Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199751) kisza25 válasza pècsimunkás (#199723) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Előző tipoba vettem gyárit, a szalonban volt 15 eFt, csomagtér tálca meg valami 16 eFt
Amúgy én alatta hagytam a szövetet

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199752) rbalint88 válasza Magnum_ (#199735) üzenetére


rbalint88
addikt

Passat GTE? Az eleg nagy :) van belole szedan is, de babakocsi melle inkabb kombit javaslok. El lehet ferni a szedanban is, csak sokkal korulmenyesebb pakolni. Illetve a kombibol eleg sok panoramatetos, az elegge megfobja a hangulatot :) sajnos szinten nem a 4M kategoria :(

(#199753) Richard! válasza kisza25 (#199750) üzenetére


Richard!
addikt

Ha mindenen spóroltok, akkor házasságkötő, max 20 fővel azt' csókolom. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#199754) pècsimunkás válasza kisza25 (#199751) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A lekapcsolás miatt kivettem a szövetet - először én is a gumi alatt hagytam.
Aztán kb 2 évig a gumi szőnyegek voltak használatban, majd magam előtt a szabik idején már szövet szőnyegeztem- mire tartogattam volna...
Tavaly nyáron gondtam veszek bele egy utángyártott szövetet, de öcsém, és szüleim mondták válasszak amilyet akarok a szülinapomra.
Választottam :D
Asszem 16 körül volt a szőnyeg, plusz 2000 a kiszállítás :D
Szóval most van 1 gumiszőnyeg garnitúra, 2 szövet.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#199755) DeathAdder válasza bitpork (#199721) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ rbalint88

Értem, akkor felejtős, én is este még olvasgattam, és hát szabad rá költeni, ami nem is feltétlen lenne baj, de hogy ilyen hajtókarcsapágyak kopó-fogyó alkatrészek legyenek.. :F

Rongáltam a topikot már korábban, hogy valami szívó v8-ba belekóstolnék, és most olyan korban meg anyagi helyzetben vagyok hogy belevágnék valamibe amíg még lehet.

Qruék írták múltkor a Mustang GT-t amivel az a bajom hogy a hatodik generáció még nagyon friss, és gondolom ezeknek az ára néhány éven belül nagyon be fog esni, viszont lassan több van belőle az utcákon mint Suzukiból, igen népszerű így könnyen eladható, ami jó. De szempont azért, hogy ne értéktelenedjek el néhány év alatt.

Egy Lexus isf meg felő hogy rajtamarad az emberen, hahun jó sok ideje van egy makulátlan, már több mint 1 millával olcsóbb mint amennyiért először felkerült, és még mindig nem vitték el. Legtöbben azt sem tudják mi az, bezzeg ha audi lenne.. ;]

(#199756) Szada85 válasza rasotamas (#199747) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nyilván ez sem “releváns” tapasztalat, de anno mikor kiköltöztünk, az első időben én is a magyar rendszámos GSimmel mászkáltam.
~3 hónappal később átugrottam Frankfurt másik végébe Bauhausba, előtte kiszedett a rendőr.
Az igazoltatás alatt kettő dolgot emelt ki:
- Keresztülmentem-e Frankfurton, vagy körbe? Mondtam körbe. Mázli mert akkor még nem volt rajta Umweltplakett, így ha átautóztam volna, írta volna a papírt azonnal.

- Tisztában vagyok-e vele, hogy max 6 hónapig használhatom az autót külföldi rendszámmal? Mondtam igen, így nem volt ebből sem gondatlan végén, de rögtön jött a szóbeli figyelmeztetés, hogy később ebből gond lehet.

Szóval a lakcimbejelentődből simán látja, mióta laksz kint...onnan meg csak oroszrulett, hogy beveszi-e a mesét, hogy Te csak pont most hoztad ki az autót egy karikára.
Magyarországon azért ritkán hallani ilyet, hogy német rendszámos autókat vegzálnának, na meg amennyi “schwéd” cserediák grasszál angol, francia rendszámokkal...

(#199757) bitpork válasza DeathAdder (#199755) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Autón csak bukni lehet ha nem valami extrém gyűjtői darab. Ez van. Szerintem akkor is érdemes bevállalni mert úgy megdögleni h az ember nem élte meg az álmait nagyon kaGa.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#199758) rasotamas válasza Szada85 (#199756) üzenetére


rasotamas
veterán

Én 3,5 hónapig voltam kint magyar rendszámossal, aztán vettem kint autót, nász meg hazavitte a magyar kocsit, pont akkor mondott fel idekint és költözött haza úgyhogy kellett is raktér a motyóinak, nem tudott volna repülővel hazaköltözni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#199759) nandow válasza DeathAdder (#199755) üzenetére


nandow
aktív tag

Azt az IS-F-et nem március közepe környékén tették fel?

(#199760) elbandi2 válasza DeathAdder (#199755) üzenetére


elbandi2
tag

Miért csodálkozol azon, hogy csapágyakat cserélni kell időnként? Ezek gyakorlatilag utcai autókba kiadott versenymotorok, finomítva hogy legálisan utcai forgalomba mehessenek.
A versenymotorok meg üzemórásak..
Értéktartása a különleges típusoknak lesz idővel, de nem az olyan rétegautóknak mint pl. az említett Lexus. Eleinte a keveset futott gyűjtői darabok ára megy fel, de ahogy fogynak el belőlük a normálisak, már majdnem mindegy lesz a futásteljesítmény, az állapot lesz a lényeg. Ismeretségi körömben van jópár ilyen ritka régi autó, látom hogy mi a trend. Bmw M-széria, Merci AMG vonal, 911, én ezen a vonalon maradnék. Ha szeretnéd, és ha megteheted, akkor tedd meg, mert különben minek van az egész....

(#199761) pècsimunkás válasza elbandi2 (#199760) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Réteg autó volt a Honda NSX- is, mostani ára... :U
Lotus Omega, Peugeot 205 gti turbo is megfizethetetlen ma már. Főleg az utóbbi.
Szerintem a Golfokból az R32- k is egy idő után el fognak tűnni a használt piacról, vagy nagyon drágán mérik majd őket.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#199762) elbandi2 válasza pècsimunkás (#199761) üzenetére


elbandi2
tag

Jogos, nem jó kifejezés volt a rétegautó. De amiket te említesz, azok meg pont a kis szériás, vagy homologizációs modellek voltak, tehát nem a mainstream felhozatalba tartoztak soha.
Én ha most befektetni lenne pénzem, akkor valami 997, talán régebbi 55, 63 AMG, vagy természetesen E46 M3 vonalat nézném. És szigorúan karbantartva, ritka használat mellett tartanám megfelelő helyen. De engem ez mostanában szerintem nem fenyeget :D

(#199763) kisza25 válasza pècsimunkás (#199754) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A tipoban a gumi szőnyeg feljön a bal lábas taposóra, így nem csúszkál, így alatta hagytam a szövetet, nyárra lehet kivettem volna, de áprilisban adtam el az előző tipot, nyáron biztos kiszárad, de télen nem, majd télre biztos veszek gumi szőnyeget
[B]Richard! Szeretnénk rendes esküvőt, csak közvetlen rokonokkal, ami minimum 50 fő, mert különben sértődés lesz persze lehetne polgári 2 tanúval, aztán csók

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199764) kisza25 válasza Szada85 (#199756) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én 10 évet jártam ki Ausztriába, végig magyar rendszámmal, összesen 3x igazoltattak, egyszer sem kérdezték. Amúgy én 3-4 hónapokat voltam kint, egyszer voltam hat hónapig.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199765) rasotamas válasza kisza25 (#199764) üzenetére


rasotamas
veterán

Kérdés, hogy volt-e osztrák lakcímed.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#199766) MunezXBK válasza pècsimunkás (#199761) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

R32-k ára már most horror.

(#199767) pècsimunkás válasza MunezXBK (#199766) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Régen kerestem már rájuk.
Egy Golf6 Adidas Gti- ben is látnék fantáziát, ha keresnék olyan autót, ami egyszer többet ér, mint amikor megvettem.
Mondjuk én kedvelem nagyon az Adidast, lehet elfogult vagyok...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#199768) kisza25 válasza rasotamas (#199765) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

volt, be kellett jelentkeznem mindig, szezon végén meg ki

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199769) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

https://alapjarat.hu/aktualis/ujabb-gatlastalan-atveres-terjed-hasznaltauto-piacon

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199770) Peter.70 válasza kisza25 (#199769) üzenetére


Peter.70
őstag

Kezdünk hasonlítani olyan államokhoz, ahol minden nap jelen van a bűnözés

(#199771) diegho


diegho
nagyúr

Elugrottam obiba, vettem az itt ajánlott gumiám pasztát a hangszóró körbetömítésére, szinte semmi infó nincs rajta, hogy miből van, itthon néztem utána, naná, hogy van benne ecetsav... rá merjem kenni, vagy mi legyen?

(#199772) Magnum_ válasza diegho (#199771) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ecetsavasat nem tennek. Tukrot egyszer azzal ragasztottam fel es atmarta.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#199773) Tsebacsi válasza Magnum_ (#199772) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fater előző mercijén a szellőző környéki műanyagot egy wunderbaum jellegű fenyő marta meg csupán azzal, hogy ott fityegett rajta (fizikai kontakt volt). Azóta nekem olyan nincs az autóban. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199774) diegho válasza Magnum_ (#199772) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor megmarad másra. Már csak egy gond van, holnap délután kellene csinálni, de sehol nem tudok venni semmi mást. Na majd meglátjuk.

(#199775) DeathAdder válasza elbandi2 (#199760) üzenetére


DeathAdder
veterán

Világos, meg amúgy én is túlgondolom, eddig minden autómnál és motoromnál volt egy konkrét típus, itt meg inkább az van hogy alkalmazkodni szeretnék a kedvezőbb körülményekhez, mert ezeket úgy gondolom hogy már szerelőhöz kell vásárolni.

Egy valamit magára adó szerelő nekem a középmotoros Porsche Boxsterre is azt mondta, hogy ne vigyem be az udvarába. Ismeri a típust, de sosem szerelt még ilyet, valószínűleg célszerszámai sincsenek, abból meg nem kérek hogy szerelőtől szerelőtől vigyem hátha valaki megtudja jól csinálni amit a másik elrontott, meg jó eséllyel az előző tulajdonos szerelői is csak tákolgatták, mert akkor láttak ilyet először.

Ha nem lennének ilyen averzióim akkor könnyű lenne a választás :))

(#199759) nandow - március óta biztosan fent van, akkor még 1 millióval többért hirdette, néhány hete vette lejjebb az árat.

[ Szerkesztve ]

(#199776) F_Zolee válasza diegho (#199774) üzenetére


F_Zolee
veterán

Semleges sziló is jó oda.

(#199777) e.vid válasza diegho (#199771) üzenetére


e.vid
senior tag

nem mar meg semmit... ha az opelt nem marta meg a seatot sem fogja, de a te döntésed. ez azért nem olyan, mint az ecetsavas pl mester tömítőanyagok. fémen is bátran használható.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#199778) elbandi2 válasza DeathAdder (#199775) üzenetére


elbandi2
tag

Igazad van a szerelőkkel kapcsolatban. Keresni kell adott márka, típus elismert szerelőjét (van itthon is) kivárni, és megfizetni. Ezért sem jó ötlet ilyen autót napi használósnak venni, mert ha hobbi, akkor ráér pár hetet, ha épp nem tudják rögtön fogadni. De alapvetően nem akkor kell javíttatni, mikor már tönkrement, hanem nagyon sok mindent meg lehet előzni.De ezzel gondolom nem mondtam újat :)
Nekem ebből a szempontból könnyű dolgom van, mert szakmám, bár saját és pár barátom hobbiautóját leszámítva már aktívan nem csinálom.

(#199779) diegho válasza F_Zolee (#199776) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt fogom megpróbálni szerintem, talán kapok holnap tescoban reggel.

(#199780) focvis válasza kisza25 (#199750) üzenetére


focvis
veterán

Így azért más a leányzó fekvése, hogy ez lesz az első esküvő. :)

(#199781) Qru válasza focvis (#199732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno én is elgondolkoztam az SK rendszámon de pont akkoriban szigorítottak be nagyon és nem rizikóztam be. Meg akkor hordhatnám kintre műszakira...

A mosást el alibiztem (csak a bogarakat mostam le a kocsi orráról) fogyit nem néztem de mivel csak országút poroszkálás volt a bc 33-at mutatott. A gumikba kellett +0,2 bar egységesen.

#nincsbennetarcsi

(#199782) diegho


diegho
nagyúr

Leon beázásnál arra jutottunk kollégával akivel csináljuk, hogy neutrális szilikonnal kinyomjuk, teszünk alá valami tömítést, azt mondta vagy az ablaktömítést, vagy valamilyen fóliát, de van bitumenes tömítőlapja is, azt is tehetjük, a lényeg, hogy neutrális szilóval toljuk meg és örök élet +1 év.

(#199783) Qru válasza Szada85 (#199756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer Freiburgba keveredtem be Umweltplakett nélkül akkor azért paráztam én is, hogy sokba fog kerülni de szerencsére megúsztam.

#nincsbennetarcsi

(#199784) Qru válasza elbandi2 (#199760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver most adta el egy gyűjtőnek az E38 750i-jét. Annak is már felfelé megy az ára (igaz V12-es autó nem sok poroszkál már az utakon).

#nincsbennetarcsi

(#199785) MunezXBK válasza diegho (#199782) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hangszóróhoz létezik gyurma is, csak mondom.

(#199786) diegho válasza MunezXBK (#199785) üzenetére


diegho
nagyúr

Tudom, bármit is meg tudnék venni, ha nem holnap csinálnánk meló után egy faluban, ahol kocsma és vegyesbolt van.

(#199787) renziNNN


renziNNN
tag

Sziasztok!
Az alábbi tevékenységek közül melyik opció lenne szerintetek a legkevésbé elrontható, úgy hogy magamnak csinálom és egyikkel sincs még tapasztalatom:
Teljes karosszéria fényezés vs fóliázás vs fújható fólia (plastidip)
Saját autón alkalmazva természetesen.
A sok százezrekért szakemberre bízást mellőzném.

(#199788) Qru válasza renziNNN (#199787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Plastidip mert azt egyszerű eltávolítani ha elrontod/nem tetszik.

#nincsbennetarcsi

(#199789) F_Zolee válasza renziNNN (#199787) üzenetére


F_Zolee
veterán

Melyikhez vannak eszközök? Fényezéshez nem elég egy spray doboz.

(#199790) Qru válasza F_Zolee (#199789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De. Csak olyan is lesz. :D

#nincsbennetarcsi

(#199791) renziNNN válasza F_Zolee (#199789) üzenetére


renziNNN
tag

Egyikhez sincs eszköz, talán egy kompresszort tudok kölcsön kérni, de minden mást meg kell vásárolnom.
#199788 Qru:
Azért nem vonz annyira a plastdip, mert kb csak matt színt lehet vele elérni ahogy láttam. USAban már vannak fényeshatású porok, de azokat beszerezni macera. :(((

[ Szerkesztve ]

(#199792) Magnum_ válasza renziNNN (#199791) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A kerdes az volt, hogy az alábbi tevékenységek közül melyik opció lenne szerintetek a legkevésbé elrontható, úgy hogy magamnak csinálom és egyikkel sincs még tapasztalatod.

I humbly and respectfully decline™

(#199793) F_Zolee válasza renziNNN (#199791) üzenetére


F_Zolee
veterán

Rendes eszközpark sem 2ft és még kell hozzá anyag is plusz némi tudás. Fél fényezés árát kiadod majd egy bizonytalan kimenetelű munkáért. Megéri majd? :F

(#199794) renziNNN válasza F_Zolee (#199793) üzenetére


renziNNN
tag

Igen, ez egy jó kérdés, ezért is vagyok dilemmában. Tisztában vagyok vele, hogy nem véletlen vannak külön szakmák ezekre, de kicsit nem hagy nyugodni a gondolat, hogy ha a youtubeon a gyerek megtudta csinálni, akkor én miért ne tudnám :D
Egyébként a fóliázás tűnik most a legvonzóbb opciónak, mert az anyagár nem vészes, eszköz sem sok kell hozzá, maximum annyi, hogy sok idő, de az nem szempont, mert darabokba meg lehet csinálni.

(#199795) 6030D válasza renziNNN (#199794) üzenetére


6030D
Ármester

Röviden, ez is egy szakma, drága felszereléssel, nem tudod fullosra megcsinálni.
Hosszabban: kompresszor van, vegyél egy pisztolyt, meg a hozzá valót, egy adag festéket, meg egy nem sík, nagy dolgot. Fújd meg otthon. Ha tetszik, állj neki a kocsinak, ha nem, add el a pisztolyt, és csak az anyag árát meg a pisztoly avulását bukod.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#199796) molnarpeter válasza renziNNN (#199787) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szín függvényében megfontolnám az autó cseréjét. Fólia és PlastiDip alá is kell a viszonylag hibátlan felület. Házilag fújva meg simán lehet, hogy drágább lesz az értékvesztés, mint amennyi a kocsi cseréje volna :F

(#199797) BigBlackDog válasza renziNNN (#199794) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugyan nem volt a kérdés része, de apró adalék; ha színváltozás is történik, szerintem azt le is kell papírozni.

[ Szerkesztve ]

(#199798) Paxker315 válasza BigBlackDog (#199797) üzenetére


Paxker315
addikt

új forgalmi gombokba van az összköltséghez képest :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#199799) Tsebacsi válasza renziNNN (#199787) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ismerősi körben van fényező. Mesélt dolgokat. Hidd el nem akarsz Te otthon fényezni.
1. Nem tudsz pormentes helyet csinálni.
2. Drága a szépen dolgozó pisztoly
3. A kompresszor is
4. A festék is
5. Több réteg javasolt
6. Sütő kamrád sincs

Szvsz a festést engedd el.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199800) Biqci válasza renziNNN (#199794) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én kb. sok évvel ezelőtt fóliáztam le az akkori kocsimat, egy W124 kombit, tehát nem kisautó volt. Kis utánajárással, rengeteg türelemmel és sok szabadidővel bevállalható szerintem, csak zárt hely, jó fólia és rendesen szabályozható hőlégfúvó kell hozzá. Nekem három nap alatt elég jól sikerült, minden szerénység nélkül, de legközelebb még anyámnak se, akkor sem ha könyörögne :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.