Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) Mágus2 válasza Magnum_ (#98238) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Te akartál Lancert venni? :D Még jó, hogy nem tetted. Most voltam a márkakereskedésben a kollégával. Ez a 3. reklamáció az autón. Kopog a féknyereg hátul. Javíthatatlan. Konstrukciós hiba. 20-30 000km és elkezd zörögni. ;] Öröm ilyen autóval járni. Két hete volt 1 éves a verda. Nem akarják a féket javítani gariban, mivel szerintük nem tartozik a garancia alá. :Y

(#98252) stickermajom válasza molnarpeter (#98250) üzenetére


stickermajom
addikt

2002-es WRX.

Csak fene tudja mi alapján árazták ezt be. Ha gyári új árak, akkor inkább csak karosszéria, ha nem, akkor ment beljebb is az adott ojjektum'.
Minden esetre a szervizben majd kiderül biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#98253) Qru válasza stickermajom (#98249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az az amit a biztosító utalt. Nem olyan vészes nézd meg az alkatrész árakat mennyi. Pl utolér vkit akkor egy pár lámpa, egy géptető (főleg ha alu - már pedig a wrx-é már az ha jól tudom - ami nem is javítható de legalább g. drága), esetleg egy új radi. lökös... és akkor a munkadíjat is számold még hozzá.

mod:

Nem véletlenül pörög úgy a bontott alkatrész topik a FB-on mint a megpatkolt rulettkerék. :K Ezeket nem boltba járós kocsinak veszik (még ha ezt is állítja sok tulaj) és bizony van az úgy, hogy nem adja ki (vonatkozó klasszikus: [link])

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98254) Magnum_ válasza Mágus2 (#98251) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jeeeezus. Az szep.

I humbly and respectfully decline™

(#98255) MurdR válasza Mágus2 (#98251) üzenetére


MurdR
veterán

Igazad lett, az OBD olvasó nem szereti a kocsimat... :D

Mi az amit mondtál? Delphi 150?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#98256) Qru válasza Mágus2 (#98251) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ejj kár, pedig néztem anno én is csak nem ütötte meg a kívánt teljesítmény szintet az 1.8-as sem. A G8 Kuvik is ezért esett ki (3 ajtósat meg nem akartam).

#nincsbennetarcsi

(#98257) kisza25 válasza bitpork (#98205) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha ez megnyugtat, tök mindegy milyen autóval megyek ugyanez történik velem is, és én kis motoros kis és normál méretű autókkal haladok.
Ezek alapból ilyen hülyék, nem az autód ellen irányul a dolog:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98258) Mágus2 válasza MurdR (#98255) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Delphi DS150. Biztosan szereti, ki lett próbálva. :P

(#98259) Mágus2 válasza -v- (#98204) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A szivarszobával nem lehet száguldozni, magára löttyintené a piát. ;]

(#98260) MurdR válasza Mágus2 (#98258) üzenetére


MurdR
veterán

És szerinted a váltóig is ellát? Mert az egyik szakimnak is Delphije van, és a váltó hibakódokat nem látta vele.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#98261) Mágus2 válasza MurdR (#98260) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amikor vetted nem volt benne hibakód, olvasta mindkét váltó vezérlőt. Kettő van benne.

(#98262) MurdR válasza Mágus2 (#98261) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor tutira jó lesz a Delphi, okay. Köszi :P

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#98263) Cicero


Cicero
őstag

Az van, hogy az osszes tokom kivan: februarban vettem egy 2008-as mazda2-t, mentem vele 2500 km-t es beevett 1 liter olajat. A tegnap elott, mint irtam pedig kiderult hogy a klima se megy.
Van 3 honap garim motor/valtohibara. Van valakinek errol tapasztalata, milyen hibara lehet ervenyesiteni? Esetleg valami jotanacs? Elso autom es nagyon el vagyok keseredve, hogy 1,4 millio + atiratassal egy ilyen fostalicskat vettem...

(#98264) Motion_Blur válasza Cicero (#98263) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hogy-hogy Mazda 2-re esett a választásod?

Ennyiért már vehettél volna egy megkímélt FL (2008-) gombóc Swiftet leszervizelve, még most se késő ha meg tudsz tőle szabadulni :R

Gondolom miután megvetted az volt az első hogy minden folyadékot cseréltél. Milyen volt az olaj ami lejött?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98265) tboldi válasza Motion_Blur (#98264) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennyiért már vehettél volna egy megkímélt FL (2008-) gombóc Swiftet

Vagy egy GD Jazz-t. ;] :D

(#98266) Cicero válasza Motion_Blur (#98264) üzenetére


Cicero
őstag

Japanban gondolkoztam en is. Megtetszett a formaja, benzines volt es jonak tunt. A jazz is jatekban volt, foleg mivel csaladban van 14 eve, es semmi problema nem volt vele.
De ezen mar nem akarok keseregni, csak az erdekelne hogy mi a tapasztalat? Nekem az is jo lenne, ha vallalna valamelkora reszt a motor felujitasabol. Ezt mar kerdeztem az olajos topikban, egyesek szerint GTK az auto, ha motorgeneral kell.

(#98267) EQMontoya válasza Cicero (#98266) üzenetére


EQMontoya
veterán

egyesek szerint GTK az auto, ha motorgeneral kell.

Ha nem is GTK, de közel hozzá. Valószínűleg átvertek vele, bizonyára nem most kezdte enni az olajat.
Esélyesen a motorgeneárlt nem fogja fizetni a kereskedő, akitől vetted, szóval próbálj meg inkább belemenni abba, hogy egy kicsivel vegye vissza olcsóbban. Ok, nyilván bukni fogsz rajta valamennyit, de egyszerűbb, mint két évet pereskedni.

Same rules apply!

(#98268) -v- válasza Cicero (#98266) üzenetére


-v-
addikt

Nézd meg, amúgy milyen állapotban van az autó. Ha jó, és nem rohad, egyébként egyben van, nyomsz rá egy motorgenerált 250ért, benyeled a bukót, és lehet van egy jó autód. Persze csak óvatosan, ha gecineppertől van, és egy dolog szar volt rajta (bár ha jól értem kettő), akkor ott lehet más is ..
Ha az előző nem veszi vissza, másik gecineppernek is el tudod adni, nyilván azon is buksz valamennyit.
Meg persze majd beszopat vele valaki mást utánad.

[ Szerkesztve ]

(#98269) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Valaki próbált már 80W-os izzót a projectoros lámpába? Tudom, hogy nem legális, de a xenon és a led sem az. :)

(#98270) EQMontoya válasza KisBundi (#98269) üzenetére


EQMontoya
veterán

Rossz ötlet. Túl sok hőt fog termelni, ezáltal idővel szétolvasztja a foncsort, mattítja a búrát, stb...

Same rules apply!

(#98271) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Végül a szomorúra mattult kis MX-5-ös átesett az első komolyabb f@százáson, sajnos itt már a szokásos kör nem volt elég, egy gépi polírral kellett indítani a waxolás előtt, de aki látta élőben a múltkori talin, az szerintem még jobban átérzi, hogy mekkora eredményt értünk el.

Fotók:

1
2
3
4
5

[ Szerkesztve ]

(#98272) MurdR válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


MurdR
veterán

Wow, nagyon sokat dobott rajta a polír. :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#98273) KisBundi válasza EQMontoya (#98270) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen, ezt tudom, de a Lumenet oldalán a Lumenetes srác azt írja, hogy rengeteget adnak el és nem kaptak még infót róla, hogy a 80w-os Osram Cool Blue Boost szét kapta volna a foncsort. :)

(#98274) barnam_ válasza gooool (#98245) üzenetére


barnam_
nagyúr

Merre van ez? Kerület is elég.
Csak mert itt minden reggel látok egy E36 M3-at állni a ház előtt (mondjuk közelről sosem néztem még meg - még az is lehet, hogy csak egy matrica :DD ).

(#98271) szentkuti11: gratula, nagyon kívánatos lett! :R

(#98275) Gergőke88 válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kéne nagyon.
1.6 vagy 1.8?

(#98276) szentkuti11 válasza Gergőke88 (#98275) üzenetére


szentkuti11
addikt

1,6-os, 110 lovas, első szériás, '99-es NB.

(#98277) Jaffa75 válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


Jaffa75
őstag

nagyon sokat javult, sokkal jobb lett :K :C ! Egy százassal azonnal többet ér! :)) Ki csinálta ha nem titok?

(#98278) Magnum_ válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lakatolast tervezel rajta?
Ha igen, miert nem utana polir?

I humbly and respectfully decline™

(#98279) tboldi válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C

(#98280) BigBlackDog válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Wow, határozottan kívánatosabb lett! Szépen kijött a mattulás is. :K

(#98281) szentkuti11 válasza Jaffa75 (#98277) üzenetére


szentkuti11
addikt

Fórumos arc, de ide nem nagyon ír, ha érdekes, privátban adok elérhetőségeket, eddig teljesen elégedett vagyok.

(#98278) Saint_: Nem tudom, hogy jó-e a sorrendiség, szerintem mindkettő mellett és ellen vannak érvek. Azért döntöttem úgy, hogy megcsináljuk előtte, mert így kiderül, hogy mi az, ami színárnyalatban nem tökéletesen stimmel már (géptetőn, sárvédőn egy plusz réteg fény van BBD csodaműszere szerint is - hálistennek a nyúlványok, zárhíd gyáriak, tehát nem lehetett nagy a móka -, hátsó fertályon sok, az cserélve is lesz ugye), illetve hol sz@r már annyira a lakk, hogy kireped - egy ilyen pont van, ezeket a lakatolás utáni fújásnál így egy ízben meg tudjuk csinálni.

Másodsorban pedig kezdett elegem lenni a várakozásból, még tavaly beszéltünk arról, hogy majd lenne egy ilyen lakatosmunka, akkor mondott március végét a mester, most tartunk április végénél, de már küldött képeket, hogy hogy állnak az enyém előtti ténylegutolsóelőtti MX-5-tel, és hogy milyen szörnyűség volt a külső küszöb mögött, újabb hetet csúsznak. Ez egy ilyen műfaj, ha MX-5-öd van és normális lakatost akarsz, le kell menned kutyába. Válogatós mindenki, pedig a Mazdák legalább tényleg jelentenek szakmai kihívást. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98282) Magnum_ válasza szentkuti11 (#98281) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ok, igy ertem :R

(Mas retegautonal is le kell menni kutyaba, en holnap tudok csak menni fekfolyadek cserere, mult het helyett, specko gep miatt nem mehetek Joska bacsihoz.)

I humbly and respectfully decline™

(#98283) tboldi válasza szentkuti11 (#98281) üzenetére


tboldi
nagyúr

Páréves (értsd: max. 10) NC-k is szeretnek rohadni?

Egyébként a "Remove before flight" kulcstartó helyett inkább egy "Insert before flight" kellene. :D

[ Szerkesztve ]

(#98284) molnarpeter válasza szentkuti11 (#98281) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hivatalos is, elégedett is vagy vele, és nem származik tőle közvetlen hasznod (ezek szerint), engedelmeddel linkelem én :D
béta oldal, de az árak fent vannak :)

(#98285) szentkuti11 válasza tboldi (#98283) üzenetére


szentkuti11
addikt

NC-nél állítólag ugyanúgy küszöb-hátsó sárvédőív, de nyilván ezek még fiatal autók, könnyebben megfogható a dolog, és dolgozni is jobb rajta állítólag, több benne az anyag. Szenvedés viszont a hátsó futóművel van, a szilentbe rohadt csavarok ugyanis ha nem jönnek ki, akkor lengőkarral kompletten lehet csak cserélni, a hátsó felfüggesztés felújítása könnyen lehet erősen százezres tétel. Illetve NC-nél láttam rozsdát ablakkereten is, ami szintén vicces, ugyanakkor visszataszító látvány.

Szólj a kínaiaknak, hogy gyártsanak olyat és megveszem. De maximum egy dollárért, ezért sem adtam többet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98286) tboldi válasza szentkuti11 (#98285) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

1,59-ért találtam. :D

Amúgy én ilyeneket rendeltem pár napja: [link1], [link2] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98287) EQMontoya válasza tboldi (#98283) üzenetére


EQMontoya
veterán

Próbálj meg itthon vagy Olaszországban forgalomba helyezettet venni, azok kevéssé rohadnak, mint a németek.

Gurulj el egy talira, nézd meg az enyémet, nem rohad sehol, pedig ez is egy NBFL.

Same rules apply!

(#98288) tboldi válasza EQMontoya (#98287) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bármennyire is szeretnék egy roadstert (vagy motort), esélyesen inkább félrerakom későbbre ezt a pénzt, 5 millió azért nem rossz induló egy saját lakáshoz. :B

[ Szerkesztve ]

(#98289) EQMontoya válasza tboldi (#98288) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bölcs döntés.

Same rules apply!

(#98290) szentkuti11 válasza tboldi (#98286) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egye fene, már rendelem is, köszönöm! :R

Természetesen minden autóból van rozsdamentes, de az itthon forgalomba helyezettek közül azért láttam párat, egyik sem volt az. :( Viszont a pici matricarendszám nagyon menő rajtuk. Egyébként Jaffáé is szinte teljesen rozsdamentes kívülről (nem tudom honnan importálták, én csak a csomiajtón láttam javításokra utaló nyomot), ráadásul az íveken gyári fény van, ami bizalomgerjesztő.

(#98291) focvis válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


focvis
veterán

Szépen csillog :K
A BMW-t eladtad? Nagyon egyben volt első blikkre.

(#98292) barnam_ válasza barnam_ (#98274) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megnéztem, az övé van a szomszéd utcában :D

(#98293) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma éjszaka megtisztelt -gyaníthatóan- egy nyest. Bal első keréknél kepesztett fel a gépháztetőre, majd az első szélvédőn kissé meg-meg csúszva a tetőre. A hátsó szélvédőn lehet látni, ahogy a dagadt kis testét szépen lecsúsztatta, majd még a csomagtartón keresztbe végiggyalogolt a dög. De úgy tűnik, mintha nem tartósan maradt volna a kocsin. Motortérben egyelőre nem láttam a nyomát. Kezdjek izgulni, vagy ez még nem gáz?

Mindenesetre egy garnitúra WC illatosítót elszórok az udvaron a kocsi körül, meg kutyaszőrből is gyártok néhány díszt a környékre asszem...

(#98294) xEon1337 válasza BigBlackDog (#98293) üzenetére


xEon1337
őstag

Lószart se ér sajnos egyik se.. kutyaszőr, lószőr, WC illatósító is lóg a motortérben (mint valami kib@szott karácsonyfa), de még így is tiszta sár a motortakaró burkolatom a dögöktől. Mondjuk szerencsére eddig nem rágtak meg semmit, kopp kopp kopp.

Ezen kívül ha körbebástyázom félig töltött vizes palackokkal a kocsit, akkor is végigmásznak rajta éjjel, mert csak!

Kutya kell az udvarra, nincs mese.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#98295) BigBlackDog válasza xEon1337 (#98294) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nappal van kutya nálunk, csak estére van beengedve (eléggé öreg, nehezen mozog és még relatív hideg van neki).

(#98296) gzbotii válasza xEon1337 (#98294) üzenetére


gzbotii
veterán

Csirkehaloval körbe kell tekerni minden rést a kocsin :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#98297) Egon


Egon
nagyúr

Üdv Urak!

Ahogy látom, leginkább használt autó ajánlások mennek a topicban, remélem azért tudtok nekem is segíteni.
Új autót kellene választanom, 4-4.5 (nagyonmax. 5) milla árban. Leginkább városban (munkába járás) lenne használva, napi kb. 2*15 km, ugyanakkor kétgyerekes családi autó funkciója is lenne. Kéthetente cca. 100 km-es út, plusz nyaralás és minden egyéb más. Évi 12-15K km távot tenne meg az autó.
Elvárás a legalább közepes helykínálat: 180 cm magas felnőttként, nyilván nem tolom koppra hátra a vezető ülést, de lassan a gyerekek is hasonló magasságúak lesznek, és nem ártana ha elférnének hátul. Csomagtartó legyen legalább 400 liter (ez szerintem nem olyan nagy elvárás). Légkondi is legyen az autóban. Francia márkákat nem preferálom.
Amit eddig néztem: Opel Astra J Sedan, Ford Focus, Toyota Corolla. Melyiket ajánljátok, illetve mi kerüljön még a látóterembe?
Köszi előre is!

Szerk.: hoppá, ez rossz helyre ment, bemásolom a Milyen autót vegyek topicba.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#98298) Qru válasza szentkuti11 (#98271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon szép lett! :C

BBD: Nincs csodamódszer, sajnos. Nekem a riasztó spry bevált de az csak a motortérben hatásos. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98299) focvis válasza BigBlackDog (#98293) üzenetére


focvis
veterán

Patkányméreg, foxterrier vagy Mardaway nyestriasztó spray - utóbbit felesben fel lehet ütni vízzel, mert pumpás, kb. 1-2 hétig hatásos, a motorteret fújom be vele amikor kint éjszakázik az autó.

(#98300) brumi1024 válasza BigBlackDog (#98293) üzenetére


brumi1024
veterán

A motorteret én csirkehálóra állással védem, az eddig bevált (kopp-kopp). Ezenkívül meg vannak olyan autók, amiket nem szeret: pl a BMW használ valamit, ami miatt a motortérben nem járt még nyest az elmúlt 4 évben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.