Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) trassher


trassher
addikt

Redmi Note 7

(#20602) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az ilyen kontrollálatlan(?), leállíthatatlan(?) elfüstölések mitől jönnek létre? Vagy ez csak annak látszik és nem is az?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20603) szőröscica válasza Winner_hun (#20602) üzenetére


szőröscica
addikt

Turbóhalál esetén előfordulhat, hogy a motorolajat kezdi elégetni a motor. Ekkor jön belőle ez a gyönyörű füst, és ugye revlimiter sem működik, tehát bőven túl tud forogni, miközben egyre kevesebb benne a motorolaj. Kézi váltós autóknál nem kontrollálhatatlan a dolog, be kell tenni a legmagasabb fokozatba, tövig nyomni a féket, és lefullasztani a motort.

Automatánál viszont el nem tudom képzelni, hogy mi a megoldás, mert ott a wandlert simán elnyírod, ha ilyen helyzetben D-ben hagyod és beleállsz a fékbe. Talán ha van lélekjelenléted valamivel eltömíteni a levegő útját a légszűrőháznál, azzal menthető valamelyest a helyzet.

(#20604) Mágus2 válasza szőröscica (#20603) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fojtó szelepet bezárod kézzel, vagy leállítod kulccsal, az is bezárja. Amelyik autóban van erre védelem, az többször is bezárja a fojtó szelepet leállítás után. Amelyikben nincs, azt vagy lefullasztod, vagy megvárod míg láthatóak lesznek a hajtókarok. ;)

HA elzárod a levegőt, lassan leáll. Nincs égés csupán olajból.

[ Szerkesztve ]

(#20605) TaaT válasza szőröscica (#20603) üzenetére


TaaT
veterán

A levegőt kell elzárni :K [link]

Give them hell Ukraine!

(#20606) SzlobiG válasza TaaT (#20605) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha ott bekapja a kezét a turbó azt hiszem darált ujjai lennének. :D

(#20607) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na en pl. Nem jarnek jok ezzel, ha felkapna az olajat, se a turbohoz se a fojtoszelephez nem tudok nyulni, a légszűrő meg a jobb elso kerek elott van az auto aljan ugyhogy az sem eppen egy gyors megoldas. Maradna a lefullasztas. :)

[ Szerkesztve ]

(#20608) tomcsi23 válasza aero. (#20607) üzenetére


tomcsi23
veterán

A benzinesnél? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20609) aero. válasza tomcsi23 (#20608) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Benzines turbó nem tudja felkapni? Nem tudom, hogy létező dolog-e, ha nem akkor elsunyulok. :D

(#20610) tomcsi23 válasza aero. (#20609) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha fel is kapná, szikrát honnan kap szerinted?
Gyújtást leveszed és leáll. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20611) Qru válasza aero. (#20609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a dízelnél para ez, mert az öngyulladós, benyósnál nincs ilyen gond, egyszerűen leveszed a gyújtást, ahogy írta előttem Tomcsi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20612) SzlobiG


SzlobiG
félisten

10ft-al is drágulhat a benzin.

Jól vissza tornásszák az árakat. :(

(#20613) Qru válasza SzlobiG (#20612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább lehet, jövőre már nem kell matrica a rendszámra.

Rendszámmódosítás: búcsúzhatunk a matricáktól

#nincsbennetarcsi

(#20614) tresh válasza Qru (#20613) üzenetére


tresh
addikt

Spec én jobban örültem volna ha végre átvesszük nyugatról hogy a rendszám a tulajhoz kötődik nem az autóhoz és hogy pl városi jelzéssel vannak ellátva nem pedig így ahogy most van.

(#20615) EQMontoya válasza tresh (#20614) üzenetére


EQMontoya
veterán

És ezek mellett nem volna rossz a júzerhez kötött biztosítás sem, mert így ha több autód/motord/bármid van, akkor ez igazából egy sarc, egy seggel úgy sem tudsz egynél többet vezetni.

Same rules apply!

(#20616) tresh válasza EQMontoya (#20615) üzenetére


tresh
addikt

+1 :R

kár hogy bilibe lóg a kezünk :W

[ Szerkesztve ]

(#20617) -v- válasza tresh (#20614) üzenetére


-v-
addikt

Az logikus lenne, és könnyebbé tenné az életünket, te se gondolod komolyan ilyesmit bevezetnek ... :DDD

(#20618) Gergőke88 válasza EQMontoya (#20615) üzenetére


Gergőke88
addikt

Feleseg, baratno, gyerek is vezetheti a masik autot.

(#20619) tresh válasza -v- (#20617) üzenetére


tresh
addikt

Jó hát logikus hogy az értelmes dolgok nem nyerők ebben az országba, menőbb megspórolni a 500 ft-os matricát ;]

[ Szerkesztve ]

(#20620) TaaT válasza Gergőke88 (#20618) üzenetére


TaaT
veterán

"gyerek is vezetheti a masik autot."

Gondolom nem ilyen gyerekre gondoltál. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#20621) Qru válasza tresh (#20614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a rendszám a tulajhoz kötődik jó lenne. A városi/megyei jelzéses sztem felesleges lehúzás lenne azt jó hogy elvetették (egyelőre).

#nincsbennetarcsi

(#20622) EQMontoya válasza Gergőke88 (#20618) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez esetben neki is legyen biztosítása.

Az így sincs rendjén, hogy a haverodnak kölcsönadott autóval ha a haverod karambolozik, a Te bónuszod romlik...

Németeknél ugye userhez van kötve a dolog, és tudsz egy napra is kötni, ha nincs állandóan autód, csak mondjuk néha bérelsz.

Same rules apply!

(#20623) tresh válasza Qru (#20621) üzenetére


tresh
addikt

A városi/megyei jelzéses sztem felesleges lehúzás lenne azt jó hogy elvetették (egyelőre).

Azért vannak előnyei pl lopás esetén, vagy adminisztráció kapcsán. De az tény hogy elsődlegesen én a tulajhoz kötött rendszámot erőltetném.

(#20624) Qru válasza tresh (#20623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mire észreveszed már rég félig szét van szedve és/vagy Ukrajnában rója az utakat.

De ez a tulajé a frsz jó lenne, elég lenne egy rendszám a két gépemre. :K

#nincsbennetarcsi

(#20625) TaaT válasza Qru (#20624) üzenetére


TaaT
veterán

Gondoljatok bele mennyi bevétel kiesés lenne az államnak, szerintem előbb fogják csökkenteni az üa adóját mint ezt. :)

Give them hell Ukraine!

(#20626) Qru válasza TaaT (#20625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt sosem fogják. Max ha már elfogyott az összes foszilis tüzelőanyag a földön. :D

#nincsbennetarcsi

(#20627) McSzaby


McSzaby
őstag

Hali,

csak elméleti síkon mozogva van-e értelme egy hengerfelújításának (teljesen, szelepek,szelepfészkek,v.tengely cseréje, stb..) anélkül, hogy annak bármi baja lenne, illetve anélkül, hogy a blokkhoz hozzányúlnánk? Ezzel azért pár pacit vissza lehet nyerni és a motor élettartamát erősen meg lehet növelni, de a blokk érintése nélkül van értelme?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20628) lsc válasza McSzaby (#20627) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha jól értem hengerfej felújítást akartál írni, ha gond van a hengerfejjel akkor van. Ha nincs elégett szelep, nem eszi az olajat a szelepszárszimmering mellett, ha a szelephézagokkal nincs gond akkor értelmetlen a dolog.

Az élet kegyetlen .

(#20629) McSzaby válasza lsc (#20628) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, bocs, azt akartam írni.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20630) runner 125 válasza Morris (#20597) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most jutott a kezembe egy LIDL újság, 3990ft-ért adják a kerék nélküli, hidraulikus emelőt. Ráadásul ez 3 tonnás és 3-4 cm-rel nagyobbat emel.

Ennyiért best buy.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20631) McSzaby


McSzaby
őstag

Hali,

már kérdeztem korábban, de nem kaptam választ. :( :D

Hobbi autószereléshez milyen szerszámgyártót ajánlotok? Mondjuk most kimondottan a dugókulcskészlet érdekelne. 1/2 és 1/4-s.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20632) lsc válasza McSzaby (#20631) üzenetére


lsc
nagyúr

Hobbi szintre amit néha a lidl-be lehet venni az is jó, de van egy ilyenem [link] is, ez nagyon pöpec.

Az élet kegyetlen .

(#20633) Brumi˘ válasza McSzaby (#20631) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem 1/2"-os würth szettem van, bírja vagy 10 éve, de csak hobbiból szerelek.

(#20634) tresh válasza lsc (#20632) üzenetére


tresh
addikt

A lincos szerintem is jó :K Mondjuk az egyik szárhosszabbítót kinyírtam már belőle de az nem volt rendeltetésszerű használat ;]

(#20635) gaborbol válasza McSzaby (#20631) üzenetére


gaborbol
őstag

Amit megbirsz fizetni :)

Faterom 40 eve mechanikai muszeresz, nala a szerszamok nagyresze BETA es FACOM. Minosegi szerszam az draga mulatsag viszont, ha megbecsulod akkor egyszer kell megvenni es evtizedekig kiszolgal.

En egy ehhez hasonlo alap szettet hasznalok, gondolom nalatok nem kaphato,

A szett onmagaban jo dolog, mert relaive olcson kapod meg, de egy csomo szar kell hozza igy is, mert egyik szett sem tokeletes. Az enyem azt hiszem 4-estol 21-ig megy fel,de pl sokszor kell 22-es, 23-as, 32-es.

Aztan, ha futomu van teriteken, kerekcsapagy-kerekagy akkor kell az 1"-es szar is es a hozza valo fejek. Gyertyakulcs, O2 szenzor, olajnyomas szenzor... lehet kolteni. Amit igazan szeretek az a dontheo szar sokszor kihuzott mar a szarbol. 3/8-ost sem hagynam ki a sorbol sokszor jol jon.
Valami profibb szerszamboltba erdeklodnek a helyedben, de ahogy nezem egy normalis alapszett is siman 40-50K korul mozog.

Attol is fugg, hogy mit csinalsz konkretan a kocsin. Ha nagyon nem vagy elengedve anyagilag akkor vegyel valami olcso szettett aztan, ha leterdel a szar akkor vegyel egy minosegi szarat, meg amilyen fej eppen hianyzik a melohoz.

(#20636) Morris válasza runner 125 (#20630) üzenetére


Morris
veterán

Elég fura az az izé a tetején. Tök olyan mintha le tudna csúszni róla az autó. Holnap megnézem élőben. Remélem aláfér a passatosnak.

(#20637) lsc válasza tresh (#20634) üzenetére


lsc
nagyúr

Törtem el már betát és king tony-t is, pedig azok sem rosszak, igaz ez a lincos felveszi velük a versenyt, árban meg messze jobb.

Az élet kegyetlen .

(#20638) tresh válasza lsc (#20637) üzenetére


tresh
addikt

Jó persze mindent szét lehet barmolni :)) De azért a régi orosz krova szett amit nagy fater adott látott már igen nagy erőkarokat és minden tört csak az nem :D

(#20639) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Megfogadtam, hogy nem írok ide többé, de egy dolgot szeretnék megosztani a közösséggel, hátha valakin segít. Tapasztalat alapú a dolog.
A Corner Car Center-t kerüljétek. Nagy ívben.
Nem fogom elmondani mi történt, mert úgy gondolom nem korrekt hadjáratot folytatni, de mindenki ossza be magának, hogy megfogadja-e amit írok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20640) K Norbi válasza bitpork (#20639) üzenetére


K Norbi
addikt

:Y :Y Há mé nem? mi törptént?

(#20641) Morris válasza bitpork (#20639) üzenetére


Morris
veterán

Jaj nemá, mesélj. Ez nem hadjárat. A tény az tény marad.

(#20642) runner 125 válasza Morris (#20636) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah ezt csak google-ba találtam, amit árulnak annak a feje nem ilyen volt, kifejezetten tányérszerű, h felüljön rá az emelőpont. Menj el és nézd meg, 4k-ért tényleg jó vétel.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20643) SzlobiG válasza lsc (#20632) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont most vettünk ilyet, korrekt készlet.

(#20644) aero. válasza bitpork (#20639) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gyere vissza porki :)
Sot, hetvegen gyere fel Pestre had nezzem meg Tivadart, a Saab-ot meg jol megszagertjuk hogy mi rossz rajta :)

Errol a kolcsonzesrol en is meghallgatnam az infot szivesen

(#20645) trassher válasza McSzaby (#20631) üzenetére


trassher
addikt

Én ilyet használok már lassan egy éve. Hobbi célra szerintem tökéletes. Kicsit olcsóbban vettem anno egy helyi barkácsboltban.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#20646) Skillet válasza bitpork (#20639) üzenetére


Skillet
addikt

Mi ez a mizéria? Mi az, hogy nem írsz ide, kivel lett bajod? Szerintem nélküled ez nem az igazi ;)
És sztrájkolunk, amíg vissza nem térsz... addig senki sem fog írni ide :D
És mindegyikünk elmegy a CCC-be, ami jelen esetben a kornörkárszenter, és biznicelünk velük :C
Na, viccet félretéve... ha akarod, veszek egy dízelt és mindenhol hirdetem, hogy annál nagyobb találmány nincsen... :DD
Akkor visszatérsz? ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20647) kalmanchris válasza Skillet (#20646) üzenetére


kalmanchris
tag

Ez aztán az áldozathozatal 😆

(#20648) tresh válasza Skillet (#20646) üzenetére


tresh
addikt

Elég ha felpörgetjük a topikot!

Kezdem is... sz*r benzin csak a DÍZEL! ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#20649) Qru válasza tresh (#20648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá az semmi: csak a Honda a többi autó sz@r. ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#20650) EQMontoya válasza Qru (#20649) üzenetére


EQMontoya
veterán

Áhh, azokban nincs tartalék. ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.