Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Dtomi


Dtomi
őstag

Mostanában elég sok kiegészítőt keresek, és találtam érdekesebbnél érdekesebb dolgokat, EOS rendszerhez. Viszont Magyaro.-n hírét hamvát nem találom se árucikként de még csak fórumokba sem.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2) Dtomi


Dtomi
őstag

Egyébként minden olyan dolgot várnék a topikba ami nem kifejezetten egy géptípus sajátossága hanem az összes EOS rendszerű gépre vonatkozik. Már se füle se farka nincs a canon topikoknak megtalálni valamit napok kérdése.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

elméletileg ugye jövő héten 40D

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) adik válasza Dtomi (#1) üzenetére


adik
őstag

Mostanában elég sok kiegészítőt keresek

Akarsz beszélni róla?
Mik azok?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5) Dtomi válasza adik (#4) üzenetére


Dtomi
őstag

[link] sajnos nincs grippel 30D-re. [link]
E80N3 utángyártott távkioldót de az sincs olyan amit szeretnék de már építés alatt ven a dolog.

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#6) Dtomi válasza Dare2Live (#3) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem hiszem, hogy ekkora változások lennének. Amiket itt leírnak azok közül a 10mpixel-t tartom valószínűnek. a 6.5 fps expót már kevésbé. a 3''-os LCD-pedig már nem fér rá erre a vázra. Ha csak keresőtől a gép aljáig nem ér majd törlő és bekapcsóló gomb pedig áthelyeződik.

Minden esetre ha ezek mind belekerülnek a 40D-be hát hümmögni fogok. De valószínű, hogy 1 év múlva is elég magas lesz az ára ahhoz hogymegérje a 30D-t cserélnem.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#7) Dtomi


Dtomi
őstag

Ja és lefelejtettem a legnagyobb tendert ami most folyamatban van. Egy olyan készség amit a markolat aljába csavarva lehetőségem lesz portré állásba is handstrappet fűzni a gépre. Sehol nem találtam ilyet. ráadásul bőrőzve/párnázva, lesz tehát kényelmesebb lesz mint most a canon kockakezű mérnöki csodája.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8) <Zanavabets>


<Zanavabets>
csendes tag

Jó ötlet ez a topik, össze kellene fogni a canon-usereket kb a nikon dslr topik mintájára.

Szerintem a 40D csak akkor lenne ütős váz ha aps-h érzékelőt kapna. Minden más upgrade csak vakítás, az emberek húzzák majd a szájukat. De legalább a 30D ára ezer dolcsira csökken. :D

There is a red house over yonder

(#9) werttzui válasza Dtomi (#6) üzenetére


werttzui
őstag

Lehet,hogy a 40d nem a 30d leváltására készül hanem a nikon d40 et akarják kiütni.De majd meglátjuk :)

PENTAX

(#10) werttzui válasza werttzui (#9) üzenetére


werttzui
őstag

Mondjuk a 30d kimenne a forgalomból ezt meg 150k ért árulnák megdöntenék vele az eladási világrekordot de gondolom csak álmodozom már megint :DDD

PENTAX

(#11) Dtomi


Dtomi
őstag

Képtelensééééég!!!!! 360-380ezerért lesz a polcokon ha ez mind benne lesz. Ha csak a 10megapixel amire én tippelek esetleg portisztítás akkor olyan 300-330. Viszont ha 12bit heleyett 14et kap. 10mpixeles érzékelővel digit III-as procival 3''-os érzékelővál, hát igencsak nem középkategóriás váz mint a 20-30D D80 hanem a D200 fölé készül ugrani. Azt hogy 40D-vel D40-et akarnák kiütni nem értem a kettőnek mi köze van egymáshoz

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#12) werttzui


werttzui
őstag

Ha igaz a hír és tényleg 14bit es lesz akkor ettől a masinától beindul a fantáziám és lassan gyűjthetek rá :)

PENTAX

(#13) werttzui válasza Dtomi (#11) üzenetére


werttzui
őstag

Megnyerni az alsókategóriás piacot aztán gyártanának egy komolyabbat a 30d és 5 d közé.És a 30d-t és 5 d-t kivonnák.

[Szerkesztve]

PENTAX

(#14) Dtomi válasza werttzui (#13) üzenetére


Dtomi
őstag

Elvágnák a saját torkukat. Az 5D fullframe, soha nem fogják kivonni esetleg 6D-t csinálnak. Ha a 30D megszűnik és a 40D tényleg azt fogja tudni ami 1 hét múlva kiderül úgyis, már csak az árcédula lesz a kérdés, sokkal komolyabb gép lesz mint a 30D. Alsó kategóriában még mindíg a 3000D-re lenne szükség.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#15) werttzui válasza Dtomi (#14) üzenetére


werttzui
őstag

De azért reménykedem egy baráti árban :U

PENTAX

(#16) adik válasza Dtomi (#14) üzenetére


adik
őstag

Nem értek piaci elemzésekhez, de ha ez igaz lenne, akkor igen ütős lenne a Canon összes dslr gépe. Egy 3000d meg nagggyon-nagggyon kéne már vagy fél éve. A kispolszkis Nikon meg Oly hülyére nyereti a gyártóikat, pedig olyan hátrányaik vannak, mint 2x szorzó, illetve a Nikonnak az autófókusz-kálváriája. Báár, a 350d jobb helyeken alig 10K-val kerül többe a d40-nél. Mindegy, meglátjuk, kíváncsi vagyok, vagymi.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#17) Terapeuta válasza Dare2Live (#3) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerintetek méretben mekkora lesz? Kisebb egyenlő, vagy inkább nagyobb ?
A leírás alapján elég jó gép, 1300 dolcsi, az olyan 350 alatt kijöhet nem?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#18) csiga997


csiga997
őstag

Ez volt már? [link] [link]

(#19) werttzui


werttzui
őstag

Na megint többet vártam az iso érték nem lesz 6400 mint a ds III-ba ill nem lesz SD-SDHC kártyafoglalat de ezek csak apróságok ill portré markolattal elég faszul néz ki pici design-t bele vihettek volna és ez az irás se tiszta 1299 dollár és ugyan annyi euró na ez kicsit ködös :) De ma csak kötözködhetnékem van :DDD

PENTAX

(#20) werttzui válasza werttzui (#19) üzenetére


werttzui
őstag

Na,hogy jót is mondjak a többi része és tudása nagyon tetszik de kár,hogy a magyar menüt kihagyták belőle már megint :( Na csak most jön majd sokaknál a dilemma canon vagy nikon :DDD

PENTAX

(#21) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Mikor megláttam a topic címét azt hittem, hogy tényleg az EOS rendszerről lesz szó :)
Végigolvasva viszont látom, hogy tényleg egy olyan nagyn Nikon DSLR topic szerü dolgot szeretnétek, de szerintem annyit megérdemelne a dolog, hogy a Canon név benne legyen a topicban, úgyhogy mindjárt átírom kicsit a címet olyanra ami jobban fedi a témát.

#8 <Zanavabets>
De legalább a 30D ára ezer dolcsira csökken.

A 30D ára már egy ideje 1000 dollár alatt van: [link]

Feel Good Inc.

(#22) D4rkm4n válasza werttzui (#10) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Érdekesnek tartom hogy a 40D-t belépőszintű professzionális gépnek szánák mikor a Canon pályafutása során direkt erre a célra fejlesztette ki a 300D-t, a 350D-t és a 400D-t is.

Tehát szerintem nem egy entry-level gépre kell számítanunk hanem egy felsőbb kategóriás gépre, mint amilyenek a kétszámjegyűek voltak eddig.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#23) Szten Márs válasza D4rkm4n (#22) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az milyen, hogy ''belépőszintű professzionális''? :F
Az meg egy teljesen új megközelítése a dolgoknak, hogy a 300D, 350D és 400D akármilyen professzionális gépnek lett szánva.... :U :D

Mod: Pompi: akkor akár egy ''Nagy'' jelzőt is tehetnél a név elé, hogy legyen összhangban a Nikonnal :)

[Szerkesztve]

(#24) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Gyorsan átfutottam a DPreview-s 40D preview-t. Nekem tetszik. Végre van live view. A 30d 2.5 inches kijelzője is szép, de sikerült még rátenni egy lapáttal. 14 bit. 6.5 fps. EOS 1D jellegü menü. Jó lett.

Van egy eladó 10D-m :) mondjuk ez nem a 40D hatása, 30D-re szerettem volna váltani, de így már valószínüleg 40D lesz belőle.

Feel Good Inc.

(#25) D4rkm4n válasza Szten Márs (#23) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Belépőszintű DSLR gépek. Szerintem - mivel cserélhető objektívesek, sok manuális beállítással - nyugodtan lehet a professzionális gépek közé sorolni a háromjegyű Canon D gépeket.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#26) Szten Márs válasza D4rkm4n (#25) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amite te körbeírsz, azt úgy hívják, hogy SLR-ek, avagy (cserélhető objektíves) tükörreflexes gépek, semmi több. A professzionális gép (jóindulattal is) az 5D-nél kezdődik, tökfüggetlenül attól, hogy mit gondolsz az elnevezésről. (Ugyanis attól professzionális a professzionális, hogy professzionális felhasználásra tervezték... ;) )

(#27) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A press release-ben egyértelmüen benne van, hogy hova pozícionálják a gépet:

''for advanced amateurs and semi-professionals''

Tehát szó sincs belépőszintről.

Feel Good Inc.

(#28) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

És az új kit obiról még nem is esett szó.

18-55 high-quality, image stabilizátor - nekem ez is tetszik. :D

Feel Good Inc.

(#29) D4rkm4n válasza Pompi (#27) üzenetére


D4rkm4n
őstag

[link]
''advanced amateur photographers and entry-level professionals''

Csak ebből gondoltam. De nem áll szándékomban erről vitázni.

Erre az új kitobira én is kiváncsi lennék. Főleg ha az 55-200mm-es verziót is kidobják kicsit ''restaurált'' állapotban. :) ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#30) Pompi válasza D4rkm4n (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kidobják:

EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS – a versatile telephoto zoom offering the longest focal range in the EF-S range to date as well as a 4-stop Image Stabilizer

El kellene olvasni a hivatalos bejelentést és akkor erre is meg a pozicionálásra is meg lenne a válasz és nem ilyen himihumi fórumbejegyzések alapján kellene vitázni :)

[link]

Feel Good Inc.

(#31) D4rkm4n válasza Pompi (#30) üzenetére


D4rkm4n
őstag

THX és én kérek elnézést! :R

:)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#32) Pompi válasza D4rkm4n (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Még egy gondolat, bár én sem akarok ezen tovább rugózni.
Szerintem alapvetően ott van a hiba, hogy te ezt írod:

''Érdekesnek tartom hogy a 40D-t belépőszintű professzionális gépnek szánák''

A fórumba amit linkeltél pedig ez van:

''for advanced amateur photographers and entry-level professionals''

Szerintem a két dolog nem ugyanaz. Szerintm ez azt jelenti, hogy advanced amatőröknek, vagy kezdő profiknak (értsd aki ezzel keresi a kenyerét) szánják a gépet és nem azt, hogy maga a gép lenne belépő szintü.

Feel Good Inc.

(#33) Dare2Live válasza Pompi (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát nekem nagyon gyanus, hogy optikailag olyan mint a régi. azaz isten ovjon tőle.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) <Zanavabets>


<Zanavabets>
csendes tag

pixinfon fent van a hivatalos bejelentés: [link]

egy másik belépőszintű gép: [link]


:DD

There is a red house over yonder

(#35) Pompi válasza Dare2Live (#33) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem akarok belemenni semmilyen optikával kapcsolatos vitába itt, hisz annak is megvan a maga topicja, de amennyibe egy kitobi kerül annyit ér is. Lehet hülyének meg lámának meg mittoménminek nézni, de én használom is. Ha lenne ilyan átfogással IS obi (mint ahogy lesz is) nekem tetszeni fog, én sokkakkal ellentétben akik folyton azt harsogják, hogy IS csak tele obiba kell nagyon jól kihasználom a 28-135 IS képességét a 28-as oldalon. Szemeztem már a 17-85-tel is (28-135 helyett), de arról nem olvastam túl jókat, viszont ahhoz meg drága. Tehát ha a 18-55 IS normális áron lesz akkor nekem tetszeni fog szerintem.

Feel Good Inc.

(#36) Szten Márs válasza Pompi (#35) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vannak azért normális kitobik is. A Pentax 18-55-öse pl azért jelentősen jobb a Canonénál, szóval kevés pénzből is lehet jót csinálni, ha nagyon akarják.
Egyébként meg egyértelmű, hogy nem csak telébe kell IS, kevés fényben nagyon jól jön az nagylátószögben is, sőt. (Mondjuk pl egy 17-55 F/2,8 IS USM nem épp rossz obi :D )

(#37) Pompi válasza Szten Márs (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, csak a stabilizátor olcsóbb megoldás, mint a nagyfényerejü lencse. Persze hátránya, hogy csak álló célokra lehet használni (legalábbis nagylátóban).

Az meg nem vígasztal, hogy a Pentax kitobija jobb, mert mint ahogy a topic címe is mutatja amibe irogatunk Canon rendszerem van :DDD

Feel Good Inc.

(#38) Pompi válasza Szten Márs (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Egyébként meg egyértelmű, hogy nem csak telébe kell IS, kevés fényben nagyon jól jön az nagylátószögben is, sőt. ''

Számomra is egyértelmü, mégis az objektíves topickban párszor vívtam ezzel kapcsolatban többekkel szélmalom szerü harcot... de már feladtam.

Feel Good Inc.

(#39) Szten Márs válasza Pompi (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Canon 17-55-e nem csak F/2,8-os hanem IS-es is, ami tudtommal abszolúte unikom ebben a látószög tartományban, azért írtam.

A Pentaxot meg a ''amennyibe kerül annyit ér''-re mondtam. Bár valószínű, hogy ez a Canonnál pont így van, tényleg annyit ér amennyibe kerül, csak a Pentaxnál ér többet az áránál :D

MOD: Azért fura, hogy szélmalom harcot kellett vívnod a nagylátószögű obik IS létjogosultságáról... szerintem mindenki fotózott már kevés fényben állvány nélkül mozdulatlan - kvázi mozdulatlan témát, ahol szívott rendesen, hogy hogy oldja meg, ami azt illeti szinte mindennapos eset...
A Canonnál itt van az olcsó IS-es nagylátó, a drága, jó fényerejú IS-es nagylátó, Pentaxnál ott van CCD eltoláson alapuló stabi, ami főleg nagylátónál hatásos, a Nikonosok meg egyelőre pisloghatnak, vagy Sigma 20mm F/1,8...



[Szerkesztve]

(#40) Pompi válasza Szten Márs (#39) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, értem. Én pedig az IS vagy nagyfényerő dologra írtam. A 17-55 IS 2.8 tényleg nem mindennapi darab mert mindkettővel fel van vértezve. Megnéztem az árát és bevallom többre számítottam. Igaz, hogy minden viszonyagos, de az 1000 dolláros ár szerintem nem rossz egy ilyen obiért (ez persze nem jelenti azt, hogy rohanok venni egyet).

MOD vagyis inkább Re:MOD:

Ha akarod rákeresek és linkelek, de amikor nyomon követtem az obis topicot és felvetődött a 28-135 IS USM akkor szinte mindig téma volt, hogy minek ilyen átfogásba IS.

Feel Good Inc.

(#41) Szten Márs válasza Pompi (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kössz, így futólag megoldottam a keresést, különösen több hozzáfűznivalóm nem lett, tény, hogy nekem jól jönne az IS nagylátón, aki meg úgy érzi, hogy nem, annak nem kötelező, ennyi :)

(#42) adik


adik
őstag

40D-t a népemnek! Khirály!! Akarom-akarom. Ti mennyire saccoljátok?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#43) D4rkm4n válasza Pompi (#35) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Persze attól is függ hogy ki mire használja és milyen körülmények között.
Sokan mondták, hogy a jelenlegi 18-55-ös kitobi nem rendelkezik túl jó rajzolattal, de én pl. portrézáshoz biztos hogy mindig ezt fogom használni. Arra nagyon jó. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#44) orbano válasza D4rkm4n (#43) üzenetére


orbano
félisten

portrézáshoz???

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) orbano válasza adik (#42) üzenetére


orbano
félisten

1200euró a listaára

(az ISes kitobi 50-70k korul lesz nálunk szerintem kezdetben)

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) orbano válasza Pompi (#40) üzenetére


orbano
félisten

a 17-55-tel egy baj van szerintem: ennyi pénzért lehetne L-es minőségű kasztnija (még ha nem is nevezik Les obinak). engem frusztrálna, hogy mi van, ha véletlenül leejtem...

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) adik válasza orbano (#45) üzenetére


adik
őstag

Igen, ilyesmitől tartok én is: usában 1300 dolcsi, európában már 1200 euró, nálunk meg még egy kicsivel több lesz, az tuti :( Mondjuk nem fenyeget a veszély, hogy holnap menjek venni egy ilyet (sajnos)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#48) orbano válasza adik (#47) üzenetére


orbano
félisten

szerintem karácsonyra lentebb lesz az ára. talán 1000 dodó környékén. mondjuk engem sem érint, elköteleztem magam a 400d mellett. bár a liveview egy kicsit bizgerál... mindegy majd a 450d :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) Szten Márs válasza orbano (#48) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mi történt, ami miatt letettél a 30D-ről és inkább a 400D mellett kötelezted el magad?

(#50) D4rkm4n válasza orbano (#44) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Pontosan. Szerintem erre a célra jól megfelel.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.