénzkidobás volt.

[ Szerkesztve ]

(#94895) Kékes525 válasza tordaitibi (#94878) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mert elotte orakig indexel a hatterbe."

Indexelése is gyors és 33MB nagyságú a 10T lévő adatbázisa. Azaz az is rendkívül kicsi. [kép]

Windowsnál és a TC-nél sokkal gyorsabb. Össze sem hasonlítható a kettő. Nekem 10TB van, tudom.

"Fizikailag erdekes lenne 0,1 sec alatt vegigturni terakat"

:( Nem ezt írtam.
Ezt írtam: "(tized másodperc alatt)" és nem azt, hogy "egy tized másodperc alatt". A 0.9s is tized másodperc. Persze ez a fájlnevek megtalálására vonatkozik. String megtalálása már természetesen lassabb, de az is sokkal gyorsabb, mint a TC. Másrészről a tized alatt nem pontos számot értettem, hanem azt, hogy nagyon gyors.

Everything

"A tökéletest – illetve a fénysebességet – közelítő ingyenes fájlkereső eszköz azonnali találati listával."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94896) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Lenne egy olyan gondom töröltem a vga drivert amd clean uninstall utility -val , azóta csak csökkentett módban indul el a win . Mit lehet tenni ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94897) movax válasza viperabácsi (#94896) üzenetére


movax
őstag

System Restore.

(#94898) Met válasza viperabácsi (#94896) üzenetére


Met
nagyúr

Visszateszed a vga drivert?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94899) Kékes525 válasza Kékes525 (#94895) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mert elotte orakig indexel a hatterbe."

tordaitibi (#94878)

Ja, konkrétan 6 perc alatt hozta létre: [kép] [kép]

Látható, hogy az index fájl a telepítés után (lásd a könyvtár készítés dátuma és az indexfájl kiírása) 6 perc alatt jött létre. Ez tényleg órákig tartott. :D

Az Everythinget a Revo Uninstaller Proval teljesen leszedtem és újra telepítettem. A Revo minden fájlt, amit az Everithing létrehozott, törölt.

Everything

"How long will it take to index my files?

"Everything" only indexes file and folder names and generally takes a few seconds to build its database.

A fresh install of Windows 10 (about 120,000 files) will take about 1 second to index.

1,000,000 files will take about 1 minute."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94900) Geth válasza Kékes525 (#94899) üzenetére


Geth
addikt

NTFS indexinget használod?
Mert az még mindig az NTFS MFT nyálazza át, azért ilyen szélvészgyors.
(Azért írom hogy mindig, mert egyrészt ezt egyszer már átbeszéltük, másrészt ha már ennyi ömlengést kell olvasnom egy 3rd party programról, azért az esetleg létező árnyoldalakat is le lehetne ám írni :P )

Engem inkább az érdekelne, hogy megoldódott-e már az a probléma, hogy az MFT használat miatt gyakorlatilag sz*rik az ACL-re, és pl. simán kilistázza más userek (esetleg privátnak szánt) filejait?
Vagy ha nem oldották meg, akkor vajon ki volt olyan jószívű, hogy kivette az erről szóló figyelmeztetést a progi wiki oldaláról? :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.