Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200901) Qru válasza t72killer (#200899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem bizonytalan az úttartása, úthibán nem pattog el a kerék akkor esetleg.

Fel lehet újítani a meglévőt, vannak cégek akik ezzel foglalkoznak. Pl Kárászy-ék.

#nincsbennetarcsi

(#200902) t72killer válasza BigBlackDog (#200900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyekereg, és érezhetően kevesebbet csillapít - őszintén nem mertem direktbe nekimenni egy kátyúnak vagy fekvőrendőrnek, hogy kemyénebben teszteljem:)) Rendberakatom, csak megvárnám vele az új nyári gumikat meg hogy legyen egy kis időm a szervizelésre.

#200901: :R, köszi. Rendesen forgolódik az úton, ezzel semmi gáz, csak elég fura hangokat ad ki magából. Utánanézek a felújításnak errefelé (Magyar szervizektől jó messze vagyok, UK észak :))) :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#200903) bitpork válasza t72killer (#200902) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem Merkel honban voltál legutóbb? :F Jól elzavarogtál

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200904) t72killer válasza bitpork (#200903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugybizony, elhúztuk a csíkot a szigetekre. A covid-cirkusz miatt nem vittem vissza eladni a kocsit, inkább megtartjuk, besárgult rendszámmal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#200905) Szoszo94 válasza Zizmand (#200866) üzenetére


Szoszo94
őstag

Köszi, meg is rendeltem! Ismerős is ezt ajánlotta, bár az ecsetelés helyett a fújást jobban díjaztam volna :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#200906) molnarpeter válasza t72killer (#200902) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Otthon is cserélhető szvsz, ha van emelő és szerszám, felújítás helyett meg akkor ebay, autodoc :F Ha nagyobb rossz állapotú, akkor gumi kopáson lehet meglátszik. Kinti időjáráshoz egy crossclimate tök jól illene szerintem... :)
Autó sarkát lenyomva lehetne ellenőrizni, tényleg lengéscsillapító okozza vagy sem, ha ismered a módszert.

[ Szerkesztve ]

(#200907) t72killer válasza molnarpeter (#200906) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R, jogos, ráülök majd a sarkára :K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#200908) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Május elején vett használt autóra a NAV majd csak a második félévi súlyadót postázza?
Illetve az előző autómat amit szintén májusban adtam el, és már korábban befizettem az első féléves súlyadóját annak a második féléves csekkjét már nem kell rendeznem(webes felületen már bejelntettem aza eladás tényét)?
:R

(#200909) fant0mi válasza RexpecT (#200908) üzenetére


fant0mi
addikt

Akié a kocsi január 1-jén, az fizeti az egész évet.

(#200910) RexpecT válasza fant0mi (#200909) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi, ezt nem tudtam. :R
Akkor a lényeg hogy a régi autónak is be kell fizetnem a súlyadóját, illetve az újnak is az egész évest. Bár az autó németországból lett behozva, és saját névre vette a kereskedő(jármű nyilvántartóban látszik hogy 2 tulaja volt eddig az autónak).
Na majd kiderül, ha küldi a NAV a csekket. :)

(#200911) fant0mi válasza RexpecT (#200910) üzenetére


fant0mi
addikt

A régi kocsira te fizeted egész évre.
Az új kocsira meg az, aki ez évben az első magyar tulajdonosa volt.

(#200912) bitpork válasza fant0mi (#200911) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Friss magyarországi első forgalomba helyezésnél időarányosat küldenek.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200913) Peter.70 válasza bitpork (#200912) üzenetére


Peter.70
őstag

Igen, nekem is úgy küldték tavaly. 1,5 havit kellett fizetni

(#200914) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Néhány kép, csak mert süt a nap.
Igen, nem lett tökéletesen sikeres a mosás, gyarló vagyok, siettem haza, mert munka van :P

[link]

Ha nem jó a link szóljatok. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200915) bitpork válasza Tsebacsi (#200914) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Fogadjunk hogy vigyorogva ülsz bele minden alkalommal! Ugye milyen könnyű a jót megszokni? :P
Viszont nem értem miért takarod ki a renCámot - az uTSZán is látszik :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200916) Tsebacsi válasza bitpork (#200915) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyéni hülyeség, majd egy idő után leszokom majd róla :B

:R és naná hogy vigyorgok :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200917) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#200914) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép koccsi! :C

Néhány észrevétel:
- A rendszámtábla rögzítés kicsit érdekes számomra. A kék csavartakarók színárnyalata kissé elüt, a túloldalra pedig nem volt zöld csavartakaró, ha jól sejtem. Én valamit erre kitalálnék, ha éppen ráérek.
- Belseje kissé komor számomra, de gusztusos. Képek alapján a bőr minősége is jobbnak tűnik.
- Fogyi magas. ;]
- Szőnyeg, pedálok, taposó nem tiszta. ;]

Amúgy ennyi legyen a legnagyobb baj, reméljük, hogy sokáig élvezetesek lesznek a méterek benne. Majd azért az utódkeresés fájdalmasérdekes lesz, ha néhány évig ehhez szoktatod magad. :D

Egyébként az előző tulajt nem zavarta az adaptív tempomat-rendszámtáblatartó vitája?

[ Szerkesztve ]

(#200918) bandus válasza Tsebacsi (#200914) üzenetére


bandus
veterán

nagyon szép, gratula. már csak 31 db kép hiányzik ;] tipptoppnak tűnik nekem az autó, de nem nagyon van összehasonlítási alapom a minőséget, kidolgozást illetően, ritkán ültem ilyen kategóriájú kocsiban. ami feltűnt, hogy egyes 4-5 éves kompaktokban a középkonzolon nincs ilyen kezelőszerv, mint itt a hátsó klímának :D sok balesetmentes és villannyal megtett kilométert, keddtől a parkolást is kihasználhatod :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200919) bitpork válasza Tsebacsi (#200916) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor isten hozott a Jürgen által levedlett sz@rok klubjában :)) Bár többet dobna le az a Jürgen !

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200920) stickermajom válasza Tsebacsi (#200914) üzenetére


stickermajom
addikt

Továbbra is csak annyit tudok mondani, hogy ez igen! :C Jó, azért nem egy Dacia Spring, de azért nagy duzzogva gondolom eljársz vele. ;]

Szerk.: akárhogy nézem ez nem 40 darab HD kép. :F

[ Szerkesztve ]

(#200921) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#200917) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt adja itthon a márkaker, még a kék kupakokért is számoltak fel pár forintot :D
Zöld kéne, majd utánanézek hogy-honnan lehetne szerezni.
A szőnyegekre várok, meg lettek rendelve (gumi, de én ilyen buzie vagyok :P )
Azt hittem zavarni fog a fabetét, de már észre se veszem. Az ezüst lehet nagyon világítana. Majd lövök éjjeli képet is a hangulatfényről. :))
Az előző tulajnak is gondolom normálisan volt felrakva, csak a nepper meg ugye önreklámot csinál a saját rendszámtartóval. Okos döntés volt, 1 heti idegességet kaptam tőle :(((
Fogyi valami 20kW/100km átlagolva, majd délután megnézem, csak max edrive módban írja.
A benya majd megy lejebb, tegnap nullán kaptam meg, kénytelen voltam benzinezni a városban és a 0-áson.
#200918bandus: :R Az a klímakezelő brutál, de kb. ágyúval verébre, alig nyomkodom, tök jó, nem huzatos, nem kell állítgatni.

#200919bitpork: :R Ez most épp MVMI Főni által levetett Sz@r, de örülök, hogy neki már nem kellett :DDD (azé a carplay-t belekérhette volna a sóherje :DDD )

#200920stickermajom :R Lesznek esti képek is, majd csak meglesz a 40 :P
Ha lett volna hely, vagy lennék olyan elvetemült, és akarnék két autót, akkor a városba a spring lenne a best of szinte. Csak hazafelé azzal is fos dugózni, ezzel is, inkább nullásozok. Oda meg kell a benzin...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200922) Peter.70 válasza Tsebacsi (#200921) üzenetére


Peter.70
őstag

Gratula, szép autó.
Sötétben mentél már vele? Milyen a fényszóró?

[ Szerkesztve ]

(#200923) bitpork válasza Tsebacsi (#200921) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem 28+15k volt az első és hátsó gumiszőnyeg Hansba. Uh akkor én is buzie vagyok :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#200924) 6030D válasza Tsebacsi (#200914) üzenetére


6030D
Ármester

A zebracsíkos ajtófényezés az ilyen individual? :P Szép ez, F10 30d-t és 640d GC-t vezettem sokszor, azért nem az a Focus-Octavia szint. :) Elhiszem, hogy örülsz! :K Nekem az F10-ben a süllyesztett kijelző jobban tetszett, mint ez a tablet, de hát erre megy a világ.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200925) Tsebacsi válasza Peter.70 (#200922) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pazar :K Lövök majd róla videót.

#200923bitpork: 24k körül lett a csomagtértálca és a gumiszőnyeg elől-hátul. Nem gyári sajna, annak valami horror ára van a német oldalról, a hazai kínálatot még nem néztem, de kétlem, hogy szebb számokkal dolgoznának.
Lehet egy minőségibb szövetet is nézek, amibe hímeztetek egy M motorsport logót, (Igen, carcarpit, tudom... De majd ha megjön a mostani rendelés és szar, akkor majd átértékelem az életem :D )

#2009246030D: Így jár az egyszeri autómosó, aki siet és nem ér rá szárazolni :K :(((
Nekem a tablet (ez a fajta) jön be jobban, a sülyesztett se volt rossz, de a technobuzéria nekem anyatejjel jött. :B

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200926) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az M44 fizetos?

#nincsbennetarcsi

(#200927) molnarpeter válasza Tsebacsi (#200921) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Talán i3 csoportba érdemes lehet benézni, hátha valaki már nyomtat ilyen dugót megfelelő zöld színben :F

(#200928) Tsebacsi válasza Qru (#200926) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ingyenes!

#200927molnarpeter: :R Itt vagy Fácsén?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200929) focvis válasza Tsebacsi (#200921) üzenetére


focvis
veterán

Nem rossz ez a fabetét, nekem kimondottan tetszik. Az alap kályhaezüst műanyagbetétnél 100x igényesebb. 👍
A külsejét viszont így lemosni... kidobott pénz volt. Az eső szebb munkát végez. ;]

[ Szerkesztve ]

(#200930) fant0mi válasza Qru (#200926) üzenetére


fant0mi
addikt

Ingyenes.
Ugyanis ahhoz, hogy fizetosse tegyek, legalabb 1 mar meglevo autopalyahoz/autouthoz kell csatlakozzon. Ez meg csak ugy "log a levegoben" egyelore.

(#200931) 6030D válasza Tsebacsi (#200925) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt a mosós topikba beírod, hogy csak a szárazolás maradt el, és neked esnek, hogy a havat is gereblyével húzod le a kocsiról? :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200932) Tsebacsi válasza focvis (#200929) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennél rondább volt :U :B
Majd utólagosan javítok rajta.

Tettem még be 2 képet a telefonos appról is. Nagyon faja, hogy távolról lehet vele dudálni, villogni, nyitni-zárni, pár méter pontossággal megmondja hol van az autó, stb. :))
meg ugye a töltések nyilvántartása, hol töltöttem, mennyit, meddig, mennyi pénzért.

#2009316030D: Ott kicsit elvetemültek az emberek :D Nekem erre nincs mindig időm.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200933) stickermajom válasza Tsebacsi (#200921) üzenetére


stickermajom
addikt

Reggel mikor leértem Pécsre a szalonban kezdtem és sikerült bepofátlankodnom egy gyors tesztkörre is. Sokkal rosszabbra számítottam a beszámolók és a rá érkezett kommentek alapján. Mondjuk én egyszerű gyerek vagyok, kocka Swiftben nőttem fel és azon tanultam meg vezetni, nem hoz zavarba az olcsóság. :D

Rövidebb autóra számítottam, simán beférek magam mögé a száznyolcvanpár centimmel, nem éri a térdem az első ülést. Fejtérben azért neccesebb, elöl 2-3 centi van max, hátul pedig elérem a kárpitot a fejemmel (mondjuk a J Astrában is elértem..), de egy fél órát azért ott is kibírnék. Széltében nincs sok hely, nem szabad túltolni a hát/váll napot, ha be akarok férni. :D
A csomagtartó rendben van, egy normál bevásárlásunk beleférne. A beltér: hát puruttya az tény, de muterom Swiftjének anyagminősége is hasonló ilyen árban, ennyiért nincs csoda. Az üléspozíció magas, kormány nem állítható, de én szépen rálátok a műszerfalra, ami amúgy nekem tetszik is. A tolatókamera nem 4K, de amit látni kell azt lehet benne látni.
Itt volt egy kis baki: vagy nem jó sorrendben nyomkodtam le a pedálokat, vagy kifogtam valami sw bugot, de hiába raktam R-be nem mozdult az autó. Vissza N, újból R, továbbra is semmi, szóval kellett neki egy kulcs ki-be, de utána már gond nélkül ment. Féltem a menetdinamikától, de gond nélkül felvette a (pécsi ;] ) forgalom ritmusát, 70-ig szépen húzott, rá mertem kanyarodni a főútra, nem volt halálfélelmem. Normál pedálállásnál érzésre agilisebb volt, mint az Astra, de utóbbi nyilván lenyomná, ha minden lámpától padlóval indulnék.
A kormány szokatlan volt, mert az Astrához képes sokkal könnyebb tekerni, egyértelműen városra van hangolva, az enyém városi módja is maximum fele annyira könnyű. Valamelyik tesztben hallottam, hogy emiatt valakinek gondja volt az egyenestartással, nekem is fura volt, sokat kellett korrigálnom az első pár száz méteren. Az a facebookos autószakértő, akit említettetek mondta, hogy a fék elégtelen: most vagy az Astrán is az, vagy túlzott, mert szerintem rendben volt, bár nem mentünk az orfűi szerpentinen az autóval.

Összességében nekem kéne. Asszonynak jövő héten lesz lehetősége megnézni, aztán átbeszéljük, ő azért kényesebb.

(#200934) Tsebacsi válasza stickermajom (#200933) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C Éreztem én, hogy annyira nem lehet az foscsi-sz@rcsi :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200935) Qru válasza Tsebacsi (#200928) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

#nincsbennetarcsi

(#200936) Peter.70 válasza stickermajom (#200933) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez a Dacia Spring volt?

(#200937) stickermajom válasza Tsebacsi (#200934) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk a 5er után lehet kicsordulna a könnyed. :DDD

Peter.70 :K

(#200938) Tsebacsi válasza stickermajom (#200937) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem biztos, de tény, most állítom át magamban, hogy igenis ez egy jó városi autó (5er :DDD ).
Szerintem ide-oda rohanósnak ez a spring patent lenne. De akár egy használt 500e is, Zoe vagy bármi, de mondom, 2 autót nem bírok el, és sok lenne, Asszony nem vezet, nekem meg 1 seggem van :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200939) cappa72 válasza Tsebacsi (#200932) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a képeket!
Jó hosszú hajót vettél. Meg még szép is.

nyitni-zárni, pár méter pontossággal megmondja hol van az autó,
Ilyet a ford is tud(hatott) ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#200940) Tsebacsi válasza cappa72 (#200939) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Az enyém még sajna nem, csak az újabb gen-ben van benne ez a fícsör. :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200941) Peter.70 válasza Tsebacsi (#200940) üzenetére


Peter.70
őstag

kulcsról irányitható parkolást tudja?

(#200942) Tsebacsi válasza Peter.70 (#200941) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem, sima kulcs van hozzá. Szerintem az a fícsör csak 2019 körül jött, a gesztusvezérlés sincs benne, meg nem az a full új digitális műszerfal van benne, mint amit tavaly kaptam kipróbálásra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200943) 6030D válasza Tsebacsi (#200932) üzenetére


6030D
Ármester

Megkérdezték a tulajokat, milyen fícsört szeretnének az új 5er-be. "Ha ülök az étterem teraszán, és látom, hogy valaki bénázik a parkolóban, azt jó lenne a mobilon keresztül ledudálni, meg levillogni, mint a pályán." :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200944) cappa72 válasza Tsebacsi (#200940) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először én is meglepődtem, de végül arra jutottam, hogy akár hasznos is lehet az ilyen "fícsör". Pl. ha anyóka elviszi a kocsit, akkor tudom, merre is jár... :DDD (neadj'isten más köti el...)
Illetve a telefonos nyitás akkor is hasznos lehet, ha többfelé megyünk vásárolni (csajok ruhát, fiúk műszaki cikket) - lányoknak odaadom a kulcsot, én meg elvagyok a telefonnal, ha csak nyitni-zárni kell.
Szóval van gyakorlati haszna is, bár először olyan látens igény kiszolgálását láttam benne.

#2009436030D
Te voltál az ötletgazda? ;]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#200945) Tsebacsi válasza 6030D (#200943) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :C :C :C :R :R :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200946) fant0mi válasza 6030D (#200943) üzenetére


fant0mi
addikt

:DD :DD

(#200947) Qru válasza Tsebacsi (#200938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patent! Bar parkolni nem lehet konnyu vele a belvarosban. Skodaval is sokat szivok emiatt. :(

#nincsbennetarcsi

(#200948) Tsebacsi válasza Qru (#200947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Szerencsére nem kényszerülök vele a belvárosba, a meló lesz cinkes még, ott kicsit szűk a felszíni rész, de nemsoká költözünk és ott már nem lesz ezzel gond. :))
A parkolóházaktól/plázáktól még tartok kicsit :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200949) hacki87 válasza cappa72 (#200944) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem 2 kulcs van az autóhoz max elvinném magammal :B Szeretem a hokuszpokuszokat de ez már fölös szerintem.

(#200950) Peter.70 válasza Tsebacsi (#200948) üzenetére


Peter.70
őstag

Autós talin remélem meg lehet majd vizuálni az autót ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.