Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) TaaT válasza roberto211 (#20550) üzenetére


TaaT
veterán

Minden ;]

Give them hell Ukraine!

(#20552) szőröscica


szőröscica
addikt

Lehet, hogy placebo, de mintha finomabban járna a motor a prémium Auchan gázolajtól. Ez a második tankolásom belőle, bár először csak 30 liter fért a tankba, de azt kijártam, és most majdnem 50 litert tankoltam belőle - azóta több mint 250 km-t mentem. Nem érzem, hogy jobban húzna az autó, a fogyasztás sem tűnik kisebbnek (bár nyilván 250km semmiség, erre nem lehet alapozni), de MINTHA kevesebb vibráció jönne a motor felől.

(#20553) Qru válasza gzbotii (#20541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fékezésre húz félre vagy az egyenesfutása rossz?

Melack: Jó az. :K Ödön nem kényes technika abba mehet kb bármi csak a cikluson ne spórolj.

Skillet: Az nem drága. Nekem múlt évben a gyári olaj 17k volt (az 5 literes flakon).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20554) rbalint88


rbalint88
addikt

Nem szigorúan autós téma, de: Margit híd- Bécsi úti Tesco vagy Blaha-Astoria környékén hol lehet 13mm-es csőkulcsot vagy hosszú dugókulcsfejet kapni? Eléggé SOS lenne, holnap délelőtt kellene beszereznem. Holnap veszek akkut az Alfába, de kicserélni nem rudom, mert a drága talján mérnökemberek jó hosszú menetes szárat raktak a ritka fosul hozzáférhető akkurögzítőnek.

(#20555) Land válasza Declare (#20523) üzenetére


Land
veterán

Nekem az Alfa 159-esben is ilyen GM gyártású M32-es váltó van. Nyáron volt váltó felújításom. 95 ezer Ft-ba fájt. Ez a váltó egy típus hibás rettenet. És nekem az olcsóbbik hibája volt. Sok videó van róla youtuben.
(220.000 km)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#20556) kolosanyi


kolosanyi
veterán

[link]
Ezen jót röhögtem így reggel. :D

(#20557) AMD Power


AMD Power
titán

Újpest Városkapú környékén ahol még ingyenes a parkolás szokott valaki ott parkolni? Van ott egyáltalán szabad hely reggelente? Lőwy Iszák , Bocskai utca és a többiek....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20558) TaaT válasza kolosanyi (#20556) üzenetére


TaaT
veterán

A legtöbb ember ezt megtette már tegnapelőtt reggel :D

Give them hell Ukraine!

(#20559) tresh válasza TaaT (#20558) üzenetére


tresh
addikt

degec ;] :P :C

(#20560) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20561) Snoop-y válasza 426os (#20502) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az e46 forum miert lett kisatirozva? :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#20562) EQMontoya válasza parandroid (#20560) üzenetére


EQMontoya
veterán

Reggel én is felröhögtem rajta. :))

Same rules apply!

(#20563) tresh válasza EQMontoya (#20562) üzenetére


tresh
addikt

Csak Palik végett jó ez a videó, zseniális volt az ürge sok f*szság mellett jó dumája volt :D

(#20564) kolosanyi válasza TaaT (#20558) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hozzám csak most jutott el ez a változat. :DDD

(#20565) Skillet válasza tresh (#20563) üzenetére


Skillet
addikt

bár én is ezt mondhatnám. már anno is mindig örültem, amikor nem jutott a mikrofonhoz az a marha és mondjuk a gyula helyettesítette. utálom a fazont, falra mászom tőle. szerintem iszonyat egy pojáca.
emiatt bizony ettől a videótól is hidegrázást kaptam :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20566) tresh válasza Skillet (#20565) üzenetére


tresh
addikt

A palit magát én se bírtam de jókat nevettem amikor egy előzésnél élőben ment el 4 szer :D

(#20567) EQMontoya válasza tresh (#20563) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kéretik észrevenni, hogy nem arra válaszoltam. ;]
De a videó sem rossz. :)

Same rules apply!

(#20568) tresh válasza EQMontoya (#20567) üzenetére


tresh
addikt

Igen néztem hogy mellément a story ez a reggeli kávé hiánya volt sry :R már pótoltam szóval nincs gond ;]

(#20569) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

valaki le tudja írni nekem érthetően mi a pontos definíciója a szívócső-depressziónak?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20570) 426os válasza Snoop-y (#20561) üzenetére


426os
őstag

Már így találtam a képet, de ennek tudatában még viccesebb a sztori :D
Remélem a 710-es alkatrészt még nem vesztette el.

.

(#20571) kalmanchris válasza McSzaby (#20569) üzenetére


kalmanchris
tag

Járó motornál a szívócsőben lévő nyomást jelenti tudtommal. Lényegében ezt méri a map szenzor is.

(#20572) EQMontoya válasza kalmanchris (#20571) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igazából nem nyomás, hanem nyomás hiánya, mert ugye itt "szív" a motor.

Same rules apply!

(#20573) zoo8800 válasza McSzaby (#20569) üzenetére


zoo8800
veterán

vákuum

rip and tear, until it is done

(#20574) McSzaby


McSzaby
őstag

Ééééértem már, szóval a szívócsőben szívómotoroknál létrejövő "vákum erejét" tudjuk ennek a kiértékelésével mérni.

Köszönöm! :R

Lényegében egy szívócső-depresszió mérésről olvastam és nem értettem teljesen.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20575) kalmanchris válasza EQMontoya (#20572) üzenetére


kalmanchris
tag

Azt is nyomásnak definiálják, csak 1bar-nál kisebb nyomás 😉Alapjáraton kb 0.6-0.7 bar szívóbenzin motornál.

(#20576) Skillet


Skillet
addikt

KATT

khhmmm :F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20577) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#20578) Skillet válasza kalmanchris (#20575) üzenetére


Skillet
addikt

nálam turbósnál is annyi. max töltés pedig 0,5 :)
amúgy igen, (tengerszinten) eleve sacc 1 bar a légnyomás. :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20579) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek jól van az ilyen? :F És az ilyenek hoznak be kintről kocsit,azt se tudják mit adnak el.

(#20580) tomiii. válasza Remekelek28 (#20579) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Szerintem csak megkeveredtek a képek.

(#20581) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Michelangelo: Ádám teremtése

Leonardo Da Vinci: Utolsó vacsora

[ Szerkesztve ]

(#20582) tomiii. válasza Mágus2 (#20581) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az elsőt már én is jó ideje megakarom csinálni, de sok év után holnap végre az az autó lesz a műhelyben, amivel érdemes megcsinálni a képet. :D

(#20583) tresh válasza Mágus2 (#20581) üzenetére


tresh
addikt

Múltkor én is néztem zseniálisak szerintem :C

(#20584) tboy93


tboy93
nagyúr

Sracok, ezt mar kajak nem hiszem el. A magyar szakik elmehetnek a sunyiba.

1) Karosszeria lakatos: 2 honapos varakozasi ido, majd a lebeszelt idopontot meg eltolja egy hettel
2) Gumis: bementem, rendeltem 3 csavart, 2 hetig semmi reakcio, felhivom majd jon a "bocsi bocsi elfelejtettem jujuj"
3) Honda szerelo: fekolajcsere nem jo most, nem jo a kovi heten, nem jo utana valo heten, utana mar en felejtettem el, toljuk nyar ota a cseret, ugy tunik talan jovo heten osszejon
4) Autovillamossagi: riasztot kene atnezni, mikor tudna megoldani? "haat ize ket het mulva jojjek vissza idopontert"
5) Hifi szaki: ajto karpit epitesre, ad "idopontot" egy honapra elore, akkor felhivom nem jo, hivjam 2 het mulva, hivom erre nem veszi fel 2 napja...

Aztan nyavajognak hogy nincs penz es ehenhalnak :W

(#20585) EQMontoya válasza tboy93 (#20584) üzenetére


EQMontoya
veterán

1) Ez a Gustavsson volt?

Same rules apply!

(#20586) Mágus2 válasza tboy93 (#20584) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És akkor még nem voltál futómű geometrián. Háromszor adták vissza úgy, hogy egyenesen ment az autó, de kissé balra állt a kormány(6 fok). Hozzá tartozik a történethez, ezért vittem el, hogy ezt helyrehozzák, gumit nem ette, oldalra nem húzott. Negyedszerre már az egész szerviz az én autóm körül volt, előkaptam a leptopot, rádugtam, kormányvezérlő, kormány szög jeladó, Ö fokra húztam, fixáltam a kormányt, beállította a gömbfejeken az összetartást és láss csodát egyenesen áll a kormány, amikor egyenesen megyek. De 4x voltam vele szervizben!!!!!!!!!!!!!!444444444444444!

Lézeres 3D főnökpéló, és nem láttak még diagnosztikát. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20587) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#20588) tboy93 válasza Mágus2 (#20586) üzenetére


tboy93
nagyúr

2x voltam futomu beallitason.

1.) szarul allitotta be es gratiszkent beletorte a kerekanyaba a tocsavart (mert le kellett szedni allitashoz a disztarcsat amit csavar fog) -> csavar es kerekcsapagy csere, tovabba jobbra allo kormany

2.) kameras beallitas, korrigaltak az elozo helyet, futomu ok, csupan a kormany balra all par fokot...

Ezutan leszartam, marad igy ahogy van, futomu jo.

[ Szerkesztve ]

(#20589) zoo8800 válasza tboy93 (#20588) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem elég faszán kicserélték a szilentet :)

rip and tear, until it is done

(#20590) tboy93 válasza zoo8800 (#20589) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vicc :N

(#20591) Morris


Morris
veterán

Urak, krokodil emelőt vennék. Milyet érdemes és hol érdemes venni/rendelni?
Amúgy ha fel van emelve az autó egy ilyen cuccal, nem tud kigurulni alóla a kerekek miatt? Noob kérdés, de basszus, mi van ha mégis? :U

(#20592) F_Zolee válasza tboy93 (#20584) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem eddig szerencsém volt, mert ahova vittem 2 helyre is ahol volt nagyobb szerelés is(fék+futómű, vizsgáztatás) korrektek voltak. Igaz nem a legolcsóbb hely volt de hosszabb távon kifizetődőbb lett.

(#20593) tomiii. válasza Morris (#20591) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mi sima Tescóban vett darabokat használunk évek óta, van amikor esőben, sárban hóban kint maradnak, néha felemelt autót dőltünk el úgy, hogy alatta van az emelő és még ekkor se hajlottak el eddig. 8.000ft körül szokott lenni. Obi/Tesco.

Elgurulásra meg: [1.] [2.]

Ha eltudnának gurulni, mi tudnánk róla. :DDD Normálisan kocsi alá teszed, nem kéne, hogy baj legyen.

(#20594) runner 125 válasza Morris (#20591) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont 2 hete vettem egyet. Nem cécóztam, leütöttem a legolcsóbbat vateráról.

4750ft volt, 2 tonnás. Egész korrekt, jól működik, tartja a szintet terhelés alatt, járt hozzá tömítésszett is.
Kicsit csesztem csak rá. Franc se méregette a Honda alját, rémlett h huszon pár cm a legalacsonyabb ponton a hasmagassága, viszont az emelőpontoknál legalább 30.
Úgyhogy teljesen kinyomott állapotában emelt az autón 1 cm-t. :D
Legalább 20cm-nyi talpazatot aláépítettem deszkákból, így már rendben volt. Valamilyen levehető konzolt majd csinálok a tetejére, biztonságosabb, mint 5 palló egymáson.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20595) mdani01 válasza Morris (#20591) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mi tavasszal vettuk akcioba 8 vagy 9 ert Lidl-be valami no name marka de semmi baj vele. Nem fog elgurulni van azert sulya

iPhone 6S SpaceGray

(#20596) LógaGéza válasza Morris (#20591) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont tegnap szemeztem egyel a csabai Lidlben, hogy nekem is kéne már egy... Nem rémlik mennyi volt, de nem volt vészes, és ahogy látom, itt feljebb mondják, hogy jó is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20597) Morris


Morris
veterán

Köszi srácok! Akkor beújítok egyet én is! :R

(#20599) tomiii. válasza szőröscica (#20598) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Múltkor talán itt is írtam, hogy néha ilyennel megyek be az egyetemre meg haza, a héten koptak be az új porlasztócsúcsok, jött a finombeállítás, eddig lomhának tűnt a 3 literes dízel, de most már szedi a lábát. Így már elfogadnám, 0km-es Alpine kazettás fejegység is került bele, frissen dobozából kibontva a 20++ éves rádió....nagyon hangulatos.

Valami ilyesmi:

1xx font környéke volt, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#20600) Skillet válasza szőröscica (#20598) üzenetére


Skillet
addikt

Hmmmm. Hangulatos volt... amíg be nem indította :C
Eddig néztem :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.