Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164501) MunezXBK válasza Tsebacsi (#164496) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Stuttgart nagy részén 50 helyett 40km/h van.

(#164502) #89309696 válasza Qru (#164492) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor ez hasonló, mint a Megane kétlépcsős fékrásegítője csak az egy butább vákuumos mechanikus cucc volt, a tied soklépcsős elektronikus már. Mondjuk én sose vettem észre, hogy mikor működött az erősebb verzióban. :D

[ Szerkesztve ]

(#164503) -v- válasza parandroid (#164500) üzenetére


-v-
addikt

Tök jó ötletek ezek szerintem, különösen az tetszik bennük, hogy _megvizsgálják_, _elemzik_, _felmérik_, meg hogy egy évre előre tervezi a bevezetést, és nem csak úgy nekiugrunk, mert a főnök azt mondta, hatástanulmány, felmérés nincs, ha valakinek nem tetszik, akkor az apja malomtulajdonos kulák szeretője volt.

Pontosan. Meg nem mintha sokkal gyorsabban lehetett volna haladni pesten mostanában - a koronavírus előtt persze. Most 140es zóna lett minden ;] Megfullad már a város az autóktól, szerintem jó az irány.

(#164504) Jorus válasza parandroid (#164500) üzenetére


Jorus
nagyúr

Engem különösebben nem érint, mert falusi vagyok, de van egy olyan érzésem, hogy ezért megcsinálják Karácsonyt elölről és hátulról is. Leginkább az alternatívát hiányolom (nem most, vírusidőben nyilván) az autósközlekedés mellől. Pl. ha a városban van dolgom, beállnék egy parkolóba a város határában, felszállnék a HÉV-re, metróra, azt jónapot. De parkoló nincs, a tömegközlekedés a belvároson kívül meg kb. vállalhatatlan időbe kerül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164505) -v- válasza Jorus (#164504) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj, nehéz ehhez a témához úgy hozzászólni (bár ez kb. már bármire igaz ebben az országban :D ) hogy ne bannoltassam ki magam örökre a picsába hogy politizáltam minősíthetetlen hangnemben :DD

(#164506) CactuS válasza Jorus (#164504) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Így van, nincs alternatívája. Megértem az embereket, hogy inkább ülnek a 25 éves klímás autóban, mint az 50 fokos héven. BKVztam elég sok éven át, nyáron mire kiértem Csepelre már nem kellett zuhanyoznom...

Másrészt a gyalogosok védelme érdekében lehet inkább ki kéne venni a telefont a kezükből és büntetni kéne a szabálytalanul közlekedőket, főleg azokat, akik pl:. gyerek kezét fogva rohannak át a piroson a hév előtt, hogy fel tudjanak rá ugrani...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164507) parandroid válasza Jorus (#164504) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is annyira a menetidőkkel van a gond, inkább a minőséggel. Frankfurt kb feleakkora, mint BP, de itt 9 metróvonal van, elővárosi vonatok minden irányban, működő, civilizált villamos-rendszer, kulturált buszok (amiket majd megvesz BP, ha már belekerült néhány millió km, mint legutóbb), p+r parkolók, és a németeknek így is sír a szája, hogy minden késik (max 5-10 percekről van szó általában), meg drága. Ez utóbbi mondjuk tény, belső körös bérlet 100, agglomerációból 150 eur körül van havonta. Kb ugyanennyiért tudsz parkolóhelyet is bérelni frekventált helyen parkolóházban. Dugók így is vannak, persze, de alapvetően élhető a rendszer. Ja, és az összes kis utca 30-as, főbb utak 50-esek, 70-es, vagy afölötti az max az autópálya bevezető, vagy a zárt keresztülmenő, de azok mind 2-3-4 sávosok irányonként, és tényleg teljesen zártak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#164508) CactuS válasza parandroid (#164507) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ilyen dolgokra itthon nincs igény a fenti körökben, a kék villogó dugótlanít. Látványmeló kell, 0 befektetéssel, úgy adja ki a matek...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164509) Jorus válasza parandroid (#164507) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, a minőség is sokat dobna az utazási kedven, de az én esetemben az utazási idő az, ami vállalhatatlan lett volna. Amikor annak idején még volt a cégnek irodája, és be kellett menni, akkor megnéztem, hogy mi lenne, ha BKV-val mennék. Persze nem itthonról, hanem csak a város határából. Érden lakom, tehát praktikusan az Etelén tenném le az autót, onnan tömegközlekedés. Namost az ottani P+R kb. reggeli fél 7 magasságában megtelik, tehát ez kapufa. De ha mondjuk meg tudok állni, akkor az Etele térről átjutni Rákospalotára alsó hangon 1 óra, ha nem történik semmi extra, meg 3 átszállás és 1 km séta. Ugyanez a 14 km autóval a nem reggeli idősávban 15 perc. Ez naponta másfél óra differencia, és akkor az utazási komfortot még nem említettem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164510) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Arra már nem térnék ki, hogy az autók motorja véleményem szerint nem 20-40km/h sebességre van belőve fogyasztás és kibocsájtásügyileg. Elég sok lámpát is át kéne állítani, vagy akkora dugók lesznek, mint soha. Ja de most se tudnak rendesen lámpát beállítani => Hagyjuk inkább ezt az egész hülyeséget, és ahogy írtátok, kéne némi hatástanulmány.
A BKV nem alternatíva, a melóhelyről 3 átszállással jutnék haza alsó hangon 1 óra legalább, Párom alapból rühelli, mert ide 16-ba kicsit körülményesebb kijutni, és simán vannak dugók itt is. Felejtős.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164511) barnam_ válasza MunezXBK (#164501) üzenetére


barnam_
nagyúr

Majd megszokják itthon is :)
Szerintem nem akkora tragédia.

(#164512) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Na, ebben van tartalék, ha esetleg előzni kell. :DDD (Kár, hogy manapság már megfizethetetlen kategória lassan egy sima jobbos 2JZ is, balos meg már kb. nem is létezik)

Aggregátor: Gondolom ott kint se úgy csinálták ezt az egészet, hogy egy nap arra ébredt a városvezetés, hogy este álmodott egyet arról, hogy ez így most jó lesz és bumm, másnapra már mindenhol 40 volt a limit. A 4-6 vonalán mai napig szarok a lámpák, évek óta nem bírják normálisan beállítani, bele se merek gondolni, hogy mi lesz ezután.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164513) #89309696


#89309696
törölt tag

A parkolás ingyenes most igaz? Szóval nem kell jegyet vennem holnap a Kormiablaknál mikor megállok.
Még sose parkoltam párhuzamosan a Swifttel, félek, hogy el fogok veszni a parkolóhelyben. :D

(#164514) Pttypang válasza CactuS (#164512) üzenetére


Pttypang
veterán

Aranyos, hogy a kezifekre tette a kezet a vegen.

Everybody lies.

(#164515) Qru válasza Tsebacsi (#164510) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A váltó áttételzése sem feltétlenül oda van pozicionálva. Nekem a 30 az még kettes, a 50 még hármas.

#nincsbennetarcsi

(#164516) buci30 válasza #89309696 (#164374) üzenetére


buci30
addikt

Igen már akkor 😊

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#164517) máyköl válasza Qru (#164515) üzenetére


máyköl
veterán

Erre a hasznalatra tenyleg egy hsd a legalkalmasabb cvt valtoval.

(#164518) Tsebacsi válasza barnam_ (#164511) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem életszerű, nekem az a bajom. A belvárosi részeken támogatnám a 30-at a nem főutakon, de pl. a Rottenbiller-t, Király utcát és hasonlókat meghagynám 50-esre. A külső kerületekben így is sok utca 30-as, kibírható, de ez a terv így ahogy van szar.
Az autópálya 20km hosszan fog dugulni a városhatártól, mert 100-ról 50-re lassulsz, belül 30-ra. Jó persze nem az összes 70-es utat akarja megszüntetni, de pont azért lettek ott, ahol kitalálva, mert a hely és az igény engedte.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164519) molnarpeter válasza #89309696 (#164467) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondom én, hogy céges kell ;] amúgy valami kutya box nem játszik, ami személykocsiba is befér? Csak mert említetted, hogy problémás volt a Kangoo esetén :D

(#164520) #89309696 válasza molnarpeter (#164519) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem szállítom már a kutyákat csak dokihoz ha kell, oda meg elég a hátsó ülés.
Egy normális kutyabox ekkora méretben 100 rugó egyébként.
Nem kell céges, ha van anyamobil, az a cégesnél is jobb. :D Anyuci Swiftje. Anyuci automata Swiftje. Jeeee.

[ Szerkesztve ]

(#164521) Qru válasza máyköl (#164517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah egy Camry biztos nem enne 9-10 litert a városban mint a TDI-nk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#164522) kisza25 válasza MunezXBK (#164501) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az tök jó, hogy azt harmadikban tudja a legtöbb autó, az 50-et meg 4-ben, biztos kisebb lesz a fogyasztás/káros anyag kibocsátás :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#164523) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tfsi frasz sorozatot lattatok? Van 2. Resz is

link

(#164524) Pttypang válasza kisza25 (#164522) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha a szabalyozasok az apro varosi autokat toltak volna.... a twingot mar 45-nel rakom 5-be varosban, ha meleg a motor. ;]

Everybody lies.

(#164525) Integrale válasza Pttypang (#164524) üzenetére


Integrale
veterán

Ejnye.

En 50-nel 3.-ban vagyok, jobb a fogyasztas is, motort sem vagom tonkre, es az alacsonyabb fokozat miatt a motorfek is "erosebb", feket sem kell hasznalni, valtogatnom sem kell, mindenki boldog.

"Bad reklám is reklám too"

(#164526) Qru válasza Integrale (#164525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor így már félig automata a kocsid... ;]

Amúgy az 50 az nekem is 3-as, 60-tól húzom a 4-est.

#nincsbennetarcsi

(#164527) Pttypang válasza Integrale (#164525) üzenetére


Pttypang
veterán

De a twingonak kb 80-90 a max kellemes utazoja orszaguton, gondolom a te autodnak nem :)
Palyazni max valamilyen zajvedelmi eszkozzel lehet vele.

Everybody lies.

(#164528) #89309696 válasza Pttypang (#164527) üzenetére


#89309696
törölt tag

A 60 lovas 8 szelepes az? Annak 2500-on nyomatékcsúcsa van, azzal lehet menni így.

(#164529) CactuS válasza Pttypang (#164527) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem 2006-os volt, az óra szerint tudott 160 felett is menni, ha volt elég hely felgyorsulni. Ami furcsa volt, hogy a 130 az pont kellemetlen tartomány volt zaj szempontjából. Vagy 110 vagy 140 volt az elviselhető tempó. Azt aláírom, hogy nem nagyon beszélgettünk benne, amikor így utaztunk. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164530) Integrale válasza Pttypang (#164527) üzenetére


Integrale
veterán

Orszagúton minden autónak 90 az utazója. ;]

"Bad reklám is reklám too"

(#164531) stickermajom


stickermajom
addikt

"Az Audi a szezon végén kiszáll a német túraautó-bajnokságból, a DTM-ből, és a jövőben minden motorsport tevékenységét az elektromos Forma-E versenysorozatra kívánja összpontosítani."

Így múlik el a világ dicsősége. :(((

(#164532) Pttypang válasza #89309696 (#164528) üzenetére


Pttypang
veterán

75 lovas 16 szelepes.
Obd-n akartam egyszer megnezni, hogy milyen hang mellett milyen fordulatszamon megy, hogy legalabb tudjam mihez parositani, de nem akarta felismerni az olcso elm, tovabb meg nem szorakoztam vele.

(#164529) CactuS
2004-es 16 szelepes az enyem, a 8 szelepes elvileg sokkal halkabb.
Megy 170-et is gps szerint, az oran az mar 18x, de mar 110-nel se nagyon beszelget benne az ember.
170-nel meg mar nem is igazan tudod, hogy mi a hangosabb, a szelzaj, a motor bogese vagy a gumi hangja :N .

(#164530) Integrale
Ezt a gyerekkel hatul, 150-el levillogo, kormanyt rangato volvos apukanak remelem egyszer valaki megemliti.

Everybody lies.

(#164533) Integrale válasza Pttypang (#164532) üzenetére


Integrale
veterán

Na, annak 4000 felett van a nyomatekcsucs, az biztos nem orul az alacsony fordulaton terhelesnek, magas fokozatban.

"Bad reklám is reklám too"

(#164534) szimi57


szimi57
őstag

Benzines 115 lovas motornál 30-45-ig 3. fokozat, 45-70-ig 4. fokozat. Városban, ha a forgalom engedi, 2-ből kihúzatva egyből 4. :)

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#164535) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Én nem tudom, automata váltós és nem írja ki. De ahogy észrevettem, 60-nál tud 5-ösben is lenni a 7-ből. 50-nél sztem 4-es.
Manuális módban akkor használom, ha élmény módban tolom, ami magába foglalja a gyorsulást a hungárián vagy a vácin (lol), szerpentinezést és a rendes versenypályázást, amire csak egyszer volt lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#164536) Pttypang válasza Integrale (#164533) üzenetére


Pttypang
veterán

A motor hangja alapjan nem alacsony a fordulat 55 kornyeken mar, csak semmilyen egyeb visszajelzesem nincs rola.

Teljesitmeny gorbeket nem neztem hozza.
A 45-nel valtas az gps szerint, oran az 50-51. Ora szerint 45-nel azert 4-esben huz.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#164537) focvis


focvis
veterán

A városi 30-ozáshoz tényleg a villanyos az ideális. Nem promózni akarom.
Ennek tényleg mindegy kb. hogy mennyivel mész; dugóban araszoláshoz sem tudok jobbat elképzelni - nem gyilkolja a technikát, nem melegszik, nem kopik a kuplung, se a fék; csak a csend van.

(#164538) Magnum_ válasza focvis (#164537) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ok, de keveseknek van ra penze.

I humbly and respectfully decline™

(#164539) molnarpeter válasza focvis (#164537) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sima belsőégésű motorral meg a 80-90 lenne ideális szvsz, ha a károsanyagot nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#164540) Flashback


Flashback
addikt

KIA Ceed SW-röl mi a vélemény? Elég megbízhatónak írják...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#164541) CactuS válasza Pttypang (#164532) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

16 szelepes volt az enyém is. Megy annyit, de ahhoz már nagyon nagy táv kell, hogy odáig elérjen, meg ideális körülmények. Volt kolléganőmnek 8v volt, amikor először beleültem, akkor kb. sokkot kaptam, hogy mennyivel halkabb az övé, nem egy kategória a kettő.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164542) EQMontoya válasza Magnum_ (#164538) üzenetére


EQMontoya
veterán

Főleg, hogy általában kell melle egy második autó, amivel el is tudsz menni a városhatárnál messzebbre.

Amivel meg az a baj, hogy ha mar két autóm van (mint ahogy van), akkor annyira keveset megyek velük darabonként, hogy arra tényleg nem éri meg villanyt venni. Egy Leaf árából kapsz egy Mx5-öt, meg tankolod par évig. Persze, nem olyan környezetvédő, de nem kérdés, hogy melyiket választom.

Szoval az elektromos csak akkor éri meg, ha napi szinten ingázol kocsival, tehát mondjuk agglomerációból meg város széléről.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#164543) Magnum_ válasza EQMontoya (#164542) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es ki tudja, hogy sok foglalkozas eseten mennyire fogjak felismerni a munkaltatok, hogy olcsobb, ha otthonrol.dolgozik a munkavallalo.

I humbly and respectfully decline™

(#164544) focvis válasza Magnum_ (#164538) üzenetére


focvis
veterán

Okay, valóban nincs 2,5 M alatt, és az még a játékautó kategória. De ami késik, nem múlik.

(#164539) molnarpeter Általában.
(Vannak kivételek, nem a károsanyagra koncentrálva; a kedvenc Vectra C GTS 1.9 CDTI-nél tapasztaltam azt, hogy 100 alatt darabos / lötyög az úton - nem tudom jobban leírni - felette viszont szépen összeállt.)

[ Szerkesztve ]

(#164545) CactuS válasza Magnum_ (#164543) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, ez eléggé emberfüggő szvsz, nem csak munkaterület. Én otthonról el tudom végezni a munkámat teljes mértékben, mégis a főni azt szeretné, ha mindenki bent lenne az irodában. Nevezhető rossz, elavult berögződésnek vagy bizalmatlanságnak, de vannak ilyenek. Mondjuk én még maradok egy ideig 3 nap HO, 2 nap melóban, de a többi kolléga már teljesen bentről tolja...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#164546) bandus válasza Flashback (#164540) üzenetére


bandus
veterán

melyik generáció, melyik motor? egyébként nagy gondok nincsenek vele, én is nézegetem a 2016-2017 körülieket (most egy 2008-as 1.6 crdi pro ceedem van, azon kívül, hogy egyszer menet közben elfolyt belőle az olaj, meg párszor megállt a rail cső hibája miatt megbízható ;]) , ha nem aurist veszek, akkor valószínűleg egy ilyen lesz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#164547) MunezXBK válasza Magnum_ (#164543) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt elfogadják nemsokára a HO-t, most tárgyalják.

Pár évtized és otthon is rájönnek. :D

(#164548) Szoszo94 válasza Oppenheimer (#164535) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nálam óra szerint 70 (65GPS) meleg motornál már felpakolja 6-osba magát (6-ból). Igazából automatánál annyira nem releváns, ha kicsit odalépsz úgyis visszavált és nem gyilkolja alacsony fordulatnál a motort.
Füleket én is csak akkor használom, mikor szerpentinezés a program, vagy épp útba esik teljesen véletlenül mondjuk egy cseszneki kör ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#164549) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sebaj minden létező helyre el lett küldve a levél, atommal mentem a rendszernek. Meg sem várom mit mond az ismét felkeresett biztosítóm.

(#164550) Flashback válasza bandus (#164546) üzenetére


Flashback
addikt

Bocsánat! :R
2015-töl és Benzin...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.