Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

A topik célja, hogy a Google Home eszközökkel és szolgáltatásokkal kapcsolatban tudjunk egymásnak segíteni.

Hasznos linkek:
Google Home alkalmazás (Google Play)
Google Home eszközök

Összefoglaló készül, amint beindul a topik :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) kennyke


kennyke
aktív tag

Hiánypótló topik, már nagyon vártam! :)

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Találtam pár bugot a Google Home szoftverben (ezeket természetesen elküldtem a fejlesztőknek), illetve a Google Home Mini is néha félreérti, amit mondok, de egyébként elégedett vagyok.

Az email felolvasást még nem sikerült kipréselnem a kütyüből, pedig hasznos lenne :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) kennyke válasza Fecogame (#3) üzenetére


kennyke
aktív tag

Néha engem is félreért, persze nem tökéletes az angol kiejtésem :)

Neked hányféle hang közül lehet választani?
Nekem csak kettőt kínál fel, de elvileg sokkal többet is tud, nem tudom hogy lehet elővarázsolni..

(#5) Fecogame válasza kennyke (#4) üzenetére


Fecogame
veterán

Nagyjából 40 féle, de persze csak saccolom.

Google Home appban, jobb alul Account ikon, majd Settings és Assistant. Itt a Languages alatt tudsz hozzáadni plusz nyelveket.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) kennyke válasza Fecogame (#5) üzenetére


kennyke
aktív tag

Nem arra gondoltam, hanem az asszisztens hangjára.

(#7) Fecogame válasza kennyke (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

Van 10 különböző (férfi/női vegyesen), de mind angol. Nem tudom, hogy nálad miért csak kettő jelenik meg. Pontosan milyen eszközöd van? Nekem Google Home Mini.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Pont ma kerestem egy ilyen topicot :)
Lenne is pár kérdésem :)
Iphoneval használok egy google home minit.
Ma reggel sikerült beállítanom :)
Megtetszett ez a hangal vezérlés, és érdeklődni szeretnék, hogy milyen eszközöket lehet ehez társítani.
Konektor, meg ilyenekre gondolok.
szerk: itthoni vásárlással :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Timer


Timer
veterán

Home Hub-ot használ valaki? Van értelme a beszerzésnek, ha épp a hangvezérlést nem szívesen használnám belőle? Van néhány Chromecast eszköz itthon, Netatmo, XIAOMI okos eszköz park, ezek jórésze irányítható a Home appból, de jó lenne hozzájuk fizikai interfész, ezért gondolkodom rajta. Köszi előre is a választ!

(#10) jeromosi válasza Timer (#9) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
nekem egy kérdésem lenne :)
Hogy adtad hozzá a google home alkalmazáshoz, ezeket az eszközöket?

(#11) Timer válasza jeromosi (#10) üzenetére


Timer
veterán

Nem direktben az eszközöket, hanem csináltam a gyártójuknál egy-egy accountot, és ezt az accountot adtam a Home alá. Nem teljes körű így a vezérlésük, de az alap funkciók vezérlése a gyári applikáció nélkül is megy, Home-on belül.

[ Szerkesztve ]

(#12) jeromosi válasza Timer (#11) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Hol adtad hozzá pontosan ezt ezeket a fiókokat?
mert én sonofff eszközök fiókját szeretném hozzáadni, de nem találom :)

(#13) Timer válasza jeromosi (#12) üzenetére


Timer
veterán

Google Home appban, az eszköz beállításánál nem új eszközt, hanem "Google-lal társítható eszközök" lehetőségre böktem, itt bekéri az autentikációs adatokat a külsős fiókhoz. Mondjuk sonoff eszközöket így sem látok itt, de az IFFTT is segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#14) jeromosi válasza Timer (#13) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, közben megtaláltamm :)
A sonoff eszközöknek az ap-ját az ewelinket, lehet hozzáadni :)

(#15) Fecogame válasza jeromosi (#8) üzenetére


Fecogame
veterán

Lámpák, konnektorok, okos kapcsolók, ajtó zárak, stb.

Lámpát és okos konnentort pont a napokban rendeltem, ha megérkezik, beszámolok róla. Okos kapcsolóhoz bármilyen funkciót hozzá tudsz rendelni. Ajtó zárat pedig az albérletből kifolyólag még nem tudok felszerelni :)

Külföldről rendelve lényegesen olcsóbban (az itthoni ár kb. feléért) kijössz. Példa:

Itthon Sonoff S20-as okos konnektor 5000 Ft
Külföldről Sonoff S26-os okos konnektor 2600 Ft

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) Solten


Solten
addikt

Nemreg szereztem be ilyet a konyhaba (Lenovo Smart Display 8):


A Home meg koltozott a haloba.
Nagyon tisztan es szepen szol kozepesen eros (szamora tokeletes) basszussal.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#17) kennyke válasza Fecogame (#7) üzenetére


kennyke
aktív tag

Van két mini és egy hub. Nem értem mi ért csak a gyári két hangból lehet választani...

Más is tapasztalt ilyet?

(#18) sipy888


sipy888
aktív tag

Sziasztok.
"Okos otthon" kialakítása előtt állok és a rengeteg utána olvasás után megosztom Veletek amire jutottam, illetve lenne néhány kérdésem is hátha tud valaki segíteni.

Vezérlő hangminőség: Google home mini vs Alexa Dot (Alexa jobb)
Kompatibilis eszközök száma : Google 30 e , Alexa 60 e (Alexa jobb)
Parancsok, mesterséges inteligencia, tanulás : (google jobb)
Magyar nyelv: (Google várhatóan hamarosan, Amazon nem is tervezi)
Multi room: mindkettő tudja, de a a Google az nem csak a saját eszközeit tudja bevonni a rendszerbe hanem más gyártókét is (pl. LG, Sony, Harman soundbar). Az Amazon csak a saját hangszóróit tudja megszólaltatni egy időben, több különböző helyiségben. (google jobb)
Chromecast eszközök kompatiblitás: (csak google)
Smartthings Samsung eszközök: google és alexa is kommunikál vele. Bár sok samsung terméken azt látni, hogy csak Alexa kompatibilis, igazából közvetlenül nem, csak közvetetten az, méghozzá úgy, hogy a Smartthings alkalmazást össze kell kötni az Alexa-val és ezt követően tudja az Alexa működtetni az eszközöket, pl. légkondícionáló. Ezt ugyanígy tudja a google home is, tehát nem igazán értem a samsung részéről azt, miért csak az alexa kompatibilitás van feltűntetve egyes termékein. (gondolom a jogdíjak és egyéb szerződések miatt).

Kérdésem: Valaki próbált már a google home rendszerhez kötni Samsung soundbart/hangprojektort? Rendben lehet működtetni hangparancsokkal, vagy alkalmazáson keresztül?

(#19) Fecogame válasza sipy888 (#18) üzenetére


Fecogame
veterán

Bluetooth-os hangfallal kötöttem már össze, tök jól működik a dolog.

Először Google Home app-ban kell összepárosítani őket, majd "Hey Google, connect bluetooth" hangutasításra kapcsolódik hozzá. A zenét itt játssza le, ellenben a hangutasításra adott választ a saját beépített hangszóróján (ez jó dolog!).

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) sipy888 válasza Fecogame (#19) üzenetére


sipy888
aktív tag

Wifin keresztül érdekelne mert úgy jobb a hangminőség és nincs távolsági korlát. Illetve wifin keresztül multi roomba szeretném kötni a többi szobában lévő Google home mini hangszóróval. (LG sounbarral működik, mert azok támogatják a Google assistantot, a Samsung papíron nem)

(#21) Chal válasza kennyke (#17) üzenetére


Chal
addikt

UK english beállítás esetén van kétféle hang, próbáld átrakni US-re.

(#22) kennyke válasza Chal (#21) üzenetére


kennyke
aktív tag

Szia,

Köszi, ez volt a megoldás!! :)

(#23) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Sziasztok,

tegnap este ota en is, birkozom a picurral, a chromecastokat belottem, mukodnek, a konnektort is tudom ki be kapcsolgatni (egyelore ennyi van), viszont hiaba vagyok mobilon belepve a youtube-ba, a home-on keresztul free userkent hasznalja, nincsenek meg a feliratkozott csatornaim, playlistjeim, amik mobilrol castolva szepen ott vannak... (azonos acc-on van a home es a youtube is)

Home-on belul a youtubnal nem latok sign in opciot, hol tudnam beleptetni, hogy rendesen mukodjon?

[ Szerkesztve ]

(#24) Fecogame válasza Vertigo (#23) üzenetére


Fecogame
veterán

Ugyanazon accounttal használod? Ha igen, akkor nem kell külön beléptetés.

Nálam ha jól emlékszem kellett egy újraindítás a Home Mini-nek, enélkül nem érzékelte hogy előfizettem.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) Vertigo válasza Fecogame (#24) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Igen, azonos accounton megy mind a google home, mind a youtube (nem premium, csak sima reg) es azt mondja nincsenek se subscriptionjeim sem csatornaiom, sem playlistjeim, folyton egy supermarionak oltozott barmot ajanlgat aki steaket sut!!!

(#26) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Mennyire rugalmas a parancsok rögzítése? Gondolol itt részfolyamatokra stb..

Köszönöm

(#27) huliganboy válasza huliganboy (#26) üzenetére


huliganboy
addikt

SZiasztok!

Home mini vagy Nest vásárlása javalott most?

Köszi

(#28) Fecogame válasza huliganboy (#27) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt van róla egy egészen jó cikk. Döntsd el, hogy megéri-e 6ezer Ft-al többet fizetni érte.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) huliganboy válasza Fecogame (#28) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi pont ilyen összehasonlítást kerestem. Egyébként nem filléreskedve, de amerikában már two pack-ban árulják a sima minit 50 dollárért.... Sőt NEST ára is ennyi/db....

(#30) Chal válasza huliganboy (#29) üzenetére


Chal
addikt

Sajna ha hozzáadod az áfát + vámot, akkor kb. meg is van a hazai ár, max 500-1000Ft a difi, de a kamionosnak meg a boltosnak is élni kell valamiből. Szóval nagy csodák nincsenek, nem a termék drágább, hanem a sarc nagyobb rajta :(

[ Szerkesztve ]

(#32) Solten válasza maltegra (#31) üzenetére


Solten
addikt

Nem tudom, engem jol es pontosan ert es eleg jol vagja az akcentust... Biztos osszemelegedtunk idovel... :DDD

Saor Alba

(#35) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Tegnap jött meg a HUB, így én is beléptem a klubba :)
A telepítés nem volt problémás, egyedül a zene és videó lejátszó hozzárendelése, mivel egyik telepített alkalmazásomat sem látt a Home app több készülékemen sem.
Frissen belépőknek megspórolva nem kevés időt; mivel nem teljes értékű még a Google Home app migráció, hiába magyar, sok funkció csak akkor lesz elérhető, ha a telefon nyelvét átállítjuk angolra (a beállítások után nyugodtan vissza lehet állítani magyarra).
Az esti próbálgatások után azt kell mondjam remek a készülék, egyelőre egy androidos Sony tv van rákötve, de a héten érkezik még egy Home Mini, egy D-link kamera és okos konnektor :D

(#36) Timer válasza tomee007007 (#35) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Spotify / Netatmo / XIAOMI okoseszközökkel próbáltad esetleg összehozni?

(#37) tomee007007 válasza Timer (#36) üzenetére


tomee007007
őstag

Biztonsági rendszerben Xiaomi-ban gondolkozom, de az még a jövő zenéje lesz....

(#38) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok, vettem egy google home hub-ot emagról de nem eu csatlakozóval kaptam hanem amerikaival - ha jól sejtem - mit lehet tenni, hogy a tápegységet lecseréljem, vagy milyen átalakítóval érdemes használni?

(#39) Fecogame válasza Rolly (#38) üzenetére


Fecogame
veterán

Bármelyik utazó adapter megteszi, ha a 230V-os támogatja az adapter.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40) Suineg


Suineg
senior tag

A google home nest (hub) nak tényleg olyan rossz a hangja? Miben lehetne kihasználni a digitális fényképkereten kívül ezt? Vagy inkább válasszak a jobb minőségű Google Home nagyhangszórót?

Még azt szeretném megtudni, hogy google esetében is választható más megszólítás a hey és a okay helyett? Amazonnál ha jól tudom többféleképpen lehet hívni a segédet.

(#41) tomee007007 válasza Rolly (#38) üzenetére


tomee007007
őstag

Én is onnan rendeltem, de az enyémhez csomagoltak egyet.... írj nekik és biztosan küldenek.

Suineg: én a múlt héten vágtam bele, holnap tervezek írni egy összefoglalót a tapasztalatok alapján...de előljáróban annyit, hogy engem meglepett milyen jól szól, nem számítottam sokra, de kellemesen csalódtam. basszus azért halvány, de szépen tisztán szólnak a magas hangok.
Úgy tudom csak a hey, és ok van...

[ Szerkesztve ]

(#42) Suineg válasza tomee007007 (#41) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi. Hát várom az összefoglalót. Youtube videó? :D
Emag gondolom külföldön gariztatja, ha kellene?

(#43) tomee007007 válasza Suineg (#42) üzenetére


tomee007007
őstag

Hát kicsit megcsúsztam, szóval holnap írok bővebben :D
Video nem lesz :N
Gondolom külföldi lesz a gari, én azért vettem rá kiterjesztett garit (+2év) 5900-ért, annyit sztem megért, ki tudja mi lesz vele addig :DDD

(#44) Suineg válasza tomee007007 (#43) üzenetére


Suineg
senior tag

Az alap gari 1 év? A kiterjesztett gari törésre is érvényes, vagy csak a gyári garit hoszzabítja meg? (abban nyilván nincs törésgarancia)

(#45) tomee007007 válasza Suineg (#44) üzenetére


tomee007007
őstag

Igen 1 év, és arra jön még rá +2. Nincs bennne töréskár, csak ingyenes náztól-házig gari, illetve ha 3x kell javítani a készüléket, akkor kérhetek alapból újat.

(#46) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Home mini esetén, hogy tudom YouTube-ot zenék lejátszására használni?

A telefont angolra állítom, meg is jelenik a YouTube, ki is vam választva... Az mini meg csak azf hajtogatja, hogy kell egy crhome cast a tvre...

Köszönöm

(#47) tomee007007 válasza huliganboy (#46) üzenetére


tomee007007
őstag

Szia!

Mini-n csak Spotify-t tudsz hallgatni vagy Google Music Premiumot (YT Music-ot nekem régiós korlátra vonatkozva nem engedi beállítani, mondjuk én csak a telefon nyelvét lőttem át angolra), YT-ot csak rá tudod küldeni TV-re vagy a HUB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#48) tomee007007


tomee007007
őstag

Szisztok!

Megkésve (amiért elnézést), de azért kicsit részletesebben a rendszerről:
Egy ideje már kacérkodtam Google Home/Alexa rendszer kiépítésének gondolatával, de november végére álltak úgy össze a csillagok, hogy belevágtam; BlackFriday, picurka gyerekfigyelője bemondta az unalmast, a páromnak szünetelt a bankszámla-terhelés értesítő szolgáltatás, stb :D :DDD

A HUB pont le volt árazva (30 ezer ft), gyors körbejárás, hogy Google vagy Alexa, és mintha kicsit több termékspecifikus egységet lehetne itthon kapni a Google rendszeréhez.. bár ami G kompatibilis, az 95%-ban kompatibilis az Alexával is (és visa versa), viszont a fő darabok (HUB, Mini, MAX, stb) talán elérhetőbbek itthon, magyar garanciával, ez nálam szempont volt.
Megtörténtek a rendelések; beszerzésre került egy G Home HUB, egy G Home MIni, egy D-Link DCS‑8515LH kamera, és D-Link DSP‑W115 konnektor. Így első körben ennyit gondoltam, aztán úgy voltam vele, ha ez a pakk így beválik, jöhet a bővítés.

Google Home app: ahogy fentebb írtam, van ugye magyar verzió, de amíg a telefonnak legalább a nyelve (lokációt nem próbáltam átállítani) nincs átállítva angolra (US-en annyi hogy több hang közül lehet választani mint UK-n), addíg a beállítási lehetőségeknek max a 70%-a elérhető, és viszonylag jelentős beállítások (napi rutin, emlékeztetők beállítása, stb) hiányoznak a magyar verzióból, remélem azért ezen változtatnak. Plusz kipróbáltam iOS-en, na ott még a magyar androidos verziónál is kevesebb a lehetőség, szóval ha nincs otthon legalább egy androidos eszköz, nincs sok értelme belevágni az egészbe. Maga az app egyébként jó, könnyen kezelhető, a haladó beállítások azért kicsit kutakodósabbak. Ha minden beállítás megvan, vissza lehet állítani magyarra a telefont, azok a dolgok, amiken általában változtatna úgy is az ember, a magyarban nagyrészt megvannak, de amiket az angolban beállítottunk, úgy marad. Én eddig egy nagyobb bugot vettem észre, ami engem pl szokott zavarni, hogy ha beszélek a Google-höz, akkor hiába van beállítva, hogy ne némítsa el/halkítsa le közben a zenét, megteszi. Ugyan ez van a Mini-nél is. Családtagot is fel lehet venni a hangvezérléshez, neki/k is nyilván kell majd a hangját regisztrálni, de pl a párom még az ő felvétele előtt is tudta irányítani a rendszert, szóval ezen még van mit dolgozni.....
Nem a Google által gyártott, de kompatibilis eszközöket is fel lehet venni (nyilván korlátozottabb) használatra, iszonyat mennyi féle gyártót ismer, de az annak az eszköznek az appját csak akkor lehet hozzá adni a rendszerhez, ha abban az appban már regsztráltál egy készüléket, erre figyeljetek.
Videóra egyedül Netflixet lehet beállítani, zenét úgy tudtam megoldani, hogy először alapértelmezettnek megadtam a YT-ot, aztán a Mini azzal ugye nem tud mit kezdeni, így leváltottam a Spotify-ra, szóval ha bármely eszközön zenét kérek alapvetően onnan keres, ha pedig a kért szám után hozzá teszed, hogy "on Youtube", akkor onnan... Spotify-al még barátkozom, nekem nincs premium előfizetésem, ha a szám, amit kértél csak ott található meg, akkor ezt jelzi és keres alternatívát az inyganas tárban, viszonlag sikeresen.

Google Home HUB: ennek a telepítésével kezdtem értelemszerűen, mindenkinek ezt javaslom, nyilván, mivel ez a "központi egység" . Home app fel a telefonra (nálam Samsung Note9), aztán a HUB és az app együtt szépen végig vezet a telepítésen, ami kb 10 perc, és nem igényel nagy jártasságot.
Tipp; előny azért, ha már a Google Asszisztens előre be van állítva, és a telefon is legyen angol nyelven! Ha magyaron van akkor pl semmilyen zenét nem fogsz tudni lejátszani, mert úgy érzékeli, mintha nem lenne zenelejátszód.
Maga a készülék anyaghasználata nagyon jó, illesztések tökéletesek, rá lehet sütni, hogy "prémium" termék, kábel, csatlakozó ugyan ez (itthon us hálózati fejjel van gyárilag, de mindenki ad hozzá itthon eu-s átalakítót (em@g elég jó minőségűt küldött, nagy plusz pont érte). Kijelző elég sok téren beállítható, fényérzékelés, automata kikapcsolás, hogy viselkedjen félhomályban, sötétben, szóval elég sokrétű. LCD, fekete olyan amilyen, de a színek szépek, fényerő házban bőven jó. Hangszórótól nem vártam sokat, de kellemesen csalódtam, EQ van az appban, a magas viszonylag tiszta, mély túl sok nincs, de azért érezhető, egy kb 10-15 ezres BT hangszóró szintjét azért hozza.
A meglévő eszközöket innen vezérlem, időjárást kérdezem le, zenét hallgatok, gyereket figyelek, az emlékeztető zseniális, reggel, ha felkelek, köszönök, elindul a saját programom (megadott üdvözlőszöveg, jelenlegi és napi időjárás, közlekedés/forgalom a munkahelyem felé, emlékeztetők, hírek-sajnos csak angol csatornákról, jókivánság, és kiválasztott zene a reggeli kávém mellé :D )
Három nap gondtalan működés után teljesen elszállt a HUB, nem csatlakozott a nethez, ahogy utána olvastam, gyakori probléma, sokan a titkosítás átállításával megoldották (WPA2-re de nem automatára), nekem nem segített, rengeteg reset és fél nap szívás után újra tudtam rakni, de pokol volt. Akkor átraktam egy olyan 5 GHz-es wifire (előtte 2,4-en volt), amin csak a HUB van, ez úgy látszik működik, lekopogom, 1 hete hibátlan.
Zenére mindenképp a YT-t javaslom, jobb, stabilabb, és mindent lejátszik amit kérsz, úgy ahogy kéred.

Google Home Mini: hasonlóan jó minőség, ez is eu-s adapterrel érkezett. Itt már jobban felhúztam a szemöldököm, iszonyat hangerő van abban a kis házban. Basszus még kevesebb, de a magas hangok nekem talán tisztábban szólnak mint a HUB-on. Mindent tud, amit a HUB, de ugye kijelző nélkül. Működésben nem volt eddig vele probléma, installálása még egyszerűbb mint a HUB-nak, viszont beállítás is kevesebb van rajta. a tetején lévő LED-ek jobbra-balra húzásával/tapizásával lehet manuálisan a hangerőt állítani, nekem ezt valahogy nem igazán sikerül csak kb 4-ből 1x...
A Mini csak Spotify-ról tud zenét keresn, vagy lejátszani, YT-ot pedig át lehet küldetni vele TV-re vagy a HUB-ra

Adott volt egy Sony KD-65XF9005 androidos TV, amivel össze van kötve a rendszer, YT videót bármikor át tudok küldeni rá a Miniről vagy a HUB-ról, úgy is hogy a TV ki van kapcsolva, de pl. parancsra csak úgy nem tudja bekapcsolni a TV-t, amit nem nagyon értek...

DCS‑8515LH kamera: könnyű telepítés, borzasztóan jó minőségű otthoni kamera teljes körű vezérléssel, de sajnos 5 GHz-es wifit nem ismeri, myDlink Smart app vezérli, ezt hozzá lehet társítani a G apphoz. Nálam ez gyerekfigyelő funkciót tölt be, HUB-nak megadom a parancsot, hogy mutassa a kamera képét, mutatja és ennyi... hangerőt lehet állítani, és forgatni a kamerát, ezzel ki is fújt a HUB-os állítási lehetőség. A saját appján nyilván ezer féle dolgot be tudsz állítani, a G appon ennyit. Van egy régabbi D-Link kamerám is, de az még nem Google kompatibilis, így azt nem tudja sajnos kezelni. A problémám annyi, hogy a kamerakép közvetítése 5-30 perc közötti távban azért megakad, akkor újra kell csatlakozni (gyerekszoba az emeleten, wifi erősség és a jelenlegi modem nem a legerősebb, így ezt egyelőre ezeknek tudom be) a HUB-on keresztül.

DSP‑W115 konnektor: iszonyat megszenvedtem a telepítéssel, kb 3 óra szenvedés volt, mire működésre bírtam. Azóta kellett ismét egy újratelepítés, ugyan ez a kíblódás.
5 GHz-es wifit nem ismeri, myDlink Smart app vezérli, a G appon keresztül ki és be lehet kapcsolni, hangvezérléssel is.

És akkor egy kis kitérő a myDlink appra; nálam kezel 2 két kamerát és egy konnektort, nyilván a konnektor csak az új kamerával üzemel együtt, de azzal nagyon... bármit be tudsz állítani, azt is pl. hogy ha a kamera mozgást érzékel a gyerekszobában, kapcsolja be a konektort... ütemezés, egyérintéses beállítások, minden van, szóval a D-Link termékek bővítését mindenképp tervezem a lehetőségek miatt.
Jelenleg sok más eszköz mellett ezek csatlakoznak egy Telekom Sagem modem wifi-jére (2,4 + 5 GHz) 300 Mbps-os net mellett egy 120 m2-es kétszintes házban, egyelőre azt mondom elbírja, de kell a hálózatfejlesztés mindenképp a jövőben...

Összességében csak ajánlani tudom a Google rendszerét, de azért kell néha hozzá türelem, és műszaki érzék, meg kitartás. Mivel kényelmes vagyok, a bővítést még max két másik márkával tervezem; Xiaomi termékek és komplett riasztó rendszer, és talán Philips/Osram okosizzók. Minél kevesebb app lesz, annál jobb (szerintem), a G app pedig nem tudja ezeket (3rd party) még teljes körűen keztelni, de szerintem nem is fogja, ami minimum kell, azt viszont hozza.

Remélem tudtam segíteni a témával most ismerkedőknek, és azért - a kisebb problémák ellenére - meghoztam a kedvet, ha bármi kérdés van, írjatok, ha tudok válaszolok :K

(#49) Suineg


Suineg
senior tag

Kedves tomee007007!

Részletes írásodat nagyon köszönöm/köszönjük. :C
Leginkább a Home HUB hangminősége érdekelt, illetve a jó minőségű összeszerelés. Ahogy kivettem akkor ő le tudja játszani a YT videókat. Az még érdekelne, hogy hányféle óra (idő) kijelző van benne telepítve, és még azt kérdezném, hogy fényképeket le tud e digitális képkeretként külső NAS-ról játszani, vagy fel kell őket tenni pl. felhőbe (googledrive)?
Harmadik kérdésem pedig, hogy ha digitális képkeret működésnél hozzászólunk, akkor közben csak a kijelző felső részét használja az üzenetszövegek megjelenítésére, vagy teljesen félbeszakítja a képek vetítését?

(#50) DougButabi


DougButabi
tag

Üdv mindenkinek,

Én is beszállok a tesztelők táborába. Minit teszteltem a következő komponensekkel:

1. Xiaomi izzó, na ez kb mindent is tud, on/of, switch color blue , warm withe stb. ez tökéletes , pipa.
Légtisztító ki bekapcs megy
2. Broadlink rm plus redőny 1 fel le, szintén hibamentes. Légkondi ki bekapcs megy

3. Orbit B hyve watering még nem jött össze, de nem foglalkoztam vele 3 percnél többet, szerintem ez menni fog,

4. Shelly, az accountomat nem sikerült linkelnem, lehet azért, mert nincs bedugva a relém, erre sem szántam 3 percnél többet, ezzel még lehetnek gondok.

A kezdeti problémák ellenére meglepően sokat tud a cucc. Tetszik.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.