Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200401) Qru válasza Peter.70 (#200400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne. Ha lehet ugy mosok szelvedot, hogy a lampat lekapcsolom.

#nincsbennetarcsi

(#200402) Gabesz87 válasza Qru (#200401) üzenetére


Gabesz87
addikt

Neked hogy működik? Én ha jól emlékszem azt olvastam a Passat kezikonyveben hogy minden 10. mosasnal aktiválódik. Április eleje óta én még nem töltöttem után, azt sem tudom mondjuk meddig volt :) Autópályán pedig használom azért, főleg most ebben a bogarrajos időben.

(#200403) mycso válasza Gabesz87 (#200402) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nálam, ha fel van kapcsolva a lámpa, akkor minden ablakmosásnál mossa a lámpát, és valóban jó kis ablakmosó fogyasztó, viszont értelme semmi.
Sőt inkább rontani tud, hogy megnedvesíti a lámpákat és mégtöbb retek tud megtapadni rajta. (renault)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#200404) DeathAdder


DeathAdder
veterán

5gen musztángja volt már itt valakinek, vagy volt hozzá szerencséje?
Mennyire számít gagyinak, ha nem mercedes a mérce?

2013-14-es ami tetszik, tudom ez még lovaskocsi futóművel szerelt, de nekem a 6gen túl kerek, nem elég maszkulin, nem igazán jön be..

Haverom főnöke asszonyának 6gen van 2017-es, ingázik vele két város között napi szinten, rá is tudnám beszélni hogy adja el, de sokkal jobban tetszik a régebbi azon belül is a 13-14-es.

Merev híd még nem is annyira, de a beltér rém bazárinak tűnik még a 6genhez képest is.
btw, 6gen nekem japán autók után teljesen vállalható, de az 5gen plasztik beltér már képekről is kicsit félelmetes, bár élőben nem láttam még... :D

(#200405) Qru válasza Gabesz87 (#200402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg nem tapasztaltam ki teljesen mert en nem nagyon vagyok ilyen mosos tipus (meg most is teli van benne). Ahogy probalgattam 2 allasu, ha kicsit huzom meg csak a szelvedot mossa ha kicsit hosszabban akkor a lampat is. Nehez eltalalni, hogy ne tul hosszan huzzam meg a kart a mosashoz.

Ha viszont csak drl megy akkor csak az ablakot mossa. Sokszor egyszerubb lekapcsolni es ugy mosni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#200406) Gabesz87 válasza Qru (#200405) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ha jól értelmezem, gyújtás után első törlés alkalmaval aztán minden 10.alkalommal mos.

(#200407) Qru válasza Gabesz87 (#200406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aha majd akkor raprobalok a Skodan. Ugyis ki kene a telit hajtani belole.

#nincsbennetarcsi

(#200408) Qru válasza DeathAdder (#200404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak van a 3.7 V6-os. Annyira nem gaz de en eleve puritan japo autokhoz vagyok szokva.

#nincsbennetarcsi

(#200409) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma az egyik indulásnál sikerült kicsit gyorsan végizongoráznom a motorindítás - D-be húzás - kézifék kiengedés - gázpedál lenyomás műveletét. Kb. 15-20 métert kellett előregurulnom, majd ott leállítottam a motort. Újraindítás után néhány hibaüzenettel jutalmazott a Golf, de mindegyik csak sárga felkiáltójeles probléma volt (front assist hiba, hajtásrendszer hiba, 48 Voltos rendszer hiba). Az autó ennek ellenére megmozdult és gurult előre, nem volt semmi furcsaság. Gyors motor leállítás-újraindítás után eltűnt az összes hibajelzés.

Szerintetek elképzelhető, hogy csak nem tudta lekövetni a gyors indulási folyamatot?

Mindenesetre kedden megy egy szoftverfrissítésre, mert vannak fantom hibák. Ma egy másik indulásnál bedobta a "parkolássegítő rendszer hiba" üzenetet, majd újraindult a fejegység és eltűnt a hibaüzenet. :D

Kezdem néha úgy érezni, hogy hosszútávon Qru jobban fog járni Skormival. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#200410) stickermajom


stickermajom
addikt

Akciósan 399-ért kapott az autó tegnap Auchan puruttyát. 6,98l az elmúlt két hét mérlege, ebben van egy Érd-Pécs-Érd országúton, illetve kis városozás. Mindenhol klímázva. Továbbra sem egy 1,4 TSI. :D

(#200411) bandus válasza stickermajom (#200410) üzenetére


bandus
veterán

nem rossz az. nekem lassan jön egy szép hosszú teszt. két hét múlva lesz egy oda-vissza síelés ausztriában, hazajövetel után egy oda-vissza balaton, aztán pedig egy horvát kiruccanás, ha minden jól megy (és miért ne menne? :) ) beleszalad majd egy gyors 3000 km, kíváncsi vagyok, hogy a sok pályázást hogy bírja majd, így is 7 alatt marad-e a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200412) Szada85 válasza Gabesz87 (#200406) üzenetére


Szada85
aktív tag

A Leon 5F-nél (illetve gyanítom a vele azonos korú/platformú konszerntársaknál) is felkapcsolt fényszórónál mossa, akkor viszont minden indítás utáni elsö ablakmosásnál fixen, utána pedig X szélvédömosásonként mossa újra a lámpát is. (Az intervallumot VCDS-ben, de az OBDEleven-emmel is be lehet állítani.)

(#200413) DeathAdder válasza Qru (#200408) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem sincs 7gen typer civic után magasan a léc ilyen szempontból (és a Voyagerem sem sokkal jobb minőségű beltérre), illetve civic is áttért merev hídra a 8gennél, és csak a 10. gennél jött vissza a dupla keresztlengőkaros, mégis sokan szeretik a 8-9gent.

Nem tudom, hogy ez zavarna-e, nyilván ki kell próbálni, gondolom amit tapasztalnék hogy szar utakon rázósabb és ott rosszabb lehet fordulni is vele, de pályára úgysem viszem, meg a pörgést sem élem.. bár pont ott lehet inkább előny a csatolt lengőkar :D

(#200414) brumi1024 válasza bulikavagyok (#200396) üzenetére


brumi1024
veterán

A3-nál 120/160 volt a 30k-s és 60k-s szerviz (kértem ajánlatot több helyről, vidéken is), pedig az sima 1.4 TSI volt. 2 literes TDI Q3 még több. Ezzel szemben a Mini egy elég nagy kereskedőnél megvolt 100 körül (nem is kerestem mást), pedig nagyobb motor, több olaj, és fékfolyadékot is cseréltettem.

X5-nél, illetve az előző 5-ösnél nem tudom az árakat, mert az Service Inclusive-vel jött, azoknak a 120k km alatt a kötelező szervizei néhány ezresből kijöttek.

Mindemellett se az A3-nál, se a Q3-nál nem csináltak meg semmit garanciában (beragadó/nem indító start-stop, Golf származékok gyermekbetegségének számító zörgő B oszlop, érezhető kattanás a kormány tövig kitekerésénél, gyárilag elálló ablaktörlőlapát, foszló váltószoknya anyag, varrások mentén szétmálló ülésszövet), míg a BMW-nél eddig mindent megoldottak harc nélkül (bugos csomagtartó motor vezérlés, zörgő csomagtérajtó és hátsó ülés, ázás hátul összeszerelési probléma miatt).

[ Szerkesztve ]

(#200415) BigBlackDog válasza DeathAdder (#200413) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A 8gen hátsó futóműve nem merev tengelyes, hanem csatolt lengőkaros tudomásom szerint. :N Szerintem manapság merev tengelyes kivetelűek legfeljebb dobozos kisteherek szoktak lenni.

(#200416) DeathAdder válasza BigBlackDog (#200415) üzenetére


DeathAdder
veterán

valóban az a csatolt :K musztángon van a dobozos kisteher futómű hátul :DD

(#200417) Snoop-y válasza Qru (#200398) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat addig kapcsold le a vilagitast olyankor nem mossa :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#200418) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na Bömbi saga jelenlegi állomása:

Még szerencse, hogy mennem kellett valahova, és akkumegtartásra tettem, így lefogyasztott 4-5km-t majd kicsit elkezdett visszatölteni. Ezután megálltam egy fél órára legalább, majd mikor elindultam haza, nem volt semmi hibaüzenet, a távolságtartó tempomat is azonnal működött.
Konklúzió: Mégiscsak az a fránya kis akku lehet a hiba forrása, ezek szerint akkumegtartásnál illetve töltésnél abba is pumpál naftát, máskor nem (vagy valami ilyemi?!). Sebaj csütörtökön kiderül, de most örülés van, mert megint rendesen működik minden.
Baromi későn tud felesleges nagyot fékezni, majd utána tök lassan eszmél és indul el újra. De fogom használni, mert amúgy baromi kényelmes. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200419) e.vid válasza stickermajom (#200410) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekem ez lett két hét eredménye. Napi 62km munkába + város, Vác-15ker. Város, ha lehet 60-65 (de ez sokszor ~30), országút 90-100, M2 110-140. K Astra, 1.4/150. Valós fogyasztás bc -0.1/0.2l.

és az eddigi összes:

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#200420) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Üzenem a fehér peugeot 3008 (2013, MKL845) tulajának: remélem a legősibb szakmát űző női felmenőd és a lányod elé is 2 centire beugrik majd egy ugyan olyan paraszt a sávba mint te!
Ha nincs a lábam a pedálon akkor a pre sense a belső sávban nyomott volna egy akkora satut hogy tuti belém jön aki hátul van - és mindezt egy foschgerincű baltaarczú geciputtony miatt akinek annyira de annyira sürgős volt a szegedi új híd piros lámpáját elérnie hogy Hans orra előtt kb 2 cmre berántott a határ szarjának a kormányát elém 55 km/h mellett...
Most üvölteni tudnék de leginkább szétverni a pofáját az ilyen zöldszemes ostorosnak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200421) focvis válasza Tsebacsi (#200418) üzenetére


focvis
veterán

Van otthon akkutöltőd? Tedd fel rá.
A Volvo manuál azt írta, hogy a hibridakksi töltésekor tölti a 12V akkut is. De a valóságban erről nem győzött meg.

Ma VCDS-sel birizgáltam az autót (mindjárt letesztelem, hogy sikerült-e); és találtam 2 hibakódot, egyik konkrétan alacsony akkufesz (12,2), és a másik is gyanúsan arra utal a CAN-buson - írja is hogy a hiba alkalmával 12,1 V volt a feszültség. (5,5 éves gyári akku.)

(#200422) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ha mar fogyi en 15.7-nel jarok.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#200423) 6030D válasza bandus (#200411) üzenetére


6030D
Ármester

Menj 90 tempomattal :( [kép]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200424) stickermajom válasza e.vid (#200419) üzenetére


stickermajom
addikt

Lett kalibrálva a BC? Az én K-m 8-9 decivel lazán többet eszik, mint amit ír.

[ Szerkesztve ]

(#200425) e.vid válasza stickermajom (#200424) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem kellett.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#200426) Mr X válasza bitpork (#200420) üzenetére


Mr X
veterán

Meglepő, hogy néha nálad is "el tud gurulni a gyógyszer".

(#200427) Tsebacsi válasza focvis (#200421) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Eddig nem gyakran mentem benzinről úgy hogy akkut is töltöttem, szóval jahh én erre tippelek. Lehet hogy van töltőm de én ezzel most nem fogok szórakozni. Majd a Szerviz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200428) focvis válasza focvis (#200421) üzenetére


focvis
veterán

4-ből 3 sikerült:
1. nem bimmbammolt a biztonsági öv hiányára - most már OK,
2. át lett állítva a szervizintervallum fix 15 K-ra, visszaállítottam flexibilisre (ettől még cserélhetem sűrűbben, most pl. ledobom majd 15 K után),
3. sport módban visszaállítottam a belső (mű-)hangot - így gyári, van individuál mód, ott úgy állítom be ahogy akarom,
4. a tükörbillentést tolatáskor nem sikerült beállítani - lehet, hogy 2 lépésben kell (?), majd rápróbálok valamikor újra.

(#200429) MunezXBK válasza focvis (#200428) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

4. másképp is lehet állítani, elvileg.

(#200430) aero. válasza focvis (#200428) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Más márkánál: Váltó R-be, tükör tetszőleges pozícióba beállít, P/üres. Próbáld ki, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#200431) Tsebacsi válasza aero. (#200430) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez BMW-nél is így van, vagy a Mercinél csak?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200432) bitpork válasza Mr X (#200426) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szégyenlem is, nem kicsit h leírtam - de őszintén mondom h remegtem az ijedtségtől. Az egy dolog hogy a párommal ülünk az autóban és történik valami de azért egy garzon lakás árát beletettük és hát nagyon nagyot taszajtana ha most elbuknám egy negyedév után.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200433) aero. válasza Tsebacsi (#200431) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem igen, E39-nél is működött, ha nem csal az emlékezetem.

(#200434) sutszi válasza bitpork (#200420) üzenetére


sutszi
veterán

Oltás miatt ma lenyomtunk egy BP - Gyöngyös oda-visszát... Hát bakker M3-on felpofoztam volna minden 2. butát... 120-al vonatozunk a belsőben... külső meg 115-el araszol mellettünk... aztán nem értik ha valaki sietne...
De amúgy index nélkül össze-vissza tökön paszulyon mindenki...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#200435) stickermajom válasza bitpork (#200420) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy igazi Audis ott helyben leszorította volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#200436) focvis válasza aero. (#200430) üzenetére


focvis
veterán

Igen, emlékeim szerint így működött a DSG + parkradaros G7-ben is. Most újfent próbáltam így, de nem megy (manuális + tolatókamera).
Úgy gondolom, hogy elő kell varázsolni a menüben az opciót mint pl. ebben a YouTube-ban [link].

Legközelebb így próbálom: [kép] forrás: [link]

Munez: Mit javasolsz?

[ Szerkesztve ]

(#200437) Tsebacsi válasza aero. (#200433) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Meglesem este!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200438) focvis válasza bitpork (#200432) üzenetére


focvis
veterán

:/
Cascot kalkuláltál?

(#200439) brumi1024 válasza focvis (#200436) üzenetére


brumi1024
veterán

A3-on be tudtam kapcsolni, visszakereshetem a konyvjelzok kozott hogy. Viszont gyanus hogy nem memorias (nem remlik mivel volt osszekapcsolva, talan a kulso sotetedo tukorcsomag, vagy memorias ules?), igy hidegben elegge el tud maszni (vagy ha mozgas kozben barhogy hozzanyulsz a tukorallitohoz).

Tsebacsi: Igen, a vezetooldali allasban kell allnia az allitopocoknek (amivel valtod, hogy melyiket allitod).

(#200440) focvis válasza brumi1024 (#200439) üzenetére


focvis
veterán

Megpróbálom majd valamikor a 2. leírás alapján. Ha nem sikerül, akkor nem kizárt, hogy megkérlek szépen. :R
(Golfokban csak a belső tükör sötétedik. Eddig egyik sem volt ülés memóriás.) Csak a kényes felni miatt foglalkozom a kérdéssel, nem létszükséglet. :)

[ Szerkesztve ]

(#200441) kátú


kátú
őstag

Sziasztok, át vészelve egy munkahely váltást, egy temetést, újra jelen vagyok.

És volna is egy kérdésem, hogyan működik a duda? Logikusan kell egy + és egy - , de a Lexusnak csak + van... Mi a fene a megoldás? a kasztni lenne a test?

a 23xx hszt pedig be kell pótolnom, szép kis olvasás lesz :DD

It still works!

(#200442) BigBlackDog válasza kátú (#200441) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól rémlik, a kasztnin szokott lenni a test. :K

[ Szerkesztve ]

(#200443) bitpork válasza focvis (#200438) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Minek? LOL
Nekem mindenre ilyen marhaságok jönnek ha éppen....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200444) focvis válasza bitpork (#200443) üzenetére


focvis
veterán

Az 5 mikit se erő Volvóra is ilyen számok (:D) jöttek ki, beszéltem a biztosítós rokonnal, megkötötte volna 200 körül, de annyira nem érdekelt.

Union magasabb fix önrésszel?* Majd utána keresd fel az Uniont, hogy mennyibe tudják kihozni.
* pl. 10% / 200 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#200445) tboldi válasza kátú (#200441) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kasztni a –, Honda is ilyen.

(#200446) bitpork válasza focvis (#200444) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Neeeem játszunk önerőt - ha kifizetek 1000 v több ojrót akkor állják a teljes költséget. Pont.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200447) Mr X válasza bitpork (#200432) üzenetére


Mr X
veterán

Nem szégyellném a helyedben, jogos felháborodás volt. Nem szoktam népszerű lenni vele, de pont az ilyeneknél mondom, hogy kellene nekik egy-két oktató jellegű pofon, abból talán értenek.

(#200448) focvis válasza bitpork (#200446) üzenetére


focvis
veterán

Jaaa, hogy elvi kérdés! Az más, azon nem nyitunk vitát. :N
Olyan mint nekem a fizetős pisilés vagy a táltosüzemanyag.

(#200449) brumi1024 válasza focvis (#200448) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD

(#200450) stickermajom válasza focvis (#200448) üzenetére


stickermajom
addikt

fizetős pisilés

Végre valaki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.