Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) MunezXBK válasza Kornel (#34297) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem volt kamu. Kötelezték őket tőkésítésre, nem tették meg, elgáncsolták.

(#34302) Qru válasza zack (#34288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd, elém egyszer egy magyar vizsla jött ki a 710-esen. Szintén este és laza 140-es tempó. Nem rajtam múlt, ha a felező vonalról nem fordul vissza hanem tovább rohan telibeverem. :(

aero. Csinos darab! Milyen a Saab-hoz képest? Van benne tartalék? ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34303) Kornel válasza MunezXBK (#34301) üzenetére


Kornel
veterán

aztán valahogy a román anyacégük is bedőlt, éppen a tájt.
végül is megérte ott kötni :U

[ Szerkesztve ]

(#34304) Morris válasza Morris (#34300) üzenetére


Morris
veterán

Ezt nézzétek:

Figyelembe vett kedvezmények:
Az összesnél van egy nagy csomó, kivéve a Waberer-nél. Mégis ez a legolcsóbb. Szánalmas... :D

[ Szerkesztve ]

(#34305) Qru válasza Morris (#34304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A verseny hevében nagyon alacsonyra mentek az árak és rájöttek, hogy ez már nekik így nem buli. Minden biztosító drágított most. Esetleg egy-egy célcsoportban nem de általánosságban mindenki drágított. Látod, mindenhol drágábban kötnek neked...

A kedvezménynek ne dőlj be a marha magas árakból könnyű kedvezményt adni.

#nincsbennetarcsi

(#34306) Kornel válasza Qru (#34305) üzenetére


Kornel
veterán

hagyd, viktor kell ide is biztos, hogy fix árak legyenek.
meg egy állami biztosító :D
aztán majd fizetjük a közösből a hiányát :U
:W

(#34307) MunezXBK válasza Kornel (#34303) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg. Astrás voltam, semmiféle hátrányt nem szenvedtem. :U

(#34308) diablo1984 válasza Qru (#34302) üzenetére


diablo1984
veterán

és nincs kartell gyanú, hogy mindenki egyszerre drágít? nekem a k&h-nál volt mindkét verda, ott ha újrakötöm, csak 3al drágult volna, átmentem a groupamához, mert az olcsóbbra jött ki. a másik szeptemberi évfordulós, na arra kíváncsi leszek, azt kissé túlárazták múlt évben is....

(#34309) szőröscica válasza Qru (#34305) üzenetére


szőröscica
addikt

Plusz tegyük hozzá, hogy egyre több olyan autó van a forgalomban, aminek egy fényszórója többe kerül, mint egy régi Swift vagy egy lefingott Ignis. Ez is tényező kornelka listájához.

(#34310) Morris


Morris
veterán

Egyáltalán mi értelme van a bónusznak? Mert ugye eddig minél nagyobb bónuszban volt az ember annál kevesebb lett évről évre a kgfb díj.
Szerintem is tuti kartelleznek.
Csak érdekes módon ezt nem vizsgálják, mert a biztosítók elég jó fejős tehenek az állam számára.

Amúgy meg, sarcoljanak meg keményen ha balesetet okozok, de ha vétlen vagyok 15 éve, akkor azt illene méltányolni! :(((

[ Szerkesztve ]

(#34311) hurenzon válasza Morris (#34298) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ne alkuszon kösd. Hanem a saját biztosító oldalán és 10%al olcsóbb lesz. Én ezek közül a k&h-hoz mennék a waberer nem szimpi.

(#34312) Kornel válasza Morris (#34310) üzenetére


Kornel
veterán

biztos németországban is kartelleznek, ahol többszöröse a biztosítási díjak az ittenieknek.
persze drágábbak a bérköltségek pl., de ott is ugyanannyiba kerül az anyagdíja a sérült alkatrészenek.

az általad említett évi 17k szerinted mire elég?
pont azért ennyi, nem 100-200k, mert nem okoztál balesetet.
nézd meg mennyi lenne M-ban... :K

[ Szerkesztve ]

(#34313) Morris válasza Kornel (#34312) üzenetére


Morris
veterán

És arányaiban a német bérekhez képest? :U

Akkor tulajdonképpen miért is fizetek biztosítást? Ha balesetet okozok megsarcolnak. Oké, tegyék, de ha nem?
Kapok érte valami ellenszolgáltatást? Lóf@szt.

[ Szerkesztve ]

(#34314) tomcsi23 válasza hurenzon (#34311) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hol olvastál ilyen 10 %-ról :F

BigBlackDog: személyesen ugyan nem mentem be, de bármelyik eddigi biztosításom ugyanannyi volt a biztosító oldalán is, mint az alkusznál. Igaz, biztositas.hu, nem netrisk.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#34315) BigBlackDog válasza hurenzon (#34311) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor már szerintem Uniqa inkább. KandH-val sincs gondom, de mondjuk olyan "átlagosak", főleg ügyintézés terén -bár lehet, hogy csak én jártam rossz fiókokban-. Uniqa-ról csak mások által hallottam, de eddig csak pozitívat.

(#34314) tomcsi23: Tényleg olcsóbb általában, ha nem alkusszal köti. Múltkor pont utánajártam. B0-val egy évre nyetriszken 65+baleseti adó lett volna, míg bementem egy Allianchoz, ott pedig mondtak egy 65e Hufot baleseti adóval együtt. Még néztem egy-két biztosító honlapján kalkulációt, ott is hasonló értékek jöttek ki.

[ Szerkesztve ]

(#34316) hurenzon válasza tomcsi23 (#34314) üzenetére


hurenzon
senior tag

Pl k&h , allianz stb.
Szerinted nem kérnek jutalékot az alkusz cégek ?

BigBlackDog: nekem csak pozitív véleményem van róluk.

[ Szerkesztve ]

(#34317) focvis válasza Remekelek28 (#34289) üzenetére


focvis
veterán

Őzzel én is találkoztam úgy, hogy oldalról futott neki az autónak, a hátsó sárvédőt fejelte meg.

(#34318) szőröscica válasza Morris (#34313) üzenetére


szőröscica
addikt

Azt a szolgáltatást kapod érte cserébe, hogy ha a 15 éves passzátoddal letarolsz egy két hónapos S Mergát, akkor nem a házadat viszik el a fejed felől, hanem visszaesel párat a bónusz kategóriákból, és jövőre nem 20 rugót, hanem 50-et kell majd fizetned.

(#34319) Ironizer válasza hurenzon (#34316) üzenetére


Ironizer
tag

Nálam aegonnál pont nem volt különbség. Megnéztem netrisk-en melyik a legolcsóbb, aztán bementem személyesen aegonhoz, és megkötöttem annyiért, amennyit a netrisk is számolt.

(#34320) MunezXBK válasza Ironizer (#34319) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tényleg, tiedre hány őszinte, magyar forint a KGFB? :D

(#34321) hroberto


hroberto
veterán

Ez vajon mi lehet?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#34322) zack válasza Remekelek28 (#34289) üzenetére


zack
nagyúr

Ha megtorpannak keresztbe vágom őket. Négyen voltak és vak sötét van a 2-es úton, annyi a fény, amennyit a lámpa bevilágít. Ekkor még nem volt xenon, de innentől minden motorba tetettem.
A hátsó kereket állóra fékeztem, és fémszálig füstölt, úgy, hogy mögöttem akik jöttek azok a füstbe rongyoltak bele, nem láttak semmit. Pont annyira tudtam lelassítani, hogy az utsó őz farka mellett 10cm-rel suhantam el, kb 70-el. De ebben már volt kikerülő manőver is, fékezés után. Na ott újjászülettem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34323) BigBlackDog válasza hroberto (#34321) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem egy BMW, de mindenképpen valami autó lesz. ;]

(#34324) Kornel válasza hroberto (#34321) üzenetére


Kornel
veterán

Bimmer.

(#34325) hroberto válasza BigBlackDog (#34323) üzenetére


hroberto
veterán

Ezt sejtettem... :P

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#34326) diablo1984 válasza hroberto (#34321) üzenetére


diablo1984
veterán

egyértelmű bmw, ez nem a gyári takarás, mert ez mindent mutat, valaki feltűnésre vágyott és lefóliáztatta az 5-ösét....

(#34327) zack válasza hroberto (#34321) üzenetére


zack
nagyúr

Győzike fényezés? ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34328) hroberto válasza diablo1984 (#34326) üzenetére


hroberto
veterán

Ez biztos, hogy nem 5-ös, mert marha nagy volt. És semmiféle jelzés nem volt rajta. Elég sok takart BMW mászkál is Münchenben, de álló helyzetben csak ezzel sikerült összefutni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#34329) BigBlackDog válasza hroberto (#34321) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg egy új 7-es?

(#34330) EQMontoya válasza focvis (#34317) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem a jobb első ajtót rúgta meg így egy őz.

Same rules apply!

(#34331) hroberto válasza BigBlackDog (#34329) üzenetére


hroberto
veterán

Ez lesz az. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#34332) diablo1984 válasza hroberto (#34328) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor 7es, annyira egy a dizájnja, hogy sokszor csak a méret a difi! régebben egyszerűbb volt megismerni őket.....

(#34333) Qtya123 válasza Morris (#34304) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem meg mindig az egyik legdrágábbra hozta ki az összes kalkulátor a Waberers-t.
Általában a legolcsóbbnak mindig a Köbe, vagy az Allianz futott be.

[ Szerkesztve ]

(#34334) Kornel válasza Qtya123 (#34333) üzenetére


Kornel
veterán

Nalam az egyik legolcsóbb szinten az allianz, főleg, ha casco és kgfb együtt van kötve.
Nalam bizonyítottak a lopás után, a lassú és körülményes rendőrségi és okmányirodai eljárás utáni forgalomból való kivonás utáni egy munkanapon belül a számlámon volt a biztosításom szerinti megfelelő összeg.
Korrekt, gyors és pontos volt végig minden.

(#34335) SzlobiG válasza Morris (#34304) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is mérges vagyok kb 10k-val dogok többet fizetni úgy hogy ugrok egy bónuszt és atmegyek a legolcsobbhoz. :(

(#34336) F_Zolee válasza SzlobiG (#34335) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sajnos általános drágulás jött már tavaly óta kb. Szóval a bónusz csak látszat jellegű.

(#34337) Kornel


Kornel
veterán

Gondolom dolgozzanak nonprofit szervezetként, az tetszene mindenkinek.
Mondom én, jön majd ov, és csinál itt magyar állami biztosítót is 😂

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34338) brumi1024 válasza BigBlackDog (#34329) üzenetére


brumi1024
veterán

És (#34321) hroberto: Ez az aktuális 7-es, ezt miért fóliáznák? LCI változat még nem várható.

Valószínűbbnek tartanám, hogy ez a G30 5-ös lesz, az jön év végén.

(#34328) hroberto: Mert az 5 méter hosszú, közel 2 méter széles 5-ös kicsi. ;] Nehéz megmondani csupán méretből, hogy melyik az 5-ös, melyik a 7-es ha nem egymás mellett állnak.

[ Szerkesztve ]

(#34339) szőröscica válasza brumi1024 (#34338) üzenetére


szőröscica
addikt

G30? Elég gyorsan ledarálták az F kódjeleket, tekintve, hogy az F01-es 7er sem egy régi darab. Érdekes, hogy előtte az "E" mennyi ideig elég volt. Ezeket már nem tudom követni.

(#34340) brumi1024 válasza szőröscica (#34339) üzenetére


brumi1024
veterán

7-esből sincs F már, az F01 2008-tól 2015-ig futott. Már G11 van.

(#34341) bitpork válasza Kornel (#34337) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ilyen hasonlításokból egy dolog szokott kimaradni, óriási lendülettel két lábbal dobbantóról: hogy az életszínvonalunk sem olyan mint ott :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34342) Kornel válasza bitpork (#34341) üzenetére


Kornel
veterán

És ennek mi köze van ahhoz, hogy egy adott autó lámpája kerül mondjuk 300k hufba, itt is, ott is.
Különbségek persze a javítás rezsioradijaban, és a személyi sérülések kórházi kezelési dijaiban vannak, de alapvetően nem okozna ekkora különbséget a díjakban.
Az a nagy harci helyzet, hogy a nagy verseny, és a csökkenő kereslet miatt folyamatosan csökkentek a díjak, egészen 1-2 évvel ezelőttig, ahol is egy fordulat következett be, nőnek a reálbérek, elég sokat csökkent az üzemanyagok ára, több gépjármű több km-t fut az utakon, arányosan növelve a károk bekövetkezésének az esélyét. És bőven lehetne még sorolni az árnövekedés irányába mutató okokat.
Az életszínvonalat nem kevernem ide, teny, hogy jóval többet kellene keresnünk, legalább a cseh bérszínvonalat el kellene érnünk belátható időn belül, de ez független a kgfb díjaitól.

[ Szerkesztve ]

(#34343) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Lamdaszondát miben szokták kipucolni?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34344) bitpork válasza Kornel (#34342) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebbe az irányba ne menjünk el mert politika.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34345) Kornel válasza bitpork (#34344) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem az nem politika, hogy mestersegesen alacsonyan tartják a béreket az országban.
Azaz politika, de nem de nem napi...
Szóval teljesen mindegy, hogy ki volt eddig megválasztva, a vége mindig ugyanaz.
Hogy véletlenül se legyen beleszólásuk az embereknek, költségvetést érintő kérdésekben ugye nem lehet népszavazni.

Hogy ne legyen ennyire off:

Lenyeg, hogy a biztosítási díjak olcsók, csak keveset keresünk.

(#34346) BigBlackDog válasza Kornel (#34334) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen cascod volt? Remélhetőleg Bázis Casco esetén is hasonlóan olajozottan működik a dolog, bár remélem nem fog kelleni. :)

(#34338) brumi1024: Én nem tippelnék a G30-ra, a lámpák környékén van eltérés. Meg aztán nincs is olyan durván leburkolva, mintha még titokban akarnák tartani a formákat, csak a fényezett elemeken van fólia, ha jól látom.

Közben kicsit csinosodott a jószág. Valaki próbált már ilyen "nanotechnológiás, impregnáló" lötyit szélvédőre? Gondolkozok rajta, de még nincs semmi tapasztalat vele.

[ Szerkesztve ]

(#34347) Kornel válasza BigBlackDog (#34346) üzenetére


Kornel
veterán

Teljes körű eCasco.
10% vagy 100k önrésszel.
Nem kummantottak sehol, még magam is meglepődtem 😂
Ügyintézés végig online ment, egyszer jött ki a karszakerto, az is alkalmazkodott hozzám.

[ Szerkesztve ]

(#34348) MunezXBK válasza BigBlackDog (#34346) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rain X-et, már vagy 8-9 éve.

(#34349) brumi1024 válasza BigBlackDog (#34346) üzenetére


brumi1024
veterán

A lámpák környékén én is észrevettem az eltérést, de miért fóliáznának le egy 7-est? Persze lehet, hogy csak valaki feltűnő akar lenni. :DDD

(#34350) bitpork válasza MunezXBK (#34348) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bazz...amikor beálltam a kútra és bementem fizetni, a kutas lemosta a szélvédőt :W Azt hittem agyvérzést kapok amikor rájöttem. Mert ugye amíg bent voltam nem láttam, de amikor eljöttem akkor elkezdett esni és vettem észre a nyomokat. Legközelebb az összes kutast felrúgom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.