Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) Reaper válasza Skillet (#34046) üzenetére


Reaper
őstag

Családunkban volt Tico, az kicsit súlyosabb még, 80nál halálfélelem, gyorsulás elenyésző, fogyasztás kb nulla, viszont a rugózás az első rugós ülésekkel rohadt kényelmes kis kartondobozzá varázsolta, ja és kb röhögve parkolás bárhova, bármikor, amikor pedig évente lukas lett a kipuff rendszer, a kis 3hengeresnek elég mókás hangja volt, összességében imádtam :)
Ja a vége 150volt, igen fiatal voltam és bohó, nyomtam, amíg már nem ment tovább. Persze metál lila volt :)

(#34052) Skillet válasza Tsebacsi (#34050) üzenetére


Skillet
addikt

Tuti mindketten? :)
Nem tudom, mennyit használod a sziviket, de szerintem a galant fenntartása nem biztos, hogy tetszene neked ;]

(#34051) GrimReaper
Jók ezek. :) városban el lehet velük karistolni.
De az az igazság, ha lenne egy ilyen autó, mint 2. autó, enyémmel mikor járnék?
Hiányzik, már most. Bárhova is megyek, vele akarok menni. Letojom, hogy simán 2x annyit fogyaszt :D
Csak gumizza fel meg szervizelje más :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34053) Ironizer válasza Reaper (#34051) üzenetére


Ironizer
tag

Nem mész hétvégén az amcars találkozóra Jakabszálláson? Én lehet elnézek vasárnap.

Többiek: lesz tc-s parkolóparádé szombaton 15-től: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/05/06/hianyzott_mar_most_megkapod/
Lehet oda is kinézek.

(#34054) Skillet válasza Ironizer (#34053) üzenetére


Skillet
addikt

Pénteki lurdis talikra ki szoktatok járni?
Pár hete kikeveredtem, találkoztam valakivel, aztán annyira eldumáltuk az időt, hogy este lett... elkezdtek szivárogni az amerikai vasak :))

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34055) Qru válasza diablo1984 (#34045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze 4wd-s Swiftet is árultak Subi badge-el pl meg csomó helyen eleve egyben van a Subaru/Suzuki kereskedés. A hegyekben nagyon sok Subit láttam amúgy. Minden második ház udvarán állt egy OBK vagy egy Fori.

#nincsbennetarcsi

(#34056) TheProb


TheProb
veterán

Na, elvileg a hengerfejnek sincs baja. Síkolás, szelepköszörülés, szimeringek cseréje lesz elvileg megcsinálva, mindez 42e-ért. Kicsit sokallom ezt az árat, puntos csoportban mindenki 30e-ről beszélt. Bár már ott vagyok, hogy leszarom, csak legyen már jó...

Ellenben akkor még mindig nem tudom, hogy mi baja volt/van a kocsinak, mitől ette az olajat...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34057) Skillet válasza TheProb (#34056) üzenetére


Skillet
addikt

Járkálsz vele, hetente rálesel, aztán ha nagyon fogyna, akkor meghirdeted.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34058) Tsebacsi válasza Skillet (#34052) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Beleférne még nekem, mit mondtál, hány lovas? Összekerekes? Jöhet, a civicnél minden jobb ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34059) diablo1984 válasza Qru (#34055) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja, én is gondoltam, hogy osztrákban és svájcban is azért cirkálnak, mert olcsó összkerekes, hegyre felmászni lehet vele, télen jól jön a 4wd!

(#34060) Morris válasza Skillet (#34046) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom miért ágáll mindenki a matiz ellen. Nekem kimondottan tetszik. Igazi városi kisautó.

(#34061) Ironizer válasza Skillet (#34054) üzenetére


Ironizer
tag

Én nem, nem bp-i vagyok. Nem is tudtam, hogy van ilyen.

A másik hsz-edben lévő 2. autó gondolatához: én is filóztam már ezen, hogy lehet, hogy majd idővel be kéne szerezni vmi kisautót a camaro mellé, városba/munkábajárni, de egyelőre napi használatban van a camaro, és tényleg így érzem én is, hogy nem akarnám csak hétvégére korlátozni a használatát.
Meg van egy másik dolog ezzel kapcsolatban, hogy nekem a "végső" álmom egy c3-as corvette (80-as évek), ideálisan OT minősítéssel használva. Na egy olyat viszont nem volna szívem napi használatban tartani, de ugyanúgy hiányozna, hogy nem mehetek vele, csak "különleges alkalmakkor". Ez nekem vhogy nem adja ki, nem egy szobrot szeretnék, amit a garázsban nézegetek, annak nem sok értelmét látom, legalábbis így fotelből így gondolom, aztán ki tudja mi lesz, ha egyszer oda jutok.

(#34062) MunezXBK válasza TheProb (#34056) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért síkolják, ha nincs baja?

(#34063) Mágus2 válasza TheProb (#34056) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól hogy túlmelegedett. Ha nem melegszik túl és a motorral minden rendben, nem kellene hogy egye...

Ha nincs bemarva a hengerfal, jók a lehúzó gyűrűk és rendben van a fej, nem szabad hogy egye az olajat.

[ Szerkesztve ]

(#34064) Tsebacsi válasza Ironizer (#34061) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy OT-vel biztos nem tudsz napi szinten járni. És ha egy madár nekedmegy, akkor meg hajtépés van meg gyilkosság meg minden csúnya dolog ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34065) EQMontoya válasza Tsebacsi (#34064) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#34066) Qru válasza Morris (#34060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazi halálautó. Soha nem ültetném bele a családom. :(

mod:

Bár a nonplus ultra a Tico ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34067) bitpork válasza Tsebacsi (#34064) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a kérdés nagyon könnyen áthidalható: kell egy OT rencámos macikerekes IFA :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34068) Reaper válasza Skillet (#34052) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem a napi a régi Swift, a Camaro meg minden másra, amikor utóbbival minden rendben, akkor az a napi, de mivel nem szokott sokáig tartani az öröm, ezért nagyon kell egy napi autó is, bár nálam a Swift is 8-at eszik, a Camaro 14et, így nincs is duplája :DDD

@Ironizer: Nem terveztem menni, majdnem minden hétvégén melóm van, ráadásul most megint letapadt egy Lifter a motorban, nem tudom honnan, de folyamatosan dszuvát mos ki az olaj, már sokadjára szedjük szét, így nem szerencsés vele közlekedni sajnos. Amit tervezek, hogy a május 21ikei Dunaszerdahelyi találkozóra kimegyek, jó srácok a szervezők, fiatalok, lelkesek, jó hangulatot csinálnak, persze ingyenes részvétellel.

Amúgy a Lurdys talikra nagyritkán én kinézek, jellemzően, amikor alkatrész érkezik, de az csütörtökönként szokott lenni. De ki tudja, lehet már lassan minden nap van.
Legutóbb a Szentendrei OT majálison voltunkm onnan haza már furcsa volt a gép, erőtlen lett, valszeg a szelepeknek is utána kell majd állítani, csak én azt nem tudom megcsinálni, így várok arra aki igen.

(#34069) w333


w333
félisten

Csak a bimmer ... vagy mégsem ? :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34070) roberto211 válasza Reaper (#34068) üzenetére


roberto211
őstag

Nálam se sikerült 8l alatt használnom a swiftet. :DDD 8l már jó átlag volt. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#34071) Reaper válasza roberto211 (#34070) üzenetére


Reaper
őstag

De a tiéd ráadásul 1.0 volt, nekem 1.3 Sedan, azért tiéd a csúcs :D

(#34072) TheProb válasza MunezXBK (#34062) üzenetére


TheProb
veterán

Tömítés cserénél mindig síkolnak.

(#34063) Mágus2: Nemtom tényleg akkor mi a szar adhatta meg magát...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34073) Integrale válasza Morris (#34060) üzenetére


Integrale
veterán

Raadssul a Matizt (sok mas Daewoo-hoz hasonloan) Fiat kerte, aztan mas tervezo/masik munkaja lett a befuto.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#34074) Mágus2 válasza TheProb (#34072) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mennyi benzin van benne?

Leszívod, ráöntöd, meggyújtod. Problem soved. ;)

Megmentenéd az egész magyar autópiacot ettől a csapástól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34075) Skillet válasza Ironizer (#34061) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, borzalmas lenne. Haver csinálja ezt. Van egy 6gen szivikje. Garázsban van, nyalogatja, alig jár vele. Télen pl soha. Mellette napira mást használ. De hallod... szerinte is, az autónak lelke van. Na bazeg. Ha lelke van, akkor mit szeretne az a szerencsétlen? Szerintem róni az utakat, nem vitrinben csücsülni. Ráadásul egy öreg szivik, könyörgöm. Semmi extra. Persze ő másképp látja, sokat költött rá, de nekem ez akkor is magas.
Enyém nem patika, tán sosem lesz az, de nem érdekel. Használni akarom, mindig és folyamatosan :D

(#34074) Mágus2
Neeee máááár! :N

(#34060) Morris
Nem tudom, én csípem. :)
Egy dolog még lemaradt. Ha a szélvédőre szeretnék ablakmosót spricnizni, akkor a két fúvóka telibecsapja a lapátokat :D alig jut belőle a szélvédőre :D igazi király tervezés. Így előbb be kell indítani az ablaktörlést, és amikor felfelé haladnak a karok, akkor kell spriccelni :DDD
Beszarok rajta :)
De tavaly év végéig 22e km volt benne. Már 24500. 2500-at beleraktam. Aranyos kis vas.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34076) TheProb válasza Skillet (#34075) üzenetére


TheProb
veterán

Amúgy akkor kapnék totál agyfaszt, ha most ráköltök 100at a javításra, aztán a következő győri útról megint a mentő visz el. Monduk akkor már nem csak autómentő fog kelleni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34077) Skillet válasza TheProb (#34076) üzenetére


Skillet
addikt

Remélhetőleg pöpecül összerakják és nem lesz vele bajod.
:K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34078) Morris válasza Qru (#34066) üzenetére


Morris
veterán

Én ide az alföldre simán bevállalnám. Bp, dunántúl + egyéb nagyvárosba elhiszem, hogy nem szeretik sokan. De egy nyugodt dél alföldi városkába szvsz tökéletes. :U

(#34079) tibbike01 válasza HoaryFox (#34025) üzenetére


tibbike01
őstag

Halogén.

(#34080) w333 válasza tibbike01 (#34079) üzenetére


w333
félisten

Annak az izzónak annyi ... volfrám spirál elégett benne (izzót kell cserélni) :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34081) tibbike01 válasza w333 (#34080) üzenetére


tibbike01
őstag

Csak az az érdekes, hogy 4-5 perc elteltével világít. ;] Ha kiégett volna semmiképp nem világítana nem?

[ Szerkesztve ]

(#34082) diablo1984 válasza tibbike01 (#34081) üzenetére


diablo1984
veterán

tud úgy a szál, hogy elszakad, de ha összeér világít! vedd ki az égőt és nézd meg magad!

(#34083) w333 válasza tibbike01 (#34081) üzenetére


w333
félisten

Rázkódásra kezd el világítani vagy csak úgy magától ? :)

(#34082) diablo1984

+1 szerintem is ez lesz ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34084) tibbike01 válasza w333 (#34083) üzenetére


tibbike01
őstag

Inkább rázkódásra.

(#34085) w333 válasza tibbike01 (#34084) üzenetére


w333
félisten

Akkor amit a kolléga is mondott, lóg a volfrám spirál és ahogy hozzáér a hő hatására rátapad és világít az izzó, ahogy kihűl az izzó megint lóg, szóval csere :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34086) McSzaby


McSzaby
őstag

Mitsu topic miért nincs? :DDD Ennyire nem kell senkinek a japán? :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#34087) w333 válasza McSzaby (#34086) üzenetére


w333
félisten

Hogyne lenne ... Link ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34088) TaaT válasza McSzaby (#34086) üzenetére


TaaT
veterán

A micsu idehaza kb halott márka. Nem igazán mainstream. :)

Give them hell Ukraine!

(#34089) diablo1984 válasza TaaT (#34088) üzenetére


diablo1984
veterán

4milláért egy új lancer nem rossz ár, de gyanítom, hogy ennyiért is bejár egy ideid mire a készleteket kiszórja!

(#34090) McSzaby válasza TaaT (#34088) üzenetére


McSzaby
őstag

Hádevazzeeháhuh.. attól még szabad venni, ha valaki talál? :DDD Nekem bejönnek a 2006-7 körüli Lancerek.. :O

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#34091) mdani01 válasza diablo1984 (#34089) üzenetére


mdani01
aktív tag

4milláért lehet régit is venni[link] :K

iPhone 6S SpaceGray

(#34092) diablo1984 válasza mdani01 (#34091) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, de az evo, nem a tipikus munkába járós(szinte hobbi autó, pláne így 18 évesen), családot furikázós autó!(bár lehetne, de a szívem szakadna meg). inkább egy új, bár az nem racsingolós az 1,6 benzines motorjával, de megbízható konstrukció! :K

(#34093) Qru válasza Morris (#34078) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hiába ha egy arra tévedő pösti boyrészer beléd vágódik az E39-ével. Dolgoztam biztosítónál és két dolgot megtanultam:

1: annak van elsőbbsége akinek megadják
2: mindig a vétlen szívja meg (jobban)

Nem azt mondom, hogy tankkal járj nyilván de nem csak te vagy az utakon ezt ne felejtsd el. :K

mod:

diablo1984: Nekem tetszik nagyon ez az új Lancer. Kár hogy csak ilyen hurka gyenge van belőle meg az overkill Evo verzió.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34094) EQMontoya válasza Qru (#34093) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, munkatársam motorbalesetet szenvedett, szemből átmentek a sávjába, és lebénult a bal karja.
Aztán azon ment a vita, hogy akkor ki mekkora részben hibás, mert hogy Ő sem ment teljesen jobb szélen. (Persze, motorral nyilván a kátyús szaron mész az út szél, logikus...)
És még pereskedni kellett a biztosítóval, hogy egyáltalán 70:30-ra kihozzák.

Same rules apply!

(#34095) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Éjfélkor szálltam le bp-n, aztán onnan haza Hajdú-Biharba menet jött először egy képviselő megane furakodott, de lemaradt, mint a borravaló. Szeretem a 4-esben, hogy mindig be lehet valaki mögé állni és haladni. Így jött egy E39 kombi, jelölés nélkül, N rendszámos. Fogalmam sincs mi lehetett, de nem volt nagy eresztés, 3/4 gázon 4.-ben is a seggébe kötöttem ki előzés közben, aztán 140-nel végig nyomtuk Püspökladányig, megköszönte. Hajnal 3-ra hazaestem :K

#huligán off

[ Szerkesztve ]

(#34096) Qru válasza EQMontoya (#34094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bíróságra kell vinni az ügyet az összes bíró utálja a biztosítót (mindegy melyik). Az összes pert elvesztettük pedig jó jogászaink voltak. Pl egy mandrónak akit motoron kaszáltak el (nem adták meg neki a jobb kezet) még a lábadozás idejére az újságelőfizetését is fizetnünk kellett, minden szart megítél a bíróság.

Úgy vannak vele, hogy jól lehúzzuk a népet és ha esemény van akkor fizessünk (ennek jogosságát am nem vitatom).

#nincsbennetarcsi

(#34097) mdani01 válasza diablo1984 (#34092) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ezzel is biztos lehet családot furikázni csak épp nem nyugis tempóba ;] Időbe odalehet érni a vasárnapi ebédre, de inkább előbb :P

Amúgy ez japán rendszám ami rajta van?

iPhone 6S SpaceGray

(#34098) diablo1984 válasza Qru (#34093) üzenetére


diablo1984
veterán

még így is lehetett volna gyengébb alap motor is, egy 1,2-1,4-es 75 lovastól azért csak használhatóbb ez az 1,6-os alap motor! erősen kifutó széria a lancer, jön az új generáció!

(#34097) mdani01: nem, ideiglenes holland!

[ Szerkesztve ]

(#34099) EQMontoya válasza Qru (#34096) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a 70:30 a másodfok vége lett.
A biztosító alapból 50%-ot akart fizetni.

Szóval ezek szerint pont kifogott egy olyan bírót, aki annyira nem utálta a biztosítókat.
Így olyan nagyot nem nyert, mert abból a +20%-ból még a perköltség is lejött. (Mivel a per csak a maradék 50%-ra ment, így nem lett pernyertes...)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#34100) Qru válasza diablo1984 (#34098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze A-ból B-be eljutni bőven elég.

EQMontoya: Akkor peche volt. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.