Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164451) focvis válasza Gaben92 (#164447) üzenetére


focvis
veterán

Azért annyira nem olcsó; kb. 14-15 ezer Ft-os áramszámlát hoztál össze, elektromos fűtés van a lakásban?

(#164452) Qru válasza Gaben92 (#164447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a képet néztem meg szöveg nélkül, mondom miért fotózod az üres almot... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#164453) bandus válasza Magnum_ (#164449) üzenetére


bandus
veterán

+1 :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#164454) kisza25 válasza Magnum_ (#164431) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem is ok, nem kell parkolónak használni, meg lehet otthon is tölteni(már aki tud)
Nekem van 3x25A, de nem veszélyeztet az elektromos autózás, max elektromos motor, de mostanában az sem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#164455) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#164437) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A kipuklinkára miért akarsz menni?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#164456) Magnum_ válasza bandus (#164453) üzenetére


Magnum_
nagyúr

;]

I humbly and respectfully decline™

(#164457) Gaben92 válasza focvis (#164451) üzenetére


Gaben92
őstag

Elektromos szauna (6kW-os kályha) + fürdőben padlófűtés de az nagyon minimális. Fűtés ingyenes. :B

Heti kétszer szaunázunk, olyankor ~3 órát megy szóval csak a szauna 150-180kWh havonta. Annyi, hogy én az áram részére másfélszer annyit fizetek mint az átlag mert 100% hydropower-t kértem az meg ugye drágább mint a fosszilis. No comment, de hát na... környezettudasság. (Direkt írtam így, aki érti érti. ;) )

Qru: Ezek a nordic téligumik annyira puhák (még -30-ban is) hogy iszonyatosan gyűjtik a kavicsot még ott is ahova normál esetben nem szokott bemenni. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#164458) stickermajom válasza Magnum_ (#164441) üzenetére


stickermajom
addikt

Járvány előtti utolsó pillanatban költöztünk ki agglomerációba családi házba. :K Ha minden jól megy 7,68kWp-s rendszer kerül fel a következő hetekben. Elvileg annyira vészes hiány nincs panelekből, a nagykeren múlik a dolog.

(#164459) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#164455) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Családi Barátunkké, nála tároltuk eddig a gumikat. De ez a mostani küzdelem lehet azzal jár majd, hogy nézek egy gumitároló állványt és a kisházban csinálok neki helyet. Nyáron meleg, mint egy szauna, télen hideg, mint az éjszaka, pont jó a guminak :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164460) CactuS válasza Tsebacsi (#164459) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Esetleg még tedd ablak mellé úgy, hogy érje a napsütés, plusz kapjon némi csapadékot rendszeresen, úgy a tuti. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164461) Qru válasza Gaben92 (#164457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V mintás Michelin-em van, az is gyűjti szépen a kavicsokat. :D Főleg, hogy 3d lemellás ami szépen felszedegeti az útról a kavicsokat.

#nincsbennetarcsi

(#164462) Tsebacsi válasza CactuS (#164460) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hehe, félek a garázsban a lépcső alatt nincs elég hely, csak ha simán egymásra rakom őket, de majd kirámolom aztán meglátjuk. A kavicsokat kiszedegetem belőle az fix, de gumiápolóm pl. nincs :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164463) BigBlackDog válasza CactuS (#164460) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pluszba tároljon benne némi homokot, földet, esetleg egy-két növénnyel beültetve. ;] Volvo egyik gumija is ilyen torzóként végezte a kertben. Akárhányszor ránézek, elkezd hiányozni az S60. :(

[ Szerkesztve ]

(#164464) brumi1024 válasza Qru (#164461) üzenetére


brumi1024
veterán

Kevés lamella, kevés kavics: [kép] . ;]

(#164465) tboldi válasza Qru (#164461) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, miről beszél...

Mint a régi Coldrex reklámban. :D

(#164466) Qru válasza tboldi (#164465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ brumi: Semi slic kell. :D

#nincsbennetarcsi

(#164467) #89309696 válasza Magnum_ (#164407) üzenetére


#89309696
törölt tag

Eleinte autócsere miatt akartam eladni, aztán végül úgy döntöttem múlt héten nem veszek semmit helyette. Csomó pénzt megspórol, ha nincs autó és egy gonddal kevesebb is. Anyámnak kettő is van, majd ha menni akarok valahova átmegyek valamelyikért, ahogy régen is mikor nem volt kocsim.
Igazából kár volt megvennem is, bár legalább tapasztalatot adott milyen saját kocsit tartani. A jövőben még jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#164468) Szada85 válasza focvis (#164386) üzenetére


Szada85
aktív tag

Sajnos a járvány miatt az idegenforgalomban dolgozó párom is elveszti/elvesztette a munkahelyét, emiatt úgy döntöttem, hogy felrakom pici plusszal, és ha van aki leteszi érte az összeget, akkor vigye, a pénz nagyja nagyon jó helyen lesz a "jövőnk" kalapban. :)
De eddig elég vicc ajánlatokat kaptam (több VW kereskedés is írt), szóval most úgy áll, hogy marad. :D
De egyébként nagyon modern, és jó autó, ugyanakkor nekem némiképp hiányzik a sokhengeres orgánum, illetve a kicsit több érezhetö mechanikai hatások, picit túlszervózott, túl puha egy GTI-hez képest. (Tudom, persze a vásárlók 98%-nak a DSG röfögés a fontos, meg, hogy a halom proci megmenti a picháját a fák közé eséstöl. :) )
Ha elmenne, valószínü kipróbálnék újra valami 6 hengerest, amíg még teljesen ki nem nyírják öket.

(#164469) Gaben92 válasza Qru (#164461) üzenetére


Gaben92
őstag

Szerintem ez is az, bár nem néztem. Michelin X-Ice North 4. Nagyon puha és a lamellái is jó mélyek szóval volt, hogy a kavicsot magát nem is láttam csak annyit hogy furcsa a hézag.
Kép a másik topikból. [link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#164470) Qru válasza Szada85 (#164468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért rajongok a Subaru-ért mert ott még megvan/volt ez a mechanikus érzés. Bár már az enyém is sokat puhult a régiekhez képest pl a kormányszervó már ebben is túl erős, a dual-range féktől itt is időként lekarmolom az arcom de az egy kalkulálható reakció. De az hogy az új Skoda össze-vissza fékez az számomra idegtépő. Itt ugye a fékpedállal csak a szándékot jelezem és össze-vissza fékez, ahogy szerinte jó de én ettől konkrétan agyf@szt kapok.

Persze nem össze-vissza hanem a frontradar adatai alapján, ha szerinte később fékezel mint kéne akkor nagyobb rásegítést alkalmaz. Ennek az a következménye, hogy a különböző forgalmi helyzetekben azonos pedállenyomásra teljesen más mértékű lassulás a válasz.

mod:

Amúgy a 30k km-es olajcsere periódust a BC már lehozta 23,6k km-re. A végén még egész értelmes intervallumot sikerül kiautóznom belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#164471) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaki járt így rajtam kívül?>> Üzemben tartó lennék, ma lettem is egy autónak. 04.27. van. A papír erről 03.10.-én íródott. Kötöttünk biztit, be is fizettem, de jött a ne menj csak időpontra ügyet intézni időszak. Semmi baj, május 22-re kaptam. Ki lett nyomtatva erről a papír. Jöttünk mentünk... Április 14 körül jön vissza utalva a biztosítási díj. Mondom wtf? Van kötvény akkor nem kell a zseton nekik? Felhívom őket. Röviden: nem irattam át 1 hónap alatt sem. Mondom, de mert bla bla és volt időpont de ekkorra. Semmi baj kössék újat és addig hagyjam lejárni minden 30 nap után még nem jön el a május 22. Semmi gond, DE olyan büntetést számítottak fel, hogy 1 éves díj lenne. Eközben kaptunk mára időpontot amúgy, mert alapból néztük van e előbb. Semmi baj írok a genertelnek. Írtam is benne volt a történet, az összes papír az összes minden csatolva, hogy ez a jelen helyzet miatt volt, kérem a büntetés eltörlését. Tudjátok mit mondtak? A kormány rendelet alapján nem törölhetik el. Nincs erre szabályozás, hogy betartva a szabályokat a késői időpont miatt kicsúsztam a 30 napból. Mérgembe mondtam olyat nekik, hogy... és leraktam. Bárki akihez fordultam azzal jött, ha a genertel nem enged akkor ki kell fizetni. Ő kormány rendelet miatt lepattintja a dolgot. MABISZ lesz a következő lépcső, íródik a levél. Észrevétel valakinek?
Még szűk 55 napon van kifizetni a büntit+biztosítást egyben vagy megszűnik a legutóbb megkötött az autóra.

[ Szerkesztve ]

(#164472) MasterMark válasza Kolondrum (#164471) üzenetére


MasterMark
titán

Írasd át megint, azt kész.

Switch Tax

(#164473) Kolondrum válasza MasterMark (#164472) üzenetére


Kolondrum
félisten

Most fizettem közel 14ezret forgalmira illetve a "fedezetlenségi díj" nem szűnik meg ott marad rajtam.

(#164474) Qru válasza Kolondrum (#164473) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem nem tudod megúszni, hiába írsz a mabisz-nak a rendelettel ők sem mehetnek szembe.

#nincsbennetarcsi

(#164475) Kolondrum válasza Qru (#164474) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elemnek tudod hová. Más minden papír nélkül jár én meg mertem betartani a szabályokat és büntit kapok? Biztosan más is járt így. Itt nem lehet bemenni a kormányablakba csak úgy, olyan szinten vannak. Mit akarok miért jöttem van időpontja? Várjon az épületen kívül majd szólunk.
Én azért minden létező szervhez fordulok és az utolsó napig húzom a dolgot, után is menni fogok, hogy kapjam vissza a büntetés díját. Hol élünk? Mondtam s genertelnek hát kapjanak már a fülek közé b@@& k meg.

kisza25! Hát csak nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#164476) kisza25 válasza Kolondrum (#164471) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én meg úgy jártam, hogy 04-07 vettem az autót, megkötöttem a biztosítást, 4nap múlva már a nevemen volt, múlt pénteken jött a csekk, hogy fizessem be a biztosítást, határidő 04-07 ?!?! Remélem nem küldenek nekem is 3hét fedezetlenséget ami ugye magasabb díjjal van számolva, mint a normál
Más: az miért van, hogy egy 10 éves, kevesebb, mint 1,5 milliós, autóra többe kerül a casco és biztosítas, mint egy 1 éves majdnem 4M Ft-os autóra? Mi ebben a logika?
Ugyanaz a biztosító, ugyanaz a személy, ugyanúgy 1,4-es motor, még a teljesítmény is kisebb :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#164477) MasterMark válasza kisza25 (#164476) üzenetére


MasterMark
titán

60 nap van befizetni, csak mindig bekamuzzák, hogy moströgtön kell fizetned.

Kolondrum: Ha átírod az autót, akkor nem kell befizetni a büntetést sem, nem?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#164478) #89309696


#89309696
törölt tag

Próbáltam muter ügyfélkapujával online ügyet intézni, de nem lehet, ki is írta az elején is, de továbblépve sem engedte az ő adatait átírni.
Viszont időpontot lehet foglalni a végén kéri az adatokat és meg lehet adni a sajátomat is, holnapra volt is, veszedelmes Swift hátán elrobogok a kormiablakba és lezárva a történet.
Nem tudom miért ír 15 percet az ügyintézésre egyébként, eddig tart az adásvételit beszkennelni nekik? :D

[ Szerkesztve ]

(#164479) Magnum_ válasza #89309696 (#164478) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez az ugyfel kapu lenyege... miert kellene a sajat ugyedet tudni intezni anyukaderol? Anyukadat azojositja a KAÜ, nem teged... menj be, regiaztralj, jol johet masra is.

I humbly and respectfully decline™

(#164480) fant0mi válasza #89309696 (#164478) üzenetére


fant0mi
addikt

5 perc, csak utanad 10 percig ozonozzak es szelloztetik az ugyfelvarot. :D

(#164481) fant0mi válasza Magnum_ (#164479) üzenetére


fant0mi
addikt

Valid. Ha mar ott jarsz Farkas a kormanyablaknal, csinaltasd meg az ugyfelkaput is. 2 perc alatt kesz van.

(#164482) #89309696 válasza fant0mi (#164480) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez mondjuk igaz. :DD
Ha engedik akkor csinálok. És akkor csak egyszer kell fertőtleníteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#164483) kisza25 válasza #89309696 (#164482) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak egy emailcím és egy felhasználónév kell hozzá

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#164484) SzlobiG válasza kisza25 (#164427) üzenetére


SzlobiG
félisten

A jelenlegi üa. árak mellett, így már nem nagy biznisz ez a villanyozás, persze aki nem otthon tölti. :( Várható volt ez, hogy egyszer véget ér az ingyen töltés.

(#164485) #89309696 válasza SzlobiG (#164484) üzenetére


#89309696
törölt tag

2 hónap és megint 400 lesz a benya. Ingyen töltés meszűnése is várható volt. Elektromos autót azért kell venni, mert fasza dolog a csendessége, a végtelen nyomaték, az egypedálos használat, a többi mellékes.

(#164486) -v- válasza Qru (#164470) üzenetére


-v-
addikt

dual-range fék

Az mi az isten :F

(#164487) SzlobiG válasza #89309696 (#164485) üzenetére


SzlobiG
félisten

Viszont a HSD továbbra is jó választás az olcsó benzin árak mellett is. :K

(#164488) Jorus


Jorus
nagyúr

Megjött a súlyadócsekk! :C

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164489) SzlobiG válasza Jorus (#164488) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vagy is a teljesítményadó. ;]

Mennyi az annyi?

(#164490) Jorus válasza SzlobiG (#164489) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lánykori nevén súlyadó :D
16.650 HUF * 2

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164491) Jorus


Jorus
nagyúr

Karácsony 50-re csökkentené a sebességhatárt egész Budapesten

30 kmh érdekes lesz, ott kettesben még leköhög :DDD

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164492) Qru válasza -v- (#164486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kettős fékrásegítés. Rálépsz a fékre egy bizonyos erővel fékez ha felengeded és rögtön újra rálépsz (vagy fel sem engeded teljesen) akkor meg erősebb rásegítést alkalmaz az autó. A B6-ban is ilyen volt már a fék.

#nincsbennetarcsi

(#164493) Magnum_ válasza Jorus (#164491) üzenetére


Magnum_
nagyúr

+ zarja le a rakpartokat. O sem lesz sokaig polgarmester akkor :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#164494) Qru válasza kisza25 (#164476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az, hogy egy új autót sokka kisebb valószínűséggel fognak biztosítási csalásra felhasználni mint egy idős autót. Sok biztosító eleve nem is köt már öreg autókra casco-t pont ezért.

#nincsbennetarcsi

(#164495) Kickass válasza Magnum_ (#164493) üzenetére


Kickass
őstag

a pesti rakpart egy részét már idén nyáron le akarta/akarja
gyenge kezdés után erős visszaesés :DD

(#164496) Tsebacsi válasza Jorus (#164491) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezhülye... Úgysem fogadják el, ilyen szerintem még Londonban meg a Hollandoknál sincs. Ez vagy az ő vagy valamelyik hülye félzöld agyszüleménye lehet (remélem az utóbbi). Milyen város az, amiben nincs gyorsforgalmi út? 20 meg 30km/h nem főúton? Képtelenség.
És ki tartatja be? Ráadásul a magyar alapból háklis az ilyen drasztikus megszorításokra. :W

(#164497) peterkeT: Komolyan nem rémlik, hogy tavaly mikor a németek egy kis részén jártunk ennyire drasztikus lett volna a forgalomkorlátozás, de majd megkérdezem a Müncheni barátosnét... A behajtási korlátot értelmesebb dolognak tartom sokkal.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164497) parandroid válasza Jorus (#164491) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A német géppark is túléli, hogy a települések főutcáin kívül az összes többi 30-as. Néha azok is. Szóval majd át kell programozni a chiptuningot, de szerintem menni fog. Ja, és tele vannak a falvak telepített trafikkal, plusz elég gyakran furgonból is mérnek, szóval az autósok nagyja be is tartja.

Én támogatom amúgy, persze ezzel együtt jó lenne valami ‘gyorsforgalmi’ úthálózat is 70-es, soksávos, kevés fel-lehajtós főbb utakkal, meg rengeteg elkerülővel. De lakóövezetekben a 30 az tök valid.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#164498) CactuS válasza Jorus (#164491) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Látszik, hogy van pénz tudatmódosító szerekre... Beteg ez az ember....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164499) Jorus válasza parandroid (#164497) üzenetére


Jorus
nagyúr

Környezetvédelmi szempontból kontraproduktív, hogy kétszer annyi ideig pöfögnek az autók a városban. Persze abban az esetben, ha egyébként lehetne haladni, mert ha araszol minden, akkor mindegy, hogy mennyivel lehetne csapatni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164500) parandroid válasza Jorus (#164499) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg a kisebb, de stabilabb tempó gyorsabb haladást, kisebb szennyezőanyag-kibocsátást, és kevesebb dugót jelent. Persze egy rakás másik forgalomszervezési dologgal együtt. Tök jó ötletek ezek szerintem, különösen az tetszik bennük, hogy _megvizsgálják_, _elemzik_, _felmérik_, meg hogy egy évre előre tervezi a bevezetést, és nem csak úgy nekiugrunk, mert a főnök azt mondta, hatástanulmány, felmérés nincs, ha valakinek nem tetszik, akkor az apja malomtulajdonos kulák szeretője volt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.