Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) Morris válasza aero. (#20300) üzenetére


Morris
veterán

Ha gondolod megmutatom a 130lovas 1.9pd-t, hogy milyen gyárilag. (persze ha itt vagy a közelben - Békéscsaba környéken)

[ Szerkesztve ]

(#20302) aero. válasza Morris (#20301) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tudom milyen, ultem tobben is, nekem bejovos a karakter. Jovohet utan otthonvagyok, feluton lehet osszefuthatunk, nem vagyok nagyon messze.

(#20303) h1ght3chzor válasza rbalint88 (#20299) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

És mennyiért dolgoznak kb? Illetve nem tippelgetnek, és vetetik meg az alkatrészeket, csak tényleg ami hibás?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#20304) MunezXBK válasza aero. (#20300) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jah, mert alulról tol, mint egy mozdony.

(#20305) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

2002-es évjáratú Nissan Almerám motorházteteje nem nyílik. A bovden a helyén van, de nem feszül eléggé. Megpróbáltam lefényképezni, talán látszik rajta a lényeg, elég egyszerű szerkezet, látszólag minden a helyén, én nem láttam semmit amivel feszíteni lehetne.

[link]

Van valami házi praktika amivel működésre tudnám bírni, vagy el kell gurulnom szervizbe? Se az olajszintet nem tudom ellenőrizni, se ablakmosót tölteni. :D

Let the Zone take me if I am.

(#20306) Snoop-y válasza aero. (#20300) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat nekem megadatott mindketto. A diesel alul kicsit jobban tol de aztan elfogy eleg hamar.
Turbos benzinesem van nekem is abban pont jo a Le/Nm elosztas huz mint a gozmozdony es szepen leforogja a 8K-t. Szoval koszonom szepen en is tudom mirol beszelek mikor mondom hogy ulj at egy kocsiba ami halad is ;] Az a diesel moci jo lenne egy kisebb autoban de amibe a BMW belepakolta az csak eppenhogy szoval nem kell hasraesni tole ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#20307) aero. válasza Snoop-y (#20306) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem futja Imprezára, ez van. Nem is azt akartam mondani, hogy hű de milyen autó. :)
Egy 6-osban kibékülnék vele, de úgy sem veszek olyat sem.

(#20308) AshaNoR


AshaNoR
tag

Üdv,
Autó eladás miatt fel akarom mondani a biztosítást. Ha bemegyek az ügyfélszolgálatra ezt ott megtehetem vagy csak írásban lehet? És csak a kötvény kell hozzá?

(#20309) EQMontoya válasza AshaNoR (#20308) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fordítva. :)
Ha eladtad, az adásvételit kell elküldeni a biztosítónak, és az alapján (érdekmúlás okán) tudod felmondani. A befizetett lóvéból pedig visszautalják a ki nem használt (adásvételi napja utáni kifizetett időszak) díjat.

Same rules apply!

(#20310) bitpork válasza AshaNoR (#20308) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha eladtad az autódat, akkor az adásvételit fotózd fel v scanneld , és e-milen küld el a rajta szereplődátummal kérve a biztosítás megszüntetését. Ha személyesen mégy be talán kicsit gyorsabb de sorban kell ülni jó eséllyel most hogy évfordulóznak sokan.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20311) tomcsi23 válasza Snoop-y (#20290) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig a 4.4 benzines már egész jó. Pl X6M. ;]
Amiket írsz, X5-ben vannak, de kb egy kaptafa. :)

(#20299) rbalint88: ez az a szerviz, akik nem bírták 12 lityi alá vinni az 1,8T fogyiját? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20312) Skillet válasza Snoop-y (#20306) üzenetére


Skillet
addikt

Minden ami sz@rabbul megy a tiednél, az gyenge? :C
No. Akkor nézzük ilyen szemszögből... pont ahogy te ;)
Bármid is lehet, szerintem krinolin lé... ha nem megy legalább így:
KATT
Szóval jó lenne a te géped is, csak hát... azt a mocit valami kisebb autóba kellett volna rakni, max 900 kilósba.
Teháááát :) jó-jó... de szerintem nem kell hasra esni tőle :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20313) bitpork válasza Skillet (#20312) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sz@art sem ér ez a izé. A VAGok sokkal gyorsabbak ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20314) K Norbi


K Norbi
addikt

Skillet & bitpork
Nem tudjátok ti mi a jó! [link] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#20315) Skillet válasza bitpork (#20313) üzenetére


Skillet
addikt

Na erről van szó. Az r35 egy segg lé, belépőnek jó lehet(ne), de nem jó, mert nem halad. Ha igazán haladni akarsz, akkor viszont egyértelműen VAG. És képzeld el, ha az általad linkelt vasat még meg is csipppelik!! :Y

(#20314) K Norbi
Erről nem is beszélve. Lehet bármilyen jó autód, csak virsli lé, ha a csöcs teszten nem megy át :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20316) rbalint88 válasza tomcsi23 (#20311) üzenetére


rbalint88
addikt

Az en voltam, aki nem tudta 12 lityi ala vinni ;) mondjuk nalam a v6tdi se evett 9 alatt soha, de volt azzal is 12 l atlagom. Mondjuk kesni se szoktam. Sztem az alfa is 9 l korul tart, de vagy rovid utakon jarok vele vagy tiprom.

(#20317) szőröscica válasza rbalint88 (#20316) üzenetére


szőröscica
addikt

Milyen motor van az Alfában? 1.9 JTD?

(#20318) MunezXBK válasza rbalint88 (#20316) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

V6 TDI pedig több ismerősnél is 6-6.5 litert eszik. ;]

Szoktam mondani, higy enyém is, csak nem százon. :))

(#20319) rbalint88 válasza MunezXBK (#20318) üzenetére


rbalint88
addikt

Joa: az, jtd16v, 140 ló.

nekem egyszer sikerült vele 6,7 litert csinálni, Erdélyből nagymamával súlyosbítva, éjszaka, cb-s furgon mögött 80-90-nel végig. na akkor gyakorlatilag nem kellett kivenni 6-osból a váltót. :DDD
én is úgy vagyok vele, hogy inkább haladjunk, mint spóroljunk. :B

(#20320) bitpork válasza Skillet (#20315) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amit linkeltem, az egy gauge sweep volt csak amit gyújtásra csinál :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20321) SzlobiG válasza rbalint88 (#20319) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó sokat eszik akkor az a motor, ha 12 lityi alá nem igen sikerült vinni. Mindig tiltásig pörgeted vagy hogyan csinálod?

(#20322) rbalint88 válasza SzlobiG (#20321) üzenetére


rbalint88
addikt

leírtam feljebb: városi dugó+tiprás. amúgy sokat volt forgatva, úgy jó a hangja, nem traktor :DDD

(#20323) EQMontoya válasza rbalint88 (#20316) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ennyiből én eljárok most az IS200-zal, csak Budapesten. (12 körüli fogyasztás)
De ez legalább szépen szól...

Same rules apply!

(#20324) rbalint88 válasza EQMontoya (#20323) üzenetére


rbalint88
addikt

no igen, csak abban nem tud 4 ember kényelmesen utazni többszáz km-t, meg jégen cumiban vagy a hátsókerékhajtással, míg ez összkerekes volt. meg forgalmi szerint 1723kg :DDD

(#20325) SzlobiG válasza rbalint88 (#20324) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja így már más tészta, összkerék+nagy súly. Akkor ezért evett az sokat na meg mellé talpaltad is. :D

(#20326) EQMontoya válasza rbalint88 (#20324) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hátsókerék + sperr kombóval már egész jól el lehet menni havon. Nyilván jobb a 4wd, de azért olyan nap itthon 1-2 ha van egy évben, az sem Budapesten.

Elmenni meg el lehet ezzel is 4 személlyel, Montenegroban voltunk vele.

Same rules apply!

(#20327) Skillet válasza bitpork (#20320) üzenetére


Skillet
addikt

Tudom :D de ha "megcsippelnéd", talán egy ezred másodperccel hamarabb is leforogja azt a fícsőrt
;)
Nálam az utólagos óracsoport csinál ilyet gyújtásnál, amikor pedig leveszem a gyújtást, "elköszön" :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20328) AMD Power


AMD Power
titán

Kötelező biztosítás: futhatnak az autósok a drágulás elől

A jövő évi dugóadó mellé ez még pont kellett. :W

(#20329) bitpork válasza AMD Power (#20328) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az autós az ország legnagyobb marhája. Nem elég hogy mindent a leadózott forintjainkból veszünk, de még azt is megadóztatják. Lehet bosszankodni mert amikor mondtam hogy kellene érdekvédeni, senki nem akart tevőlegesen megmozdulni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20330) parandroid válasza bitpork (#20329) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amiről hajlamos mindenki elfelejtkezni, az a mondat második része: "A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) díjai 10-15 százalékkal drágulhatnak a ma kezdődő kampányban, de még így is jóval elmaradnak a régió átlagától."

Aztán meg megy a sírás, hogy tele van az ország nem fizető, meg becsődölt biztosítókkal. Jah, kérem, szépen lenyomják az árakat, ellenszolgáltatás nincs, a sértett fél meg futhat a pénze után (meg néha a biztosított is, ahogy nemrég láttuk).

Ez megint tök ugyanaz a téma, hogy a delikvens lehetőleg fillérekért vár el olyan szolgáltatást, amit annyi pénzből _normálisan_ nem lehet kihozni, ahogy nemrég beszélgettünk az autószerelésről általában.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20331) bitpork válasza parandroid (#20330) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az utóbbi időben egyre többen rugódznak azon hogy emelni kellene a fizetéseken, mert az jaó. Hát , szerintem nem jó. Hiába lenne azonos a bizti díj itthon meg pl németben, tuti h a szolgáltatások színvonala messze elkerülné egymást. Itthon a garis autó szervizkor is kérvényezni kell a csere autót, mert a szolgáltató nem adja (elismert garis hiba, tehát nekem mint vevőnek nem kellene hogy pénzbe kerüljön)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20332) EQMontoya válasza parandroid (#20330) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért vegyük figyelembe, hogy a munkaerő és a várható okozott kár is lényegesen kisebb költség. Ugye a magyar üngyintéző a német bérének harmadáért dolgozik, itthon a járműpark átlag értéke jóval a német alatt van (nagy valószínűséggel kisebb kárt okozol egy balesetnél), a szervíz is olcsóbban javít sérült autót, illetve az egészségügyi ellátás is lényegesen olcsóbb.

Szóval az világos, hogy olcsó a biztosítás, de a költsége is elég kevés, szóval ilyen szempontból nem lehet párhuzamba állítani az ottanival. Ennek ellenére valóban nem drága, de nem annyira félelmetesen olcsó, mint látszik.

Same rules apply!

(#20333) Skillet válasza bitpork (#20331) üzenetére


Skillet
addikt

+1
sz@rt sem kapunk a pénzünkért. ha drágább lenne sem kapnánk. emelik a díjakat, kitalálnak újabbakat (baleseti adó, megyei autópálya díj, dugódíj stb), de sehol semmi. ami nekem nagy szívfájdalmam... az utak! amíg azok ilyenek, addig ne akarjanak semmin emelni egyetlen forintot sem (akkor sem, ha a kötelezőnek ehhez semmi köze :) ). a teljesítményadó (anno súlyadó) is úgy lett beharangozva, hogy majd az utakra költik. lóf@szt költik az utakra. zsebre rakják.
ahogy mondod, a legnagyobb marha az autós. mindent meg lehet vele tenni.

de az átlag ember is barom. csoda, hogy a net adót nem tudták lenyomni a torkunkon. de a telekommunikációs adó beütött :D az is micsoda? rajta van minden percen az adó... akkor?
lehet kellene külön adó mindenre. net, gáz, elmű (kgfb-t már megfejelték 30%-kal), de kellene a bevásárlásokra is valami külön adó. nem? mindegyiknek adnának valami frappáns nevet, ahogy szokták.
olyanok ezek mint a gyerekek. addig csinálják, amíg megtehetik... és miért is ne csinálnák? ha megtehetik... feszegetik a határokat.
mi meg a teszetosza szülők vagyunk, a következetesség teljes hiányával. amíg mi nem csapunk oda, semmi sem fog változni, csak negatív irányban.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20334) McSzaby válasza tomiii. (#20170) üzenetére


McSzaby
őstag

Szia, sziasztok,

köszönöm a segítséget, én is valahogy úgy voltam, hogy nem fogja megérni. Úgy döntöttem, hogy más oldalról közelítem meg a dolgot. Először szerszámok kellenek, szóval...

Tudtok írni pár szerszám márkát, amik időtállóak, ár/érték arányban megfelelőek és nem törnek, recsegnek, roppannak szét pillanatok alatt? Azért írok ide, mert inkább a "felhasználói vélemények" érdekelnek.

Köszönöm a segítségeteket még egyszer!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20335) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

86-os Nissan Datsun féklámpa foglalat kellene, de sehol nem kapni.
Nem tudjátok hol lehetne beszerezni ilyet, vagy van-e olyan ami kompatibilis vele?

(#20336) bitpork válasza maglew (#20335) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nissan Datsun mi?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20337) Skillet válasza bitpork (#20336) üzenetére


Skillet
addikt

Hmmm. Bár én sokat nem szólhatok. A fordot leopeleztem :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20338) Qru válasza Skillet (#20337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha, oda se neki, az enyémet élből le Suzukizzák csomóan. :D Pedig inkább Toyota amúgy ha már rokoni szálakat kell keresni.

#nincsbennetarcsi

(#20339) Skillet válasza maglew (#20335) üzenetére


Skillet
addikt

Hogy ne csak piszkálódjunk... kicsit leegyszerűsítve: régen datsun volt, most nissan. Szóval a kettő ugyanaz. Így a fantázia név/típus még kellene. Nem tudom, akkor közelebb leszünk-e hozzá... de ki tudja, ártani nem árthat. ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20340) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok,

B corsámba cserélném le a hátsó izzókat ledesre, semmi extra, tehát nincs szó kristálylámpás mókolásról vagy világító szelepsapkáról :)

Kideríettem, hogy P21W a foglalat de a Lumenek és K értékekhez nem értek. Lényegesen nagyobb fényerő nem szükséges, csak úgy vélem, hogy a LED dinamikusabb és még a pofásan szolid csinosítás kategóriát képviseli.

[link]
[link]

600 lumen és 6000K, illetve 3000K-t láttam. Hátra ezek jók lehetnek, vagy túl erős?

Köszi!
T

(#20341) Veron válasza tomi5244 (#20340) üzenetére


Veron
őstag

Hello!

Én is gondolkodtam ilyenben, de azt mondják az okosok, hogy ez bizony szabálytalan. Csak és kizárólag olyan izzót használhatsz, amilyen a gyári volt. Az más kérdés, hogy ellenőrzik-e.
A lumenre nem tudok válaszolni, meg kellene tudni milyen volt eddig és annak megfelelő erősségűt betenni. A "K" értékek a színhőmérsékletet jelentik, a 3000K sárgás, míg a 6000K fehér. Itt egy kis segítség: [link]
Ha neked féklámpába kell, akkor inkább piros kellene, mint fehér.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#20342) Richard! válasza Veron (#20341) üzenetére


Richard!
addikt

Nekem ilyennel ment műszakira ( csak piros szìnű), a kutyát sem zavarta...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20343) tomi5244 válasza Veron (#20341) üzenetére


tomi5244
őstag

Szerintem ha a fényerőre odafigyel az ember akkor igazán negatív rendőrt kell kifogni, hogy belekössön. Nekem az első hátsó indexhez és a féklámpához kéne, a helyzetjelzőket maxumum akkor cserélem ha az előbb említetteket sikerült kitapasztalnom. Színeset meg azért nem vennék, mert a mostani izzók is fehérek, maga a búra színezi őket.

richie900812: Te hol vetted a Tied, meg vagy elégedve velük?

(#20344) Richard! válasza tomi5244 (#20343) üzenetére


Richard!
addikt

Nála próbálkozz. Nem tőle vettem, de minőségi cuccokat árul a srácz.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#20345) SzlobiG válasza Richard! (#20344) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tőle vettem én is, ajánlott.

(#20346) MunezXBK válasza tomi5244 (#20343) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem hátul minden ledes, senkit nem érdekelt eddig.

(#20347) SzlobiG válasza MunezXBK (#20346) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hogy-hogy eladod az audit? Vagy ez nem a tiéd aláírásban?

(#20348) roberto211 válasza SzlobiG (#20347) üzenetére


roberto211
őstag

Nehogy lebeszéld róla.. Lehet holnap már az enyém lesz :D De csak lehet.. ;] :D

Attól függ ad-e egyik ismerős 2 hónapra kb 6-700at (mert 2-3 hó múlva már visszatudom perkálni neki), vagy nem ad...

Ha nem akkor cumma,akkor februárba veszek valamit, ha ad akkor megyek avantért munezhez. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20349) bitpork válasza roberto211 (#20348) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

nagyon vigyázzá, mert arcodra ég a korom :P de hogy ezek után nem mosod le magadról a környezetszennyező gyilkos nevet tuti :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20350) roberto211 válasza bitpork (#20349) üzenetére


roberto211
őstag

Az lehet. :D Na majd írom a jelentést ha már tuti h megyek érte.. Addig nem tervezek semmit mert akkor mindig közbeszokott jönni valami..

Lehet "kötsögsuzukisból, kötsögaudis leszek" :D :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.