Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98351) EQMontoya válasza tboldi (#98347) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem mi értettük egymást, csak Te nem. :)

Same rules apply!

(#98352) -v- válasza EQMontoya (#98346) üzenetére


-v-
addikt

ha rugdosni akarod, jó az

A kompresszor is pont ebbe a kategóriába esik ;] mindenképpen jöl jön a több megjelenő nyomaték :D

[ Szerkesztve ]

(#98353) tboldi válasza EQMontoya (#98351) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sorry! Igen, nem olvastam elég figyelmesen, közben siettem anyumért. :D

(#98354) Tsebacsi válasza athomi (#98328) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát, azért most nem sajnálom annyira a tavalyi vásárlást. A méretnövekedés jó, elektromos kézifék jó.
Az 1.5-ös motor tuti 4 hengeres, nemrég csinálták (az 1.6 volt előtte ugye). A műszerfal Fiestás lesz, ami nekem annyira nem jön be. A tablet hát olyan amilyen... A középkonzol átlagos, a wireless töltés pozitívum. Külsőre nem tetszik annyira, mint a mostani, a LED lámpa ellenben tökjó. 8 sebességes automata, kérdés duplakuplungos-e. Ha gyorsul váltási időben, az nem baj. Hátulról olyan mint egy Ceed szerintem.
Pár okosság kerül bele, ami nem rossz, de összességében lehet, hogy a frissítés lesz külsőleg is nagyobb dobás.

(#98355) tboldi: Az gáz, majd otthon átolvasom, ez inglisül van :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98355) tboldi válasza Tsebacsi (#98354) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig 3 hengeres lesz, esetenként 1-et le is kapcsol.
Hivatalos oldal: [link]

Mondjuk ha ilyen hangja lesz, akkor egye fene. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98356) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nyáriasítva (nem üt, nem érzem nehezebbnek, egyikre súly sem kellett, de mind a 4 rendben van, tpms-t egyből felismerte, gumis csak lesett, hogy 3másodperc elég az autónak, hogy felismerje):

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98357) EQMontoya válasza tboldi (#98355) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az nem az 1.0 ecoboostra vonatkozik? :U

Same rules apply!

(#98358) molnarpeter válasza szőröscica (#98348) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Viszont dízel fronton az 1.4 és 1.6 helyett lett 1.5, az logikus legalább :D

(#98359) tboldi válasza EQMontoya (#98357) üzenetére


tboldi
nagyúr

The new 1.5-litre EcoBoost engine delivers CO2 emissions from an anticipated 122 g/km for the five-door model, with features including:

- A new combination of port fuel injection and direct fuel injection that helps deliver high power and responsiveness alongside enhanced fuel-efficiency, with a particular increase in fuel-efficiency under light engine loads
- A low-friction three-cylinder architecture that delivers naturally high torque at low rpm
- An integrated exhaust manifold that improves fuel-efficiency by helping the engine reach optimal temperatures faster, and delivers torque more rapidly by minimising the distance exhaust gasses travel between cylinders and turbocharger
- An all-aluminium construction for reduced weight

szerk.: Fuel-efficiency and CO2 emissions from both EcoBoost petrol engines are enhanced using Ford’s industry-first cylinder deactivation system for a three-cylinder engine, which can automatically stop one of the engine’s cylinders when full capacity is not needed, such as when coasting or cruising with light demand on the engine. The technology can disengage or re-engage one cylinder in 14 milliseconds – 20 times faster than the blink of an eye – with no compromise in performance or refinement.

[ Szerkesztve ]

(#98360) Magnum_ válasza kisza25 (#98356) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon kis meregzsak lett

I humbly and respectfully decline™

(#98361) EQMontoya válasza tboldi (#98359) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek tényleg hülyék. :D

Same rules apply!

(#98362) tboldi válasza EQMontoya (#98361) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lassan a Mustangba is bekerül. :DDD

(#98363) -v- válasza tboldi (#98359) üzenetére


-v-
addikt

Villany kell.

(#98364) brumi1024 válasza tboldi (#98362) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez egy fentről jövő feature, a Lamborghini Huracanban benne van 2 éve.

(#98365) bitpork válasza -v- (#98363) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majd akkor szólj ha oda is implementálják a hengerlekapcsolást. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98366) tboldi válasza brumi1024 (#98364) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a 3 hengeres motorra gondoltam úgy összességében, mint entry-level sport kupé. :D
Amúgy a 80-as években volt egy Cadillac is, ami tudott 8 helyett 6, illetve 4 hengerrel is járni.

[ Szerkesztve ]

(#98367) molnarpeter válasza tboldi (#98362) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ki kell spórolni az alkatrészt, hogy maradjon dugattyú a Mustangba :DDD

(#98368) rbalint88 válasza kisza25 (#98356) üzenetére


rbalint88
addikt

Eloben meg jobb, mint vartam a renderelt kep alapjan!

(#98369) brumi1024 válasza tboldi (#98366) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaa, amúgy nem jársz messze, kapott a Focustól 4 hengeres ecoboostot a Mustang. :D

(#98370) tboldi válasza brumi1024 (#98369) üzenetére


tboldi
nagyúr

Éppen ezért írtam. :D

(#98371) szőröscica válasza Tsebacsi (#98354) üzenetére


szőröscica
addikt

,,Classicus" automata kerult bele.

(#98372) brumi1024 válasza szőröscica (#98371) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha ZF, akkor jó döntés, bár erős a gyanúm, hogy nem az lesz.

Tboldi: Na akkor csak megértjük egymást. :DDD

(#98373) kisza25 válasza Magnum_ (#98360) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R kicsit féltem, hogy milyen lesz, de nekem tetszik :B
rbalint88: én is így vagyok vele, napsütésben meg még kobban adja, de poros volt az autó és esett 10 csepp eső szépen eltaknyolta, nem akartam közelebről képet csinálni, pláne nem mikor süti a nap, mert Saint leb@sz:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98374) mycso válasza kisza25 (#98356) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jó neked, a franciák ezt is túltolták.
Nekem diag kell hozzá + egy külön kütyü ami az inaktív szenzorokkal kommunikál és így lehet az új szenzorokat hozzáadni.
Egyébként 2 garnitúrát tud kezelni, de asszem a váltásukhoz is diag kell.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#98375) kisza25 válasza mycso (#98374) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt mondta a vw konszern autóinak még mennie is kell párszáz métert, hogy ok legyen.
Most vadászik nekem a másik felnihez TPMS-t kínábol töredék áron. :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98376) bitpork válasza kisza25 (#98375) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mivel a vag vonalon az abs szenzor jeléről számolja fordulat alapján már.
Igaz 2006 körül volt egy tévedés amikor rádiós szenzor volt, de ha jól tom már elfelejtették ezt a marhaságot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98377) tboldi válasza kisza25 (#98375) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az aktív szenzoroknak is kell egy kis út, hogy rendesen mérjenek. :)

(#98378) Qtya123


Qtya123
őstag

Ma volt egy kis fényszóró upgrade. Kapott a pofája Osram Night Breaker Unlimited izzókat a tompítottba és a távolságiba is, valamint Osram Cool Blue Intense helyzetjelzőket. Illetve fel lett polírozva a lámpatest és utána kapott UV álló fóliát.
Ennyit terveztem költeni rá, többet egy darabig semmit nem kap, ossza be. :)
Mindjárt besötétedik, kíváncsi vagyok milyen a fényerő.

Ja a nyest nálam is elkezdett mászkálni. Átálltam máshová, de ott is végiggyalogolt. :(

[ Szerkesztve ]

(#98379) brumi1024 válasza bitpork (#98376) üzenetére


brumi1024
veterán

Van egy-két modell, ahol rádiós van, jellemzően S/RS Audik. A többinél szerencsére nem szivatnak.

[ Szerkesztve ]

(#98380) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Volt ma egy lámpapolír 1; 2 ilyen volt...

Ilyen lett... illetve világítással.

Esti fürdés után :P

(#98381) BigBlackDog válasza tboldi (#98355) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért a három hengeres hangja kicsit hasonlít már az ötre (ércesebb, mint a négyhenger). Végülis mindkettő páratlan számú. ;]

Ma kapott egy kis upgrade-et Volvóka. A régi már eléggé megviselt állapotban volt.

Próbáltam direkt igényesen választani, ez valami egzotikus illatú "Limited Edition". Mindenesetre szép flamingók voltak a csomagoláson. Remélem bejön a nyesteknek is. ;] A biztonság kedvéért még raktam négy másik illatosítót is a kocsi körülötti tereptárgyakra, hogy érezzék a törődést. Holnapra pedig elkészülnek elvileg a kutyaszőrős hálós zsákok is.

[ Szerkesztve ]

(#98382) tboldi válasza BigBlackDog (#98381) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 3 hengeres Triumph motorkerékpárokét imádom, meg az 5 hengeres benzines autókét is (Audik, Volvók, Focus RS, stb.). :P

Mondjuk egy 3 hengeres régi Swiftnek nincs túl jó hangja. :D

[ Szerkesztve ]

(#98383) Snoop-y válasza tboldi (#98366) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az uj SRT8 ha nincs ra szukseg mert mondjuk 120-al haladsz autopalyan vagy csorogsz 50-el akkor lekapcsol 4 hengert.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#98384) tboldi válasza Snoop-y (#98383) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, hogy létezik a dolog már jó ideje és több modellben is alkalmazzák (pl. brumi A3 TSI-je is). Csak az a furcsa, hogy eddig mindig páros hengerszámnál alkalmazták, a Ford pedig most 3-ból kapcsol le 1-et. Kíváncsi lennék, hogy mennyire lesz "rázós" így.

[ Szerkesztve ]

(#98385) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Jol van, orul9k, hogy sokan torodtunk ma autoinkkal.

Jaffa, nagyon szep, lampa is fasza lett
.Qutya: ezek jo cuccok.

Kisza, kerek majd mosas utani fotot.

En ma fekfolydekot csereltettem es negkapta az iridium bosch gyertyakat (+kiiktattak az alultervezett kornanyzarat, ami ampera hiba, en nem akarok emiatt cumizni). Este en is lemostam a villanyos comfort coupet (a szegeny ember teslajat)

I humbly and respectfully decline™

(#98386) molnarpeter válasza Magnum_ (#98385) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A kormányzár konkrétan hogyan lett megoldva, ott van a helye mellett?

(#98387) tboldi válasza molnarpeter (#98386) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kormányzár konkrétan hogyan lett megoldva

Egy erős rántással valamelyik irányba. ;]

(#98388) Magnum_ válasza molnarpeter (#98386) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kiszereltek a kormanyzar nyelvet (a kormany alatt), hogy ha hibat dob, ne blokkoljon az auto (illetve ne dobjon hibat)

Pont ma olvastam a csoportban, hogy valaki emiatt masik varosban ragadt, se elore, se hatra, se kornany, se valto.

Tboldi: leblokkol mindent, ha bedobja a hibat, tudod, en is jartam mar igy es akku le-fel oldotta meg.
A FB csoporttagnak ma az sem volt megoldas.
Update: de, volt megoldas :D bittositek ki, rangatas, biztositek be :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#98389) F_Zolee válasza Magnum_ (#98385) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mi ez a retinát égető képminőség? Kaputelefon volt csak a közelben? :DDD

(#98390) tboldi válasza Magnum_ (#98388) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak trollkodni próbálok inkább kevesebb, mint több sikerrel. :B

(#98391) kisza25 válasza Magnum_ (#98385) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igenis :R sietnem kellett és sorállás volt a mosónál

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98392) Integrale


Integrale
veterán

Ha mar 3 henger. Tegnap béreltem egy Peugeot 2008-at. 1.2 pürétek motorral, turbo nelkuli persze. Meg sosem terveztem ennyire elozest, ket szemellyel arra eleg ez az egyseg, hogy elmenj szepen, lassan, nyugodtan A-bol B-be, de ha beszorultal egy kamion/busz/traktor/turista moge, akkor ott is maradsz, egy szerencses csillag egyuttallasra es hosszan szabad szembejovo savra van szukseg, hogy elozz vele. Visszavaltas sokat nem segit, 3000-tol mar azt kezdes erezni, hogy na, aztan megsem, feljebb forgatni is teljesen ertelmetlen.
Beletunkoltam ~600 km-t skociaban, valtozatos terepen, kicsit varosban es sok lampaval rengeteg emelkedovel, ratankolassal 4,8 literre jott ki a fogyasztas, pedig lett forgatva, hogy nemi akaratot kicsiholjak belole.
Szoval ha mar nem megy, cserebe nem is fogyaszt, 900 km egy tankkal sima ugy.
Belseje rendben van, kopog minden, kiveve a muszerfal kozepe, extrazasa meg a fapadnak is elheto, bar a tempomat fura, vagy en vagyok hulye hozza, fekezes utan paus es nem gyorsit vissza a beallitott sebessegre, csak ha megnyomom a gombjat. Osszeszereles jo, nem zorog, nem csorog, ellenben a fedelzeti rendszer tetu lassu, kormanyrol allitom a hangerot, mire megjelenik a kepernyon, hogy hangerot allitottam, addigra a kezem mar reg a valton van...

Turboval elfogadnam, anelkul inkabb nem.

"Bad reklám is reklám too"

(#98393) Magnum_ válasza F_Zolee (#98389) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sotetedett mar (es igy probalt a telefon kiegyenliteni automataban)

I humbly and respectfully decline™

(#98394) mr_kickass válasza Integrale (#98392) üzenetére


mr_kickass
tag

"tempomat fura, vagy en vagyok hulye hozza, fekezes utan paus es nem gyorsit vissza a beallitott sebessegre, csak ha megnyomom a gombjat"

Ez nem feature? En eddig ugy tudtam, minden tempomat igy mukodik. Ha fekezes utan elkezdene visszagyorsitani, ahogy lelepsz a fekrol, az elegge balesetveszelyes tudna lenni.

(#98395) bitpork válasza mr_kickass (#98394) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ez így működik - ha manuális a tempomat és nem automata. Ha követős (automata) akkor vissza is tud gyorsítani ha a júzer nem nyomott féket. Minden más esetben fékre ki kell hogy kaCCSoljon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98396) bitpork válasza Magnum_ (#98388) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ide kellene járnod ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98397) mr_kickass válasza bitpork (#98395) üzenetére


mr_kickass
tag

Na ja, de akkor lassitani is magatol lassit ugye, nem felhasznaloi beavatkozasra. :K

(#98398) athomi válasza Tsebacsi (#98354) üzenetére


athomi
veterán

Szemből nem adja, a részleteket megnézve egyáltalán nem szép. Van egy olyan érzésem, hogy az orrán sokat fognak dolgozni a faceliftes változaton. :)

(#98399) rbalint88 válasza mr_kickass (#98397) üzenetére


rbalint88
addikt

no-no. van a tempomat kapcsoló (be-ki) és a tempomat vezérlők (+/RES és -/SET) és alapvetően fékre/kuplungra csak old és a +-t megnyomva vissza kellene állnia a korábban beállított sebességre. viszont itt újra be kell kapcsolnod a tempomatot és utána a +-t nyomni, hogy visszaálljon a korábbi sebességre. ha jól értelmezem.

(#98400) mr_kickass válasza rbalint88 (#98399) üzenetére


mr_kickass
tag

Ha igy van, az tenyleg ongol, bar nekem ez a hozzaszolasbol nem derult ki, en "a gombjat" alapjan a RES-re gondoltam, nem arra, hogy bekapcs es aztan RES. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.