Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164301) pècsimunkás válasza Qru (#164295) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Légzsák is eldurrant. Ha van casco( tippre: nincs! ), szerencséje van,
ha nincs, nem lesz olcsó a javítás. Ha egyáltalán megcsináltatja.
Kár érte, szép autó volt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#164302) szabonagyur válasza kisza25 (#164300) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha megnezitek mapsen a helyet latszik van egy kisebb padka is meg, eselyes az dobta meg es ugy kerult fel ide.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#164303) fant0mi válasza CactuS (#164298) üzenetére


fant0mi
addikt

Ez sem adta ki. [link]

(#164304) Tsebacsi válasza fant0mi (#164303) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt vajon mire gondolt a költő? :C :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164305) Qru válasza pècsimunkás (#164301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit drága jaszkarizás volt ez neki. :D A légzsák önmagában 100k-s tétel (de inkább több)... És akkor még ott a pirotechnikai övfeszítő patronja ami szintén nem olcsó. Lakatosmunka is lesz vele főleg ha nem leemelték, hanem nagy gázzal letolatott a padkáról...

#nincsbennetarcsi

(#164306) pècsimunkás válasza Qru (#164305) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Alapvetően tetszettek mindig a BMW-k, de ez volt az első BMW kombi ami tetszett. Persze nem vettem volna magamnak kombit, de ezekből a ráncfelvarrotakból figyelgettem a 20i szedánokat.
Csak egyik kollégám elvitt az autószerelőjèhez, ott át beszèltük a dolgokat, ès lebeszèltek róla. A többi törtènelem... :D Az új autók tesztvezetèse után rákattantam az új autókra :D. Auris lett a befutó, amit nem bántam meg... Sőt... Nagyon jó döntès volt :K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#164307) focvis válasza pècsimunkás (#164301) üzenetére


focvis
veterán

Lehet csak a napsütés miatt csalóka, de gyanús a hátsó futómű is.
Pedig szép autó ez az e91; 325d/330d tetszene, 335d meg egyenesen állat lehet.

Német szerelő beszélt le róla, vagy itthoni?

[ Szerkesztve ]

(#164308) rbalint88 válasza szabonagyur (#164302) üzenetére


rbalint88
addikt

Az egyik kepen latszik, hogy az auto elott is van egy par meterre a padkarol lefele tarto nyom, szoval szerintem
jott a csori a fuvon, raeszmelt higy baj van, elrantotta jobbra a kormanyt, de a fu nem fogott, kicsuszott a segge es a peremen vegigcsuszott kuszobbel, majd bumm, oszlop.

focvis: hirdesd meg a volvot es ra is mehetsz egy 335xd kombinatra ;] a kulonbozet meg celtartalek a szerelore :P

[ Szerkesztve ]

(#164309) kisza25 válasza rbalint88 (#164308) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is ezt tudom elképzelni, de jobban megnézed akkor van több nyom is. (A polgárőr meg tolja a popcornt :DDD ) háttal csúszott oldalt, kis padka megdobta, aztán a nagyon csúszott végig.

Eredeti kép

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#164310) focvis válasza rbalint88 (#164308) üzenetére


focvis
veterán

Sok minden más is tetszik. :D Jelenleg kéne:
- valami Golf (R/GTI/GTE)
- Passat GTE, tegnap Doki szépeket linkelt
- Tesla (valami erősebb, nem 210-re limitált vmaxos)
- Merga C/E erősebb dízel (250 CDI +), vagy PHEV
- ez az e91 csak egy kósza bátor gondolat; de szép autó és biztos állat a 335d. :)
- a Volvo se rossz, csak piszok nehéz, így a kanyarvadászat offos vele.

(#164311) pècsimunkás válasza focvis (#164307) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kinti. De èn csak 320i- ben gondolkodtam.
Hengerfej tömítés át éghet, ezt mondta, ha jól emlékszem. Meg, hogy nem jól sikerült motor, vannak vele problèmák. Gondolom volt nála 1-2.

Szerk.: egyik kollègám szólt, ha akarok autót cserèlni, szóljak, mert vagy 25 ève az itteni VW kereskedőnèl cserèli az autóit. Ha esetleg Golf R mellett döntesz, ès ki is jönnèl èrte, szólj, hátha tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#164312) Szoszo94 válasza kisza25 (#164309) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én is ezeket a nyomokat néztem, de az nem áll még össze, hogy ha orral ugratott fel a kis padka segítségével, akkor miért van egyben még a bal első kereke? Olyan, mintha satufékkel érkezett volna a padkára, ami azért el kellett volna rendezze a felnit is. Próbálom rekonstruálni az esetet, de nem egyszerű....jó feladványt készített :DDD
Egyébként ez az e91 fl volt még anno a kosárban a Lexus mellett, de miután megnéztem egy összehasonlítást (igaz, nem fl) azonos futás mellett, hááát...elment a kedvem tőle. Ez már nem az a BMW, mint Saint-é, kopik mindenhol is :(

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#164313) #89309696 válasza Tsebacsi (#164304) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha jól látom túloldalt a lánctalp belassult, vagy elengedte a kart véletlenül vagy műszaki hiba.

(#164314) fant0mi válasza kisza25 (#164309) üzenetére


fant0mi
addikt

Koszos a kipufogoja. Biztos az volt a baj. ;]

(#164315) Doki16 válasza focvis (#164310) üzenetére


Doki16
addikt

Az igen, jó pár kategóriát belőttél :D
Már csak a két GTE között is van különbség nem, hogy egy BMW-hez képest :)

Ha tényleg a kanyarvadászat a lényeg, akkor valamelyik Golf. Nagyon jó az a Volvo így már ahogy rendbe raktad. Ha nem remeg a lábad a csapatás miatt akkor én biztos megtartanám.

Én most nagyon szívesen beülnék egy E-Golfba. Kár, hogy nálunk nem szórják ki annyiért mint nyugaton. 6-7 millió körül mennek a új Golfok. 200km hatótáv már lég lenne számomra. Bár inkább lehet Passat GTE irányba kellene elmennem. Kelleni fog a hely. Már most is állandóan le van csukva a Golf hátsó két ülése :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#164316) Flashback válasza MunezXBK (#164283) üzenetére


Flashback
addikt


Doki16

Így jártam...

AAA autó és a kilóméter óra állása...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164317) Integrale válasza Flashback (#164316) üzenetére


Integrale
veterán

El kell felejteni az AAA-t.

"Bad reklám is reklám too"

(#164318) Flashback válasza Integrale (#164317) üzenetére


Flashback
addikt

Ami fura hogy tök kedvesek voltak. Végig mindenki. Szóval működhetne ez jól is...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164319) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Leparkoltam, bejelzett a hatso lampa hiba, de nem az, amit javitottam + csereltem izzokat, hanem a csomiajtoba epitett, amihez karpitot kell bontani. Leszedtem (30mp, izzo ok. Azert csere). Nem eg... remelem, nem kabel gond, bar van forrasztom, keso du szetszedem.
Kicsit aggaszt.

Update, atneztem a biztositekot, jo, vissza, mukodik minden.
Tehat az auto jo.
Koszonom a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#164320) focvis válasza Doki16 (#164315) üzenetére


focvis
veterán

Na várj csak :D ; a kéne kategóriába sok minden elfér még, pl. nagyon kéne egy Lamborghini, de az sose lesz lottó 5-ös hiányában. Egy A7 is kéne, jut eszembe! 😂

e-Golfra nem vágyom, csak városi használatra kisebb autó elég lenne nekem.

Passat GTE; hármas ikreket vártok? :) :R

(#164321) Szoszo94 válasza Magnum_ (#164319) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pont tegnap írt barátom, hogy valamikor méregessek kicsit nála, mert megszűntek működni a csomagtartó világításai (E46). Eddig jó volt, gondolt egyet és már nem jó. Izzókat cserélt, nem segített. Na akkor meg is írom neki, hogy ez úgy tűnik országos probléma és csak egy kis átmozgatást igényel :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#164322) MunezXBK válasza focvis (#164320) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#164323) Magnum_ válasza Szoszo94 (#164321) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Varj. Lehet mas is. A nagy hatso lampaknal a stekkert javitanom kellett. Le kell kapni a a stekkert, megnezni, meg van-e egve. Nalam mar mindket oldali jo.

Szerk: feher ingben vagyok :/

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#164324) Szoszo94 válasza Magnum_ (#164323) üzenetére


Szoszo94
őstag

Neki csak a csomagtartó világítás ami nem működik, remélem csak kontaktos valahol. Nincs kedvem szétbontani az autóját és kimérni, hogy hol nem jön át a feszültség. Egyébként annak van külön biztosítékja?

Fehér ingben szerelsz? Bátor :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#164325) Magnum_ válasza Szoszo94 (#164324) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igy adta ki.
Ja, szedd szet, kontaktspray es talan jo lesz.

I humbly and respectfully decline™

(#164326) focvis válasza MunezXBK (#164322) üzenetére


focvis
veterán

Nem rossz; nekem inkább a versenykék, ezüst vagy fekete színűek tetszenek.
Fehérben kizárólag Golf 7-est, olyan még úgyse volt. :DDD

(#164327) Doki16 válasza Flashback (#164316) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor jól értem, hogy nem vetted meg végül szerencsére? A képen lévő példányt amúgy sem javasoltam volna. AAA autóban meg soha sem szabad megbízni.

(#164320) focvis: Nem írtam én sehol kéne kategóriát álmodozásba :D
Dehogy hármas ikereket, csak már annyira megszoktam a nagy kombikat, hogy az a része hiányzik. Elég sokszor visszük magunkkal a rollereket és elfoglal mindent :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#164328) MunezXBK válasza focvis (#164326) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Élőben nagyot mutat fehérben, 20-as kerekekkel.

(#164329) Flashback válasza Doki16 (#164327) üzenetére


Flashback
addikt

Hogy-hogy nem javasoltad volna? Erre az 1.6-os Toyota motorra mondják hogy az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164330) Doki16 válasza Flashback (#164329) üzenetére


Doki16
addikt

Nem azért, az a motor rendben van, meg az 1.2T is. Mivel ezzel a kocsival is hosszú távra tervezel ezért érdemesebb egy felszereltebb példányt venni. Egy Led fényszóró is már nagyon jó benne és érdemes kiadni érte azt a pluszt. Na meg a TSS is egy nagyon hasznos extra. De ha érdekel jobban a dolog kitárgyalhatjuk a milyen autót vegyek topicban. Elég jól vágom az Aurisokat :)

(#164331) rbalint88: Én már hibridet nem is merem javasolni, mert már így is szerintem megvagyok bélyegezve :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#164331) rbalint88 válasza Flashback (#164329) üzenetére


rbalint88
addikt

hát, ennyi pénzért már lennének ötleteim :) nem rossz autó egyébként ezzel se, de inkább megtolnám a keretet és jól felszerelt hibridet vennék belőle. a fogyasztáson visszahozza a különbözetet néhány év alatt és nem kell váltogatni se.

Doki16: vagy megtanulhatnátok észszerűen pakolni. sokkal olcsóbb :P

focvis: kanyarvadászatra a fenti listából csak a Golf GTI és R való, a GTE is már túl nehéz. Tesla is nehéz, inkább egyenesben villant. Jó, a Model 3 performance az upgrade csomaggal, amiben jobb gumi, jobb fék, sportosabb futómű stb van, de az meg rohadvány drága lesz.

(#164332) Flashback válasza rbalint88 (#164331) üzenetére


Flashback
addikt

Mármint Auris hibridre gondolsz? vagy másra?

Doki16 írtam PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164333) Doki16 válasza Flashback (#164332) üzenetére


Doki16
addikt

Igen arra gondolt. Én azt már azért nem is javasoltam, mert abból a jobb példányok 5 millió körül vannak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#164334) brumi1024 válasza focvis (#164310) üzenetére


brumi1024
veterán

Spéci (gyári) GTI-k? Clubsport vagy TCR? Használtan nem tudom mennyire elérhetőek, de izgi a sperr az utóbbiban.

(#164335) Flashback


Flashback
addikt

Csak a lábjegyzet kedvéért.
Tegnap néztünk egy SX4 S-Crosst. 3 éves darab.
Az ajtók nyikorogtak, becsaptad és kongott. A belső kárpitok és műanyagok minősége siralmas volt az öreg Accordomhoz képest is.
Biztosan jó műszakilag amúgy, meg megbízható. De a beltér csak fotón néz ki jól...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164336) Kickass válasza Flashback (#164335) üzenetére


Kickass
őstag

De a beltér csak fotón néz ki jól...

Öööö, még ott se ;] :DDD :DDD

(#164337) #89309696 válasza Qru (#164305) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vagy betesznek minden csatiba egy ellenállást, a külső elemeket nagyjából helyrepofozzák és kész az autó. Vajon hány kocsi járkálhat az útjainkon amiben nincs légzsák ilyenek miatt?

(#164338) #89309696


#89309696
törölt tag

Biztosítás felmondáshoz meg kell várni az okmányirodát vagy most rögtön szkenneljem és küldjem el a biztosítónak az adásvételit?

(#164339) focvis válasza brumi1024 (#164334) üzenetére


focvis
veterán

A performance packhoz is járt igazi sperr, Szadának az van.

Most különösen csak itthon vennék autót. (Euró, járvány és a kényelem)

(#164340) tboldi válasza focvis (#164339) üzenetére


tboldi
nagyúr

Eheti Laptiming - BMW X5 45E vs önmaga

szerk.: Nem válasz akart lenni, de végül is... :D

[ Szerkesztve ]

(#164341) Qru válasza Doki16 (#164315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk fut pár eGolf, én nem vagyok hasra esve tőle... Viszont az új Scala egész kellemes, pozitív csalódás.

#nincsbennetarcsi

(#164342) stickermajom válasza Doki16 (#164327) üzenetére


stickermajom
addikt

Jah #wagonlife szigorúan. :D Most vettünk babakocsit, GTE-be lehet neccesen férne be

(#164343) Kickass


Kickass
őstag

Ez most csakúgy szembejött

JSZP-ben van egy km zuhanás a 2015 és 2017 közötti időszakban, viszont a dokumentumok alatt ott a szerviztörténet ami alapján kb korrekt benne a méter.
JSZP-ben elütötték volna és lemaradt egy 1es?
Illetve azt irja 1 tulaj de volt egy eredetvizsgája '12-ben 30ezernél, eredetvizsga akkor is kell ha banktól kerül az ügyfélhez?

Egyébként elindultak az árak lefelé valamelyest, több parkolós autónál látok 1-2-300ezres csökkenést.

(#164344) molnarpeter válasza Kickass (#164343) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eredetvizsga úgy lehetett, ha először cégre volt lízingelnek, és utána került a magánszemély nevére pl. Mikor bank után cég nevére kerül, akkor nincs eredetvizsga.

Km-t fotók alapján érdemes csekkolni, gyakori az elírás :R

[ Szerkesztve ]

(#164345) Kickass válasza molnarpeter (#164344) üzenetére


Kickass
őstag

Jogos, saját ügyfélkapuval még nem csekkoltam csak amit ő töltött fel hahura.

(#164346) Doki16 válasza Qru (#164341) üzenetére


Doki16
addikt

Én élném az új 2017-től kapható e-Golfot. Virtual cockpit, MIB2 meg olyan felszereltség mint a mostani Golfomba. Teljesen elégedett lennék vele.

(#164342) stickermajom: Nem is tudom, hogy hogyan fog beleférni. Csak van valami összehajthatós csoda ami élével be fog menni hátulra :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#164347) -v- válasza rbalint88 (#164331) üzenetére


-v-
addikt

Hát nekem kanyarogni jobban kellene egy E91 335d mint egy golf.

(#164348) molnarpeter válasza Kickass (#164345) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megnéztem, nincs rendes fotó, de a grafikon alapján logikusan lemaradt az első számjegy :K

(#164349) Qru válasza Doki16 (#164346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az újabb az már oké. :K

#nincsbennetarcsi

(#164350) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Elmentunk megnezni egy 2008as smartot, ujabb kasztni, microhybrid, 78k km. Jszp oke, kepek oke. Odaertunk, type C arulja (semmi eloitelet jelen esetben, jo gazdanak tunt, viccen kivul) de olyan normalabb. Muanyagapolva, kerek is, minden ful. Motor szepen jar, mocitetot csunyan javitotta koromlakkal. Uvegteto, klima, ulesfutes.
1.2M. Jo nezzuk meg. Szervo nincs. Ne kurj fel. Nincs. Akkor hagyjuk. Ennyiert 2008-as autot szervo NELKUL meg se nezunk. (Tudom, kicsi a tengelytav, akkor se.). 1.2-t amugy se er.

Eleve gyomoridegem van a hazai beszerzestol. Ebbol Nemeto. Lesz... de Nemetobol smarttal hazajonni...

Vannak itt megtekintesre erdemesek.
[link]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.