Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200851) tboldi válasza Dluinet (#200850) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt is előfordul. :D

(#200852) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Valaki festett már innen féknyerget?
Festék márka és lakk érdekelne, amik bírják a hőt és normális minőségűek :) Hatha van valakinek tuti tippje.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#200853) stickermajom válasza Dluinet (#200850) üzenetére


stickermajom
addikt

Pécsi vagy?

(#200854) rbalint88


rbalint88
addikt

Mi a bubanatot keres ennyi ember munkaidoben az utakon? :Y

De legalabb a lakasfelujitashoz kivalasztottuk az osszes burkolatot :C

(#200855) Dluinet válasza stickermajom (#200853) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#200856) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Pressure sensitive ragasztó szalag/lap használata után mennyire számít a nyomás ideje? Próbáltam kézzel nyomkodni rajta, de eszembe jutott, hogy fával vagy könnyű kalapáccsal is rá lehetne koppintani - az is megfelelő? Konkrétan mágnest ragasztok műanyagra, 3M 468MP kétoldalú lappal (jellemző az alkatrészre, hogy kiesnek, így már inkább új mágnest vettem, aminek legalább nem karcos a felülete). Autóban is használnak 3M 200MP ragasztót, szóval remélem nem túl off :D

[ Szerkesztve ]

(#200857) Tsebacsi válasza rbalint88 (#200854) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindig ez van, komolyan én nem értem ezt, tökmind1 hogy reggel 7 óra van, dél, vagy délután 5, iszonyat tömeg mozog kerestül-kasul.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200858) kisza25 válasza stickermajom (#200845) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem pont egy daciaval szeretném megtapasztalni a villanyt, mert lehet örökre elvenné a kedvem:P
Mondjuk elektromosan haladtam már bitpork q7-etronjában, meg ugye vezettem a niro-t, nagyon bejövős a cucc, vicces ez a hangtalan suhanás :)

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200859) bandus válasza kisza25 (#200858) üzenetére


bandus
veterán

mert a kia annyival jobb, amit egy hét után nem sikerült elindítani? az nem vette el a kedved az elektromostól/hibridtől? :)

szerintem arra amire kell és példálóztok itt sokan 0.5-2 km-es utakkal arra egyszerűen tökéletes ez a cucc, teljesen mindegy, hogy abban az 5 percben miben ül az ember. valaki példálózott itt a használt leaf-fel meg még valamivel. arra meg annyit mondanék, hogy nem mindegy, hogy veszel egy használt, 4.4 milliórt érő autót 4.4 millióért, vagy egy új ~7 millióba kerülő kocsit ugyanennyi pénzért. ha majd eladnád akkor sem lesz mindegy. én szkeptikus voltam a daciaval, de ezt az alaptalan, látatlanban történő fikázást egszerűen nem értem. egy célszerszám ami tökéletesen ellátja a funkcióját, nagyon kedvező áron, jó feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200860) Gergőke88 válasza bandus (#200859) üzenetére


Gergőke88
addikt

De a Dacia nem adja meg a +20cm növekedést ott lent ;]

(#200861) Tsebacsi válasza bandus (#200859) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200862) CactuS válasza kisza25 (#200858) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig a technika a Renaultból jött bele, az pedig nem rossz cucc. Fapad? Fapad. Viszont baromi olcsó, nekünk sajnos most nem fér bele az upgrade, de az egyik autót simán beáldoznám a családi flottából egy ilyenre, ha lenne. Szarvas teszten elég jól driftelt, szóval fel se borul. Ncap alapján a testvér autója is elég biztonságos volt fizikailag, csak hiányzott belőle egy csomó megelőző kütyü.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#200863) CactuS válasza Gergőke88 (#200860) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk azt egy leaf plána nem. Hacsak nem durran el az állíthatatlan kormány és lő tökön a légzsák egy balesteben.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#200864) stickermajom válasza bandus (#200859) üzenetére


stickermajom
addikt

Na köszönöm, azt hittem csak én vagyok így vele.

(#200865) Chereiose válasza bandus (#200859) üzenetére


Chereiose
addikt

+1

(#200866) Zizmand válasza Szoszo94 (#200852) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Korábban már írtam róla: [link] Igaz nekem nincs vele tapasztalatom, de, aki használta azt írta róla, hogy extra jó cucc. [link] Féknyereg festék Foliatec

[ Szerkesztve ]

(#200867) kisza25 válasza bandus (#200859) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fater usererorrja volt én elinditottam 2perc alatt, de gondolj bele mióta gyártanak elektromost és ilyen van, akkor dacia-nál mi lesz...
Amúgy anyag minőségben ég és föld :K
Amúgy nekem nem véletlen van hagyományos szívóbenzines autóm, mert én ebben hiszek, ehhez "értek" és erre van szükségem.
Amúgy volt már speedzone teszt, nem teljesen láttatlanban mondom, hogy nem ülnék bele. Ültem már dusterben, régiben és újban, nem kellene, pedig tetszett, amíg bele nem ültem, a loganba be sem ültem, mert annyira gagyi volt.
Ez meg még azok alatt van minőségben és a 4,4M Ft-al kb felesleges számolni, mert 5perc alatt elfogy a támogatás, aztán 6,5M Ft, annyiért minden csak nem olcsó, a tipom 4,4M Ft volt

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200868) stickermajom válasza kisza25 (#200867) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk szvsz a Tipo sem a minőséget képviseli, kár felemlegetni. :D

Támogatással meg nyugodtan számoljon az ember, az 5 perc nyilván túlzás, szerintem van rá esély, főleg, hogy csak megkötött szerződéssel lehet most pályázni.

(#200869) kisza25 válasza stickermajom (#200868) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor ülj bele egy tipoba, majd egy bármelyik daciaba, majd vissza a tipoba és utána beszélgessünk erről ;)
A tipo minősége a vitara felett van, a vitara meg a duster felett, a duster meg a logen felett, ez meg még az alatt, na mindegy, vegyétek vigyétek, szerintem minden csak nem jó vétel 6,5M Ft-ért :R 4,4M Ft-ért is inkább vennék egy picanto/ i10/fiat 500- at 4M Ft-ért helyben rohangálni 1-2 km-re.
Akkor vennék tisztán elektromost, ha napi 30-50+ km-t kellene városban rohangálni sok rövidtával, vagy ingázni munkahelyre. :R
Dacia spreeng teszt

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200870) Doki16 válasza stickermajom (#200868) üzenetére


Doki16
addikt

Kérdés, hogy ezt a megkötött szerződést hogyan fogja ellenőrizni a rendszer az igényléskor. Mert biztos vagyok benne, hogy kevesen fogják tudni ezt az apró, de nagyon fontos részletet. És így lehet boldog boldogtalan ráugrik, aztán majd az elbíráláskor később koppan, csak már addigra elfogyott a keret, azoknak akiknek tényleg jó lett volna. Remélem érthető az amit próbálok itt megfogalmazni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#200871) Gabesz87 válasza bandus (#200859) üzenetére


Gabesz87
addikt

Egyetértek. Sok ember meghallja, hogy Dacia, és már égnek áll a szőr a hátán. Sógoroméknak 3 gyerek mellett van egy Lodgy meg vettek egy S-Max-ot is. Jobban szeret a Dacia-val közlekedni :K
Feleségemnek én is szívesen vennék rohangálós autónak egy ilyen Springet, itt Pesten tök jó lenne (nem lennék boldog, hogy a Passat GTE-vel menne egyedül, bár ez a veszély nem fenyeget, mert a mélygarázsból sem hajlandó kiállni egyelőre, szóval kell némi rutin még neki). No meg most vettük a GTE-t, és házra gyűjtünk, úgyhogy egyelőre nekem is felejtős :( Hacsak nem nyerünk a lottón :D

(#200872) CactuS válasza kisza25 (#200867) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Renaultnál kb. 10 éve van tömeggyártásban elektromos autó - Fluance Ze, Zoe, Twizy, -, de ide sorolhatjuk az elektromos smartokat is, és majd az elektromos twingokat is. Jó hajtásláncokat csinálnak nincs velük gond.

Minőség terén az elektromos autók mindig is alacsonyabbak voltak, mint a hagyományos társaik, egy Leafben is vannak megkérdőjelezhető dolgok. Tipot se tenném azért a kategória élére, a dashboardon körüli műanyagokat leszámítva az összesnek elég rossz a minőségérzete, tapintása és karcolódni is szeret, ráadásul annak ellenére, hogy elég jó az összeszerelési minősége, így elsőre többet vársz. Azt még tedd hozzá, hogy ki mennyit és hogy használja az autókat, a parkolás, a szerviz költség mind mellette szól. Elővárosi autónak ilyen áron szerintem verhetetlen, ha nézel egy 4-5 éves időszakot. Főleg a használt EV árak mellett.

Illetve az árazás. 4,4m volt. Most mennyi? Már nem igazán lehet kapni, helyette van 4,6m+ Hufért és fölötte az 1.1 999 köbcentis vadállat.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#200873) stickermajom válasza kisza25 (#200869) üzenetére


stickermajom
addikt

Krakkóban szinte csak Tipo taxiban ültem, tudom milyen.

Helyén kell kezelni a dolgot, nem tudsz egyenlőség jelet húzni a két autó vételára közé. Nyilván az elektromos árában bennevan a mostani hype is, mint ahogy például 5 méter Type2 kábel is ~50k, aztán nincs benne semmi extra csak 3x6mm2 rézkábel, két 0,5mm2-es kábel a jelnek és két csatlakozó. Ez egyelőre ilyen sajnos.

"Akkor vennék tisztán elektromost, ha napi 30-50+ km-t kellene városban rohangálni sok rövidtával, vagy ingázni munkahelyre."
Amúgy pont erre keresek. Heti 3 nap 2x20km ingázás melóba, plusz helyi rövidtávok, ingyen töltési lehetőséggel a munkahelyemen.

[ Szerkesztve ]

(#200874) kisza25 válasza stickermajom (#200868) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Még annyit, hogy jobban érzem magam a tipoban bárhol, bármikor, mint a 2016 os opel insigniában amiben van 60ekm és egy 1,8 szívó 140 lovas motor és nem igazán érzem benne, hogy egy kategóriával feljebb van méretben, minőségben meg elvileg 2-vel... A FIAT-nak sokkal rosszabb a megítélése, mint amilyen autó valójában.
Egyedül a hangja jobb mikor forgatva van.

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200875) BigBlackDog válasza kisza25 (#200867) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem bejön a Duster. :K Az elmúlt két hétben már három Dustert is láttunk elsuhanni mellettünk a belsőben autópályán. Gyors és potens autónak tűnik, párszor már el is gondolkoztunk, hogy a Golf helyett az kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#200876) CactuS válasza kisza25 (#200874) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Annak is megvan a miértje, bár egy része a szarolasz sztereotípiából ered, ami szerintem bőven az öregek megszépült kis/nagy polákos emlékeiből indul. A linea volt a pályafutásom során az egyetlen modell, amit visszaadtak azzal a kitétellel, hogy bármit visznek helyette, csak ne azt a sz*rt. Az összes lineát idő előtt visszavettük és eladtuk, mert senki nem bírta elviselni hosszabb távon.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#200877) kisza25 válasza CactuS (#200872) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, ezért írtam a kicsi autókat 4M Ft-ért amik ugyanerre a célra vannak, 4,4M Ft-ért nem lenne rossz, de kíváncsi vagyok, hogy hány ember fog azzal rohangálni aki annyiért jut hozzá :R amúgy is valami 100 db jön egy évbe magyarországra, ha jól tudom

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200878) stickermajom válasza Doki16 (#200870) üzenetére


stickermajom
addikt

Érthető. :K Benne van a bukás lehetősége mindenképp, de nekünk szerencsére nem létszükség egyelőre. Ha nem jön össze? Így jártunk, van még fél évem kitalálni milyen autót is szeretnék.

(#200879) CactuS válasza BigBlackDog (#200875) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért ha beleülsz, akkor érezni fogod a kategória váltást. Főleg egy magasabb felszereltségű fauvé ülés azért kényelmesebb, jobban tart, mint egy Dacia ülése. Bár az is igaz, hogy az ülés is egy nagyon nagyon szubjektív dolog.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#200880) kisza25 válasza BigBlackDog (#200875) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem is tetszik külsőre az új duster konfigoltam is magamnak egyet, majd elmentem a szalonba próbavezetésre és miután beültem, megköszöntem, a lehetőséget és nem is próbáltam ki...
Beültem hátra és a fenekemet nyomta a szivacson át az ülésben lévő fém merevítés, a majdnem fullban ültem és nagyon olcsó műanyagból volt minden, a kapcsolók a gyerek játékai szintjén voltak stb.
Igaza van Pistának, hogy dusterből csak a legolcsóbbat, extra abba nem kell

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200881) BigBlackDog válasza CactuS (#200879) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a Duster egy tuti autó. Pár éve szalonban ültem benne. Az ülés nem volt rossz, de igazán az illata fogott meg, egyszerűen rabul ejtett. Azóta vágyok rá. Az autópályán suhanó Dusterek erre csak ráerősítenek.

;]

Egyébként a Thalia helyett, ide-oda rohangálósnak simán el tudnánk képzelni 1.6 benyával, kézi váltóval. Terepre is ki lehet vinni, nem kell félteni.

[ Szerkesztve ]

(#200882) stickermajom válasza kisza25 (#200877) üzenetére


stickermajom
addikt

100 volt a kvóta az előrendelésre 2021-re, ezek elfogytak, októberben érkeznek. Jövő évről nem közöltek számokat.

(#200883) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, akik ekézik a Springet; megnéztétek már milyen remek termék lett a kis villanyos Smart? Legalább akkora ..., sőt, de sokkal(!) drágább.
Amúgy az UP/Citigo után még szóba is jöhetne, és utána többi. Városba/időseknek a Spring lehet praktikusabb, nekem lakotton kívülre a Citigo lett volna jobb.

A renault mióta gyárt elektromost? Hát, meglepődnél milyen régóta :). Hogy Dacia logóval is összeollóztak egy olcsót? Jah, nyilván nem egy Zoé, de fele annyiba is kerül! Nekem nem tűnik olyan rossznak (városba!) ahogy sokan húzzák a szájukat [handrás+Andi+Spring]

kisza25: Sandero is játszik? Ott egy digitklímás már nem egyértelmű(en rosszabb) mint a Tipo.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200884) kisza25 válasza MC Pite (#200883) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sanderot is néztem, az egy sokkal kisebb auto mint a tipo, de néztem belőle a stepway-t, de nem :N

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200885) Chereiose válasza Doki16 (#200870) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem hiszem, hogy az elbíráláson ezek átmennek, szóval a keret nem fog elfogyni ezekre a random emberekre, mert gondolom kiszűrik akiknek nincs szerződésük. Kereskedő is úgy tippelte, hogy szerinte most nem fog olyan hamar elfogyni, ettől függetlenül maga az oldal gondolom valamennyire megint le fog halni.

(#200886) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Nem ér röhögni: A kereskedő aftermarket rendszámtáblája zavart be az első radarnál :DDD :W Kicserélték csavarozottra. Nincs hibaüzenet (még). Kisakku nem lett cserélve. Navi frissítve. Megkötött gari jó, náluk is elfogadott. Jövő héten lehet tudunk használtautós kollégájukkal olcsóbb cascot kötni.

:))

Bennem is felmerült ez rendszámtábla dolog de annyira banálisnak tartottam hogy elvetettem. :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200887) stickermajom válasza Tsebacsi (#200886) üzenetére


stickermajom
addikt

Ilyesmi az Astránál is volt az első évben, csak ott a parkradart zavarta meg a rendszámtábla kerete és random becsipogott 7km/h alatt. :D

(#200888) 6030D válasza Tsebacsi (#200886) üzenetére


6030D
Ármester

Mazda 3-nál volt ilyen, ott azért van elöl kis rendszám a radarosokon.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200889) Doki16 válasza stickermajom (#200887) üzenetére


Doki16
addikt

Legkomolyabb amit láttam, hogy a céges mazda 6-nal az ablaktörlőre jelzett be az első parkradar :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#200890) Qru válasza CactuS (#200862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mintha a Leaf olyan finom lenne. A 2-esben ultem, hanyadek belul az anyagminoseg.

#nincsbennetarcsi

(#200891) Qru válasza kisza25 (#200867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Loganban ugy ultem, hogy egy fapad Fluance-bol szalltam at. Semmivel sem rosszabb a Dako. Ettol fuggetlenul nekem sem kene de varosi boltbajarosnak nagyon jo aron van relevanciaja szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#200892) kisza25 válasza Qru (#200891) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

4M Ft-ért igen, de 6,5M Ft-ért támogatás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200893) Qru válasza kisza25 (#200892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyit nekem nem erne. Meg 4-et is fogcsikorgatva…

#nincsbennetarcsi

(#200894) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#200895) Chereiose válasza MunezXBK (#200894) üzenetére


Chereiose
addikt

Elég idejét múlt és (most már) alaptalan poén ez… :)

(#200896) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lol egy motor ami 83-87 kg és 110-130-155 lóerő
Speedzone teszt: Citroen C4 Shine puretech (2020): A Citroen ismét bátor!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#200897) molnarpeter válasza Tsebacsi (#200886) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Basszus tényleg, egyszer G30 átvételkor fel is tűnt, hogy a gyári metódus szerint csavarral van felrakva az első rsz. Nagyobb baja be legyen! :D

(#200898) Qru válasza Tsebacsi (#200886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha én meg megvettem a keret nélküli tartót ebay-ről amit Munez ajánlott. Jah csak éppen nem passzol a Bubira mert ez B rendszámhoz nem jó. :D Mindegy, majd felrakom a Fűnyíróra vagy odajándékozom vkinek.

#nincsbennetarcsi

(#200899) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt is megkérdem: abból származhat valami baj, hogyha halasztom 2-3ezer km-nyit a fél/egész?halott lengéscsillapító cseréjét? (ez egyébként csere vagy javítás szokott lenni?)
OctaviaII.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#200900) BigBlackDog válasza t72killer (#200899) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem érzed az autón vezetés közben, hogy halott a lengéscsillapító? Ha nem, akkor én nem izgulnék. Jöttem már haza olyan 3-4 éves csereautóval ~150 kilométerről, aminek szerintem kuka volt a lengéscsillapítója. Annál azért eléggé lehetett érezni az 1-es főút minden bukkanójánál, hogy nincs minden rendben vele. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.