Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) deicide válasza SzlobiG (#46088) üzenetére


deicide
veterán

Ugye? LE-ből és Nm-ből sosem elég. ;]
Tegnap volt utasom, mondta az elején, hogy kb ő is ilyen stílusban vezet, csak nincs hozzá autója (1.6-os régi Audija van). Aztán amikor bemelegedett a technika, átértékelte. Nem azonos stílusban vezetünk. :DDD

De ha beülne egy erős autóba, neki is változna a stílusa, amint ráérezne, hogy tágabb határok között lehet autózni. Ez szerintem tök normális, csak tényleg kicsit fel kell nőni hozzá, hogy mindig tudd, meddig lehet elmenni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46102) EQMontoya válasza -v- (#46100) üzenetére


EQMontoya
veterán

Oké, de autót nem holnapra veszünk, lehet kicsit várni is. Unszimpatikus nepper határozott minuszpont még akkor is, ha az autó okésnak tűnik.
Azért az a gyanúm, hogy pl. Munezéknél kicsit máshogy menne a dolog. :)

Deicide: Isten óvjon, hogy az átlag magyar így kezdjen vezetni.
Ma esett 3 csepp eső, a reggeli kb. 6km-es úton 2db, 3 autó részvételével összehozott balesetet láttam, és olyan szintű balfaszoskodás ment, hogy leginkább sírhatnékom volt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46103) -v- válasza EQMontoya (#46102) üzenetére


-v-
addikt

Az E46 kínálatból kiindulva ez a "kicsit" ez fél év is lehet. Ha ez belefér, ok. Vagy mehetsz ki magadnak behozni németből :) én általában azt látom, amikor a fasz rossz végén vagyok, túl nagy luxus finnyáskodni. Igen, nem nyalják ki itt annyira a segged, valóban, macera megoldani stb. Ha belefér, hogy emiatt otthagyj egy autót és kapja be, akkor igazatok van, rohadjon meg. Ha meg autót akarok venni, lehet csak emiatt nem skippelek valamit, ha amúgy is limitáltak a lehetőségek :R

(#46104) Qru: A tesztkör után megnyugtatott, hogy megy az

Ez melyik autó :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#46104) Qru válasza deicide (#46101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sosem elég az tuti. Hozzászokik az ember. 78 lóból ültem át 170-be. Leesett az állam milyen jól megy az elején. Aztán megszoktam és már nem érzem. 1x már beültettem Bögrét a kordéba, menjen vele egy karikát mert én úgy érzem nem megy. A tesztkör után megnyugtatott, hogy megy az csak már hozzászoktam. :D

mod:

EQMontoya: Ma már én is átfűztem magam a városon 2x. Botrány... :(

rvilike: Haha. :D Bubi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46105) MunezXBK válasza EQMontoya (#46102) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Muneznél már más megy. :B

(#46106) deicide válasza EQMontoya (#46102) üzenetére


deicide
veterán

Az azért tragédia lenne. Szerencsére csak kevesen érzik úgy, hogy versenypályának használják a közutat. Abból viszont több van, aki a napi frusztrációját éli ki, ráadásul autója sincs hozzá, na az tényleg veszélyes...

Qru: úgy-úgy, megszokod és már nem érzed, csak akkor tudod, amikor beülnek melléd a lányok és sikítanak, ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46107) EQMontoya válasza -v- (#46103) üzenetére


EQMontoya
veterán

Autót hosszabb távra vesz az ember, és van mivel járnom. :)
Szóval azt a pár balekot leszámítva, aki első autónak akar BMW-t, nem hiszem, hogy bárki rohanna...

Same rules apply!

(#46108) szőröscica válasza Tsebacsi (#46097) üzenetére


szőröscica
addikt

Én így tuti nem fogom megnézni, bármilyen szép is az autó. Egy szabadnapot erre nem veszek ki.

Majd eladja másnak. :)

Szabadnapot arra vennék ki, ha próba után tetszene, akkor elvinném a 5er-hez átvizsgáltatni, és ha rábólintatnak, papírozni. De csak egy próbaútért nem fogok a neppernek ugrálni.

(#46109) brumi1024 válasza EQMontoya (#46102) üzenetére


brumi1024
veterán

Dettó. Tegnap gondolkoztam rajta, hogy milyen rég találkoztam a budai rakparton balesettel. Csak sikerült egy teherautónak és egy Swiftnek a nyíl egyenes úton tükör (és oldal) pacsiznia.

(#46110) z123456789 válasza MunezXBK (#46105) üzenetére


z123456789
addikt

De reméljük autós témánál maradtál. ;)

(#46111) -v- válasza EQMontoya (#46107) üzenetére


-v-
addikt

Nem is rólad volt szó; éppen erről beszélek, ha megteheted hogy ott hagyod, otthagyod.

(#46112) Skillet: Galantból is akkor érzek valamit, ha az anyós oldalon ülök.

De hát mindig ott ülsz.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46112) Skillet válasza Qru (#46104) üzenetére


Skillet
addikt

:K úgy-úgy.
Galantból is akkor érzek valamit, ha az anyós oldalon ülök. Úgy nagyon bejön :)
Amikor egy drag-ra épített 550 ló körüli galantban ültem, elképesztő volt. Minden olyan gyorsan történt. Aztán a sofőr/tulaj mondta utána, hogy ebből már semmit sem érez. Valami olyasmit mondott, két váltás között meg tudna reggelizni :DD
Hozzászokik az ember. Tudod már, mire számíts, amikor letaposod a pedált. Fékezésnél egyébként ugyanez.
Rálépsz, nálad semmi sem történik, automatikus reakció, hogy nem dőlsz előre, pont annyira feszíted meg magad, amennyire kell. Az utasok viszont dőlnek... :K
Ez ilyen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46113) EQMontoya


EQMontoya
veterán

TC-sek összebalhéztak Novothtal?

rivilike (46111): :)) A talin láttad a kis csipeszét? :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46114) szőröscica válasza EQMontoya (#46113) üzenetére


szőröscica
addikt

Sztem Novoth nem foglalkozik adagoló javítással. :F

(#46115) MunezXBK válasza z123456789 (#46110) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Természetesen.

(#46116) EQMontoya válasza MunezXBK (#46115) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért remélem, nem Tesco parkolóban javítasz szélvédőt és polírozol lámpát. :D

Same rules apply!

(#46117) tomiii.


tomiii.
aktív tag

#maikaland

Anyum az elmúlt 20 évben kb most ment volna velem másodjára autóval dolgozni a busz helyett, hát... a táv utolsó 5%-át ismét busszal tehette meg. Egy 30-al tötymörgő autó előzésébe kezdtem, amikor is a kis 40 éves konstrukciójú blokkocska rezgései, melyek a kihúzatáskor keletkeztek és a rozsdamanók együttes munkája által eltört a kipufogó és lógni kezdett, ez nem is volt vészes, míg be be nem fordultam a rendőrség épülete mellé, ahol szépen le is szakadt és húztam a kocsi alatt az egészet.
A rendőrségi parkolóba keresztbe berántottam a paripát, már ezt is furcsán nézték, a legérdeklődőbb tekintetek viszont akkor voltak, amikor a kocsi alól kimászva (megállapítottam, hogy a f.szom se köti vissza) hátra mentem, majd egy határozott mozdulattal lerúgtam az egész rendszert, kihúztam a kocsi alól és bevágtam a csomagtartóba, majd elhajtottam.

az autó egy gumis műhely szállító autója (is) ezért ilyen retkes, már vagy 20 éve vagy betont, vagy fát, vagy gumit, vagy lomokat hordanak benne :D Többit meg én hánytam szét, mikor a kocsi alá feküdtem.

Pedig ma pihenni akartam, de hát ráérek mindig más szarját tákolni.

(#46118) Qru válasza deicide (#46106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sajátomban is síktok ha az anyós ülésen vagyok pedig az még csak nem is erős. A szemben lévő cégnél melózik egy ismerős akinek egy mk2-es wrx-e van, múltkor átadtam a volánt neki én meg az anyós ülésen. Hát kapaszkodtam eléggé úgy bedobta a kanyarba, hogy csak pislogtam. :D Tök más az anyós oldalról nézve ugyanaz a mutatvány...

Amikor engem vittél nem skítottam, csak erősen kapaszkodtam és mélyen hallgattam. :DDD

mod:

joamilestoné: Biztos nem adott volna számlát. :DD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46119) MunezXBK válasza EQMontoya (#46116) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt nem ismerik ezeket a fogalmakat. :D

(#46120) Teszla_ válasza szőröscica (#46096) üzenetére


Teszla_
senior tag

Rengeteg ilyen van. Én is most keresgélek autót és nagyon sok helyen még címet se tüntetnek fel az ilyen "kerekedők". Gondolom leparkolja az autókat az utcán, nem kell telepehelyet bérelni, meg adózni az eladások után, valószínűleg a nevére se veszi az autókat, biztosítás sincs rájuk kötve, így még a kipróbálása is korlátozott lehet, nemhogy elvinni átnézetni. Az ilyennel szvsz nem szabad foglalkozni, mert csak rosszul járhat az ember.
Én egy Lexus RX300-at akartam megnézni, de a "kereskedő" nem ért rá, azt mondta ott parkol az xy utcán, nézzem meg és ha érdekel, majd odajön valamikor. Pár napra rá láttam az autót, de csak messziről. Aztán hétfőn láttam megint, egy kereskedés udvarán, leszerelt kormánnyal... Ja és azóta 200ezerrel nőtt az ára. No comment. Persze telefonban mondta, hogy ő nem kereskedő, hanem magánszemély.

(#46121) z123456789 válasza tomiii. (#46117) üzenetére


z123456789
addikt

Veled annyi minden történik baszki, hogy nyomhatnád blog formájában, a közlési forma meg egyenesen megnyerő. :DDD :C

(#46115) MunezXBK
:R

(#46122) Qru válasza tomiii. (#46117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örülj neki, nekem anno a Puntóról a Ferihegyi gyorsforgalmin szakadt le a kidörgő. Kénytelen voltam alámászni és felkötözni, mert ott nincs menekülő út. :(

#nincsbennetarcsi

(#46123) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Tegnap végre sikerült kiműteni a Lageszból az EGR-t, vehetek is másikat, mert úgy be volt rohadva, hogy csak maradandó sérülés árán jött ki a drága. Kikapartam a szívótorokból már egy marék olajos kormot, de még van dolog.
Most azon vagyok, hogy egy bontott EGR-t vadásszak a régi helyére.

A kérdés:
Megéri elforgatni az EGR-t a verdában, ezáltal úgymond kiiktatni a rendszerből? Sok pro és kontra érv akad és én már nem tudom mit higgyek. :)

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#46124) Qru válasza gooool (#46123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én nem vacakolnék vele és kiiktatnám. -1 költségfaktor a jövőre nézve. Igaz kicsit megugrik a fogyid mert részterhelésen nem lesz kipufgáz visszavezetés de ha nem mész évi sok ezer km-t akkor nem vész.

#nincsbennetarcsi

(#46125) gooool válasza Qru (#46124) üzenetére


gooool
őstag

Eddig sokat mentem vele, meg a fene se tudja, hogy ha új melóm lesz mennyit fogok, de a 4,5-ös átlagom ha megugrik picit, akkor egye fene. :)
Mondjuk sokan pont fogyasztás csökkenést írnak, meg hogy fickósabb lesz a motor tőle.

Majd kiderül, csak sikerüljön szerezni EGR-t, meg tömítést. :D

Üdv, Balázs

(#46126) SzlobiG válasza gooool (#46123) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szedd ki a fenébe...ha le lett volna már dugózva, akkor most nem jött volna elő ez a hiba. :)

(#46127) gooool válasza SzlobiG (#46126) üzenetére


gooool
őstag

Akkor okés, az "újat" már elforgatva fogom berakni.

Köszönöm Neked és Qru-nak is! :R

Üdv, Balázs

(#46128) Qru válasza gooool (#46125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja ez olyan mint a chipesek oldalán az erősebb lesz és kevesebbet eszik. :W

Erősebb nem lesz mert parkettán így is lezár és nincs visszavezetés a csúcs teljesítményed így nem változik. A fogyi attól ugrik meg, hogy részterhelésen nem lesz visszavezetés és csak friss levegőt kap, amihez automatice több benyót is adagol az ecu.
Tehát erősebbnek érződik közepes terhelésnél de cserébe többet is eszik.

#nincsbennetarcsi

(#46129) gooool válasza Qru (#46128) üzenetére


gooool
őstag

Szóval mindenki hazudik?? :( :O :D

Mindegy, elforgatom, így legalább azt a sok mocskot nem tolja be a motorba, amit most volt alkalmam kikapargatni.
Mondjuk így a szar idő előtt lehet nem a legjobb megoldás, hogy lassabban fog bemelegedni. :DDD

Üdv, Balázs

(#46130) Kornel válasza K Norbi (#46090) üzenetére


Kornel
veterán

Ez akár én is lehetnék, csak nem vagyok hülye, hogy felvegyem 😂
Mondjuk a leálló sávot azért nem használom...

(#46131) EQMontoya válasza gooool (#46129) üzenetére


EQMontoya
veterán

Dízel amúgy sem városi használatra van, hosszabb úton meg mindegy, hogy 10 vagy 12km alatt melegszik be.

Same rules apply!

(#46132) MunezXBK válasza Kornel (#46130) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt, hogyha zöld nyíl van a leállósáv felett, lehet ott is menni. Ezt, hogy találták ki :F

(#46133) gooool válasza EQMontoya (#46131) üzenetére


gooool
őstag

Arra a kis 1,4-es Pozsi 206-ost hasznalom, a Lagesszal meloba jarok/tam, meg hosszabb turakra.

Csodasak amugy ezek az alkatreszesek...Hivom oket, hogy latom van fajin EGR-juk, kellene, mennek erte. Jah van, de meg benne a motorba, nem tudjak kijon-e. Hat kosz bazzeg, akkor sokkal elorebb vagyunk. :DDD Persze a hirdetesben szepen megtisztitott darab van lefotozva.

Üdv, Balázs

(#46134) Mágus2 válasza gooool (#46133) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lézerrel vágass helyette egy fedelet. Könnyebb és jobb megoldás. :K Nem kell az neked. :DDD

(#46135) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

(#46136) tomiii. válasza z123456789 (#46121) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Már kijavítva. Akinek nincs hegesztője, annak legyen bilincse. Na, jó, nekem az sem volt, csak egy. Gondoltam átnézek a szerelőhöz, adott egyet, majd itthon rájöttem, hogy 3 kell. Visszatekertem a szerelőhöz:
-Csőő Gyuri bá'
-Ne bassz, elszakítottad a menetet mi?
- Jaaa, dehogyis, aggyámá' még egyet, elszámoltam magam.
-Óóó nesze, itt egy új, csak eredj már innen.
-Kösz, csőő Gyuri bá'

Majd megalkottam ezt a remekművet a ház előtt, ha már úgyse fizetnek érte, minek legyen szép is?: [kép]

(#46122) Qru: Olyan megnyugtató, hogy az utcaimon most már minden új vagy új állapotú. Remélem jó ideig majd hozzá sem kell nyúlni, ha kész lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46137) gooool válasza Mágus2 (#46134) üzenetére


gooool
őstag

Ha ez alternativa lenne, akkor mar akar a fogammal is kiharaptam volna egy oda illot. :D De sajnos a kialakitasabol adodoan nem megoldhato.

Üdv, Balázs

(#46138) Evil Snowman válasza Mágus2 (#46135) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Szépen fűzi a kanyarokat. :K

(#46139) TommyX_ válasza tomiii. (#46136) üzenetére


TommyX_
őstag

Amennyi Sierra-d van, kellene még egy ilyen is. :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#46140) EQMontoya válasza Mágus2 (#46135) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kemény a srác, nagyon érzi a gépet és finoman is kezeli.

Same rules apply!

(#46141) Mágus2 válasza EQMontoya (#46140) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És nem is felelőtlen. Ellenőrzik az útvonalat a haverjai, és szólnak mindig rádión, hogy tiszta a terep, mehet a szembe sávba. :R Elég nagy sebességgel megy ahhoz, hogy a legkisebb hiba is csúnya véget érjen, de jól megy neki.

[ Szerkesztve ]

(#46142) hacki87 válasza tomiii. (#46136) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem is ilyen bilincs fogta össze a kipufot de úgye 3 bevágás van rajta és hiába húztad meg szakításig az anyákat hallottad és egy idő után láttad is h ereszt... körbe hegesztettem apuval. :DD Majd miután meg unta a középdob a 15év lógást a kocsi alatt letört a hátsódob felé menő cső de ott ahol be van hegesztve a dobba a cső. Azt az anyázást utána amikor flexelte le apu :DDD

(#46135) Mágus2 Komoly amit csinál. Ha jól láttam bőven 100-as tempóval indítja meg az autót. 50ről se tudnám :D max esőbe pörögni :D

[ Szerkesztve ]

(#46143) Mágus2 válasza hacki87 (#46142) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Felénk is ilyen szerpentinek vannak. Belengetem, elvállalom, majd a 400 méteres szakadékból kellesz kiszedni a családi kombit. :DDD De legalább kanyarodni már megtanultam, meg nagy tempónál nem leesni a sávomról. Az is haladás. :DD

[ Szerkesztve ]

(#46144) hacki87 válasza Mágus2 (#46143) üzenetére


hacki87
senior tag

Nálunk max körforgó van xD

(#46145) Kornel válasza Mágus2 (#46143) üzenetére


Kornel
veterán

Boyracer😂

(#46146) Mágus2 válasza Kornel (#46145) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A nálunk a hegyekben magyar redszámos, 70-el legelésző turistákhoz képest biztosan az vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46147) Kornel válasza Mágus2 (#46146) üzenetére


Kornel
veterán

Gyere talira, aztán gyorsulunk a szeremin, vagy a budafokin 😃
Talán egy 1.6 cr-t lenyomok még, az van neked, nem? 😉

(#46148) rbalint88 válasza Kornel (#46147) üzenetére


rbalint88
addikt

házhoz mész a lófaszért már megint ;] . 2.0 crtdi 140 nyiha és sok nyúlmókus.

[ Szerkesztve ]

(#46149) Mágus2 válasza Kornel (#46147) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megennélek reggelire. :D De kapnál egy esélyt, tetszik hogy nem a kisebbekkel kezdesz. :P

2.0Tidiáj 140ps/320Nm ;] 9,2 a 100, de ha nem sajnálom a gumit, lehet belőle faragni.

[ Szerkesztve ]

(#46150) Kornel válasza rbalint88 (#46148) üzenetére


Kornel
veterán

Na az már szép kihívás lenne 😂
Simán elkennel szerintem 😃
De fő a részvétel, ezért ha jossz mehetünk egyet 😂

Ja nem is magusnak válaszoltam 😂

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.