Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165101) fant0mi válasza tboldi (#165060) üzenetére


fant0mi
addikt

Ma voltam Mosonban. Igaz, hogy 23 orakor. :)

(#165102) tboldi válasza fant0mi (#165101) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is voltam, csak 6-7 órával korábban, apummal megtankoltuk a WagonR-t az egykori ÁFOR kútnál. :)

Kéne egy 311-es Wartburg, olyan szép! :D

[ Szerkesztve ]

(#165103) molnarpeter válasza tboldi (#165102) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt belőle coupe is, az hajaj... :))

Tatra 603 osztott hátsó üvege jutott eszembe hirtelen, valamiért nagyon tetszik, elegáns, pedig nem túl praktikus. Eleje már kevésbé begyere :B Faternak volt M24 Volgája, annak a frontja meg tiszta cougar vagy nem is tudom, csak a lámpák nem tűnnek el :D

[ Szerkesztve ]

(#165104) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Fake NGK.
[link] :F

I humbly and respectfully decline™

(#165105) kisza25 válasza Qru (#165095) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ezért nem lett sportage/tucson, mert az nem fért volna be :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165106) kisza25 válasza Szoszo94 (#165098) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na a carens bent van a garázsban, a fal ott van, ahol nálad a kazán kéménye:DDD
Kiállás: csomagtartó kicsit kinyit (nincs hely felfele teljesen kinyitni) kihúz, lecsuk, gurul, a garázs előtt már ki van járva "gödörre" az autó kigurul és előre hatra gurul míg a gödörben megáll. A honda civic-el is ez volt az "eljárás", csak az volt 1000 kg, ez meg 1400 kg. Azért viccesen nézett ki mikor mutter a (160cm és 50kg ) magassarkúban tipegve kihúzta a hondát a garázsból.:P
fant0mi: valahogy így , csak a carens kicsit nagyobb :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165107) fant0mi válasza kisza25 (#165106) üzenetére


fant0mi
addikt

Vinnyogok. :DD :DD

Latod, egy Isetta kellett volna. :D

(#165108) kisza25 válasza fant0mi (#165107) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja a garázs nyitása most lesz elektromos, mert fő a praktikum és kényelem ;]
Amúgy olyan 1600 nm a telek a szüleimnél, szóval hely az lenne nagyobb garázsnak:P ok manapság egy autó árát el lehet költeni garázs építésre. A szomszéd 1,5 M Ft-ért csináltatott elektromos nyitást a garázsra :Y (autóm olcsóbb volt, szerintem lehúzták)
Apu amit beszereltet, az olcsónak mondható 350-400eFt-ban fog megállni.
A beállásnál meg a jobb tükröt be kell hajtani, az kimaradt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165109) parandroid válasza kisza25 (#165108) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szereljetek az autóra egy fogantyút, ki se kell akkor nyitni a csomagtartót. Vagy vannak ezek a fonott köteles kutyajátékok, egy olyat beteszel a csomagtartóba, úgy, hogy a kötél kilógjon, annál fogva ki tudod húzni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#165110) simonjoe válasza kisza25 (#165108) üzenetére


simonjoe
senior tag

..ezzel (is) foglalkozunk garázskapu-kapu automatizálás. A másfél milla irreálisan magas, bár nem tudom mekkora a kapu. Mi NICE olasz rendszereket telepítünk, az a kaputechnikában a top kategória egyike, és már 100e alatt van egy jó szett. Nekem viszont nincs, a garázskapumon. A motor kényelmi funkciót lát el, de abban a pillanatban amikor felszereled a motort a kapu biztonsága nagyban romlik! Ugyanis a motor mechanika ami reteszel, ellenben nálam pl. ahol a Hörmann két ponton zár. Ezeket a zárakat ki kell iktatni automatizáláskor. Egy izmos pajszerrel meg lehet "roppantani" az automata kapu mechanikáját és már bent is vannak. Ezt kevesen tudják, mondjuk nem is nagyon kérdezik, de időnként elmondom, h ez csupán kényelmi funkció és a biztonságtechnikától igen távol van. Van egy komoly zár a kapun, és én inkább kiszállok, akár esőben, fagyban. Vagy riasztó beszerelése jelenthet megoldást a garázsban is.

Joe

(#165111) tboy93 válasza kisza25 (#165108) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aposome 20 evvel ezelott ennel dragabb volt. Nem feltétlenül huztak le, nem olcso buli a jo kapu.

(#165112) hacki87 válasza parandroid (#165109) üzenetére


hacki87
senior tag

Vonószem beteker, vontató kötél beakaszt.

(#165113) vans? válasza simonjoe (#165110) üzenetére


vans?
őstag

Sogorom valami kinai motort hekkelt be a kapura, neha magatol is kinyilik. :DDD

hábm bábm

(#165114) rbalint88 válasza simonjoe (#165110) üzenetére


rbalint88
addikt

Ilyenkor orulok, hogy fuggoleges hevederzar van a garazsajtomon. Ha azt ki is nyitja valaki, addigra a holtak is felkelnek, olyan zajt csap vele. Gondolkoztam en is motoros kapun, de ez igy meggyozott, hogy nem annyira fontos. :N
A redonyoknel is van az, hogy ha tejesen leengeded, akkor befeszul es nem lehet feltolni. Az valod vagy azt is fel lehet akkor feszegetni igy?

(#165115) cappa72


cappa72
nagyúr

Vessetek rám (virtuális) követ, de a múlt héten kénytelen voltam autózni.
Szülőmnek kellett segítség, így 2x500km-t utaztam.
Volt benne tök jó élmény: mivel Tolna – Pécs között összesen 3 (! tényleg ennyi) autóval találkoztam, kipróbálgattam az eddig nem ismert extrákat, mint pl.

sávtartó automatika, beavatkozással
Végülis nem rossz, de nem midig konzekvensen működik. Viszont amikor működik, akkor azért érezhető. Bizonyos szakaszokon lazítottam a kormányfogáson, és amikor már harmadszor avatkozott be, akkor azért kiírta, hogy “ te fogd má’ meg az a kormányt, he!”.
Alapvetően nem szoktam használni, de akár jól is jöhet egy hosszabb úton, ha az ember figyelme kissé lankad (de nem pótolja a pihenést).

limiter
Ráértem az utazással, ezt is kipróbáltam. 110-es táblánál nem ment többet 115-nél (előre beáíítva a +5km/h).

automata reflektor
Meglepődve tapasztaltam, hogy működik. Ami még meglepőbb, hogy egyszer sem hibázott.

A tempomatot azt már nem kellett próbálni, de gyakorlatilag D.újvárostól Pécsig nem kellett fékeznem, elég volt a tempomat/limiter ki-be kapcsolgatása.

Fogyasztás, első út: 8,32 | második út: 7,88
A kettő között összesen az eltérés ~70kg volt
Szóval a benzines tömegérzékenysége a fogyasztásra erősebb, mint a dízelé (ezt mondjuk eddig is tudtam, de most szépen kijött ez számszerűsítve). Ugyanannál a kútnál, töltőfejnél, ugyanolyan táltost kapott mindktét esetben. Persze még így is biztosan van mérési hiba benne. (0.6l meg egyébként sem a világvége különbség)

Ami ezkenél jóval fontosabb, hogy mehettem, mert kellett, illetve élvezet vezetni ezt a bódét az 1.5 turbó benzinessel is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#165116) EQMontoya válasza cappa72 (#165115) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem - foleg autopalyan - a fogyasztasodat nem a tomeg befolyasolja, legalabbis nem ilyen mertekben, hanem a szelirany.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#165117) Integrale válasza kisza25 (#165094) üzenetére


Integrale
veterán

Nagyapam is kispolszkira meretezte a garazst, aztan lett egy Skoda 100, ugyhogy az ajto alja ki lett vagvaz es vizszintesen meg lett toldva. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#165118) kisza25 válasza parandroid (#165109) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy új (2 éves) autóra nem fog fogantyút szerelni, meg már abban a korban van, hogy nem fogad el tőlem tanácsokat :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165119) tboy93 válasza vans? (#165113) üzenetére


tboy93
nagyúr

Best garázskapu story ever, amikor sógoromék gumis műhelyébe jött egy Tesla Model S kerékcserére. Beáll, elkezdik a melót, a tulaj baszogatja kicsit a Tesla kulcsát, mire a garázskapu beindult. Sógor és a főnöke Mátrixba illő jelenettel vetődött a műhely végében lévő távirányító után, de már késő volt és a kapu rábaszódott a Tesla seggére. Mondanom sem kell, volt pillázás. Valószínűleg egyező rádiófrekvencián kommunikált a kapu és a Tesla kulcsa. A biztosító fedezte a kárt.

(#165120) kisza25 válasza simonjoe (#165110) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez a garázs az udvar közepén van, eddig se volt bezárva, csak becsukva az ajtó és az helyett lesz valami redőnyös elektromos cucc, a szomszédnál falat is bontottak, meg betonoztak is, mert jóval nagyobb lett a bejárata, mint volt. Nekem meg garázs sincs, de nem is lesz, max egy féltető a térkő felett, de az sem mostanában

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165121) tboy93 válasza Integrale (#165117) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha most építenék garázst 2db X6-osra méretezném, akkor talán még 15 év múlva is befér két akkori Focus/Astra :P

(#165122) molnarpeter válasza cappa72 (#165115) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Limitet felül lehet bírálni általában kickdown-nal, mikor a szituáció úgy kívánja, ha esetleg nem próbáltad még :)

(#165123) EQMontoya válasza tboy93 (#165121) üzenetére


EQMontoya
veterán

Alapvetoen - sajnos - egyetertek, annyi kulonbseggel, hogy a jelenlegi utaink es parkolohelyeink mellett mar nem sok novekedesi lehetoseg van az autoknak, mert nem fog beferni sem a savba, sem a tesco parkoloba.

Volt a csaladban egy jo allapotu E osztaly, amit megvehettem volna kedvezmenyesen (W211), a kicsit rizikos muszaki alap (220cdi + automata) mellett az riasztott el igazan, hogy a ceges parkoloba teljesen eselytelen lenne beallni vele.
Mar az IS sportcross is szenvedos, az E Merci meg plusz fel meter hosszban, es 10cm szelessegben...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#165124) cappa72 válasza molnarpeter (#165122) üzenetére


cappa72
nagyúr

általában kickdown-nal
ööö... az mi?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#165125) tboy93 válasza cappa72 (#165124) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hirtelen padlóig nyomod a gázpedált.

(#165126) tboy93 válasza EQMontoya (#165123) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálunk sincsenek túl nagy helyek a céges parkolóban. Szerencsém van, mert pont korlát mellett van a helyem, arra rá tudok állni teljesen és így relative biztonságban van az autó.

(#165127) molnarpeter válasza cappa72 (#165124) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyújtás nélkül próbáld ki, finoman lenyomott gázpedál után még van egy rövid útja, mintha egy plusz gombot nyomnál meg :)

(#165128) stickermajom válasza simonjoe (#165110) üzenetére


stickermajom
addikt

Talán még feszegetni sem kell. Az áramszünet esetére meghagyott kulcsos vésznyitót kb. egy perc alatt kinyitja egy hozzáértő, kihúzza a reteszt és onnan simán nyitható az ajtó.

(#165129) BigBlackDog válasza cappa72 (#165124) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mikor a gázpedált megpróbálod a tűzfalon átpaszírozni, hogy mozogjon már az az jótett lélek autó. ;]

Viccet félretéve padlóig nyomott gázpedál. Általában (automatáknál, de találkoztam már modern kézi váltós VAG esetén is vele) a koppanásig nyomott gázpedál végállásánál vagy egy pont, ahol megakad és onnan kicsit nagyobb erővel még lehet beljebb nyomni egy kattanásnyit. Ez a kickdown tudtommal. Ilyenkor szégyen nélkül visszavált, amennyit csak tud (legalábbis én így tapasztaltam).

[ Szerkesztve ]

(#165130) Szoszo94 válasza molnarpeter (#165099) üzenetére


Szoszo94
őstag

Van, cserépkályha a nappaliban, amivel négy vödör fa két nap fűtésre elég. Ez csak plusz, vész esetére :K

Kisza: Jesszus, az egy jó kör lehet minden alkalommal, mikor autóba kell ülni :DDD Én vagyok annyira lusta, hogy inkább be sem "járnék" a kocsival :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#165131) bulikavagyok válasza cappa72 (#165115) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A sávtartót én csak pályán szeretem használni, ott nagyon hasznos. :)
Plusz az adaptív fényszóró talán a kedvenc extrám az elmúlt 10 évből. Szintén pályán a leghasznosabb.

[ Szerkesztve ]

(#165132) stickermajom válasza bulikavagyok (#165131) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálam az adaptív fényszóró az itthoni autópályákon használt árnyékolás miatt nem veszi el, így kamionoknál bele kell nyúlnom. Plusz nem lehet beállítani, hogy 110 fölött ne csak a jobboldali világítson, pedig pont a takarás miatt mehetne mindkettő ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#165133) bulikavagyok válasza stickermajom (#165132) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Érdekes amit írsz. Nekem soha egyetlen kamionos sem jelezte, h "levilágítanám" őt. Ettől persze lehet, h megtörtént..

[ Szerkesztve ]

(#165134) EQMontoya válasza bulikavagyok (#165133) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy jelezne? A lampaja a korlat vonala alatt van, nem tud "atvillogni".

Max valami teton levo keresofennyel tudna rad villantani, de az nem is mindenkinek van, ez kozuton tilos hasznalni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#165135) simonjoe válasza rbalint88 (#165114) üzenetére


simonjoe
senior tag

A redőny lelkivilágából hiányos a tudásom, de nem lehet egy komoly mechanika az sem. Ezen a téren a fém (alu) profilú zsalúziát emlegetik mint egy biztonságtechnikai megoldás is az árnyékolás mellett.

(#165128) stickermajom : teljesen jól látod, ráadásul már az újabb generációs "csendesebb" kivitelek nem is láncosak, hanem szíjasok, még xarabbak. Ezért írtam, h a motoros kapu-garázskapu kényelmi mintsem biztonságtechnikai megoldás. Én nem mondom, h csudijó dolog, főleg rossz időben, h nem kell kiszállni, ráadásul egyre több autóba is opció a garázsvezérlési lehetőség. El kell dönteni, kinek mi a fontos.

Joe

(#165136) simonjoe válasza kisza25 (#165120) üzenetére


simonjoe
senior tag

úgy már érthető a magas ár a szomszédodnál. Én csak a kapunyitó szett áráról tudok nyilatkozni, ebben semmi építmény, kapu nincs. Neked meg úgy természetesen "zártabb" a rendszer, én egy tipizált sorgarázsban tartom a kocsit, és ezért nem akarom automatizálni, bár rálátok az ablakból, de így a legbiztonságosabb számomra.

Joe

(#165137) Flashback válasza Doki16 (#165043) üzenetére


Flashback
addikt

Most a kocsi utánn kérdeztem a Toyotánál is.
Azt mondják eddig mindent megcsináltak rajta idöben a digitális szervízkönyv szerint. Ami nagyon jó hír. Csak ezt a 90e váltó olaj cserét nem. 25e-t és kb egy órát mondtak rá.

Szóval ez a váltó olaj csere opcionális ?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#165138) aero. válasza BigBlackDog (#165129) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egy sima ketallasu kapcsolo, ami annyit mond a valtonak, hogy az elerheto fordulatszamtartomanyon belul pakolja a leheto legalacsonyabb fokozatba:)

(#165139) bulikavagyok válasza EQMontoya (#165134) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Úgy, ahogy írod, a keresőfénnyel. Illetve éjjel az is látható, ha rád villog a fényszórójával. Szval simán jelzik ha zavarja őket - korábban sokszor láttam már ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#165140) Doki16 válasza Flashback (#165137) üzenetére


Doki16
addikt

A magyarországi Toyota szerint igen. De a valóságban nem. Ez olyan mint, hogy a Volvo automatáiban soha nem kell olajat cserélni, mert élettartam olaj van benne. Ez annyit jelent, hogy 250-ig megy kb és vége. Ha jót akarsz az E-CVT-nek akkor kicseréled 90-nél 180-nál és így tovább. Márkaszervizben sem drága, de otthon is könnyen kivitelzhető, csak egy sima olajpumpa kell. Ez megy bele. [link] Nem egy nagy drágaság.

Amúgy a táblázat amit linkeltél tök rendben van. Mindent úgy és akkor csináltak amikor kell. A váltóolajat csak külön kérésre cserélik.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#165141) 6030D válasza EQMontoya (#165134) üzenetére


6030D
Ármester

Rám villantott már felső szúrófénnyel kamionos, olyan, mintha vakuznának.

Milyen kulturáltan kinéző megoldás létezik hátsó ablakok alkalmankénti sötétítésére? Gyerek miatt kell, fóliáztatni nem akarok, ezek a bolti téglalap alakúak meg annyira nem tetszenek, mert nem fed teljesen.
Ez tök jó megoldás, csak egyrészt húzós az ára, másrészt nekem elég lenne csak a két ajtóra, de csak szettben árulják. 40e Ft-ért
youtube

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#165142) EQMontoya válasza 6030D (#165141) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elofordul, persze, de - mint mondottam - nem minden kamionon van, es tilos, siman buntethetnek erte.

Same rules apply!

(#165143) Qru válasza brumi1024 (#165097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel eteted? 100-as?

Skoda is hozott egy 7,6-os vegyes fogyit. Lassan beáll ennek is a fogyija, ahogy bekopik egyre jobban közelíti a Kormiét.

#nincsbennetarcsi

(#165144) kisza25 válasza Szoszo94 (#165130) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem véletlen csak éjszakára állnak be :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165145) kisza25 válasza EQMontoya (#165134) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem már jelzett párszor kamion autópályán, hogy refivel megyek kb ionágyú amikor mindent felkapcsol a kamion. Mondjuk fura nekem, hogy ott zavarja, de nem egyszer fordult már elő

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165146) EQMontoya válasza kisza25 (#165145) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az szamomra nem meglepo, hogy zavarja, mert magasan ul.
Ot nem vedi ugy a kozepso elvalaszto sav, mint Teged. Ha refivel mesz, telibe kapja.

Same rules apply!

(#165147) Qru válasza stickermajom (#165132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skodáé sem veszi el. Rám is villognak a kamionosok pályán auto. távfénynél, nem is használom inkább én is utálom ha vakítanak.

6030D: Ez a carcapitos jó lehet, így kép alapján. Olyan mint a gyári roló, csak ez még passzentosabb.
Nekünk van gyári roló de a gyári fóliázással együtt sem sötétít eléggé. A sajátra ezért ment fel a 4%-os fólia. Na ott tényleg nem látnak be (cserébe én se ki :DDD).

#nincsbennetarcsi

(#165148) Szoszo94 válasza tboy93 (#165119) üzenetére


Szoszo94
őstag

Érdekes, a mi ditec nyitónk (Hörmann kapuval) ha érzékeli, hogy nem megy le a kapu, visszanyit. Sokszor volt is régen, hogy már csuktam lefele de elfelejtettem kihozni valamit, csak gyors aláraktam a kezem, kicsit ellentartottam és már nyílt is vissza. Kárt nem tudna tenni az autóban, akkora erővel nem nyom. Műhelyben azért illett volna erre gondolni, mikor a szerkezetet kiválasztották :)

6030D: bár nem fóliát kérdeztél, de nemrég jött ki egy új Skyfol fényre sötétedő fólia, ami este nem zavar úgy a kilátásban, mint a sima fóliák. B oszloptól hátrafele én fix sötétítésűt akarok műbizonylattal, de valami enyhén fényre sötétedő jó lenne az első két ablakra is :B

Kamionos téma: nekem nincs automata refi, viszont én is jártam már úgy, hogy átvillogott a pályán a kamionos akit már későn vettem észre. 10/9 kamiont ki lehet szúrni éjjel, de akadnak az alacsony felépítésűek közt olyanok, amiket már csak akkor veszel észre mikor már vakítod szegényt.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#165149) 6030D válasza Szoszo94 (#165148) üzenetére


6030D
Ármester

+Qru: fóliáztatni azért sem akarok, mert céges kocsi, amire én nem költenék egy fóliázás árát, ezt viszont később el tudom adni.
Van ez az ajtóra húzható is, de nem hinném, hogy ez nem lobog kívül. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#165150) Szoszo94 válasza 6030D (#165149) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ach so, hogy céges...akkor viszont az a szett amit találtál, jónak tűnik. Ilyet pedig, amit linkeltél már láttam élőben, de nem tudom mennyire jó megoldás. Nyomja-e a kédert körben, esőben tud-e mellette beszivárogni a víz? Lobogással nem lenne gond, elég feszes és a levegőt is átereszti nagyrészt.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.