Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98501) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Az elmúlt egy hétben napi 12-13 óra meló, hétvégén meg egy temetés, plusz a választás miatt nem volt időm fórumot olvasni, de ma reggel legyűrtem az elmúlt 500+ hsz-t.
A Honda tegnap szól5 vissza a múlt heti baleset javítási költségeit illetően : 40% avulás mellett 77k-t kell fizetnem. Kapok egy új karosszéria-elemet, új fényszórókat (nagyon remélem hogy párban cserélik, nem csak a bal oldalit), egy új gumit, a lököst meg az ajtót javítják, festik, a felnit polírozzák.
Nem olyan vészes, mint amire számítottam.

Más : Most akkor az új Focus koppintja az új Ceedet, vagy fordítva ? A felnije legalábbis fullra ugyanaz, mint ami az előző Ceed Gt-n volt.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#98502) BigBlackDog válasza hülyegyerek (#98501) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gumiban mennyi méter volt? Legalább párban cserélik azt is? Végül, tűrhető az összeg. Bár én még mindig úgy gondolom, hogy a károkozó sara kéne ez legyen, de tudom, így működik.

Mellesleg ilyenkor mekkora esély lenne ezt a maradék összeget behajtani a kedves másik félen? :U

(#98503) tomcsi23 válasza BigBlackDog (#98502) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem a lámpát sem cserélik párban, ha nem sérült meg a másik. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#98504) klambi válasza Speeedfire (#98488) üzenetére


klambi
addikt

emaileztem veluk es ra is kerdeztem, replikanak irta vissza.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98505) klambi válasza Magnum_ (#98497) üzenetére


klambi
addikt

koszonom a valaszokat!

Neked kulon koszi, hogy nem egy szavas valaszt adtal.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98506) Qru válasza hülyegyerek (#98501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem párban cserélik, legalábbis a biztosító nem fizeti csak a sérültet.

#nincsbennetarcsi

(#98507) Magnum_ válasza BigBlackDog (#98502) üzenetére


Magnum_
nagyúr

semekkora, azért van a KGFB (a vagyoni kárra, a szar szabályok szerint)
Nem vagyoni kár maradhat a jogcím, de azt meg itt hogy bizonyítja?

I humbly and respectfully decline™

(#98508) BigBlackDog válasza Magnum_ (#98507) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Aham. Tehát jól értem, hogy se elméletileg se gyakorlatilag nincs esély ilyenkor arra, hogy más hibája miatt bekövetkezett sérülésnél (ha számol avultatást a biztosító) ne kelljen egy fityinget se fizetnem és olyan legyen a gépjárművem, mint a baleset előtt? Eddig reménykedtem valami, ugyan bonyolult és időrabló, de működő és törvény biztosította kiskapuban ilyen esetekre.

[ Szerkesztve ]

(#98509) Speeedfire válasza klambi (#98504) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ennyiért én is inkább jó állapotú használt felnit vennék. FB csoportok tele vannak felnikkel. Ott érdemes körbenézni. Vagy akár citroen csoportokban, hátha ad el valaki gyári felnit.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98510) Magnum_ válasza BigBlackDog (#98508) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amikor a Jettába beletolatott a részeg gyökér nő, akkor az még pont nem volt 5 éves, így tudtam kérni pici pénzt az értékvesztésre, 5 év után már nem fizet rá a biztosító.
És erre van a KGFB intézménye (ami ugye kötelező), aminek a preambulumában is benne van ez:

Az Országgyűlés a károsultak fokozott védelme, a gépjárművel okozott károk következtében a biztosítottakkal szemben támasztott megalapozott kártérítési igények megfelelő mértékű kielégítése, a biztosítási kötelezettség betartásának hatékony ellenőrzése, a biztosítatlanság csökkentése, a fogyasztói érdekek védelme, a biztosítás és a biztosítók iránti bizalom növelése, a piac biztonságos működése érdekében, figyelembe véve az Európai Unió jogszabályait, illetve azt, hogy a biztosítási piac szabályozása elveiben, színvonalában és a piaci résztvevőknek nyújtott biztonságában érje el azt a szintet, amelyet az Európai Unió a tagállamok szabályozásától megkövetel

Azt mondja a jogalkotó, hogy az autó avul. Én ezzel nem értek egyet, mert ha egy 12éves makulátlan, tényleg javítás mentes autót összetör valami gyökér, akkor a korából eredő avultatás van, mert hogy egyébként is avul az értéke, és a Ptk. szerint nem juthat a károsult vagyoni előnyhöz a kártérítés során, csak olyan helyzetbe hozható, mint a károsodás előtt. Ezért faSSág az avultatás, de azt meg az autó korával hozzák összefüggésbe.

I humbly and respectfully decline™

(#98511) klambi válasza Speeedfire (#98509) üzenetére


klambi
addikt

ezt találtam.
Csak felmerült bennem, hogy pl a gyári pár éves használt felni-t nem kell-e 1-2-3 év múlva görgetni. Ez meg replikának replika de új. Most kicsit ezen gondolkodom :) oké, én városban hazsnálom idő 90%-ban.
de köszi a tippeket megnézem fb-n is.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98512) Magnum_ válasza klambi (#98511) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem a replika pont a városban van kitéve nagyobb veszélynek, főleg a fővárosban, ahol minden télen olyan tankcsapdák keletkeznek, hogy ihajcsuhaj, de kerülgetni kell őket :-) én még a csatorna fedelet is kikerülöm jobbára az alacsonyra húzott autómmal

I humbly and respectfully decline™

(#98513) Speeedfire válasza klambi (#98511) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez nem rossz, de sok szerintem. Amúgy 100-140k körül már jó, márkás felnik vannak.
Ezeket a felniket nem igazán kell gőrgőzni pár év elteltével se. Akár 10 évet is elmehet, ha vigyáznak rá. Illetve ezek nem is nagyon szoktak se törni, se repedni. A replika pedig hajlamos rá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98514) Qru válasza klambi (#98511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt inkább a Gumi-felni topikba való. :R

#nincsbennetarcsi

(#98515) BigBlackDog válasza Magnum_ (#98510) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Tehát, ha jó és szép autót akarok és nem szeretném, ha valami gykér "tönkretenné", akkor:
a) Veszek egy fiatalt, közel új autót, amit 4-5 éves korában eladok és nem izgulok
b) Veszek 5 évnél idősebb és lefingott külsejű autót és nem izgulok
c) Veszek 5 évnél idősebb és szép autót és nagyon vigyázok rá és izgulok.

Ma is elkezdte egy Corollás veszélyesen közelíteni az autóját az enyém felé a belső sávból. Szerencsére észrevettem, hogy már irányjelzés előtt húzódott jobbra, a szaggatott vonalhoz és már készítettem a féket. Tapasztalat; a fék jól fog és jó volt ébresztőnek az anyósülésen ülőnek is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98516) klambi válasza Qru (#98514) üzenetére


klambi
addikt

okok jogos, csak megjáratom itt is a szakértő szemek előtt :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98517) klambi válasza Speeedfire (#98513) üzenetére


klambi
addikt

sok az igaz, 5 éves gumi kicsit több is ami rajta van. 170-re tenném.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98518) bitpork válasza Magnum_ (#98510) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezért a legjobb biznic a biztosítás. Kell 500 milla hogy el lehessen indítani, de utána dől a lé mert nem kell kifizetni soha semmit.

És akkor még itt páran rácsodálkoztak h nincs cascom meg ilyen-olyan kiegészítő biztosításom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98519) Magnum_ válasza BigBlackDog (#98515) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen. Lásd Jetta eset. Garázsból garázsba járt, autópályán, hozzám került, vigyáztam rá, mint a hímes tojásra (pont emlegettem is rbálint88-nak, hogy mennyire beteges volt már, hogy a szent helyről nem álltam ki 2 hétig, csak péntek éjjel gyorsan lemostam, hogy visszaállhassak) és durr, belementek. El is adtam inkább a faszba Motion_blur-nek ;]

Ma volt az első vészfékezésem reggel (az előttem lévő Suzukis indokolatlanul lépett bele a fékbe), de jól működtek a fékek (mármint az igaziak is), legalább 1.5méterrel előbb álltam meg, mint amire számítottam, figyeltem is a tükröt, nehogy belém durranjanak.

Bitmalac: én meg csak a kieg.csaóban látok racionalitást

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#98520) klambi


klambi
addikt

utcsó kérdés még a felnihez:
hagyjam azokat a csavarokat ami az acél felnihez van, vagy van ajánlott, jobb hozzájuk?
:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98521) Magnum_ válasza klambi (#98520) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a nem gyári felnihez valószínűleg kell másik csavar (nálam kellett)

I humbly and respectfully decline™

(#98522) Speeedfire válasza klambi (#98520) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy szent is írja, ha nem gyári felni, akkor másik csavar fog kelleni. Általában kúpos.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98523) klambi


klambi
addikt

köszi, megpróbálom a gyári DS4-esből az alkut, 192 kicsit sok. 260-ért van az a 4 felni, ok gumi nélkül de 5 éves az a gumi...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98524) D.Orion válasza Magnum_ (#98484) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem része, nem kellett senki másnak. Az derék lesz ha kinti hivatalnokokkal kell levelezni.

(#98525) Magnum_ válasza D.Orion (#98524) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor hogy igazolod az öröklést? :-) a tulajdonszerzést (még ha nyilvántartáson kívüli is) kellene valahogy alátámasztani. esetleg még ott az elbirtoklás intézménye, de ingóságnál az 10év.
ha tudod igazolni valahogy, külföldre tuti hiteles fordítás is kell, amit külföldön még felül is hitelesítenek...
fúúú, nagyon bonyolultnak tűnik az eljáró mancikák miatt.

I humbly and respectfully decline™

(#98526) Qru válasza Magnum_ (#98525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a Merga ott fog elrohadni ahol van. :(

#nincsbennetarcsi

(#98527) EQMontoya válasza Qru (#98526) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vagy szétszedi a jelenlegi "birtokló" (direkt nem írok tulajt). Mivel a leírás alapján senki nem tud rá egyszerűen tulajdoni igényt formálni, ezért nem is lesz, aki ez esetben előszedné.

Same rules apply!

(#98528) Magnum_ válasza EQMontoya (#98527) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is erre gondoltam.
Itthon valszeg nincs nyilvántartásban, alkatrészként lehetne talán értékesíteni és elvitetni. csak nehogy keresse egyszer valaki :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#98529) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#98530) bitpork válasza Qru (#98529) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A cím hatásvadász és álságosan jellemző a TC-re. A leírtak alapján az lenne a legjobb (mert ugye feketén fehéren benne van az is h szarik a tulaj a rendes karbantartásra) ha csak a hiba technikus terminus-nál maradtak volna. MOD fordítva de mind1 érthető

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98531) kisza25 válasza BigBlackDog (#98508) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van megoldás, sose legyen 4 évnél idősebb autód, addig nincsen avultatás,;)újabb +pont az új autó mellett amit kevesen tudnak:P

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#98532) EQMontoya válasza kisza25 (#98531) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért a finoman szólva is kifogásolható etikájú biztosítói szabályozás ellen nem az lenne a megoldás, hogy levédjük magunkat, hanem hogy tisztességes keretek közé szabályozzuk őket.

Az egész rendszer úgy fals, ahogy van. Nyilván azért olcsó itthon a nyugati árakhoz képest, mert egy szart kapsz, nem szolgáltatást.
Avultatás, meg nem térítenek bérautót meg hasonlók? Ugyan már, baszki...

Ez civilizált világban úgy működik, hogy kiütik alólad a kocsit, akkor a javítás idejére szó nélkül kapod a hasonló kategóriájú bérautót, és az a minimum, hogy helyreállítják az autódat. Ugyanis az, hogy X napra kiesik, és szívhatsz a szervizzel, alkatrészbeszerzéssel, bőven nagyobb szívás, mint amennyivel elvben nő az autód értéke az új alkatrészekről. (Ez ugye gyakorlatilag 0).

Hogy ez mit eredményezne? Hát valószínűleg azt, hogy évi 100k körül lenne egy biztosítás.
Amit meg nyilván nem mer senki megtenni, mert sok embernek ez nagyon megterhelő lenne anyagilag.
Cserébe az van, hogy ezt a pénzt most gyakorlatilag a károsult fizeti meg, mert szinte minden esetben bukik a helyreállításon, a kiesett időre sem téritik neki a bérautót, illetve súlyadót/pályamatricát/kötelezőt időarányosan. Nálam már ez utóbbi önmagában is lett volna vagy 5 ropi, mert kb. egy 100-as egy évre a súlyadó, kötelező, pályamatrica egy kocsira, ha az kiesik három hétre, az már önmagában tétel.
Szóval inkább két kocsi, hogy maradjon mivel járni, ha bármi gebasz van. Cserébe két autóra már annyiba is kerül a biztosításod, mint nyugaton egyre, de ott legalább használhatsz is egy biztosítást/rendszámot több autóra. Mennyivel jobban jártunk, ugye? Ja, nem. :)

Same rules apply!

(#98533) BigBlackDog válasza kisza25 (#98531) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát igen. De ott is benne van a kiesés, rohangálás, értékcsökkenés (egy újrafényezett elem nem növelni, hanem csökkenteni fogja az értékét, ha gyári fény helyett van - sok vevőnél van azért rétegvastagság-mérő).

Egy másik, lehetséges megoldás a lízing. Nekem mondjuk kezd egyre szimpatikusabb lenni az is és talán lassan kezdenek magánszemélyeknek is egyre kedvezőbb ajánlatok megjelenni.

(#98534) Qru válasza BigBlackDog (#98533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lízinggel már én is barátkozom egy ideje. :K Sztem a kövi autó az lesz.

#nincsbennetarcsi

(#98535) -v- válasza Qru (#98534) üzenetére


-v-
addikt

Hol vannak magánembereknek ajánlatok, ahol esetleg lehet valamit kb. kalkulálgatni?

(#98536) Jaffa75 válasza -v- (#98535) üzenetére


Jaffa75
őstag

Hondánál már tavaly novemberben volt... :K

(#98537) Qru válasza -v- (#98535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honda, Skoda. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98538) kisza25 válasza EQMontoya (#98532) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk az is abszurd, hogy valaki egy 10-15+ éves autónál újkori árat vár el javításnál;)
Nyugaton ritkább az idős autó, 3-4x-es béreknél a magasabb biztosítás is jobban belefér, ha jól tudom Németországban 1000 euro környéke /év, annak azért annyira nem örülnénk (mondjuk tartalmazza az összes autópálya használatot is)?
Az új autókhoz van aszisztansz ami ezt nyújtja (csere autó) még kia és hyundainál is. pl. kia 7 év gar mellé minden kötelező szerviz után adott +1 év aszisztanszt és gari után is adnak, ha oda hordod.
A baleset meg olyan, hogy nagyobb városokban mindennapos, nekem saját autóval nem volt balesetem az elmúlt 20 évben, tehát pl nekem a magasabb biztosítás nem is lenne annyira nyerő.
Kavicsot már kaptam eddig minden autómnál, azt minden esetben a casco térítette 10% önerővel.
Parkolóban vitték el a tükröm, arra több pénzt küldtek, mint amibe került cserélni a KIA-nál gyárira (a régit meg odaadták, csak egy foncsor kell bele).
BigBlackDog: nekem volt papírom a gyári cseréről a KIA-tól, nem rettentette el a vevőt, ha nem jelzem nem is veszi észre, mert nem fényezett tükör volt, az autó oldalába meg belerepült a villanyóra szekrény ajtaja, miután letépte egy orkán erejű szél, csináltam előtte fotókat, azt is megmutattam, oszt jól van.
Szerintem, ha megvan minden az előéletről, minden kérdéses dolgot tisztázni tud az ember és szakszerűen van valami javíttatva, akkor nem lesz extrém különbség az állítólagos sérülésmenteshez képest :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#98539) Qru válasza kisza25 (#98538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szélvédőnél nincs önrész, kivéve ha vmi light casco-t kötöttél.

#nincsbennetarcsi

(#98540) BigBlackDog válasza Qru (#98537) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hondánál Te kértél már konkrét ajánlatot (magánszemélyként)? Mennyire releváns a honlapon lévő kalkulátor? A maradványértékek mennyire relevánsak vajon?

Most számoltam egy gyorsat; 6 évre 1.5T 6MT Civic Sport teljes költsége (havi lízingdíjak + önerő + maradványérték) 6 évre 1M Huffal lenne több, mint a kocsi újkori vételára. Ebben az 1M Hufban gondolom benne van a 6 év alatt felmerülő szervizek költsége, a gumiköltség, illetve a biztosítások díja. És 6 év végén így az enyém lesz a kocsi is, ha jól gondolom (maradványértéket is kifizetem). Havi lízingdíj pedig 70-80e Huf. Annyira ez nem tűnik rossznak számomra.

[ Szerkesztve ]

(#98541) kisza25 válasza Qru (#98539) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor nincsen, ha jó az után gyártott is, ha gyári kell akkor 10%, legalábbis nálam így volt.
BigBlackDog: fater kért, de nagyon gyenge ajánlatokat adtak, legkedvezőbb a kia volt, így lett a KIA carens, mondjuk ő cégként kérte, nem magánszemélyként egy honda hrv-re

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#98542) Qru válasza BigBlackDog (#98540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, bőven nem jutottam el addig.

mod:

Kisza: Jó nekem a Pilkington is. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98543) -v- válasza BigBlackDog (#98540) üzenetére


-v-
addikt

Hun van az a kalkulátor?

(#98544) Qru válasza -v- (#98543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#98545) EQMontoya válasza kisza25 (#98538) üzenetére


EQMontoya
veterán

10-15+ éves autónál újkori árat vár el javításnál

Nyilván ez több tényezős. De egy sérülés- (illetve fém esetén rozsdamentes) lökhárítónál, sárvédőnél, motorháztetőnél igen.

Mert azzal én is egyetértek, hogy egy háromszor gittelt, öt rétegben fényezett, minden sarkán rohadó sárvédő vagy lökhárító esetén igenis jogos az avultatás.

De ott van pl. az MX5. Ha valaki összeb..ná az elején, egy gyári fényezésű lökhárítót és egy alu motorháztetőt kellene cserélni. A biztosító a kora miatt tuti megpróbálná 50%-ra avultatni, pedig mind a műanyag lökhárító, mind az alu mocitető olyan, hogy ha nem törik össze, akkor konkrétan a világ végéig jó. Ráadásul még az autó értéke is csökkenni fog, mert eddig törésmentes volt. Szóval mindjárt buknék egy 100-as a javításon, meg még utána az autóm is kevesebbet érne. Ez azért kissé nonszensz.

Szóval az avultatásnak, mint intézménynek van helye, de nem kor, hanem állapot alapján.

Same rules apply!

(#98546) -v- válasza Qru (#98537) üzenetére


-v-
addikt

A skoda nem olyan nagy kaland, kiszamolon mar reszletezve volt [link]

(#98544) Qru: :R

[ Szerkesztve ]

(#98547) kisza25 válasza EQMontoya (#98545) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok csak kénytelenek átalányt nézni, nem autó típusonként egyedit, tutira lehet olyan cascot is kötni, hogy ne legyen avultatás, csak kötelezőnél is átlag igényeket néznek és az alapján van kitalálva, olyan nincsen, hogy mindenkinek jó legyen.
Az igény mikor felmerül már össze van törve, hogyan állapítsa meg a biztosító, hogy baleset előtt hibátlan volt-e
az a bizonyos alkatrész? sok sérült autót látok közlekedni (ami ugye tilos lenne)
pl. fizet a biztosító és te nem csináltatod meg, aztán balesetet szenvedsz ugyanazzal az alkatrésszel, a biztosító megint fizet, mert feltételez egy állapotot?
nincsen erre 100%-os megoldás sajnos :(
használt sok éves autóra nem éri meg költeni :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#98548) Qru válasza -v- (#98546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a cikk, most már legalább tudom hogy a szerintük megengedhetőnél kb 2.5x drágább autót vettem anno. :D

#nincsbennetarcsi

(#98549) klambi válasza klambi (#98523) üzenetére


klambi
addikt

hát sajna nem adja csak a felnit, gumival akarva, de az 2012-es téligumi....
szóval ha nem találok jó állapotú gyári citroent ami tetszik is akkor marad a replika.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#98550) EQMontoya válasza kisza25 (#98547) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igazából pont leszarom, hogy mit nehéz megoldani, meg milyen hátulütői vannak.
Olyan szerintem tisztességes keretek között nem fordulhat elő, hogy valaki más által okozott káron bukik. Őszintén szólva azért fizetek biztosítást, hogy ha valakinek kárt okozok, azt térítse meg helyettem.
Inkább többet fizessen a biztosító a tényleges kárnál, mint kevesebbet, épp elég szívás van a javítással amúgy is.
Ehhez kell megalkotni a szabályozást, és kész.
És jó érzésű embert szerintem zavar, ha kibasz a másikkal. Márpedig jelenleg ez történik, ha valakibe belemész, mert 95% eséllyel bukni fog a storyn. Az IS-nél is csak azért nem buktam, mert meg tudtam oldalni a nálam lévő bontott alkatrészek számlás eredetét... De ez nagyon gáz, hogy ezt így kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.