Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97351) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kiborult a bili.
előző autó (tudjátok, amit vissza kellett vetetni) tulaja jelentkezett, hogy át lett b@szva, jönnek ki a hibák (olyan is, amiről én nem tudtam, a C-oszlopból, és nem a burkolatból! hiányzik egy darab, meg ilyenek, meg kideült, hogy nem csak checkengine-ek tömkelege van, hanem ropi volt :( ), mennyi ideig volt nálam, stb. én elmondtam, hogy nálam mi volt, huszonpárnapig volt nálam, amiért vissza kellett venni.
már előttem megpróbálta visszavetetni, de utána felhívta a csávót, nem tudom, mit beszéltek, majd kaptam egy sms-t a fickótól, hogy kedden odajön, visszahozza a bent maradt napszemüvegem :D de dögtön utána. csak nem be akar fenyegetni valamivel? :DDD

még utána hívott szerencsétlen tulaj, hogy már nem is veszi fel, akkor ők elmennek a rendőrségre, majd az ügyvédjükhöz. én is ezt tenném, ha nem tudnám házon belül megoldani.
tanuskodnék? mivel én tulajdonosa voltam az autónak és visszavásárlási szerződést írtunk, amiben elismerte a rejtett hibát, illetve igazmondási kötelezettségem van, persze, tanuskodnék, ha kell.

focvis: öreg már az energy saver az én autómon és esőben nem kedvelem igazán :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#97352) stickermajom válasza bbubby00 (#97346) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez azért elég fanboyosra sikeredett. :U

(#97353) szőröscica válasza Magnum_ (#97351) üzenetére


szőröscica
addikt

Troger egy banda az. :( szerintem varhato volt, hogy lesz meg balhe azzal a kocsival.

[ Szerkesztve ]

(#97354) bbubby00 válasza stickermajom (#97352) üzenetére


bbubby00
őstag

Jo egy M5 tulzas volt alairom.
De egy uj A6 mellette maga az unalom.
Kitunik a mindennapokbol, a gyerekek egyenesen imadjak.
Fan boy vagyok, alairom. A Hondaimat is szerettem :)
Aki meg nem auto fan, az eltevesztette a topicot.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#97355) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jelentem az awd es a CC meg mindig parade vizen.

#nincsbennetarcsi

(#97356) -v- válasza bbubby00 (#97354) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, pont az A6-ot akartam mondani én is, mint az MX5-tel egy kategóriájú autó.

Aki meg nem auto fan, az eltevesztette a topicot

Én bkv fan vagyok, azért járok ide, hogy ha pl. felmerülne a dízel milyen, tudjak segíteni az embereknek.

A Hondaimat is szerettem

Mondjuk a Honda MX-5 is marha jó, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#97357) TheProb


TheProb
veterán

Turbo hűtéssel kapcsolatban amúgy kinek mi a véleménye/szokása?
Akkor nem sok értelme van járatni 1-2 percig a motort, ha pl pályáról lehajtasz és 15km-ert kozúton még tekeregsz és/vagy városban grasszálsz. Ott már nem pörgi ki úgy a lelkét, hogy ajánlott lenne, nem?

Én eddig úgy csináltam, hogy sima közúton való mászkálás után ~1 percet hagyom hűlni, ha pl pályán meg kell állni üríteni a tankot akkor 2 perc, mert közvetlen nagy teljesítmény után kell megállnia.
De pl csak városban kolbászolás esetén nem látom értelmét. Vagy tévedek?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#97358) gzbotii válasza szabonagyur (#97344) üzenetére


gzbotii
veterán

"A nő már akkor ki volt akadva, hogy mi az, hogy mi mind ide várunk, neki már most, de azonnal kell a csere, be is ment panaszkodni a főnöknek"
Wut? Ilyenek mi van a fejében (vakumon kívül) :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#97359) Qru válasza TheProb (#97357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól is függ milyen/mekkora a turbó ha kicsi akkor alacsony főtengelyfordulaton is sokat pörög a turbó.
Városban is szoktam lecsengést hagyni neki, baj nem lehet belőle.

#nincsbennetarcsi

(#97360) Magnum_ válasza Qru (#97355) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a kopott energy saver meg szar :D

I humbly and respectfully decline™

(#97361) szabonagyur válasza gzbotii (#97358) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fogalmam sincs, de nem volt százas. Egy időben bent állt az épületben és telefonálgatott... de inkább csak útban volt, amikor meg mondták neki, hogy álljon arrébb mert nem férnek tőle nem is figyelt rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97362) Qru válasza Magnum_ (#97360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalabb keves lesz a fogyi. :)

#nincsbennetarcsi

(#97363) bbubby00 válasza -v- (#97356) üzenetére


bbubby00
őstag

Befejeztem a topicot inkabb. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#97364) gzbotii válasza Qru (#97359) üzenetére


gzbotii
veterán

Városi, rövid távok után 15-30mp szoktam. Annyira nem hiszem, hogy felmelegedne, hogy sokat kell hűteni. Tévednek?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#97365) stickermajom válasza bbubby00 (#97354) üzenetére


stickermajom
addikt

Minden MX5 fan autó fan, de nem minden autó fan MX5 fan. :K Nincs ezzel baj.

(#97366) Qru válasza gzbotii (#97364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En is. Parkolofeket benyomom, D-bol attolom P-be es kikotom magam ez kb 30 sec. Ennyi eleg is. :K

#nincsbennetarcsi

(#97367) EQMontoya válasza Magnum_ (#97360) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az MX5-ön nekem viszonylag új van (16-os, asszem), de ez se tapad igazán. :D

Same rules apply!

(#97368) Speeedfire válasza Magnum_ (#97351) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vicc ez az itthoni használt piac. Lehet, hogy nem vagyunk balkán látszólag, de a mentalitás egyre jobban arra hajaz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#97369) barnam_ válasza szabonagyur (#97344) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pont ezért cserélem otthon, elkerülve a sorban állást és idegeskedést :)
Meg szeretek is elszöszölni a csavarok pucolásával, stb.

(#97345) focvis: évi 15 ezret megyek kb. Most egyelőre jóleszezígy, de majd ha valami rendelleneset tapasztalok, elgurulok egy gumishoz megnézetni.

(#97351) Saint_: ezt nem teljesen értem (azt hiszem). A kereskedő eladta újból az autót, majd annak az új tulajdonosa keresett fel téged? Nem semmi sztori mindenesetre...

(#97370) Qru válasza barnam_ (#97369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, rámelegítette egy balekra a nepper. :(

#nincsbennetarcsi

(#97371) Magnum_ válasza barnam_ (#97369) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen. De neki mar dragabban adta el, mint nekem
Erik a TC cikk, nem? :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#97372) bbubby00 válasza stickermajom (#97365) üzenetére


bbubby00
őstag

Szerencsere sok fele autot gyartottak az evek alatt, igy mindenki a szajize szerint tud valasztani

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#97373) barnam_ válasza Magnum_ (#97371) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hmm, annyira tipikus nepper viselkedés.
Abszolút érik a cikk! Mondjuk lassan amúgy sem ártana felhívni az emberek figyelmét az elektromos/hibrid autók buktatóira.

Mint ahogyan évekig a kettőstömegű + CR dízelekkel riogatták az olvasókat.

(#97374) Magnum_ válasza barnam_ (#97373) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha nem volt ropira torve, akkor egy tiszta e-autonal kevesebb a para, a hybridnel meg ugyanaz a benzin motor miatt, mint egy sima autonal.
Ha torve volt, akkor meg szinten ugyanaz a riziko.

Szerintem jobban jarna, ha ezt az autot elbontana, talan meg anyagilag is jobban jonne ki.

I humbly and respectfully decline™

(#97375) EQMontoya válasza Magnum_ (#97374) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem a nepper is egy balfasz, aki elhozott egy szart és most próbálja másra melegíteni.

Same rules apply!

(#97376) tboldi válasza Magnum_ (#97371) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erik a TC cikk, nem?

Mindenképp. :K

(#97377) Magnum_ válasza EQMontoya (#97375) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vegye vissza es bontsa el. Win-win.
Amugy persze. Aukcios oldalrol behoztak a fost de piaci aron eladtak

I humbly and respectfully decline™

(#97378) EQMontoya válasza Magnum_ (#97377) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyetértek. Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy szerintem Téged még nem is tudatosan vert át, hanem amnyira béna, hogy maga se tudta, hogy szart árul. Most meg próbál szabadulni tőle.

Same rules apply!

(#97379) Motion_Blur válasza EQMontoya (#97378) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nyilván vissza kell vennie másodszorra is, mert ez így már bűncselekmény. Papírja van róla hogy milyen hibákkal rendelkezik az autó és azokat elhallgatva adta el. Vajon mit hitt? Lesz olyan hülye aki lenyeli és csengei a milliókat a javításra vígan?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#97380) Magnum_ válasza Motion_Blur (#97379) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezert vagyok kivancsi, mit akar kedden, de ugyis elhajtom. atadtam neki a pecsetes szervizpapirt (persze nekem is megvan), szerzodesbe beleirtam MINDENT, o alairta, elvallata.
Akarmit iratott ala a vevovel, egy hosszadalmas eljarasban lehet bizonyitani, hogy o volt az elado es mit adott el.
EQ: persze, pontosan, de ez egy kis kozosseg raadasul, kiderul, gondolkodhatna.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#97381) Qru válasza Magnum_ (#97380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezert jo egy zartabb kozossegu autot nezni. Srac fb csopiba is bedobta Bogre exwrx-et... azota sem kelt el. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97382) BigBlackDog válasza Qru (#97381) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...azota sem kelt el"

Félretette Neked, amíg feltörtöd a malacperselyt? :DDD

(#97383) Qru válasza BigBlackDog (#97382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na addig alljon fellabon... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#97384) barnam_ válasza EQMontoya (#97375) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elég nagy baromnak kell lennie a neppernek :K Így van ahogy írod, az első esetet még csak-csak ki lehet magyarázni, a második esetnél viszont már tudott a hibáról, s ennek ellenére még drágábban is adta el a kocsit.
Nyilván elég nagy általánosítás, de nincs az az isten, hogy higgyek egy autókereskedő szavában.

(#97374) Saint_: gyaníthatóan ropira volt törve amit végül visszavett a kereskedő?

(#97385) Magnum_ válasza barnam_ (#97384) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugy nez ki,de nem is ez a lenyeg.
Hanem ez az eljaras a felhaborito nekem :/

I humbly and respectfully decline™

(#97386) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nagyot bukott az Allianz, a kulcsos lopás nem kizáró ok: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97387) BigBlackDog válasza Qru (#97386) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmm... Tavaly Civicre náluk volt a cascóm. És meg is jegyeztem mikor megkötöttem, hogy a kulcsokra különösen kell figyelnem. De akkor ezek szerint ez nem természetes.

(#97388) barnam_ válasza Magnum_ (#97385) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hányadék egy kereskedő. Tudom (illetve sejtem) hogy nem rakhatod ki a cég nevét, de hasznos lenne tudni, hogy a többiek kinél ne vegyenek autót. :)

(#97389) athomi


athomi
veterán

Kovács autó vajon mennyire megbízható motorolajokat tekintve? Vajon a Mobil 1-es motorolajaik ([link], [link]) a magyarországi hivatalos forgalmazótól származnak és hologrammal ellátottak?

Ha külföldről szerzik akkor hagyom a csudába, mert kitudja milyen szemetet öntögetnek bele.

[ Szerkesztve ]

(#97390) molnarpeter válasza athomi (#97389) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt már, akinek más olajat küldtek, mint amit rendelt. Olajszigetet tudom ajánlani :K

MOL olajat veszünk náluk évek óta, illetve néha szűrőt. Írj nekik egy mailt, vagy hívd fel őket, az a biztos :R

[ Szerkesztve ]

(#97391) athomi válasza molnarpeter (#97390) üzenetére


athomi
veterán

Azzal nincs gond, azt nem veszem át. :D

Olajsziget a hivatalos magyarországi forgalmazótól szerzi az olajat?

[ Szerkesztve ]

(#97392) molnarpeter válasza barnam_ (#97369) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szintén otthon cseréltem nyári szettre. Nem nagyon tudok olyan gumist, aki közben leszedné a dobbetéteket, és teljesen kimosná belül a sárvédőket :D

(#97393) tboldi válasza athomi (#97389) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy ismerősöm szokott tőlük Total olajokat rendelni, eddig nem volt panasza.

Én a győri Olajcentrumot preferálom (meg a Motult :P), webshopjuk is van.

(#97394) focvis válasza molnarpeter (#97392) üzenetére


focvis
veterán

Nekem kb. 1,5 - 2 óra a kerékcsere, szépen eltökölve időt, elmosva a kerekeket, gumi ápolás, stb. Maga a csere kb. 15 perc.

(#97395) kisza25 válasza focvis (#97394) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ennek a gumiápolásnak amúgy mi értelme van? 3-4 évesen még nem repedezik be, 5-6 évesen meg már lekopik :F ha meg valaki nem megy annyit akkor vegyen 4 évszakost, mert akkor azt legalább lejárja 3-4 éves korára és úgy vesz újat, jobban fog tapadni, mint az 5-6, vagy még több éves téli+ nyári
szervizzel szemben van a kézi mosó, ott lemosom aztán csá, mennek a pincébe

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#97396) focvis válasza kisza25 (#97395) üzenetére


focvis
veterán

Mer' úgy jobban néz ki, és védi a pincében az UV sugárzástól.

(#97397) molnarpeter válasza focvis (#97394) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Most a tavaszi nekem is volt annyi, kb 10-10 kis torx csavar oldalanként a dobbetét (hátul hagytam, oda nem hord fel semmit), akkor már megnéztem a féket és környékét is, nameg végre kiszedtem elölről a rohasztó szivacsokat. Így már nem olyan prémium módon koppan oldalt, inkább kong, de ez nem nagy ár. Picit látszik a barna vész, egyik oldalon alul (de csak belül pár pötty), másik sárvédőív tetején a szivacs hatására van itt-ott. Érik egy megelőző/még idejében elvégzett karosszéria munka (csiszolni, ködölni, jó lenne megúszni a lemezmunkát), a full rozsdás Jumper rendbehozatala óta elsőszámú ellenség minden korrózió :D

[ Szerkesztve ]

(#97398) Acheron válasza focvis (#97396) üzenetére


Acheron
őstag

"védi a pincében az UV sugárzástól" :DDD
Van valami spéci szerszámod a csavarokhoz? Én csak sima felnikulccsal szoktam levenni, felrakni, de nekem 3/4 órát megtart egy szett csere (igaz, rohanni nem szoktam vele) A mosás még egyszer ennyi. Ápolás nincs, én megkérem az UV -t, hogy ne menjen be a garázsba :B

(#97399) focvis válasza Acheron (#97398) üzenetére


focvis
veterán

Apám garázsából mentettem egy 35-40 éves keresztkulcsot, eredeti csehszlovák cucc; vagy békebeli kínai, "Diamond Brand". Ill. az ősszel vettem hidraulikus emelőt, alacsony profilút (12 e); ebből jó lett volna a normál magasságú is 6-7-8 ezerért (Lidl / Aldi / Penny), de ki tudja, mikor veszek porig ültetett Moszkvicsot.

(#97400) Acheron válasza focvis (#97399) üzenetére


Acheron
őstag

Akkor hasonló a felszerelés, mint nálam, azt hittem, van elektromos felnikulcs.
Azt ugyan nem tudom, menyire low profile a krokodilemelő, de eddig minden alá bement (az új vasnál meg mindegy is lesz) Respect a negyedórás cseréért - én sosem fogok ilyen részidőt elérni :N :D
Isten szerencse, hogy évente csak kétszer kell eljátszani. Holnap (ma) meg is csinálom, ha már ennyit beszéltünk róla.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.