Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) EQMontoya válasza -v- (#34899) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha mondjuk 1.5 hete láttál, akkor esélyesen de. :)

Same rules apply!

(#34902) -v- válasza EQMontoya (#34901) üzenetére


-v-
addikt

Ja kb. ugy :K keso delutan/estefele. Van vonohorgod? Mintha azon lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#34903) EQMontoya válasza -v- (#34902) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nincs.

Same rules apply!

(#34904) LógaGéza válasza EQMontoya (#34854) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hogy vannak IS200-nál a felszereltségi szintek? Azt láttam, hogy tempomat csak automatában van elvileg, de sperr sincs gondolom az összesben... Honnan tudhatom egy hirdetésből, hogy van benne?

TheProb
Nem hiszem, hogy gyári lenne, ilyen szokott lenni az autóhifis biztosítékház. Hova megy a másik vége? Lehet, hogy kirántották belőle az erősítőt, és le se szigetelték a végét, és ott leng szabadon valahol... Biztonság kedvéért én tuti ránéznék...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34905) zack válasza Qtya123 (#34900) üzenetére


zack
nagyúr

Hanyagold. :N A legálisak xarok. Legális 20g töltőtömeg alatt.

Ez köll nektek (40g) ;] :

De félreértitek. Én nem nyúlok semmihez feleslegesen. Ha meg akar ütni, kiveszem magam belőle, és lezongorázok rajta. Ha kést ránt, mert menő, lefújom, és leütöm. Ha nagyobbat, és támad, akkor meghúzom a fejét viperával, és az összes nyílt sebét telefújom paprikával.
De minden esetben az ő reakciójára válaszolok csak. Nehogy vipszivel szálljatok ki problémát megoldani.
Én már régóta benne vagyok, 1993 óta thai box, 2000-től box, 8 év kidobóskodás és ezzel együtt az éjszaka...

Viszont rutin nélkül ne kezdjetek bele semmibe. Xar dolog, ha plenyóból leütnek, és a saját vipszidet hajlítják rád, vagy a saját spray-t fújják rád, mert elejtetted.

A legfontosabb. Bármi van, te hívd először a kékeket, vagy legalább te is hívd. Fontos, hogy ki teszi a bejelentést, az ügy kimenetele nagyban függ ettől. Hiába volt jogos önvédelem, ha nehéz bizonyítani, aki a bejelentést tette, az megúszhatja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34906) kaszaking


kaszaking
tag

Valakinek van tapasztalata az alábbi izzóval?
OSRAM COOL BLUE INTENSE

(#34907) Morris válasza kaszaking (#34906) üzenetére


Morris
veterán

F@s

(#34908) kaszaking válasza Morris (#34907) üzenetére


kaszaking
tag

Miért? Kicsi a fényereje, nehezen látni vele?

(#34909) MunezXBK válasza Morris (#34907) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez újfajta, pont ma nézegettem én is.

(#34910) -v- válasza zack (#34905) üzenetére


-v-
addikt

Ennyi tapasztalattal te tudod higgadtan kezelni a dolgot, meg jol felmerni a helyzetet. Az emberek nagy resze nem, kap egy pofont es rogton azt se tudja hol van, vagy elborul az agya... es olyan esetben nem vagyok benne biztos jo, ha komolyabb testi serulest okozo eszkoz is jelen van. A gazspray jo ilyen szempontbol, azt lehet en is beszerzek egyet :D
Errol az jut eszembe mint egy komoly eros auto, ha valaki minden nap arcon porog vele akkor tud vele esszel menni, tudja hol vannak a hatarok. Barmilyen pistike kezeben meg nem biztos jo hatsokereken tobb szaz lo, csak mert volt penze megvenni, de eleteben nem szagolt puskaport.

(#34911) zack válasza -v- (#34910) üzenetére


zack
nagyúr

Ezért is mondom, hogy ez túl komplikált ahhoz, mint hogy kiszállunk és mindenkit széjjel ütünk viperával. :)
Ha azt mondom, hogy gáz spray miatt, ami könnyű testi sértés, osztottak már ki 500k büntetést, akkor el lehet képzelni, mit adnak egy vipszivel okozott súlyos testiért, ami lehet, hogy csak egy kartörés.
Új bevezetett rendszer a következő 2016 elejétől.
Sérült ellátása, műtét, táppénz stb. Tb fizeti. Ha a bíróság kimondja a bűnösséget, a tb által igénybe vett szolgáltatásokat ki kell fizetni a magyar államnak, ami jogerőre emelkedéstől azonnal behajtható. Az én esetemben ez 185e, pedig csak varrni kellett a delikvenst, és kiesett 1 hónapra a munkából. Erre rájön a bíróság által kiszabott pénz bünti, ami 500-1M között dobálgatnak, bíróságtól és az eset súlyosságától függően. Erre rájön még a bünti, ami vipera használat esetén minimum felfüggesztett busás pénz büntivel. De ha komoly a sérülés, lehet letöltendő is, ha a körülmények nem bizonyíthatóak. Tehát ha nincs tanúnk a helyszínen, balf@szság bármihez is nyúlni, mert a sértett azt mondja, te meg az ellenkezőjét, viszont te fújtál. Téged fognak elmarasztalni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34912) Morris válasza kaszaking (#34908) üzenetére


Morris
veterán

Vedd meg, próbáld ki, de sztem nem lesz jó. Halogén izzoknál szvsz többet már nem lehet kihozni a fényerőből.

(#34913) EQMontoya válasza LógaGéza (#34904) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van az alap, van Executive (ami félbőrös, ülésfűtéses, stb), van a Sport, amiben van sperr, fém pedálok, fém küszöbök.

Aztán ezek valamennyire kombinálhatók, az enyém pl. Executive, de sperr már van benne, meg a fém küszöbök is megvannak már. :)

Same rules apply!

(#34914) Skillet válasza TheProb (#34892) üzenetére


Skillet
addikt

Ahogy előttem (#34904) LógaGéza is írta, ilyesmi (ekkora biztosíték) nem szokott lenni az autóban gyárilag. És, ami nekem nem is jutott eszembe, de valóban érdemes lehet utánajárni, hogy hova megy az a vezeték, nehogy zárlatot csináljon.

(#34911) zack
Azt mondod, hogy félmilliós büntetést lehet kapni gázspray használatáért, ha nem tudod bizonyítani, hogy jogos önvédelem volt? Remek.
Bele se merek gondolni. Lehet, inkább nem is veszek. :))
Kajak jobb inkább pofont kapni...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34915) focvis válasza -v- (#34899) üzenetére


focvis
veterán

+1

(#34916) Veron


Veron
őstag

Hello!
Remélem tudtok segiteni. A motortér felől néha enyhe égett szag árad viszont nem tudom pontosan mikor. Talán megerőlöltető menet után. Eddig nem volt baja az autónak nem rég volt szervizben is. Egy 2010es Fiestaról van szó. Mit gondoltok mi lehet ez?
Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#34917) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Hellószia!

Sünik szuperkamera rendszere megbüntet, ha nem volt felkapcsolva a tompított lakott területen kívül? Ahhoz keresgéltem, ilyet nem találtam a büntetési tételek között
5 km-el utána villogott rám egy távolsági busz :W

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#34918) focvis válasza HoaryFox (#34917) üzenetére


focvis
veterán

Szia, szvsz no para (99%).

A 2 hsz-em közötti 2 óra 10 percet egy 1,1 kW-os 4kerekűvel töltöttem. Lehet a típusra tippelni. :DDD Annyit segítek, hogy elektromos, de sajnos nem Tesla.

[ Szerkesztve ]

(#34919) TaaT válasza HoaryFox (#34917) üzenetére


TaaT
veterán

Nemhiszem.

Give them hell Ukraine!

(#34920) HoaryFox válasza TaaT (#34919) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én is remélem. Köszöntem a megnyugtatást :R (Persze, pont akkor maradt ki, hogy felkattintom a lámpát, pedig az szokott a legelső lenni motorindítás után :B )

(#34918) focvis elektromos quad / mopedautó? :D

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#34921) brumi1024 válasza focvis (#34918) üzenetére


brumi1024
veterán

1.1 kW? Villanyos bicikli pótkerékkel? :DDD

(#34922) Richard! válasza focvis (#34918) üzenetére


Richard!
addikt

Elektromos gokart

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34923) focvis


focvis
veterán

Ejjj Srácok, nagyon szárnyal a fantázia :N

A megoldás prózaibb: fűnyíró :D

(#34924) TheProb válasza Skillet (#34914) üzenetére


TheProb
veterán

Basszus, most esett le h nem egyről beszélünk.. :DDD
A piros kábelen lévő "nagy" biztosíték az erősítőmhöz megy...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34925) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó volt ez a téma, nem árt biztosíték a kocsiba. Öregem is hordja a vipszit magánál, 1x se kellett még elővenni, ne is kelljen.

Egyszer (tavaly) fogorvoshoz mentem. Aki ismeri: zugló, örs, k&h melletti fogorvosi rendelő, megáll 1 percre az Öregem, hogy kirakjon. Kiveszem a kabátom, mögöttünk segg már dudál, hogy mennyéanyádba. Mondom nyugi van, megyünk már, ne pattogj. Erre kiszáll, hogy lerúgom a tükröd... Mellette asszony, hátul gyerek. Én a fogorvos kapujától fordulok vissza kiabálva, hogy vagy most visszaül, vagy én teszem be, de abban nem lesz köszönet. (életemben nem ütöttem meg senkit, ne mondjátok tovább :DDD).
Utána még odaszól, hogy menjé csak orvoshoz, mert kiüti a fogaim... Noormális? Erre kéne a vipszi meg a kamupisztoly, ne félj azonnal szaladna vissza a tütübe vagy csak pofázna, hogy ezzel vagyok nagy!? Igen, ezzel, ne is merjen a közelembe vagy a kocsimhoz jönni mert lecsapom ( :U ).

Biztos az életébe került az az 1 perc, míg ott várnia kellett...

De komolyra fordítva, nekem a civicben nincs semmi, viszont esélyes egy spray beszerzése. Csak lejár a szavatossága x év után, azt mehet a kukába, a pajszer legalább örökélet+1nap :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34926) TheProb válasza Tsebacsi (#34925) üzenetére


TheProb
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34927) w333 válasza TheProb (#34926) üzenetére


w333
félisten

Half Life 3 confirmed ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34928) TheProb válasza w333 (#34927) üzenetére


TheProb
veterán

Tse Freeman in the brand new HEV Suit... :DD

pics, lambda jel is tükrözve lett :((( :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34929) Tsebacsi válasza TheProb (#34928) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Segáz, kvajó, Köszönöm!!! :R :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34930) kaszaking válasza Morris (#34912) üzenetére


kaszaking
tag

Beszereztem egyet. Szerintem hétfőn beszerelem aztán egy esti út alkalmával valamikor kipróbálom mégis mit tud nyújtani.
Azért megírom nektek is mit tud hátha valaki ilyet akar majd venni

(#34931) #94529552 válasza Veron (#34916) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csúszik a kuplungod, vagy esetleg olaj folyik a kipufogóra, vagy bármi. Viheted vissza a szervizbe.

(#34932) Morris válasza kaszaking (#34930) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj ezekkel, hogy minél távolabb van a napfény természetes fény spektrumától, annál szarabbul látunk vele.
Ergo minél hidegebb/kékebb a szín, annál szarabb.
A fényvisszaverő dolgokat jobban kiemeli, de alapjában véve rosszabb mint a sima sárgás.

(#34933) kaszaking válasza Morris (#34932) üzenetére


kaszaking
tag

Hát így a leírásod alapján nem fűzök hozzá nagy reményeket, de egyszer ki lehet próbálni. Hátha bejön, de talán ebből a hibámból tanul más is hogy mit ér az izzó

(#34934) Morris válasza kaszaking (#34933) üzenetére


Morris
veterán

Senki nem tanul belőle. Féjszbook ezzel van tele. A végén sokan rájönnek, hogy nem jó, de mindenki belleesik ebbe a csapdába. Persze van ellentábor is. Ők azok akik röntgen szemekkel rendelkeznek és váltig állítják, hogy az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#34935) z123456789 válasza Tsebacsi (#34925) üzenetére


z123456789
addikt

(#34936) zack válasza Tsebacsi (#34925) üzenetére


zack
nagyúr

Nem kell félni. Ha lejárt, attól kemény az még. ;)
Kamu pofon ballal, és egy jobbost meghúzni sípcsonttal combra. ;]
Egyébként pont az ilyen provokációknak ne üljetek fel. Addig amíg nem lép be ütőtávba, addig mondja a magáét. Ha belépett, felkészülni mindenre. Leütni, és ha van span, azonnal verjen egyet a szemed alá, majd kékeket kihívni. Szóváltás, megütött, te meg gyakoroltad a jogos önvédelmet. Azonnal látleletet vetetni, ha esetleg feljelent, legyen valami a kezedbe. De ilyen esetekben ha odalépsz, és lefújod, vagy vipszit rántasz, egyenes út a Venyigébe. :DDD És a végösszeg + bünti elég lesz ahhoz, hogy legközelebb 2x is meggondold.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34937) mdani01 válasza z123456789 (#34935) üzenetére


mdani01
aktív tag

Miivan negatív?? :D
A topicba is megérkezett tivy :D

iPhone 6S SpaceGray

(#34938) Tsebacsi válasza z123456789 (#34935) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez mit szív? :DDD

zack: Isten ments, hogy bunyó legyen. Szóban igyekszünk megfegyelmezni, nincs nekem időm/kedvem rendőrségre járni. Se kórházba, ha engem agyalnak meg (erre inkább van esély :D). Szóval akkor spray és határozott fellépés! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34939) rbalint88 válasza -v- (#34897) üzenetére


rbalint88
addikt

#rozsadomb, de azert nem csak itt mozgok, neha kell menni mordorba is...

(#34940) zack


zack
nagyúr

:DDD :DDD

A vaker jó, csak éppen ki vesz hitelre S500-at? :U Aki 5k-ért szopatni akar? ;]

[link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34941) Kornel válasza zack (#34940) üzenetére


Kornel
veterán

Mindig akartam egy ilyet.
Lassan megfizethető kategóriába esik be.
De elég hülyén néznék ki egy ilyenben 😂

(#34942) Qtya123 válasza Tsebacsi (#34925) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát igen, nagy betegség van sok fejben. Én tegnap láttam például azt, hogy a kb 40-es nő nagy nyugodtan megy át a 2x2 sávos úton, miközben ott van 30 m-re a zebra. Az egyik autónak meg is kellett állnia, elkezdte nyomni a dudát, a nő meg direkt megállt előtte az úton kb 5-6 másodpercig és iszonyat gúnyosan elkezdett az autósra vigyorogni...
Az utóbbi pár évben nagyon elkezdett nőni a debilek száma, mind a közlekedésben, mind az élet más területein. Egyre nehezebb olyan új emberekkel találkozni, akikkel lehet értelmesen kommunikálni. Néha felmegyek az origora, ott gyakorlatilag nem létezik olyan cikk, amelynek a kommentjeiben nem egymást marnák az emberek.
Komolyan mondom legalább a lakosság 70%-a mérhetetlenül szűk látókörű, besavanyodott, csak rossz dolgokról hajlandó beszélni. Ez mondjuk addig nem is fog változni, míg a szabadidejét a legtöbb embernek az teszi ki, hogy megnézi a híradót, utána a celebműsorokat, majd felnéz a facebookra. (mindegy... megint sikerült nagyon OFF-ba menni)

(#34943) Skillet válasza Qtya123 (#34942) üzenetére


Skillet
addikt

A felsorolt hármasból én semelyiket nem teszem :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#34944) Tsebacsi válasza Kornel (#34941) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

AMG? Ne akard tudni mennyi rá egy gumiszett vagy féktárcsa :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34946) z123456789 válasza mdani01 (#34937) üzenetére


z123456789
addikt

(#34937) mdani01
Sajnos nem tudom eldönteni, hogy számomra ez a barom szórakoztató, vagy szánalmas. De lehet hogy szánalmasan szórakoztató. :D

(#34938) Tsebacsi
Nem tudom, de Albionban ahogy tudom eléggé el van szabadulva a kábszi. :D

(#34940) zack
Strigó. :DDD

(#34947) zack válasza Kornel (#34941) üzenetére


zack
nagyúr

Aha. Persze. Megfizethető. Ezzel nincs gond. A gond a fenntartásával kezdődik. A more lehet addig jár egy Mercivel amíg szét nem esik, de ha ez úgy akarod karbantartani, ahogy elő van írva...Zsebben folyamatosan 1,5-2 gurításnak ott kell pihennie. Ez csak AMG optikás S500, AMG-nél kisebb fenntartási költségekkel, de még így is pimasz lenne napi szinten járni vele, és közben locsolni rá a lét.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34948) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Gondolom találnék választ a kérdésemre ha nekilátnék a keresésnek, de biztos, ami biztos, inkább kérdezek.
Régebbi traffi esetében, mekkora sebességtúllépésnél számíthatok csekkre?
Ma jöttem haza és egy tanyasornál éles kanyar, előtte 60-as tábla, majd a kanyarból kijövet látom a hófehér civil Fabia-t, benne meg ott csillog a mérő. 80 alatt mentem óra szerint az tuti, amikor realizálódott, hogy abból mérnek, akkor olyan 70-ig tudtam lassítani kb.
Előfordulhat, hogy megúszom bünti nélkül?

Köszönöm a választ! :R

Üdv, Balázs

(#34949) Kornel válasza gooool (#34948) üzenetére


Kornel
veterán

Jo eséllyel meguszod.
60-nal belterületen 81-re van belőve a traffi. (60+18+3)
Szvsz az óra szerint 85 lenne kb.

(#34950) kaszaking válasza Kornel (#34949) üzenetére


kaszaking
tag

Nem úgy van hogy 60+15ig nincs fénykép és +16km/h túllépésnél jön a 30 ezres célfotó?

Pl itt is úgy számolják: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.