Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199801) MC Pite válasza Richard! (#199753) üzenetére


MC Pite
veterán

Igaz, mi 2013-ban házasodtunk, de nem volt templomi (tök szép helyen volt az állami, megvolt az ünnepélyes szertartás, állami intézmény így csak az anyakönyvezetőnek fizettük a normál díjat). relatív korán kezdtük, így nem kellett fogadni, nem szállítgattuk a vendégeket (35fő). egy étterembe mentünk, nem kellettek székszoknyák meg egyebek, maguktól dobtak fel díszeket, futókat, stb-t. Legjobb hogy leszedni sem kellett ezeket másnap :DDD . Éjféli kajálást előrébb húztuk, hidegtál meg gyümölcsökkel; sütiket úgy kértük hogy kisebb szeletek, és családonként előre legyen csomagolva amikor mennek, ne nekünk kelljen logisztikázni. Zenész 1 fő, fotós csak fél napot (beállítottak a ceremónia előtt, ceremónia, utána; lagzin már páran fotóztunk). Szállásra közöltük, hogy akinek kell, segítünk olcsóbban foglalni (de nem mi álljuk). Ezzel összeségében a szokásos árak alig feléért voltunk meg akkor, és többet dobtak be a táncra mint amibe került.
Szóval a kettő között is van, nekünk nem hiányzott semmi a miénkből, nem az volt hogy mi ugráltunk 100embert körbe kimerülésig.
Én is 4-5m-át hallok mostanság, de azok a klasszikus rendezések.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#199802) 6030D válasza MC Pite (#199801) üzenetére


6030D
Ármester

Szintén '13... nekem az lett a konklúzió, hogy inkább a szűk családdal el kellett volna menni a világ végére egy szigetre nyaralni/ünnepelni, a haverokkal meg utána beülni a Trófeába. :)

Ja, valaki kérdezte az indokot a miért házasodjunkra. Eggyel kevesebb nyaggatási pont. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#199803) Mr X válasza Tsebacsi (#199799) üzenetére


Mr X
veterán

Plusz mikor második hete csiszol, akkor foja kívánni, hogy bár neki se állt volna.

(#199804) rasotamas válasza Mr X (#199803) üzenetére


rasotamas
veterán

Abszolút. Fényezés = 90% csiszolás, fuldoklás.
SOHA többé nem állnék neki és még ronda is lett.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#199805) Paxker315 válasza rasotamas (#199804) üzenetére


Paxker315
addikt

pedig van most maszk mindenkinek dögive' :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#199806) Tsebacsi válasza Mr X (#199803) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na tessék :R (Ennyire nem vagyok benne a témában, még csiszatolni is, áááhhh).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199807) Qru válasza renziNNN (#199791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még a fóliázás ami jobban kivitelezhető otthon.

Ha megváltoztatod az autó színét akkor kelleni fog új forgalmi és új törzskönyv is (6-6K).

#nincsbennetarcsi

(#199808) Qru válasza 6030D (#199802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma meg már a babaváró a fő érv. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#199809) Paxker315 válasza 6030D (#199802) üzenetére


Paxker315
addikt

saját toleranciából kiindulva, szűk család, étterem bérlés lenne. Mert, az erős szagok, zajok, fények, tömeg nagyon-nagyon rossz, és, már volt pár sugárhányásos lagzi élményem a szagok és zsibogás miatt. Amúgy meg minek? : D Maradokapenzemnel

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#199810) rbalint88 válasza Qru (#199808) üzenetére


rbalint88
addikt

Kollegam mindig azt mondja: “hazasodjatok, nektek se legyen jobb” :DDD
Amikor meg nem romlik el a meggyuruzestol, akkor azt mondjak, hogy na majd a gyerek. Hat eddig az se tette lejtore a dolgokat :N

(#199811) molnarpeter válasza Qru (#199807) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Viszont ha nem hibátlan a fényezés a fólia alatt, leszedéssel jöhet pár helyen a festék is... Cégnél voltak használtan felmatricázott kocsik, öröm volt, mikor visszajött némelyik úgy, hogy fél ajtón hiányzott a dukkó :D

(#199812) Qru válasza molnarpeter (#199811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, jó esetben csak a lakott hozza le rosszabb esetben a festéket is.

#nincsbennetarcsi

(#199813) focvis válasza 6030D (#199802) üzenetére


focvis
veterán

Ha már mindenki beszámol. :)

Nekem '11-ben volt, 70 fő.
Az egyháziért nem kell fizetni, ugyanakkor adományoztam egy konkrét felújítási célra, ami megtörtént, utána név szerint megköszönte a tiszteletes.
Komplett kibéreltünk egy romantikus vidéki panziót otthonról 20 km-re. "Különvonat". A nem helyiek számára a szállás a panzióban, a helyieknek folyamatos hazaszállítás.
Vacsora, pia dögivel, 300 koktél, esküvői torta, éjfélkor megint kaja. (Cimborák nem vetik meg az italt.)
2 DJ, karaoke.
Jegygyűrű, ruha.
Díszítés a kertben.
Fotós.

Ez cakk-pakk megállt 1,5-1,7 millából. Ennél frankóbb esküvőn nem voltam. :B

Szerk.: a DJ-ket ajándékba kaptuk, nincs benne a fenti összegben. Legyen +100 ezer.
A "különvonat" azt jelenti, hogy kaptunk egy saját vasúti kocsit a templom és a helyszín között (költsége kb. 10-20 e. Ft).

[ Szerkesztve ]

(#199814) MunezXBK válasza focvis (#199813) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mindenki biztos nem, mert sosem nősültem. Sőt, eszembe se jutott még soha. :D

(#199815) focvis válasza MunezXBK (#199814) üzenetére


focvis
veterán

A rendes férfi egyszer nősül, az okos viszont sose. :DDD
Részemről egy.

(#199816) rasotamas válasza focvis (#199813) üzenetére


rasotamas
veterán

'12 május, csak közeli rokonok, tanúk, barátok, tizenpár fő.
Mondjuk ezt a létszámot jelentősen lecsökkentette, hogy anyámékkal akkor épp nem beszéltünk, utána sajnos még egyszer egy ideig aztán pár éve megint nem.
Önkormányzat, udvari lugasban kertiparti, aki nem a faluból volt, az hozott hálózsákot és nálunk aludt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#199817) bandus válasza focvis (#199813) üzenetére


bandus
veterán

ez egy jó koncepció. ha idáig eljutunk nálunk valószínűleg csak egy délutáni aláírás lesz és heló, aztán meg egy kertiparti jellegű rövidgatyás buli, valami könnyen megközelíthető helyen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#199818) F_Zolee válasza renziNNN (#199794) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fóliázás lenne a legegyszerűbb de azzal is sokat kell pepecselni de ha időd van akkor talán az a járható út.

(#199819) lazac_ válasza renziNNN (#199787) üzenetére


lazac_
tag

Jómagam csak egy szett felnit "fényeztem" újra, és bár elvileg minőségi sprayből dolgoztam, rendesen aládolgozva, 2K lakk finissel, még úgy is sikerült technológiai hibákat vétenem, hogy minden egyes flakonra rá volt írva a rétegrend, száradási idők különböző hőmérsékleten, stb.. Na most ha ezt is még nekem kellene kikísérletezgetnem otthon a keverési arányokkal, higítással, nyomással meg dűznimérettel... áhh, nem mondom, van egy bája, de biztos, hogy nem kezdenék bele... :N

Flakonos plasti-dip utánzattal (Maston rubbercomp) is van már tapasztalatom, a fújás 5-10m-es sugarában MINDENT le kell takarni, mert a szálló gumipor beterít mindent, jó esetben letörölhető, rossz esetben oda is köt... Hát nem gyönyörű ez a szín? :DDD

Off:
2013-as ~110 fős esküvő kb. 2M-ból állt meg a ráckevei kastélyban, templomi nem volt, és a hivatalos házasságkötés is a helyszínen történt. A 4:3-ban készített interlace csíkos videó koronázta meg az egészet, már akkor gyanakodni kellett volna, mikor a hölgy az előlegnél azt mondta, hogy azért kell előre ennyi, mert volt, aki a végösszeget nem akarta kifizetni... :DDD

(#199820) Motion_Blur válasza focvis (#199813) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez most kb. a duplája.

Tudom meg nekem 1 éve lett volna. Aztán el lett tolva +1 évvel, de ez is kuka.

Most már csak nyűg mindkettőnknek, sanszos hogy inkább világ végére utazás lesz belőle :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#199821) csoki46 válasza lazac_ (#199819) üzenetére


csoki46
aktív tag

Csak nem egy pár MX5 tükör?

(#199822) kisza25 válasza Motion_Blur (#199820) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, mi most 3-3,5M Ft környékén tudnánk és ez eddig a legolcsóbb, amit találtam.
Hogy on is legyek, holnap viszem köztes olaj cserére a tipot, már elhagytam a 3ekm-t, 20-30eFt között lesz az olaj+ szűrő cseréje FIAT márkaszervizben

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199823) tboy93 válasza MC Pite (#199801) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi tavaly covid alatt házasodtunk. Rentábilis volt, mert nem hívtunk kb. senkit ;] (csak szülők, nagyszülők egy része, tesók)

(#199824) rbalint88 válasza tboy93 (#199823) üzenetére


rbalint88
addikt

Sogorek is, mondtam is neki, hogy ne banja, sporolt par milliot es sok-sok idegeskedest.

(#199825) MC Pite válasza tboy93 (#199823) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekünk -ha már megy a számszerűsítés- a 35 vendégre 700k volt, és közel dupláját dobták be (mivel azt is közöltük, hogy már egy ideje együtt élünk egy háztartásban, ezért amit ajándékra szánnának, a borítékba tegyék inkább). A Vőfélységet haveromra bíztuk (azóta vőfélykedik folyamatosan), de sztem még azzal se lett volna 800 se.

Nem akartunk nagy pazarlást meg hogy rogyásig szolgáljuk ki a vendégeket. fél évvel később párom tesójáék házasodtak, az bő 2m volt, hajnalig tartott, mindenkire mindent folyamtosan tukmáltak, és hullafáradt voltam már kettőkor is vendégként, reggel hétig tolták. Másnap segítettük díszítést leszedni, pakolni, csomagolni; és már ebbe is rohadtul belefáradtam. A miénknek meg 11kor vége lett (kb így terveztük és kommunikáltuk ki), kellemesen fáradtunk 'csak' el, maradt kapacitás a nászéjszakára is ;], és mindent pakolást, díszeket az étterem rendezett (másnak leültök egy morzsa bédre, utána felvettük a sütit amit bevittünk melóba, kész.

Mai fejemmel a személyes meghívóátadást is skippelném szívem szerint, de annyi előnye volt, hogy pár mondatban említettük mit tervezünk mit nem, nem volt keveredés.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#199826) tboy93 válasza rbalint88 (#199824) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az esküvő gondolatától számítva 2 hét telt el a nagy napig, extrém tempóban nyomtuk :D Mondjuk 10 éve voltunk már együtt akkor.

(#199827) tboy93 válasza MC Pite (#199825) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az nagyon baráti :K

(#199828) szabonagyur válasza MC Pite (#199825) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tesómék most járnak kb 4,5 milliónál és majd a nyáron lesz csak, szóval kitudja hol a vége.

A bónuszom egy részét be kell raknam a táncba úgy érzem. ;]

Más: ma láttam egy 318-at de volt rajta M felirat meg mellé GTR+quattro is és lemezfelni téli gumin :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#199829) tboldi válasza szabonagyur (#199828) üzenetére


tboldi
nagyúr

Minden jóság egyben. :D

(#199830) rasotamas válasza tboy93 (#199826) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem úgy van, hogy be kell menni az önkormányzatba és bejelenteni az igényt, onnantól 30 nap várakozási idő?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#199831) 6030D válasza Motion_Blur (#199820) üzenetére


6030D
Ármester

Tudom meg nekem 1 éve lett volna. Aztán el lett tolva +1 évvel, de ez is kuka.

A hölgy maradt ugyanaz, ugye? ;]

Legyen ON is, tegnapi rövid elkellugranivalamiért úton a fogyi 8,8 lett. 3.-ban ~.50 a vége, 6.-ban ..00-nál meg 4300 körül forog. Viszont jött valami fehér kombi G Astra, elég jól, nem tudom milyen motor volt benne, de nem az egynégy az tuti.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#199832) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Srácok carcarpit 2000 Bt. még ajánlott gumi-plüss szőnyegre??
Kopik a régi...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199833) goldnarmz válasza Tsebacsi (#199832) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Azért véleményeket olvass vásárlás előtt...
Nekem majd' 2 hónap volt, mire megérkezett a rendelt szőnyeg.
Ami természetesen nem egyezett a honlapon szereplő termékkel.
Ja, és akkor paraszt az "ügyfélnemszolgálat", hogy eszméletlen.
Alapvetően elég magas az ingerküszöböm, de ezeknek sikerült felb_szni az agyamat.
Részemről biztos nem vásárolok többet tőlük, bármennyire is csalogató a termékkínálat...

[ Szerkesztve ]

(#199834) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#199832) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi még három éve rendeltünk, de azért egy gyárihoz képest elmarad szerintem minőségben. Pár napot csúsztak is az ígért időponthoz képest, de annyira az nem volt vészes. Legközelebb őket akarom kipróbálni.

(#199835) kisza25 válasza 6030D (#199831) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

3.-ban 50 a vége? Ez biztos? Nekem olyan 120, 2.-ban meg 70 körül, vagy 150 és 200 amit írtál, csak gondoljuk oda?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#199836) tboldi válasza kisza25 (#199835) üzenetére


tboldi
nagyúr

Utóbbi lesz, csak ugye Magyarországon nem szabad annyival menni. ;)

(#199837) 6030D válasza kisza25 (#199835) üzenetére


6030D
Ármester

Más is így szokta írni, hogy az első számjegy csak pont, mert ugye magunk ellen nem vallunk. :N

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#199838) focvis válasza Motion_Blur (#199820) üzenetére


focvis
veterán

A dupla ár reális lehet 10 év alatt.

A buli jó volt, nem fájt kiadni érte a zsetont. :N Ugyanoda terveztem a közelgő születésnapi partimat, sajnálom, hogy szkippelni (halasztani?) kell.

Ez is reggel 6-ig ment, aztán reggel 9-kor folytattuk a kemény-maggal kora délutánig (már csak sör-bor-üditő és maradék kaja.)

ON
#199831 6030D: Akkor kb. ugyanaz az áttétel, mint a 7-es GTI-ben, a 6. szinte 100%, 3-ban valahol 150 és 60 között.
Nálam a második 120+. Ott is?

[ Szerkesztve ]

(#199839) focvis válasza Tsebacsi (#199832) üzenetére


focvis
veterán

Nem ájultam el tőle - 3 éve Faternek vettem egyedi, névre szóló hímzéssel, 11 k-ért (?).
Gyári kb. 15 környéke rémlik, ennyi felárat megér.

(#199840) 6030D válasza focvis (#199838) üzenetére


6030D
Ármester

Már amikor a múltkor írtad, hogy a 140 az 3000, akkor sejtettem, hogy ugyanaz lesz. Egyébként nem forgattam el tiltásig, csak 6000-ig, szóval lehet 150-160 között a vége. Kettest nem próbáltam, ez is csak hirtelen jött ötlet volt a felhajtón, besoroláskor.
Az egyébként kicsit zavar, hogy a 2. és 3. között nagyot esik a fordulat, városban andalgáskor néha pont jó lenne kicsit magasabb fordulaton a 3.
A pályán meg azért jól jönne a 7., hogy halkabb legyen. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#199841) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi srácok akkor még nézelődök :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199842) rbalint88 válasza BigBlackDog (#199834) üzenetére


rbalint88
addikt

Na en meg veluk jartam meg. Az Audi szonyege a vezetooldalon mar szet van kopva, pedig nincs tulhasznalva… ja meg megrendelem utanvettel es kuldik a dijbekerot. Mert hogy nem keszletes es nehogy rajtuk maradjon. Ugyhogy reszemrol duplan nem ajanlott.

Sogornak a [Fonixnel] csinaltattam ajandekba szonyegszettet, a legfullosabb pluss, 12000 volt, de az premiumgyartok gyari szonyeget is kenterbe veri. Azon masfel ev intenziv hasznalat utan kb semmi nem latszik.
Mondjuk most mar 17k, pedig magamnak is csinaltatnek :DDD

(#199843) pècsimunkás válasza rbalint88 (#199842) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A Főnix rohadt jó :K . Ott rendeltem én is az enyémet, szintén a legvastagabb plüss szőnyeget.
A következő autómhoz is tőlük fogok rendelni!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#199844) diegho


diegho
nagyúr

Seat Leon beázás, aka szopassuk meg magunkat lvl 10. Ugye posztoltam, hogy beáztunk... vettem délben polimer bázisu ragasztót, 4-kor áltunk neki. Jobb hátsó ajtó, locsoltunk rá 2 kanna vizet és nem ázik be... bal hátsó ajtó szintén, jobb első szintén... miafax... Burkolatok lent, elhúztuk a felső tömítést öntöttük bele a vizet és nem folyt be :DDD hát mondom ez csodás... arról nem is beszélve, hogy a Leon nem úgy van megoldva, mint a Golf, hiába írta a videjó... itt teljesen máshogy van. Megcsináltuk gyorsan a zörgéseket a két első ajtónál, meg a műszerfalon, ha már ott vagyunk. Közben ment a standup, hogy akkor hol kerül be a víz. Végül egy dologra tudunk gondolni. Ahogy taperolgattuk a gumikédereket, az ajtó aján ami van, hozzá volt tapadva az ajtóhoz és naná, hogy elzárta az egyik lefolyó nyílást. Feltételezzük, hogy ahol ment be víz, ott mindkettő levezetőt elzárta a kéder. Oka, hogy belül a gumiban barátom szerint a fém merevítés elkezdett rozsdásodni és ezért fel volt bogyósodva, az pedig odanyomja a gumit az ajtó széléhez teljesen, ezáltal elzárja a lefolyót. Szóval talán megvan mi a gond, remélem ennyi volt, veszek új kédert és kész.

(#199845) Snoop-y válasza rbalint88 (#199842) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fasza meg minden siman rendelnek de meg a marka sincs a listaban nekik nemhogy konkret tipus :D
Sux :(((

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#199846) Qru válasza 6030D (#199831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet vmi chipelt dízel volt (esetleg egy sleeper OPC motorral).

#nincsbennetarcsi

(#199847) rbalint88 válasza Snoop-y (#199845) üzenetére


rbalint88
addikt

Irj rajuk, hatha.

(#199848) Integrale válasza Tsebacsi (#199832) üzenetére


Integrale
veterán

Én gyártattam ott, sofor oldalra koptato nelkulit, ugyhogy gyartottak egyet koptatoval. Meg akart gyozni a bige, hogy ezt kertem, a kolleganoje szerint nem.
Aztan gyartottak egy olyat is, amit kertem, az viszont ferdén volt varrva, vagyis az anyag szalai voltak atlosak. Valamint a méret sem stimmelt hátul, azt mondta ra a csaj, hogy a gyaritol minimalis elteres lehet, mert picit mas a sablon/kopik a sablon stb.
Mondom fasza, de amit egy hete gyartottatok az sem egyezik ezzel az ujjal...

Ugyhogy felraktam a padlasra, es vettem ket szett gyarit.

Alul a gyari.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#199849) Qru válasza Tsebacsi (#199832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sikerült az Imprezához rendelt szőnyeg helyett egy Foresterbe valót eladni nekem (természetesen nem egyezik a két autó mérete). :(

#nincsbennetarcsi

(#199850) kisza25 válasza 6030D (#199840) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A tiponak ez a rövid váltója tök jó városban, csak pályán elfogy az erő, na nem a v@ltó miatt, mert a 6. is rövid

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.