Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) #94529552 válasza McSzaby (#34598) üzenetére


#94529552
törölt tag

2 év alatt kitanulhatod, és lesz róla papírod is: Ezért éri meg az autószerelő szakmát választani. A gyakorlat meg majd meglesz, ha csinálod.

(#34602) Qru válasza z123456789 (#34573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Juhúúú, szelephézagot is állíthatsz rajta mert az még sosem volt. :D

Azért becarás, hogy még a "legócskább" Swiftben is önállítós itt meg kézzel kell vacakolni vele. :( De akkor is: #csakaHonda

mod:

EQMontoya: Ezekre az utakra simán elkél az XL-es gumit. :(

McSzaby: Mert azokba' még vó't anyag. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34603) tomiii. válasza Qru (#34602) üzenetére


tomiii.
aktív tag

A GTR féle VR38DETT is állítgatós. :D

(#34604) MunezXBK válasza Richard! (#34579) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Féktisztító. ;)

(#34605) McSzaby válasza #94529552 (#34601) üzenetére


McSzaby
őstag

Megéri autószerelőnek menni, de nekem jó munkám van alapban. Én otthon szeretnék (saját) autókat szerelni és pont itt beszéltünk róla anno, hogy a szerelői tanfolyamok, amik vannak, túl keveset nyújtanak elméleti síkon gyakorlatban meg nullát. Amúgy iskolákból kiindulva, az alapokat megtanulja az ember könyvekből és minden más forrásból a gyakorlat meg majd jön a munkahelyen. Én ezt teszem. Sok-sok könyvet kiolvastam már, sok idióta kérdésem volt/van/lesz, gyűjtögetem már a szerszámokat, ami jól halad, de a probléma az, hogy nincs meg a megfelelő hely a szerelésre.

Amúgy ha valakinek van Pécs környékén olyan autószerelő ismerőse, aki elvállalna engem havi 2 hétvégén oktatásra, akkor nagyoooon szívesen köszönném szépen! :D Pénzt,ingyen munkát cserébe szívesen adok! :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#34606) AMD Power válasza McSzaby (#34605) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a szerelőm pont most jár autószerelő suliba! :) Akar saját műhelyt és azért kell neki. Amúgy karosszéria lakatos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34607) Qru válasza tomiii. (#34603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#azisz@r ;]

mod:

Pumma: Azért nem olyan könnyű az. Ismerős kb 5 éve végzett és még a 2105-ös Lada van/volt a tananyagban mindig... Abból is kellett vizsgáznia és ez alapján kapott arról papírt, hogy államilag elismert autószerelő. És akkor csodálkozzak, hogy a "pék" azt se tudja, hogy nem 4 hanem 8 gyertya van Hondámba azért csak a felét cseréli ki. :(
Könyörgöm ha itt tart az oktatás akkor ne csodálkozzunk hogy nem értenek hozzá sehol. Hiába nyomta le a sulit a munkában tanult meg kvázi mindent.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34608) mdani01 válasza Tsebacsi (#34599) üzenetére


mdani01
aktív tag

Lassan a Honda is bejelenti, hogy csaltak és megvan miért fogyaszt annyit a Civiced :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#34609) Tsebacsi válasza mdani01 (#34608) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Írtam is másik csoportba :DDD :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34610) -v- válasza Tsebacsi (#34599) üzenetére


-v-
addikt

Veszek egy új ladát :DD

(#34607) Qru: Hiába nyomta le a sulit a munkában tanult meg kvázi mindent.

Hát ez itt felénk is így van.. meg minden szakmában :D

[ Szerkesztve ]

(#34611) Integrale


Integrale
veterán

Öröm olvasni az FB-s kommenteket az új Ladáról. Nem gondoltam volna sosem, hogy valakit ennyire érzékenyen érint az, hogy kiderül a Ladáról, hogy szar. És már jönnek is azok a hozzászólások, hogy mi a baj a sorjával? Miért baj az ha kopog 6 színű a szürke beltér, "nem nyalogatjuk a műszerfalat", miért baj ha zúg a váltó? :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#34612) gzbotii válasza Integrale (#34611) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért baj, hogy egy 2,5 millió?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#34613) #94529552 válasza Qru (#34607) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alapképzést biztos kapott, és csak egy dolog, hogy mit ad az iskola. Lesz papír, amivel el lehet kezdeni dolgozni (legalábbis hivatalos helyeken), és gyűjteni a tapasztalatokat. Nem hiába van a mondás: gyakorlat teszi a mestert.

(#34614) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gombóc Swiften szeretnék majd első tárcsákat és betéteket cserélni amik meg is lesznek hamarosan (EBC), ezek cseréjén kívül a hátsó dobfékek ellenőrzése, tisztítását szeretném megcsináltatni.

Ezeknek a munkánknak mi a reális áruk?

Tárcsák, betétek meglesznek csak a munkadíjat + pár apróságot számolhatnak fel.
Fékolaj cserélve volt fél éve.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34615) Qtya123 válasza Integrale (#34611) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezt az össznépi hőzöngést én sem értem. TC-nek még sértődött e-mailt is írt valaki, ki is tették.
Oké, van olyan a TC tesztekben, hogy belekötnek teljesen értelmetlen dolgokba, meg kopogtatnak fanyalogva a beltér anyagain, na de ennél a Ladánál valóban nem a műfanyalgásról, kötekedésről van szó.

Az a váltó olyan hangot adott, mintha a villamos fékezne, de a legdurvább nekem az volt, mikor a videón szabad szemmel imán látható volt, hogy a csávó kezéből kiesik egy pillanatra lefelé a kormány, mikor egy kátyúba ment. A gyorskötöző meg a méteres lyuk a kerékjáratokban a kormányműnek már csak hab a tortán.
Ez a háde' minek bántjátok, csak 2.5 millió. Aha.. akkor nyugodtan lehet minden sz@r és rendkívül igénytelen benne? Mi lesz ebből az autóból 6-8 éves használt korában? Egy pusztulat, értéke pedig 300ezer Ft.
Ez a 2.5 milla annyival azért nem olcsóbb sok másik kisautó áránál, hogy ezt az igénytelenséget megengedje magának a Lada...

Szerintem azért háborodott fel egy emberként országunk népe, mert sokan nosztalgikus emlékekkel gondolnak a Ladára és jaj ne bántsuk szegényt. Nekem 8 évig volt egy kereklámpásom, nagy ladabuznyák voltam, azért lett csak vége, mert jött a munka, család, költözés és mások lettek az anyagi prioritások és a szabadidőm értéke. Ettől függetlenül a mai napig szeretem, de eszembe nem jut emiatt szemellenzősen dicsérni, hogy jaj de ügyes vagy Lada, hogy kiadtál egy új modellt, mindegy milyen, király vagy...

[ Szerkesztve ]

(#34616) Integrale válasza gzbotii (#34612) üzenetére


Integrale
veterán

Mert 2,5 millióért, vagy éppen csak kicsit drágábban, van ezerszer modernebb, autó szerűbb, biztonságosabb, jobban felszerelt, stabilabb, tágasabb, igényesebb négykerekű.
Dacia, Suzuki stb stb.

2,6 milliót nem ér, ha tetszik ha nem. A beltere anyagait és összeszerelési minőségét tekintve olyan mint egy Matiz, és szerintem azt is alulról közelíti.
1.99 millió egy alap Logan, 2,1 a Sandero, 2,6 a Duster, 2.6 egy Celerio, Fabia 2,7, Yaris 2,8
ezek mind pár éves fejlesztésűek, tágasabbak, jobban extrázhatóak, és alapáron is kínálnak olyat, amit a Lada még pénzért sem.
Ha a slusszkulcsot megnézed, az szerintem elárul mindent. Lehet jönni azzal, hogy miért kell szidni a szegényeket, nekik csak erre telik. Aha, pont, hogy azoknak kellene jobban megnézni, hogy mire adják ki a pénzüket.
Mert szép és jó, hogy van rá 5 év garancia (tegnapi kedvenc hozzászólásom: "Ladát az vesz,akinek nem gond meghúzni egy csavart vagy néha visszamenni apróbb garanciális javításra a szervízbe."), de 5 év garanciát kapsz egy 2 éves Ceed-re és i30-ra is, a várható értéktartása a Grantának a béka segge alatt lesz, tehát a szegények autója? Nem!

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#34617) mdani01 válasza Integrale (#34616) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ahogy TaaT is említette tegnap ennyiért már van Golf VI is, és ahogy nézegettem elég jól felszereltek. 1.4 TSI-vel meg elég jól is mennek. Aki már aki kicsit is konyít autókhoz nem ladát fog venni (ennyiért biztos nem).

iPhone 6S SpaceGray

(#34618) lenko válasza Qtya123 (#34615) üzenetére


lenko
aktív tag

1,5m lenne a reális ára, a "fullosé" 1,9m.
Akiknek meg jó autó, és csak 2,5m, az mind egy sík egyszerű ember(szépen fogalmaztam), ezeknek úgy sem tudod megmagyarázni, mert ésszel fel nem érik...
+Nekem semmi szimpátiám sincs a ladákkal szemben, családban csak waresz volt, dédnagyfaterig visszamenőleg ;]

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#34619) Integrale válasza lenko (#34618) üzenetére


Integrale
veterán

Az Oroszországi ára annyi amennyit írsz, amikorra ideér bő fél millióval többe kerül, így pedig oda a versenyképesség is.

"Bad reklám is reklám too"

(#34620) AMD Power válasza Integrale (#34611) üzenetére


AMD Power
titán

Katasztrófa pedig. Sajnos. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34621) Kornel válasza mdani01 (#34592) üzenetére


Kornel
veterán

Splash gyári fogyasztási adata tuloz is, nálam 60k km, nagyatlaga kevesebbre jött ki, mint a hivatalos gyári vegyes fogyasztás.
;]

(#34622) SzlobiG válasza Integrale (#34616) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én úgy látom, hogy sajnos elég sokan beleugranak ezekbe az új ladákba főleg az idősebb emberek, pedig sokkal jobb típusok vannak ilyen áron és az ésszerű kereket között, ahogy említetted is. Amiket néztem, olvastam teszteket számomra siralmas minőséget képviselnek én senkinek nem ajánlom ezeket, max a niva terepre..

(#34623) Morris


Morris
veterán

Srácok, le tudna kérni nekem valaki némi infót egy autókáról?

(#34624) Kornel válasza SzlobiG (#34622) üzenetére


Kornel
veterán

Hogy mást ne említsek, lassan itt a suzuki baleno.
Kb. hanyatt estek tőle az itthoni és külföldi teszterek.
Persze árához képest,~3M.

(#34625) Integrale válasza SzlobiG (#34622) üzenetére


Integrale
veterán

A Yaris most akciósan 2,6 millió. Beltere még nagyobb is mint a Ladáé, csomagtere nyilván kisebb, de gondolom nem kell tippelni az élettartamra...

"Bad reklám is reklám too"

(#34626) Kornel válasza Integrale (#34625) üzenetére


Kornel
veterán

Hat yaris made in turkey khm.
Elég sok a panasz az új generációs toyotakra.
Szalonban nem lehet J-vel kezdődő alvazsszamut kérni? (Made in japan 😂)

(#34627) EQMontoya válasza Kornel (#34626) üzenetére


EQMontoya
veterán

De, lehet, csak azt Lexusnak híjják. Meg a GT86-ot is ott gyárcsák, asszem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#34628) Kornel válasza EQMontoya (#34627) üzenetére


Kornel
veterán

Gyartanak ott yarist(vagy mas néven hasonlót) is, csak nem hozzák ide.

(#34629) EQMontoya válasza Kornel (#34628) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, mert nem éri meg.
Ha EU-ban gyártják, akkor vámmentesen idegyün.
Ha Japán gyártásút hoz, akkor vámot fizet rá, és áthajóztatja a fél világon.
Go figure...

Ha zömmel Japán gyártású autót szeretnél, akkor Mazda. 6 és MX-5 tudtommal Japán mind.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#34630) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akinek már van tapasztalata, attól kérdeznék egyet csak kíváncsiságból.

Focus-Civic, Mondeo-Accord összehasonlításokból melyik jönne ki győztesként és milyen előnnyel (gondolom azért szubjektív a dolog)?

Update: Évjárat: 2008-2012, motorválaszték meg legyen 1.8 benzin a Civicnél, valami hasonló benzines a fókánál, a Mondeo-Accord pároshoz meg gondolom inkább dízel megy.

[ Szerkesztve ]

(#34631) Richard! válasza BigBlackDog (#34630) üzenetére


Richard!
addikt

Évjárat?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34632) Kornel válasza BigBlackDog (#34630) üzenetére


Kornel
veterán

Izlesek és pofonok.
Kinek a pap, kinek a paplan 😂
Tsebacsi akart fokát a kuvik után,azt azért elismerte, hogy nagyobb, és jobban variálható a civic.
A civic akárhogy is nézzük, egy viszonylag sportos, , kicsit kemény, ezaltal sprodnek is nevezhető szerkezet, de biztosan több vezetési élményt nyújt, mint a focus. Cserébe a focus komfortosabb, halkabb, csendesebb, jobban összerakott autó, ellenben a kor előrehaladtával nem lennék biztos benne, hogy ezzel lesz a kevesebb gond.
Mondeo pedig csak papíron egy kategória az accordal, mert legalább fél számmal nagyobb nála.

(#34633) raczger válasza EQMontoya (#34629) üzenetére


raczger
őstag

Én úgy tudom, az itthon árult összes Mazdát japánban gyártották. 11 éves 6osom is az szerencsére.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#34634) Richard! válasza Kornel (#34632) üzenetére


Richard!
addikt

de biztosan több vezetési élményt nyújt, mint a focus

Ebben biztosan nincs igazad. :)
Focus 1.6 EcoBoost 182 LE-vel az igazi.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34635) TaaT válasza Richard! (#34634) üzenetére


TaaT
veterán

"Focus 1.6 EcoBoost 182 LE-vel az igazi."

Nem erre mondják hogy egyáltalán nem érezni a 180lovat?

Give them hell Ukraine!

(#34636) Kornel válasza Richard! (#34634) üzenetére


Kornel
veterán

Nem erről volt szó.
Típust akar összehasonlítani.
Akkor ott a typeR 200 pacival.
Garantálom,hogy több vezetési élményt nyújt, mint amit mondtál.
Vezetési élmény alatt gondoltam itt arra, hogy milyen végigmenni vele egy hegyi kanyargós úton, milyen finoman kapcsolható a váltója, stb.

(#34637) Richard! válasza TaaT (#34635) üzenetére


Richard!
addikt

Én csak annyit mondok erre, hogy ki kell próbálni. Nekem nem okozott csalódást. Igaz, hogy 100 lovas MK2-ből ültem át pár km erejéig, de engem meggyőzött.

Szerk.: A sima 1.6 szívóval is többet nyújt a Focus ;)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34638) Kornel válasza Richard! (#34637) üzenetére


Kornel
veterán

Tobbet nyújt, kényelemben.
Sportossagban, vezetési élményben a fasorba sincs.
😂

(#34639) Richard! válasza Kornel (#34638) üzenetére


Richard!
addikt

Hát persze :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34640) Kornel válasza Richard! (#34639) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos vezetted mindkettőt 😂

Integrale: pedig direkt a nordschlife-ra fejlesztik őket, nem tudtad? :))

[ Szerkesztve ]

(#34641) Integrale válasza Richard! (#34639) üzenetére


Integrale
veterán

Vezetési élményről nem a Focus jut eszembe. Maximum ha ST vagy RS, a többi nem arra szánt járgány, ellenben az erősebb Civic, ami már megjelenésével is sportosságot sugároz.

"Bad reklám is reklám too"

(#34642) Richard! válasza Kornel (#34640) üzenetére


Richard!
addikt

Bele nem ülnék egy civic-be... :F
De attól még véleményem lehet róla, mert szoktam olvasni ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34643) Kornel válasza Richard! (#34642) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, hogy szoktad olvasni.
Akkor te is ilyen nethuszar vagy, hogy tapasztalat helyett innen-onnan összelomizott véleményekből gyártol konkrétumnak feltüntetett hsz-okat.
:Y :C

Mellesleg egy 1.8 vs. 2.0 összehasonlítás, a konklúziót meghagyom mindenkinek egyedileg 😉

(#34644) Richard! válasza Kornel (#34643) üzenetére


Richard!
addikt

Pontosan. És köszönöm a jelzőt, megtisztelő :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34645) Integrale válasza Richard! (#34642) üzenetére


Integrale
veterán

Kinek mi, ettől függetlenül hülyeséget nem kell állítani. :N
-> "A sima 1.6 szívóval is többet nyújt a Focus" :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#34646) TaaT válasza Richard! (#34637) üzenetére


TaaT
veterán

"100 lovas MK2-ből ültem át pár km erejéig, de engem meggyőzött."

105lovas szívób négyesgolfból csipelt 115le+ PD négyesgolfba átülve szintén hatalmas különbség volt. :)

Give them hell Ukraine!

(#34647) Richard! válasza Integrale (#34645) üzenetére


Richard!
addikt

Már megjelenésben is. A vezethetőséget, vezetési élményt pedig szvsz nem kell kifejtenem. Csak annyit mondok, hogy legendás ;)

Szóval nálam fasorban sincs a civic. Már a kinézetnèl elbukik. Egy csúnya autóba pedig nem teszem bele a popimat, nyújtson akármilyen vezetési élményt. Ergo esèly nincs rá, hogy kipróbáljam, csak az irásos és videós tesztekre hagyatkozom, mint itt a fórumozók 90%-a. :)

De biztosan jó a civic is. Valamire... Valakinèl...
Kinek a pap, kinek a papné. Még jó, hogy nem vagyunk egyformák 😜

Több hülyeséget nem írok, mert még a végén rosszat álmodtok :)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34648) EQMontoya válasza Richard! (#34647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy áltag Civic és egy átlag Focus (TypeR, ST, RS és hasonlók mellőzésével) kontextusában vezetési élményről beszélgetni kb. olyan, mint ha arról csevegnétek, hogy a nyugdíjas asszonykórusból Julinénit vagy Marinénit dugnátok meg inkább. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#34649) Integrale válasza Richard! (#34647) üzenetére


Integrale
veterán

Legendás? Az, hogy jó a futóműve, de nem elsőrangú, ez nem egyenlő a vezetési élménnyel. Ebből a szempontból csúnyán megeszi egy Civic, 1-es BMW, Giulietta és még sokan mások.

Tehát, még nem vezetted, mert csúnya autóba (LOL, ezt egy Focusból?) nem ülsz, de tudod, hogy a Focus jobb. :DDD

100 lovas Focus és az élmény. :DD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#34650) Skillet


Skillet
addikt

Hajnali 1 után ti tényleg szivikről és fókuszról diskuráltatok? :DD
Rendesen örülök, hogy akkor már aludtam. De ha nem aludtam volna, eme két remek jarmű hallatán biztosan sikerült volna elszundítani ;] :P

A múlt hétvégi forma 1 egészen kellemesre sikeredett a két f@szkalapos nélkül :DDD
Nem tudnák ezt a mókát megjátszani minden futam elején? :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.