Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) EQMontoya válasza Mágus2 (#46748) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#46752) stickermajom válasza barnam_ (#46746) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahogy érdeklődtem olyan 100 körül lenne az alja ha csak tömítéscsere, aztán onnan fölfele a gtk-ig.
Érzem én valahol mélyen, hogy el kell adni, csak kérdés, hogy ha feltüntetem a hibát ki veszi meg és mennyiért, ha nem tüntetem fel, akkor annak milyen következményei lesznek a jövőben... Mindenhogy szopó ez most.

(#46753) Qru válasza stickermajom (#46752) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kiderül, hogy az eladáskor tudtál róla akkor leverhető rajtad. Szóval ebből már jól nem jössz ki, kivéve ha vmi fogalmatlan barom veszi meg aki lenyelni a keserű pirulát.

#nincsbennetarcsi

(#46754) Teszla_ válasza stickermajom (#46752) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én is ugyanígy vagyok az MX-5-tel. Borzalmas pénzeket rászórtam két év alatt, most meg dugattyú hangja van a motornak (vagy hogy is fogalmazzak), meg egyéb szépségek. Ezért is akarok kiszállni belőle, de ha eladom, akkor én feltüntetem a hibát és beleírom az adás-vételibe (feltéve, hogy megveszik), benyelek egy hatalmas bukót, minthogy később visszajöjjenek és reklamáljanak. Nekem ahhoz nincs kedvem :(

(#46755) SzlobiG válasza BigBlackDog (#46729) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nekem is gyönyörű kívül belül. :K

(#46756) Mágus2 válasza stickermajom (#46752) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha nem biztos hogy hengerfejes de tűnik a víz, ereszthet a vízpumpa is. Azt kell elmondania vevőnek, hogy tűnik a víz, oka ismeretlen, lehet egyszerű pumpa, vagy hengerfejes akár. Aztán az ő dolga, hogy megéri-e neki.

Ha biztos hogy hengerfejes, akkor ezt kell elmondani. És nyugodtan alszol.

[ Szerkesztve ]

(#46757) Qru válasza Teszla_ (#46754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden autó életében eljön az a pont amikor már nem rentábilis a fenntartása és ha nem az a cél, hogy oldtimer legyen akkor meg kell válni tőle, lehetőleg mielőtt még sokba fájna. Ezért adtuk el mi is a Puntónkat az is kezdett pénztemetővé válni.

#nincsbennetarcsi

(#46758) Skillet


Skillet
addikt

drága első szülött (még nem, de ez a terv) fiam ma döntött úgy, hogy kívül tágasabb. :Y viszont még húzza a kis pupák :)
szóval van rá csepp esély, hogy 6 körül a Szent Imre kórház szülészetén leszek.
a mai tali részemről ugrott.
azt lestem, hogy így az első szülinapja majd péntek 13-ra esik. akkor új név kell neki...
Fehér-Voorhees Jasonka
:C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46759) Tsebacsi válasza Skillet (#46758) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:)) Előre is gratu a csöppséghez! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46760) brumi1024 válasza Skillet (#46758) üzenetére


brumi1024
veterán

Gratula és hajrá! :C

(#46761) Jaffa75 válasza Skillet (#46758) üzenetére


Jaffa75
őstag

hajrá!! :C

Ha megmutatja magát, add tudtunkra! :K

(#46762) Skillet


Skillet
addikt

:R

szólok majd ha kis dzsézonka megérkezik :))
aztán hazafelé elgurulok a talira, hátha valami csoda folytán még lesz valaki.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46763) EQMontoya válasza Skillet (#46762) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor ma az egészségetekre is iszom! :)

Same rules apply!

(#46764) Skillet válasza EQMontoya (#46763) üzenetére


Skillet
addikt

jól teszed. az ivásra mindig legyen ürügy :D ;)
hazafelé -ha 10 előtt leszek- én is belesek az osanba, nézek egy raklap búzasört, meg egy üveg viszkit, iszom a saját egészségünkre :DDD
meg ugye el kell kezdeni a tejfakasztó partit is... újabb ürügy az ivásra :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#46765) Jaffa75 válasza Skillet (#46764) üzenetére


Jaffa75
őstag

az ivást csak alkalomszerűen űzd... - ragadj meg minden alkalmat!! :DDD :C

(#46766) w333 válasza Skillet (#46758) üzenetére


w333
félisten

Gratulálok ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#46767) focvis válasza Skillet (#46758) üzenetére


focvis
veterán

Izgalmas nap elé nézel! :) Gratulálok!

(#46768) Evil Snowman válasza Skillet (#46758) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Gratulálok! :K :C

(#46769) Reaper válasza Skillet (#46758) üzenetére


Reaper
őstag

Wow, gratulàlok, kitartàs a mai naphoz és jó egészséget :)

(#46770) Qru válasza Skillet (#46762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C

#nincsbennetarcsi

(#46771) BigBlackDog válasza Skillet (#46764) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gratula! :C

(#46772) Peter.70 válasza Skillet (#46758) üzenetére


Peter.70
őstag

Nagy Gratula :C :)

(#46773) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

NA elindultam 6-ra ott vagyok szerintem. ;)

(#46774) zolynet válasza Skillet (#46758) üzenetére


zolynet
addikt

Pont most akartam írni hogy úgy hazaszáguldottam a kölökhöz h még a tali is kiment a fejemből.
Mi is a Szent Imrében szültünk, még itt van az élmény a szemem előtt.
Hajrá, mindent bele! :C
Nekünk majdnem az 1éves házassági évfordulónkon jött, meghagyta nekünk azt a napot, rá majd 6órára született. :)
Namégegyszermindentbeleeeeee!!!!

Life is too short to stay stock!

(#46775) Integrale


Integrale
veterán

Gratulalok! :)

"Bad reklám is reklám too"

(#46776) tboy93 válasza Skillet (#46758) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gratula! :K

(#46777) M_o_g_y_i válasza Skillet (#46764) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag


No kibújt már? :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#46778) Jaffa75 válasza zolynet (#46774) üzenetére


Jaffa75
őstag

vártunk is... :DD :DDD

(#46779) Kornel


Kornel
veterán

No.
Problem solved.
Osszes gátló körbe kicserélve, bilstein b4-re, toronycsapagy, és az osszes toronygumi, stb.
Kopogás megszűnt, az autó jóval "europaibb" lett, sokkal puhább gátló a b4, mint a gyári super touringok.
Hazafele dirket kerestem a kátyúkat, és a rossz utakat, néha úgy érzemtem, hogy egy opelben vagy VAG-ban ülök 😂
Ami viszont hátrány, hogy az eddigi billegés mentesség a múlté, mivel nem betonkemeny a gátló, ezért a kaszni is dől kicsit kanyarban, de erre a magyar utakra kátyúkra ez való.

Tali jó volt? 😉

(#46780) Jaffa75 válasza Kornel (#46779) üzenetére


Jaffa75
őstag

Grat hozzá!! Használd egészséggel!

Jó volt, viszont nem tudtam fél nyolcnál tovább maradni...; (

(#46781) K Norbi válasza Kornel (#46779) üzenetére


K Norbi
addikt

Pár képet lőhettél volna :K

(#46782) Tsebacsi válasza Kornel (#46779) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Találkoznunk kell :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46783) szőröscica


szőröscica
addikt

Mennyire valószínűek szerintetek a hibás adatrögzítések a közigazgatási rendszerben?

[link]

Szombaton mennék megnézni ezt. Az alvázszámot is megadta az emberke, a hirdetésben 127 ezer km szerepel, állítása szerint teljesen végig lehet követni a szerviztörténetét is, márkaszervizbe hordta. Beleegyezett abba is, hogy ha tetszik, vihetem márkaszervizbe átvizsgáltatni. Azt mondja, másfél évesen vette a Ford Solymártól tizenpár ezer km-el, azóta ő hajtja.

Én azért lekértem a múltját a kekkh-nél:
81972 km, 2013.08.05.
158200 km, 2015.08.03.

Szervizkönye - mondjuk ez a szabi autó nem tűnik annyira márkaszerviznek, de az első és utolsó kettő igen. Az ötödik pecsét alátámasztja a 2013.08.05-ös bejegyzést, míg az utolsó szerint 2015. július 7-én 111 ezer km volt az autóban, ami után valljuk be, elég derék ugrás a 158 ezer, ami a kekkh adatai között szerepel.

Szerintetek? :)

(#46784) Kornel válasza szőröscica (#46783) üzenetére


Kornel
veterán

En annyival is megvennem simán.
Ne erdekeljen ha tekerték, nem sokat ezek szerint😉

Tsebacsi: 2 hét múlva topic tali, vagy hamarabb? 😉

(#46785) SzlobiG válasza szőröscica (#46783) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez érdekes vannak adatrögzítési hibák nem is kevés, de ezen én is elgondolkodnék. Nyomtasd ki és vidd el a papírt azt kérdezz rá az eladónál. Az a szabi auto be is xelte, hogy nem hivatalos szerviz. Kérd le alvazszam alapján az adatait egyik márka szerviznel.

Amúgy ahogy Kornél mondja én is megvennem annyival is, csak a tudat,hogy mókolták...

[ Szerkesztve ]

(#46786) szőröscica válasza Kornel (#46784) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagyon szép kinagyított képeken is, nem tántorítana el, ha 130 helyett 170 van az autóban, csak meglepődtem. Mindenesetre elviszem ezt a kis lapot magammal, ahogy SzlobiG is javasolta, aztán a márkaszervizes átvizsgálásnál is biztos tudnak valamit mondani.

(#46787) csabi94


csabi94
őstag

Kärntenből behozott osztrák autó km óra állását hogyan tudom lekérdezni, illetve mi a legtöbb amit ezen a téren tehetek ha használt autót veszek? Holnap felkeresem a szervizt telefonon, ahol szervizelték az autót az elmúlt években, hogy valós-e a szervizkönyv, illetve nagyjából a km-ek, de nem tudom, hogy adnak-e választ. Esetleg van más lehetőség is, amit érdemes lenne megnézni? Valami netes nyilvántartás, ahol le lehet kérdezni alvázszám alapján? Vagy ne álmodozzak?

Csak furcsa nekem egy 80 ezer km-es autónál ez a váltógomb:

[ Szerkesztve ]

(#46788) szőröscica


szőröscica
addikt

Amúgy SzlobiG úr, mennyire zajos az autó autópályatempónál? Óra szerinti 130 tempomat mostanában az utazóm, ilyenkor mennyi szél- és gördülési zaj szűrődik be?

(#46789) Jaffa75 válasza csabi94 (#46787) üzenetére


Jaffa75
őstag

kb a Civicemben 230k-nál nézett így ki... :U Esetleg gyűrű nem okozhatta??

#46788: a 2.tdci kombi Mondeo-ban 150-nél is komfortos volt! Nem hinném, hogy ez zajosabb! :N

[ Szerkesztve ]

(#46790) Kornel válasza csabi94 (#46787) üzenetére


Kornel
veterán

Siman lehet ennyi km-nel is ennyire kopott, de az enyém 145k-nal sincs ennyire megkopva.
Ha pesti az autó, ranezhetunk, én fel éve vettem UFO-t, megnéztem előtte vág, 30-at, nagyjából látni a többi kopasbol is a km-t.
Bár tapasztalatom szerint a kintiek 99%-a mindig tekert, és a Honda nem ad ki kinti szerviz előéletet, max. a jelenlegi tulajnak.

(#46791) csabi94 válasza Jaffa75 (#46789) üzenetére


csabi94
őstag

Fogalmam nincs, élőben nem láttuk még. Ma egy magánszemélyét néztük meg, nem is tudtam volna szinte belekötni, de az eladó felhívatta magát valamilyen ismerősével, hogy eljátssza előttünk, hogy "éppen most is érdeklődnek a kocsiért", hátha akkor gyorsabban döntünk. Mindez nem is lett volna feltűnő, de én kiszúrtam a telefonján amikor lerakta (próbálta úgy fordítani hogy ne lássam, nem jött össze), hogy volt hívókép. Na most ismeretlen érdeklődők ha hívják az embert, akkor a telefon nem csatol hozzá hívóképet, így leszűrtem, hogy mi a szitu. A kocsi rendben lett volna, de ezzel az eladó el is játszotta a szememben a becsületét. :D

Még egy kérdés: Mennyire hátrány, ha az autó már több hónapja ott áll a kereskedésben? Még jó, hogy a kereskedő az orrunkra kötötte, mert így többet fogunk alkudni, de azért egy kocsinak sem tesz jót a sok állás... :U

kornelka: Köszönöm, lehet hogy keresni foglak! Egyébként mindenképpen lesz egy állapotfelmérés a vásárlás előtt. Csak aztán nehogy annyi szart fogjunk ki, hogy az állapotfelmérésekre menjen el a pénz. :D

Ufóknál mennyire jellemző a xenon meghibásodása?

[ Szerkesztve ]

(#46792) SzlobiG válasza szőröscica (#46788) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon jó a zajszigetelés én 145 tempomattal használom 235 széles gumikkal kollégám először azt hitte benzinesben ül, nem hallotta a kerregést. :) Majd ha lesz rá lehetőség próbáld ki a teszt körön, ha eljutsz oda.

Amúgy nekem is ugyanebben a színben van, nem kényes és jól is áll neki.

(#46793) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Köszönöm a topiktalit, egy kicsit megpöckölöm a motort a következőre :DD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#46794) BigBlackDog válasza SzlobiG (#46792) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez MK4 Mondi?

(#46795) SzlobiG válasza BigBlackDog (#46794) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen az nekem kombiba van, ő meg most sedant nézett.

(#46796) BigBlackDog válasza SzlobiG (#46795) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak, mert említetted a csöndet. Abban a dízelmotort én sem hallottam, csak mikor 1200 rpm alatt elkezd mormogni. :DDD Nálam eddig zajszigetelés terén az az autó az etalon.

(#46797) szőröscica válasza SzlobiG (#46795) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerencsére 5 ajtós, az még jobb, befér minden. :)

Nagyon kíváncsi vagyok rá, egyrészt a felszereltsége miatt, másrészt meg mert igazi sleeper, gondolom mindenki 2 literes dízelnek nézi. :D Viszont ez nem chipeltetném már.

(#46798) rbalint88 válasza szőröscica (#46797) üzenetére


rbalint88
addikt

Nagy hiba. Az a volvo motor birja, sot kivanja a chipet! :P
Azert 40 lo es 60Nm megerzodik...[link]

(#46799) SzlobiG válasza BigBlackDog (#46796) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hidegen azért elég szép traktor hangja van, de melegen tényleg "halk". Viszont a faceliftes euro 5-ös motor még halkabb isminek hallgattam múltkor egyből feltűnt.

Milestone: Nem volt még szerencsém ahhoz a motorhoz, kíváncsi leszek mit mondasz tuti jól fog menni, van a fórumon akinek chipelve van úgy még alattomosabb, mivel ugye ez leginkább egy családi autó a méretei miatt aztán tud meglepetéseket okozni. :D

(#46800) szőröscica válasza SzlobiG (#46799) üzenetére


szőröscica
addikt

Kellően mélyre engedhető az ülése? A Nissanban azt nem szeretem (pontosabban nagyon sok dolog közül az egyik, amit nem szeretek :DDD), hogy mintha egy hokedlin ülnék, bezzeg az E39 sportüléseiben szinte a földön ültem.

rbalint88: igen, úgy már a lefingott 3.0TDI-k sem tudnának megtolni pályán, bár ez egyre kevésbé érdekel. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.