Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165501) Ádám16 válasza EQMontoya (#165492) üzenetére


Ádám16
addikt

Az autód a topfavoritom. Ez a szín, vagy a padlizsán, amire hajlandó leszek váltani egyszer, ugyanezzel a felszereltségi szinttel.

Az a baj, hogy az Sk2 és a Boxster baromi drága, és a fenntartása is drágább jóval, mint egy Miatáé, miközben elvileg sokkal többet nem adnak.
Nekem egy Z3 is tetszene egyébként. Van egy fekete Debben, széles gumikkal, kicsit ültetve, és rendszeresen csorog a nyálam, amikor meglátom. Persze mi sem panaszkodhatunk. Jó egy ilyet birtokolni. :)

(#165502) molnarpeter válasza 6030D (#165497) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meg kell ismételni a lámpákat, utánfutó lámpatest 800 Ft/db, meg pici faragás. Vagy 10k körül már van komplett, amit csak fel kell csavarozni és csatlakoztatni.

(#165503) dellfanboy válasza bbubby00 (#165478) üzenetére


dellfanboy
senior tag

just thinking:mit ertesz kieles alatt? ;]

En ugye kielem az mxezos vagyaim az elafo autokon,

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#165504) tboy93 válasza dellfanboy (#165503) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyesmi, gondolom: [link]

(#165505) cappa72


cappa72
nagyúr

Ismertek megbízható Ford márkaszervizt garanciális autó javítására?
A lényeg a megbízhatóság, elős körben azt mondanám, hogy távolság nem számít.
Elektronikai nyavajája van (és nem a hűtőfolyadákot, olajat kajálja, nem is motorcserés)
Fagy a syn3 éritője és állandóan emergency call system failure-t dobál.
Tatabányai szerviz kiesett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#165506) -v- válasza cappa72 (#165505) üzenetére


-v-
addikt

Méhész utcai Ivanics

(#165507) tboldi válasza cappa72 (#165505) üzenetére


tboldi
nagyúr

és nem a hűtőfolyadákot, olajat kajálja, nem is motorcserés

Keine Panik, majd eljön az az idő is. ;]

(#165508) BigBlackDog válasza tboy93 (#165504) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor kérlek most mesélj kicsit arról, hogy hogyan akadtál ilyen videóra? ;]

[ Szerkesztve ]

(#165509) Tsebacsi válasza -v- (#165506) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 Róluk én is jót hallottam. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165510) Qru válasza Ádám16 (#165501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Z3 csalódás lenne az MX5 után. Egy 1.9-eshez volt szerencsém de az csak arra jó, hogy parádézz vele az aranyparton gyök kettővel.

cappa72: A Kerepesi úti Ford Petrányi is oké.

#nincsbennetarcsi

(#165511) tboy93 válasza BigBlackDog (#165508) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tudod, IT-s vagyok, behekkeltem magam a böngésződ előzményeibe, ott találtam ;]

(#165512) Qtya123 válasza CactuS (#165465) üzenetére


Qtya123
őstag

Ehhez a képhez milyen adatok társulnak? :)

Én is szeretnék egyszer 2. autónak MX-5-öt, nem ültem még egyben sem, de amelyek mellé odaálltam az utcán, azok olyan picikének tűntek, hogy kételkedem beférek-e. 185 cm vagyok és 116 kg. Hasonló testalkat mint Te, kicsit kisebb hassal. :D

[ Szerkesztve ]

(#165513) #89309696 válasza CactuS (#165465) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ide már kell a bukósisak. :DD

(#165514) csoki46


csoki46
aktív tag

Hello-hello! :D
Csatlakozok a témához egy 10AE-vel (NB '99 1.8 sper), 195cm magassággal :D
Mindent meg lehet oldani csak akarni kell.
Amiket levettem az autóról:
- ajtóbehúzó
- kuplung mellett lábtartó (pontos nevét passzolom)
- este lehet lekapom a napellenzőt is, 1-2 centi látómezőt nyerek vele, ezt ma reggel figyeltem ki.
Így teljesen kényelmes az autó, napi 5-6 órát simán ülök benne.
Másik autóm egy B5.5 passat. Úgy szoktam elmagyarázni a kettő közti különbséget, hogy az mx5-ben olyan ülni mintha az emberen egy méretre szabott bőrkesztyű lenne, a passat meg mint a kétujjas eszkimó kesztyű.

(#165515) Qru válasza csoki46 (#165514) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! Jöhet kép is! :K

A kuplung mellett lábtartót taposólemeznek hívják.

#nincsbennetarcsi

(#165516) bulikavagyok válasza csoki46 (#165514) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az komoly, gratula! :C

(#165517) Szoszo94


Szoszo94
őstag

144445km, 145-nél lenne a kerek 10e km olajcsere óta.
Megtörtént, újfent Shell olajat raktam bele és Mann 7009z szűrőt. A K&N pedig épp szárad, olajzom aztán megy vissza - még tök jó olajos volt és alig volt szennyezett. :)
Következő projekt majd a PCV szelep cseréje és fojtószelep kitakarítása lesz, meg lekerül egy kosszal a szívósor is és megmézem, mennyire kokszosak a szelepek, szívócsonkok.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#165518) Qru válasza Szoszo94 (#165517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma én is eljutottam oda, hogy megrendeltem az olajcsere cuccait a kocsihoz.

#nincsbennetarcsi

(#165519) tboldi válasza Szoszo94 (#165517) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C

Én is ugyanezt az olajat öntöttem a Jazz-be, meg a mosható K&N is stimmel. :D

(#165520) EQMontoya válasza csoki46 (#165514) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bakker, sracok, meg a vegen kiderul, hogy a bo 180 centimmel meg 80 kilommal papirnehezeknek szamitok itt. :D

Same rules apply!

(#165521) molnarpeter válasza EQMontoya (#165520) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer E400 (W212 FL) masszázsülése a lapockacsontom szélét kezdte megdolgozni, hát nem vagyok egy széles típus... lehet ezért elég a 70 meg 90 ló :F :D #weightreduction

[ Szerkesztve ]

(#165522) Szoszo94 válasza tboldi (#165519) üzenetére


Szoszo94
őstag

Helyes! Bár valószínűleg neked elég volt egy 4L-es kanna is belőle, én duplázok :DDD

EQ: azt a szerepet én vállalom, 176cm/60kg :B
F1 pilóta karakter na ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#165523) cappa72 válasza EQMontoya (#165520) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én ennél is kisebb terhelést jelentek az autóknak ;) (bár így is van rajtam 13kg plusz)
Lehet, hogy ezért fogyaszt minden autó legalább 1literrel kevesebbet nálam, mint másoknál?

@(#165506) [vilike]
Köszönöm! :R
Ha már lehet menni Bp.-re (bár mi vidékiek mehetünk... meg asszem' az autószerviz az fontos kategória volt/van, és nem is esett a kijárási korlátozás alá) biztonsággal, akkor megkeresem őket. Remélem 3 év alatt meg tudja valamely szerviz oldani ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#165524) tboldi válasza Szoszo94 (#165522) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, 3,6 liter. :D

Én 194 cm vagyok és ~130 kg, mondjuk láthattál is tavaly. :D
......................................................................

szerk.: Múltkor Magnum_ kérdezte, hogy nem jelent-e problémát a motorozás. Most megtaláltam ezt a képemet, ami 2 nap híján a baleset első évfordulóján készült, miután megkaptam a korlátlan jogsit. Ez a BMW R1200RS még pont jó a lábamnak, de ha ennél jobban be kellene hajlítanom a térdemet, akkor már nem lenne kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#165525) tboy93 válasza tboldi (#165524) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen ruci volt rajtad a balesetnél? Írtál amúgy róla korábban? Nekem a pontos körülmények nincsenek meg.

(#165526) stickermajom válasza tboy93 (#165525) üzenetére


stickermajom
addikt

Korábban az autóval szexelős videód, most a milyen ruci.. Kezdek aggódni érted. ;]

(#165527) tboldi válasza tboy93 (#165525) üzenetére


tboldi
nagyúr

A motoros topikban biztosan írtam róla, de szerintem itt is, úgyhogy ha minden részlet érdekel pontosan, keress vissza! De leírom a lényeget. :)

Feketeerdő és Dunakiliti között haladva egy balos kanyarban a szembejevő audis hölgy túl gyorsan jött, 90 helyett 120-130-cal, nem tudta sávon belül tartani az A3-ast, és másfél méterrel átlépve a terelővonalat elütött engem. Reagálni sajnos nem volt időm semmit, csak egy "húbaszdmeg" csúszott ki a számon - ezt a műszaki szakértő is alátámasztotta, a szimulációja szerint az észlelés és az ütközés között 0,7-0,8 mp telhetett csak el. Az Audinak kitört a komplett bal első futóműve, a nő megúszta egy szakadt harisnyával, én és a motorom már kevésbé. A két éves CB500X gtk-ra tört, sérült a blokk, megtekeredett a váz és az első villa, illetve az első kereket tartó tengely is eltörött. Nekem meg egy nyílt combcsonttörés, egy nyílt bokatörés, a bal alkaromon egy jó nagy, V alakú, szakított seb és a bal kisujjamban egy elszakadt feszítőín lett. Ja, meg egy leszakadt köröm a nagylábujjamon. Plusz az első műtét során a bal combomból egy tenyérnyi izmot el kellett távolítani, mert annyira roncsolódott a kikandikáló csontdarabok miatt.

Ruha:
- Sixgear Trail dzseki a gyárinál jobb, Level 2-es protektorokkal
- sima farmergatya + Assesso térdvédők (van egy motoros nadrágom is, de a nyílt törés azzal is megtörtént volna)
- TCX AirTech GORE-TEX csizma
- Dainese Carbon Cover ST kesztyűk
- Lazer Breva Z-Line sisak

Nem a legszuperebb cuccok, de sokat védtek azért, a két legfontosabb dolog, a fejem és a gerincem egyáltalán nem sérült, illetve még ha kompromisszumokkal is, de a saját lábamon járok még mindig. A helyszínelő rendőr azt mondta anyuméknak, hogy egy ilyen fajta balesetnél kb. 10-ből 7-et letakarnak. :(
Akkor éppen azon dolgoztam, hogy a leggyengébb láncszemekből vegyek jobbakat, a kesztyű pont a baleset előtt kb. 2 héttel érkezett meg (majdnem el is késtem a szóbeli érettségiről a futár miatt :D), és azon a nyáron mentem volna a móvári Continentalhoz melózni, mert kinéztem egy fasza Shark sisakot.

A korábban linkelt képen csak a maradékok vannak. :D

[ Szerkesztve ]

(#165528) -v- válasza csoki46 (#165514) üzenetére


-v-
addikt

(#165529) kisza25 válasza Szoszo94 (#165522) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:Y én 178cm 95kg (tiszta izom, főleg has :DDD )
stickermajom: ezek a hondás fiúk gyanúsak nekem ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#165530) sutszi válasza tboldi (#165527) üzenetére


sutszi
veterán

Hát egy ilyenért minimum felkoncoltam volna a nőt... Lehet azt mondani, hogy sose leszel 100%-os?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#165531) tboldi válasza sutszi (#165530) üzenetére


tboldi
nagyúr

250k büntit kapott csak, meg a 72k-es perköltséget is megnyerte, viszont megengedték neki a törlesztést, gyakorlatilag meg sem érezte. Ráadásul a jogsija is megmaradt.

Ja, sosem. A MABISZ által kirendelt orvosszakértő 20%-os maradandó egészségkárosodást állapított meg nálam, ami még nem elég ahhoz, hogy rokikártyát kapjak. :D

[ Szerkesztve ]

(#165532) sutszi válasza tboldi (#165531) üzenetére


sutszi
veterán

:( Hát ez szomorú...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#165533) kisza25 válasza tboldi (#165531) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gáz, sajnos a motorozás veszélyes hobby :(

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#165534) tboy93 válasza tboldi (#165527) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tekintve hogy 130-al elkaptak szemből, még mondhatni hogy emberesen megúsztad. Kemény.

[ Szerkesztve ]

(#165535) tboy93 válasza stickermajom (#165526) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jan 20 óta home officeban vagyok, kezdek bekattanni :DDD

(#165536) kisza25 válasza tboy93 (#165535) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

December közepe óta itthon vagyok a gyerekkel, én már bekattantam, neked sem lehet sok hatra :D

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#165537) tboldi válasza kisza25 (#165533) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennek ellenére mindig is a szívem csücske marad a motorozás, és habár most nincs kétkerekűm, nem tartom kizártnak, hogy a jövőben újra felülök. :)

tboy93: Mivel én is valahol 70 és 90 között haladtam az ellenkező irányban, inkább 200 körül volt.
Arra emlékszem, hogy a kanyar előtt lassítottam 70-re, mert kissé kavicsos volt az út, de lehet, hogy a becsapódás előtt már elkezdtem visszagyorsítani 90-re, ez már nincs meg, ahogy maga az ütközés sem. A következő képkocka az, hogy repülök a levegőben és földet érek a susnyásban.

[ Szerkesztve ]

(#165538) bbubby00


bbubby00
őstag

nagyon off, de kene egy kis segitseg. Epitkezunk, lakatlan a haz evek ota, telen felujitas sem zajlott. Uj vizorat kaptunk 3 eve ( 2007es orat), 0rol indult az ora, eddig a 3ev alatt atlag ,17kobmeter volt a fogyasztas. Viszont most tavasszal mintha atugrott volna es 1067 lett a fogyasztas. Persze ki is jott egy 400ezres szamla, holott nincs csotores stb. Van eselyunk, vagy fizessuk ki?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#165539) Magnum_ válasza bbubby00 (#165538) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg lehet kifogasolni, meg kell vizsgaltatnian a szolgaltatonak, hogy jol mer-e a mero.

I humbly and respectfully decline™

(#165540) bbubby00 válasza Magnum_ (#165539) üzenetére


bbubby00
őstag

Az a durva, h egyszer kijott egy 700ezres villanyszamla, majd kertunk egy fuggetlen szakvelemenyt, aki kimondta, h ennyi ido alatt ez az ora nem tud leadni ekkora teljesitmenyt. Az elmu elutasitotta, igy eleg draga lett a vegen az egesz. Gyanus, h a szolgaltato elker 50ezret a bevizsgalasra, majd mondja, h semmi baja az oranak, fizesd ki a szamlat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#165541) tboy93 válasza kisza25 (#165536) üzenetére


tboy93
nagyúr

~6 hete született a második gyerkőc, így hogy kijárás sincs a kecóból néha elkélne a xanax :D

(#165542) tboy93 válasza tboldi (#165537) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valószínűleg a körülményekhez mérten szerencsésen eshettél, hogy "ennyivel" megúsztad ezt a brutál nagy ütközést. Cefet szar lehetett ráeszmélni a bokorban, hogy csontok állnak ki itt ott belőled.

(#165543) DonThomasino


DonThomasino
veterán

1 ember lehet több autónak is üzembentartója?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#165544) Qtya123 válasza csoki46 (#165514) üzenetére


Qtya123
őstag

"Mindent meg lehet oldani csak akarni kell."

Na azért annyira sohasem akarnék egy autót, hogy kiszereljem az ajtóbehúzót, lábtartót, napellenzőt... :DDD

Ezt kb ahhoz tudnám hasonlítani, mikor egyik ismerősöm mondta, hogy a jobbkormányos autónak semmi hátránya nincs és ugyanúgy lehet használni, mint a balost. Mondom neki oké, egyszerű példát mondok, hogyan kezeled mondjuk egy mélygarázsban/pláza parkolóban a sorompót?
A válasz az volt, hogy van nála mindig egy olyan karos csipeszes akármi, amivel a szemetet is szokták felszedni. Na azzal nyomja meg a gombot és veszi el a jegyet. Mondtam, hogy nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#165545) tboy93 válasza DonThomasino (#165543) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy ember annyi autó uzembantartoja ahanynak csak akar. De a kgfb bonusz autonkent van, nem alkalmazhato egyszerre egy bonusz az osszes autora.

(#165546) tboldi válasza tboy93 (#165542) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerencsére eszméletben maradtam, végig tudatosan cselekedtem, már amennyire képes voltam ebben a szituációban. Amikor megláttam a kiálló csontokat, egyből elkezdtem kiabálni segítségért, közben ügyeltem arra, hogy egy picit se mozduljak meg, mert ugye akkor még nem tudtam, hogy mim sérült még, nehogy rosszabbá tegyem a helyzetet. A mögöttem jövő autós hívta a mentőket, közben megjelent egy szolgálaton kívüli mentőápoló is, aki azonnal elkezdte az elsősegélynyújtást. Még segítettem is neki szóban, hogy a különböző felszereléseket hogyan tudja oldani (pl. hogy a kesztyűn a nagy tépőzár mellett van egy fül alá rejtett, kisebb darab is). Aztán perceken belül megérkeztek a kollégái is, kaptam a kábító fájdalomcsillapítót, és még akkor is rendesen tudtam válaszolni a kérdésekre, csak 2-3 mp-es késéssel. Úton a győri kórház felé meg azt hajtogattam magamban, hogy jó kezekben vagyok, minden rendben lesz, össze fognak legózni, stb.

Akkor volt igazán “cefet szar”, amikor beérve a kórházba csináltak egy CT-t. A gép nem az én méretemre lett tervezve, túllógtam rajta, és a mozgó rész végállásában mindig hozzáért a törött lábam egy fém asztalkához. Az kibaCottul fájt a kábítás ellenére is. :D

[ Szerkesztve ]

(#165547) Qru válasza Qtya123 (#165544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skill-et is azzal nyomja. Mondjuk egy olyan autónál még én is elviselném hogy a "rossz" oldalon van a kormány. :D

#nincsbennetarcsi

(#165548) kisza25 válasza tboldi (#165537) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy egy ilyen többszörös törés mekkora fájdalommal jár? El sem bírom képzelini,( nekem csak kéz törésem volt, az fájt rendesen) ki hívta a mentőket?
Ja látom már írtad, baszki van lélekjelenléted :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#165549) fant0mi válasza tboldi (#165546) üzenetére


fant0mi
addikt

En az MR-be szorultam be, nem a hosszusagom, hanem a szelessegem miatt. :D

(#165550) tboldi válasza kisza25 (#165548) üzenetére


tboldi
nagyúr

A baleset után közvetlenül még dolgozott az adrenalin, aztán ugye kaptam a kábítót, majd a műtét után a szubintenzíven nyomkodták az Algopyrint az infúzióba.
Miután 11 nap elteltével kikerültem osztályra, már nem adták automatikusan, nekem kellett kérnem, de nem igazán volt rá szükségem. Akkor már különösebben nem fájt, csak a kötéscseréknél, meg a plasztikázásnál (a másik combomról vettek egy kis hámréteget és azzal fedték be a krátert).

A mögöttem haladó autós hívta a 112-t.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.