Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200701) Qru válasza tboldi (#200687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz-en nekünk is ráért volna de meg lett csináltatva. :K

#nincsbennetarcsi

(#200702) nandow válasza CactuS (#200699) üzenetére


nandow
aktív tag

Rozsda? ;]

(#200703) Szoszo94 válasza Qru (#200671) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én a hónapban elviszem most már, február óta nincs rajta műszaki, de a KGFB-nél egy tízest számít, ha 180 napon belül műszakizott. Ráadásul külföldre is mennék a nyáron, szóval ideje időpontot kérni és begurulni a szekérrel :)

Amúgy durva, hogy a kiküldött 84e Ft-os díjat két adat megadásával 54-re le tudom tornászni:
- jelenlegi km óra állás (144 volt tavaly, 162 most, erre adnak -20e-t :F )
- utolsó műszaki 180 napon belül volt-e (ha igen, -10e)

Apróbetűben volt benne, véletlenül sem valami feltűnő helyen :) Nemhogy azzal kezdenék, hogy hahó ezeket megint meg kellene adni és utána kalkulálunk....pikkpakk lehúznák az embert.

6030D: gondolom klíma off, illetve ha limiter van beállítva akkor azt is figyelmen kívül hagyja. Egyébként pedig gyorsít ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#200704) 6030D


6030D
Ármester

Manuális váltónál a gázpedál alatti kickdown gomb mit csinál?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200705) focvis válasza 6030D (#200704) üzenetére


focvis
veterán

Tippelem csak:
- megemeli a fordulatszám limitet (enyém elmegy 7200-7250-ig),

- tesz az Euro 6-ra.

+ Amit Szoszo ír (a sebesség limitert felülbírálja). Ez utóbbi tuti.

[ Szerkesztve ]

(#200706) CactuS válasza nandow (#200702) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lemezeken nincs sehol, alá nem szoktam mászni, de legutóbb pont láttam alulról, semmi extra nincsen. Ez fiatal még, bár kor szerint már eladós lenne a flottából, viszont csak 75k van benne. Plusz ugye csak magyar telet látott. Ja igen, a márkaszerviz árai elég meredekek, pl az 5 év/100k-s szerviz ára olyan 120k körül van. Ebből majd 8k a karosszéria átvizsgálása. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#200707) Ádám16 válasza Zizmand (#200700) üzenetére


Ádám16
addikt

:R

(#200708) BigBlackDog válasza Ádám16 (#200707) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Ebből majd 8k a karosszéria átvizsgálása."

Egy Mazdánál azért megértem, hogy ennyire sok erőt és energiát fektetnek a korrozió megkeresésébe. ;]

(#200709) kisza25 válasza CactuS (#200699) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tipo sedanból se látsz hátra, de még a tükrökből sem látni a fenekét

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#200710) MC Pite válasza Ádám16 (#200691) üzenetére


MC Pite
veterán

GE Megalight 70 illetve 90, jó kompromisszum. Ha nem akarsz LED-et.

6030D: Limiter felülírás, esetleg ideiglenes klíma szétkuplungolás egyes modelleknél.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200711) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egyik kollégám megvehette a cégautóját, úgy volt, hogy a családban igényt fognak rá tartani, viszont úgy tűnik, hogy mégsem lesz rá szükség, így szeretnék rá lecsapni.
Ki lett töltve az adásvételi szerződés, ki lett fizetve a munkáltatónk felé az összeg. Tegnapelőtt elkészült az eredetiségvizsgálat, viszont egyelőre nincsen a nevén az autó.

Nem szeretném kétszer is kifizetni az átírást.

Kérdéseim:

Milyen úton tudjuk az én nevemre írni az autót? A munkáltatóval kitöltünk egy új adásvételi szerződést és egymás között rendezzük az anyagiakat?
Az eredetiségvizsgálat érvényes lesz így is vagy azt mindenféleképpen újra meg kell csinálni?

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.
:R

(#200712) 6030D válasza MC Pite (#200710) üzenetére


6030D
Ármester

+ focvis + Szoszo94: :R Limitert nem használom, a klímát meg had kapcsolgassa (próbaként megnézem a leden látszik-e). Majd a fordulatszámot kipróbálom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200713) Tsebacsi válasza kisza25 (#200709) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jött most reggel szembe egy új Tipo. Marha menő az új DRL-el, komolyan egy jól kinéző autó! :K Szomorú hogy a Fiat ennyire nem képes kézben tartani a dolgokat, mert szerintem lehetnének ismét sikeres autógyártók. :(((

Bömbi Saga: Szeretem, egyre jobban bírja az akku (kezd valósnak tűnni a 30km hatótáv), és buli hogy 2-300Ft-okból töltöm tele árammal.
Comfort mód + auto e-driveban kicsit lassan reagál a padlógázra (2 sec míg mellé indítja a motort), érdemes áttenni sportba ha az ember vadulni akar. ;]

Ja és vennem kellett egy ezer forintos hűtőrácsos telefontartót, míg el nem intézem ezt a carplay dolgot, mert kell a maps sajna. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200714) cappa72 válasza Tsebacsi (#200713) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja és vennem kellett egy ezer forintos hűtőrácsos telefontartót, míg el nem intézem ezt a carplay dolgot, mert kell a maps sajna
Ez legyen a legnagyobb baja/bajod. Sok olafogyásmentes km-t bele!
Persze dühítő, ha az info/entertainment rendszer b@szakszik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#200715) aero. válasza cappa72 (#200714) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nincs semmi baja, az egyik legjobb infotainment az MBUI mellett, csak a BMW átaludt 4(5) évet, mire rájött, hogy van CarPlay és AA. :)

Tse, sikerült már kitalálni, hogy lesz megoldva?

(#200716) focvis válasza Tsebacsi (#200713) üzenetére


focvis
veterán

Ideje már néhány belső fotót mutatni nekünk.

(#200717) pècsimunkás válasza focvis (#200716) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#200718) Citroware


Citroware
addikt

Szerintetek mi viszi fel a motorházban a motor tetejére az olajsapka mellé a kenyérdarabot hogy aztán ott egyen belőle és ott hagyja a maradékot nekem?

(#200719) Tsebacsi válasza focvis (#200716) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igyekszem, jogos a felháborodás :K :B

#200715aero.: Most fogok írni H. Ezredesnek ezzel kapcs. A márkaszerviz szerintem ebben nem tud segíteni, vagy csúnyább számot mondanak.
Amúgy van más egyéb cég is, akik vállalnak ilyet (ott árat nem láttam még). Vajon a Connected drive-ot vissza tudják hozni? :F Az menő lenne.

Cappa: :R :R :R Köszönöm szépen, a BMW rendszere szerintem az egyik legjobb most, sőt. A Skoda/VW is tetszett, igaz azt csak 15 percet tudtam nyomogatni. Nekem nagy pirospont a joystick. :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200720) focvis válasza Citroware (#200718) üzenetére


focvis
veterán

Valami fázós kisállat. (pl. nyest, egér)

-> Mardaway pumpás spray, 2X00 Ft, vízzel duplájára hígítva gazdaságosabb. Mielőtt megrágcsálja a vezetékeket.

(#200721) tboy93 válasza Citroware (#200718) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy kóbor csöves lehet.

(#200722) brumi1024 válasza aero. (#200715) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudják gyárilag is, csak valamiért ez extra. :W Miniben van vezetéknélküli CarPlay (Android Auto nem is lehetett akkor), de érdekes módon nem a “kiterjesztett csatlakozás” (vagy hasonló fantázianevű) csomaggal jön, ami az alap egy helyett két USB-t, egy közepesen használhatatlan vezetéknélküli töltőt (kicsi és túlmelegszik benne a telefon), több beltéri mikrofont és dupla aktív BT kapcsolatot ad, hanem van külön extrája.

[ Szerkesztve ]

(#200723) stickermajom válasza Citroware (#200718) üzenetére


stickermajom
addikt

Nyest.

(#200724) aero. válasza brumi1024 (#200722) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, de csak 2019-től van CarPlay, de extraként, ahogy mondod. :D
AA meg tavaly jött, majd egy évvel a CP után. Viszont régebbi modellekbe is integrálható, nem kell egységet cserélni legalább.

(#200725) Szada85 válasza Tsebacsi (#200713) üzenetére


Szada85
aktív tag

"...egy ezer forintos hűtőrácsos telefontartót.."
És a hűtőrácson elöl hogy látod a telefont? Nem félsz, hogy leesik menet közben? ;] :DDD

(#200726) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Én maradtam le vagy mindenki: [link]
Mé B8.2? Mé nem 8.5? Vagy B8.25? Lesz majd 8.75 is?

(#200727) Tsebacsi válasza Szada85 (#200725) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Menő vagyok, én mutatom a népnek hova megyek ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200728) Qru válasza Szoszo94 (#200703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, minden apróság számít kgfb-nél. Érdemes az éves megtett km-t is lentebb venni mint a várható.

#nincsbennetarcsi

(#200729) BigBlackDog válasza Qru (#200728) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ebből nem lehet gond? Pl. beírom a várhatóba, hogy évi 10e kilométer, de aztán annyira tetszik és keveset fogyaszt az autó, hogy belemegy 45e. Ilyenkor, ha balesetet okozok, nem vehetik elő, hogy nem jól becsültem?

(#200730) Qru válasza 6030D (#200712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Leden nem látszik, amikor a S/S lekapcsolja a klímát azt sem jelöli az utastérben.

Jah már S/S: olajcsere óta használom, kíváncsi vagyok mennyire viszi le az olajcsere intervalumot. Az előző 26400 km-nél volt, most jelenleg 23400 km-t ír rá a BC. Tehát egyelőre -3000 km a veszteség oldalon a nyereség oldalon meg kb -1,-1,5 liter fogyiban.

#nincsbennetarcsi

(#200731) Qru válasza BigBlackDog (#200729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyakorlatilag nem foglalkoznak vele ha csak nem vmi nagyon gyanús az ügy.
Elméletileg ilyenkor kérhetnek díj különbözetet.

#nincsbennetarcsi

(#200732) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egy-két héten belül megszűnik a koronavírus-krízis miatt bevezetett ingyenes parkolás.

Na vajon akkor lesz hely végre a városban?

#nincsbennetarcsi

(#200733) Tsebacsi válasza Qru (#200732) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ingyen akarok parkolni, de végre rendszám alapon, nem krízis miatt :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200734) stickermajom válasza Tsebacsi (#200733) üzenetére


stickermajom
addikt

Élvezd ki amíg lehet. ;]

(#200735) aero. válasza Qru (#200730) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A legutóbbi beszélgetés óta nekem is megjelent az olajcsere. 19500km-t írt, mostmár 22400 vagy 531 nap.

A fogyasztás viszont egészen durva, a legutóbbi 7.6-nál 4-en voltunk, 320kg terheléssel, tehát 1870 kilósan, állandó összkerék mellett. Országúton, kevés pályával, 90-130 között, kisebb településeken át. Le a kalappal előtte.

[ Szerkesztve ]

(#200736) Tsebacsi válasza stickermajom (#200734) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na igen, az tipikus lenne, hogy végre van autóm, amivel megtehetem, erre majd fél éven belül megszüntetik, sőt, leveszik a rendszámom és bezúzzák a kocsit is ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200737) Qru válasza Tsebacsi (#200733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A zöld rendszámos ingyen parkolásnak is vége lesz, nem is olyan sokára tippem szerint.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#200738) fant0mi válasza focvis (#200720) üzenetére


fant0mi
addikt

Mardaway: telibefújod a motorteret felülről ahol csak éred?
Udvaron parkolok, megy rá a ponyva, de alulról felmászik valami, mert tiszta sár és mocsok a motor műanyag burkolat.

(#200739) kisza25 válasza aero. (#200735) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vw motorok nagyon jól kajolnak

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#200740) focvis válasza fant0mi (#200738) üzenetére


focvis
veterán

Kezdésként áttöltöm a felét egy másik flakonba, hogy duplájára hígítsam deszt.vízzel (azért desztillálttal, hogy ne romoljon meg, ne algásodjon). Így is bőven hatásos és kevésbé kell sajnálni.

Javaslom, takarítsd le az állat nyomait pl. samponos vizes ruhával, így nem irritálja az esetleges másik állatot (gyakran nem otthon parkolok, így más-más állat felségterületére kerülök, ekkor a dög késztetést érez rá, hogy felüljelölje a konkurenciát).

Csak a motorteret és a motortér-burkolatot fújom telibe, nem sajnálva az anyagot, igyekszem minden vezetékre jusson.
A használati szerint a kerekek mögé is érdemes fújni, mert gyakran onnan mászik fel - én ezt nem szoktam.

2 hétig biztos hatásos, legalább is én 2 hetente fújom mikor tudom, hogy nyest-járta területen éjszakázik az autó.

A tetőantennát ritkán fújom be vele, pedig minden natúr műanyag antennás autómat szeretik ott megjelölni, odakakál. (Nem tudom, mi vonzza.)

Ne kóstold meg a folyadékot, szörnyen keserű íze van. :D Volt mikor a szél az arcomba fújta az aeroszolját.

(#200741) fant0mi válasza focvis (#200740) üzenetére


fant0mi
addikt

Köszi :R

(#200742) Qru válasza kisza25 (#200739) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont most néztem a Passattal a nagy átlagom 8,11 volt, most a Skodával 8,06 (még S/S nélkül mérve). Ami kimondottan jó, mert a Skoda nagyobb, nehezebb és erősebb is.

#nincsbennetarcsi

(#200743) Richard! válasza Stylewars_kp (#200726) üzenetére


Richard!
addikt

Érdekes, hogy az egész interneten csak a passzátklub ír erre a fasságról :N :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#200744) Qru válasza Richard! (#200743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos csak a num. bill-en az 5-ös helyett az alatta lévő 2-est nyomta meg véletlen. :D .

#nincsbennetarcsi

(#200745) MC Pite válasza Qru (#200737) üzenetére


MC Pite
veterán

Tűnhetek bunkónak, de remélem is.
Addig, amíg így osztogatják a zöld rendszámot, addig ne legyen rá ingyen parkolás.
Amikor már nem a luxusautók adócsalásáról fog szólni; hanem a tényleg fenntartható(bb) járművek kapják a zöld rendszámot, akkor majd azok parkolhassanak ingyen :R

És most nem csak a rendszám(adó, parkolás), hanem unblock a takarékos autók kiszorítása, ellehetetlenítése miatt vagyok... csalódott. A környezetemben 1 kivételével a többi (kb 8) zöldrendszámot autó többet kajál a valóságban(már benzinből is), mint a nem zöld rendszámos változata.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200746) Qru válasza MC Pite (#200745) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elkaszálhatnák őket simán, volt is róla szó de most valahogy megint nincs napirenden a dolog. Talán az új rendszám formátummal ezt a kérdést is gatyába rázzák.

#nincsbennetarcsi

(#200747) Richard! válasza Qru (#200744) üzenetére


Richard!
addikt

Na az viszont könnyen előferdülhet. :D

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#200748) focvis válasza Qru (#200746) üzenetére


focvis
veterán

Feltehetően először a hibrideket, aztán minden elektromost. Utóbbiaknak 2-3 év ingyen parkolást adok (tippre).

(#200749) Qru válasza focvis (#200748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látod még időben kiszálltál a phev bizniszből. :))

#nincsbennetarcsi

(#200750) Tsebacsi válasza MC Pite (#200745) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mivel többe kerül, de környezetkímélőbb, mint a sima autók, addig igenis jogos a megkülönböztetés. Az, hogy páran ezzel adót csalnak, arról nem azok tehetnek, akik bérből és fizetésből vették az autójuk azokért az előnyökért, amiket esetenként ki is tudnak használni. Az, hogy egyesek nem töltik, és nem tesznek meg mindent, hogy elektromosan használják az autót, az megint csak nem az autó vagy a jogszabály hibája. :U
Az, hogy a rendszer másik fele szar, és nem bátorítja a takarékos, de hagyományos üzemű autók térnyerését, megint csak nem a mi hibánk.
Főleg az minősíti a tulajokat, akik ezzel többet etetnek meg, mint a hagyományos verziósokkal :U Nekem a Fóka is 10 körül evett, sőt. Ez egy 2 kategóriával nagyobb autó, nehezebb, és mégis 10,1 a benzines része, ami főleg a 0-áson van használva, vagy visszatöltésre.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.