Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Zewa válasza Integrale (#46894) üzenetére


Zewa
senior tag

Ééééés tényleg, köszönöm! Vezettem is réges rég de meg nem mondtam volna. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#46902) Qru válasza trialboj (#46895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Félig vicc: Hogy jobb legyen a légellenállás.

#nincsbennetarcsi

(#46903) zoo8800 válasza kenny123 (#46898) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha nem másnaptól kérted az érvényességet, akkor 28-án éjjel lejárt az érvényességed...

rip and tear, until it is done

(#46904) EQMontoya válasza kenny123 (#46898) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért is?
A matricád 10 napos, nem 240 órás.
10 naptári napra vonatkozik, tehát ha úgy vetted, hogy már 19-én érvényes legyen, annak az érvényességének vége 28-án 23:59.

Same rules apply!

(#46905) kenny123 válasza EQMontoya (#46904) üzenetére


kenny123
addikt

Oh, így mar érthető. Bocsi, köszi az infót!

yo

(#46906) brumi1024 válasza Qru (#46891) üzenetére


brumi1024
veterán

Megyeget és jól fogyaszt. :) SUV nem feltétlen kell hogy jobban menjen, 8 körül van a 0-100, de a nyomaték miatt egész rugalmas. A quattro elegendő, terep amúgy sincs (az offroad csomag amúgy is egy 19"-os felnit jelentett, 255/35-ös gumival, szóval ennyire gondolják komolyan :DDD ), mindenhova máshova meg eddig elegendőnek bizonyult, kanyarban szépen teszegeti a hajtást, és piroslámpától taknyos időben is lehet méltóságteljesen indulni (és meglepetéseket okozni a csak hátsókerekes, már slickgumis 540i-nek).

A startstop utálat érthető, így tényleg nem szerencsés. Kíváncsi vagyok ez mit csinál télen, a Q3 nekem kicsit hamar kezdi el a kapcsolgatást.

(#46907) Peter.70 válasza kenny123 (#46898) üzenetére


Peter.70
őstag

Az a matrica elvileg 28-án éjfélig volt érvényes

(#46908) Qru válasza brumi1024 (#46906) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8 körül az jó, Kormi is 8,3-8,4 körül van 100-on (fwd).

"piroslámpától taknyos időben is lehet méltóságteljesen indulni"
Ez az amit Kormi nem tud. :(

Vezettem párszor start-stoppos autót az az első hogy kikapcsolom a francba.
Tudom hedonista, pazarló vagyok. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#46909) EQMontoya válasza Qru (#46908) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tudom hedonista, pazarló vagyok. :DDD

Szimplán hipokrita. :D

De amúgy megértelek, tökéletesen. :D

Same rules apply!

(#46910) lenko válasza Qru (#46908) üzenetére


lenko
aktív tag

Engem is idegesít az SS. Kár, hogy minden indításkor ki kell kapcsolni, de valahogyan biztos ki lehetne kapcsolni a computerben véglegesen.

Az embereknek fáj az igazság!

(#46911) Peter.70 válasza Qru (#46908) üzenetére


Peter.70
őstag

Miért nem jó a start stop rendszer?

Az új mazda 3-é pl elég jól működik a tesztek alapján

[ Szerkesztve ]

(#46912) máyköl válasza kenny123 (#46905) üzenetére


máyköl
veterán

Mennyi a bünti?

(#46913) Qtya123 válasza trialboj (#46895) üzenetére


Qtya123
őstag

Az enyémen sem volt, de annyira ki lehetett látni mindenfelé, hogy nem is éreztem hiányát. Később is csak azért raktam rá, hogy szimmetrikus legyen.

Én meg azt nem tudom megérteni, mikor a VAG telerakja az autóit olyan jobb oldali tükörrel, ami rövidebb, mint a bal. Szvsz undorítóan néz ki, ha én újonnan vettem volna ilyen autót, az extralistán biztosan behúzom a "b@sszátok meg legyen már normál méretű jobb tükör az autón" opciót.

(extralistáról jut eszembe, haver mondta, szóval, ha ő hazudik, akkor én is, hogy vettek a szülei egy új Audit, talán A4? és be kellett ikszelni ~+15.000 Ft-ért, hogy legyen a kesztyűtartóban világítás)

(#46914) w333 válasza máyköl (#46912) üzenetére


w333
félisten

Kb. 15k körül van (tavaly nyáron ennyi volt) véletlenül pályára keveredtem :B

Ha 1 hónapon belül ha nem fizeted ki akkor kb. 58 ezer ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#46915) Peter.70 válasza máyköl (#46912) üzenetére


Peter.70
őstag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46916) Qru válasza lenko (#46910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Először egy kölcsön 116i-ben találkoztam vele. Megállok a lámpánál lelépek a kuplungról motor leáll. Mondom de jó, hogy nálam sz@rt be a kölcsön kocsi... Aztán eszembe jutott, hogy jah, lehet ez start-stopos!? És tényleg. :D

Bögre G9-esében is volt, ő is azzal kezdte minden indulásnál, hogy kilőtte. :D

mod:

Qtya123: Akkor az elég drága izzó volt. ;]

Peter.70: Azon kívül, hogy idegesít és nem indít elég gyorsan? A legtöbb még akkor is leállítja amikor még nem üzemmeleg a motor ami nem tesz jót a gépnek. Pl sokkal jobban kopik a motor.

Jah arról nem is beszélve, hogy start-stoppos akksi kell ami kb duplája egy sima akksinak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46917) kovacsroli válasza Qru (#46916) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Én is így indulok minden egyes alkalommal...rohadt idegesítő dolog :U

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#46918) Qru válasza kovacsroli (#46917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És nem lehet kikapcsolni fixen. Haver már körbejárta a témát. Nagyon bele kellene túrni a szoftverbe amit senki nem vállal be.

#nincsbennetarcsi

(#46919) kenny123 válasza máyköl (#46912) üzenetére


kenny123
addikt

Igen, 15k. Ha nem Fizetem, akkor 60.

yo

(#46920) tboldi válasza z123456789 (#46893) üzenetére


tboldi
nagyúr

Öttevény vagy Abda a "ti állomásotok". :D

(#46921) Integrale válasza kenny123 (#46919) üzenetére


Integrale
veterán

Aránytalanul sok, Angliában és Írországban első nap még pótolhatod ha elfelejtettél venni, utána az első héten a büntetés a "matrica" ára, azt követően pedig a kétszerese, ami ~20 euro.

"Bad reklám is reklám too"

(#46922) focvis válasza Integrale (#46921) üzenetére


focvis
veterán

Mert ott kolbászból van a kerítés, sőt ingyenes az átírás is! ;]
Cserébe annyit - vagy többet - perkálnál éves gépjárműadóra, amennyit az Alfa 145-ös ér itthon. ;)

Ha maradunk a való világban, nézzük meg mennyire büntet az osztrák ASFINAG, ha nincs matricánk:
- ha jó kedvükben találod az ellenőröket, akkor a helyszínen 120€ (csak készpénzben fizetve);
- ha nem fizetsz, akkor 300 €-tól indul a büntetés.

[ Szerkesztve ]

(#46923) Integrale válasza focvis (#46922) üzenetére


Integrale
veterán

Tudom, tavasszal költözök, felkészültem az ilyenekre. Éves adó az 1.4-es Alfára ott 385 euró, 1.6-ra 514 évente, szóval arányaiban nem tragédia, de persze minél jobb az EU besorolás, annál kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#46924) barnam_


barnam_
nagyúr

Magyarázd meg egy hondásnak, mi a nyomaték

A címválasztás jó ;]

Pont tegnap volt szó nyomatékkulcsokról, érdekes lesz.

(#46925) Jaffa75 válasza barnam_ (#46924) üzenetére


Jaffa75
őstag

Szerencsére a szívómotorokkal kapcsolatban nemcsak nekem ez a véleményem... Meg a turbósokról sem... :N

[ Szerkesztve ]

(#46926) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

Van egy 2010as citroen jumper, amiben egy varta black dynamic 12v 90ah 720a akksi van. Kértem kölcsön egy töltőt. Ezen a töltőn csak egy ampermérő van, ami 3 körül mozog.
Ennyi infóból lehet tudni, hogy kezd meghalni az aku és újat kell vennem, vagy töltsem vagy 2 napig, hátha jó lesz? Bocsi a láma kérdésekért, az aksikhoz nem nagyon konyítok :U

(#46927) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mennyit érhet egy 2006-os Opel Astra G 1.6 kombi, 103 lóerős Z16XEP motorral?

- 150.000 km
- elektromos ablak
- elektromos fűthető tükör
- állítható kormány
- klíma
- ABS
- centrálzár
- szervókormány
- ködlámpa
- 6 hangszóró

- vonóhorog

- 2018.08.-ig van rajta műszaki vizsga

Acélfelnin van a nyári és a téligumi is, DOT számot hirtelen nem tudok, de mindkettő garnitúra pár éves.

Még 2006-ban elég csúnyán össze volt törve a hátulja, de rozsda azóta nincsen, úgyhogy szakszerűen lehetett javítva.

Nincs széthajtva, minden évben megkapta a kötelezőket. Ismerem a tulajt és az autó előéletét.

Reális ár érte 1.000.000 forint?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

(#46928) lsc válasza Krogoth (#46926) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet a töltő nem tud többet 3 A-nál, nem ritka. Töltögetéssel nem sokra mész egyébként, ha egy akksi lemerül annak oka van, vagy a töltés nincs rendben vagy az akksi cellazárlatos /nagy többségben/.

Az élet kegyetlen .

(#46929) Kornel válasza Jaffa75 (#46925) üzenetére


Kornel
veterán

Jo, a becsnepper a saját szekeret tolja itt is...
Mit hord be?
Hondát, mazdat, toyotat.
Így nem nehéz ilyen véleményt irkalni.
Amúgy én már rég letiltottam volna ezt az egyoldalú "tanácsadást".

Egyébként meg nem kell félni a turbós motoroktol, főleg a régebbi még nem közvetlen befecskendezéses daraboktól.

Mod: az akksim nekem is kezd gyengélkedni, most hogy hidegebbek vannak, néha 2-3-at is teker az önindító, mire számítsak? Valahol ra tudnak mérni, hogy szr-e már, vagy csak fososodik?

[ Szerkesztve ]

(#46930) Krogoth válasza lsc (#46928) üzenetére


Krogoth
senior tag

6 amper van ráírva. A mérő részénél 9 amperig van számozva, és van egy biztosíték, ami fölé 20 amper van írva.
Ha cellazárlatos azt valahogy ki lehet deríteni házilag, vagy ne szórakozzak vele, inkább vegyek egy újat?

(#46931) Jaffa75 válasza Kornel (#46929) üzenetére


Jaffa75
őstag

mérni kell benne egy üresjárati feszültséget... ;)

Hogy működnek a Bilsteinek??? :))

(#46932) Kornel válasza Jaffa75 (#46931) üzenetére


Kornel
veterán

Nincs multiméterem se 😂

Kicsit előrébb írtam róla pár sort, azóta amit furcsallok, hogy hullámos úton ugye nem atpattog, mint eddig, hanem kicsit jobban hullámzik, ezt még szokni kell, szerencsére a kanyarsebességet nem befolyásolja érdemben, hogy van egy minimális oldaldőlés, ami eddig nem volt.
Az viszont kva jó érzés, hogy nem veri ki a tömést a fogambol minden 2. kátyú.

(#46933) szőröscica


szőröscica
addikt

Na, voltam ma megnézni a Mondeot.

Nagyon szép kívülről, parkolási karcok akadnak rajta, a felni is padkázgatva van, de alapvetően megkímélt, nem matt fényszórós, szép állapotú. A belseje nagyon szép, a bőr ott kopott picit, ahol ki-be szállásnál dörzsölődik, de amúgy rendben van.

A motorja kellemesen erős, de nem olyan dízelesen hirtelen jön meg az ereje, nincs meg az a fejleszakító megindulás, inkább csak bőségesen erősnek érződik. A hangja nagyon szép és rettentő finoman jár.

Téli gumit venni kell rá, mert az régi, de amúgy pilot sportok vannak rajta 2013-ból. Az egész autó megvigyázottnak tűnt, jó érzés volt benne utazni.

Jövő héten elviszem márkaszervizbe, aztán ha ott is bólintanak, akkor megalkuszunk.

(#46934) EQMontoya válasza szőröscica (#46933) üzenetére


EQMontoya
veterán

Korrektül hangzik. :)
Volvo népitéleteket olvastál?
Ott valószínűleg egész sokan használtak ilyen motort, szóval tuti van vele tapasztalat.

Same rules apply!

(#46935) Jaffa75 válasza Kornel (#46932) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem mintha nekem lenne... :DD

Csak az első benyomásokat olvastam az új szettel kapcsolatban, ezért kérdeztem! Ha a komfort megvan, és nem pattog el, akkor rendben minden! :K

(#46936) BigBlackDog válasza szőröscica (#46933) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Huhh, ez jól hangzik. :K Hajrá és sok szerencsét akkor!

Eladó normálisnak tűnt?

(#46937) raczger válasza Qru (#46908) üzenetére


raczger
őstag

'16-os CR-V-t vezettem idén, először találkoztam start-stoppal, de abban jól sikerült megoldaniuk a japánoknak. Csak akkor állítja le a motort, ha bizonyos pontig benyomod a fékpedált (mutatja is a műszerfalon, hogy taposs rá jobban a fékpedálra, hogy leállítsa a motort), aztán mire felengedem a pedált és a gázra lépnék addigra kb be is indítja.
Első alkalommal volt csak furcsa, először én is azt hittem, na fasza, ez is alattam megy tönkre :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#46938) trassher válasza Qru (#46902) üzenetére


trassher
addikt

B5, B5.5 passat bontós oldalakon meg szinte verekednek az angol jobbos tükrökért. :D A gyáriból én alig tudok tolatni, cserébe hülyén is néz ki, hogy a jobbos kisebb mint a bal.

Redmi Note 7

(#46939) hacki87 válasza trassher (#46938) üzenetére


hacki87
senior tag

4-es Golfnál ugyanez a problémája a kollégámnak :)

(#46940) z123456789 válasza tboldi (#46920) üzenetére


z123456789
addikt

Lébény. :D

(#46941) tboldi válasza z123456789 (#46940) üzenetére


tboldi
nagyúr

Há' de tegnap is ott álltak még. Akkor meg miért írtál múlt időben? :DDD

(#46942) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ez még simán tetszik is, el is fogadnám. [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46943) szőröscica válasza EQMontoya (#46934) üzenetére


szőröscica
addikt

A tapasztalatok es tesztek alapjan ez a motor nagyon jo. Remelhetoleg 5-6 evig a kotelezo karbantartasokon kivul nem lenne vele gond.

BigBlackDog: az elado fiaval beszeltem, aki 35-40 koruli ferfi, korrekt volt. Gondolom a szulok 60 korul vannak, a parkolasi serulesek, es az auto altalanos allapota bacsihasznalatra utalnak.

(#46944) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Ha egy autóba utólag gyári xenont tennék, akkor mennyire szívóznak a műszakin a fényszórómosó hiánya miatt? :DD

(#46945) SzlobiG válasza szőröscica (#46933) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az ülés szerintem azért kopik ott, mert gondolom a magasított oldal támasztós ülések vannak benne és azzal nem lehet mit kezdeni a ki-beszállás miatt kopik. A xenonos lámpák nem hajlamosak mattulni ellenben a halogén verzióval.

Szerintem nem is baj, hogy nincs az a hirtelen megindulás magasabb fordulaton már tuti ellépne egy dízeltől úgy is, egyedül a fogyasztás ami magasabb lesz. Jó volt a zajszigetelés?

(#46946) Kornel válasza Tsebacsi (#46942) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt néztem én is.
Simán bevallalnam, megy is, nem is eszik, nagy is, mi kell még?

Mod: olvass fb civic csoportot, megint megjöttek az 5-6 litert fogyasztó 1.8-as civicek 😂😂
Aztán még eret is vágna a gyerek, ha neki 7,5-et enne 😂

[ Szerkesztve ]

(#46947) Jaffa75 válasza Kornel (#46946) üzenetére


Jaffa75
őstag

most láttam egy egy új HRV-t az Aldi parkolóban nagyon szép volt, a fiam is kibökte...

Azért ez a Kia sem rossz(sőt :C ), ezzel a fogyival meg végképp! :C Az alapár sem annyira gáz, bár a Vitara 4-től indul, majdnem fullosan kerül 7-be. Abban is jó a motor (ahogy írták végre egy nem agyonbonyolított, tartós darabról van szó), bár az autó hátuljának rajzolásánál elfogyott a cerka meg az ötlet, marha ronda lett.. :W

Az Fb csoportban nem vagyok ott, milyen fogyikat hoznak a srácok? :P

[ Szerkesztve ]

(#46948) Richard!


Richard!
addikt

A 2.5T Volvo motor mennyire elromlós? Tudom, hogy nincs elromolhatatlan motor, de valami nyűgje van? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#46949) Kornel válasza Jaffa75 (#46947) üzenetére


Kornel
veterán

5,1-5,5 😂
Persze vegyesben..
Persze, aztán leírja, hogy országút 90, város 60 😂
Ja meg nem kell 5000-ig forgatni szövegek😂
Akkor minek neki Honda? 😂
:W
Amúgy spritmonitor atlaga 7,77 😂

(#46950) MunezXBK válasza Jaffa75 (#46944) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már az út szélén megzsanettoznak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.