Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) bitpork válasza tboy93 (#98699) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A posta pl Dániában megszűnt létezni. Illetve még dísznek van de olyan rossz volt a szolgáltatás színvonala h gyk a felhasználók átszoktak a minden másra is.
Mai sztori , édesanyám hív h csomagod jött. Mondom nyema , tegnap este rendeltem még valahol német fődőn van. De jött, Londonból. Kiderült h a február másodikán rendelt csomagom futott be valahogy miután negatív értékelést adtam a szerencsétlen eladónak...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98702) Termi16 válasza szőröscica (#98700) üzenetére


Termi16
őstag

Valóban.

Bár hozzátenném, hogy végig 120-130 között mentünk, aztán egyszer csak úgy érezte, hogy most oda kell lépni, persze pont a trafi előtt, amit a Waze se jelzett :D

Egyébként annó csak a szülei autójait vezette, 1-es Swift meg Ignis...:DD Meg is jegyezte, hogy főleg a Qashqai-ban nem is érzi abszolút a sebességet ezekhez képest, meg hát azokkal 90-nel kellett menni apuci mellett...

A lámpákat meg nem érzi semennyire, nem tudja belőni, hogy a távolság és a sebesség függvényében még át tud-e érni, vagy már nem. Annó mindig satuzott a sárga alatt, úgy hogy többször majdnem belénk jöttek hátulról, aztán kicsit finoman leoltottam, azóta meg ez van. :W

Azért durva, mert amúgy nagyon jól vezet, jobban mint a pesti forgalom 90%-a, de ez a piros lámpás dolog eléggé gáz.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#98703) stickermajom válasza Termi16 (#98702) üzenetére


stickermajom
addikt

"persze pont a trafi előtt, amit a Waze se jelzett"

Akkor biztos, hogy traffi volt? Waze ismeri az összes VÉDA-t.

Visszaolvastam, látom, hogy kinn álltak. :W

[ Szerkesztve ]

(#98704) B-L-A-C-K válasza szőröscica (#98692) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, akkor felejtő.

(#98705) brumi1024 válasza Termi16 (#98702) üzenetére


brumi1024
veterán

No offense, de ez nekem ellentmond: "nem is érzi abszolút a sebességet" és "nem tudja belőni, hogy a távolság és a sebesség függvényében még át tud-e érni, vagy már nem" vs "Azért durva, mert amúgy nagyon jól vezet, jobban mint a pesti forgalom 90%-a". A pesti forgalom 90%-a megáll a lámpánál satuzás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#98706) Qru válasza tboy93 (#98699) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van ügyfélkapum, oda megkapom?

mod:

Ha nem akkor marad a telefonálgatás az illetékes hatóságnak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98707) Termi16 válasza brumi1024 (#98705) üzenetére


Termi16
őstag

Az első része szerintem nem user error. Egy szakadt 20 éves swiftben vagy Ignisben máshogy érzed a dolgokat, mint egy modernebb, nagyobb autóban. Szóval itt igazából nem látok nagy problémát, annyi, hogy gyorsabban mer menni mert jóval biztonságosabbnak érzi.

A 2. része valóban gáz, én sem értem, de ez az egyetlen dolog, amivel problémák vannak (és ez is olyan, hogy mondjuk kéthavonta egyszer, ami még mindig sok, de na), ezen kivül viszont perfekt :D Az esetek legnagyobb részében nincs baj, csak néha amikor este megyünk haza, nincs forgalom, akkor elengedi magát, és mondjuk 80-nál nem mindig áll meg, nem mer akkorát fékezni. Igazából az összes eset igy történt :) Szóval még azt se mondhatom, hogy húde veszélyes volt, mert üres volt az út kb minden esetben, csak a tudat, hogy átmentél egy piroson, miköben már 1 másodperce piros volt.

Cserébe nem tötyörög 40-nel, nem szórakozik a belső sávban, el tud indulni a lámpánál úgy hogy pár másidperc múlva már rendes sebességgel halad, sávváltásnál nem öl meg senkit, értelmes ivben és sebességgel kanyarodik, nem veszélyezteti a másikat, nem fullad le stb-stb... Ez pesten nem igazán mondható el az emberek 90%-ról kb.

Most a meló mellett lakunk, azóta nem vezetünk 2*50 percet átlagban a legnagyobb dugóban, és sokkal nyugodtabbak vagyunk, mert eddig minden reggel\délután egy szenvedés volt a sok gyökér miatt. Volt 1 hónap, amikor 3 balesetünk volt, egyik sem a mi hibánkból.

De most már lassan azért befejezném :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#98708) tboldi válasza Termi16 (#98707) üzenetére


tboldi
nagyúr

nem mer akkorát fékezni
Itt az ideje gyakorolni és megszokni a negatív gyorsulást. :B
-----------------------------------------------------------------
szerk.: Ja, tudom, a fék kiknek való. :D

[ Szerkesztve ]

(#98709) Qru válasza Termi16 (#98707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vidd el egy vezetéstechnikai tréningre. Ott azzal kezdik, hogy megtanítanak fékezni.

mod:

Meg mondjuk városban ne 80-al csapasson ha még fékezni sem mer...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98710) -v- válasza Termi16 (#98702) üzenetére


-v-
addikt

A lámpákat meg nem érzi semennyire, nem tudja belőni, hogy a távolság és a sebesség függvényében még át tud-e érni, vagy már nem

Egyáltalán ne vedd személyesre, de azonnal elvenném a jogsiját :K

[ Szerkesztve ]

(#98711) tboldi válasza Qru (#98709) üzenetére


tboldi
nagyúr

A tréning jó dolog. Én még csak motorral voltam, de ott is a fékezés volt az első feladat. :K

(#98712) MunezXBK válasza xcds (#98627) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem hiszem, rajta van, hogy motormosó.

Fogalmam sincs, keress rá.

(#98713) tboy93 válasza Qru (#98706) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a rohej, hogy nem :W

(#98714) EQMontoya válasza -v- (#98710) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#98715) Qru válasza tboldi (#98711) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja a célfékezés meg sok más hasznos dolgot megtanítanak.

Itt pl éppen Bögre felejt el megállni. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98716) Termi16 válasza -v- (#98710) üzenetére


Termi16
őstag

Nem veszem, én is ezt mondtam neki. De csak megsértődik, haszna nincs. De szerencsére tényleg nem veszélyes, forgalomban nincs csinál ilyet.

Majd egy ilyen vezetéstechnikai tréninget kap ajándékba, aztán hátha.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#98717) -v- válasza Termi16 (#98716) üzenetére


-v-
addikt

Önvezető autó kéne neki ajándékba :D

(#98718) Integrale válasza Termi16 (#98716) üzenetére


Integrale
veterán

"Forgalomban nem csinal ilyet" :F

van jelzolampa a garazsajtotokban?

Meddig tart megtanitani neki, hogy mikor es mennyire fekezzen? Megsertodik? Akkor is meg fog sertodni, ha piroson athaladaskor oldalba kap(jak) valakit?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#98719) MunezXBK válasza -v- (#98717) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy inkább háztartást vezessen. :D

(#98720) -v- válasza Integrale (#98718) üzenetére


-v-
addikt

Hát egyébként, akinek nincs érzéke a vezetéshez, annak úgysem lehet megtanítani ... alap koordinációs meg egyéb skillek hiányoznak és ennyi, tele van a forgalom ezekkel, őket sem lehet kitiltani, másnak kell vigyázni rájuk mindig. Ha még két balfék fut össze, sanszos a baleset, így működik sajnos ..

[ Szerkesztve ]

(#98721) hülyegyerek válasza Qru (#98640) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi, hogy gondolsz rám, de a Civicben nincs diffi :DD

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#98722) Speeedfire válasza Speeedfire (#98212) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most voltam az egyik helyi klímásnál. Beugrottam, hogy nézzen rá. Nulla gáz volt benne. Egyből látszott, hogy a klíma hűtő kapott egyet. Erős a gyanúm, hogy az IC felrakáskor lyukadt ki. :O
Kap egy másik hűtőt, aztán remélem jól viselkedik. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98723) Integrale válasza -v- (#98720) üzenetére


Integrale
veterán

Nem kell ehhez balfeknek lenni, ha egy lampas keresztezodesben egyik iranybol jon Terminé, en pedig a masikbol ugy, hogy latom messzirol a lampamat, piros elveszem a tuzet, majd atvalt sargara, akkor ujra megdundizom, es mar a meetingen is vagyunk. Azert valjuk be, eleg gyakori az ilyesmi, hogy gurulobol mesz at a sargan, mert van utad, este plane.

"Bad reklám is reklám too"

(#98724) bitpork válasza Speeedfire (#98722) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha nem kotlott meg a kompresszorod... mert ugye a gázban van porított olaj is a kenéshez oszt ha nincs gáz, akkor gáz van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98725) Speeedfire válasza bitpork (#98724) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nagyon remélem, hogy nem lett baja. Ha él a gyanúm, akkor nem sokat ment üresen. Max 1 óra. Igazából a kompresszort hallani is, hogy kapcsol. Majd kiderül.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98726) MunezXBK válasza Speeedfire (#98725) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem gáz nélkül nem megy. :B

(#98727) Speeedfire válasza MunezXBK (#98726) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor lehet, hogy nem a kompresszor hangja az. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98728) Termi16 válasza Integrale (#98718) üzenetére


Termi16
őstag

Ez azért nem pont úgy működik, hogy mondasz valamit és legközelebb már tökéletes lesz.

Én terelem a megfelelő irányba, de nem egyszerű, mikor az a válasz, hogy nem akartam nagyot fekezni, vagy az, hogy akkor vezess te.

Mivel csak este fordult elő, még azt is el tudom képzelni, hogy úgy van vele, hogy pont nem érdekli az az 1mp piros. Majd egyszer megertjuk ezt is. (nem)

Vilike: attól még messze vagyunk...

A leaf se jött össze, pedig nagyon rá voltam izgulva.
Azóta láttam fbon egy képet, Bp-Pécs 195km, 97% töltöttsegről, tempomat 110-zel maradt benne vagy 25km nafta, ez kevés így.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#98729) bitpork válasza MunezXBK (#98726) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

nem kell mennie h tönkremenjen :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98730) MunezXBK válasza bitpork (#98729) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt tudom, de attól még nem megy.

(#98731) Jaffa75 válasza EQMontoya (#98545) üzenetére


Jaffa75
őstag

sokkal többet buknál... :((( itt még hatványozottabb az első 50cm-es szabály, ráadásul bontva szinte semmit nem kapsz az elejéhez (motorháztetőt még csak-csak), zárhíd, lámpák szinte 0.0 az esélye.

Az hogy utána meg nem lesz olyan, már említenem sem kell... :( :O

[ Szerkesztve ]

(#98732) EQMontoya válasza Jaffa75 (#98731) üzenetére


EQMontoya
veterán

Munkatársakat keresünk. Jelige: fiatalos csapat, versenyképes fizetés. :DDD

Same rules apply!

(#98733) Jaffa75 válasza EQMontoya (#98732) üzenetére


Jaffa75
őstag

de mocskosul koszos az a mohazöld vas... :DD

Szép páros.. :C

(#98734) EQMontoya válasza Jaffa75 (#98733) üzenetére


EQMontoya
veterán

A koszosságnak egy különös természeti jelenség az oka, az úgynevezett eső.

Kint állt most éjjel, még örültem is reggel, hogy esett kicsit az eső, biztos lemosta. Ó, hogyne. Nem tudom, mi esett az égből, de szerintem a Calgon sírva menekült volna, ha ebbe dobják.

Same rules apply!

(#98735) Qru válasza EQMontoya (#98734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegnap este 10-kor mostam kocsit, most ponotsan így néz ki a miénk géptetője is. :(

#nincsbennetarcsi

(#98736) Jaffa75 válasza EQMontoya (#98734) üzenetére


Jaffa75
őstag

ugyanebben a cipőben voltam én is, amikor az első lámpát vittem polírra... 1 percre kapott el, olyan mocskos lett, hogy el sem hiszed! Mintha beálltam volna a homokozóba, a kissrácok meg adtak volna neki a vizes homokkal a kicsi vödrükből.. :DDD Nem győztem este mosni, hogy posztolhassak ide egy normális képet! :DD

(#98737) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ha mar az autokrol beszelgettek...
En is lemostam ma.
Es megjott a pot tolto is, az az autoban van mar (az utcai kabellel), a gyari tolto meg a falon (van, ahol csak sima konnektor van, legyen nalam mindig)
pot otthoni tolto

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#98738) Snoop-y válasza Integrale (#98718) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam majd akkor lesz lepodes ha egy 2.3 tonnas banyatank oldalbakapja egy keresztezodesnel. Mondjuk utana majd azt kell gyakorolni hogyan ugrasson fel kerekesszekkel a jardaszegelyen...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#98739) proof88 válasza Qru (#98735) üzenetére


proof88
addikt

Akkor már értem miért van állandóan tele az autómosó, miért mossátok le este ha előre szólnak hogy hidegfront vonul át és eső lesz? Ezért kell állandóan várni a mosóban ... :U

(#98740) Magnum_ válasza proof88 (#98739) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tedd meg hozza, hogy a durva anyankat, koszi!

I humbly and respectfully decline™

(#98741) bbubby00


bbubby00
őstag

Úúúújra nálam az autóóóóm.
Jujjdejóvégre :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#98742) proof88 válasza Magnum_ (#98740) üzenetére


proof88
addikt

ma már kitart néhány napig :D

(#98743) focvis válasza hülyegyerek (#98721) üzenetére


focvis
veterán

Minden civil autóban van diffi, úgy hívják , hogy differenciálmű. Anélkül kanyarban radírozna az ívbelső kerék. :K

(#98744) kisza25 válasza EQMontoya (#98734) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is ilyen lett az autó reggelre, pedig tegnap mostam le így kénytelen voltam ma is :O

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#98745) EQMontoya válasza kisza25 (#98744) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem ilyen luxusra nem volt ma időm, a mélygarázsos kép este 8-kor készült...

Same rules apply!

(#98746) kisza25 válasza EQMontoya (#98745) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2 perc és 200 Ft bánta, 1 perc habos, 1 perc öblítés és kész, egyrészt tegnap mostam, másrészt kicsi az autó, 400Ft le lehet mosni az egészet, ha saras. 1000 méter a kézi mosó, 1500 méter a következő kézi mosó (ehhez járok ha koszos, itt van habkefétől kezdve a habos, sima vizes, fényesítő öblítéses ....keresztül, vagy 6db kézi program):P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#98747) EQMontoya válasza kisza25 (#98746) üzenetére


EQMontoya
veterán

Majd ha ezek után vagy áttörlöd, vagy vezetsz valamennyit, különben olyan foltosra szárad a vízkő miatt, hogy nem csináltál semmit.

Same rules apply!

(#98748) kisza25 válasza EQMontoya (#98747) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nálunk van lágy vizes öblítés a kézi mosóban, azt hívják fényesítő öblítésnek:)
(#98749) EQMontoya : nekem nem lesz foltos, de mondjuk megyek utána még 1-2 km vagy haza, vagy melóba

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#98749) EQMontoya válasza kisza25 (#98748) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kb. annyit ér, mint ha élesztőt dobálnál egy tömegsírba...

Same rules apply!

(#98750) kisza25 válasza EQMontoya (#98749) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

törlés nélkül 200 méterre a mosótól, ez foltos?
[kép]
Ilyen lett reggelre, ez foltos

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.