Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Morris válasza stickermajom (#20747) üzenetére


Morris
veterán

Akinek a nevén van az autó adott év január 1-én, az fizeti arra az adott évre az egészet.

Így január 2-án kell autót venni, mert akkor még az előző tulajé a befizetési kötelezettség. :D

[ Szerkesztve ]

(#20752) EQMontoya válasza Morris (#20751) üzenetére


EQMontoya
veterán

De esélyesen Jürgen Regenkurt nem fogja, az meg meglepne, ha itthon forgalomba helyezett autónál az állam lemondana jófejségi alapon némi lóvéről.

Same rules apply!

(#20753) Morris válasza EQMontoya (#20752) üzenetére


Morris
veterán

Ja, azt nem tudom.:U

(#20754) deicide válasza Morris (#20751) üzenetére


deicide
veterán

Az itthoni forgalomba helyezést követő hónaptól te fizeted az év hátralevő részére, arányosan.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20755) Qru válasza stickermajom (#20747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak részarányosan számláznak ilyenkor. Tehát a tulajdonodba kerülés dátumától dec 31-ig. Aztán jövőre már egész éveset fizetsz.

mod:

anonymus89: Van gumis topik: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20756) tomiii. válasza tboy93 (#20741) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem azt mondta egyik ismerősöm, amikor elkezdtem figyelni a szerelgetést nála, hogy mikor tanulta a szakmát és azt mondta a mesternek, hogy "ez a csavar nem jön ki", akkor a mester adott neki egy filcet "írd rá a csavarra, hogy nem jön ki és add vissza ezzel a szöveggel a gazdájának."
Magyarán, olyan nincs, hogy nem jön ki. Pláne egy sima légtelenítő csavar, most nem azért, hogy baj van belőle, csak a hozzáállás fura. :F Neki is adnék egy filcet, hogy írja rá...

(#20757) -v- válasza deicide (#20732) üzenetére


-v-
addikt

De azét legyünk toleránsak ezekkel :U De most komolyan velem van a baj, hogy azt mondom ezeknek nincsen helye a közúton? :U

(#20758) stickermajom válasza Qru (#20755) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek! Ha arányosan, akkor azért nem para. Meglepő, hogy nem próbálnak meg lerángatni a maradékkal is visszamenőleg :DDD

(#20759) TaaT válasza -v- (#20757) üzenetére


TaaT
veterán

Kortól és nemtől függetlenül vannak emberek akikből ezt a manővert simán kinézem. Pl amit régebben valahova leírtam, várost átszelő főútvonal, diplomás doktornéni megáll a Gasztrával a sáv közepén, kiszáll, lezárja a kocsit, és a legnagyobb nyugodtsággal bemegy a ruhaboltba. :)

És igazad van, idehaza kb alanyi jogon jár a jogsi mindenkinek, csak ki kell perkálni az összeget az iskolában... És amíg nem okoz valami írtó nagy galibát meg is tarthatja, egy helyi sofőrtől a 2. (vagy 3., nem emlékszem pontosan) ittasan elkövetett halálos gyalogos gázolás után vették el a jogsit véglegesen anno.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#20760) deicide válasza -v- (#20757) üzenetére


deicide
veterán

Próbálok én toleráns lenni, de max addig tudnék, amíg nem engem tör össze. Ha túlélnénk, megtudná, hogy ott és akkor elfogyott a toleranciám.
Csak hát mi alapján szűröd ki a pszichés alkalmatlanságot?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20761) tboy93 válasza tomiii. (#20756) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagyon vekony kis csavarkarol van szo es nem akarta beletorni. :(

(#20762) EQMontoya válasza deicide (#20760) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem vagyok én sem egy idegbeteg állat, de egyre rosszabb irányba mennek itthon a dolgok. Egy héten belül 2x gondoltam, hogy kiszállok - mondjuk az egyiknél csak megkérdezni, hogy miért akart megölni, mert nem volt szándékos. A másik igen.

Storyk:
Kelenföld városközpont, Tétényi úton érkezem a belváros felől. Kereszteződésnél mindenki beáll a belsőbe, mert megszűnik a külső, kb. 10 autó áll. Érkezem lendületből, zöld, megelőzöm a sor egy részét a külsőből, indexelve próbálok valami elé besorolni, mert ugye elfogy a sáv. Nem akar beengedni, gyorsít - oké, elkezdek lassítani, hogy akkor bejövök mögé. Erre Ő is lassít, a vége így satu lett a sáv vége előtt.
Ha nem siettem volna haza, utána megyek és kiszedem. Az oké, hogy esetleg nem akar beengedni (bár teljesen szabályosan közlekedtem!), de hogy még meg is akar ölni...

Másik majom ma reggel, Soroksári útról kanyarodnék a Lechner Ödönre. rövid zöld, kb. 5 autó fér át. Utolsóként átjövök, fölöttem vált sárgára, szóval tök szabályosan. Előttem egy Corsa beszívott lajhár módjára megy át a villamossineken, és mire átér, én már satuzok is, mert hogy közben a villamosnak zöld lett oldalról, és ha megyek a Corsa mögött, akkor engem simán telibe kap.

Same rules apply!

(#20763) MunezXBK válasza deicide (#20760) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mint anno sorozáskor. Vagy az nem lenne opció?

(#20764) stickermajom válasza MunezXBK (#20763) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a baj itthon ugyanúgy megvennék az orvosi szakvéleményt a pszichés alkalmasságra is, mint ahogy sokan a jogsit..

(#20765) Qru válasza stickermajom (#20758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még szerencse. Augusztusban hoztam be a kocsit és nekem is csak szept-dec-re küldték a csekket.

EQMontoya: Én egyszer szálltam ki de kár volt mert akkora debella állat volt a másik kocsiban hogy a kakk is vigyázzba állt bennem mikor ő is kiszállt. :D Szóval azért csak óvatosan ezzel.

#nincsbennetarcsi

(#20766) EQMontoya válasza Qru (#20765) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy veszélyes. :D

Paprikaspray/gázpisztoly jól jöhetne egyébként ilyen esetekre, de nem akarok olyan világban élni, amelyikben ezeket kell tartanom az autóban.

Same rules apply!

(#20767) Qru válasza EQMontoya (#20766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem régen volt furkósbot az első ülés alatt de aztán a Jazz-nél leszoktam róla mert ott a tank van az ülés alatt nem fért be. :DDD

Most már inkább elengedem az ilyeneket, menjen. A kövi lámpánál max második leszek mögötte mert kb ennyit nyer vele városban.
Az önkéntes rendőröket meg utálom, azoktól instant agyfrászt kapok. Aki direkt beáll a belsőbe a másik mellé, hogy akkor most mindenki 45-el megy. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20768) deicide válasza Qru (#20767) üzenetére


deicide
veterán

Na, az utolsó bekezdés miatt szoktam szlalomozni, ha van egy autónyi hely, berakom és haladhatok a következő 2 ökörig. :)
És Fehérváron van, aki ezt nem direkt csinálja, hanem egyszerűen így adja ki az élet...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20769) -v- válasza EQMontoya (#20762) üzenetére


-v-
addikt

Pedig a zipzár elv milyen okos dolog, és lenne értelme használni a két sávot amíg van, addig is gyorsabban haladunk és nem torlódik fel a sor a lámpánál. Ha meg elfogy szépen mindenki beenged egy autót és kb. fennakadás nélkül lehet tovább menni.. csak ez nálunk nem működik.

(#20770) Qru válasza deicide (#20768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont Fehérváron szokott megesni ez velem. Volt, hogy egyszerűen elszakad a cérna és elmentem mellettük. Persze én voltam akkor (is) a huligán de könyörgöm a 60-as táblánál miért kell egymás mellett 45-el pötsölni?! :W

mod:

rvilike: Kultúr országokban működik is flottul. Nálunk meg nézd meg mi van pl ahogy a 11-esről rámész az M0-ra a Megyeri híd felé. Ott a körforgó előtt 1 sáv lesz a 2-ből, kint a zip-zár elvre figyelmeztető tábla és mégis tojnak rá. Mert, nehogy má' megelőzzön, állja ki a sorát ő is.

Annyit ér ez is mint az M7-en a tarts jobbra tábla.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20771) -v- válasza Qru (#20770) üzenetére


-v-
addikt

Ja, hát a szokásos ostoba primitív magyar módi :(

[ Szerkesztve ]

(#20772) tomiii. válasza tboy93 (#20761) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Tudom milyen, még ha beletörik, akkor is kibányászható és mehet bele az új. :K

(#20773) SzlobiG válasza TaaT (#20735) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem is hallottam ezt én nem csak 6 hónapot adtam volna neki. :W

Hogy lehet valaki ekkor a baromállat.

(#20774) anonymus89 válasza Qru (#20755) üzenetére


anonymus89
addikt

Így kerestem: abroncs, autógumi :B - köszi a linket!

tboy93: köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20775) raczger válasza -v- (#20769) üzenetére


raczger
őstag

Szerencsére azért itt működik a zipzár elv (főként mióta ki is táblázták), tehát nem reménytelen, hogy máshol is működjön.
Az már egy másik kérdés, hogy ez a csomópont ebben a formában képtelen átengedni azt a forgalmat, amekkora itt szokott lenni, hétfőn pl csak itt fél órát vártam, mire a körforgalomhoz értem...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20776) Qru válasza raczger (#20775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont erről írtam az előbb. Sajnos nekem nincsenek jó tapasztalataim itt. :(

#nincsbennetarcsi

(#20777) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Életkor-reakció teszt
[link]
Nekem 2-t tévedett felfele ;)

Szerk.: mondjuk gondolom a monitor reakcióideje is számít....

[ Szerkesztve ]

(#20778) TaaT válasza Gergőke88 (#20777) üzenetére


TaaT
veterán

Első próbálkozásom alapján 1évet tévedett a teszt :C

Give them hell Ukraine!

(#20779) Qru válasza Gergőke88 (#20777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem 17-et. Kávé után már csak 5 évet. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#20780) AMD Power válasza deicide (#20760) üzenetére


AMD Power
titán

Én felvagyok készülve! :) 17 év gyúrás közel 100kg és a legjobb barátom a boxba. :DDD

Sajnos nem ez a megoldás amúgy. Fejben kéne sok mindenben változni. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20781) gaborbol válasza Qru (#20779) üzenetére


gaborbol
őstag

Elsore 38 ev helyett 18-at irt masodszorra meg ezt:

[/L]

Persze " Anyammal elek, babettaval jarok + macskam van. :)

[ Szerkesztve ]

(#20782) Qru válasza gaborbol (#20781) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ufóóóóó!!444!!! :D

#nincsbennetarcsi

(#20783) K Norbi válasza Qru (#20782) üzenetére


K Norbi
addikt

weheheheee :D :DD :DDD ;]

(#20784) raczger válasza Qru (#20776) üzenetére


raczger
őstag

Mondjuk én csak most kezdtem el rendszeresen reggelente arra járni, de körülöttem mindenki követi a zipzár elvet szerencsére. Te délután vagy reggel jársz arrafelé?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20785) Qru válasza raczger (#20784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetfelé de szerencsére nem rendszeresen.

#nincsbennetarcsi

(#20786) raczger válasza Qru (#20785) üzenetére


raczger
őstag

Ja, hát este nem a vidékiek, hanem a budapestiek mennek arra, szóval akkor nem csodálkozom ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20787) F_Zolee válasza Qru (#20770) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én még azokat szeretem(ma is 2-3x megtörtént) akik elkezdenek egyre lassabban menni majd mikor már majdnem megáll az utolsó méteren kiteszik az indexet, mert valahova le akarnak kanyarodni. -.- És persze nekem kell a fékbe taposni, mert kiszámíthatatlanul közlekednek.

(#20788) Land válasza tboy93 (#20737) üzenetére


Land
veterán

Nekem is volt hasonló elölről bal oldalról. Bukkanónál durvább úthibánál nyüszögött elől valami. Álló helyzetben hiába mozgattam az autót, nem volt semmi.
Bal felső lengőkar csere oldotta meg. A szilentbe kerülhetett valami szennyeződés.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#20789) trassher válasza gaborbol (#20781) üzenetére


trassher
addikt

Elsőre 22 (25 leszek), másodjára pedig jött a harmadik típusú találkozás.

Redmi Note 7

(#20790) Skillet válasza Gergőke88 (#20777) üzenetére


Skillet
addikt

Asszonnyal próbáltuk, de sírva röhögtünk. 60-83 között voltunk mindketten, többször is nekiveselkedtünk :D
Eredetileg 35 és 36 évesek vagyunk. Szóval holnaptól nem ülünk autóba :Y

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20791) focvis válasza Gergőke88 (#20777) üzenetére


focvis
veterán

Ittam este 2 sört a meccs alatt, most megcsináltam a tesztet 5x - eredmény: mínusz 15 és mínusz 17 év között, 4 alkalommal. Egyszer azt írta, mint trasshernek.

Na most igyak még egy sört és irány holnap reggel az ovi? 🍺🍺🍺 ;]

[ Szerkesztve ]

(#20792) EQMontoya válasza Gergőke88 (#20777) üzenetére


EQMontoya
veterán

Még így 16 óra ébrenlét és némi sör után is 30 alatti időket kapok, de néha földön kívülinek titulál. :)
Amúgy 26.

Same rules apply!

(#20793) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Tud valaki Székesfehérvár környékén megbízható automata váltó szervizt? Váltódoki nevű szervizről hallottam néhány rémtörténet és oda inkább nem viszem. Személyes telefonbeszélgetés után nekem nagyon lehúzós bandának tűntek. Jöhet privibe is.

[ Szerkesztve ]

(#20794) szilva01


szilva01
őstag

Szerintem elég nagy kamu az egész, 280 miliszekundummal már kiakad. Egyébként érdekes az is, hogy ha kattintottam akkor 330-350 között volt többnyire, billentyű hadználatával pedig 240-260 között.

(#20795) MunezXBK válasza DonLaca@ (#20793) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hááát...ez nehéz lesz.

(#20796) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Csak olajat kellene cserélni benne. Szeretném ha minőségi cucc kerülne bele és nem napraforgó olaj.

(#20797) MunezXBK válasza DonLaca@ (#20796) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az más. Mondjuk nem tudom kit ajánljak ott, Velencére járok már Én is.

(#20798) DonLaca@ válasza MunezXBK (#20797) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Elmegyek Velencére is ha megbízható az illető. Priviben tudsz adni egy elérhetőséget?

(#20799) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

A nagy reggeli sietségben egy ilyen autós defektjavító kompresszorral megpróbáltam felpumpálni egy biciklikereket. Sajnos a kapkodásban a defektjavító irányba csavartam a gombot, és elkezdett ömleni belőle a fehér cucc.
Ha esetleg valaki találkozott már ilyen kompresszorral, meg tudná mondani, hogy ez a javító anyagos tartály egyszer használatos, vagy megromlik használat után? Egy pukkanást hallottam, mielőtt elkezdte nyomni az anyagot, gondolom akkor bontotta meg a flakont.
Köszönöm előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#20800) Qru válasza _ATi_1 (#20799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek egyszer használatosak.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.