Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165551) bulikavagyok válasza tboldi (#165527) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szörnyű még olvasni is. :( Második szülinapod.

(#165552) kisza25 válasza tboldi (#165550) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem egy hústőke esett rá a kezemre, mikor vissza akartam rakni takarítás után, olyan 15-20kg körüli súlya van. Törött kézzel felvettem a földről, vissza raktam a helyére és még dolgoztam 1-1,5 órát mikor szóltam a górénak, hogy valami baj van, mert feketedik a kezem. :P
Aztán még el vezettem Siófokra a sürgősségire (35km). :)
Érezhetően kiált a csont, de elsőre azt mondták szerintük csak meg van repedve, kaptam egy sínt pár napra rá meg: ja ez el van törve, de lehet, hogy meg is kell műteni, mert rosszúl kezdett el összeforni.
Aztán csak begipszelték, azóta is rövidebb a jobb kezemen kisujjam, mert a csontban van egy kanyar, vagy inkább szöget zár be.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165553) stickermajom válasza bbubby00 (#165538) üzenetére


stickermajom
addikt

Biztos, hogy nincs csőtörés? Föld alatt is szivároghat úgy, hogy észre sem veszed.

(#165554) kisza25 válasza stickermajom (#165553) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt volt egy széria rossz vízóra, ami rögtön a bilincsnél szivárgott, de már az óra után, csak az utcánkban volt vagy 3 ember akinek az új órával elfolyt 200-300 köbméter.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165555) Szoszo94 válasza tboldi (#165524) üzenetére


Szoszo94
őstag

Igenigen :K
Tényleg, mikor lesz újra tali Győrben? z123..sok... merre vagy?!? :DD
kisza: izom itt is van, de 5% a testzsírom :B Képtelen vagyok hízni, "túl gyors" az anyagcserém. Pedig sokszor hajnalban felkelek, mert éhes vagyok és tömöm magamba a felvágottat, mert szenyát csinálni lusta vagyok :DDD Egyébként a férfi ág az egész családban ilyen volt, aztán 25-30 közt hirtelen mindenki 100+ lett. Úgyhogy egyelőre élvezem, hogy zabálhatok, aztán lehet következő hónapban már salátát vacsorázok :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#165556) EQMontoya válasza tboldi (#165531) üzenetére


EQMontoya
veterán

De gondolom, Te a biztositotol kaptal karteritest.

Same rules apply!

(#165557) tboldi válasza EQMontoya (#165556) üzenetére


tboldi
nagyúr

A MABISZ-tól. A másik fél az Astra biztosítónál volt, ami pont akkortájt vonult ki Magyarországról, úgyhogy átvették az ügyet.

(#165558) molnarpeter válasza kisza25 (#165552) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fateron egy kölcsönkért MTZ ment keresztül átlósan az egyik hátsó kerekével, szerencsésen megúszta :B Sebességben volt hagyva; nem sokkal előtte meg sem nyikkant, aztán csak benyúlt a gyújtáskapcsolóhoz (adott szériában kintről elérni), a gép pedig pöccre beindult. Saját hasonló újabb évjárat, ott már jobb oldalon van a kulcs, nem verseny a mezőgazdaság :D nameg szokott lenni egy biztonsági kapcsoló is, hogy kizárólag üresben lehessen beindítani őket, viszont azt előszeretettel kiiktatja a nép.

[ Szerkesztve ]

(#165559) kisza25 válasza molnarpeter (#165558) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az újabb aitók is "hülye" biztosak, mert kuplung benyomása nélkül semmi nem történik, ha elfordítod a kulcsot

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165560) molnarpeter válasza kisza25 (#165559) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Automata Golf 7 egyszer megviccelt. Szalonban átvettem, épp csak elgurultam tankolni, erre nem engedte kivenni a kulcsot. Hamarosan leesett, hogy ha ilyet tervezek csinálni, nem árt előtte P-be rakni :DDD

mk3 Focus viszont pl érdekes, néha jelzi, hogy kéri a kuplungot és féket, néha csak a kuplungot, vagy ilyesmi. Nem tudom, melyik szenzorokat figyeli mondjuk. :F

[ Szerkesztve ]

(#165561) tboldi válasza kisza25 (#165552) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez a hsz-ed valahogy elkerülte a figyelmemet. :B

Ez sem lehetett túl kellemes. :Y
Az én kisujjamon csak annyi látszik, hogy nem tudom teljesen kiegyenesíteni, az utolsó ujjperc kb. 30°-os szögben áll a középsőhöz képest. De be tudom rendesen hajlítani, szorítás is megy, meg nem is fáj, csak nem egyenes, mint a jobb. :D

Amúgy az esetemben azt találom a legérdekesebbnek, hogy a térdemnek nem lett semmi baja az ütközés során, pedig annak a marha nagy energiának azon is át kellett mennie, ha a vastag combcsontom tört el.
A patellám - mert hogy ilyen szakszavakat is ismerek :P - csak az utóbbi másfél évben lett szar, mikor kivették a velőűrszeget. Kezdődött azzal, hogy a győri kórház saját eszközeivel nem sikerült eltávolítani, annyira benőtte már a csont, majd egy hetet vártunk az új szerszámra, amivel ugyan sikerült kiszedni, viszont pár nap múlva elkezdett gennyezni a seb, bekerült valami baci és ráment a térdizületre is. Átraktak a szeptikusra, majd egy Augmentin + vákuumos/szivacsos kúra, valamint 11-12 altatásos sebtakarítás és kötéscsere után megszűnt a fertőzés, lement 0-ra a CRP-m, és 31 nap után elhagyhattam a kórházat egy sokszorosan megmacerált térddel.
Ennek ellenére nem bánom, hogy így alakult, mert ha bent maradt volna a velőűrszeg, a kilógó vége elég nagy károkat tudott volna okozni hosszútávon. Lehet, hogy csak mondjuk 30 év múlva jelentkeztek volna a problémák, de akkor már gyakorlatilag lehetetlen kivenni, és akkor életem végéig szenvedhettem volna miatta. Nyilván ez a fertőzés nem hiányzott, de inkább legyen kissé laza és ropogós a térdem, minthogy elviselhetetlenül fájjon a későbbiekben.

(#165562) 6030D válasza tboldi (#165561) üzenetére


6030D
Ármester

Lehet, hogy befordult a motor, és nekinyomta a combod a kocsinak, ezért reccsent el, a térded meg máshol volt, ezért megúszta. Haveromnak a lába a blokk és a szemből jövő kocsi lökhárítóvas/nyúlvány közé került, neki az az első kép, hogy fekszik a kocsi mögött, a vezető ajtaja mellett meg ott egy csizma, meg egy nadrágszár... :(

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#165563) bbubby00 válasza stickermajom (#165553) üzenetére


bbubby00
őstag

Az a vicc, ha ott allsz mellette es nem hasznalod, akkor nem porog az ora. Olyan, mintha atugrott volna valamikor egy ezrest...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#165564) csoki46 válasza -v- (#165528) üzenetére


csoki46
aktív tag

Ennyire azért nem vészes, talán :U

(#165544) Qtya123

Ezek nem olyan durva dolgok szerintem. Amikor az ülésből kapják ki a szivacs jobbik felét (foamectomy) vagy a pedálok hosszából vágnak az már nekem is sok. Én csak 5-6 csavart szedtem le, minden visszaalakítható.
Ha találok NA ajtópanelt szeretnék valami hasonlót csinálni.

(#165524) tboldi
Motorozásról meg annyit, hogy egy ER6-ot hajtók, vonzódok az apró járművekhez.
Az autóról akartam feldobni egy képet, de ha ilyen jó fej volt a fogadtatás kaptok egy képet amin jól látszanak az arányok :D

(#165565) Qru válasza molnarpeter (#165560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

B6-ból sem lehetett kivenni a kulcsot olyankor. Skormi gombos ott simán le tudod állítani bármilyen fokozatban is legyen az előválasztó kar.

#nincsbennetarcsi

(#165566) Tsebacsi válasza Qru (#165565) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fókát is, de bimbammol mint a hülye, hogy nincs Park állásban. Nincs ezzel gond, hiszen van olyan, hogy szerviz közben üresben kell hagyni, de ne járjon a motor.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165567) #89309696 válasza molnarpeter (#165558) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azt nem is csodálom, a melóhelyen is volt a kuplung alatt kapcsoló és teljesen random mikor a legjobban kéne a traktor akkor megy szét és mehetsz be alá lerángatni a vezetékeket róla összedrótozni, össze szigetelőszalagozni. Bár ez tervezési hiba itt, mert nem a lefele irányuló mozgás nyomja be, hanem a pedál tengelyénél, miközben benyomja egy kicsit oldalirányba is rányom és egy idő után a műanyag háza a kapcsolónak nem bírja, szétreped. Három kapcsolót már kicseréltünk, a negyedikre nem került sor... Bár amilyen balfsz munkatársaim vannak lehet nem ártana visszarakni.

[ Szerkesztve ]

(#165568) Qru válasza Tsebacsi (#165566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze nincs ezzel gond. :K

Gondom inkább azzal van, hogy az alig 5 hónapos autó már eszi a hűtővizet. :(

#nincsbennetarcsi

(#165569) Tsebacsi válasza Qru (#165568) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az újaknál ez szokás, olaj-víz-üzemanyag, egyre megy, enni kell ;]

AZ jobban bosszant, hogy 4 napja parkoltatja a posta az új "gamer" székem, amit Kedd-Szerda kiszállítással ígért az Emag, de szerintem ez szombatnál vagy jövő hétnél előbb nem ér ide... :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165570) Qru válasza Tsebacsi (#165569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#csakafogyasztás :DDD

mod:

Amúgy tudod mi volt a márkaker reakciója a jelzett problémára? Töltsem max fölé egy ujjnyival nyugodtan, akkor ritkábban kell utánatölteni. Besz@rsz... :W

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#165571) CactuS válasza kisza25 (#165559) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Megvan ennek az oka, kolléga ugrott már el új autó átadáskor a kocsi elől, mert kuplung nélkül indított a hölgy. A teremgarázs betonfala megfogta az autót, de nem volt kellemes egy 30 km-t futott autót cascozni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#165572) Tsebacsi válasza Qru (#165570) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt hiszed most meglepődtem? :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165573) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hyundai I20N 1,6t 200 ló, na ez vicces lehet, az ~1100-1200 kilójával
CactuS: nálam az üresben kuplunggal indítás amúgy is alap volt, mert így könnyebben indúl a motor

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165574) Qru válasza Tsebacsi (#165572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegy, majd tankolásonként nézem a vízállást. Meg teszek be a csomiba egy flakon ioncserélt vizet. Amúgy azt hittem szól ha kevés a víz de nem... úgy látszik a Skodából kispórolták az érzékelőt.

#nincsbennetarcsi

(#165575) Tsebacsi válasza Qru (#165574) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon sok autóban nincs szerintem.

Csak nyafognom kellett, most írt a Posta, hogy úton van a szék. FÁJNÖLI! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165576) brumi1024 válasza kisza25 (#165573) üzenetére


brumi1024
veterán

És akkor Mini GP3 könnyített/merevített kasztnival, 306 lóerővel? ;]

(#165577) Qru válasza Tsebacsi (#165575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Japóknál jellemzően nincs pl, ott nézem is a szintet havonta. De azért egy ilyen drága és korszerű német autónál kispórolják azt nem gondoltam volna.

#nincsbennetarcsi

(#165578) tboldi válasza Tsebacsi (#165575) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is kéne egy új, a mostanim így néz ki. :DDD

(#165579) rbalint88 válasza Tsebacsi (#165569) üzenetére


rbalint88
addikt

Rendes helyrol kell vasarolni ;] szeket is, autot is :P

Amugy ez a viz- es olajeves eleg gaz, elvileg a mai megmunkalasi precizitas mellett nem szabadna elofordulnia, nem hogy altalanossa valni :((
Emiatt is varom a villanyerat, ott csak a hutest kell megoldani, talan azt meg tudjak ugrani a brit tudosok mernokok

(#165580) MasterMark válasza Qru (#165577) üzenetére


MasterMark
titán

De hova lesz a víz azt tudni?

Switch Tax

(#165581) Tsebacsi válasza rbalint88 (#165579) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jelenleg nincs rendes hely :D Ez is látatlan vásárlás, ez tűnt a legjobb megoldásnak ennyi pénzért. Meg aztán, egy szék lehet 5 percig kényelmes, viszont lehet 2 óra után meg akarsz halni benne :U
És amilyen számokkal dobálóznak a székes topikban ("400k-ér vettem széket mer az atom volt." Bázzeg :Y )

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165582) Qru válasza MasterMark (#165580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom. Kolléga szólt, hogy nézzek már rá a vízre mert az övé eszi. Nem tudom gyárilag mennyire töltik (eszembe se jutott benézni a motortérbe 5 hónapig elvégre új autó mit nézegessek ott) de alig több mint 7k km után ez fogadott: [link]
Jó szóltam a flottásoknak, azt mondták ismert probléma sokan jelezték már. Töltsek rá vizet, mehet max fölé is kicsivel (márkaker ugyanezt mondta ugye) majd tél előtt bemérjük, hogy mennyire maradt fagyálló.

#nincsbennetarcsi

(#165583) brumi1024 válasza Qru (#165582) üzenetére


brumi1024
veterán

Benzinesek is csinaljak amugy, A3 is hasonlot produkalt.

(#165584) cappa72 válasza Qru (#165582) üzenetére


cappa72
nagyúr

, azt mondták ismert probléma sokan jelezték már. Töltsek rá vizet, mehet max fölé is kicsivel (márkaker ugyanezt mondta ugye)
Hm... Ford topikban is ugyanezt mondták...

Én azért néha dobok egy képelt a vízállás jelentés blogomba... mer' az ördön nem alszik, csak néha pihen.

Öreg Fasztra meg nem csinál ilyet. Termosztát cseréknél megkapja a frisset, oszt' csók.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#165585) kisza25 válasza Qru (#165574) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"Meg teszek be a csomiba egy flakon ioncserélt vizet" az olaj mellé? ;]
nem röhögök, mert nekem is márkatárs van:D
brumi1024: ok, csak az i20 szerintem 8M Ft vagy alatta lesz :)
Tsebacsi: rendes autó ülést kell venni, alá egy tartó konzol aztán jónapot, olcsóbban jössz ki és vehetsz akár bontóból is olyat, amiről tudod, hogy biztosan jó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165586) Tsebacsi válasza kisza25 (#165585) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha ez kirohad alólam az lesz a következő, de azért az sok mókolást igényel! Gondoltam már rá amúgy!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165587) kisza25 válasza Tsebacsi (#165586) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak úgy első találatra, ebben a fajtában 1100 km-t is el üldögéltem, igazából alá kell egy ikeás parketta védő azt csókolom, akkor kell konzol, ha meg akarod emelni, vagy pedálokkal szeretnél versenyezni. Nekem van is itthon, meg gőztisztító, persze lehet bármit amiről tudod, hogy jó mert volt már neked

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165588) Tsebacsi válasza kisza25 (#165587) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hehe ez alá valami görgő is kéne mert én nem csak játékra használom, ez félig irodai szék, hómofisz, ju nó :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165589) barnam_ válasza Tsebacsi (#165586) üzenetére


barnam_
nagyúr

Következő projekt az lesz, hogy veszek egy W124 vagy W210 anyós ülést (olcsóbb, de ugyanolyan kényelmes). Van egy régi Jysk forgószékem, a szövete már kicsit kopott. 4 csavarral rögzül rá az ülőlap, a Merci ülése is 4 csavaros. Csak egy köztes fém vagy fa lap kell amin megvan a 4-4 furat, azt csókolom.

(#165590) tboy93 válasza Tsebacsi (#165588) üzenetére


tboy93
nagyúr

Esetleg irodai szék + kanapé, mint egy normális gémer? ;]

(#165591) kisza25 válasza Tsebacsi (#165588) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt hittem autózni szeretnél (szimulátor) igen akkor kell alá rakni, de azt akár egy régebbi görgős székről is alá lehet aplikálni, mert azok is lap 4db csavarral rögzülnek, persze kell egy kis barkács, de a végeredmény jobb lesz, mint ezek a túlárazott irodai vackok és többet is ki fog bírni a szövet :K
Én csak azért nem valósítottam meg, mert egy évben 2x költözünk, a jelenlegi székem is addig volt kényelmes amíg a boltban próbálgattam :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#165592) Tsebacsi válasza barnam_ (#165589) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nagyon tutin hangzik :R

(#165590) tboy93: No-no capiten, no. PC géming, nem konzol! ;]

(#165591) kisza25 : Azt is jó lenne, de jelenleg inkább csak COD warzone-ra van idő, arra jó egy "sima" szék is

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165593) brumi1024 válasza kisza25 (#165585) üzenetére


brumi1024
veterán

Annyiert nem lenne rossz, most nezem, hogy az i30N is 9 korul indul.

(#165594) i-sti válasza Tsebacsi (#165592) üzenetére


i-sti
senior tag

Irodában nekünk csak 200e körüli székeink vannak.
Minden oké velük, csak a háló anyaga engem zavar.
[link] [link] [link]

Novum Forum Siculorum

(#165595) Tsebacsi válasza i-sti (#165594) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aki jól menő cégnél van ;]
Én ennyit nem bírok székért fizetni, Asszony ha meghallja kést ránt :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165596) -v- válasza Tsebacsi (#165595) üzenetére


-v-
addikt

(#165597) Tsebacsi válasza -v- (#165596) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te nekem rosszat akarsz, érzem :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165598) Qru válasza brumi1024 (#165583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1.8 TSI is ette vizet. Mondjuk az olajat is de azt legalább gariban generálozták. :D

cappa72: Akkor ez nem bug hanem feature. Mindig friss víz van benne. ;]

kisza25: Az olajjal nem lesz gond, azt pótolja csak magának gázolajból. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#165599) cappa72 válasza Tsebacsi (#165597) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ilyen széket koptatok 11 éve az irodában. Ez szék.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#165600) -v- válasza cappa72 (#165599) üzenetére


-v-
addikt

Ezek a herman millerek is nagyon faszák [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.