Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200151) stickermajom válasza Tsebacsi (#200144) üzenetére


stickermajom
addikt

"Most x évig semmit se akarok venni, ami drága :P"

Az 530e fenntartási költségei mellett ez a veszély nem fenyeget. ;]

Gratulálok! :C

(#200152) Tsebacsi válasza K Norbi (#200150) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak Neked akartam megfelelni :DDD :R

#200151stickermajom: A Casco kalkuláció láttán lett pár új ősz hajszálam :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200153) BigBlackDog válasza Qru (#200148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Add ide egy-két hétre, szerintem kifülelem abban is a problémás részeket. ;] Golf sem zörög mások szerint, csak valahogy engem meg megőrjít néha. :DDD Valószínűleg túl csendes az egész utastér és emiatt könnyebben rááll a fülem.

(#200154) Qru válasza BigBlackDog (#200153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a titka, a TDI vartyogás elfedi a nyekergést. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#200155) tboldi válasza Qru (#200127) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam már a legeslegelső törlésnél nagyot nyikkant a Bosoko. Csak akkor volt csendes, amikor már monszun volt. :D

Tsebacsi: Grat!

[ Szerkesztve ]

(#200156) Qru válasza tboldi (#200155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig sztem azonos a szélvédő kialakítás a tiéden meg az enyémen is... Akkor csak az gyártási szórás lehet rá a magyarázat.

#nincsbennetarcsi

(#200157) tboldi válasza Qru (#200156) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy ugyanaz az üveg. :K

(#200158) Qru válasza tboldi (#200157) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És gondolom a tiéd is még a gyári.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#200159) tboldi válasza Qru (#200158) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

(#200160) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kész az új jogsi (így most nyertem egy egész évet a lejárattal). Múlt pénteken foglaltam időpontot most hétfőre és ma már jött az sms, hogy kész. Gyorsan ment máskor simán volt 2 hét mire legyártották.

#nincsbennetarcsi

(#200161) MC Pite válasza MasterMark (#200077) üzenetére


MC Pite
veterán

:N
Tudtommal kétféle megoldás van:
1, klasszik kuplungolós ON-OFF klíma (ac gombra összekuplungol, ha kinyomjuk, szétkuplungol)
Ezeknél jellemző a kattanó hang, alapjárat emelés, és hogy illdomos alapjáraton benyomni az AC-t, nem 4000es rpm-nél.

2, változó szállítású klíma, ami sosem old, de szelepekkel állítja, hogy gyakorlatilag üresen megy a dugattyú, vagy kisebb-nagyobb mértékben dolgozzon (eco ac vagy driver only módban mondjuk csak bő fele kapacitást használja, ezzel elvileg takarékosabb). Itt szinte nincs mérhető fogyasztáskülönbség sem, hisz a mechanikát mindig mozgatja.

Integrale: Én sem tudom pontosan, de úgy látom az emberek nagyja szintén. :DDD Szóval nálam az automata ill digit is azt jelenti, hogy a hőmérsékletet ő állítja/keveri. Asszem a digit annyi lenne, hogy nem bowdent tekerünk a tekerővel, hanem az aktuátornak adunk parancsot. De jellemzően ez azt is sokzta jelenteni, hogy ezzel SetPointot adunk meg, és az utastérben lévő hőmérő (PV) jelére állítja magától. Kivéve pl a fullfapad C4 Picasso manuálklímája, ahol nem automatikusan állítja, hanem a 14-28 csak a kék-piros skálának felel meg; de nem ismerek olyan autót ami még ezt csinálná.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200162) bandus válasza MC Pite (#200161) üzenetére


bandus
veterán

nálam folyamatosan be van nyomva az ac, télen nyáron, nem baszakodok ezzel :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200163) Stylewars_kp válasza tboldi (#200122) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Goodyear 2 kocsin bevállt. Illetve még a Bosch vagy Valeo. Hella az borzasztó. Teco value meg ráolvadt a szélvédőre.

[ Szerkesztve ]

(#200164) rbalint88 válasza bandus (#200162) üzenetére


rbalint88
addikt

Kb ennyi. Nyaron 24 fokra, telen 22 beallitom, aztan annyi. Max neha a szelvedo paratlanitot megnyomom es annyi.

(#200165) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Párom öccse meghúzott egy autót. Helyben nem írtak kárbejelentőt, rendőrt se hívtak, szegről-végről ismerik egymást, elintézik. Mind a két autón kb két elemet kell fényezni méretű hiba keletkezett. Az autó az apósának a cégén van (amivel meghúzta a másikat).
Másnap kereste a srác, hogy mégis írjanak kárbejelentőt, mert be akarja jelenteni biztosítónak, mert különben nem engedik ki külföldre, ha sérült az autó, és nincs róla papír ( :F ). Mindegy, megírták.
Utánna szólt az apósa, hogy mivel vállalkozáson van az autó, és akkor ugrik a bónusza, ha biztosítóznak, ezért másfél millióval többet kell fizetnie 3 év alatt ( :F ), ezt felejtsék el. Jó, mondta a kárt szenvedő srác, hogy akkor fizessen a javításra 150 ezret ( :F ), és megvan oldva a dolog.
Na mármost a vétkes srác pályakezdő (ráadásul rendőr is), ez az összeg kicsit megterhelő lenne neki.
Nekem valahogy nem állnak össze a számok. A vállalkozáson lévő autó egy Clio Van, amit meghúzott pedig egy Megane 1. Én úgy számolom, hogy 150ből az egész hátulját ki lehet cserélni nem csak egy húzást javítani...
Mennyire akarják lehúzni a srácot? Vállalkozói biztosításban nem vagyok otthon, de nem hiszem, hogy egy kis karc miatt évi +500e lesz a biztosítás...
Ajánlottam neki, hogy fogja meg a srácot, menjenek el együtt egy fényezőhöz, és fizesse ki ott a javítást - csak itt is ugye az a kérdés, hogy ha lebeszélik a fényezővel előre, hogy húzzák le...
Mi lenne erre a problémára a jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#200166) bandus válasza LógaGéza (#200165) üzenetére


bandus
veterán

ne mondja el melyik fényezőhöz mennek ;) egyébként ahogy már sokszor leírták, a műanyag elem az műanyag, mindegy, hogy range roveren van, vagy megane 1-en, nem nehéz kiguglizni, hogy kb. mennyi egy elem fényezése, mondjuk 25-50k között.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200167) MunezXBK válasza Qru (#200160) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem már 1.5 évvel ezelőtt volt a személyi 1 hét, konzulátuson keresztül.

(#200168) Kickass válasza Tsebacsi (#200144) üzenetére


Kickass
őstag

Vicc vot, lehet a kovi tulaj ingerkuszobet meg se uti, foleg amig gyariak azt mondjak parameternek megfelelo.

(#200169) MC Pite válasza gooool (#200116) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem értelek, Fordok ritkán szoktan ilyen szépen megcsináltak lenni, jellemzően ettől szarabbak. Sőt, kisujjam kb mindenhova befért a cégeseken. Meg eleve a design is, faszért nem egy helyre futtaják a vonalakat (jó, úgyse talákoznának, de legalább csináhatnának úgy, mintha törekedtek volna rá.)
A pohár félig teli!

Tsebacsi: most akkor mid is lett? :B

bandus: És sosincs poshadt szag/tócsa? Én érkezés előtt 5 perccel ki szoktam nyomni a klímát, hogy leszáradjon a hőcserélő.

LógaGéza: 2 éve 20-30k volt egy elem. Tavaly 50. Idén... reális is lehet a 150K két elemre ha tényleg szépen csinálják meg.

Más:
Baszki most olvastam el. [link]
Mióta publikálhatnak bedrogozva? :F
"A katalizátorral kapcsolatos lopásoknak és csalásoknak úgy a legracionálisabb elejét venni, hogy saját magad cserélteted le a gyári alkatrészt egy (nemesfémet kisebb mértékben tartalmazó) utángyártottra, és a gyárit te magad adod le egy megbízhatónak látszó kereskedőnek. Így nagyobb nyugalomhoz, és a kettő közti árkülönbségen meg még egy kis pénzhez is jutsz. Az utángyártott katalizátort nagy valószínűséggel nem fogják lelopni, és csaló vásárlás áldozatává sem válsz. "

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200170) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Vavavvaaa. Azt latom, hogy VEGRE Tse megszabadult a fokusztol.

De mi az uj auto??

I humbly and respectfully decline™

(#200171) bandus válasza MC Pite (#200169) üzenetére


bandus
veterán

tócsa nincs, vagyis nem tudom, nem nézem, nem garázsban áll a kocsi, szóval felőlem akár lehet is. poshadt szag sosem jött elő sem a kiában az 5 év alatt és eddig az octaviában sem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200172) Zizmand válasza Magnum_ (#200170) üzenetére


Zizmand
aktív tag

530e, ha jól értelmeztem a dolgokat.

(#200173) Magnum_ válasza Zizmand (#200172) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Aztamindenit :D

I humbly and respectfully decline™

(#200174) Dluinet válasza MC Pite (#200169) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A gyári kati 80-120 ezer leadva.
Az után gyártott 40-100 ezer felrakva.
Tehát a katalizátor lecserélése 40-60 ezer nyereséggel zárható, míg a lopás csak veszteséggel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#200175) stickermajom válasza Zizmand (#200172) üzenetére


stickermajom
addikt

Vagy annyiért vett egy E36-ot. Képek híján még nincs megerősítve egyik opció sem. :D

(#200176) Magnum_ válasza stickermajom (#200175) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo, de mennyi az onero? :DDD

De akkor ez az 530e olyan lehet, mint amit mutatott nekem is tavaly, nem? Ami Nala volt tesztautokent

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#200177) F_Zolee válasza Magnum_ (#200170) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah, a lényeg kimarad de jót beszélgetnek róla. :D

(#200178) 6030D válasza Magnum_ (#200176) üzenetére


6030D
Ármester

PNV topik utolsó oldalán ott van már pár tapasztalati infó. Fókában az olaj nem futott rendesen, ebben meg az adatok. :DDD

Tsebacsi: :R és gratula az új vashoz. :C

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200179) MC Pite válasza Dluinet (#200174) üzenetére


MC Pite
veterán

Pár (kb tucat) alkalommal amikor konkrét autónál néztük, rohadtul nem maradt volna pénz, plusz sokukkal (utánygyártott) baj volt/van 2-3 év után, így megint cserés.

Valaki tud mutatni tizenéves átlagautóra értékelhető katit, ami 40 felrakva? (Felénk a munkadíj 25-30-tól indul ilyesmire vidéken, 4 éve volt pl egy 1.8 Leonon 70 munkával, majd két év után újra csere, de az már a duplájába került.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200180) brumi1024 válasza rbalint88 (#200164) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, csak én még a hőmérséklethez sem szoktam nyúlni, 22 fok stabilan.

(#200181) Snoop-y válasza Zizmand (#200172) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pics or didn’t happen ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#200182) Tsebacsi válasza Snoop-y (#200181) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Relax :P

#2001786030D: valaminek mindig lennie kell vagy uncsi lenne a világ. :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200183) grizlisandor válasza Tsebacsi (#200139) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szuper, várjuk a képeket! :B

(#200184) AMD Power


AMD Power
titán

Kész a Fóliázás! :) Elég baba lett! Skyfol HP Pro15 lett rá rakva.

Gyorsan lőttem róla pár képet ... :)

(#200185) MasterMark válasza MC Pite (#200161) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam szakaszosan működik a kompresszor, lehet hallani amikor behúzza a kuplungot és jár, meg amikor engedi.

Switch Tax

(#200186) focvis válasza stickermajom (#200100) üzenetére


focvis
veterán

Ratyit nem tennék rá. Nézd meg a gyárit. Alternatíva a Bosch Aerotwin.
Bár nekem jelenleg AliExpress-ről való van, nem tudtam ellenállni a 11 dollár / 3 db árnak, gyári csatlakozós, december óta hibátlan, a kínaiak látszólag nem spórolnak a "környezetbarát" anyagokkal.

Más.
Ma pszeudotáltost tankoltam. :D OMV MaxxMotion 95, 430,9 Ft-ért, (sima puruttya 415,9). Fogyi 9,3.

[ Szerkesztve ]

(#200187) focvis válasza Tsebacsi (#200152) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok, bármit is vettél! :R :)

Ahogy kiveszem a többiek hozzászólásából, vélhetően egy 530e-t. Az már Autó! :K

(#200188) MC Pite válasza AMD Power (#200184) üzenetére


MC Pite
veterán

Máskor állj el az Aygo mellől, mert jobban vonzza a tekintetet ;]

MasterMark: Hm, meg semminél nem láttam olyat, milyen autó?

#napifogyi Megane Grandtour: 791km-re 5,70l/100km.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200189) AMD Power válasza MC Pite (#200188) üzenetére


AMD Power
titán

Örültem ,hogy van hely..... :DDD

Tudom szubjektív de az az Aygo bún ronda. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#200190) rasotamas válasza focvis (#200186) üzenetére


rasotamas
veterán

Vettem a kauflandban szombaton bosch aero twint 30€-ért és nem ré való :W
A legolcsóbb sz*rhoz adják az összes létező csatlakozót, ehhez csak egyet, nem elég a hossznak stimmelni. Pedig rá volt irva a B7 Passat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#200191) Tsebacsi válasza focvis (#200187) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R
Köszönöm, igen :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200192) bitpork válasza Tsebacsi (#200191) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miután majd használod pár hónapot és vissza fogsz gondolni a Fordra egy darab élő kérdőjellé fogsz válni :) Gratulálok én is hozzá és kívánom hogy minden percét legalább annyira élvezd mint a nagy anime csöcsök ööö... szóval nagyon!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200194) ziyan válasza gooool (#200135) üzenetére


ziyan
tag

Hallottam pár embertől ilyet a Facebook csoportban, az újabb gyártású modelleken olcsóbbítottak, gyártásban és pár apróságban is :( például most már csak az egyik oldalon van a csomagtérben lámpa, és a hátsó ajtókilincsekben nincs kulcs nélküli nyitás érzékelő...
Ráadásul az én nagyon korai modellemen (gyakorlatilag akkor rendeltem megjelenéskor, amikor telefonáltak, hogy mától rendelhető az autó) egy visszahívás sem volt, a néhány hónappal későbbiekben viszont több is (nem jól meghúzott csavar és hasonlók), és 2 és fél év után sincs semmi recsegés kátyús úton, tovább erősítve a teóriámat, hogy elkezdték szépen optimizálni, olcsósítani a gyártást, a minőség rovására. Bár nekem stílus csomagom is van, kicsit több puha betéttel és varrással, talán az is befolyásolja.
Én egyébként ebben az állapotban meg vagyok vele elégedve, de akkoriban (2018/06) még "csak" 6.4 millió volt full extrásan (egy alapabb verzió bőven 5 alatt megállt volna), egyedül a mélynyomó és a nagyobb motor hiányzik belőle. Nekem fontosabbak voltak az extrák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#200195) Tsebacsi válasza bitpork (#200192) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:D :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200196) barnam_ válasza AMD Power (#200193) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát nyilván nem normálisak, de ott kb. WC-re is autóval mennek, be vannak tojva ha esetleg felmerül hogy nem lesz üzemanyag vagy megdrágul.

Kicsit más okból kifolyólag, de Puerto Ricóban is ugyanilyen roham volt tavaly januárban a benzinkutaknál. Viszont ott azért, mert a földrengések miatt nem volt áram, és mindenki áramfejlesztővel próbálta áthidalni a kimaradásokat. És abba is benzint töltenek érdekes módon.

(#200197) Snoop-y válasza barnam_ (#200196) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert az a harom kanna sokaig kitartana amit megvettek. Jo egy figura 200 literes hordokba tankolt szamoljunk 1000L uzemanyaggal az akar eleg lehet par honapig is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#200198) Snoop-y válasza Tsebacsi (#200195) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne neveteljel nyomassad a kepet meg a leirast a verdarol. Had oruljunk mar veled, hogy a macska karmoljon szerte szana :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#200199) focvis válasza rasotamas (#200190) üzenetére


focvis
veterán

Rossz helyen kerested, a gyári csatlakozós a Bosch Aerotwin A620S, Amazon.de-n 18 €.

(#200200) stickermajom válasza focvis (#200186) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy próbát végül is megérhet a gyári. Nem tudod véletlenül, hogy neten hol lehet gyári alkatrészt beszerezni? Csergőék pl. nem is ismerik a K Astrát, ahogy látom. :D Öt évvel a megjelenés után sincs még felrakva hozzájuk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.